0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #120 -: Март 14, 2008, 12:05:29 pm »
Bora :) и ние сме така сега! Вечер заспиваше сама, само да ида до кухнята да занеса шишето за миене, измивам го и само отивам и загасям лампата.
Сега иска на ръце - ама няма и затова вечер се приспиваме по 1 час. Седя до креватчето, тя мрънка, влизам излизам, истерии и накрая заспива. Но ми прави впечатление, че от известно време спи по корем. И вечер иска така и явно докато се нагласи се върти, но се надявам да отмине. На ръце просто няма да я огрее да се научи, е когато имаме проблем недай Боже ще се гушнем, но да се приспиваме на ръце - не мога аз лично да я нося.

Глей начи наборките колко са еднакви, наистина каквото пишеш ти се отнася и за Криси.

Мешко, мерис за пожеланието  :D 
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #121 -: Март 14, 2008, 12:08:56 pm »
аз за първи път чувам за превенар, но ще попрочета и поразпитам :) в западна европа и щатите е задължителна доколкото разбрах?

а да ви питам за една друга ваксина - ротарикс, против ротавирус. видях реклама в едно списание. някой слагал ли е?

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #122 -: Март 14, 2008, 12:16:03 pm »
Бора при нас този проблем премина към 10-11 месец. Има малко от него и сега, но е в поносими граници.

А ние сме болни отново. След алергията вирус. Кошмарен е. За сега държим фронта само със сиропи. Педиатърката ми изписва антибиотик само в краен случай, за което съм страшно благодарна и доволна. Поздрави и целувки на дечицата. Да са ни живи и здрави и ние да си ги гледкаме :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #123 -: Март 14, 2008, 12:25:42 pm »
Стефи, завидях ти! Браво на малката сладурка!

Бора, има си такива пероди, аз им викам скокове, децата се променят, порастват и поведението им се праменя. Другия скок е на 11 месеца, когато с радост разбираш, че детето ти те разбира какво му говориш - много е приятно!

Ето интересен сайт: http://www.biberonbg.com/info/plach.htm
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #124 -: Март 14, 2008, 13:29:29 pm »
Лиде, и ние като вас. Не стига ужасния обрив, ами сега сме и болни. И ние караме на сироп за кашлица и някакъв хомеопатичен спрей за нос. Предните два дена давах и Нурофен и Панадол, че беше с температура. Иначе и лекарката на Юлия не изписва току тъй антибиотик. Тя е болна на всеки 10 дни от началото на декември досега, но антибиотик не е пила. Този път обаче ни хвана и нас с баща и. Дано утре сме по-добре, че сме канени на детски рожден ден.

А какво стана с идеята за среща? А  е в неделя и сме добре може и ние да се включим да ви видим колко сте пораснали.

Искам да питам jam, setakap и а и някой друг ако има опит с фраксипарина. Колко често си проверявахте тромбоцитите? В листовката пише два пъти седмично ама на мен ми се вижда пресилено.


Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #125 -: Март 14, 2008, 13:44:40 pm »
Другия скок е на 11 месеца, когато с радост разбираш, че детето ти те разбира какво му говориш - много е приятно!

Така е наистина, но заедно с това започват и истеричните тръшкания, когато не получат каквото искат....Да са живи и здрави, всичко друго отминава.
Браво на Деси за успешната даптация в яслата. Стефи да я нацелуваш. Представих си как ти се сърди :). И Мия е много смешна като ми се сърди за нещо -върви след мене и ми реве, подчертано само на мен и насила. Онзи ден имаше такива изпълнения. Аз гледам да не ми пука като почне да се тръшка и даже излизам от стаята докато й мине. Баща й я успокоява, тя се усмихва, но като ме види, пак се присеща и започва да ме гледа и да реве. :lol:
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #126 -: Март 14, 2008, 14:01:45 pm »
Габи, ич не съм се сетила да проверявам тромбоцити - явно не съм прочела добре листовката! през бременността ми е пускана 3-4 пъти ПКК, та тогава са гледани и тромбоцити. по-често не. два пъти съм си проверявала и показателите, свързани с време на кървене и съсирване - последния път преди раждането.

аз не разбрах, ти защо си на фраксипарин? да не си бременна пак?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #127 -: Март 14, 2008, 14:07:22 pm »
Искам да питам jam, setakap и а и някой друг ако има опит с фраксипарина. Колко често си проверявахте тромбоцитите? В листовката пише два пъти седмично ама на мен ми се вижда пресилено.

