0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #320 -: Март 23, 2008, 18:16:59 pm »
Спомнях си аз, че все нещо имаше за Овко, но не намерих. Мерси, може Криси да няма проблем от Овко, но няма да дам, имам достатъчно богат друг избор на проверени. Очертава се Хип при нас като най-ползваемо...и за разнообразие Семпер, Гербер и т.н. Българско и аз няма да дам.
А и скоро идват пресни неща, надявам се да проядем домашно...

Компотчета бих направила с преобладаващо плод, по-малко вода. Бих опитала и от различни плодове домашен конфитюр/мармалад, но незнам дали ще стане, иначе с удоволствие бих и давала до по-голяма такива пюрета като десерти и добавки към кисело мляко и т.н. Знам, че шипков мармалад си е голяма разправия, но от други плодове може би не чак толкова да стане мармалад. Би било ужасно вкусно - мармаладец от черешки...

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #321 -: Март 23, 2008, 19:12:09 pm »
Гледам на едно списание реклама на Овко пюрета и нарисувана черешка, дали някой е виждал и наистина има череши на пюре?
Невидях отзиви от ОВКО? Някой може ли да каже нещо?
Мия е яла овко, но беше вече над годинка и никакви проблеми не е имала. За малко бебе, не мога да кажа, но при по-големи деца не виждам проблем да пробват и да хапват овко. То си зависи от детето.
<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #322 -: Март 23, 2008, 19:16:05 pm »
А пък с водата съм се видяла в чудо - неиска и неиска да я пие. Нито пюре разбито във вода. Давайте идеи как да я приучвам. Майка ми само ме навиква, че е така, защото не съм й давала от малка да пие :x
Детето си знае, ако има нужда ще пие, ако не няма. Мия примерно си пиеше вода от самото начало, даже имаше една нощ дето половин час рева, докато се усетя да й предложа вода. Но аз съм против крайностите от типа никаква вода на бебето и затова подхождах с идеята, че ще предлагам и тя ако иска ще пие, ако не няма. Ами пиеше си и още как. После имаше периоди, в които по 1 седмица не пие никаква, а някой пък изпива цяло шише наведнъж. Въпрос на организъм и на дете.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #323 -: Март 24, 2008, 14:16:20 pm »
 и при нас водата се оказва проблем, защото той когато му дам пие, обаче веднага след това я връща цялата, че даже и мляко изкарва. Аз до скоро се страхувах да му давам вода, защото съвсем в началото се беше задавил много страшно, а сега когато уж вече съм по смела той пък не я иска, което определено ще ме притеснява повече когато въведа твърда храна, защото и запек си има детето, но сега като прочетох, че и вашите деца късно са пропили вода, а явно вече сте ги хранили и с друго различно от мляко, малко се поуспокоих. Радвам се, че ви има!!!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #324 -: Март 26, 2008, 11:48:24 am »
Маменца я едни бърз въпрос, грис халва мога ли да давам на Тони?
Подходяща храна ли е, че вече и това дават за десерт в кухнята, освен какаовия крем?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #325 -: Март 27, 2008, 10:39:38 am »
И аз едно въпросче, от кога се дава Хумана3? От навършването на месеците или при промяна в режима на хранене (т.е. след като се замести още едно ядене)?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #326 -: Март 27, 2008, 11:14:07 am »
И аз едно въпросче, от кога се дава Хумана3? От навършването на месеците или при промяна в режима на хранене (т.е. след като се замести още едно ядене)?
Бърди казва 2-ката от 6-я мес, 3-ката от годинка значи.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #327 -: Март 27, 2008, 18:15:44 pm »
Бърди казва 2-ката от 6-я мес, 3-ката от годинка значи.
И аз точно за това се зачудих, благодаря!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #328 -: Март 28, 2008, 23:03:56 pm »
Ох, дайте пак за рибите. Днес ги оглеждах в едно магазинче, че мисля в скоро време да въвеждам. Имаше само на Гербер и Семпве, Хипски с риба в това магазинче нямаше. В споменатите все имаше или сухо мляко, или сметана - все така ли са рибните пюрета?...
И това не беше ли кофти комбинация - риба + мляко?...
И отделните видове риба като отделни храни ли се въвеждат?

Нищо не купих, викам чакай първо тук да питам, а и ми се искаше и хипски да разгледам.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #329 -: Март 28, 2008, 23:20:31 pm »
Цвети когато въвеждах рибата, мисля на вашата възраст, започнах със сьомга на Семпер.
След това приготвях аз различни ястия от сьомга, филе панагасиус - много вкусна, филе акула. Такива пресни риби имаме само, а иначе риба треска давам от пюре.
Не съм следвала захранваща схема с различните видове риба, просто слагах по малко от рибата, когато е била за първи път.
 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #330 -: Март 28, 2008, 23:24:25 pm »
Хип имат само 1 или 2 рибни пюрета, всичко им е с мляко или сметана. Гербер имат 1 вид рибно, също със сметана.
от Семпер има само 2 вида, които не са комбинация на риба с мляко и Мартин само това яде, горкия - бурканче от 200 грама моруна с картофи и домати, и бурканче от 135 грама калкан с картофи и копър.

