0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #20 -: Февруари 07, 2008, 19:59:20 pm »
14,30 130 гр зеленчуково/месно пюре + сучене
=======
А и с това темпо как да заместя хранене ми кажете  :?

а защо сучете след обедното хранене, да ви питам? :)
130 грама пюре си е практически заместено ядене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #21 -: Февруари 07, 2008, 20:17:24 pm »
Ми щото мисля, че е малко за възрастта й. Значи спирам кърменето след пюрето.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #22 -: Февруари 07, 2008, 21:23:34 pm »
Джам, Бърди казва над 150 рама
Васе, ние заместихме хранене наскоро- след въвеждането на глутена
а след следобедно хранене си суче задълже, дори сега след като ходя на работа, прибирам се тамън да се насуче  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #23 -: Февруари 08, 2008, 09:17:46 am »
имате ли впечатление, че това се случва на кърмените бебета - трудно да се замества хранене?
и мойто диваненце не ще да замести ядене - и почти нищо не й харесва за повече от 3-4 лъжички... ние вярно сме още малки, ама като ви чета, Мини и Васи, май по ваште стъпки вървим.
а, тъй като и Ема харесва главно морков - колко е безопасното дневно количество, дето могат да поемат, без да станат оранжеви  :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #24 -: Февруари 08, 2008, 09:34:54 am »
Бора, аз в началото на захранването не й давах да си досуква, а й давах кърма от шише. Например ако изяде 100-на гр. пюре, давах още 50-60 кърма. Това го правех с цел да не преятде и да повръща след това, защото Деси си беше лакома и много често връщаше :lol:
Можеш да пробваш така.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #25 -: Февруари 08, 2008, 09:41:41 am »
Да Ви питам:
След банан на 6 м мога ли да въвеждам праскова и кайсия или е рано още? А шипка примерно?
На колко месеца давате месо? На 6 или на 7 месеца?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #26 -: Февруари 08, 2008, 09:56:47 am »
Да Ви питам:
След банан на 6 м мога ли да въвеждам праскова и кайсия или е рано още? А шипка примерно?
На колко месеца давате месо? На 6 или на 7 месеца?

Можеш да дадеш ябълка, круша, слива, праскова, кайсия, но в повечето пюрета от магазина  има оризово нишесте, в шипката има повечеко, така че ако искаш въведи първо безмлечна оризова каша на Милупа. За пюре от пресни или замразени плодове, по нататък, като порастнете или като им дойде сезона, тамън ще ви е. Първо се захранва с плодове, след това около 20-30 дни със зеленчук, след горе долу още толкова време идва ред на месото, като се редува и с жълтък.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #27 -: Февруари 08, 2008, 10:02:23 am »
Васи ми качила 40 гр. само за месец, досега обаче си качвахте доста, така че е нормално в един момент да започва да расте повечко на височина, пък и нали се движете вече. Като добавим и по бавното захранване... Досега бебе когато се захранва, да отказва плодове не съм чувала, мойто искаше само тях, без манджи разни. :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #28 -: Февруари 08, 2008, 10:09:45 am »
Добре Наде! Ще въведа кашата др седмица! После ще вкарам тиквичка, щото сега се захранваме с картоф! За сега ядем всичко без проблем! Давам обаче само пюрета, засега на Хипп! Пък да е живот и здраве като като дойдат пресните ще ядем само тях ама до тогаваа време болл!!!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #29 -: Февруари 08, 2008, 12:53:04 pm »
Момичета, кажете колко трябва да яде бебето ми на 6м.? Вярно ли е това правило месецитех10+100гр., т.е. 160гр.? Защото Малчо и днес опука 230гр. пюре, после засука ядосано шишето с водата, защото нямаше повече пюре. :(Колко да му давам? Много ме е страх да не го прехранвам излишно.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #30 -: Февруари 08, 2008, 13:10:25 pm »
ами по-принцип е вярно, а 230 му е малко множко според мен :lol: Но все пак зависи на колко хранения, през какъв интервал, колко е изял на предното хранене, така че няма точни и категорични количества.
Например бебе на 6м., ако яде 6 пъти по 150-60 гр. храна е около 900-1000 гр. на ден, но ако яде по 4-5 пъти е нормално да изяжда по-голямо количество.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #31 -: Февруари 08, 2008, 13:13:35 pm »
Яде 4 пъти на ден, като само на обяд знам точно колко изяжда и ориентировъчно на вечеря. На обяд изяжда 210-230гр., а на вечеря суче от гърдите и после си дояжда с Хумана поне 150гр, т.е. пак ги прави поне 200гр. храна. Т.е. се смята за деня, така ли? Колко е нормалното за деня?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #32 -: Февруари 08, 2008, 13:15:53 pm »
Незнам, точно колко е нормално, просто разсъждавах. Защото Деси на тази възраст ядеше по 6 пъти. А Цецко щом яде по 4-ри според мен е нормално да изяжда по 200-220 гр. грама.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #33 -: Февруари 08, 2008, 13:23:31 pm »
Малко офф от мен - добре де, чета, чета и недоумявам - дъщеря ми от повече от 3 седмици яде по 4 пъти на денонощие - средно по 160 гр, макс 180 гр на ядене и качва по над 1 кг на месец. Е, айде кажете ми от кво 8O
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #34 -: Февруари 08, 2008, 13:50:00 pm »
wassilena, защо не пробваш на следобедна закуска да даваш плодов шейк -50 % плодово пюре и 50% АМ -във вашия случай кърма? Мия много качваше точно шестия и седмия месец -беше като гюленце. И на нея на обяд не й стигаше 130гр. пюре и редовно си пиеше по около 40-50 гр. АМ след него. тогава като почнах да въвеждам каша и педиатърката ми каза заради това наддаване да давам каша максимум 2 пъти седмично, а през останалото време плодов шейк за следобедна закуска. И така се храни дълго време -може би до 10-11 месеца. А и по принцип казват, че след месно пюре на обяд примерно било нормално да не огладнява поне 4-5 часа след това. При нас нямаше такъв филм, ама при твоето бебе може би да е така.
Лан- на 6 месеца Мия се хранеше 5 пъти на ден и АМ ядеше точно по 160-170мл. И както казах тогава качваше най-много, ядейки по-малко от всички нейни връстници в парка, ама си беше много мързелива и спокойна.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #35 -: Февруари 08, 2008, 14:01:34 pm »
ох, толкова са различни децата... едно яде малко и качва, друго яде малко и не качва, трето яде много и качва, четвърто яде много и не качва....

