0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #80 -: Февруари 12, 2008, 21:51:51 pm »
според мен плодовото пюре е просто преход към по-малко на брой хранения през деня
кога да почвам да давам и десерт на обед, имам чувството, че вече не й стига храната
готвя и слагам в бурканчета от 190 мл, даваме с два сухара яденето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #81 -: Февруари 12, 2008, 21:54:27 pm »
Ами Мини аз давам от около 2м. това меню. На обед не слагам сухари, само вечер ако е супа.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #82 -: Февруари 12, 2008, 22:01:56 pm »
Принципно избягвам сухарите, иначе сме като на Чефито режима и вид хранене, без ранното АМ.
Аз когато захранвах, редувах нов плод и след това нов зеленчук, така заместих обедното хранене със зеленчуци.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #83 -: Февруари 13, 2008, 08:16:53 am »
Вижте, момичета, според мен по време на захранването, независимо каква е храната, щом е различна от млякото и е в количество колкото нормалната за възрастта на детето дажба, то можем да говорим за заместване. Освен това нека да не забравяме, че всяка храна, различна от кърма/АМ се разгражда по-дълго време. Ето такава е моята логика.
После, за заместване можем да говорим, когато съответната храна измества напълно кърменето/АМ. Не е ли това друга цел, допълнителна на захранването? Тук вече, мисля, че нещата са много индивидуални и си зависят от самото дете. Моят хубостник продължава да настоява да си цока и ако му се откаже направо ще изпадне в нервна криза. :)
Понеже преди 2-3 страници се обсъждаше въпроса за това кое да се дава първо - извара или сирене, се порових из моите неща и намерих следното нещо: в раздела Млечни продукти на едно приложение под формата на книжка към сп. МОето бебе и аз (между другото това списание ми се струва доста интересно и ми харесва повече от Моето дете) сиренето се дава след изварата. Тя може да се въведе 7-8 месец (аз явно съм позакъсняла, щото ще го правя от другия месец) като се започне с половин чаена лъжичка и след месец се стигне до 30 гр. До годинка количеството не трябва да надвишава 40гр, заради натоварване на бъбреците. За сиренето препоръчват да се дава не по-рано от 9-и мес. Аз ще го въведа 10-и. Отбелязва се, че въвеждането на млечните продукти при алергични деца, след навършване на една годинка, става при следната последователност: масло, извара, сирене, кашкавал (аз пък знаех, че кашкавала се изтегля за доста по-късно, както и ще направя), кисело мляко около 1% масленост ( и тук откривам противоречия, понеже съм чела от няколко други източника, че се започва с високомаслено 3,5%)и накрая - прясното, което се дава към 14-16 мес.

Какви безглутенови сухари давате, ако давате?   
« Последна редакция: Февруари 13, 2008, 08:18:26 am от korinka »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #84 -: Февруари 13, 2008, 09:27:57 am »
касси, плодовото пюре, но СМЕСЕНО С НЯКАКЪВ МЛЕЧЕН ПРОДУКТ И/ИЛИ КАША, замества храненето в 15-16 часа с АМ - това ти е тъй наречената СЛЕДОБЕДНА ЗАКУСКА, която по-големичките деца имат.

не разбирам защо дъвчете постоянно едно и също и толкова умувате. написали сме примерни схеми за захранването на няколко места:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6307.0,
в темите на Бърди, в тази тема по-напред....

общо взето, преходът е постепенно към режим, съставен от 3 основни хранения - закуска, обяд, вечеря и едно-две междинни закуски - следобедна и втора сутрешна.
това е естественият режим на хранене и на възрастния.

Касси, каша кой яде на обяд? никой. на обяд се яде зеленчуково и/или зеленчуково местно ястие.

захранването е нещо лесно и просто, стига човек да подходи систематизирано по въпроса - да седне, да изчете, да ОСМИСЛИ, да си състави план и да действа по него. а не да се лашка насам-натам по всяка прочетена дума и да се колебае като махало. подходете разумно, аналитично и творчески. и стига сте се сравнявали кое дете колко изяждало и в колко часа - всяко дете си е индивидуално, и като количество и като време на хранене, и като апетит.

