0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #980 -: Октомври 06, 2008, 14:05:17 pm »
Обаче като майтап да ви кажа, че си купих онзи ден 1 мляко със срок на годност 10.03.2009г. и с надпис, че не съдържа консерванти.  :DЯвно са открили нова технология, знам ли.

пишеше ли на кутията UHT? :)

Какво означава това? Я ни просветни малко.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #981 -: Октомври 06, 2008, 14:12:19 pm »
Аз имам мляко със срок 04.03.2009 и пише на кутията UHT :D
Мегле е фирмата. Пише след отваряне да се ползва 3-4 дни. Какво е UHT?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #982 -: Октомври 06, 2008, 14:21:27 pm »
UHT = Ultra High Temperature

такива млека са обработени не със стандартна пастьоризация (която се прави при 70 градуса), а при много по-висока температура. пакетирани, те издържат наистина с месеци, при това не е нужно да се държат в хладилник. виждали сте ги, предполагам, по магазините - кутии с мляко извън хладилните рафтове.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #983 -: Октомври 06, 2008, 14:28:04 pm »
мешко, Кристина още си пие НАН, но все пак искам по натам да и дам обикновено прясно мляко. А и скоро баба ми и прави кекс с малко лимонада вместо мляко, само жълтъци и съвсем малко захар, че Криси не обича много сладки неща. И не ми се ще кекса или нещо друго да е с лимонада, с АМ не знам дали става, а и смятам, че не е нужно да е с АМ. Затова питам за марка прясно млако.
Криси още изпива сутрина по 200 мл. поне АМ и веднага хуква за "ия" /филия/ или друга закуска, за да си дояде и харесва кекса на баба ми. Ще ми се и млечна баница домашна да и направи и макаронки на фурна, по млечни или кус-кус вместо макарони, но направен по същия начин. И там се слага мляко.
И вечер пие АМ, не го оставя  :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #984 -: Октомври 06, 2008, 14:37:47 pm »
Ние вечерното АМ го отказахме има няма от 2 месеца.

Прясно мляко ми се е пресичало далеч преди крайният срок, указан на опаковката. Това ми се е случвало няколко пъти при едни и същи марки млека (Фибела и в двата вида опаковки и Верея).От прясното мляко в шише Млечко, Тони ми правеше чести реакции, като подуване на коремче, газове и понякога слуз в изпражненията.
Приготвям кремчета и млечни десерти с прясно мляко Роса в найлонов плик или Президент в пластмасово шише. 

Тони също обожава сладки и солени тестени изделяия, но мама няма време да ги приготвя и затова рядко яде. Кекс правя с кисело мляко и 3-4 яйца.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #985 -: Октомври 06, 2008, 16:02:58 pm »
Мартин "нацапана" с нещо филия не яде. та печените сандвичи изобщо отпадат.
пробвах вчера миш-маш с яйце, сирене и домат - близна половин лъжичка и изплю. пробвах след това манджичка със зелен фасул, картофи, моркови и месо - не пожела дори да близне. накрая отворих буркан на Хип и си го омете.
е, кажете ми какво е това чудо? аз не мога да готвя всеки ден по 5 манджи с надеждата някоя от тях да допадне на принца...

е и ние сме в такава фаза :x това дете, дето всичко ядеше е станало ужасно капризно. готовите пюрета ги омита, но стига с тях вече. чака си итите/бисквитите/, летите/солетите/, ляко/кисело мляко/ и ме/мед/. ужасно се изнервям вече. спират му се всички гореизброени пък да погладува и да прояде човешка храна.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #986 -: Октомври 06, 2008, 16:13:06 pm »
Хм, Манхатънче гледам медец си хапвате, кога и под каква форма ще споделиш ли?
 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #987 -: Октомври 06, 2008, 16:17:23 pm »
UHT = Ultra High Temperature

такива млека са обработени не със стандартна пастьоризация (която се прави при 70 градуса), а при много по-висока температура. пакетирани, те издържат наистина с месеци, при това не е нужно да се държат в хладилник. виждали сте ги, предполагам, по магазините - кутии с мляко извън хладилните рафтове.

