0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #100 -: Март 13, 2008, 17:09:30 pm »
Ние също слагаме Преванар+Инфанрикс хекса и не сме имали никакви проблеми.

А като стана въпрос за АМ-то, мами ползвали НАН2 имате ли проблеми с разтварянето му?
И в гореща вода и в хладка, все стой на едни ситни грашки, хем го правя 20тина минути преди ядене и яко го лашкам, ама тцък. С НАН1 намах този проблем.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #101 -: Март 13, 2008, 17:26:37 pm »
Ние също слагаме Преванар+Инфанрикс хекса и не сме имали никакви проблеми.

А като стана въпрос за АМ-то, мами ползвали НАН2 имате ли проблеми с разтварянето му?
И в гореща вода и в хладка, все стой на едни ситни грашки, хем го правя 20тина минути преди ядене и яко го лашкам, ама тцък. С НАН1 намах този проблем.

Има май такъв проблем, но може би трябва по-топла вода. Аз също понякога забелязвам, сякаш не се е разтворила една минимална част добре. Онзи ден преврих вода по-късно и още беше доста топла /повече от обикновено/ когато правих млякото и се наложи дори да го охладя малко, но пък нямахме и трошичка неразтворено. На мен пък НАН 1 ми беше дори по-проблемно за разтваряне и ставаше на пяна от тръскането, докато 2 до сега не ми е ставала  :?
 
Малко ми е тъпо днес, да споделя - излязоха ми резутати от цитонам. профилактиката и ранчиката ми вече е 3та степен  :( Не съм говорила за подробностите с док., ще се оправя, но ми стана кофти...Извинявам се за лиричното отколнение, не е в мой стил да се оплаквам за такива работи.

 
« Последна редакция: Март 13, 2008, 17:29:31 pm от Nina »
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #102 -: Март 13, 2008, 17:56:32 pm »
Ми Нинче, пробвах и с гореща(на 100мл гореща вода 6 лъжици мляко и после доливам от студената), но пак има ситни грашки. Притеснява ме само да не им направя проблем на стомахчетата като не е разтворено добре :?.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #103 -: Март 13, 2008, 18:07:56 pm »
Eй, Мини, браво на вас - после като дойде нашто време ще те питам за процеса  :wink: - че и ние се кърмим по нощите и ми се струва, че ще ни е трудничко - пък АМ и ние не щем  :?

Нинче, дано бързо се маха тоя проблем  :?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #104 -: Март 13, 2008, 18:10:35 pm »
Ми Нинче, пробвах и с гореща(на 100мл гореща вода 6 лъжици мляко и после доливам от студената), но пак има ситни грашки. Притеснява ме само да не им направя проблем на стомахчетата като не е разтворено добре :?.

Ей, що така беее?  :? На мен оня ден с горещата вода стана без грешка. След като го изпи, все едно бях измила шишето... Няма да се учудя ако има разлика в партидите, ама хич даже.
Да, по принцип си е редно да се разтваря идеално. На мен рядко остават по няколко трошички. Чела съм тука, че някои майки през цедка ли го минавали....нещо такова, да не бъркам. Но пък за какво - трябва да се разтваря и без да го гнявим по-цял час.

