0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #960 -: Октомври 03, 2008, 20:53:49 pm »
Стеф, мерси, ами просто се чудя вече какво да й давам за закуска - освен АМ и кус-кус друго не признава :P
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #961 -: Октомври 03, 2008, 20:59:00 pm »
ми щом си ги яде тези двете к'во се притесняваш :wink:
като й омръзнат тогава ще му мислиш - запечен сандвич със шунка и кашкавал, филийка с масло и сиренце, баница (домашно приготвена) и т.н. :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #962 -: Октомври 03, 2008, 21:03:53 pm »
спешно събирам идеи за вечерно ястие на 1-2-3 годишни.

моят синковец окончателно отказа това, което вечеряше досега, а именно - зеленчукови крем-супи. пробвах всички видове супи, които досега съм му правила и е ял охотно, но ги плюе наред. в същото време е гладен, защото буркан с готово пюре изяжда. ама не може все готови пюрета...

та се виждам в чудо и търся вашите идеи, моля.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #963 -: Октомври 03, 2008, 21:08:56 pm »
вие давали ли сте от плодовите пресни млека- ама не българските, разни немски има в Билла



прясното мляко Стефания не одобри като мляко с ориз, не съм й давала да пие до сега /дадох на 19 навършени месеца/
белтък от яйце на 17 месеца, редовно закусва филия с яйце и сирене, запечена във фурната и много й харесва
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #964 -: Октомври 03, 2008, 23:16:53 pm »
Не съм давала такива млека, не давам изобщо прясно мляко, поради описаната по-горе причина :lol:
Сватя, ми не му ги прави на крем супа, пробвай да са едрички и не рядко, а манджа. Сготви му постно ястие - пълнени чушки с ориз, морков, лук...: пълнени с яйце и сирене; сварен картоф, нарязан и запечен с яйце и сирене, спанак с карфиол и пак запечен с яйце, сирене и кисело мляко; може и принцеса за вечеря; задушени зеленчуци с масло; огретен от тиквички; картофена яхния; спанак с ориз; ориз със зеленчици, към всичко това можеш и салатка да добавиш...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #965 -: Октомври 04, 2008, 09:24:51 am »
Тони също отказа супите вечер и аз няколко вечера го оставях гладен. На следващата вечер започна да дъвче сандвич запечен с шунка и кашкавал, но да е изял неповече от половин филийка. Запечена филийка с яйце и сирене не обича много, но понякога яде. Яде домат, маслини, краставици, сирене и хляб, но всичко поотделно не на салата например. Въобще намазана филийка немога да го накарам да яде, само ако той реши да пробва тогава.
Тъй като в момента сме след боледуване и сме в ящния период, яде пак супи за вечеря.
Общо взето Джам мисля, че вече им е омръзнало това меню и търсят да го разнообразят, като за начало само опитват. Знам ли.

