0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« -: Март 10, 2008, 06:40:28 am »
Добро утро в новата седмичка!
Нека тя да бъде изпълнене с хубави емоции и незабравими моменти,
По-вече усмивки, здрави бебенца и нови бременелки!

Днес имаме празник-нашите сладки дечица стават на 6месеца!
Хайде почерпете се за наше здраве!
« Последна редакция: Март 10, 2008, 06:49:38 am от mecheto »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #1 -: Март 10, 2008, 08:02:03 am »
Честита нова седмица и от нас! Честита навършена половин година на малките мечета!

Аз имам въпрос : ко значи "модифицирано нишесте" - тва дето го изписват на някои от пюретата. Кое му е модифицираното?
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #2 -: Март 10, 2008, 08:13:28 am »
Лека и спокойна седмица и от нас с Ангел!
Да се похваля,че за 8-ми март Ангел ми направи най-хубавия подарък,като се обърна за първи път от гръб по корем,вече бях започнала да се притеснявам ,че на 4м.и половина не проявява никакъв интерес към обръщането.Но за сметка на това от вчера отказва да суче,аз го и дохранвам,но сега напълно отказва кърма,което леко ме натъжава,искаше ми се да го кърмя още малко,нали скоро бяхме на антибиотик и ми се щеше да засиля имунитета му,но каквото дойде.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #3 -: Март 10, 2008, 08:50:20 am »
baksisa, ако не иска да суче, пробвай да изцедиш кърмата и да му я дадеш с шише, не дохранвай с АМ.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #4 -: Март 10, 2008, 08:57:26 am »
Аз имам въпрос : ко значи "модифицирано нишесте" - тва дето го изписват на някои от пюретата. Кое му е модифицираното?

Пак ще ошарим темата с честитки и манджи  :D
Лейди, виж в темата за храненето, бях дала линк съвсем наскоро.

А, намерих го: Ако нишестето е променено по химичен път, се нарича „модифицирано нишесте” и спада към подобрителите. Химично модифицираните нишестета имат Е- номера от Е1404 до Е- 1451. В съдържанието на продуктите за тях е достатъчно обозначението „модифицирано нишестеМодифицираното нишесте се получава от нишесте. Суровина за нишесте за растения като царевица, картофи или пшеница.
-  Царевицата или царевичното нишесте може да съдържа части от генно манипулирани растения, особено когато суровината е внесена от САЩ или Аржентина. Вероятността ще се увеличи, ако , ако се стигне до увеличаване на на посевите на генно- манипулирана царевица в ЕС.
-   При картофите и пшеницата засега не се отглеждат генно- манипулирани сортове. В бъдеще това обаче може да се промени.

От тук http://georgievi.atspace.com/eta.htm#м

Честити пораснали момчета-мечета, живи и здрави да са!

Дай Боже седмицата да е пълна само с добри новини!
« Последна редакция: Март 10, 2008, 09:07:41 am от borovinka »
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #5 -: Март 10, 2008, 09:20:00 am »
Здравейте, хубава и успешна седмица на всички!

от 2-3 дни имам чувството, че Емо се опитва да намали храненията на 5. вчера примерно го будих за всяко от храненията през деня, суче по-малко време, често пуска гърдата. не искам да го будя за ядене, но ми се струват малко 5 хранения за бебе на 2 месеца (сега яде 6 пъти, като сам си направи този режим).

Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #6 -: Март 10, 2008, 09:23:51 am »
Пипи, и моята девойка намали храненията на 5 от няколко дни - ние сме на АМ и аз не я будя да яде, защото тогава изяжда много малко. Нощем прави по 9 - 9,30 часа сън без прекъсване. И на мен ми е интересно, дали това е нормално за толкова малко бебе?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #7 -: Март 10, 2008, 09:48:48 am »
Ведра и слънчева седмица и от нас с Митака!

:flower:Мече да са ти живи и здрави  :babyflips: :babyflips:Мечетата!
Големи да пораснат!

Бакси и Митака е така, ако не му помагам при гимнастиката, сам не иска да се обръща!
Ама то тва дупе дига ли се?


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #8 -: Март 10, 2008, 09:55:27 am »
Спорна седмица и от мен!
Пипи, Фоксче, сега отворих дебелия теФтер  :wink:, Боян по същото време е минал на 5кратно хранене. Месец по-късно мина на 4кратно, кара така 20тина дни и сега отново се храни по 5 пъти.

Баксиса, браво на Ангел. Моето дебелаче не проявява никакъв интерес към такива дейности. Два-три пъти се обърна от корем по гръб, но то беше по-скоро от зор. Вече и това не прави.
За сметка на това, обаче, иска да стои седнал.

Аз имам две големи чуденки - захранването и слънцезащитния крем.
Захранването ще го правя на края на април и имам още време да се чудя, но пък кремчето ми е на дневен ред. И понеже Боян има АД, изразяващ се с екзема на лицето, ще помоля Ултра да сподели за нейните неволи около избора на такъв крем, че след нейните думи не смея нищо да купя :?
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #9 -: Март 10, 2008, 10:26:45 am »
Пожелания за хубава седмица и от една новоизлюпена леля  :lol:
Моля за съвет. Снахата цеди кърма и я съхранява в хладилника. Въпросът е може ли да се смесва кърмата, която е престояла в хладилника с тази, която е изцедена сега? Или да се дават от две различни шишета?
Предварително благодаря  :D

lb2f
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #10 -: Март 10, 2008, 10:26:52 am »
Слънчева седмица и от нас!
Да са здрави дечицата и много да слушат!

Пипи, според мен всичко е индивидуално. Рая яде по 4 пъти на ден
като стана на 3 месеца. Педиатърката беше в потрес, че детето
не яде достатъчно и каза да я будя рано сутрин и да я храня.
Е как си предстаявяш да я будя в 6.00 като на нея й се спи до 8.00 :D
и така и не можах да върна 5-то хранене. Детето е спокойно, наддава и
няма грижи. Мисля, че трябва да се водим по тях, и ако си наддава
добре, не би тябвало да имаш притеснения.

Баксиса, браво на вас! И ние като Митака сме мързеливи още и си седим по гръб :lol:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #11 -: Март 10, 2008, 10:35:37 am »
Пожелания за хубава седмица и от една новоизлюпена леля  :lol:
Моля за съвет. Снахата цеди кърма и я съхранява в хладилника. Въпросът е може ли да се смесва кърмата, която е престояла в хладилника с тази, която е изцедена сега? Или да се дават от две различни шишета?
Предварително благодаря  :D

Джазинка, аз съм смесвала по този начин и няма проблеми. Все пак
зависи колко време я съхранява в хладилника. Аз не държа повече от 24 часа.
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #12 -: Март 10, 2008, 10:44:30 am »
Мерси, Наде  :bighug:

lb2f
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #13 -: Март 10, 2008, 10:49:38 am »
Пожелания за хубава седмица и от една новоизлюпена леля  :lol:
Моля за съвет. Снахата цеди кърма и я съхранява в хладилника. Въпросът е може ли да се смесва кърмата, която е престояла в хладилника с тази, която е изцедена сега? Или да се дават от две различни шишета?
Предварително благодаря  :D

както е казала надин може, стига да не преседява повече от 24 часа, а в листовките на авент даже и 48 часа пише. само че като цеди нова кърма е добре да поседи и тя първо в хладилника и после да се смесят двете, идеята е и двете дози кърма да са студени, а да не се смесва топла със студена.
честито племениче! :)

мерси за отговорите, значи ще пробвам да не будя Емо за ядене, пък да видим как ще му е удобно :)

Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #14 -: Март 10, 2008, 12:04:48 pm »
Пожелания за хубава седмица и от една новоизлюпена леля  :lol:
Моля за съвет. Снахата цеди кърма и я съхранява в хладилника. Въпросът е може ли да се смесва кърмата, която е престояла в хладилника с тази, която е изцедена сега? Или да се дават от две различни шишета?
Предварително благодаря  :D
Може, но в рамките на 24 часа. Аз накрая давах основно смесена от много изцеждания, защото нямаше почти нищо и цедях през час и я давах чак вечерта, че да събера нещо повече.
Хубава седмица на всички. Мия в събота рева почти цял ден нон стоп. както писах миналата седмица, явно изкара някакво неразположение на крак, но вчера вече си беше добре и отново в настроение. Почна да казва леля, което е странно, защото макар, че има 2 лели, ги вижда доста рядко, ама тя си знае най-добре.
<br />[link=http:
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #15 -: Март 10, 2008, 12:18:57 pm »
Да се включа и аз в седмичната тема и да се похваля, то да не чуе дявола, де, ама тази нощ за първи път не помня откога спахме нормално. Вече си бях помислила, че никога повече няма да си легна преди три-четири сутринта, но снощи Тошко ме изненада. Заспа към 1,30 и до 10 сутринта се събуди само два пъти, за да яде. Спа много спокойно, абе много съм доволна.
И да ви попитам, момичета, по колко пъти на ден правите гимнастика и масаж? Аз гимнастика правя колкото пъти се сетя, но масажчетата по-рядко, че нали трябва да е на голо.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #16 -: Март 10, 2008, 12:29:46 pm »
Пипи,Ангел беше на 3м.когато мина на 5хранения,педиатърката не беше съгласна,но детето си наддава добре,така че аз не го насилвах за 6 хранения,следи как наддава
Марипоса,гимнастика правя на крачетата при смяна на памперс,а масажче само след баня.
Коки,Надин,то Ангел се обърна 1-2пъти и му омръзна ,днес отново не проявява интерес,но и аз не го насилвам,иначе все се напъва да става
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #17 -: Март 10, 2008, 12:38:15 pm »
Въпросът е може ли да се смесва кърмата, която е престояла в хладилника с тази, която е изцедена сега? Или да се дават от две различни шишета?
Предварително благодаря  :D

Джази, както е писала Пипи, преди да се смесят, новоизцедената трябва също да се охлади за по-сигурно, това става най-лесно като сложиш шишето с прясната кърма в съд със студена вода.


