0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Въпроси и отговори по храненето - 2
« -: Февруари 06, 2008, 10:13:34 am »
продължение.

първата тема - тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9984.0
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2008, 12:07:49 pm »
Тези дни се заговорих с братовчедка ми за въвеждането на месото в менюто и искам да видя дали съм на прав път. Значи решавам например да въведа пуешко и избирам пуйка с тиква, тъй като тиквата се приема добре от детенцето. В това пюре пуешкото е 8%. Въпросът ми е: Трябва ли внимателно да се захранва и с това пюре, т.е. по няколко лъжички на ден, тъй като е нова храна, или може да се изяде цялото, ако се хареса, защото месото е малка част от цялото тиквено пюренце? Аз клоня към второто и дано не съм я подвела нещо. :oops:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2008, 12:39:54 pm »
Въпреки че месото е малко, пак се въвеждат няколко лъжички първия ден, втория може 1/3 пюре, третия 1/2 и така ... :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2008, 12:42:07 pm »
Мерси много.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2008, 13:19:39 pm »
Въпреки че месото е малко, пак се въвеждат няколко лъжички първия ден, втория може 1/3 пюре, третия 1/2 и така ... :)
Подкрепям напълно. Само ще добавя, че третият вид месо вече го въвеждах за 2 дни -първият ден половината, на втория другата половина. Но то много си зависи и от детето. Моето приемаше нещата доста добре, не е правила реакции и не е обременена с алергии.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2008, 14:35:57 pm »
В това пюре пуешкото е 8%.

8% от 190 грама са си 15 грама месо. накуп. аз съм давала на части, особено първото месо.

по-нататък вече давах едно пюре с нова съставка за 2 дни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #6 -: Февруари 06, 2008, 14:55:35 pm »
Моето питане остана в края на първата тема и явно не сте го видели, затова го копвам тука  :oops:
Да се допитам  до старшите в захранването:
Започнах с плодове - въведени ябълка,круша и банан само от пюре
От зеленчуците - морков, тиква и сега въвеждам от вчера картоф
1. Мога ли след 4-5 дни да дам някаква каша?!
2. С АМ или с вода да я направя?
3. Имам фризолак неотворена кутия до 6м мога ли да я ползвам след 6 те месеца?
До сега АМ не съм давала! Само на кърма сме!   
4. Вие каква каша ще ми препоръчате?! Плодова или оризова да дам?!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #7 -: Февруари 06, 2008, 15:02:30 pm »
Яна, според мен можеш спокойно да предложиш каша -или оризова, или ябълковата на хумана. Тя е безмлечна. Оризовата на милупа е страхотна. Ако ще я правиш с мляко, по-добре сложи кърма. Мия много трудно прояде каша, което не е характерно за повечето деца. Аз бях решила, че ако й предложа плодова от плод, който вече е яла, ще я приеме по-лесно, но не стана така. Смених 3 вида каши и накрая прояде точно оризовата на милупа. после разбрах, че не й харесват плодовите каши и й купувах само чисто зърнени.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #8 -: Февруари 06, 2008, 15:09:24 pm »
1. Мога ли след 4-5 дни да дам някаква каша?! кашите са доста калорични и ако нямате нужда от допълнително такива, недей още.

2. С АМ или с вода да я направя? за да се приеме по добре се започва с кърма/АМ, после можеш и само с вода, вода и плод, АМ и плод, както прецениш.

3. Имам фризолак неотворена кутия до 6м мога ли да я ползвам след 6 те месеца?
До сега АМ не съм давала! Само на кърма сме!мисля не е добра идея, не случайно са разделени на възрастови групи, съобразени са с нуждите на детето според възръстта.
  
4. Вие каква каша ще ми препоръчате?! Плодова или оризова да дам?!като за начало бих те посъветвала, да започнеш с безмлечна каша ориз, по принцип винаги съм била на мнение, че безмлечните каши са по добър вариант, а и можеш да добавяш пресен плод за да стане плодова  :wink:

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #9 -: Февруари 06, 2008, 15:31:12 pm »
Я да питам аз пак за жълтъка. То се коментира някъде, ама нещо ми е тъмна индия това. Като го въвеждам, как да стане - по 1/4 през ден или два-три дни подред?

yana-v и според мен можеш да дадеш каша, но оризова безмлечна - Милупа, Хипп. Плодовите си мисля, че колкото и да са естесвени, по-добре зърнена + ти да добавиш плод. Аз правя оризова + плод и става много добре. АМ ако е да слагаш в кашите, защо да не, макар че е до 6 м, но въпросът е дали детето изобщо ще го приеме.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #10 -: Февруари 06, 2008, 15:34:00 pm »
Я да питам аз пак за жълтъка. То се коментира някъде, ама нещо ми е тъмна индия това. Като го въвеждам, как да стане - по 1/4 през ден или два-три дни подред?