Мисля, че още някой ще напише по темата, за съвет и от опит.
Поздрави.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #105 -: Март 13, 2008, 18:19:29 pm »
Има едно нещо, което дълго време ме интригува - как храните детето си сутрин рано. Аз Кристина винаги, по което и време да се е будила - първо 5.00, 6.00...та сега към 7.30 или 8.00, първо я вземам от креватчето, сменям памперса, бърша дупе, мажа крем, после храня при мен, след което оставям на спалнята. Понякога се обръща по корем и закъртва, понякога вие като виолончело, понякога си играе. Кой, как прави - давате млякото в креватчето или как? Тия мойте процедури сутрин не ме затрудняват по никой начин, но мисля, че я разсънвам доста, а понякога си е очевадно, че и се спи, незможе да заспи, щото е разсънена и настава воя... :? От друга страна тя е вече голяма :) и може би да и давам тепървя млякото сутрин в креватчето - няма да свикне?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #106 -: Март 13, 2008, 19:06:30 pm »
По въпроса за разбиването на млякото - пробвайте първо - 2-3 лъжички, разбивате и след това слагате останалите и доразбивате. Понякога от самото мляко се получава така, понякога от бързането се застъпват лъжичките и не успяват да се разтворят добре.
Нинка, аз винаги до сега първо го вадя от креватчето, давам млякото и след това всички останали процедури. Не е въпроса до затруднение, ами как е по-приятно. На мен винаги ми е било много кеф да си го гушкам докато е още сънен, докато мърка и е отпуснат. После живва като го преобувам и край с гушкането :) За мен винаги е било по-удобно първо това, а после всичко друго. Надявам се, че проблема ти ще се реши и всичко ще е наред с изследванията.  :crossfingers:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #107 -: Март 13, 2008, 22:09:04 pm »
Аз също след събуждането на Симона, правя веднага млякото, взимам от креватчето и храня. Оставям е 5-10мин да се помота по пижама и тогава всички останали процедури по преобличане и миене.
Принципно може би е по-удачно обратното, за да не я лашкам насам натам с пълен стомах, но просто това е нашият навик.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #108 -: Март 13, 2008, 22:11:21 pm »
Нинче, в нашата Била има НАН2- 8 и нещо струва /не запомних точно :oops:/
ако искаш- да вземам  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #109 -: Март 13, 2008, 22:21:01 pm »
mini - много благодаря за вниманието  :hug2: Дето ще те занимавам и т.н. няма смисъл. Не че ще ми се отрази чак прекалено на бюджета, но ме подразни принципно. И понеже сме на тая вълна и ми направи впечатление, че смениха цените няколко пъти за кратко и все изчезва пред смяна. Това ме дразни, българска работа. Баба й и дядо й /свекърите/ и купуват и те доста често хората и помагат, тяхната цена беше 8 и нещо сега да е 9 и..., ще вземаме от там, от където те взимат.
Поздрави на бузанчето ми :balk_104:. ! 

Цвети, Гане, мерси за споделеното. :)
« Последна редакция: Март 13, 2008, 22:22:52 pm от Nina »
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #110 -: Март 14, 2008, 08:45:58 am »
Абе, момичета, да споделя...
Някой ми смени детето  :? - след 6 ия месец е просто коренно различна - хленчи, мрънка, не заспива сама, събужда се през нощта (вече по два пъти) и докато не я накърмя не се отказва, а и най-новото - заспива в ръцете ми и ахаа да я оставя в леглото й, отваря очи и започва да се изправя, да се напъва, да плаче и така по няколко пъти...
не виждам нищо по венците й, което за зъби да говори, единствено е засилената й перистатилка, което свързвам със захранването, но се опитвам да внимавам с видовете храни за деня, ама тая си е...
направо не мога да си позная детето  :?
иначе се заиграва сама, закача се, весело бебче - но дойде ли време за заспиване и става страшно...
Все си виках период и ще отмине - ама вече месец и половина е тоя период...
Някой някви идеи?
ох, оплаках се  :?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #111 -: Март 14, 2008, 08:55:04 am »
търпение, мила
и ние минахме през такъв период
до 11 месец  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #112 -: Март 14, 2008, 09:14:45 am »
 :D
ооо, аз търпение имам предостатъчно - просто е странно как се променят отведнъж сладунчовците...
гуш на вас от нас  :D
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #113 -: Март 14, 2008, 09:31:00 am »
Bore, на Цецича като му се приспи започва "мрън, мрън" ако го гушна ми се смее, но оставя ли го започва по-серизон "връъън", ако се излъжа пак да го погушкам започва "реееееееееев". При нас цаката е: при първото примрънкване да го оставя в леглото с голямото му плюшено куче, завит, изгасям лампата, затварям вратата след мен се чува "уаааа" (ама не рев, а по-скоро викане) и заспива в рамките на няколко минути. През нощта и ние се будим от болки в коремчето...гушкам за няколко минути, но без да му говоря, че от говорът се буди и се ядосва, че се е разсънил и така. Дано при вас да е временно и скоро да отшуми! Целувки от нас за малката Ема!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #114 -: Март 14, 2008, 09:59:09 am »
manhattan-че, аз й слагам Превенар на Зори и не е имало никакъв проблем.
« Последна редакция: Март 14, 2008, 10:03:04 am от denito »