Относно времето за съхланение, ето инфо тук http://missby.wordpress.com/2008/01/08/store-milk/
Приятна нова седмица с много слънце за всички!
« Последна редакция: Март 10, 2008, 12:41:39 pm от Миники »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #18 -: Март 10, 2008, 13:48:04 pm »
Слънчева и спокойна седмица и от нас!Надявам се,че приемате новоизлюпени бебета и майки да ви досаждат с разни въпросчета :lol:,когато успея да влезна де!Усмихнат ден от нас!
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #19 -: Март 10, 2008, 14:09:21 pm »
Хубава и слънчева седмица и от нас :D
Днес беше първия учебен ден на Деси. Оставих я в яслата за 2 часа. Държала се е мъжки, не е плакала за мама, играла си е много с децата и играчките...
Да видим как ще е утре, че сърцето ми е свито :?
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #20 -: Март 10, 2008, 14:32:51 pm »
браво на Деската :D
според мен ще свикне, защото е по-малка. може би по-големите деца, които отиват за пръв път на градина, са по-проблемни.
като изключим това, че вероятността да боледува се увеличава доста, какво по-хубаво, че ще си играе с други дечица! аз дори, с моята идея да гледам Симона до 3г, се съмнявам вече дали това е най-добре за детето.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #21 -: Март 10, 2008, 14:50:12 pm »
Слънчева и много здрава седмица и от нас.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #22 -: Март 10, 2008, 15:17:59 pm »
Цвети, незнам дали е добре или не, наистина незнам, защото в момента аз се разкъзвам от хиляди мисли по въпроса, знам само едно, зависи от детето. Деси е много контактна, много социална, обожава да си играе с деца, с какички на по 4-5 г. И какво наблюдавам през последните 2-3 м., след като сме прекарали цял ден и цяла нощ заедно :wink: В момента в който се появи някой в къщи, тя се ухилва до ушите, спира да мрънка, започва да му бърбори нещо, просто ясно показва колко й е доскучало цял ден с мен, особено и ако не сме излизали навън.
Може би 2 г. е пределната възраст, до три ми се струва множко, не за друго, а да не се превърже прекалено детето към теб и след това ще страда повече, защото все някога ще тръгне на градина, училище...
Уф, незнам, абе много съм притеснена, но поне знам, че ги гледат добре в тази ясла, че са малко дечица. Днес даже някое от децата имало РД и имаше клоун-пират, музика, танци, даже и Деси танцувала :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #23 -: Март 10, 2008, 15:37:33 pm »
Стефи,това ми е много познато. Аз от миналата седмица съм така. Почнах да ходя на курс по немски и там има забавачка. Оставям го за 3 часа да го гледат. И на мен сърцето ми беше свито, и аз имах проблем, понеже първия ден ми казаха, че е невъзпитан, защото не искал да закусва с другите деца в 10.30. Само че вече една седмица ходи, няма никакви проблеми, умира си от кеф, забравя за нас от момента, в който стигне там и се сеща чак като дойдем да го вземем. Освен това сега е доста по-спокоен, не пощурява по копчетата както, като е сам с мен. Абе надявам се да е за добро. Ще търсим градина от есента и ще почва. Явно си има нужда от деца, ние сме му скучни.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #24 -: Март 10, 2008, 15:43:23 pm »
Дано и при нас да е по-лесно. Аз не разчитам на това, че днес се е държала добре, тя според мен не е разбрала какво става точно. А иначе със сигурност няма да щуреят така, тя в къщи се качва на масата за гладене, на плота, върху компа, къде ли не... То от скука всякакви щуротии й идват на акъла :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #25 -: Март 10, 2008, 15:53:02 pm »
Ами ако излизате заедно някъде и в компания остава повече от 40 минути без да те търси, мисля че няма да имаш проблеми. Аз съм го пробвала преди това за по 1-2 часа без да ме вижда и не е имало проблем. Просто тя като усети, че е с деца и е интересно там, ще свикне по-бързо.
Абе пуснахме си сърцата да излетят :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #26 -: Март 10, 2008, 16:00:34 pm »
Слънчева седмица и от нас! :)

Баксиса, браво на Ангел :)! Важното е че е почнал да се обръща сам, нищо че го помързява ;). Ели в мига в който я сложа по гръб и веднага се обръща по корем и една минута не и се стои по гръб.

Браво и на Деси, дано и хареса в яслата. И Ели, ако я приемат на есен и аз сигурно ще имам такива терзания, но няма друг начин, за сега просто се надявам до тогава да проходи и да прояде всичко, че иначе незнам как ще я караме...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #27 -: Март 10, 2008, 16:14:37 pm »
Весела седмица и от нас!

Браво на самостоятелната младеж с яслата и забавачката! На мен ми се струва, че Криси още от сега започва да и доскучава с мен и подобно на Деси - хили се на всеки новопоявил се. Но ние пък тепърва ще разучаваме света и става хубаво за навън, ще се опитам да и разнообразявам живота.

Много здраве желаем с Кристина.
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #28 -: Март 10, 2008, 16:33:32 pm »
Привет и от още една терзаеща се мама. Подадохме молба за яслата. Имаме още една реимунизация и да направим изследванията, които са необходими. Купихме си пантофи, не иска да ги събуе цяла вечер. Мисля, че ще й е интересно с децата, но... Поне вече втора седмица заспива сама в леглото си, без решетка, със списание върху лицето... Но за скуката всички сте абсолютно прави. Чуди се какво дивотия да измисли вече. То само с тия възрастни около нея...
Дано седмицата е с приятно за разходки време!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #29 -: Март 10, 2008, 16:38:35 pm »
Благодаря Ви момичета  :bighug:

lb2f
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #30 -: Март 10, 2008, 16:51:27 pm »
Всъщност, забравих да питам: майчинството спира ли се, ако бъдеш така честен да декларираш, че си си пуснал детенце на ясла, ако не е навършило 2 години? Или се взема наполовината?
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #31 -: Март 10, 2008, 17:04:42 pm »
Всъщност, забравих да питам: майчинството спира ли се, ако бъдеш така честен да декларираш, че си си пуснал детенце на ясла, ако не е навършило 2 години? Или се взема наполовината?

Принципно се спира съгласно КТ. Но вече имам две познати, които са си дали децата на ясла, но не си прекъсват отпуска по майчинство и продължават да си взимат обезщетението. А иначе ако се върнеш на работа ти плащат 1/2 от майчинството като на работеща майка.


Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #32 -: Март 10, 2008, 18:07:51 pm »
Благодаря, Габи! Те друго няма да измислят по КТ, все едно разходите намаляват като ги пуснем на ясла... :?
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #33 -: Март 10, 2008, 19:07:41 pm »
Мда, много хора злоупотребяват.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #34 -: Март 10, 2008, 19:19:18 pm »
Пипи,води се по детето.Всяко е различно.Моето от една седмица се опитва да мине на 5- кратно хранене.За една седмица яде по 5 пъти на ден и му беше добре.От 2-3 дни пак е на 6-кратно.Нещо не мога да го разбера,но ще се оправим.
Баксиса,поздравления за обръщането на Ангел.
Моят подарък пък от Мики за 8 март е ...сополки :(.Детето трудно диша,буди се от запушеното носле.Гърдичките бяха чисти в събота.Утре пак ще го заведа да го видят,защото хремата не намалява.
Браво на малката Деси!Не се съмняваме ,че бързо ще се адаптира.Стефи,за твоето притеснено майчино сърце- :hug2:.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #35 -: Март 10, 2008, 21:26:16 pm »
Стефи, успех на Деската.
За една седмица успяхме да редуцираме кърменето до веднъж на 25-30 часа.
Хубава и слънчева седмица, здрави деца, усмихнати майки, много нови попълнения  редиците на бъдещи и настоящи майки от Зачатие.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #36 -: Март 10, 2008, 21:33:35 pm »
Стефи, Лекси и аз съм със същите терзания - излезе ни номера за ясла и днес ходих да взема списък с изследванията, който трябва да се направят. Матей е доста привързан към мен, от есента баба му го гледа половината ден, добре се разделяме като го оставям с малки изключения, но как ще е в яслата немога да прогнозирам.
Стефи, стискам парци и утре да е спокойна твоята кукла!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #37 -: Март 10, 2008, 22:37:01 pm »
Вени, какво ще рече "излезе ни номера за ясла"?
нали и вие кандидатствахте през Интернет за ясла, там класиране още няма?! 8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #38 -: Март 11, 2008, 08:08:11 am »
Цитат
нали и вие кандидатствахте през Интернет за ясла, там класиране още няма?!

Ти пък Джам, ся що задаваш неудобни въпроси?!?
В яслата до нас вече две деца познавам,които са приети. Майката сподели на едното за дарение в размер на 500 лева.
В надежда в една от градините също е прието дете на моя клиентка, която много гордо ми се похвали.
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #39 -: Март 11, 2008, 08:45:37 am »
Октомври, неподозирайки за проблемите със записването, а главно свеки да не се върне на работа по-рано, записах Мати в една ясла - само ясла, както напоследък се уточнява, до Рамстора и тогава ми казаха, че март ще ни дойде ред. И дойде. Само дето нещата се промениха от тогава и сега по-скоро не заради свеки, а заради опасност да не ни приемат, където и да било ще го дам там. Иначе не ми ще, честно! Предпочитам да си тръгне на септември, ама дали ще има къде...?

Лейди, мноого си мнителна, ей!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #40 -: Март 11, 2008, 10:01:16 am »
Сватя, така е, където не са ОДЗ-та (каквито са и нашите в Редута) си подаваш молбата когато искаш, писмена при директорката. Тези ясли имат два приема - март и септември, даже някой и юни приемат, а не като ОДЗ-та само септември :)
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #41 -: Март 11, 2008, 10:07:51 am »
Успех на всички "ученици". Дано все така безпроблемно да ходят! Весела седмичка и от нас :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #42 -: Март 11, 2008, 10:30:23 am »
Коки, за Симеон използвам мляко на А-Дерма
Миналата година ползвах за кратко слънцезащитен на Чико, но само върху тялото. За лице пробвах няколко варианта, но имаше реакция към всеки. На много места четох, че до годинката често се израства АД или поне екземите слизат надолу към крайниците, а не по лицето. На Симеон от половин година по лицето нищо не му е излизало, но има по ръчичките. При нас има и фамилна обремененост - и аз, и сестра ми и майка ми сме с АД. Аз отделно имам алергия към оси/пчели, а на 8 март установих, че имам и хранителна алергия, след като подмишници, корем, слабини, деколте  врат се подуха на огромни плоски блонди. Затова и със Симеон съм много предпазлива, ама не вземай пример от мен. Поискай си мостри от аптека и пробвай на част от тялото как ще подейства.
Стефи, чак аз се вълнувам като чета за новото приключение на Деската :D Дано се приспособи безболезнено! Вчера купихме обувки от Геокс, мерси за инфото, нямаше да ми хрумне да проверя!
Информация за другите мами - в Геокс на половин цена са бебешките (35-45 лв), има и за непроходили и 21 номер няколко моделчета. Други номерации от малките няма. Вчера в Сити Център все още имаше бройки.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #43 -: Март 11, 2008, 12:19:06 pm »
Да има до 24 номер, а ние сме 25 :(! А маратонките са много удобни! Ние имахме такива есента - 22 номер!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #44 -: Март 11, 2008, 12:33:06 pm »
И аз да питам за майчинството нещо: ако една жена е вече родила, започва да работи, прави 6 месеца във фирмата, може ли да излезе в майчинство в остващите месеци до 2 годинки?

