0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #20 -: Март 10, 2008, 14:32:51 pm »
браво на Деската :D
според мен ще свикне, защото е по-малка. може би по-големите деца, които отиват за пръв път на градина, са по-проблемни.
като изключим това, че вероятността да боледува се увеличава доста, какво по-хубаво, че ще си играе с други дечица! аз дори, с моята идея да гледам Симона до 3г, се съмнявам вече дали това е най-добре за детето.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #21 -: Март 10, 2008, 14:50:12 pm »
Слънчева и много здрава седмица и от нас.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #22 -: Март 10, 2008, 15:17:59 pm »
Цвети, незнам дали е добре или не, наистина незнам, защото в момента аз се разкъзвам от хиляди мисли по въпроса, знам само едно, зависи от детето. Деси е много контактна, много социална, обожава да си играе с деца, с какички на по 4-5 г. И какво наблюдавам през последните 2-3 м., след като сме прекарали цял ден и цяла нощ заедно :wink: В момента в който се появи някой в къщи, тя се ухилва до ушите, спира да мрънка, започва да му бърбори нещо, просто ясно показва колко й е доскучало цял ден с мен, особено и ако не сме излизали навън.
Може би 2 г. е пределната възраст, до три ми се струва множко, не за друго, а да не се превърже прекалено детето към теб и след това ще страда повече, защото все някога ще тръгне на градина, училище...
Уф, незнам, абе много съм притеснена, но поне знам, че ги гледат добре в тази ясла, че са малко дечица. Днес даже някое от децата имало РД и имаше клоун-пират, музика, танци, даже и Деси танцувала :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #23 -: Март 10, 2008, 15:37:33 pm »
Стефи,това ми е много познато. Аз от миналата седмица съм така. Почнах да ходя на курс по немски и там има забавачка. Оставям го за 3 часа да го гледат. И на мен сърцето ми беше свито, и аз имах проблем, понеже първия ден ми казаха, че е невъзпитан, защото не искал да закусва с другите деца в 10.30. Само че вече една седмица ходи, няма никакви проблеми, умира си от кеф, забравя за нас от момента, в който стигне там и се сеща чак като дойдем да го вземем. Освен това сега е доста по-спокоен, не пощурява по копчетата както, като е сам с мен. Абе надявам се да е за добро. Ще търсим градина от есента и ще почва. Явно си има нужда от деца, ние сме му скучни.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #24 -: Март 10, 2008, 15:43:23 pm »
Дано и при нас да е по-лесно. Аз не разчитам на това, че днес се е държала добре, тя според мен не е разбрала какво става точно. А иначе със сигурност няма да щуреят така, тя в къщи се качва на масата за гладене, на плота, върху компа, къде ли не... То от скука всякакви щуротии й идват на акъла :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #25 -: Март 10, 2008, 15:53:02 pm »
Ами ако излизате заедно някъде и в компания остава повече от 40 минути без да те търси, мисля че няма да имаш проблеми. Аз съм го пробвала преди това за по 1-2 часа без да ме вижда и не е имало проблем. Просто тя като усети, че е с деца и е интересно там, ще свикне по-бързо.
Абе пуснахме си сърцата да излетят :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #26 -: Март 10, 2008, 16:00:34 pm »
Слънчева седмица и от нас! :)

Баксиса, браво на Ангел :)! Важното е че е почнал да се обръща сам, нищо че го помързява ;). Ели в мига в който я сложа по гръб и веднага се обръща по корем и една минута не и се стои по гръб.

Браво и на Деси, дано и хареса в яслата. И Ели, ако я приемат на есен и аз сигурно ще имам такива терзания, но няма друг начин, за сега просто се надявам до тогава да проходи и да прояде всичко, че иначе незнам как ще я караме...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #27 -: Март 10, 2008, 16:14:37 pm »
Весела седмица и от нас!

Браво на самостоятелната младеж с яслата и забавачката! На мен ми се струва, че Криси още от сега започва да и доскучава с мен и подобно на Деси - хили се на всеки новопоявил се. Но ние пък тепърва ще разучаваме света и става хубаво за навън, ще се опитам да и разнообразявам живота.