Душице започваш с 1/8 жълтък със зеленчук, следващият ден даваш месо със зеленчук, по следващият 1/4 жълтък със зеленчук и т.н. Понятно  :D :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #11 -: Февруари 06, 2008, 16:06:02 pm »
Абе и аз така знам, ама да питам. Мерси все пак Завеската  :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #12 -: Февруари 06, 2008, 17:29:37 pm »
yana-v, аз давам на Криси оризова каша на Милупа. Много се харесва, нямаме проблем с нея. Сега съм взела пак на Милупа орзова+ябълка+морков и една бананова. Тези дни ще дам, да видя дали ще и хареса. Аз слагам АМ в кашата. Но може и с вода+плод, че и с АМ стават много съставки. Но при нас най-много се харесва оризова с АМ + крушово пюре.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #13 -: Февруари 06, 2008, 18:58:14 pm »
Благодаря на всички за съветите! :bighug:
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #14 -: Февруари 07, 2008, 19:15:05 pm »
Аз пък да питам за зеленчуковите каши, че още не сме яли такива.Кога се дават като време в денонощието и задължително ли е да яде такова чудо?Иначе си хапва безглутенови плодови и от днес й слагам и оризова на Нестле в млякото по 1 мензурка.Между другото й направих следобяд оризова каша+пасиран банан,но после се усетих,че тя чисто оризова каша яде за 1 път.Иначе в другите каши има оризово брашно.Проблем ли е,че и дадох направо 160 гр. оризова каша?Дали не направих някой проблем на стомахчето й?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #15 -: Февруари 07, 2008, 19:19:31 pm »
Давайте акъл какво да правя със следобедната закуска. До скоро ядеше по около 60-80 гр на обяд зеленчуково/месно пюре и толкова следобед плодово/плод+оризова каша. От десетина дни започна да изяжда по около 130-150 гр пюре на обед, а следобед със зор понякога 40-50 гр, в повечето случаи се мръщи и както днес едвам успях да набутам две лъжици. Започва да реве, да ме гледа жално... Не е гладна или какво?! В момента режимът ни е
8,30 кърма
11,30 кърма
14,30 130 гр зеленчуково/месно пюре + сучене
18,00 опити за плодово пюре/плод + оризова каша + сучене
21,00 кърма

Днес опитах да й дам сурова ябълка, иначе я гриза и осмуква като е цяла с кората. Не искаше. Добавих и банан, пак не искаше. Вчера й бях направила круша+банан съвсем леко сварени с повечко вода + оризова каша. Беше станало много хубаво (според моя вкус), но пак не поиска повече от 3 лъжици. Миналият ден пробвах пюре на Семпер - смес ябълка, круша, банан, манго - около 6 лъжички изяде.

Тези дни ще се въведа глутена и освен да пробвам с плодови каши.

А и с това темпо как да заместя хранене ми кажете  :?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #16 -: Февруари 07, 2008, 19:26:23 pm »
Васи, аз имам много по-малък опит от теб, но да ти споделя.
Може и да не е гладна на 3,5 часа след обяда, щом изяжда толкова пюре, а и суче. Колко изсуква  :? Може да пробваш на 4 часа.
Пюре от слива на Хип - аз давам от готовите, много го харесва.
Казаха ми, че почти всички бебета страшно много харесвали на Хип - Круша Уилямс. Иначе аз и правя круши и най-много обича.
Пробвай да дадеш само плодово пюренце, без оризово брашно, да е по-лекичко.
Ние пък зеленчуци не искам и незнам как ще стане номера. За сега само тиква /но аз това не само за ядене не го смятан, но и за зеленчук/ яде. Ми щом и харесва  8O
И морков яде, ама то само тва не може, ше пооранжевее. Картоф - НЕТ!!! Гледа ме много страшно...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #17 -: Февруари 07, 2008, 19:45:29 pm »
8,30 кърма
11,30 - измести обяда в този час
14,30 - кърма
18,00 - плод, каша или комбинирано плюс кърма
21,00 кърма

Васи ако искаш пробвай тази схема или след като приключите обедното хранене не давай кърма, за да може да огладнее и заместите хранене.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #18 -: Февруари 07, 2008, 19:49:40 pm »
Нина, Деси беше така, морков и тиква ядеше с голям апетит, а другите зеленчуци не особено. Слагах винаги по 2-3 лъжици, да стане оранжево и готово :lol: Постепенно намалявах моркова и сега ела да видиш, няма нещо което да не яде. А тиквата не я кефи вече, много бързо им се менят вкусовете, така че не се притеснявай, слагай морков в картофа спокойно.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #19 -: Февруари 07, 2008, 19:54:40 pm »
Наде и на мен този вариант ми се върти. Другото е да минем на 4 хранения. Обаче се притеснявам, че миналия месец качи 40 гр, а и видимо е отслабнала.Дали е от многото движения или не й достигат калории?!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!