0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #140 -: Март 14, 2008, 15:44:29 pm »
Габи, честито и дано да стане по-лека бременността ти оттук насетне!
Мари, и аз мисля, че или не ви лекуват правилно или остава нещо неизлекувано. Много често боледувате. Консултира ли се с друг педиатър? И аз бих посъветвала по-радко да посещавате държавната консултация. дано бързичко да се оправи малката бонбонка!
<br />[link=http:
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #141 -: Март 14, 2008, 16:30:20 pm »
Габи, честито. От тук натакък една лека и безпроблемна бременност ти желая.
Аз пусто любопитство, ама как стана, може и да си споменавала нещо, но мен паметта ми не е за дълго  :oops: Особено от как родих, може би от кърменето  :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #142 -: Март 14, 2008, 17:01:05 pm »
Габи, честито и лека и безпроблемна до края!
Чефи, и аз така се чувствах, но моя вече ходи от две седмици и виждам колко му е добре. Вече приказва, комуникира с други деца, играе си, даже е станал по-кротък и не толкова необуздан. Май на нас ни е по-трудно да приемем, че са пораснали, отколкото на тях да се адаптират :) Майка ми ми разказваше как навремето като ни готвила раниците за яслите и ревала, а на нас ни било много добре. Та същата работа съм и аз - ревах докато го гласих, ама сега му се радвам. С такова удоволствие ходи там, че просто нямам желание да го спра. Сега съм решила да го водя на Музикална градина, само дето не знам кога ще стане. :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #143 -: Март 14, 2008, 17:44:10 pm »
Аз малко след дъжд качулка, ама ще се върна на теми от началото на седмицата
1. Слънцезащитен крем - и двамата ни педиатри, които не се познават помежду си, препоръчаха това http://spirig.bg/microsun-baby.php. Хубав е, не е мазен и на Димана й понесе добре. Предимства - изцяло минерален филтър, няма химически, осигуряша защита 24ч. Струваше 18.60 в нашата аптека, но явно не е много популярен, защото те са много добре заредени, а това се наложи да го поръчват.
2. Падането - и Дани пада като талпа, спъва се в краката си, като е уморен и ги плете. Трябва обаче да си ги оставяме да се научат да падат, иначе по-лошо ще става. Аз купих килим, винаги гледам да съм наоколо, като се катери на дивана, нататък дано се научи да се пази. За каските - не вервам да ги носят, иначе има такива, много са леки и меки наистина. Дани има от скоро, щото баща му си инсталира детска седалка на колелото и сега бръмчат заедно. Но ако не е на колелото, я сваля веднага, дразни го.

Въпрос - някой да има опит със слинговете? Намерих това http://www.sling.hit.bg/ и се замислих дали да си взема, ние доста миткаме през уикендите, по планините също обичаме да ходим. До каква възраст е удобен, какъв модел - шал, с халки? Ще съм благодарна за feedback от реални потребители.

За превенара не бях и чувала даже, ама така е, като не'ам време да изчета педиатричната тема.

Нина, късмет с лечението и здраве само оттук нататък.
Желая ви слънчев и здрав уикенд. Много ми е криво, че няма да се видим на ОС или в парка с децата, ама Дани се разболя снощи и не ща да ви нося вируси, та ние ще сме пас за мероприятия този уикенд.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #144 -: Март 14, 2008, 18:15:19 pm »
Браво на Деси за бързата адаптация! :)

Габи, честито и успех до края!  :crossfingers: :cloud9:

Аз от много работа немога да намеря време да пиша...
Мармотче, ще се възползвам от съвета на твоите педиатри за слънцезащитния крем, че съм в голяма чуденка какъв да взема на Ели.

Мари, наистина много боледувате, аз да чукна на дърво Ели не се е разболявала до сега и се надявам така да бъде и за напред. Пожелавам ти, малката да се оправи бързо и да не боледува повече.

Весел уикенд и от нас, ние утре пак поемаме по пътищата родни...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #145 -: Март 14, 2008, 18:21:54 pm »
заформя се една среща на Зачатски бебета в неделя предиобяд в зоопарка. ще има гости от други градове ;)
чувствайте се поканени! уточнения и записвания - в тая тема.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #146 -: Март 14, 2008, 18:35:44 pm »
Абе, разкрих те аз, Габи, в дира и чаках да си кажеш  :D Да ти е честито и да минат проблемите - здраво бебче накрая!!!

Приятно прекарване на Зачатската среща  :D
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #147 -: Март 14, 2008, 18:39:42 pm »
заформя се една среща на Зачатски бебета в неделя предиобяд в зоопарка. ще има гости от други градове ;)
чувствайте се поканени! уточнения и записвания - в тая тема.

с голямо съжаление трябва да се откажа. Симона е болна и не искам да ви разболяваме и вас :( Весело изкарване от мен!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #148 -: Март 14, 2008, 19:06:21 pm »
Бързо да оздравяват болните дечица!

В колко горе-долу ще е сбирката в неделя?