според мен, рибата се третира като един вид месо. не захранваш с всеки вид риба поотделно, както не захранваме с различни породи прасета.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #331 -: Март 28, 2008, 23:25:15 pm »
Цвети когато въвеждах рибата, мисля на вашата възраст, започнах със сьомга на Семпер.

Е добре, ама значи, ако я дам тази сьомга на Семпер, значи въвеждам и прясно мляко?...щото има - или сухо мляко, или сметана във всяко едно, което разгледах, включително и това.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #332 -: Март 28, 2008, 23:29:21 pm »
от Семпер има само 2 вида, които не са комбинация на риба с мляко и Мартин само това яде, горкия - бурканче от 200 грама моруна с картофи и домати, и бурканче от 135 грама калкан с картофи и копър.

Аха, значи все пак има без мляко/сметана. Мерси. Или не съм ги видяла, или не е имало в наличност. Ми освен и аз да въведа с тях, а после да готвя домашна.
Пъстървата добра риба ли е за бебе? Че до такава прясна имам достъп.
И изобщо - коя риба не е подходяща, ако има такава?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #333 -: Март 28, 2008, 23:36:56 pm »
О да забравих пъстървата, започни с нея. Бях питала д-р Бърди и от избрените от мен риби, като за начало ми посочи точно нея.
Пък такива пюрета с моруна и калкан, не съм виждала въобще по нашите магазини, то до скоро и шунката беше много кът, а то само това да е ... :? :(

Цвети незнам защо те притеснява млякото, сметаната да, но млякото не мисля, че е проблем за вашата възраст, пък и то е преработено.
« Последна редакция: Март 28, 2008, 23:39:20 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #334 -: Март 29, 2008, 15:23:39 pm »
цветенце, тия 2 пюрета на Семпер ги има в Хит със сигурност. също и в магазинчето на пазара в Младост-3, за което съм ти казвала.
сетих се, че Семпер имат още един вид рибно пюре без мляко - малко бурканче сьомга с картофи. то по-рядко се намира, но в онова магазинче ги има и трите вида обикновено.

пъстърва хубаво, ама как ще отделите с гаранция всички онези милиони дребни костици? също така, не даваха ли антибиотици и на пъстървите в развъдниците, нещо ми се върти в главата такова...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #335 -: Март 29, 2008, 21:21:53 pm »
днес намерих още едно рибно пюре на Семпер без млечни продукти в него. пюрето е нов асортимент, бурканче от 190 грама, сьомга с паста и зеленчуци. водят го (много странно за мен) нощно меню, егати! имаше го в диетичното магазинче на пазара в Младост-3.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #336 -: Март 30, 2008, 09:45:43 am »
Да знам го това нощно меню, купила съм но все още не съм давала. Аз риба давам за вечеря, пък и съм питала педиатри, а защо е странно за теб Джам?
Между другото Семпер имат още нови пюрета, например африканска манджа  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #337 -: Март 30, 2008, 11:13:50 am »
Хм, ще трябва да ида аз явно до Младост и да го видя това магазинче - все се каня и все не стигам дотам.
И аз съм чувала, че им дават някакви неща на гледаните в рибарници, че "затлъстявали", щот не се движели, колко е така нез знам.
Но така или иначе ние ядем наловена риба горе от реката (за Рибарица имам предвид), а като си ходим от Варна - каквото уловят рибарите в морето. Със сигурност ще давам и на Симона такава риба - все пак няма винаги от бурканчета да яде.
А за костите, не се бях сетила, наистина са доста, но на един малък участък с малко повече отделено време, би трябвало да ги махна.
« Последна редакция: Март 30, 2008, 13:01:02 pm от tzvetenze »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #338 -: Март 30, 2008, 12:36:15 pm »
Здравейте майчета, искам да питам тези от вас с дечица навършили годинка за режима на хранене. Моята педиатърка ме съветва да махнем вечерното шише с НАН и вместо това да вечеря храна. Нещо не ми се ще да я лишавам от млякото защото дневната доза на приема му трябва да бъде към 400 мл. за тази възраст.  Как да и наваксам това количество ако махна млякото с което и заспива след като го изпие?
Имаме следния режим: 8.00 закуска
                     12.00 обяд
                     16.00 следобедна закуска
                     20.00 млякото
На ядене хапва по 250 - 300 гр.

Въпроса ми е вие как процедирате с вечерното ядене и дали можа да и дам 200 гр. нещо леко и после преди сън млякото.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #339 -: Март 30, 2008, 12:52:30 pm »
Да, мовеш да дадеш 150-200 гр. постно ястие и преди лягане мляко, стига детето да иска да го пие. ако не иска аз не бих го махнала :)