0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #380 -: Април 03, 2008, 14:33:47 pm »
Момичета, дайте идея, моля.
Искам да въведа зрял боб. С какво го комбинрахте като начало за да се получи количеството обедно хранене. Нещо с картофи или ориз хич не ми се вижда нормално :). Морков и чушка ще сложа, ама те пак не могат да са в такова количество, че да се получи ок. 190 гр.
А направо да из,маа такова количество боб??? Май не е добре
Данке :D

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #381 -: Април 03, 2008, 14:49:07 pm »
По немската ТВ имаше скоро едно предаване за истините и митовете по повод полезността на някой храни.
Отркоха "мита, че кафявата захар е по полезна от бялата", колко е вярно незнам.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #382 -: Април 03, 2008, 15:55:41 pm »
albenanedelcheva, аз зрял боб въвеждах късно -на година и 2-3 месеца, та по тази причина не съм го комбинирала с нищо различно от нормалните неща, които се слагат при готвене на боб -морков, чушка, лук и домат, джоджън. Минах го през цедка, за да махна люспите и така го давах. За по-малко бебе не знам как да го дадеш, може би добави към някое зеленчуково пюре няколко лъжички боб и така.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #383 -: Април 03, 2008, 15:58:42 pm »
Албена, защо бързаш толкова много с този зрял боб? Аз бих изчакала, има толкова други храни, които можеш да дадеш сега.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #384 -: Април 03, 2008, 16:10:29 pm »
искам да ви попитам някой давал ли е киви, патладжан на по големите деца и на какво мнение сте - на колко години и как.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #385 -: Април 03, 2008, 16:13:51 pm »
Киви дадох на година и 1,2 м., когато дадох и цитрусите. Давам 1-2 пъти седмично, не е имала проблеми.
Патладжан не съм дала, но вие сте големи не мисля че има проблем да й дадеш вече.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #386 -: Април 03, 2008, 16:15:02 pm »
Ако питаш нашата педка - киви на 6 мес :P

Сори за спама :oops:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #387 -: Април 03, 2008, 16:20:46 pm »
хахах Марче как на 6м.Аз имам страшна алергия към киви - задушавала съм се и не смея още да дам.Ама мисля да опитам вече.Иначе от цитруси никакъв проблем.Стефи браво на вас за кивито.дано не възникне проблем при нас.Патладжана ще ичакам сезона и ще мисля как да давам.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #388 -: Април 03, 2008, 17:46:35 pm »
О и ние цитруси и киви ядем отдавна  :) като Деската, не сме имали проблеми с тях.
Патладжан не съм давала и ще въздържа все още. Нийче вие сте големи вече и за двете, мисля можеш да си й даваш. :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #389 -: Април 04, 2008, 10:13:13 am »
Киви давах още преди годинката -на 11 месеца, но от пюре на семпер, много се харесваше и не е имало проблеми. Сурово киви на 1,2 месеца. Хапва го с голямо удоволствие.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #390 -: Април 09, 2008, 23:46:10 pm »
Искам да ви попитам нещо. Мисля скоро да давам глутен. Имам бисквитки на Хип, които мисля да дам, първо 1, натрошена в АМ или плодово пюре, после 2 и т.н.
Дали тоя вариант за захранване с прословутия глутен бива или не е много удачно?
Дайте идея ако не така, как?
Много благодаря!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #391 -: Април 09, 2008, 23:47:06 pm »
аз сложих първо половин бисквитка в плодово пюре
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #392 -: Април 09, 2008, 23:53:34 pm »
аз сложих първо половин бисквитка в плодово пюре

А, добре, аз за подхода мислех, количеството го изтърсиха май наизуст. Викаш половинка? Ми и без това не бързам аз за никъде, половинка да е първияt ден. И ще увеличавам.
Мерси mini.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #393 -: Април 10, 2008, 00:22:21 am »
Добре, ама в бисквитката има и сухо пълномаслено мляко. Така не е ли хем глутен, хем мляко, дето не е АМ?
Сега Мини ако ме упрекне, че се втелявам за това прословуто мляко ще е права, щото нейната майка не проявява своеволия, докато моята свекърва зад гърба ми отдавна захранва симона с тортичка и кекс :wink: ама аз упорито се правя пред себе си, че не е захранена с мляко и продължавам да давам безмлечни каши :wink:

