0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #360 -: Април 02, 2008, 18:59:50 pm »
Мацки, аз си правя домашен детски "чипс":
Нарязвам хляб на кубчета, поръсвам с масло и настърган кашкавал и запичам във фурната, става превъзходно.

Сега въпрос към тези,които готвят у дома: какви десерти давате на малките, мислите ли че е удачно да се ползва кафява захар за приготвянето, не съм фен на бялата такава.
И друго : колко пъти давате яйце седмично?

това е от мен
:)
« Последна редакция: Април 02, 2008, 19:06:33 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #361 -: Април 02, 2008, 19:51:49 pm »
Аз на Тони само с кафява захар приготвям десертите и попарата. За яйцето и аз бях питала, но явно всеки различно. Аз веднъж седмично, но си признавам че около месец спрях, защото супите от кухнята са застроени все още с яйце.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #362 -: Април 02, 2008, 23:27:41 pm »
аз си измислих да давам в седмицата 2 пъти жълтък, 2 пъти риба и 3 пъти месо.

десерт не давам, трябва ли?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #363 -: Април 02, 2008, 23:55:25 pm »
аз си измислих да давам в седмицата 2 пъти жълтък, 2 пъти риба и 3 пъти месо.

десерт не давам, трябва ли?

Хм, и аз десерт не давам :? На ден гледам да има поне два различни плода. В попарата захар не слагам.
А за яйцето - сега си давам сметка, че съвсем безотчетно го давам. Май всяка вечер има яйце в супата, защото ги застройвам повечето. Да разбирам ли, че белтък не давате?

Перденце, сетих се нещо за десерт. С майка си бяхме сварили жито, ей така без захар, без никакви добавки. Малката се присламчи и щеше да ми приседне ако не и бях дала да опита. Първо малко от водичката, после по едно зрънце. Много и хареса. Предложи му на Тони, може да одобри :)
« Последна редакция: Април 03, 2008, 00:03:00 am от borovinka »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #364 -: Април 03, 2008, 00:07:56 am »
боровинка, аз не давам още белтък, но ние сме по-бавни в захранването с алергени. наборчетата, че и по-дребсът отдавна маат цели яйца и ушите им пукат.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #365 -: Април 03, 2008, 00:34:56 am »
Ами аз имах предвид понякога за следобедна закуска да давам мляко с ориз, например.На моите малко им поомръзнаха плодовете и плодовото кисело мляко,Както знаете децата, които ползват детската кухня, хапват десерти- крем карамел,грис и прочие неща.
белтък давам отдааавна
За яйцата и аз така процедирам


We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #366 -: Април 03, 2008, 09:30:53 am »
Да ви питам за изварата - много ли е важно да присъства извара в бебшкото меню, че аз не съм й ного фен?

И давате ли тази каша на Милупа 7-зърна - чудя й се не е ли множко да му вкараш на детето 7 различни зърнени култури на едно ядене?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #367 -: Април 03, 2008, 09:32:16 am »
Аз вече бях писала, че давам цяло яйце веднъж седмично -събота или неделя, но Мия хапва храна от детска кухня, та там в супите също има яйце. Десерти не винаги яде, понякога си хапва по малко, понякога ако е нещо, което й харесва -мляко с ориз, грис или ашуре, или бял крем с бисквита, го хапва за следобедна закуска. Иначе събота и неделя, когато аз готвя, десерти не яде.
<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #368 -: Април 03, 2008, 09:36:12 am »
Да ви питам за изварата - много ли е важно да присъства извара в бебшкото меню, че аз не съм й ного фен?