Много здраве желаем с Кристина.
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #28 -: Март 10, 2008, 16:33:32 pm »
Привет и от още една терзаеща се мама. Подадохме молба за яслата. Имаме още една реимунизация и да направим изследванията, които са необходими. Купихме си пантофи, не иска да ги събуе цяла вечер. Мисля, че ще й е интересно с децата, но... Поне вече втора седмица заспива сама в леглото си, без решетка, със списание върху лицето... Но за скуката всички сте абсолютно прави. Чуди се какво дивотия да измисли вече. То само с тия възрастни около нея...
Дано седмицата е с приятно за разходки време!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #29 -: Март 10, 2008, 16:38:35 pm »
Благодаря Ви момичета  :bighug:

lb2f
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #30 -: Март 10, 2008, 16:51:27 pm »
Всъщност, забравих да питам: майчинството спира ли се, ако бъдеш така честен да декларираш, че си си пуснал детенце на ясла, ако не е навършило 2 години? Или се взема наполовината?
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #31 -: Март 10, 2008, 17:04:42 pm »
Всъщност, забравих да питам: майчинството спира ли се, ако бъдеш така честен да декларираш, че си си пуснал детенце на ясла, ако не е навършило 2 години? Или се взема наполовината?

Принципно се спира съгласно КТ. Но вече имам две познати, които са си дали децата на ясла, но не си прекъсват отпуска по майчинство и продължават да си взимат обезщетението. А иначе ако се върнеш на работа ти плащат 1/2 от майчинството като на работеща майка.


Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #32 -: Март 10, 2008, 18:07:51 pm »
Благодаря, Габи! Те друго няма да измислят по КТ, все едно разходите намаляват като ги пуснем на ясла... :?
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #33 -: Март 10, 2008, 19:07:41 pm »
Мда, много хора злоупотребяват.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #34 -: Март 10, 2008, 19:19:18 pm »
Пипи,води се по детето.Всяко е различно.Моето от една седмица се опитва да мине на 5- кратно хранене.За една седмица яде по 5 пъти на ден и му беше добре.От 2-3 дни пак е на 6-кратно.Нещо не мога да го разбера,но ще се оправим.
Баксиса,поздравления за обръщането на Ангел.
Моят подарък пък от Мики за 8 март е ...сополки :(.Детето трудно диша,буди се от запушеното носле.Гърдичките бяха чисти в събота.Утре пак ще го заведа да го видят,защото хремата не намалява.
Браво на малката Деси!Не се съмняваме ,че бързо ще се адаптира.Стефи,за твоето притеснено майчино сърце- :hug2:.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #35 -: Март 10, 2008, 21:26:16 pm »
Стефи, успех на Деската.
За една седмица успяхме да редуцираме кърменето до веднъж на 25-30 часа.
Хубава и слънчева седмица, здрави деца, усмихнати майки, много нови попълнения  редиците на бъдещи и настоящи майки от Зачатие.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #36 -: Март 10, 2008, 21:33:35 pm »
Стефи, Лекси и аз съм със същите терзания - излезе ни номера за ясла и днес ходих да взема списък с изследванията, който трябва да се направят. Матей е доста привързан към мен, от есента баба му го гледа половината ден, добре се разделяме като го оставям с малки изключения, но как ще е в яслата немога да прогнозирам.
Стефи, стискам парци и утре да е спокойна твоята кукла!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #37 -: Март 10, 2008, 22:37:01 pm »
Вени, какво ще рече "излезе ни номера за ясла"?
нали и вие кандидатствахте през Интернет за ясла, там класиране още няма?! 8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #38 -: Март 11, 2008, 08:08:11 am »
Цитат
нали и вие кандидатствахте през Интернет за ясла, там класиране още няма?!

Ти пък Джам, ся що задаваш неудобни въпроси?!?
В яслата до нас вече две деца познавам,които са приети. Майката сподели на едното за дарение в размер на 500 лева.
В надежда в една от градините също е прието дете на моя клиентка, която много гордо ми се похвали.
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #39 -: Март 11, 2008, 08:45:37 am »
Октомври, неподозирайки за проблемите със записването, а главно свеки да не се върне на работа по-рано, записах Мати в една ясла - само ясла, както напоследък се уточнява, до Рамстора и тогава ми казаха, че март ще ни дойде ред. И дойде. Само дето нещата се промениха от тогава и сега по-скоро не заради свеки, а заради опасност да не ни приемат, където и да било ще го дам там. Иначе не ми ще, честно! Предпочитам да си тръгне на септември, ама дали ще има къде...?

Лейди, мноого си мнителна, ей!
Матей - 1.04.2006 г