Лека и здрава седмица на всички! Много бременни жени и хубави резултати от тестове и процедури!
Alexandra
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #45 -: Март 11, 2008, 13:11:37 pm »
Амиии до 24, до 22 имаше само още преди 2-3 седмици. Ще намажат малките, ние с плавниците ще носим к'вото има :lol:
Иначе спор няма, че геокс са хубави обувки. Баща й носи само такива от 4г., аз спортни, също  :)
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #46 -: Март 11, 2008, 17:25:38 pm »
знаете ли дали някъде в софия мога да намеря огледалце, което се слага отзад, така че да мога да виздам Емо като го возя сама в колата? в джъмбо имаше едни, даже си взехме, но се оказа, че са за да гледаш бебе, което гледа напред и се монтират на предното огледало. ние го сложихме отзад, но е много мъничко огледалцето и не се вижда добре. разбрах, че тези, които се монтират отзад за бебета, които се возят назад, са по-големи, но в джъмбо нямаше по-големи. рових сега из онлайн магазините, но намирам такъв артикул.

за нещо такова става въпрос:
http://www.amazon.com/Fisher%252dPrice-Rainforest-View-Auto-Mirror/dp/B000TVGRTI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=baby-products&qid=1205249355&sr=1-1
http://www.amazon.com/Sunshine-Kids-10110-Easy-View/dp/B000BUTCOO/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=baby-products&qid=1205249355&sr=1-2
« Последна редакция: Март 11, 2008, 17:32:26 pm от Pippi »

*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #47 -: Март 11, 2008, 18:09:08 pm »
как да определя кой номер е Симона за обувки?
в момента тя е с такива за прохождане на К и К, подарък с ани, имаха и една книжка да се определи номера, но я изгубих.
удачно ли е да се купят отсега обувки за есента - ако харесаме нещо в Геокс, например и един номер отгоре ли да взема?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #48 -: Март 11, 2008, 18:18:08 pm »
Цитат
Информация за другите мами - в Геокс на половин цена са бебешките (35-45 лв), има и за непроходили и 21 номер няколко моделчета. Други номерации от малките няма. Вчера в Сити Център все още имаше бройки.
 

На кое му се вика сити център , щото аз търся за прохождане обувки и удрям на камък от всякъде. Пълно е с КК обачеееее имам много забележки, щото ги имаме - едни такива дето стелката им се мести и става мазало. Иде ми да изкрещя, че търся 16-17 номер кожена мокасина или маратонка за момче!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #49 -: Март 11, 2008, 18:27:30 pm »
Цитат
Информация за другите мами - в Геокс на половин цена са бебешките (35-45 лв), има и за непроходили и 21 номер няколко моделчета. Други номерации от малките няма. Вчера в Сити Център все още имаше бройки.
 

На кое му се вика сити център , щото аз търся за прохождане обувки и удрям на камък от всякъде. Пълно е с КК обачеееее имам много забележки, щото ги имаме - едни такива дето стелката им се мести и става мазало. Иде ми да изкрещя, че търся 16-17 номер кожена мокасина или маратонка за момче!

Сватя, Сити Център София е на Хемус, а Скай сити - мисля в Гео Милев/Слатина
Но магазин на Geoxx има на Хемус в Ситито.

Виж и този линк: http://www.zappos.com/n/es/d/722680110/page/1.html

Тази марка я има в Бейби Планет, малко по-нагоре от Педиатрията. Имай предвид, че може да има на добри цени, а и не гледай, че е в долари цената, той сега е доста нисък. В магазина имапе намаление.
Аз купих на Кристина страхотни италиански ботички за прохождане за 66 лева - естествена кожа, ортопедични на Melania. Дано ни станат, но мисля, че съм предвидила точно нещата, ако не - здраве да е, ще подарявам.
Е, не мога да кажа дали съм доволна все още, но поне това, което виждам не е никак лошо и като дизайн и като изработка.

Поздрави!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #50 -: Март 11, 2008, 18:34:19 pm »
знаете ли дали някъде в софия мога да намеря огледалце, което се слага отзад, така че да мога да виздам Емо като го возя сама в колата? в джъмбо имаше едни, даже си взехме, но се оказа, че са за да гледаш бебе, което гледа напред и се монтират на предното огледало. ние го сложихме отзад, но е много мъничко огледалцето и не се вижда добре. разбрах, че тези, които се монтират отзад за бебета, които се возят назад, са по-големи, но в джъмбо нямаше по-големи. рових сега из онлайн магазините, но намирам такъв артикул.

за нещо такова става въпрос:
http://www.amazon.com/Fisher%252dPrice-Rainforest-View-Auto-Mirror/dp/B000TVGRTI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=baby-products&qid=1205249355&sr=1-1
http://www.amazon.com/Sunshine-Kids-10110-Easy-View/dp/B000BUTCOO/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=baby-products&qid=1205249355&sr=1-2

Пипи, днес гледах такова в Мадъркеар. Може би го има и в България. Ето това е:http://www.mothercare.com/gp/product/B000MFSGLS/sr=1-3/qid=1205253018/ref=sr_1_3/026-5027544-6575651?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42835041&mcb=core
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #51 -: Март 11, 2008, 19:18:51 pm »
Пипи, в Премама има, само че е направено като една голяма играчка която покрива облекалката, става за ритане от детето и т.н. не знам дали ме разбра...
Мисля, че струваше 50лв. Аз сега търся допълнително огледало за обратно виждане с вакуум по магазините за авто части, но не намирам и сигурно ще се сдобия с това от Премама.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #52 -: Март 12, 2008, 07:01:10 am »
Сватя, Сити Център София е на Хемус, а Скай сити - мисля в Гео Милев/Слатина
Но магазин на Geoxx има на Хемус в Ситито.

Виж и този линк: http://www.zappos.com/n/es/d/722680110/page/1.html

Цитат
Тази марка я има в Бейби Планет, малко по-нагоре от Педиатрията. Имай предвид, че може да има на добри цени, а и не гледай, че е в долари цената, той сега е доста нисък. В магазина имапе намаление.
Аз купих на Кристина страхотни италиански ботички за прохождане за 66 лева - естествена кожа, ортопедични на Melania. Дано ни станат, но мисля, че съм предвидила точно нещата, ако не - здраве да е, ще подарявам.
Е, не мога да кажа дали съм доволна все още, но поне това, което виждам не е никак лошо и като дизайн и като изработка.

Поздрави!
 
 
Мерси, сватя. Утре съм в брачната колегия, та щъ преслушам Бейби планета.
 
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #53 -: Март 12, 2008, 08:31:25 am »
Дами, назря едно конструктивно предложение преди общото събрание в събота, което е от 14:00. Ще имаме ли възможност сутринта, ако е хубаво и топло времето, да се съберем на кафе пълнолетни и непълнолетни членове на форума. Примерно сутринта към 9-10 да речем, за да имаме време до обяд някъде да се приберем, оправим и върнем за общо събрание на сдружението. Та в тази насока давайте идеи за външно заведение, където да има място да паркираме, да седнем на маса някъде навън, да има къде да играят дребните и маса за доста хора (ако трябва ще съединим) - зависи колко човека ще се съберем де. Ако примерно е студено или облачно можем да го отложим за неделя или за друг ден. Хайде давайте идеи!
« Последна редакция: Март 12, 2008, 08:44:42 am от cygnus »
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #54 -: Март 12, 2008, 08:55:22 am »
Джамата имаше идея за Патиланци в Младост. Имало и вън кътове, ако е хубаво времето, може и вътре ако е дъждовно, например. Аз не съм ходила там, но си мисля че е подходящо :)
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #55 -: Март 12, 2008, 09:29:02 am »
тъй като аз живея до Патиланци, там обикновено в събота и неделя е голяма лудница,самият комплекс е малък, а хората паркират на улицата или отсреща по тротоарите, а маси за кафе......не съм сигурна има ли и изобщо колко хора биха събрали. Извинете, че се намесих, но исках да знаете, че просто уикендите в Патиланеца няма игла къде да хвърлиш, само да го имате в предвид/ освен ако не се резервира целият комплекс....
« Последна редакция: Март 12, 2008, 09:31:52 am от Violet »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #56 -: Март 12, 2008, 09:31:32 am »
Еееееееее, все сутрин се уговаряте :(
Пак няма да ни огрее.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #57 -: Март 12, 2008, 09:36:54 am »
Ми шефе, следобед е ОС-то ве :wink:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #58 -: Март 12, 2008, 09:39:53 am »
А в неделя?
Дони, кога ще тръгвате?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #59 -: Март 12, 2008, 09:43:55 am »
1 седмица поне ще седим. Може и в неделя :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #60 -: Март 12, 2008, 10:17:34 am »
Айде да е в неделя тогава :blob10:
Аз и в събота и в неделя съм на английски до 13 часа и все не мога да се включа в сутрешните срещи :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #61 -: Март 12, 2008, 10:33:15 am »
Аз пак да се оплача - 1 седмица беше здрава малката, а от тази нощ пак е с хъркащ нос и покашляне :( Вече незнам какво да правя :?
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #62 -: Март 12, 2008, 10:41:21 am »
Добре, хем няма да ни е толкова набързо и припряно в един ден много работи. Аз съм съгласна, нека и другите да кажат.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #63 -: Март 12, 2008, 11:44:02 am »
в неделята и аз сигурно ще мога да се включа.
и аз като Ултра съм ученик до обяд и не мога да дойда на сутрешните срещи.
а защо не в Борисовата при хубаво време? Не ви ли хареса, като се събирахте преди две седмици? Или и там беше лудница? Но то, аако е слънчево времето, навсякъде ще е пълно с хора май.
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #64 -: Март 12, 2008, 12:00:15 pm »
Еееее, мен ще ме извините, че няма да мога да дойда, но в събота е Тодоровден и ще се стягам за гости.
Вчера направихме реимунизацията и не плакахме изобщо. Дори доброволно си показа езика и зъбките на докторката. Днес занесохме акото и стъкълцето в ХЕИ и другата седмица се ни боцкат за другите изследвания.
Сега се качвам на парцала и прахосмукачката :lol:
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #65 -: Март 12, 2008, 12:28:51 pm »
Аз пак да се оплача - 1 седмица беше здрава малката, а от тази нощ пак е с хъркащ нос и покашляне :( Вече незнам какво да правя :?
Ох,Мари,милото ти детенце!Тази хрема е голямо мъчение.И на Мики хремата му се усили и едвам дишаше.Да не би да е недоизлекувана :??Надявам се да ви се размине този път!
Пипи,свиркай,ако намериш такова огледало,че и мен ме интресува.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #66 -: Март 12, 2008, 13:45:13 pm »
айде, и ние от вчера се уредихме с ясла. в понеделник нося договора и капарото. дано свикна с мисълта до октомври, когато Криско ще тръгне :( ние постояхме 30 минути докато ни дойде часа за среща с директорката. бяхме в двора с дечицата и те бяха толкова щастливи с лелките и така хубаво си играеха. направиха си и поредното откритие в живота - едно червейче :D което предизвика радостни писъци! дано така са щастливи всичките ни дечица по яслите и градините!
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #67 -: Март 12, 2008, 14:17:44 pm »
Здравейте и от нас, здрава и слънчева седмичка ви желаем с батко (за някои)Тони.  :D

От няколко дни имам проблем с компютъра, защото малкото дзверче много обича да пише на клавиатурата ми. Естествено купих му истинска за игра само за него, обаче веднага се усети, че съм го измамила и блъскането продължава с още по голяма сила.
Проблеми и с интернет доставчика, ама то вече ми писна да го коментирам.
Днес сложихме реимунизация за полиомиелит и ДТК с Пентаксим и забелязвам, че нещо редички са ни акитата. Не помня дали го пише в листовката на ваксината, като противопоказания, та по младите мами ако обичат да споделят. :wink: :D
За яслите отсега съм ошашкана, защото мойто диване все още не дъвче, не заспива и е много голям инат. Освен всичко това в момента е във фаза  :cuddle: на всеки десет минути, най много се гуши в мама, но не отказва да го гушат и не толкова близки хора. Навън не се заиграва с децата, а търчи като обезумял без спир. Люлките, пързалките и колелата на батковците са нашата външна страст, щом ги съзре е като привлечен към тях като с магнит. Плаши се от децата, но не от всички има и такива които харесва и гушка. За това имам огромни притеснения относно яслите, а как пищи леле ужас, няма друго дете в цялата морска градина.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #68 -: Март 12, 2008, 14:42:18 pm »
а как пищи леле ужас, няма друго дете в цялата морска градина.