И давате ли тази каша на Милупа 7-зърна - чудя й се не е ли множко да му вкараш на детето 7 различни зърнени култури на едно ядене?
Аз извара не давам. Давала съм 2-3 пъти в плодовите дуети на хип, обаче Мия направи реакция към нея и се подсичаше и аз я спрях. Давам 7 зърна на милупа, даже в момента, но Мия е фен точно на чисто зърнени каши и нямаме проблем с нея. даже странното е, че вече 2 пъти огладнява по-бързо след тази каша, вместо да я засища повече, май обратното се получава.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #369 -: Април 03, 2008, 09:42:10 am »
Да бе, и аз давам чисто зърнени, умишлено не купувам плодово-зърнени, а си слагам плодът у нас. Ама се замислих, че множко ми се види 7 различни (храни) зърна да й дам на едно ядене, иначе съм я купила кашата :lol:

А за изварата - не ми се дава нещо, но исках да питам дали не е от изключителна важност. Иначе сирене и кисело мляко ядем.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #370 -: Април 03, 2008, 09:49:17 am »
Моля Ви пак за съвет!
Снощи дадох каша оризова безмлечна на хипп с 2 лъжички АМ  НАН 2!
Вики изяде само 2-3 лъжици и отказа категорично да яде повече! След 5 минути пак се появиха червени петна с бяло по средата: на брадичката и, бузата и се зачерви и после на главичката и видях още едно такова петно! След 15-20 мин изчезнаха!
Може ли това да е реакция от АМ т.е алергия?! 8OКак мога да съм сигурна, че проблема е АМ?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #371 -: Април 03, 2008, 09:57:02 am »
yana-v, за пръв път ли даваш АМ? а оризова каша?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #372 -: Април 03, 2008, 09:59:32 am »
tzvetenze, и аз мисля, че щом си хапва кисело мляко и сирене, а пък моята си пие и достатъчно количество АМ все още, значи може да мине и без извара.
<br />[link=http:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #373 -: Април 03, 2008, 10:27:53 am »
yana-v, за пръв път ли даваш АМ? а оризова каша?

Джами, оризова давам отдавна! Но я давах с вода и пюре! ПРобвах млечна с ориз и царевица на Милупа и тогава за 1 път се появиха петната! Спрях да давам от тази каша! Снощи сложих само 2  мер. лъжички Нан в 100 мл вода! Тя изяде само 2 лъжици от кашата!
Преди това пробвах да дам мляко фризолак не се хареса!
Сега се сещам онзи ден бях разтворила малко от млякото да разредя едно пюре,което вече беше яла. Хареса и! След това започна едно кихане едно давене, но пъпки нямаше! Това може ли пак от Ам да е? 8O И там беше сигурно 1-2 мерителни лъжички.?!?   
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #374 -: Април 03, 2008, 10:38:33 am »
Аз също не съм давала извара, дори не си спомням аз кога за последно съм яла, не съм й фен.
Яйце и аз давам 1-2 пъти седмично, обикновено приготвям вечеря с яйце-цяло :)
Десерти давах от детската кухня само млякото с ориз, мляко с грис и ашуре. Сега вече на яслата пак ще й дават, но аз също мисля да й правя поне мляко с ориз, а и тя го харесва много. Като е приготвено със съвсем малко кафява захар не мисля че ще е проблем.
Аз съм за това детето да свиква да яде 1,2 и 3-то :D
За вечеря давам постно ястие и десерт (кисело мляко, или от горе изброените), на обед дафах супа, манджа и десерт, сега в яслата пак така им дават.

каши не съм давала от 5-6м., но като давах купувах еднокомпонентни предимно на Хип.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #375 -: Април 03, 2008, 11:46:39 am »
Грах кога се въвежда - от готово пюре?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #376 -: Април 03, 2008, 12:09:42 pm »
Грах след 8ми месец.
<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #377 -: Април 03, 2008, 12:10:46 pm »
Мерси :D
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #378 -: Април 03, 2008, 12:12:27 pm »

За вечеря давам постно ястие и десерт (кисело мляко, или от горе изброените), на обед дафах супа, манджа и десерт, сега в яслата пак така им дават.

каши не съм давала от 5-6м., но като давах купувах еднокомпонентни предимно на Хип.
Стефи, някъде бях чела, че не е хубаво да се дават сладки неща вечер, включително и плодове. Не помня точно, но беше свързано с това, че фруктозата от плодовете примерно се разгражда по-бавно. За киселото мляко няма проблем, разбира се.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #379 -: Април 03, 2008, 12:19:39 pm »
ами аз плодове не давам вечер, тях ги давам до 18.00 часа :)
а млякото с ориз го правя почти без захар :)