Джам, удобно ли е с теб да държа връзка?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #149 -: Март 14, 2008, 22:38:21 pm »
Мами на бебета спящи в спални чувалчета,кажете как е при вас,когато детето е свикнало да спи в него,след това не се ли отвиват, ако са с друга завивка.Когато пера чувалчето я завивам с олекотена завивка и цяла нощ се будя да гледам дали не е отвита и тя е.Вече чувалчето ни е малко и искам да питам има ли пролетни,летни?Как да я науча да не се отвива когато е без него?
Габи[/b,честито!!!!!!!Лека и спокойна бременност!
И аз бях на Фраксипарин през цялата бременност и правех всеки месец изследвания за съсирване на кръвта,но сега като си помисля е било може би излишно.Ти през първата бременост пак ли беше на инжекции.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #150 -: Март 14, 2008, 22:43:59 pm »
заформя се една среща на Зачатски бебета в неделя предиобяд в зоопарка. ще има гости от други градове ;)
чувствайте се поканени! уточнения и записвания - в тая тема.

Дали може и аз да присъсътвам, понеже няма да съм сигурна до последно? При мен са такива личните обстоятелствата, че никога не е сигурно за съжаление.....Затова ако се запазва нещо /места някъде, няма представа/, на мен да не ми се запазва, но ми се иска ако имам възможност и аз да дойда?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #151 -: Март 14, 2008, 22:53:25 pm »
Габи, честито, много се радвам за теб.
Сподели моля, колко време ви отне, ние също сме решили да не бавим нещата и се надявам този път да е по-бързо.
Весела среща в неделя от нас.
Ние утре ще се разходим до Орестиада и после до Одрин на пазар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #152 -: Март 14, 2008, 23:09:55 pm »
Габи честито. :D Дано няма проблеми вече и се чувствате добре с бебо. :crossfingers: yahoo_17
Аз естествено не си и помислям за среща вече, винаги изскача нещо, в случая сме болни, а и мъжа ми е нощна смяна.  :( Почвам сериозно да се ядосвам.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #153 -: Март 15, 2008, 06:42:37 am »

:(Мари мило, много ми е мъчно за Стиляна и тебе!
Измъчихте се вие, ейййй! :?Моля се сега да е за последно!
Момичетата са те посъветвали за инхалациите!И аз мисля, че биха били от полза!
Преди години племенника ми имаще една такава поредица и сме го водили на инхалации!
Даже единия път бяхме в Благоевград и в Спешния център ходихме!Доста го облекчи!
Бързо да се оправяте и да се успокои майчиното ти сърце вече!

 :flower:Честито Габи, леки и безпроблемни оставащи месеци до Финала!
« Последна редакция: Март 15, 2008, 06:53:07 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #154 -: Март 15, 2008, 09:11:30 am »
Габи, честито! Лека и безпроблемна до края!

Лоана, ние поради тази причина имаме две чувалчета.
В Папагал съм виждала пролетни и летни. Имаше и размери.
Едва ли ще я научиш да не се отвива :?

Мари, бързо да се оправя малката кукличка.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #155 -: Март 15, 2008, 10:01:07 am »
Габи, честито! Пожелавам ти проблемите скоро да приключат и да се наслаждаваш на една лека бременност до края!

Момичета, идеята за Зоопарка е чудесна, но май сме още малки за по-продължитекни разходки, досега излизахме само веднъж пред блока за малко, а педиатърката каза, първата разходка да е макс. половин час. То само докато се натоварим на колата и ще мине толкова :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #156 -: Март 15, 2008, 10:08:54 am »
Аничка, ако е хубаво времето, бебка е здрава, съответно имаш достатъчно време между храненията - то тогава не е нужно да стоиш само половин час навън. Децата спят по-добре на чист въздух. Ако ти се излиза, то такива ограничения няма нужда да спазваш. Моя син е навън от 8-мия си ден. Не съм спазвала такова нещо и винаги се е чувствал много добре. А и най-дълго спи навън.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #157 -: Март 15, 2008, 12:44:23 pm »
Надин,този магазин Папагал ми звучи някак софийски :lol:,ние сме от Бургас.Благодаря ти ,щото поне разбрах,че има летни и пролетни и ще потърся тук.Добре де, децата дето спят с завивки как така не се отвиват?
Приятна разходка днес на всички които са навън или ще излизат!
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #158 -: Март 15, 2008, 16:02:26 pm »
Габи, честито и лека и безпроблемна до края.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #159 -: Март 15, 2008, 17:23:12 pm »
Надин,този магазин Папагал ми звучи някак софийски :lol:,ние сме от Бургас.Благодаря ти ,щото поне разбрах,че има летни и пролетни и ще потърся тук.Добре де, децата дето спят с завивки как така не се отвиват?
Приятна разходка днес на всички които са навън или ще излизат!
Мила, аз когато ги бях оставила само със завивки, понеже бяха изпрани чувалчетата, Сами си беше завъртял надолу с главата и в ъгъла на легълцето, приличаше на охлювче :lol:. На идея си няма как го направи.

Мацки, да ви се похваля, Алекс се озъби. Случайно погледнах венеца и ми направи впечатление, че е пробило. По-скоро е като резка на венеца. Чудно ми е, нали им побеляват венците и се подуват когато пробиват зъбки. Нищо такова не забелязах.