0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #260 -: Март 18, 2008, 23:40:59 pm »
Като стана въпрос за млякото, кога може да се дават пюрета, в които има сухо мляко, или каши със сухо мляко. От вас знам, че кашите до 6мес. трябва да са безмлечи и безглутенови, и да се добавя от АМ, което пият бебетата. Това означава ли, че след навършени 6м. може продукти със сухо мляко :wink:? Ние прескачаме засега кашите, поради наднормено тегло и то бая, но аз имам купени безмлечни, безглутенови на ХИП, предполагам мога да ги дам и след като навършат момчетата 6мес.?!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #261 -: Март 19, 2008, 08:06:36 am »
Да ви се оплача! Вчера дадох оризово-царевична млечна каша на Милупа!
след 5 минути цъфна цялата и уста - появиха се червени петна с различна големина!
Най-вероятно беше алергия! Докато отидем до док обаче в задръстването изчезнаха! След това се появи едно такова с бял връх на едната и вежда! Изписаха ни фенистил на капки!
Да ви питам 1. Милупа кашите с адапт мляко ли са или кравешко? От кое може да е реакцията - царевицата или млякото?!?
2. Давала ли е някоя от вас такива капки?
3.Колко време да изчакам за да предложа нова храна?
Уффф, как ми липсва д-р Бърдиии!!! Дано бързо се оправи, че сме загубени без него!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #262 -: Март 19, 2008, 09:24:35 am »
Млечни каши аз избягвах да давам, защото имахме лактозна непоносимост, но няма проблем вие да давате на вашите деца ако всичко е наред с поносимостта и алергията към него.
Мой съвет е преди да въведете плодово млечна каша, първо да въведете плодовете, така мисля е по логично.

Алергия или обриви по устата, може да се предизвикат от много неща, мляко, царевица и т.н. Ако ще ви успокоя и до ден днешен ни излизат временни
...едно такова с бял връх на едната и вежда!...
после си изчезват, явно е някаква реакция от храна, но не съм забелязала да имаме проблеми.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #263 -: Март 19, 2008, 10:14:27 am »
Да ви питам 1. Милупа кашите с адапт мляко ли са или кравешко? От кое може да е реакцията - царевицата или млякото?!?
2. Давала ли е някоя от вас такива капки?
3.Колко време да изчакам за да предложа нова храна?
Уффф, как ми липсва д-р Бърдиии!!! Дано бързо се оправи, че сме загубени без него!
На Милупа кашите са с АМ доколкото знам. Аз основно тях давам и никога не сме имали реакция към тях. Единствената реакция към каша беше от кашата на нестле с 8 зърнени култури, но не разбрах към какво точно реагира. Съвет от мен да не давате такива комбинирани каши, ако има повече от една нова съставка. В нашия случай имаше 2 култури, които не беше опитвала.
Фенистил са ни изписвали, но на крем, не на капки, заради нещо като лишеи, които по едно време много й излизаха на Мия по крачетата. Добре действаше лекарството и сравнително бързо се поскриха.
<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #264 -: Март 19, 2008, 10:18:19 am »
Имам спор с една майка. Твърди, че трябва да давам на децата смлени бисквити към млякото, да се засищат 8O. Принципно прави ли се, и ако да, от каква възраст?

Малко оф, но чух какви ли не неща за храненето и затова питам тук.
Каси, ще ти кажа, че Мия плазмон не е опитвала и до ден днешен. В моментите, когато съм забелязвала, че не й стига млякото, просто съм увеличавала дозата. От 6-7 месеца насам пък си пие все по 240мл. с много редки изключения, в които правя още 30 допълнително. Много често това й е вечерята, и й стига без проблем. Сутрин доста се излежава преди да стане, определено не гладува. Но и това си е до дете. Някои не могат да се засищат само с мляко, обикновено обаче са по-големи от твоите дечица.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #265 -: Март 19, 2008, 11:37:09 am »
Аз бисквити на плазмон започнах да слагам преди 2-3 м. (т.е. на 1г. и 2м.) във вечерното мляко, защото започна да се буди към 3-4 през ноща и да изка ам-ам-ам.... :wink:
Не тъпчете децата с излишни неща, защото после ще се чудите защо са затлъстяли на 2 г. :?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #266 -: Март 19, 2008, 12:23:00 pm »
Касси, Бърди препоръчва по 1-2 мезурки оризова каша във вечерното мляко за засищане. Аз така правя.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #267 -: Март 19, 2008, 13:36:59 pm »
Касси, Бърди препоръчва по 1-2 мезурки оризова каша във вечерното мляко за засищане. Аз така правя.