Но принципно се намесвам де - не се ли въвежда с таз бисквитка 2 неща?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #394 -: Април 10, 2008, 00:31:37 am »
права си, цвете.
аз не бих захранила с бисквитка баш. има достатъчен избор от пшенични и овесени безмлечни каши.
а и не бих дала на екс цяла бисквита.
аз захраних с глутен чрез един кус-кус на Плазмон. сварих и дадох една авентска лъжичка първия ден. както се захранва с всяка нова храна, така и с глутена.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #395 -: Април 10, 2008, 08:04:49 am »
Не бе Цвети, не се втеляваш, просто ти виждаш нещата по един начин, аз по друг.
Аз не съм толкова крайна в решенията си, дадох вече три вида цитруси след като навърши годинката /не прояви никакъв интерес към тях обаче/.
Вече ми е много трудно да й разнообразявам менюто на Стефания, особенно закуските са ми голям кахър, от кашите признава две- ориз и царевица и ябълки и морков на Милупа, взех й с тапиоката ама не хареса хич, при все че не е чак толкова капризна и яде почти всичко предложено с голям апетит. Все пак идеята е детето да харесва това, което яде. Пробвах я с бисквити Закуска например ама хич не й допаднаха й те. Та в общия случай ядем или АМ, или каша или кус кус.
Обаче не ми допада идеята примерно да добавя захар в киселото мляко, защото така щяла да почне да го яде. Предложих с бисквита, с плодове, но не иска и не иска. Съвети? /вземам 3,6%/
« Последна редакция: Април 10, 2008, 19:13:23 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #396 -: Април 10, 2008, 09:45:04 am »
Мини, Плазмон имат много хубава пшеничена каша - пробвала ли си да й дадеш?
Аз давам и овесена на Блевит отвреме на време, макар да има захар - просто и аз гледам да правя някакво разнообразие от кашите.
За киселото мляко - Симона го яде, но не е като да й е любимата храна. Обикновено с банан го харесва. Захранена е с чисто кисело мляко, тогава го яде, по-скоро с изострено любопитство, отколкото с апетит. Не знам и аз какъв съвет - бисквити, ако сложиш вътре? А, ти си писала, че си предложила с бисквити. В литературата пише, ако детето не харесва даден вид храна, да не му я смесваш с друга, щото щяло да намрази и двете - въпреки, че аз точно тоя принцип със смесването бих следвала, струваше ми се много удачен...та по книгите съветват да опиташ да предложиш същата храна, ама в по друг вид - дават пример със задушени зеленчуци, ако не се харесвали, например, да опитаме с печени, сурови, на супа и т.н. Ама то млякото, освен айрян да й направиш да пие...

А за въвеждане на глутена - варианти наистина има. Аз реших да не купувам голяма опаковка глутенов продукт, докато не въведа и не видя как ще се приеме. Захраних с каша в бурканче, не помня вече на коя марка, но има различни варианти - зърнена култура + някакви плодове. Дадох 1/4 бурканче първия ден, докато на 4я стигнах на цяло.
« Последна редакция: Април 10, 2008, 09:57:14 am от tzvetenze »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #397 -: Април 10, 2008, 10:23:15 am »
Може ли да си сверя часовника с мамите дето са долу-горе на нашата възраст?!
Въведохте ли грах, царевица и глутен вече?
Аз май изоставам в захранването :oops:
досега съм дала от плодовете:ябълка, круша, слива, банан,праскова, кайсия
от зеленчуците само:морков, тиква, картоф, тиквичка и карфиол
от месото:пилешко,пуешко и заешко
от кашите за сега давам само оризовата ама не се харесва особено
Приемам критики и препоръки всякакви!!!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #398 -: Април 10, 2008, 14:18:21 pm »
Мини, Криско също не хареса киселото мляко в началото. сега го иска по всяко време и с всичко. като начало, можеш да спреш с него за 7-10 дни и пак да опиташ. аз така процедирам с кивито, но при нас, уви, не се получи. все повече капризи ще предявяват, за съжаление.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #399 -: Април 10, 2008, 15:08:18 pm »
Yana-v и моя бебо не харесваше оризова каша, докато не я смесих с някое плодово пюренце, сега изяжда големи количества, но  пък не знам след нея каква друга да давам.
Момичета аз пък относно соковете да ви питам нещо. Купила съм едно шишенце мека ябълка на Хип и не се сещам като го отворя и излея в шишето му нужното количество за деня, а другото съхранявам в хладилника, онова в шишето може ли да издържи цял ден на вън или и то стои в хладилника и се топли преди да му го давам, ама нещо сложно ми се вижда, или пък изсипвам само колкото за един път да пийне, но аз искам да го разреждам в едно шише с водичка, че дано пропие тая течност, че с това трудно изхождане вече всичко съм решена да пробвам.