Перде, ама пък е слаааааааааааааадък...  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #69 -: Март 12, 2008, 14:54:40 pm »
а как пищи леле ужас, няма друго дете в цялата морска градина.

Перде, ама пък е слаааааааааааааадък...  :)

Мда така си е  :oops: на черното не мога да кажа бяло   :lol: :wink:
« Последна редакция: Март 12, 2008, 14:56:36 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #70 -: Март 12, 2008, 15:05:01 pm »
Местната мацка с бебешки магазин ми намекна, че NAN 2 го хванала липсата? Някой друг има ли такива впечатления, че не съм се запасила? Според нея щели да вдигат цените и затова ги нямало, даже и цена ми обади...? От както аз ползвам АМ, за 6-ти път вдигат цените, аман.
Перденце, май ще сме на твоя хал - като с Джуниъра  :?
Ми ше яде месо, като нема млеко  :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #71 -: Март 12, 2008, 15:17:38 pm »
Нинче при нас има Нан 2 навсякъде - онзи ден купих от Метро, но го имаше и днес в супермаркета до нас! Виж цена не помня ама има! Ние щото още сме на кърма, взех само 1 кутия за всеки случай! :oops:
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #72 -: Март 12, 2008, 15:23:17 pm »
Перденце, май ще сме на твоя хал - като с Джуниъра  :?

Ми така е, защото така го разбират у нас в БГ бизнеса  :( :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #73 -: Март 12, 2008, 15:25:17 pm »
Нинче при нас има Нан 2 навсякъде - онзи ден купих от Метро, но го имаше и днес в супермаркета до нас! Виж цена не помня ама има! Ние щото още сме на кърма, взех само 1 кутия за всеки случай! :oops:


Аз ще закупя две-три кутии днес от супера за всеки случай, щото у нас изчезването на продукти, при предстоящо увеличение на цената си е патент. Закупувам ги и ги "дигам", дето се вика хляб и сол не искат :)
А и като знам на Пердето одисеята и на татковци  :lol:  дето търсеха под дърво и камък Джуниър, ще купя.

Ми до сега съм го виждала на цени от 8,82 до 9,80, каката от магазина ми спомена за 10,40 лв. Не би ме учудило изобщо. То Нан 1 сега май е толкова.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #74 -: Март 12, 2008, 17:58:23 pm »
Цитат
Дами, назря едно конструктивно предложение преди общото събрание в събота, което е от 14:00. Ще имаме ли възможност сутринта, ако е хубаво и топло времето, да се съберем на кафе пълнолетни и непълнолетни членове на форума
Искам да ви видя, но съм пас по ред лични причини.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #75 -: Март 12, 2008, 18:07:54 pm »
Вашите деца колко често падат?
Симеон всеки ден си удря главата, ама буквално всеки ден.
Днес е с огромна цицина по средата на челото и обелен нос - много кръв, много плакане :(

Ман, в коя ясла ще е Криско?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #76 -: Март 12, 2008, 18:54:31 pm »
За момичетата с дечица с хрема: как ви е въздухът у дома? Проветрявате ли често, да не е много сух и от там да ви идват неприятностите?
Alexandra
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #77 -: Март 12, 2008, 18:56:25 pm »
Мда, заредили са с Нан 2, от 8.82 на 10.40 лв. Не, че няма да го купувам пак, ама не е ли множко бе да му се невиди  :x
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #78 -: Март 12, 2008, 19:04:01 pm »
Мари, проветрявам постоянно, а влажността не пада под 43%. През деня сме почти навън, вече незнам от кво е таз хрема. Поне я чу педката и каза, че всичко е чисто :)
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #79 -: Март 12, 2008, 19:09:17 pm »
За момичетата с дечица с хрема: как ви е въздухът у дома? Проветрявате ли често, да не е много сух и от там да ви идват неприятностите?
И при нас така.Докато сме на разходка е отворено,даже и вечер проветрявам.Не е от въздуха.Вирусно е.Това ми го казаха вчера в отделението по белодробни на медицинска академиа.Педиатрията беше пълна :(.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #80 -: Март 12, 2008, 20:11:05 pm »
Аз пак да се оплача - 1 седмица беше здрава малката, а от тази нощ пак е с хъркащ нос и покашляне :( Вече незнам какво да правя :?

Мари_пзи моята Беа е с хрема ве4е по4ти месец :( и аз незнам какво да правя, запо4на да хърка и само си 4еШе нослето и го търка постоянно.
Ти с какво я лекуваШ?
аз само със физиологи4ен разтвор, друго не ми дава педиатърът.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #81 -: Март 12, 2008, 20:33:28 pm »
Момичета, аз пак старат песен, но пускайте секрет от нослето, не е нормално цял месец хрема.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #82 -: Март 12, 2008, 20:50:43 pm »
коки, мече, благодаря ви за отговорите!
ходих днес до премаман и взех такова.
джоши, ето това е: http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=69. струва 60 лв.

Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #83 -: Март 12, 2008, 21:11:56 pm »
Срещичка, а в събота съм супер заета! Егати! :(
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #84 -: Март 12, 2008, 22:33:58 pm »
коки, мече, благодаря ви за отговорите!
ходих днес до премаман и взех такова.
джоши, ето това е: http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=69. струва 60 лв.

Благодаря Пипи!После сподели да ли си доволна от покупката.Изглежда добро.
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #85 -: Март 12, 2008, 23:01:35 pm »


Мари_пзи моята Беа е с хрема ве4е по4ти месец :( и аз незнам какво да правя, запо4на да хърка и само си 4еШе нослето и го търка постоянно.
Ти с какво я лекуваШ?
аз само със физиологи4ен разтвор, друго не ми дава педиатърът.
Ми физ.разтвор и Низита мажа в нослето.

Стеф, преди 10-ина дни пусках - всичко е чисто!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #86 -: Март 12, 2008, 23:07:03 pm »
Мари, а през целия ден ли й е запушено нослето? Тече ли?
И Кристина похърква на моменти, но не и тече носа. Вечер обаче след баня като е "габардясала"  :lol: демек разкиснала се и след това и слагам физ. разтвор и обирам сополките и за през нощта е ОК, не хърка.
А Олинт слагхте ли вие? Май да или поне от темата на Бърди мисля съм прочетла? Той не помогна ли /Олинта/?

Дано му мине на човечето симпатично, да не се мъчи  :(.

Киска ли се бузанката още, както на онова клипче дето беше пуснала?  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #87 -: Март 13, 2008, 08:19:54 am »
Да се отчета- не съм кърмачка вече, очаквах доста трудно да мине целия процес, но ето че му е дошло времето. Детето си спи в кошарата по цяла вечер, само към сутринта промрънква, взема я при нас да се успокои и пак заспива.
Сега остава висящ проблема с непиенето на АМ ...
Скорошно оздравяване на всички болни бебоци, че е много гадно
За хрема няма ли да е добре малко инхалации да се направят  :ask:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #88 -: Март 13, 2008, 08:35:20 am »
Бе слагаме и Олинт, обаче си хърка носа и това е, даже от през нощта започна и една отхрачваща кашлица. Аман вече!
Иначе се смее, закача, пищи 8)
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #89 -: Март 13, 2008, 08:54:13 am »
Вашите деца колко често падат?
Симеон всеки ден си удря главата, ама буквално всеки ден.
Днес е с огромна цицина по средата на челото и обелен нос - много кръв, много плакане :(

Ultra, знам за някакви меки и проветриви касчици за малки дечица точно за предпазване на главичката при такива падания. От познати използвали ги знам, че били удобни и не запарвали, но не съм ги виждала как изглеждат.
Моя мъж иска за Зори да вземем такава, защото тя отсега дивее нон-стоп пък като проходи самичка представям си какво ще бъде.
Виж попитай по магазините, може наистина да се окажат добри.


*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #90 -: Март 13, 2008, 09:17:42 am »
Eeee, Мини, айде, честито целонощно спане в кошарката :wink:
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #91 -: Март 13, 2008, 09:38:52 am »
Мда, заредили са с Нан 2, от 8.82 на 10.40 лв. Не, че няма да го купувам пак, ама не е ли множко бе да му се невиди  :x
А, не се оплаквай. Нашият аптамил беше 15лв. преди да изчезне и като се появи пак, сега го купувам за 28-29лв. С 300гр. е повече, а цената се вдигна със 100%. Ей на това му се вика печалба...
<br />[link=http:
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #92 -: Март 13, 2008, 09:39:45 am »
Мини, браво на Стефито, че толкова бързо се е справила с отбиването.  :)
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #93 -: Март 13, 2008, 14:39:20 pm »
Ани, и Криско си удря главата по-често от поносимото за мен :( най-вече като се заинати за нещо и започне с изпълненията :oops:
за градината - в Увекинд ще го запишем.

мами, кой друг освен СтефиЗ е слагал Превенар на детето си?
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #94 -: Март 13, 2008, 14:59:25 pm »
Ани, и Криско си удря главата по-често от поносимото за мен :( най-вече като се заинати за нещо и започне с изпълненията :oops:
за градината - в Увекинд ще го запишем.

мами, кой друг освен СтефиЗ е слагал Превенар на детето си?

Ман и аз съм тема ваксини и тъкмо щях да пускам даже тема за Превенара. Да си кажат мамите с опит от тази ваксина. Аз съм решила да я сложа и досега търсих, надежден доставчик и май се сдобих с такъв, та другата седмица живот и здраве ще имам двете дози.