Аз също бях на фраксипарин през цялата бременност, но и аз като джам не съм пускала редовно изследвания за тромбоцити. 4 пъти ПКК и 3 пъти изследвания на антителата АФА в Плевен през първите 3 месеца, като ми вливаха имуновенин.
И показателите за време на кървене и съсирване чак преди секциото.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #128 -: Март 14, 2008, 14:19:30 pm »
Ами аз да взема да си призная накрая. Бременна съм, днес запо1вам 17 г.с. Но имам непрекъснато проблеми. До момента съм на Л-тироксин (високо ТСХ), аспирин, фраксипарин (хомозиготен носител на 4G), желязо и фолиева к-на. Освен това направих цистит, откриха ми бактерии в стерилна урина та гинеколога ме праща при нефролог. Личната настоява да пия антибиотик за целта, но аз предпочитам да изчакам консултация с нефролога, а след две седмици съм и при д-р Димитрова за фетална морфология та ще искам и нейното мнение.
Специални благодарности на СтефиЗ и z22 за препоръките за д-р Папукчиев. Много съм доволна от него!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #129 -: Март 14, 2008, 14:21:38 pm »
Габи, честито!  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #130 -: Март 14, 2008, 14:24:13 pm »
Габи, честито!  :D Нека бременността ти бъде лека и бързо решаване на проблемите до момента.Дано от тук насетне бъдеш здрава и спокойна и изкараш бременността си само с положителни емоции!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #131 -: Март 14, 2008, 14:24:49 pm »
Честито, Габи!!! Лека бременност! Много се радвам за теб!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #132 -: Март 14, 2008, 14:25:14 pm »
Габи, прекрасна новина. Стискам палци за леки и безоблчни месеци до финала.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #133 -: Март 14, 2008, 14:29:17 pm »
Габи, честито и късмет до края! Много се радвам за теб  :D
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #134 -: Март 14, 2008, 14:50:06 pm »
Абе още миналият пост на gabi32 ме усъмни, но се случвах куп неща които ми попречиха да попитам като Джамчето. :D
Честито и айде от тук на татък вече без ядове, леко бременеени мила.

А на Чефито страОтно й завиждам, който види Десе, ще разбере че детето е надарено  :D Отпусни си душичката мила ми Стефунко, дъщеря ти ще се справи със завидна лекота, да му мислим останалите мами, е ли пък аз. :D

Да оздравяват бебоците, че наистина като почне едно, че второ, че няма край.

Тони бой е пушка още от вчера, но днес е завидно побеснял от енергия. На всичкото отгоре ни проби и 12-тото зъбче. Признавам си без бой, нямам търпение вече да излязат всичките, да миряса малко и току виж реши, че е време да дъвче и заспива сам. 8) :wink: :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #135 -: Март 14, 2008, 15:19:38 pm »
Ние сме пак на антибиотик. Снощи пак направи спазъм и сега я чувам през една стая как диша (свири). Вече незнам какво да го правя това дете. Като отидем на консултация, на другия ден сме все болни :?
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #136 -: Март 14, 2008, 15:21:12 pm »
момичета, много ви благодаря за добрите думи. точно сега свитото ми майчино сърце има нужда от приятелска подкрепа :oops:
наде, всички ни деца са специална, а моето както казва баща ми, ходи с кеф на ясла само, за да се оттърве от лудата си майка. пожелавам ти тони да те изненада приятно като му дойде времето :D

габи, много се радвам и ти пожелава едно здраво бебе след 4-5м. :D
а д-р папокчиев е пич :lol:

мари, мисля че не ви е бил доизлекуван бронхииолита, затова се повтаря. моя съвет е да настояваш за инхалации с внтолин, аб едва ли ще помогне ако е вирусен бронхиолит.
« Последна редакция: Март 14, 2008, 15:25:57 pm от StefiZ »
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #137 -: Март 14, 2008, 15:28:22 pm »
Ние сме пак на антибиотик. Снощи пак направи спазъм и сега я чувам през една стая как диша (свири). Вече незнам какво да го правя това дете. Като отидем на консултация, на другия ден сме все болни :?

Аз след ваксината на 6 м. повече не заведох Тони на държавна консултация. То и без друго там е пълен кошмар, бебета и майки едно въз друго, пищят, кашлят, кихат и освен да се изнервиш на максимум друго съществено не се случва. Само заради ваксините го водех, иначе на часто си ходя, където са разделени помещенията за здрави и за болни деца.
Предлагам ти да си купиш инхалатор или мисля е време поне сега за такава процедура. Замислям се сериозно и аз за такъв уред, но в момента си чакаме допълнителните шкафове, че не остана място къде да бутам вече покъщнината. Като се уредим си купувам и такова нещо, мисля няма да е излишно, пък и всички можем да си го ползваме  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #138 -: Март 14, 2008, 15:30:46 pm »
Габи, честито:D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #139 -: Март 14, 2008, 15:31:15 pm »
Ние сме пак на антибиотик. Снощи пак направи спазъм и сега я чувам през една стая как диша (свири). Вече незнам какво да го правя това дете. Като отидем на консултация, на другия ден сме все болни :?

Мари, като сложите всички ваксини и ако е вирусен период или грипав, не може ли да не я водиш само за едното мерене. То напоследък е непрекъснато такъв периода. Егати, колко ме е яд за детето.
Или пък ако се налага и преглед да идва у вас педиатър. Нашата е много мила жена, не ми допадат някои неща де, но се оказа доста човечна и в най-тежките зимни условия не отказа да дойде до нас.

СтефиЗ, на теб ти е свито сърчицето, а Деси е пей сърце :) Понякога изглежда се справят доста по-добре от очакванията ни. Да е здрава само от тук нататък, явно купона и допада.

Габи, честито!