*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #115 -: Март 14, 2008, 10:21:25 am »
Bore, на Цецича като му се приспи започва "мрън, мрън" ако го гушна ми се смее, но оставя ли го започва по-серизон "връъън", ако се излъжа пак да го погушкам започва "реееееееееев". При нас цаката е: при първото примрънкване да го оставя в леглото с голямото му плюшено куче, завит, изгасям лампата, затварям вратата след мен се чува "уаааа" (ама не рев, а по-скоро викане) и заспива в рамките на няколко минути. През нощта и ние се будим от болки в коремчето...гушкам за няколко минути, но без да му говоря, че от говорът се буди и се ядосва, че се е разсънил и така. Дано при вас да е временно и скоро да отшуми! Целувки от нас за малката Ема!

ааа, Лани, пробвах аз с оставянето и излизането - следва нещо толкова нетипично за Ема, че просто не е за вярване - рев, ама здрав - направо се дере - а тя наистина не плачеше, ама ВЪОБЩЕ - както си я спомняш от родилното, така си и остана до 6-ия месец :D Тя заспива, докато се кърмим и после не ми позволява да я оставя - веднага усеща, отваря очите, сякаш никога не е заспивала и се започва...А, през нощта - нищо друго освен цоцата не работи - проверихме ние :)
цунки на малкия змей сладурски  :D
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #116 -: Март 14, 2008, 10:25:22 am »
Има едно нещо, което дълго време ме интригува - как храните детето си сутрин рано.
Като беше на вашата възраст, Мия спеше сутрин до 9 -9,30, така че не сме имали ранно хранене. Аз винаги съм сменяла памперс преди хранене, особено пък нощния -не ми се вижда удачна да я оставям толкова напишкана, а после да я преобувам нахранена с пълно стомахче. Сега вече като е по-голяма, я оставям да се излежава поне половин час след събуждането. Ако я вдигна веднага, после е невъзможно кисела. Като отида в стаята й, тя първо ме плаши :lol:, после ми посочва касетофона, за да й пусна радиото, после пее, рита и чак след известно време вече е склонна да стане и да се облича и т.н.
Нинче, дано да се разреши здравословния ти проблем по-бързо и по-безболезнено.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #117 -: Март 14, 2008, 11:03:11 am »
мами, кой друг освен СтефиЗ е слагал Превенар на детето си?
Аз. Никакъв проблем, ама никакъв, даже и сънливостта и червеното петно, което ни се появява след Пентаксима, след Превенара ги няма.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #118 -: Март 14, 2008, 11:07:57 am »
При Деси след първия превенар нямаше никакви проблеми, след втория на следвашия ден беше много раздразнителна, цял дена муча, ама на следващия си беше ок :lol:
Но в листовката пише, че при по-големите деца по-често се появяват странични реакции. Може би и затова Тони при четвъртия пентаксим е имал проблемчета. Ние живот и здраве ще го бием другия месец :)

Сега да докладвам и за яслата. Моето дете явно ще е непокисче като баща си :lol: Учителките са възхитени, казват че такова спокойно дете не са имали, не мрънка не реве, постоянно ухилена и си бърбори нещо, играела с децата... Вчера я оставих дори да спи там, малко ми беше обидена като я взех, но след половин час "пипнахме пръсти" и ми се отсърди :wink: Дано да продължава така и да нямаме проблеми, че още ми е свито сърцето :(
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #119 -: Март 14, 2008, 11:19:54 am »
Първо търсих кой надежден и отговорен човек да ми я купи и евентуално изпрати с куриер, но се оказа че моята позната ще си идва в БГ, така че ще ми я донесе лично. Иначе разпитах DHL и те извършват такава услуга, подобни пратки които изискват съхранение в хладилник ги доставят в специални опаковки използвайки сух лед. Излизаше към 70-80 евро пратката за две дози от ваксината.
Не знам дали е удачен този начин на пренасяне, защото ваксината не бива да замръзва. Сух лед говори за температура под -15 градуса, което ще доведе до замръзването на ваксината (която замръзва при 2 градуса). Това го пиша за някоя друга мама, Перденце, виждам, че ти си намерила по-добър вариант!
« Последна редакция: Март 14, 2008, 11:21:25 am от Lan »