0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #100 -: Февруари 15, 2008, 22:49:31 pm »
Здравейте момичета!
Започвам да се замислям за записване на малката на детска кухня. Знам, че още ни е рано, но ще се радвам ако споделят тези от вас, които я ползват на каква възраст записахте вие вашите деца.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #101 -: Февруари 15, 2008, 23:08:53 pm »
Деси беше на 11м.
като до една годинка и малко не й давах супите, защото ги застройваха с цяло яйце, а тя не беше яла. Давах само манджите, а десертите и до сега ги давам избирателно.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #102 -: Февруари 16, 2008, 09:51:16 am »
Ники незнам кой от град си но в ДМК - детска млечна кухня гр.Бургас, до 1 годинка застройват супите с АМ, а десертите са с прясно мляко. Аз в началото давах основното наобяд, а вечер супата и нямахме проблеми. Преминахме вирусен гастроентерит и спрях кухнята за около 5 месеца, сега отново сме на кухня.
За деца над 1 годинка супите се застройват и с яйце. Десертите също давам избирателно или само мляко с грис/ориз, другото са нишестета и кисели, които аз не давам.

Сори за спама, ама голямо благодаря на Чефито. На Тони много му хареса чушките с яйцето в гювече, като видимо остана доволен и търсеше още. Благодаря ти Чефи  :lol:
Пробвай ако не си, задушаваш няколко розички броколи и малко спанак в масло. След това с малко от водичката в която са пуснали броколите, добавяш 1 бр. сухар малко да се накисне за минута-две, добавяш обезмаслено сирене, колкото обичате и яйцето,пасираш, запичаш. Толкова вкусно стана, че вече ще готвя повече порции и за нас.(тоест мен, таткото не обича броколи)
« Последна редакция: Февруари 16, 2008, 09:57:24 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #103 -: Февруари 16, 2008, 10:04:01 am »
Ооо сигурна съм, че на Деси-ламята ще й хареса, тя яде от всичко и по много :lol:
Но ще го пробвам, тъкмо си мислех да й правя спанак за вечеря :)
Пробвай и картофките с кисело мляко, яйце и сирене, сигурна съм, че и те ще му харесат :D
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #104 -: Февруари 16, 2008, 13:01:57 pm »
Благодаря ви момичета за бързите отговори. Аз съм от Пловдив. Тук поне не съм чувала за кухня, която готви с АМ, а може и да има. Значи мога да се замисля за записване на ДК, но с едно наум :) А да питам и за киселото мляко. Знам , че като реша да и давам трябва да е пълномаслено. Вие коя марка предпочитате, че вече има толкова много на пазар. Може ли да и давам домашно кисело мляко.
« Последна редакция: Февруари 16, 2008, 13:11:43 pm от Nikita79 »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #105 -: Февруари 16, 2008, 14:34:19 pm »
Кравешки продукти на Роса ползвам, тоест сирене,кашкавал и кисело мляко. Рядко ползвам прясно мялко, но пак на същата марка. Маслото е Президент.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #106 -: Февруари 16, 2008, 15:00:10 pm »
Благодаря ти Перденце  :wink:
а ти защо не даваш кремчета- нишестета и кисели? Смяташ, че не е пълноценна храна или нещо друго.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #107 -: Февруари 16, 2008, 15:16:26 pm »
Благодаря ти Перденце  :wink:
а ти защо не даваш кремчета- нишестета и кисели? Смяташ, че не е пълноценна храна или нещо друго.

Ами пшеничното нишесте е тежка храна за нежните бебешки стомахчета, по добре ако се дава кремче да е със царевично или оризово такова. Нишестетата са празни и ненужни калории, тоест нищо полезно няма в тях. Аз давам рядко, може би два,три пъти в месеца, но само кремче от царевично нишесте. Наблягам на плодовете, тоест почти само плодове ядем, два пъти в седмицата яде мляко сориз и мляко с грис. Попара също рядко, защото в последно време си върна огромния апетит сутрин към АМ.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #108 -: Февруари 16, 2008, 15:39:59 pm »
Отново благодарско  :)
И последното нещо за което се сетих - млякото с грис или с ориз с АМ ли се приготвя или с прясно мляко.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #109 -: Февруари 16, 2008, 20:11:50 pm »
Отново благодарско  :)
И последното нещо за което се сетих - млякото с грис или с ориз с АМ ли се приготвя или с прясно мляко.

ПРЯСНО МЛЯКО СЕ ВЪВЕЖДА НАЙ-МАЛКО СЛЕД НАВЪРШВАНЕ НА 1 ГОДИНА!
ще си го сложа в подписа това...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #110 -: Февруари 17, 2008, 20:09:43 pm »
Мами, бихте ли ми препоръчали пасатор с който може да се прави пюре.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #111 -: Февруари 17, 2008, 21:52:18 pm »
Мами, бихте ли ми препоръчали пасатор с който може да се прави пюре.

Meче, аз имам най-обикновен ръчен пасатор, на този принцип, като на снимката по-долу е, но е на друга фирма. Почти същия на външен вид. Върши ми прекрасна работа за сега. Пасира и прави на пюре пресни плодове, печени, зелечнуци, всичко...Стравнително евтини са между 35-60 лева и то добри марки. Леки са, удобни и лесни за миене, не заемат място. Иначе ако искаш нещо като робот кухненски, аз нямам и не мога да препоръчам.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #112 -: Февруари 17, 2008, 21:55:20 pm »
Би трябвало с всички да може. Аз съм с Мулинекс (към 40 лв го купих) и съм доволна. При свекърите има един куча марка и той е добър.

