0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #400 -: Април 10, 2008, 15:22:30 pm »
Благодаря за включването момичета, подхода го изкусурих, преценявам да е с бисквитка Хип, но количествата преосмислих - четвъртинка, четвъртинка, половинка, половинка, цяла....

С тия млека дето съдържат и това е писано милион пъти - няма единно мнение. То и на НАН-а ми пише, че има обезмаслено мляко, но не пише технологията на обработка. Според мен в Хипските б-тки също се предполага, че по някакъв начин е адаптирано. Нали и д-р Бърди не един път е казвал, че на бебешките продукти, независимо как е посочено млякото, се смята за подходящо за бебета.
Вече незнам и аз  :?
Купила съм пуйка с тиквички и ориз на Нестле, бързах и грабнах един буркан, за разнообразие. После естествено прочетох подробно съдържанието - сметана  :? Егати, а то си е за от 8 мес. Струва ми се, че си правят все пак обработки.

сварих и дадох една авентска лъжичка първия ден. както се захранва с всяка нова храна, така и с глутена.

Това защото Марти е предразположен към алергии или? Аз май вече по-смело го давам предвид липсата на фамилни обременености от алергии и това, че до момента тя не е проявила никаква проблеми към храни. Не започвам с една, а с 3,4 дори и 5 лъжички понякога, когато действително новата хране е известна, че не е алерген в масовия случай.

Искам още един въпрос ако позволите - домата някой писа май, не съм сигурна де, че е алерген, че и детето му почервенели бузките от реакция. Но, мога ли да захраня не с купен разбира се домат по това време, а да въведа домат с някое пюре? Има много пюрета с месенца, в които има и домат?
« Последна редакция: Април 10, 2008, 15:51:48 pm от Nina »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #401 -: Април 10, 2008, 15:36:56 pm »
сварих и дадох една авентска лъжичка първия ден. както се захранва с всяка нова храна, така и с глутена.

Това защото Марти е предразположен към алергии или?

не. просто защото глутенът е от рисковите вещества. не случайно толкова го спрягаме всички, нали? а и бърза работа нямам.

Искам още един въпрос ако позволите - домата някой писа май, не съм сигурна де, че е алерген, че и детето му почервенели бузките от реакция. Но, мога ли да захраня не с купен разбира се домат по това време, а да въведа домат с някое пюре? Има много пюрета с месенца, в които има и домат?

аз писах за историята с купешкия домат. можеш спокойно да си въведеш домат с някое пюре, разбира се.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #402 -: Април 10, 2008, 15:51:07 pm »
не. просто защото глутенът е от рисковите вещества. не случайно толкова го спрягаме всички, нали? а и бърза работа нямам.

аз писах за историята с купешкия домат. можеш спокойно да си въведеш домат с някое пюре, разбира се.

А, ясно за глутена, да, затова го спрягаме. Няма да се осмеля с 5 лъжички де. И с бисквитката сте прави, цяла е много.
 
Спомням си едни зачервени бузки, но не бях сигурна. Просто домата фигурира в много пюрета вече и заради това се чудех, ще дам скоро значи и доматче.

Тенкю!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #403 -: Април 10, 2008, 19:07:42 pm »
аз с домата изчаках повечко, Нинче. На годинка го дадох.
Имай едно наум като купуваш бурканчета Нестле - много обичат да слагат сметана там дето дори и не предполагаш!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #404 -: Април 10, 2008, 19:12:08 pm »
Имай едно наум като купуваш бурканчета Нестле - много обичат да слагат сметана там дето дори и не предполагаш!

а за по-лесно, хич не ги купувай  :bonk:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #405 -: Април 10, 2008, 20:06:18 pm »
Имай едно наум като купуваш бурканчета Нестле - много обичат да слагат сметана там дето дори и не предполагаш!

а за по-лесно, хич не ги купувай  :bonk:

Знам те аз тебе, че стачкуваш :) Лактацията на жените в третия свят не е проблем само заради АМ обаче  :wink:  вервай ми. 

Обаче пюретата са им наистина много някак си "наблъскани". Като прочетох отпред пише тиквички с пуйка и ориз - вътре: картофи 22,1%  8O  грах, лук, праз лук, пащърнак, моркови, спанак, магданоз, раст. мазнини, нишестета, пуйка, сметана отгоре на всичко и междудругото малко тиквички, че нали така му е заглавието  :lol:
Верно, и ние в манджата слагаме повечко неща, ама все пак е бебешко пюренце, може да не е наблъскано чак толкова да му се невиди. Не ги харесвам много, но взех едно с тиквички и едно с грах, че пюренце с грах не намирам и с месо с грах, а тя го е яла в пресните зеленчуци на Хип, дори и за разнообразие дет се вика. А, давах и картоф с пиле веднъж, не и хареса особено. Ще ги стачкувам и аз май  :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #406 -: Април 10, 2008, 20:14:18 pm »
мен повече ме притесняват слуховете, че Нестле ползват ГМО в детските си храни, отколкото лактацията в третия свят.