Сега да ви се пооплача от реимунизацията с Пентаксим. Вчера както бях писала, забелязах коремни болки и редки изпражнения, после се появи и раздразнителността и неспокойният сън. Върха беше, когато се събуди от следобедният сън, Тони не можеше да си движи крачето, пищеше от болка, не даваше да го пипам въобще. Не искаше да ходи, да не говорим за клякане. Уплаших се аз и веднага звъня на личната и меря Т, слава богу нямаше. Да обаче, това дете не спира да пищи нито мога да го облека нито да го утеша. Започна и да се дави, от това да не може да си поеме дъх, той така прави като плаче дълго. Не си спомням как му набутах в устата Панадола и вече ще го вода в спешното по съвет на личната, като явно му подейства лекарството и той се успокои и проходи. Цяла нощ пищя, вдигна и Т, в момента е раздразнителен, сънлив с неспокоен сън, коремни болки и явно крачето все още го наболява, защото не иска да кляка. Като цяло не е моят бяс, гушка се и почти не се отделя от мен.
Та така оплаках ви се, дано с Превенара нямаме такива ядове. А интересното е,че при трите приема на Пентаксим, не сме имали такива екшъни, може би само при третата доза беше леко раздразнителен само.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #95 -: Март 13, 2008, 15:19:31 pm »
Перде, в листовката на ваксината е описан този негативен ефект с изтръпването на крачето - дължи се на Хиб-съставката. рядко се случвало, жалко, че на вас се е паднало. но е преходно и не е тревожно. личната ти лекарка явно не е наясно с ваксината и страничните й ефекти, щом те е карала в спешното да ходиш. интересно, какво щяха да направят там?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #96 -: Март 13, 2008, 15:50:32 pm »
Ман, аз не съм слагала, но мисля намеря начин да се сдобия с Превенар. Май ще трябва да се ходи до Гърция. педиатърът я навих и взехме решение, че ако се снабдя с ваксината, ще я слагаме на 7 и на 9 месеца, и след това реимунизация догодина. Денито е слагала на Зори три пъти Превенар и каза, че няма проблеми с нея.
Перде, като казваш доставчик някой ще ти я носи от Гърция или?

за АМ - НАН 1 отдавна е над 10 лв. Аз пък послушах Бърди и минах на Хумана, защото Александра не акаше по 4 дни от НАН, но никъде из нашата махала не зареждат редовно. :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #97 -: Март 13, 2008, 16:13:07 pm »
Ман, какво те тревожи Превенара? Ние имаме сложен, няма никакви проблеми с него. Бърди е много доволен и го препоръчва.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #98 -: Март 13, 2008, 16:19:24 pm »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #99 -: Март 13, 2008, 16:23:30 pm »
Перде, като казваш доставчик някой ще ти я носи от Гърция или?

Първо търсих кой надежден и отговорен човек да ми я купи и евентуално изпрати с куриер, но се оказа че моята позната ще си идва в БГ, така че ще ми я донесе лично. Иначе разпитах DHL и те извършват такава услуга, подобни пратки които изискват съхранение в хладилник ги доставят в специални опаковки използвайки сух лед. Излизаше към 70-80 евро пратката за две дози от ваксината.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #100 -: Март 13, 2008, 17:09:30 pm »
Ние също слагаме Преванар+Инфанрикс хекса и не сме имали никакви проблеми.

А като стана въпрос за АМ-то, мами ползвали НАН2 имате ли проблеми с разтварянето му?
И в гореща вода и в хладка, все стой на едни ситни грашки, хем го правя 20тина минути преди ядене и яко го лашкам, ама тцък. С НАН1 намах този проблем.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #101 -: Март 13, 2008, 17:26:37 pm »
Ние също слагаме Преванар+Инфанрикс хекса и не сме имали никакви проблеми.

А като стана въпрос за АМ-то, мами ползвали НАН2 имате ли проблеми с разтварянето му?
И в гореща вода и в хладка, все стой на едни ситни грашки, хем го правя 20тина минути преди ядене и яко го лашкам, ама тцък. С НАН1 намах този проблем.

Има май такъв проблем, но може би трябва по-топла вода. Аз също понякога забелязвам, сякаш не се е разтворила една минимална част добре. Онзи ден преврих вода по-късно и още беше доста топла /повече от обикновено/ когато правих млякото и се наложи дори да го охладя малко, но пък нямахме и трошичка неразтворено. На мен пък НАН 1 ми беше дори по-проблемно за разтваряне и ставаше на пяна от тръскането, докато 2 до сега не ми е ставала  :?
 
Малко ми е тъпо днес, да споделя - излязоха ми резутати от цитонам. профилактиката и ранчиката ми вече е 3та степен  :( Не съм говорила за подробностите с док., ще се оправя, но ми стана кофти...Извинявам се за лиричното отколнение, не е в мой стил да се оплаквам за такива работи.

 
« Последна редакция: Март 13, 2008, 17:29:31 pm от Nina »
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #102 -: Март 13, 2008, 17:56:32 pm »
Ми Нинче, пробвах и с гореща(на 100мл гореща вода 6 лъжици мляко и после доливам от студената), но пак има ситни грашки. Притеснява ме само да не им направя проблем на стомахчетата като не е разтворено добре :?.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #103 -: Март 13, 2008, 18:07:56 pm »
Eй, Мини, браво на вас - после като дойде нашто време ще те питам за процеса  :wink: - че и ние се кърмим по нощите и ми се струва, че ще ни е трудничко - пък АМ и ние не щем  :?

Нинче, дано бързо се маха тоя проблем  :?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #104 -: Март 13, 2008, 18:10:35 pm »
Ми Нинче, пробвах и с гореща(на 100мл гореща вода 6 лъжици мляко и после доливам от студената), но пак има ситни грашки. Притеснява ме само да не им направя проблем на стомахчетата като не е разтворено добре :?.

Ей, що така беее?  :? На мен оня ден с горещата вода стана без грешка. След като го изпи, все едно бях измила шишето... Няма да се учудя ако има разлика в партидите, ама хич даже.
Да, по принцип си е редно да се разтваря идеално. На мен рядко остават по няколко трошички. Чела съм тука, че някои майки през цедка ли го минавали....нещо такова, да не бъркам. Но пък за какво - трябва да се разтваря и без да го гнявим по-цял час.

Мисля, че още някой ще напише по темата, за съвет и от опит.
Поздрави.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #105 -: Март 13, 2008, 18:19:29 pm »
Има едно нещо, което дълго време ме интригува - как храните детето си сутрин рано. Аз Кристина винаги, по което и време да се е будила - първо 5.00, 6.00...та сега към 7.30 или 8.00, първо я вземам от креватчето, сменям памперса, бърша дупе, мажа крем, после храня при мен, след което оставям на спалнята. Понякога се обръща по корем и закъртва, понякога вие като виолончело, понякога си играе. Кой, как прави - давате млякото в креватчето или как? Тия мойте процедури сутрин не ме затрудняват по никой начин, но мисля, че я разсънвам доста, а понякога си е очевадно, че и се спи, незможе да заспи, щото е разсънена и настава воя... :? От друга страна тя е вече голяма :) и може би да и давам тепървя млякото сутрин в креватчето - няма да свикне?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #106 -: Март 13, 2008, 19:06:30 pm »
По въпроса за разбиването на млякото - пробвайте първо - 2-3 лъжички, разбивате и след това слагате останалите и доразбивате. Понякога от самото мляко се получава така, понякога от бързането се застъпват лъжичките и не успяват да се разтворят добре.
Нинка, аз винаги до сега първо го вадя от креватчето, давам млякото и след това всички останали процедури. Не е въпроса до затруднение, ами как е по-приятно. На мен винаги ми е било много кеф да си го гушкам докато е още сънен, докато мърка и е отпуснат. После живва като го преобувам и край с гушкането :) За мен винаги е било по-удобно първо това, а после всичко друго. Надявам се, че проблема ти ще се реши и всичко ще е наред с изследванията.  :crossfingers:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #107 -: Март 13, 2008, 22:09:04 pm »
Аз също след събуждането на Симона, правя веднага млякото, взимам от креватчето и храня. Оставям е 5-10мин да се помота по пижама и тогава всички останали процедури по преобличане и миене.
Принципно може би е по-удачно обратното, за да не я лашкам насам натам с пълен стомах, но просто това е нашият навик.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #108 -: Март 13, 2008, 22:11:21 pm »
Нинче, в нашата Била има НАН2- 8 и нещо струва /не запомних точно :oops:/
ако искаш- да вземам  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #109 -: Март 13, 2008, 22:21:01 pm »
mini - много благодаря за вниманието  :hug2: Дето ще те занимавам и т.н. няма смисъл. Не че ще ми се отрази чак прекалено на бюджета, но ме подразни принципно. И понеже сме на тая вълна и ми направи впечатление, че смениха цените няколко пъти за кратко и все изчезва пред смяна. Това ме дразни, българска работа. Баба й и дядо й /свекърите/ и купуват и те доста често хората и помагат, тяхната цена беше 8 и нещо сега да е 9 и..., ще вземаме от там, от където те взимат.
Поздрави на бузанчето ми :balk_104:. ! 

Цвети, Гане, мерси за споделеното. :)
« Последна редакция: Март 13, 2008, 22:22:52 pm от Nina »
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #110 -: Март 14, 2008, 08:45:58 am »
Абе, момичета, да споделя...
Някой ми смени детето  :? - след 6 ия месец е просто коренно различна - хленчи, мрънка, не заспива сама, събужда се през нощта (вече по два пъти) и докато не я накърмя не се отказва, а и най-новото - заспива в ръцете ми и ахаа да я оставя в леглото й, отваря очи и започва да се изправя, да се напъва, да плаче и така по няколко пъти...
не виждам нищо по венците й, което за зъби да говори, единствено е засилената й перистатилка, което свързвам със захранването, но се опитвам да внимавам с видовете храни за деня, ама тая си е...
направо не мога да си позная детето  :?
иначе се заиграва сама, закача се, весело бебче - но дойде ли време за заспиване и става страшно...
Все си виках период и ще отмине - ама вече месец и половина е тоя период...
Някой някви идеи?
ох, оплаках се  :?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #111 -: Март 14, 2008, 08:55:04 am »
търпение, мила
и ние минахме през такъв период
до 11 месец  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #112 -: Март 14, 2008, 09:14:45 am »
 :D
ооо, аз търпение имам предостатъчно - просто е странно как се променят отведнъж сладунчовците...
гуш на вас от нас  :D
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #113 -: Март 14, 2008, 09:31:00 am »
Bore, на Цецича като му се приспи започва "мрън, мрън" ако го гушна ми се смее, но оставя ли го започва по-серизон "връъън", ако се излъжа пак да го погушкам започва "реееееееееев". При нас цаката е: при първото примрънкване да го оставя в леглото с голямото му плюшено куче, завит, изгасям лампата, затварям вратата след мен се чува "уаааа" (ама не рев, а по-скоро викане) и заспива в рамките на няколко минути. През нощта и ние се будим от болки в коремчето...гушкам за няколко минути, но без да му говоря, че от говорът се буди и се ядосва, че се е разсънил и така. Дано при вас да е временно и скоро да отшуми! Целувки от нас за малката Ема!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #114 -: Март 14, 2008, 09:59:09 am »
manhattan-че, аз й слагам Превенар на Зори и не е имало никакъв проблем.
« Последна редакция: Март 14, 2008, 10:03:04 am от denito »


*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #115 -: Март 14, 2008, 10:21:25 am »
Bore, на Цецича като му се приспи започва "мрън, мрън" ако го гушна ми се смее, но оставя ли го започва по-серизон "връъън", ако се излъжа пак да го погушкам започва "реееееееееев". При нас цаката е: при първото примрънкване да го оставя в леглото с голямото му плюшено куче, завит, изгасям лампата, затварям вратата след мен се чува "уаааа" (ама не рев, а по-скоро викане) и заспива в рамките на няколко минути. През нощта и ние се будим от болки в коремчето...гушкам за няколко минути, но без да му говоря, че от говорът се буди и се ядосва, че се е разсънил и така. Дано при вас да е временно и скоро да отшуми! Целувки от нас за малката Ема!

