0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #940 -: Септември 08, 2008, 15:50:46 pm »
бамя не се дава, още повече пък на 7м.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #941 -: Септември 08, 2008, 15:56:51 pm »
Не съм срещала за бамята. Не съм давала и нямам намерение скоро да давам. С тези мъхчета ми се струва като алерген, но може и да греша.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #942 -: Септември 08, 2008, 20:34:24 pm »
мисля, че лейди беше питала Бърди, дано да се включи и да каже за какво точно не се даваше.
аз това слузесто нещо като го видя само и ми се ..., а какво остава да го дам на детето :lol:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #943 -: Септември 09, 2008, 16:47:33 pm »
Аз питак Бърди за баклата. Не се дава поради риск от средиземноморска анемия /генетично заболяване/, но не се изследва в нашите родилни домове.
Не се дава и син домат /за мое нещастие, щото щях да правя по две дози пюре и да изяждам аз едната/ - причината тежка храна е.
Бамята не бих я препоръчала, още повече , че тя съдържа доста семки, които биха пордазнили стомашната лигавица.

Тъп въпрос: до кога се дава АМ. Ние в момента сме на Хумана 3, доста добре се понася, но реших да мина на Нестле Джуниър 1+ - еми пълна помия, пък и детето не го ще.
Та докога мога да си давам АМ-то?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #944 -: Септември 09, 2008, 17:00:04 pm »
Мартин още пие Хип 3, а е на 2 г. и 2 месеца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #945 -: Септември 09, 2008, 17:47:13 pm »
Мартин още пие Хип 3, а е на 2 г. и 2 месеца.

Мерси Джам, значи ще продължавам смело.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #946 -: Септември 09, 2008, 19:30:18 pm »
Лейди, Хумана 3 гледам на кутията има нарисуван банан и ванилия - с такива вкусове ли е? Щото моята щерка банан в АМ не ще. Та ако е с такъв вкус ще трябва да се чудя какво да й купувам вече, че още й давам 2-ка.
Друго да питам - зеле от кога давате? А дробчета давате ли изобщо - щото ние много ядем пилешки с лук та питам де...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #947 -: Септември 09, 2008, 21:19:24 pm »
за АМ няма проблем, нека си пие детето, на Деси ако й спра млякото ще разберете в цяла София, тя си изпива по около 400-500 гр. на ден още :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #948 -: Септември 09, 2008, 21:45:45 pm »
Лейди, Хумана 3 гледам на кутията има нарисуван банан и ванилия - с такива вкусове ли е? Щото моята щерка банан в АМ не ще. Та ако е с такъв вкус ще трябва да се чудя какво да й купувам вече, че още й давам 2-ка.
Друго да питам - зеле от кога давате? А дробчета давате ли изобщо - щото ние много ядем пилешки с лук та питам де...
По-скоро мирише на ванилия, обаче е някак си по-гъсто и ... абе хубу си е. Милумила го дават само с ванилия, ма на нас по-не ни хареса.
Зеле дадох на годинката, прясно, но пасирано. Яде и пръцка. Приготви се за миризливвввввв памперс.
За субпродукти ще се въздържа до поне 2 годишна възраст.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #949 -: Септември 09, 2008, 21:49:46 pm »
По-скоро мирише на ванилия, обаче е някак си по-гъсто и ... абе хубу си е. Милумила го дават само с ванилия, ма на нас по-не ни хареса.
Зеле дадох на годинката, прясно, но пасирано. Яде и пръцка. Приготви се за миризливвввввв памперс.
За субпродукти ще се въздържа до поне 2 годишна възраст.
Мерси, явно ще го пробваме, щом не мирише на банан...
От зелето - ми ще мирише я, ако взема да й ТУРЯ й чесънче знаеш ли пък кво щ е :P
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #950 -: Септември 09, 2008, 21:51:54 pm »
Мари и аз давах Милумил - само на ванилия мирише и се прие доста добре.
Зеле след 1г съм давала. а дробчета и подобни още не съм. :oops:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #951 -: Септември 09, 2008, 23:31:03 pm »
Зеле и дробчета давам от както я записах на кухня - 1 година и 1 месец. От зелето вече давам от домашно готвеното с чесън и там както си е. Е после пръцка естествено  :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #952 -: Септември 10, 2008, 09:56:54 am »
Тъп въпрос: до кога се дава АМ. Ние в момента сме на Хумана 3, доста добре се понася, но реших да мина на Нестле Джуниър 1+ - еми пълна помия, пък и детето не го ще.
Та докога мога да си давам АМ-то?
Аз мисля, че докато детето си го иска, е добре да си го пие. Мия пие Аптамил 3 сутрин, вече не всяка сутрин, но поне 2-3 пъти си го пие. Доскоро закусваше само с АМ, но аз реших, че постепенно трябва да почне да яде и друго за закуска и изместих кашата сутрин, а и прояде попара най=накрая, та сега ги редувам. И тя въобще не хареса нестле джуниър -миналата година й дадох да пробва и мяташе шишето из цялата стая, веднага щом го опиташе. И на мен ми се стори доста рядко и воднисто в сравнение с аптамила и лактаната.
Син домат аз въведох това лято, значи на 2г.и2мес. Зеле съм въвеждала на 1,4, а дробчета още не е яла, някакси не ми се ще още да й давам.
« Последна редакция: Септември 10, 2008, 10:00:21 am от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #953 -: Септември 10, 2008, 11:35:39 am »
аз също не бих дала дробчета,далак, воденички и подобни.даже и ние не консумираме, какво остана на нея.аз съм с едно наум към дреболии особено тези които са  кръвотворни органи.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #954 -: Октомври 03, 2008, 13:53:14 pm »
Момичета, в чуденка съм, ако детето е захранено с риба, примерно сьомга, всеки друг вид риба ли може да приема без постепена подготовка или е нужно захранване с всеки едид отделен вид. Благодаря ви!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #955 -: Октомври 03, 2008, 15:38:15 pm »
да, води се, че е захранено с риба по принцип. даваш без подготовка по-нататък.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #956 -: Октомври 03, 2008, 20:30:46 pm »
Прясно мляко и цяло яйце от кога? Сокове какви давате. Тя не че моята много иска да пие де, но все пак.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #957 -: Октомври 03, 2008, 20:46:22 pm »
Момичета, мога ли да давам вече червено цвекло - варено, а по-късно и на сок?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #958 -: Октомври 03, 2008, 20:47:36 pm »
цяло яйце дадох след годинката, прясно мляко също, но на Деси й се зачервява дупето от него. Та всичко на всичко съм й давала 2-3 пъти да пие и това й беше. Сокове още купувам бебешки на ХИП, гербер, бебевита, ама тя не пие, така че не купувам повече от 3-4 сока на месец, от време навреме цедя и пресни.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #959 -: Октомври 03, 2008, 20:48:39 pm »
Роксана, мисля че можеш, то не е алерген, аз дадих към 11м., но просто тогава му дойде сезона :)