Мерси Джам, за разяснението. Ще погледна какво пише. Не бях чувала за такава обработка.
Иначе и аз съм на принципа на детето да не се дават неща в кутия- само такива в шише.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #988 -: Октомври 06, 2008, 16:33:43 pm »
има дни, в които мразя детето си. тая история с неяденето ме побърква и ако не намеря начин да се справя поне със собствената си реакция, ще свърша в неврологията.

Перде, викаш, да го оставя гладен. ето днешния пример. сутринта изяде парче кекс колкото една кибритена кутийка и 2 резенчета ябълка. на обяд отказа да яде - както готвената манджа, така и готовото пюре. сега му направих следобедна закуска - блъсна я, без изобщо да опита какво е. цял ден стои без храна и не дава никакви признаци на глад.

а ми разправя Бърди, че за имунитета била достатъчна добра храна и разходки. интересно дали само с разходки ще стане. явно не, щом втори път е болен за 3 седмици.

вече търся не съвет какво да давам за ядене, а как да си лекувам нервите от тоя проблем...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #989 -: Октомври 06, 2008, 16:37:44 pm »
Добре де, може да го боли гърлото. Деси пролетта изкара един такъв вирус, но нямаше хрема, само Т и зачервено гърло. Ако искаш вярвай, но 2 дни нищо различно от вода не вкара в устата си, дори мляко пиеше по 100-на грама :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #990 -: Октомври 06, 2008, 16:43:28 pm »
гърлото му е наред, Стефи... педиатърът го гледа днес.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #991 -: Октомври 06, 2008, 17:27:50 pm »
Джам, а казва ли си като е гладен? Ако пие течности докато не яде, не се притеснявай. Важното е да не се обезводнява, а без храна и няколко дни може да изкара. Друг път като е бил болен, отказвал ли ти е храна? Мия, когато е имала запушен нос, ми е отказвала твърда храна, но никога мляко, сок и вода.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #992 -: Октомври 06, 2008, 17:32:16 pm »
Мойто диване, когато изведнъж ми откаже храна, не само едно, а няколко поредни, знам че ни предстои разболяване. Когато е болен също неиска да яде 2-3-4 дни, ни АМ, само вода и това е. После си наваксва кг., но аз също в периоди на безапетитие, буквално се побърквам. Сега давам витамини, после като свърша курса, започвам имуностимулатори.
Не мога зимата да оставя детето на всеизвестнвият му апетит само. Ето до вчера лапаше като ламя, днес се започна с капризите, явно си е възвърнал кг., които беше позагубил от болестта.
Джам изчакай да му мине, хрема ли, що ли и тогава го "мъчи на глад", сега мисля е по редно да предлагаш храна, пък ако яде, яде.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #993 -: Октомври 06, 2008, 17:33:42 pm »
има дни, в които мразя детето си. тая история с неяденето ме побърква и ако не намеря начин да се справя поне със собствената си реакция, ще свърша в неврологията.
Моят е по-голям, но беше същия - не хапваше нищо, ядеше по час и половина (рекорда държи един банан, изяден за 45 минути по часовник - банан  8O), преживяше като кон на празни ясли, а аз беснеех около него. После му намалих драстично порциите. Отначало не ги изяждаше, бодне тук, бодне там и откаже. После почна да похапва по малко. Сега търчи след мен и вика "гладен съм", но това стана за 6 месеца, като междувременно от пухкаво момче като го взехме, стана кожа и кости, ама и аз имам нерви и не мога да се боря с него. А може и просто да е влезнал във възраст, в която да има апетит.
Виж, за бебето се провалям - не ще и не ще да яде, дано като се оправят бъбреците, се оправи и яденето, че нея не знам как ще я метна.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #994 -: Октомври 06, 2008, 19:44:32 pm »
jam, много кофти, разбирам те. За жалост нямам идея как може да се променят нещата. Не се съмнявам, че доста си прочела и чула  :? Кристина не яде само един ден от както се е родила, преди срещата или след в Таласъми, която пропуснахме и аз откачих. И то неяде пак е в пъти повече изяденото от колкото описваш при Марти. Представям си ако е така всеки ден.
Дано намериш решение.
Ако ми хрумне нещо ще напиша. За сега само подкрепа, морална.  :?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #995 -: Октомври 06, 2008, 22:22:53 pm »
Jam, решението за нервите ти е много просто. Просто не си го слагаш на сърце. Колкото-толкова! Като готвиш, не го прави само заради това. че Марти ТРЯБВА да яде. Направи храната за вас, а ако и той си вземе- добре. Ако не- човечето си знае колко и кога и какво му се яде. Виж, ако си решила, че ТРЯБВА да спреш с пюретата е друго. Тогава му слагаш в стаята в която си играе чиния с бисквити, маслини, сиерене, ябълки или каквото имаш и цял ден не го търсиш. Ако ти си в душевен мир, че правиш нещата както според теб е правилно няма да се терзаеш колко е ял.
Валери откакто се е родил е супер злояд. От скоро ми мина непрекъсната треска "колко и дали достатъчно", замених я с "както пожелае". В резултат вече си отваря хладилника и търси "кишкиал", опразва шкафовете щото търси семки /давам ми белени слънчогледови и тиквени/научи се да иска и пуканки, месо и т.н. Но и при него важи принципа, че ако се разболява спира да се храни. Единствената разлика от Тони е, че ако е гладен ме дърпа и ми нарежда "пай няко" /прави мляко/. Не за да го изяде, а за да е спокоен, че си го има готово и няма да го преследвам с пюрето :wink:
Отвратително е да се терзеш, че детето ти не се е наяло,още по-зле става обаче като си навиеш на пръста, че трябва да го нахраниш независимо как. Стигала съм до там, че съм се борила с него да яде в продължение на 2 часа с всевъзможни занимавки и от инат и злоядост е заспивал в столчето изтощен от отбрана и рев. И нищо не постигнах. Еми аз да не съм от желязо я!Айдеее .....


