0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #40 -: Февруари 08, 2008, 16:44:39 pm »
Нина, аз мисля, че това е най-разумният подход - щом имаме възможност, време и най-вече хубави домашни продукти - ще готвим, разбира се, спор няма, че от домашната прясна храна по хубаво няма. но нещата, които нямам в наличност пресни поради сезона или се продават пресни, но съмнителни колко са полезни - даваме едно хубаво пюре и толкоз, няма какво да се пречупваме - Васи :wink:
За боровинката - аз я дадох доста по-късно, може би към 10месец и много се чудех даже дали да не я оставя за след годината. въведох я, щото да мога да въведа после едни ечемичени ядки на Сънвал, дето имат боровинка, ама не че съм ги въвела още де, та мисълта ми е, че там недомислих и избързах според мен.
А по това какво пише, хич не се води. то след 4ти месец дават, че едва ли не, почти всичко може. а герберските например - на оригиналния етикет пише след 4ти, а на бг етикета дето е лепнат - след 3ти...
месеците по етикетите са ми последния ориентир.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #41 -: Февруари 08, 2008, 18:59:17 pm »
Да ви благодаря за съдействието и съветите. Днес пробвах идеята на Пердето да разместя кърменето в 11,30 с обеда от 14,30 и за днес има ефект. Тощу що изяде почти цяло бурканче круши на Хипп.  :cheerleader:
Направо ми идва да си изям д...то от яд, че само се ядосвах без причина. Изглежда детето не е огладнявало. Май вървим към махане на едното ядене ми се струва. А аз си мислих, че трябва да въведа и закуска в 11 - попара, каша, от тоя род. Май ще я пропуснем.
Още веднъж благодаря на всички ви  :bighug:

Нина, аз това кайсии, праскови, боровинки, малинки ... съм малко скептично настроена. За това и не съм въвела още. Сега се чудя на едни праскови дето есента най-старателно обелих и измих след това мнооооооого хубаво и като гледам, че други са въвели ще пробвам. Но не бих го сложила за един от първите плодове. За тези месеци - манго, ябълка, дюла, банан, круша, слива, грозде.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #42 -: Февруари 08, 2008, 19:22:10 pm »
Здравейте мамчета,май не сте ми видяли питанката! :oops:

Аз пък да питам за зеленчуковите каши, че още не сме яли такива.Кога се дават като време в денонощието и задължително ли е да яде такова чудо?Иначе си хапва безглутенови плодови и от днес й слагам и оризова на Нестле в млякото по 1 мензурка.Между другото й направих следобяд оризова каша+пасиран банан,но после се усетих,че тя чисто оризова каша яде за 1 път.Иначе в другите каши има оризово брашно.Проблем ли е,че и дадох направо 160 гр. оризова каша?Дали не направих някой проблем на стомахчето й?

А сега като ви четох,взех да се чудя дали моето бебе яде достатъчно за 8 месечната си възраст?
Затова ви давам примерна схема на храненията ни:
8.00 - 210 мл+7 л.АМ
11.00- понякога 100 гр. плод/плодово пюре
13.30 -190 гр. зеленчуково+жълтък/месно пюре
17.30 -200 гр плодова каша/плод+безглутенови бисквити+30 мл АМ
22.00 - 210 мл+7 л.АМ
Мислите ли,че е достатъчно или гладуваме? :(
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #43 -: Февруари 08, 2008, 19:29:25 pm »
Бени, какви са тези зеленчукови каши, аз за първи път чувам.
Всъщност, днес колежките зареждаха на Слънчо кашите- чух, че имат картофено доматена- за това ли питаш.
Аз таквиз не бих дала и никога не съм давала
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #44 -: Февруари 08, 2008, 21:04:19 pm »
зеленчукова каша и аз не знам какво е, нито съм давала някога.

а и за плодовите каши да кажа. предполагам, че имаш предвид готова разтворима каша с надпис "плодова"? никога не съм давала и не бих давала. за мен, по-добрият вариант е чиста зърнена каша (млечна или безмлечна според детето), смесена с чисто плодово пюре - прясно или от бурканче. така поне знаеш какво има в кашата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #45 -: Февруари 08, 2008, 22:42:04 pm »
Да подкрепям Джам за кашите, а зеленчукова дадох за вечеря, когато мама не беше в състояние да готви и докато свърши кутията. Определено не засища и не е вкусна, но пък и проблеми не сме имали.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #46 -: Февруари 08, 2008, 23:39:55 pm »
А някой да знае какво ще рече "модифицирано нишесте" и от кога може да се дава? Гледам, че се съдържа в пюретата Frutek.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #47 -: Февруари 09, 2008, 00:13:35 am »
А някой да знае какво ще рече "модифицирано нишесте" и от кога може да се дава? Гледам, че се съдържа в пюретата Frutek.

Виж тука http://georgievi.atspace.com/eta.htm
Тия пюрета не съм ги чувала :?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #48 -: Февруари 09, 2008, 05:04:24 am »
Тези дни се заговорих с братовчедка ми за въвеждането на месото в менюто и искам да видя дали съм на прав път. Значи решавам например да въведа пуешко и избирам пуйка с тиква...