ааа, Лани, пробвах аз с оставянето и излизането - следва нещо толкова нетипично за Ема, че просто не е за вярване - рев, ама здрав - направо се дере - а тя наистина не плачеше, ама ВЪОБЩЕ - както си я спомняш от родилното, така си и остана до 6-ия месец :D Тя заспива, докато се кърмим и после не ми позволява да я оставя - веднага усеща, отваря очите, сякаш никога не е заспивала и се започва...А, през нощта - нищо друго освен цоцата не работи - проверихме ние :)
цунки на малкия змей сладурски  :D
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #116 -: Март 14, 2008, 10:25:22 am »
Има едно нещо, което дълго време ме интригува - как храните детето си сутрин рано.
Като беше на вашата възраст, Мия спеше сутрин до 9 -9,30, така че не сме имали ранно хранене. Аз винаги съм сменяла памперс преди хранене, особено пък нощния -не ми се вижда удачна да я оставям толкова напишкана, а после да я преобувам нахранена с пълно стомахче. Сега вече като е по-голяма, я оставям да се излежава поне половин час след събуждането. Ако я вдигна веднага, после е невъзможно кисела. Като отида в стаята й, тя първо ме плаши :lol:, после ми посочва касетофона, за да й пусна радиото, после пее, рита и чак след известно време вече е склонна да стане и да се облича и т.н.
Нинче, дано да се разреши здравословния ти проблем по-бързо и по-безболезнено.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #117 -: Март 14, 2008, 11:03:11 am »
мами, кой друг освен СтефиЗ е слагал Превенар на детето си?
Аз. Никакъв проблем, ама никакъв, даже и сънливостта и червеното петно, което ни се появява след Пентаксима, след Превенара ги няма.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #118 -: Март 14, 2008, 11:07:57 am »
При Деси след първия превенар нямаше никакви проблеми, след втория на следвашия ден беше много раздразнителна, цял дена муча, ама на следващия си беше ок :lol:
Но в листовката пише, че при по-големите деца по-често се появяват странични реакции. Може би и затова Тони при четвъртия пентаксим е имал проблемчета. Ние живот и здраве ще го бием другия месец :)

Сега да докладвам и за яслата. Моето дете явно ще е непокисче като баща си :lol: Учителките са възхитени, казват че такова спокойно дете не са имали, не мрънка не реве, постоянно ухилена и си бърбори нещо, играела с децата... Вчера я оставих дори да спи там, малко ми беше обидена като я взех, но след половин час "пипнахме пръсти" и ми се отсърди :wink: Дано да продължава така и да нямаме проблеми, че още ми е свито сърцето :(
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #119 -: Март 14, 2008, 11:19:54 am »
Първо търсих кой надежден и отговорен човек да ми я купи и евентуално изпрати с куриер, но се оказа че моята позната ще си идва в БГ, така че ще ми я донесе лично. Иначе разпитах DHL и те извършват такава услуга, подобни пратки които изискват съхранение в хладилник ги доставят в специални опаковки използвайки сух лед. Излизаше към 70-80 евро пратката за две дози от ваксината.
Не знам дали е удачен този начин на пренасяне, защото ваксината не бива да замръзва. Сух лед говори за температура под -15 градуса, което ще доведе до замръзването на ваксината (която замръзва при 2 градуса). Това го пиша за някоя друга мама, Перденце, виждам, че ти си намерила по-добър вариант!
« Последна редакция: Март 14, 2008, 11:21:25 am от Lan »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #120 -: Март 14, 2008, 12:05:29 pm »
Bora :) и ние сме така сега! Вечер заспиваше сама, само да ида до кухнята да занеса шишето за миене, измивам го и само отивам и загасям лампата.
Сега иска на ръце - ама няма и затова вечер се приспиваме по 1 час. Седя до креватчето, тя мрънка, влизам излизам, истерии и накрая заспива. Но ми прави впечатление, че от известно време спи по корем. И вечер иска така и явно докато се нагласи се върти, но се надявам да отмине. На ръце просто няма да я огрее да се научи, е когато имаме проблем недай Боже ще се гушнем, но да се приспиваме на ръце - не мога аз лично да я нося.

Глей начи наборките колко са еднакви, наистина каквото пишеш ти се отнася и за Криси.

Мешко, мерис за пожеланието  :D 
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #121 -: Март 14, 2008, 12:08:56 pm »
аз за първи път чувам за превенар, но ще попрочета и поразпитам :) в западна европа и щатите е задължителна доколкото разбрах?

а да ви питам за една друга ваксина - ротарикс, против ротавирус. видях реклама в едно списание. някой слагал ли е?

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #122 -: Март 14, 2008, 12:16:03 pm »
Бора при нас този проблем премина към 10-11 месец. Има малко от него и сега, но е в поносими граници.

А ние сме болни отново. След алергията вирус. Кошмарен е. За сега държим фронта само със сиропи. Педиатърката ми изписва антибиотик само в краен случай, за което съм страшно благодарна и доволна. Поздрави и целувки на дечицата. Да са ни живи и здрави и ние да си ги гледкаме :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #123 -: Март 14, 2008, 12:25:42 pm »
Стефи, завидях ти! Браво на малката сладурка!

Бора, има си такива пероди, аз им викам скокове, децата се променят, порастват и поведението им се праменя. Другия скок е на 11 месеца, когато с радост разбираш, че детето ти те разбира какво му говориш - много е приятно!

Ето интересен сайт: http://www.biberonbg.com/info/plach.htm
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #124 -: Март 14, 2008, 13:29:29 pm »
Лиде, и ние като вас. Не стига ужасния обрив, ами сега сме и болни. И ние караме на сироп за кашлица и някакъв хомеопатичен спрей за нос. Предните два дена давах и Нурофен и Панадол, че беше с температура. Иначе и лекарката на Юлия не изписва току тъй антибиотик. Тя е болна на всеки 10 дни от началото на декември досега, но антибиотик не е пила. Този път обаче ни хвана и нас с баща и. Дано утре сме по-добре, че сме канени на детски рожден ден.

А какво стана с идеята за среща? А  е в неделя и сме добре може и ние да се включим да ви видим колко сте пораснали.

Искам да питам jam, setakap и а и някой друг ако има опит с фраксипарина. Колко често си проверявахте тромбоцитите? В листовката пише два пъти седмично ама на мен ми се вижда пресилено.


Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #125 -: Март 14, 2008, 13:44:40 pm »
Другия скок е на 11 месеца, когато с радост разбираш, че детето ти те разбира какво му говориш - много е приятно!

Така е наистина, но заедно с това започват и истеричните тръшкания, когато не получат каквото искат....Да са живи и здрави, всичко друго отминава.
Браво на Деси за успешната даптация в яслата. Стефи да я нацелуваш. Представих си как ти се сърди :). И Мия е много смешна като ми се сърди за нещо -върви след мене и ми реве, подчертано само на мен и насила. Онзи ден имаше такива изпълнения. Аз гледам да не ми пука като почне да се тръшка и даже излизам от стаята докато й мине. Баща й я успокоява, тя се усмихва, но като ме види, пак се присеща и започва да ме гледа и да реве. :lol:
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #126 -: Март 14, 2008, 14:01:45 pm »
Габи, ич не съм се сетила да проверявам тромбоцити - явно не съм прочела добре листовката! през бременността ми е пускана 3-4 пъти ПКК, та тогава са гледани и тромбоцити. по-често не. два пъти съм си проверявала и показателите, свързани с време на кървене и съсирване - последния път преди раждането.

аз не разбрах, ти защо си на фраксипарин? да не си бременна пак?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #127 -: Март 14, 2008, 14:07:22 pm »
Искам да питам jam, setakap и а и някой друг ако има опит с фраксипарина. Колко често си проверявахте тромбоцитите? В листовката пише два пъти седмично ама на мен ми се вижда пресилено.

Аз също бях на фраксипарин през цялата бременност, но и аз като джам не съм пускала редовно изследвания за тромбоцити. 4 пъти ПКК и 3 пъти изследвания на антителата АФА в Плевен през първите 3 месеца, като ми вливаха имуновенин.
И показателите за време на кървене и съсирване чак преди секциото.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #128 -: Март 14, 2008, 14:19:30 pm »
Ами аз да взема да си призная накрая. Бременна съм, днес запо1вам 17 г.с. Но имам непрекъснато проблеми. До момента съм на Л-тироксин (високо ТСХ), аспирин, фраксипарин (хомозиготен носител на 4G), желязо и фолиева к-на. Освен това направих цистит, откриха ми бактерии в стерилна урина та гинеколога ме праща при нефролог. Личната настоява да пия антибиотик за целта, но аз предпочитам да изчакам консултация с нефролога, а след две седмици съм и при д-р Димитрова за фетална морфология та ще искам и нейното мнение.
Специални благодарности на СтефиЗ и z22 за препоръките за д-р Папукчиев. Много съм доволна от него!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #129 -: Март 14, 2008, 14:21:38 pm »
Габи, честито!  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #130 -: Март 14, 2008, 14:24:13 pm »
Габи, честито!  :D Нека бременността ти бъде лека и бързо решаване на проблемите до момента.Дано от тук насетне бъдеш здрава и спокойна и изкараш бременността си само с положителни емоции!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #131 -: Март 14, 2008, 14:24:49 pm »
Честито, Габи!!! Лека бременност! Много се радвам за теб!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #132 -: Март 14, 2008, 14:25:14 pm »
Габи, прекрасна новина. Стискам палци за леки и безоблчни месеци до финала.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #133 -: Март 14, 2008, 14:29:17 pm »
Габи, честито и късмет до края! Много се радвам за теб  :D
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #134 -: Март 14, 2008, 14:50:06 pm »
Абе още миналият пост на gabi32 ме усъмни, но се случвах куп неща които ми попречиха да попитам като Джамчето. :D
Честито и айде от тук на татък вече без ядове, леко бременеени мила.