*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #996 -: Октомври 08, 2008, 00:51:56 am »
ОФФ, и моята дъЩеря скоро е навърШи 9 месеца и все оЩе основната храна и е АМ, не е изяла и 1 цяло пуре до сега.
За зелен4уково и месно говоря, само по 5 ллъжи4ки най много, купено ,правено домаШно, на разли4ни марки, разли4ни меса и не иска и това си е, само мляко и каШа.
От време на време гризка бисквитка и ябълка ,и аз не знам как да я накарам да яде друга храна, какво ли не опитах :(



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #997 -: Октомври 08, 2008, 09:46:48 am »
Елеонор,трябва да си по твърда с малката и да и покажеш,че на обедното хранене например има пюре зеленчуково или месно и е само това до следващото по ред хранене.Поне при мен беше така.И аз неможех известно време да я накарам да яде по голямо количество и все си търсеше млякото,но един ден не и дадох мляко след 5-те лъжички пюре и я оставих без др храна до следващото следобедното хранене което е плодове или каша.И така за няколко дни тя разбра че ако не яде пюрето няма друго и си почна и спряхме млякото на обед.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #998 -: Октомври 09, 2008, 14:28:40 pm »
Елеонор,трябва да си по твърда с малката и да и покажеш,че на обедното хранене например има пюре зеленчуково или месно и е само това до следващото по ред хранене.

Делица, ако знаеШ колко пъти този номер съм го правила и ниЩо друго не хапва, стояла е и по 9 4аса без каквато и да била храна или АМ.
Аз докато я нау4а пък на АМ какъв зор беШе, само искаШе да су4е и не признаваШе нито ШиШета , нито биберони, така 3 дни и накрая засмука АМ.
Но явно за вси4ко ново ЩЕ ми трябва доста време докато свикне, друг изход няма.
Важното е 4е наддава добре, не е слаба 8 500кг е.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #999 -: Октомври 09, 2008, 14:55:59 pm »
Елеонор, изобщо не се притеснявай от това. Моята дъщеря беше така. Ядеше по 30 гр до 10 месец включително и се чудих как да й го увелича. Давам, не давам да суче, не искаше повече. И в един момент - хоп - и прояде по 70 гр. После пак така няколко месеца и пак скок и 130 гр, после 200 гр, после 250 гр. Но сама си избра момента и започна отведнъж да яде по повече.
Спрях и млякото, чак когато прояде по 130 гр пюре на ядене.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!