офф-топик - странноват ми е тоя бойкот. баш бедните жени от третия свят ли ще предпочетат да дават пари (дето ги нямат) за кутии с мляко, вместо да кърмят безплатно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #407 -: Април 10, 2008, 20:18:04 pm »
бе като цяло никога не съм ги харесвала като фирма и това беше още един повод да почна, давала съм 2-3 вида пюре на Нестле и Стефи не са й харесвали, отказах се отдавна да й ги предлагам
само да ви кажа, че са купили и Гербер
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #408 -: Април 10, 2008, 21:15:11 pm »
само да ви кажа, че са купили и Гербер[/color]

НЕ!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #409 -: Април 10, 2008, 21:40:59 pm »
Оф, я ме светнете - каква лактация, какви 5лв...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #410 -: Април 10, 2008, 21:43:31 pm »
ееее това за гербер е тъпо, нали бяха Хамериканци беее :x
и аз не купувам нестле, не че ги бойкотирам, ама нямат разнообразие и ми идват малко скъпички, за сметка на това пък гербер са ни любими :(
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #412 -: Април 10, 2008, 21:44:44 pm »
мен повече ме притесняват слуховете, че Нестле ползват ГМО в детските си храни, отколкото лактацията в третия свят.

офф-топик - странноват ми е тоя бойкот. баш бедните жени от третия свят ли ще предпочетат да дават пари (дето ги нямат) за кутии с мляко, вместо да кърмят безплатно?

И аз малко офф - прочетох понеже линка на mini и много силно впечатление ми направи това за лактацията, която намалявала, щото Нестле в болниците им предлагали АМ. Глупости на колелета и търкалета. Онзи ден гледах и филма по ТВ "Отвъд граници", точно имаше кадри от такива страни и бяха потресаващи. Горе долу аз имам и други представи. Там, третия свят една кутия Нан нито оправя детето, нито проваля лактацията. Аз като родих в болницата 5 дни бях с Кристина и не кърмих изобщо почти, у нас потръгна, не си "загубих" лактацията. Една диета би могла да навреди, а там гладуват с дни, каква лактация, кви 5 лева, скелети висят на гърда на скелет, това е ужасяващата истина.
Именно затова и на мен ми е странен бойкота. По-добре положително действие и подпомагане на районите там, а не бойкот. Истината е, че не съм прочела дали нямат хуманитарни мисии бойкотиращите де, но едва ли.

ГМО е генномодифицирани/о неща/о си ли? Ще си потърся малко инфо.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #413 -: Април 10, 2008, 21:48:58 pm »
Оф, я ме светнете - каква лактация, какви 5лв...

Малко разводних де, ще ме извините, ама пък нали се консултираме за хранене, не е лошо да обменим и такова инфо.
Та, Цвети, mini даде линк към инфо за една организация, провокирала бойкот на Нестле. Та бойкота бил, щото Нестле раздавали в болниците в Третия Свят /колко грозно звучи/ АМ и по този начин вредели на лактацията на жените и те после се принуждавали да хранят само с АМ. Може би и заради още неща е бойкота, но мен това ме впечатли, понеже съм на мнение, че не е вярно и няма логика. 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #414 -: Април 10, 2008, 21:52:32 pm »
бе Нинче, всеки трезвомислещ е наясно, че не е в Нестле причината за намаляване на лактацията, както вече казах, за мен беше повод, има си ред други причини за да го правя
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #415 -: Април 10, 2008, 21:58:39 pm »
бе Нинче, всеки трезвомислещ е наясно, че не е в Нестле причината за намаляване на лактацията, както вече казах, за мен беше повод, има си ред други причини за да го правя

Да бе, споко :hug2: разбирам те, да не си го пък ти написала това за тая лактация. Очевидно има и други причнини, аз като погледнах състава на пюрето - и за мен дори това е причина, това, че Криси не го харесва също, jam и тя споменава някакви неща.
Сори, че се задълбочих, такава съм си. Просто като видя нещо и да напиша две думи  :P
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #416 -: Април 10, 2008, 22:00:52 pm »
аз само исках да си изясня позицията, да не ме вземете за някоя зомбирана кърмачка  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #417 -: Април 10, 2008, 22:02:34 pm »
аз нестле никога не съм ги приемала сериозно като търговци, предлагащи бебешки храни, ама по малко тъпа, първосигналана причина - като чуя нестле и си представям бонбони и шоколади и не ми се връзва с пюрета :lol: :lol:
виж, като чуя Хипп и само бебета си представям :wink:
Сънвал и Гербер ги чух от вас и това беше достатъчна причина да ги купувам :lol:

сега по-сериозно - за мен по критерий "екологичност" Хип са си първенци. знам, че някои бебета не ги харесват, но Симона не подбира.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #418 -: Април 11, 2008, 13:11:12 pm »
Хипп също блъскат сметана, моцарела, обезмаслено мляко в пюретата :(

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #419 -: Април 11, 2008, 13:23:40 pm »
Хипп също блъскат сметана, моцарела, обезмаслено мляко в пюретата :(

далеч не във всички. семпер и нестле са първенци в това отношение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!