Ти сега ли искаш да даваш месо, когато бебето ти е още на 4 месеца??? Или просто питаш за информация, да си подготвена? :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #49 -: Февруари 09, 2008, 09:14:07 am »
А някой да знае какво ще рече "модифицирано нишесте" и от кога може да се дава? Гледам, че се съдържа в пюретата Frutek.

Виж тука http://georgievi.atspace.com/eta.htm
Тия пюрета не съм ги чувала :?

Мерси borovinka, не че ми се изясни де, но все пак благодаря :lol: Ще чакам още някой да се включи.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #50 -: Февруари 09, 2008, 09:25:44 am »
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B8%D1%88%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5
Боровинчо, тези са нови- от миналата есен, внася ги вносителя на Проктър и Гембъл за България
Имат 5-6 вида пюрета и толкова сокчета, ама ми мязат на Ганчевските произведения
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #51 -: Февруари 09, 2008, 10:00:39 am »
Или на български език означава, че всяка храна в която се съдържа Е-станадарт на EU, не е препоръчителна за храна на бебета, то и за възрасти ама това е друга тема вече.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #52 -: Февруари 09, 2008, 13:09:11 pm »
Тези дни се заговорих с братовчедка ми за въвеждането на месото в менюто и искам да видя дали съм на прав път. Значи решавам например да въведа пуешко и избирам пуйка с тиква...

Ти сега ли искаш да даваш месо, когато бебето ти е още на 4 месеца??? Или просто питаш за информация, да си подготвена? :)

Неее, за бебето на братовчедка ми става въпрос. То е с 2 месеца по-голямо от Алекс.  :D Тя по-рано я захрани, та месото ще е следващата й стъпка скоро.
А пък аз ще захранвам чак след месец, живот и здраве. Струва ми се, че на 4 месеца бебето е малко за захранване с каквото и да е. Нищо, че аз още на два месеца съм захранена със сок от ягоди. :lol:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #53 -: Февруари 09, 2008, 15:47:32 pm »
Айде Василена питанката е на линия  :lol:

Като се въведе един млечен продукт, нужно ли е и другите да се въвеждат постепенно? Например като въведа кис.мляко, после сирене, кашкавал, извара, сметана - как? Прясното мляко предполагам, че се въвежда и то постепенно или греша?!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #54 -: Февруари 09, 2008, 16:39:45 pm »
Айде Василена питанката е на линия  :lol:

Като се въведе един млечен продукт, нужно ли е и другите да се въвеждат постепенно? Например като въведа кис.мляко, после сирене, кашкавал, извара, сметана - как? Прясното мляко предполагам, че се въвежда и то постепенно или греша?!

Първо е изварата - аз ще я дам другия месец, после обезсолено сирене, кисело мляко (11 - 12 мес), прясно и кашкавал- след годинката. За сметана - изобщо не мисля да му давам, само ще го помпа с излишни калории
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #55 -: Февруари 09, 2008, 17:20:09 pm »
Правилно сте ме разбрали за зеленчуковите каши! :P И понеже не съм давала досега и нещо не ми се и дават,та рекох да попитам трябва ли да се дават.Колкото за плодовите-давам безглутенова бананова готова,а другите си ги правя както казвате като към оризова прибавям пасиран плод или плодово пюре.Вижте само дали давам достатъчни количества храна на моята хубавица,да не взема да я оставя гладна! :x
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #56 -: Февруари 09, 2008, 18:50:40 pm »
Ами не съм съгласна, че се започва с изварата, напротив, тя се дава след годинка, защото е непреработен продукт.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #57 -: Февруари 09, 2008, 19:51:20 pm »
Аз сметана я споменах, че имам едно пюре спанак с пълномаслено мляко и сметана за над 4 м на Хипп и така си стои.

Та какъв е според вас редът и начина за въвеждане на млечните продукти, вкл. и маслото?

Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #58 -: Февруари 09, 2008, 20:15:21 pm »
Незнам какъв е редът, но аз дадох първо масло, след това сирене, кисело мляко, сметана с някое пюре, иначе не съм давала, прясно мляко само в млякото с ориз или грис, а извара още не съм дала, това нещо и ние не го ядем, така че в къщи не се купува. Кашкавал дадох преди 2-3 седмици с пюре, не съм давала от тогава.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #59 -: Февруари 09, 2008, 20:26:58 pm »
Като се въведе един млечен продукт, нужно ли е и другите да се въвеждат постепенно? Например като въведа кис.мляко, после сирене, кашкавал, извара, сметана - как? Прясното мляко предполагам, че се въвежда и то постепенно или греша?!

Първо въведох масло, след това с попарата въведох и сиренето. Следват киселото мляко, прясно мляко от десертите на детската кухня (мляко с ориз и мляко с грис). Извара, нея я давам рядко, нещо и аз не го харесвам този млечен продукт. Сметана не съм, дори и от  пюре.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!