Мари, то засища, ама ние не сме за каша :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #268 -: Март 19, 2008, 14:12:56 pm »
Касси, Бърди препоръчва по 1-2 мезурки оризова каша във вечерното мляко за засищане. Аз така правя.

Мари, то засища, ама ние не сме за каша :lol:.

Касита, няма да го правиш на каша, слънце  :) Просто ще се сгъсти млякото и ще стане по-хранително, т.е. - идеята е пак да си го пият от шишето - не на каша! Пробвай - чета, че помага да са сити и доволни малчовците  :D
цунки на мишоците от нас  :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #269 -: Март 19, 2008, 14:21:41 pm »
Касси, Бърди препоръчва по 1-2 мезурки оризова каша във вечерното мляко за засищане. Аз така правя.

Мари, то засища, ама ние не сме за каша :lol:.

добре бе, Каси, не се ли "засищат" твоите мишки? ти как разбираш, че не са нахранени?
ако не им стига млякото, прави им повече мляко. и без това не са ти слабички, какви плазмонки и каши...
изобщо, карай си с храненето поред, иначе само се объркваш, а за въпроси питай тук, не в кварталната градинка. :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #270 -: Март 19, 2008, 14:39:34 pm »
Касси, Бърди препоръчва по 1-2 мезурки оризова каша във вечерното мляко за засищане. Аз така правя.

Мари, то засища, ама ние не сме за каша :lol:.

добре бе, Каси, не се ли "засищат" твоите мишки? ти как разбираш, че не са нахранени?
ако не им стига млякото, прави им повече мляко. и без това не са ти слабички, какви плазмонки и каши...
изобщо, карай си с храненето поред, иначе само се объркваш, а за въпроси питай тук, не в кварталната градинка. :)

Джам, благодаря за включването, ама защо имам чувството, че ми се караш :wink:. Питах информативно, нито имам намерение да давам бисквити, нито каша, нито нищо. Просто имах спор с една майка. Пият АМ и хапват пюрета, засега това е менюто им, иначе съм сигурна, че нито бисквитка ще откажат, нито пържолка :lol: :wink:. Понеже само слушам, ох, децата не се засищат, прави им млякото с по-малко вода и повече мляко, давай бисквитки в млякото преди сън, по-малко мляко, повече пюре, а те си спят мишките кротко от 21.00 та до 07.30 понякога. И още, ох, Хриси е дебел и ставите няма да му издържат :x. свекито се включи с изключително открите: сигурно ще направи рахит :x. Та Джам, нали знаеш, акъл дава всеки, ама две бебета накуп да гледа, никой не иска :lol:.
Имам една огромна грешка или недостатък, приемам навътре всичко казано.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #271 -: Март 19, 2008, 15:08:21 pm »
ами Каси, нали това ти казвам - слушай спецовете тука и остави кварталните майки да си приказват глупостите. насила акъл на никого не можеш да налееш.

а да правиш млякото по схема, различна от предписаната от производителя, е груба грешка. Бърди е писал няколко пъти за това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #272 -: Март 19, 2008, 15:22:48 pm »
ами Каси, нали това ти казвам - слушай спецовете тука и остави кварталните майки да си приказват глупостите. насила акъл на никого не можеш да налееш.

а да правиш млякото по схема, различна от предписаната от производителя, е груба грешка. Бърди е писал няколко пъти за това.

Джаме, права си. Не мога да разбера как може да му хрумне на някой да сипе примерно 150 вода, и примерно ако е по-едричкото бебето, да му сложи вместо 5 лъжички-3?!  :x Хора всякакви, а пък колко неграмотни има, нямам думи. Една съседка захранила с бабанова пюре, така и хрумнало/явно тя обича банани :lol:/, а пък Фризолака е Фризолакс, да ви кажа :lol:.