и за десерт още нещо - не вярвайте прекалено много на написаното в бебешките списания. чела съм откровени глупости за захранването в тях.

а сухари безглутенови у нас не знам дали има, които да са подходящи за бебета. има едни оризови "подметки" за отслабващи, не стават.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #85 -: Февруари 13, 2008, 09:32:55 am »
jam, благодаря ти за разясненията. Права си, аз вече имам схема, изградена на базата на прочетеното тук и ще следвам нея, спирам да питам :D. Просто съм такъв човек, дълго се колебая и чудя дали съм избрала най-вярното решенение, а сигурна съм в хода на захранването ще съм доста по-практична и решителна!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #86 -: Февруари 13, 2008, 09:33:09 am »
Момичета, плодовете съвсем спокойно могат да заместят хранене, но в малко по-късна възраст от вашата :wink:
Това имах и аз предвид. На 6-7 месеца едно плодово пюре не може да покрие нуждите на детето, а след 1г. примерно, когато вече хапва доста повече на обяд, спокойно може следобедната закуска да е само плодове. При Мия не става номера, ама тя хапва само 4 пъти на ден и ако й дам само плодове следобед, просто много бързо огладнява след това. На 6-7 месеца, та чак до 11 за следобедна закуска хапваше плодов шейк -вече писах как се прави преди няколко дни и само 2 пъти в седмицата каша. И до ден днешен повече от 2 пъти седмично каша не давам.
Ще се справите, няма страшно. Трудно е началото, докато решите с какво да захраните и докато почнете, после след въвеждането на 2-3 неща, става лесно.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #87 -: Февруари 13, 2008, 09:37:44 am »
О, моля ви, не се водете по бебешките списания. наистина се пишат откровени глупости, не само за захранването, а и за много други неща. списания отдавна не купувам - тук е моето списание :wink:

Каси, нали ти пратих съкратените записки бе душа - сядаш, четеш и спокойно :D
В началото наистина изглежда трудно, но като си подготвен и информиран, това ти дава някаква увереност дори и да импровизираш по натам.

Симона само плодово пюре м/у храненията не е яла, щото просто нямаше кога да стане. Плодът го ядем в следобедното ядене - каша+АМ+прясно/готово плодово пюре, като гледам количеството каша да е по-малко, а пюренцето повечеко, но това поради спецификата на нашия времеви режим.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #88 -: Февруари 13, 2008, 09:44:59 am »
Каси, нали ти пратих съкратените записки бе душа - сядаш, четеш и спокойно :D
В началото наистина изглежда трудно, но като си подготвен и информиран, това ти дава някаква увереност дори и да импровизираш по натам.


Така де, имам схема :D. Чета, чета, и ... тъкмо реша как и кога, и прочета нещо различно и се оплета :lol:. Затова спирам да чета :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #89 -: Февруари 13, 2008, 10:29:38 am »
Имам предложение темата да се прекръсти на "ОТГОВОРИ" само  :balk_154:

Цвети, ти си спец по кашите, може и на лична да ми кажеш някаква зърнена подходяща за нашата възраст, давам само с оризово брашно за сега чисто или с добавка, на Милупа са. Писа ти някъде по-подробно май, ама не открих  :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #90 -: Февруари 13, 2008, 10:36:01 am »
Нина, ако сте за безглутенова каша - оризова и елдена на Хип, оризова на Милупа, ориз и рожкови на Нестле.
друго безглутеново няма, освен ако не решиш да даваш царевица. тогава има царевица с тапиока на Плазмон и царевица/ориз на Фризокрем.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #91 -: Февруари 13, 2008, 10:40:47 am »
За жълтъка имам питане - има ли нещо вярно в това, че трябва да се дават домашни яйца, за да са по-пресни? И ако няма възможност? Или е поредната глупотевина при захранването?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #92 -: Февруари 13, 2008, 10:55:37 am »
Точно вчера гледах на Плазмон и забелязах, че почти във всички има царевично нишесте, а бях отишла точно за Плазмон. Значи ето нещо много полезно, ще взема тази на Хип, по-късно и на Нестле и ще редувам, за разнообразие. Сега давам само Милупа ориз, давам и Милупа бананова, но тя е пак само с ориз, също и ябълка и морков с ориз на Милупа. Малко е безсмислено. По-добре различни само зърнени и добавка плод.
Плазмон май имат доста хубави неща, изкуших се и за едни бишкотки, но и те имат царевично нишесте, а и захар, масло... Искам по натам да дам да смуче като бисквитка или коричка.  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #93 -: Февруари 13, 2008, 11:22:08 am »
Нинче, разнообразието относно кашите - в смисъл различни култури, малко по-късно ще го постигнеш - когато въведеш глутена. Симона до 9 месеца яде само оризова, сменях плода всеки ден.
Ето тук разпитвам и коментираме кашите:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=9984.720
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #94 -: Февруари 13, 2008, 13:14:05 pm »
Няма как плодовото пюре да замести хранене, вие ако изядете една ябълка наяждате ли се, или само си залъгвате глада.
По правило плодово пюре се дава следобед