А на Чефито страОтно й завиждам, който види Десе, ще разбере че детето е надарено  :D Отпусни си душичката мила ми Стефунко, дъщеря ти ще се справи със завидна лекота, да му мислим останалите мами, е ли пък аз. :D

Да оздравяват бебоците, че наистина като почне едно, че второ, че няма край.

Тони бой е пушка още от вчера, но днес е завидно побеснял от енергия. На всичкото отгоре ни проби и 12-тото зъбче. Признавам си без бой, нямам търпение вече да излязат всичките, да миряса малко и току виж реши, че е време да дъвче и заспива сам. 8) :wink: :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #135 -: Март 14, 2008, 15:19:38 pm »
Ние сме пак на антибиотик. Снощи пак направи спазъм и сега я чувам през една стая как диша (свири). Вече незнам какво да го правя това дете. Като отидем на консултация, на другия ден сме все болни :?
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #136 -: Март 14, 2008, 15:21:12 pm »
момичета, много ви благодаря за добрите думи. точно сега свитото ми майчино сърце има нужда от приятелска подкрепа :oops:
наде, всички ни деца са специална, а моето както казва баща ми, ходи с кеф на ясла само, за да се оттърве от лудата си майка. пожелавам ти тони да те изненада приятно като му дойде времето :D

габи, много се радвам и ти пожелава едно здраво бебе след 4-5м. :D
а д-р папокчиев е пич :lol:

мари, мисля че не ви е бил доизлекуван бронхииолита, затова се повтаря. моя съвет е да настояваш за инхалации с внтолин, аб едва ли ще помогне ако е вирусен бронхиолит.
« Последна редакция: Март 14, 2008, 15:25:57 pm от StefiZ »
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #137 -: Март 14, 2008, 15:28:22 pm »
Ние сме пак на антибиотик. Снощи пак направи спазъм и сега я чувам през една стая как диша (свири). Вече незнам какво да го правя това дете. Като отидем на консултация, на другия ден сме все болни :?

Аз след ваксината на 6 м. повече не заведох Тони на държавна консултация. То и без друго там е пълен кошмар, бебета и майки едно въз друго, пищят, кашлят, кихат и освен да се изнервиш на максимум друго съществено не се случва. Само заради ваксините го водех, иначе на часто си ходя, където са разделени помещенията за здрави и за болни деца.
Предлагам ти да си купиш инхалатор или мисля е време поне сега за такава процедура. Замислям се сериозно и аз за такъв уред, но в момента си чакаме допълнителните шкафове, че не остана място къде да бутам вече покъщнината. Като се уредим си купувам и такова нещо, мисля няма да е излишно, пък и всички можем да си го ползваме  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #138 -: Март 14, 2008, 15:30:46 pm »
Габи, честито:D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #139 -: Март 14, 2008, 15:31:15 pm »
Ние сме пак на антибиотик. Снощи пак направи спазъм и сега я чувам през една стая как диша (свири). Вече незнам какво да го правя това дете. Като отидем на консултация, на другия ден сме все болни :?

Мари, като сложите всички ваксини и ако е вирусен период или грипав, не може ли да не я водиш само за едното мерене. То напоследък е непрекъснато такъв периода. Егати, колко ме е яд за детето.
Или пък ако се налага и преглед да идва у вас педиатър. Нашата е много мила жена, не ми допадат някои неща де, но се оказа доста човечна и в най-тежките зимни условия не отказа да дойде до нас.

СтефиЗ, на теб ти е свито сърчицето, а Деси е пей сърце :) Понякога изглежда се справят доста по-добре от очакванията ни. Да е здрава само от тук нататък, явно купона и допада.

Габи, честито!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #140 -: Март 14, 2008, 15:44:29 pm »
Габи, честито и дано да стане по-лека бременността ти оттук насетне!
Мари, и аз мисля, че или не ви лекуват правилно или остава нещо неизлекувано. Много често боледувате. Консултира ли се с друг педиатър? И аз бих посъветвала по-радко да посещавате държавната консултация. дано бързичко да се оправи малката бонбонка!
<br />[link=http:
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #141 -: Март 14, 2008, 16:30:20 pm »
Габи, честито. От тук натакък една лека и безпроблемна бременност ти желая.
Аз пусто любопитство, ама как стана, може и да си споменавала нещо, но мен паметта ми не е за дълго  :oops: Особено от как родих, може би от кърменето  :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #142 -: Март 14, 2008, 17:01:05 pm »
Габи, честито и лека и безпроблемна до края!
Чефи, и аз така се чувствах, но моя вече ходи от две седмици и виждам колко му е добре. Вече приказва, комуникира с други деца, играе си, даже е станал по-кротък и не толкова необуздан. Май на нас ни е по-трудно да приемем, че са пораснали, отколкото на тях да се адаптират :) Майка ми ми разказваше как навремето като ни готвила раниците за яслите и ревала, а на нас ни било много добре. Та същата работа съм и аз - ревах докато го гласих, ама сега му се радвам. С такова удоволствие ходи там, че просто нямам желание да го спра. Сега съм решила да го водя на Музикална градина, само дето не знам кога ще стане. :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #143 -: Март 14, 2008, 17:44:10 pm »
Аз малко след дъжд качулка, ама ще се върна на теми от началото на седмицата
1. Слънцезащитен крем - и двамата ни педиатри, които не се познават помежду си, препоръчаха това http://spirig.bg/microsun-baby.php. Хубав е, не е мазен и на Димана й понесе добре. Предимства - изцяло минерален филтър, няма химически, осигуряша защита 24ч. Струваше 18.60 в нашата аптека, но явно не е много популярен, защото те са много добре заредени, а това се наложи да го поръчват.
2. Падането - и Дани пада като талпа, спъва се в краката си, като е уморен и ги плете. Трябва обаче да си ги оставяме да се научат да падат, иначе по-лошо ще става. Аз купих килим, винаги гледам да съм наоколо, като се катери на дивана, нататък дано се научи да се пази. За каските - не вервам да ги носят, иначе има такива, много са леки и меки наистина. Дани има от скоро, щото баща му си инсталира детска седалка на колелото и сега бръмчат заедно. Но ако не е на колелото, я сваля веднага, дразни го.

Въпрос - някой да има опит със слинговете? Намерих това http://www.sling.hit.bg/ и се замислих дали да си взема, ние доста миткаме през уикендите, по планините също обичаме да ходим. До каква възраст е удобен, какъв модел - шал, с халки? Ще съм благодарна за feedback от реални потребители.

За превенара не бях и чувала даже, ама така е, като не'ам време да изчета педиатричната тема.

Нина, късмет с лечението и здраве само оттук нататък.
Желая ви слънчев и здрав уикенд. Много ми е криво, че няма да се видим на ОС или в парка с децата, ама Дани се разболя снощи и не ща да ви нося вируси, та ние ще сме пас за мероприятия този уикенд.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #144 -: Март 14, 2008, 18:15:19 pm »
Браво на Деси за бързата адаптация! :)

Габи, честито и успех до края!  :crossfingers: :cloud9:

Аз от много работа немога да намеря време да пиша...
Мармотче, ще се възползвам от съвета на твоите педиатри за слънцезащитния крем, че съм в голяма чуденка какъв да взема на Ели.

Мари, наистина много боледувате, аз да чукна на дърво Ели не се е разболявала до сега и се надявам така да бъде и за напред. Пожелавам ти, малката да се оправи бързо и да не боледува повече.

Весел уикенд и от нас, ние утре пак поемаме по пътищата родни...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #145 -: Март 14, 2008, 18:21:54 pm »
заформя се една среща на Зачатски бебета в неделя предиобяд в зоопарка. ще има гости от други градове ;)
чувствайте се поканени! уточнения и записвания - в тая тема.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #146 -: Март 14, 2008, 18:35:44 pm »
Абе, разкрих те аз, Габи, в дира и чаках да си кажеш  :D Да ти е честито и да минат проблемите - здраво бебче накрая!!!

Приятно прекарване на Зачатската среща  :D
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #147 -: Март 14, 2008, 18:39:42 pm »
заформя се една среща на Зачатски бебета в неделя предиобяд в зоопарка. ще има гости от други градове ;)
чувствайте се поканени! уточнения и записвания - в тая тема.

с голямо съжаление трябва да се откажа. Симона е болна и не искам да ви разболяваме и вас :( Весело изкарване от мен!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #148 -: Март 14, 2008, 19:06:21 pm »
Бързо да оздравяват болните дечица!

В колко горе-долу ще е сбирката в неделя?

Джам, удобно ли е с теб да държа връзка?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #149 -: Март 14, 2008, 22:38:21 pm »
Мами на бебета спящи в спални чувалчета,кажете как е при вас,когато детето е свикнало да спи в него,след това не се ли отвиват, ако са с друга завивка.Когато пера чувалчето я завивам с олекотена завивка и цяла нощ се будя да гледам дали не е отвита и тя е.Вече чувалчето ни е малко и искам да питам има ли пролетни,летни?Как да я науча да не се отвива когато е без него?
Габи[/b,честито!!!!!!!Лека и спокойна бременност!
И аз бях на Фраксипарин през цялата бременност и правех всеки месец изследвания за съсирване на кръвта,но сега като си помисля е било може би излишно.Ти през първата бременост пак ли беше на инжекции.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #150 -: Март 14, 2008, 22:43:59 pm »
заформя се една среща на Зачатски бебета в неделя предиобяд в зоопарка. ще има гости от други градове ;)
чувствайте се поканени! уточнения и записвания - в тая тема.

Дали може и аз да присъсътвам, понеже няма да съм сигурна до последно? При мен са такива личните обстоятелствата, че никога не е сигурно за съжаление.....Затова ако се запазва нещо /места някъде, няма представа/, на мен да не ми се запазва, но ми се иска ако имам възможност и аз да дойда?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #151 -: Март 14, 2008, 22:53:25 pm »
Габи, честито, много се радвам за теб.
Сподели моля, колко време ви отне, ние също сме решили да не бавим нещата и се надявам този път да е по-бързо.
Весела среща в неделя от нас.
Ние утре ще се разходим до Орестиада и после до Одрин на пазар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #152 -: Март 14, 2008, 23:09:55 pm »
Габи честито. :D Дано няма проблеми вече и се чувствате добре с бебо. :crossfingers: yahoo_17
Аз естествено не си и помислям за среща вече, винаги изскача нещо, в случая сме болни, а и мъжа ми е нощна смяна.  :( Почвам сериозно да се ядосвам.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #153 -: Март 15, 2008, 06:42:37 am »

:(Мари мило, много ми е мъчно за Стиляна и тебе!
Измъчихте се вие, ейййй! :?Моля се сега да е за последно!
Момичетата са те посъветвали за инхалациите!И аз мисля, че биха били от полза!
Преди години племенника ми имаще една такава поредица и сме го водили на инхалации!
Даже единия път бяхме в Благоевград и в Спешния център ходихме!Доста го облекчи!
Бързо да се оправяте и да се успокои майчиното ти сърце вече!