Мартин и сега трудно може да измуха 230 грама пюре накуп, а е на 1 година и 7 месеца.

но все пак си мисля, че горе-долу трябва да се водим по средните норми като ориентир, за да не се получава прехранване или недохранване. 20-30 грама храна повече или по-малко от средната норма за възрастта едва ли са проблем. но все пак, ако изяжда доста повече или доста по-малко от нормата - трябва да се замислим за коригиране. ако яде лакомо и много - да намалим храната. не само като калоричност, а и като обем. ако яде трудно и малко - да увеличим калоричността най-вече.

та така де, мислете, съобразявайте и бъдете креативни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #36 -: Февруари 08, 2008, 14:42:58 pm »
Мешко, идеята е добра. Но първо аз не мога да се цедя повече от 20-30 гр, отделно че Андрея не пожела да пие от биберони, та сега пие вода от чаша обикновена, също от авентска и една друга с "човка". Обаче се дави, ако не я ограничавам да е на глътки.

Честно си мислих, че детето ми ще прояде лесно и добре твърдата храна. Защото на кърма беше лакома. Да обаче не.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #37 -: Февруари 08, 2008, 14:53:24 pm »
но все пак си мисля, че горе-долу трябва да се водим по средните норми като ориентир, за да не се получава прехранване или недохранване. 20-30 грама храна повече или по-малко от средната норма за възрастта едва ли са проблем. но все пак, ако изяжда доста повече или доста по-малко от нормата - трябва да се замислим за коригиране. ако яде лакомо и много - да намалим храната. не само като калоричност, а и като обем. ако яде трудно и малко - да увеличим калоричността най-вече.
Jam-e, аз все още не мога да се ориентирам в Цецковият случай много ли яде :?. Ако нормата за 6-месечните е 160гр, НО за 6 яденета на ден - това са 960гр. на ден! В такъв случай Цецковите 230 на ядене х 4 ядената правят 920гр. на ден!
Може и налудничево да звучи, но аз оставам с впечатлението, че на обяд, въпреки 230гр. пюре оставаме гладни, огладняваме следобяд рано-рано съответно от лакомия преяждаме на това ядене (и сме толкоз изнервени, че пюре не щем, а сучем кърма до пълно освинване). Следва повръщане (щото сме преяли), а на вечеря мама няма достатъчно кърма, щото сме си я изяли :?. Честно, вече съвсем се шашнах...
Ся, след толкоз дълъг роман да си задам и въпроса, НЯКОЙ може ли да каже колко е ориентировъчното количество храна май най-добре на ден?
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #38 -: Февруари 08, 2008, 15:08:41 pm »
Васи, съвет няма да ти дам, защото още кърмиш, пък и наистина са много различни децата. Само за сравнение ще ти пусна храненето на Елица на същата възраст как е било (+- 1 час, в зависимост от спането), може и да ти хрумне нещо макар и за след седмица-две:

10 месеца            
08:00   210 ml   АМ или попара      
10:30   130 ml   плод      
12:30   220 ml   зеленчук+жълтък+извара/месо   заспива   
17:00   220 ml   каша+плод      
20:30   210 ml   АМ      

« Последна редакция: Февруари 08, 2008, 15:20:28 pm от borovinka »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #39 -: Февруари 08, 2008, 16:01:11 pm »
Дадоха ми една брошура на Хип, в която има всички видове бебешки храни, които се предлагат у нас на Хип. Аз принципно правя пюрета, за сега готови давам само слива. Но ще призная, че може би не съм права за готовите. Ако чакам пресните плодове, сезонните, то захранването ще върви бавно...И ще комбинирам, и домашни и готови. Тези дни ще дам кайсия и праскова. Гледам обаче в брошурата има плодово пюре от ябълки с боровинки, освен, че го дават за деца на 4 мецеца, пюрето е отбелязано и като подходящо за деца с алергии. Демек може би не се води проблемно. Дали мога да дам с боровинки?
borovinka, скоро може да бъдеш изядена  :lol:

« Последна редакция: Февруари 08, 2008, 16:07:44 pm от Nina »