Ами то по тая логика аз и с една чаша мляко няма да се наям или с двеста грама картофено пюре  :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #95 -: Февруари 13, 2008, 16:02:13 pm »
Здравейте мамчета на сладки дечица!
Плануваме да си ходим до България скоро,
и ми е интересно какво прясно мляко давате на малките?
Няма да взимам от тук мляко,само за по пътя.
Коя марка бихте ми препоръчали?
Благодаря ви предварително!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #96 -: Февруари 14, 2008, 09:25:08 am »
Сами, аз не давам прясно мляко. Мия все още си пие АМ -Аптамил 3 и ще си го пие докато има желание. Алтернативата с прясното мляко е или пълно с консерванти или разредено с доста вода. Разбира се има едно, което го рекламират като подходящо за деца -Млечко, но не съм го пробвала и не мога да дам мнение.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #97 -: Февруари 14, 2008, 10:15:10 am »
Да, и аз съм чувала добри отзиви за Млечко на Май дей, веднъж купих от любопитство, аз прясно мляко не пия, така че не мога да кажа дали е добро, но дадох на Деси и тя изпи 100 гр. без възражения, нямаше и странинчни ефекти :wink:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #98 -: Февруари 14, 2008, 16:09:33 pm »
Ами Деси е на 1г.4м. почти, яде 5 пъти на ден.
6.00 - мляко
9.00 - закуска - кускус, мляко с бисквити, попара, филийка с масло и сирене и др.
13.00 - 100 гр. супа, 200 гр. манджа, 60-70 гр. десерт
17.00 - 300 гр. плодове
19.30 - 200 гр. постно ядене + 210 гр. Ам като ляга

Така че няма значение колко пъти ядедетето, то винаги има следобедна закуска, която може да е от плодове. А и времето между нея и вечерята е по-малко, така че няма да умрат от глад :lol:

Стеф, верно ли Деско 300 гр плод ги няма за нищо :lol: Така като гледам тя 6 пъти на ден си хапва, манджа над 200 гр за цяло ядене си я смятам аз. Елица я понамързява да дъвче, да има едно лесно всичко с лъжицата да и се излива в устата. Вчера пробвах пак мляко да дам, отказа шишето, но като и го предложих в лъжичка го хапна с охота. Чудя се ако махна кашата следобед няма ли много диетично да стане храненето:

9      -  200 мл попара/каша+АМ/кускус
11     -  130-150 мл плод
13     -  100 мл супа + 200 мл ядене
17     -  200 мл каша+АМ + 100 мл плод
20-21  -  200 мл супа

А по кви съображения предиобед плод не се дава?
« Последна редакция: Февруари 14, 2008, 16:23:13 pm от borovinka »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #99 -: Февруари 14, 2008, 16:29:16 pm »
Хапва ги не ами и за още пита :lol:
Ами тя сутришното й Ам е само 120-130 гр., та като сложиш и закуската 200 гр. та затова го броя за едно :lol:
А за кашата ако не качва много не й я махай. Деси качва по 400-500 гр. на месец.