 :flower:Честито Габи, леки и безпроблемни оставащи месеци до Финала!
« Последна редакция: Март 15, 2008, 06:53:07 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #154 -: Март 15, 2008, 09:11:30 am »
Габи, честито! Лека и безпроблемна до края!

Лоана, ние поради тази причина имаме две чувалчета.
В Папагал съм виждала пролетни и летни. Имаше и размери.
Едва ли ще я научиш да не се отвива :?

Мари, бързо да се оправя малката кукличка.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #155 -: Март 15, 2008, 10:01:07 am »
Габи, честито! Пожелавам ти проблемите скоро да приключат и да се наслаждаваш на една лека бременност до края!

Момичета, идеята за Зоопарка е чудесна, но май сме още малки за по-продължитекни разходки, досега излизахме само веднъж пред блока за малко, а педиатърката каза, първата разходка да е макс. половин час. То само докато се натоварим на колата и ще мине толкова :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #156 -: Март 15, 2008, 10:08:54 am »
Аничка, ако е хубаво времето, бебка е здрава, съответно имаш достатъчно време между храненията - то тогава не е нужно да стоиш само половин час навън. Децата спят по-добре на чист въздух. Ако ти се излиза, то такива ограничения няма нужда да спазваш. Моя син е навън от 8-мия си ден. Не съм спазвала такова нещо и винаги се е чувствал много добре. А и най-дълго спи навън.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #157 -: Март 15, 2008, 12:44:23 pm »
Надин,този магазин Папагал ми звучи някак софийски :lol:,ние сме от Бургас.Благодаря ти ,щото поне разбрах,че има летни и пролетни и ще потърся тук.Добре де, децата дето спят с завивки как така не се отвиват?
Приятна разходка днес на всички които са навън или ще излизат!
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #158 -: Март 15, 2008, 16:02:26 pm »
Габи, честито и лека и безпроблемна до края.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #159 -: Март 15, 2008, 17:23:12 pm »
Надин,този магазин Папагал ми звучи някак софийски :lol:,ние сме от Бургас.Благодаря ти ,щото поне разбрах,че има летни и пролетни и ще потърся тук.Добре де, децата дето спят с завивки как така не се отвиват?
Приятна разходка днес на всички които са навън или ще излизат!
Мила, аз когато ги бях оставила само със завивки, понеже бяха изпрани чувалчетата, Сами си беше завъртял надолу с главата и в ъгъла на легълцето, приличаше на охлювче :lol:. На идея си няма как го направи.

Мацки, да ви се похваля, Алекс се озъби. Случайно погледнах венеца и ми направи впечатление, че е пробило. По-скоро е като резка на венеца. Чудно ми е, нали им побеляват венците и се подуват когато пробиват зъбки. Нищо такова не забелязах.
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #160 -: Март 15, 2008, 18:18:16 pm »
Мече, не е задължително. Пожелавам ти и двамата ти хубавци така лесно да се озъбват.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #161 -: Март 15, 2008, 20:49:15 pm »
Чудно ми е, нали им побеляват венците и се подуват когато пробиват зъбки. Нищо такова не забелязах.
И при Цецко не. Беше в по-кисело настроение за ден-два, после почна да се слюнчи за някой друг час и накрая се сдобихме със зъб, а след няма и седмица с втори.

Я и аз да попитам, от около седмица прави "Бръъъм" от онова дето треперят устните и хвърчат лиги навсякъде. (децата го правят като имитират кола или мотор) Трябва ли да се притеснявам, че бръмчи по цял ден?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #162 -: Март 15, 2008, 20:54:40 pm »
Я и аз да попитам, от около седмица прави "Бръъъм" от онова дето треперят устните и хвърчат лиги навсякъде. (децата го правят като имитират кола или мотор) Трябва ли да се притеснявам, че бръмчи по цял ден?

Че то Мишо е моторист-шампион тогава :lol:. Защо трябва да се притесняваш?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #163 -: Март 15, 2008, 21:02:33 pm »
срещата на зачатчетата е утре, в 10:30 часа пред централния вход на зоологическата градина - от към клиника Св.Лазар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #164 -: Март 15, 2008, 21:51:30 pm »
Честито ви зъбче Мече и ние чакаме тея дни,че закъсняваме,ама да видим.
Приятно изкарване на срещата утре момичета и да направите снимки!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #165 -: Март 15, 2008, 22:17:12 pm »
А зъбчето, което чакаме ние, 7мо по ред е някъв ужас. Две нощи не може да спи. Реве, спи само в ръцете ми. Повечето време през деня мрънка, отиващо към реване. А тази вечер почти два часа беше така нон стоп. Нищо не я интригува. Да избива защото ще хвана гората.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #166 -: Март 15, 2008, 22:35:44 pm »
Ами то и аз исках инхалации, но, за да ги направят трябва да ни вкарат в болница. Та днес отидохме в пловдив в Детска педиатрия - там след 1 инхалация, детето вече се чувстваше много по-добре. Сега продължаваме лечението и дано наистина няма повече такива спазми, щото тя милата се измъчи. Незнам обаче, ако недай си боже пак се случи, как да ги увещавам тези наши "доктори" да ходим само за инхалации, защото явно й действат чудотворно!

Габи, честито и лека бременност от тук нататък!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #167 -: Март 15, 2008, 22:47:37 pm »
Я и аз да попитам, от около седмица прави "Бръъъм" от онова дето треперят устните и хвърчат лиги навсякъде. (децата го правят като имитират кола или мотор) Трябва ли да се притеснявам, че бръмчи по цял ден?
Лан, и Алекс бръмчи точно както го описваш от месец. Понякога дори слага пръстите в устата, и от няколко дни ми прави мизерийки докато ядем пюрето с двата палеца и "бръъъъмммм" :lol:.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #168 -: Март 16, 2008, 07:54:24 am »
Благодаря на всички за пожеланията! Стискайте ми палци до края!
Аз съм на лекции сутринта, но ако нещо се появи шанс ще дойдем на срещата!


Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #169 -: Март 16, 2008, 12:18:53 pm »
Привет и от нас!Три дена бях без компютър(беше развален за пореден път)и не мога да смогна да Ви изчета.
Честито на Габи,лека бременност!
Да се похваля-от вчера давам ябълково пюренце,вчера една лъжичка,днес две,на Ангел много му хареса,даже дърпаше лъжичката за още.След дълго изчакване и отлагане,защото нали бяхме болни,най-сетне сложихме и третия Пентаксим,понесе го добре,даже не ревна,не вдигна температура.Още сме в кърмаческа стачка,и се кърмим само когато е полузаспал,но за сега успявам да овладявам положението.
Мари,бързо да оздравявате!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #170 -: Март 16, 2008, 14:40:45 pm »
Габи, честито и от мен! Лека и безпроблемна и най-сладкото бебче на света / все едно би било друго, а? :lol:/

Ето, който не е чел два дни и не е разбрал за срещата и я изпусна :(! Сигурно е било чудно в зоопарка!

Ние вчера цял ден бяхме в движение - издирваме свестен, нескъп ресторант за РД на Мати,недалеч от нас, но такова чудо нема - просто цените са...мани-мани, особено в разните му там битови заведения!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #171 -: Март 16, 2008, 16:51:28 pm »
Много хубаво беше на срещата. Беше ми приятно, че се запознах с присъстващите. Всички са прекрасни и мили. Дечицата са чаровни и сладки до едно, но аз съм безнадеждно влюбена в Никола, това е!
 :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #172 -: Март 16, 2008, 17:08:17 pm »
Среща :P "Зоопарк" беше чудесна, имаше  :sunshine: и много усмихнати и щъкащи малчугани!
Нинка и аз видяхме какво ни чака след година! :lol:
Надяваме се фотографите да се отчетат с  :photo:!


Дечицата са чаровни и сладки до едно, но аз съм безнадеждно влюбена в Никола, това е!  :D
8)Нинкоооо аз,и аз! :D
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #173 -: Март 16, 2008, 17:15:32 pm »
Дечицата са чаровни и сладки до едно, но аз съм безнадеждно влюбена в Никола, това е!  :D
8)Нинкоооо аз,и аз! :D

Аз съм председател на фен клуба  :lol: И най-заклетия фен  :D

lb2f
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #174 -: Март 16, 2008, 18:53:37 pm »
Радвам се, че сте прекарали хубаво на срещата и искрено съжалявам, че не можахме да дойдем, но просто не ми се рискуваше да ви заразим със Симона, въпреки че след включването на АБ тя е много по-добре. И аз исках много да го видя Николата, но ще чакам друг сгоден момент :wink:
Нооооо...видях пък младежите на Каси за първи път и то съвсем случайно. За радост най-голяма бебета на Зачатие стават все повече и вече са навсякъде :D не знаеш откъде могат да те изнанадат :lol:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #175 -: Март 16, 2008, 19:19:23 pm »
Радвам се, че сте прекарали хубаво на срещата и искрено съжалявам, че не можахме да дойдем, но просто не ми се рискуваше да ви заразим със Симона, въпреки че след включването на АБ тя е много по-добре. И аз исках много да го видя Николата, но ще чакам друг сгоден момент :wink:
Нооооо...видях пък младежите на Каси за първи път и то съвсем случайно. За радост най-голяма бебета на Зачатие стават все повече и вече са навсякъде :D не знаеш откъде могат да те изнанадат :lol:

Цвети, пак ще се съберем, да се видим с теб, много искам. Сега се стопля, радвам се, че Симона е добре.
А Криси и Митачето бяха май доста впечатлени, че чак се проявиха нетипично, Митачето "пя" в началото, а Криси се дра накрая, та изплашихме Мишанта  :lol:, а аз се изпотих чак...спало и се, а не може да заспи и сирената включи :)
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #176 -: Март 16, 2008, 22:34:43 pm »
Ех, начи! :?
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #177 -: Март 16, 2008, 22:42:51 pm »
Нооооо...видях пък младежите на Каси за първи път и то съвсем случайно. За радост най-голяма бебета на Зачатие стават все повече и вече са навсякъде :D не знаеш откъде могат да те изнанадат :lol:

Цвете, много хубаво стана, че се видяхме.   :D Симонка е бонбон, много е хубава. И Хриси я хареса много, май?  :wink: Хайде, до скоро!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #178 -: Март 17, 2008, 01:23:45 am »
Момичета, нали ще пуснете снимки да ви видим

:)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last