Я, кажи ти като спец /според майка ми имаш диплома за лекар, така те е предценила жената от срещата ви преди време :D/ ако приготвя зеленчуково пюре от картоф и морков, какво да е съотношението, от прочетеното не видях да е разисквано. И мога ли да го направя за три дни напред, мисля в контейнерчетата на Авент.
Относно съхранението четох различни неща, от 2 дена та дори до 5 дена в хладилник? Може ли да правя пюрето само с преварена вода, каротофа и моркова, имам предвид без АМ? И откога да давам домашно приготвени зеленчуци? Благодаря ти.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #273 -: Март 19, 2008, 18:05:04 pm »
b]Касси,[/b] аз не съм експерт в зеленчуковите пюрета, ама да ти кажа аз как ги правя. Варя картофа на пара, после прибавям преварена вода и АМ и половин лъжичка зехтин. Утре за първи път ще прибавя и малко парченце морков към картофеното пюре като с всеки изминал ден ще слагам все по-голямо и по-голямо парче. Като въведа и моркова, ще взема да вкарам трети плод освен ябълката и крушата.
Да е жив и здрав Бърди, схемата му няма грешка.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #274 -: Март 19, 2008, 18:28:25 pm »
Сия, мерси. Извинявам се, ако въпроса ми е глупав, но не може ли картофа да се вари във вода с моркова, и с тази водичка да се пасират :wink:? Защо на пара? Значи и зехтин се слага :?. Мерси, скоро ще почнем и с тези манджи, и сега чета по този въпрос.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #275 -: Март 19, 2008, 22:04:29 pm »
каси, може. ако искаш на пара, ако искаш вариш.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #276 -: Март 19, 2008, 22:05:19 pm »
Сия, мерси. Извинявам се, ако въпроса ми е глупав, но не може ли картофа да се вари във вода с моркова, и с тази водичка да се пасират :wink:?

Всичко може, Касси!  Просто аз така го правя. Ти сама ще откриеш твоя начин.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #277 -: Март 19, 2008, 22:21:16 pm »
Касси, не виждам щом спят децата, за какво изобщо се терзаеш за проблемите на кварталните майки :P Всеки преценя сам как да гледа децата си.
Относно зеленчуковите пюрета - не мисля, че има специално съотношение, ако са въведени и двата зеленчука. Аз лично ги правя на око. Варя за 2 дни.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #278 -: Март 19, 2008, 22:25:19 pm »
Каси, не знам какво да те посъветвам за съхранението на пюретата за малки бебета. аз на вашата възраст давах само готови пюрета, не съм си играла с домашни. продължавам да съм на мнение, че е по-добре захранването да се проведе с фабрично произведени пюрета от биологично отгледани продукти с гарантиран произход, а не с домашни, направени със зеленчуци от пазара.

правех само понякога картофено пюре, но него не съм съхранявала в хладилник, а съм правила доза за 1 ядене.

сега вече прибирам готвеното ядене за 2-3 дни в хладилника, но все пак, за захранване не бих го сторила.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #279 -: Март 19, 2008, 23:30:19 pm »
Каси, не знам какво да те посъветвам за съхранението на пюретата за малки бебета. аз на вашата възраст давах само готови пюрета, не съм си играла с домашни. продължавам да съм на мнение, че е по-добре захранването да се проведе с фабрично произведени пюрета от биологично отгледани продукти с гарантиран произход, а не с домашни, направени със зеленчуци от пазара.


Джам, благодаря ти, аз също ще захранвам с купешки, но ми се ще да пробвам и понатам с домашно приготвени, макар че ще ми отнема време, но пък не ми липсва желание.  :D Понатам ще имам картофи, моркови, тиквички, салата от вилата ни, та с тях може и да пробвам.
Мари, моля се да продължават така да си спят децата, пак казвам, питах информативно  :D.
Сия, Цветенце, благодаря за мнението за варенето.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!