Нина, кухненски робот по принцип изобщо не е удачен за бебешки пюрета, освен ако не се правят по няколко на веднъж и пак е безмислено.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #113 -: Февруари 17, 2008, 22:14:44 pm »
За жалост си купихме кухненски робот на Мулинекс още докато бях бременна, като мислихме че ще е много удобен за пюрета, но не би, само пари на вятъра. Благодаря ви, мацки.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #114 -: Февруари 17, 2008, 22:17:47 pm »
Нина, кухненски робот по принцип изобщо не е удачен за бебешки пюрета, освен ако не се правят по няколко на веднъж и пак е безмислено.

Предполагам Васи. Аз един по друг миксер имам, дето е кана и с капак и той също е доста неудобен. Мислех, че ще е добре с него, а бях отписала ръчният, но се оказа, че той си ми е най-добър в момента.   
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #115 -: Февруари 18, 2008, 10:02:52 am »
Мами, бихте ли ми препоръчали пасатор с който може да се прави пюре.
Моят е Мулинекс с метален накрайник и ми върши страхотна работа. Струваше към 50-60 лв.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #116 -: Февруари 18, 2008, 12:53:20 pm »
Момичета аз съм по скоро за темата захранване, а не хранене, но знам, че всички вие с опит бихте ми помогнали в морето от схеми и съвети за захранването. Моят Боби е на 3м. и 3 дни, хапва си АМ - 6 х 160 мл. и изобщо не се чувства преял, вече си е удвоил теглото /тръгнахме от 2500, сега е 5 кг./, педиатърката ни посъветва да започваме с плодовото пюре, като в началото наблягам на това, в което преобладава тиквата или тиква и морков/като добавям по малко АМ, че да не му е толкова рядко//  и така докато навърши 4 месеца да е захранен със плодовото пюре./тоест тя ми каза да стигнем до изместване на примерно 1-о обедно хранене от АМ с пюрето.Бих искала да чуя и вашето мнение, за това дали наистина не е време да почваме пюрета, а и друго - разглеждах състава на пюретата и ми направи впечатление, че тиквата и моркова са в зеленчуковите, а не плодовите, а тя изрично ми каза - плодови.. Ох със сигурност за тези, които вече са минали този път е досадно да четат за това захранване, но все пак ще се радвам ако ме насочите.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #117 -: Февруари 18, 2008, 13:06:01 pm »
Violet, предполагам, не може да не си прочела поне веднъж някъде за съвременните тенденции в захранването на бебетата. Световната здравна организация препоръчва за бебета, които са на кърма, да не се захранват с нищо преди навършване на 6 месеца. за бебета, които са на АМ, може да се започне след навършени 5 - 5 и половина месеца.

твоята педиатърка очевидно е от старата школа, щом препоръчва да започнете захранване от навършени 3 месеца. ако разгледаш пюретата в магазина, ще видиш, че на всички тях най-малката цифричка е 4! тройка няма никъде.

прочети още, помисли и прецени - ще слушаш ли педиатърката или ще решиш друго за детето си.
тук няма никой, дето да е захранил на 3 месеца и 3 дни. аз поне не знам за такава майка.

седни и изчети старателно всички големи теми за хранене и захранване, които сме сложили в този форум. всичките ти въпроси имат отговор там - и за това кога се почва захранване, и с какво може да се почне, а също и че с плодово пюре НЕ СЕ ЗАМЕСТВА хранене, още повече пък обедно! това поне го дъвкахме за последно оня ден.

а дали ще почнеш с тиква или с круша - се тая, да ти кажа откровено.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #118 -: Февруари 18, 2008, 13:17:26 pm »
Jam едва ли би ми повярвала, но очаквах най-бързо включване от теб  :D, за отговора ти благодаря. Ценя твоето мнение и съм получавала не един добър съвет от теб. Аз точно сега започвах основно да изчитам темите за захранването, когато се видях с педиатърката и тя ми връчи поръчението - захранвай, разбира се бих започнала само тогава когато съм наясно с нещата. Бях прочела вече за кърмените бебета след 6 месеца, но ето това което ти ми каза за тези на АМ - след 5 - 5 и половина беше нещо, което не бях видяла - значи имам достатъчно време да се ограмотя по темата. За съжаление не успявам да си намеря педиатър, който да ме съветва адекватно за тези неща :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #119 -: Февруари 18, 2008, 13:21:17 pm »
Violet, включих се първа, защото малчо спи и съм на линия :) но и другите вече захранили майки ще ти дадат същите насоки.
моят син също беше на АМ, захраних го на 5 месеца и 3 седмици. на съвети от педиатър за захранването също не разчитах особено, въпреки, че спазих схемата на една частна педиатърка, която беше в час с новите разбирания. схемата съм я написала в голямата тема, но тя далеч не е задължителна.
наистина не мисля, че е от огромно значение дали ще почнеш с оризова каша, с плодово или със зеленчуково пюре. това е въпрос на предпочитание и личен избор. по-важното е да не се бърза. ако изчетеш написаното в този подфорум - няма начин да сбъркаш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!