Прясно мляко и сокове не давам, защото едно че не ги пие, второ имаме зачервено дупе и слуз в изпражненията, понякога с болки в коремче. Прясното мляко давам само в десертите. Цяло яйце след 1 годинка и може би 2-3 месеца.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #966 -: Октомври 04, 2008, 19:17:50 pm »
Аз замених кърменето с прясно мляко - на година и 2 месеца. Ема го харесва и си го пие с удоволствие. Проблем няма и добре че - щото тя не понася АМ. Белтък - дадох в домашно приготвена баница - преди 2 дни и пак сме без проблем. Сок не ще да пие и не страдам от това - давам пресни плодове и така.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #967 -: Октомври 04, 2008, 20:03:33 pm »
Стефи, благодаря! Дай ми идея с какво да го комбинирам?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #968 -: Октомври 04, 2008, 20:31:38 pm »
По принцип е хубаво червеното цвекло да ври с кората, малко е по-трудоемко ако трябва да вариш 1 глава само, но ние много го обичаме на салата и варях големи количества, та вече сварено и избелено го добавях в готвенотото пюре от картоф, тиквичка, чушка... Давала съм и на салатка, подправена с малко лимон, зехтин и сол, но това доста по-късно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #969 -: Октомври 06, 2008, 11:32:27 am »
Мартин "нацапана" с нещо филия не яде. та печените сандвичи изобщо отпадат.
пробвах вчера миш-маш с яйце, сирене и домат - близна половин лъжичка и изплю. пробвах след това манджичка със зелен фасул, картофи, моркови и месо - не пожела дори да близне. накрая отворих буркан на Хип и си го омете.
е, кажете ми какво е това чудо? аз не мога да готвя всеки ден по 5 манджи с надеждата някоя от тях да допадне на принца...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #970 -: Октомври 06, 2008, 11:36:29 am »
ами к'во да ти кажа, не е принца виновен, ти си виновна :P
детето е на 2 г. и кусур вече, аз от кога ти разправям да му готвиш и да спреш да го храниш с готови пюрета. ами нормално е да отказва, малко или много му е изграден вкуса и си има предпочитания вече. продължавай да пробваш, друго решение не виждам, защото като тръгне на ясла няма кой да му отваря ХИП и ще си седи гладен дорде се научи, не че нещо ще му стане де, ама все пак :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #971 -: Октомври 06, 2008, 11:48:00 am »
Стефи, нещо не сме се разбрали. Мартин винаги е вечерял готвена от мен храна, но сега не я иска.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #972 -: Октомври 06, 2008, 12:12:35 pm »
Ето и снощи ми отказа уж любимата му манджа спанак с ориз. Ами рева отваря хладилника, хапва по малко хляб, кашкавал, краставица и накрая малко кисело мляко и така си легнахме. Ами аз се предадох окончателно, като не иска, не иска ... :wink: Дай му на него каши и разни сладости, не че съм му давала от забранените неща, но детето си иска... :?
Та така Джам пробваш, оставяш го гладен, но не ден два, понякога при нас са 4-5 дни на безапетитие, после ела виж как яде. Харесва не харесва, това е "пошението"
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #973 -: Октомври 06, 2008, 12:29:43 pm »
Перде, веднъж пробвахме да го оставяме гладен, ако не иска. изкара 2 дни с 1 ябълка и двете дози АМ сутрин и вечер. има и такива деца, които просто не огладняват... а при него е и до характер - например, у баба си яде сирене, а у нас не иска да го близне дори.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #974 -: Октомври 06, 2008, 12:59:58 pm »
Аз искрено се надявам в яслата да се "обучи" на ядене, спане и т.н.
Предавам се и вдигам ръце, освен че сме с характер, сме и ужасно инати и капризни.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #975 -: Октомври 06, 2008, 13:06:27 pm »
Не, че ще ви успокоя, но Кристина вечеря само карофи /под всякаква форма/ и кисело мляко. Луда работа. Ще и омръзне.
Кисело мляко давам Верея и Елена, тук сме обсъждали. А прясно като започна? Кажете какво? Пак тия марки или някакво друго?
Благодаря.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #976 -: Октомври 06, 2008, 13:24:17 pm »
колежка ми разказва как нейната дъщеря като била малка си била много ящна и в градината като си изядяла порцийката взимала на другарчето по маса, а горкото злоядо, та злоядо. И лелките я преместили на друга масичка. Но видиш ли един ден майката на злоядото дете се скарала на лелките защо я били преместили. А тя каква била работата, хлапето като му изяждало другарчето периодично манджата и то оставало гладно, да видиш как започнало да се храни, хем по-бързичко, хем с апетит :lol:
та така, може и да се научат :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #977 -: Октомври 06, 2008, 13:56:27 pm »
Аз прясно мляко за пиене не давам. Мия още си пие Аптамил, а прясното го яде само в кремче или мляко с ориз от кухнята, а там нямам представа какво използват.
Обаче като майтап да ви кажа, че си купих онзи ден 1 мляко със срок на годност 10.03.2009г. и с надпис, че не съдържа консерванти.  :DЯвно са открили нова технология, знам ли. Аз понеже си го слагам само в кафето и нямам претенции към прясното мляко.
<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #978 -: Октомври 06, 2008, 13:59:32 pm »
Стефи, то това ще е начина сигурно. Леля ми едно време така прояла сладко. Да го не види, докато не се пръкнава майка ми. И така като им подаряли нещо сладко и майка ми набързо си изяждала нейното и после крадяла на сестра й. И оназ само и само да не й го взимат прояла  :lol:. Освен и аз така да изяждам на Андрея манджите пред нея  :wink:

meshko106, те тези млека в кутиите са от по-издръжливи крави :wink:. Даже издържат по десети дни след отварянето, сваряваш и изтрайват поне още толкова. От опит го споделям. Аз затова взимам или Май дей в шише или фибела в найлоновите опаковки. Уж са по-естествени. А като знам домашно мляко, че едвам изтрайва седмица. Може нещо и от пастьоризирането да е.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #979 -: Октомври 06, 2008, 14:01:45 pm »
Обаче като майтап да ви кажа, че си купих онзи ден 1 мляко със срок на годност 10.03.2009г. и с надпис, че не съдържа консерванти.  :DЯвно са открили нова технология, знам ли.

пишеше ли на кутията UHT? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!