0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #120 -: Февруари 06, 2008, 10:54:58 am »
Джам :lol: "Зачатъчната гупировка" вършее Бъкстон, Павлово, Красно село и гости Световрачане и други райони!

Поканени са всички!
Среща почти всеки  :sunshine:ев ден във времето от 12-12.30 до 15-15.30!-
място градинката срещу 20та поликлиника!
Гери  :P щом си в Овча купел не е далече меткай Ели в кенгурото и айде при нас!
Чакаме ви!

Ха така ами и ние сме в Павлово :D
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #121 -: Февруари 06, 2008, 11:06:34 am »
Бе я да ви питам - каква е нормалната влажност, която трябва да бъде в апартаментите?
Че мъжа ми купил някакъв уред дето го мери, ама само отчита процента влажност и тва е.

Ха така, как беше да си спомня, че ние влажност вече не мерим, след като Симона тръшна уреда в земята :lol: Ама имам спомен някакъв, че сигнализираше ако е по и над 45 и 65%.
Не пише ли на кутийката на уреда?
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #122 -: Февруари 06, 2008, 11:14:01 am »
Мармотче, би ли разказала още малко за ежедневието с две малки деца, имам предвид с малка разлика.
Вълнуват ме основно въпроси относно адаптирането на две малки деца едно към друго или по-скоро на по-голямото детенце към бебето. Заедно в една стая ли спят? или двамата  при вас? как Дани приема бебето - радва ли му се, има ли интерес, ревност?
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #123 -: Февруари 06, 2008, 11:21:24 am »
Ха така ами и ние сме в Павлово :D

Ами добре си дошла тогава.
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #124 -: Февруари 06, 2008, 11:25:16 am »
Ми Цвете не пише. Абеее ти нещо си съмнителна с тез въпроси :P
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #125 -: Февруари 06, 2008, 11:37:22 am »
Каси,
не давай панадол "профилактично". Извинявам се за резкия тон (Мишанта, моля те отбележи :P), ама това са пълни глупости. Как ще се дават на бебешорите лекарства "за всеки случай". А после, да не дава господ, ама ако ти се тръшнат сериозно болни, с какво ще ги цериш, как ще им смъкнеш темп?
Миналата седмица Николата ми се разсополиви яко - само осилококцинум и коризалия оправиха работата, не съм давала нищо сериозно, дори когато сополяците слезнаха надолу и 2 дни кашля. Няма ли темп. над 38 градуса - никакъв панадол или нурофен.

Сватя, талант си ти, талант! До края на деня си провери лс, че съм ти пратила координати на брокерка.

За срещата в Борисовата градина какво прайм - събота или неделя, а?
В очакване ....
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #126 -: Февруари 06, 2008, 11:41:43 am »
Здравейте и от нас :D
Монката държа майка си далече от компютъра 3-4 дена. Изкарахме набързо една инфекция с 39 градуса и разстройство, ама вече сме добре :D
По-забавно беше в понеделник - Симеон гори в ръцете ми, таткото се опитва да го регистрира за ясла и рутерът реши да не работи, интернет доставчика не отговаря да ни каже настройките и таткото се принуди да отиде в близкия клуб. Естествено, не успя да направи регистрация оттам и тръгна към офиса. През това време свекървата опитваше от вкъщи, ама беше загубена кауза - много е на "Вие" с техниката. Обажда ми се и казва: Държа пръста си на ентер-а, като се зареди ще ти кажа :lol:
Директорката й също опитвала от детската градина, ама чак към 12,30 е имала връзка.
Таткото успя да регистрира Симеон от офиса с подмяна на ip-адреса на заявките към 10,30. Кандидатствали сме в 3 ОДЗ-та - 37 - където свеки работи в Павлово, 43 при нас в Мотописта и 8 в Борово. Ама навсякъде сме много, отчайващо много назад. То всъщност и за втора яслена група нямаше места почти никъде. Частните градини и те пълни. Изобщо - купона е пълен :?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #127 -: Февруари 06, 2008, 11:46:35 am »
Ууу жестоко сте си изкарали, добре че е минало. Остана ли нещо от Монката след грипа, че какъвто е фин, представям си как се е стопил, нищо, ще навакса  :lol:

Я да питам нещо аз - ако кандидатствам за детска градина сега, но за догодина, ще стоя ли в класацията или се кандидатства година за година
В очакване ....
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #128 -: Февруари 06, 2008, 11:57:47 am »
Абеее ти нещо си съмнителна с тез въпроси :P

абе не това :P аз винаги съм искала деца с малка разлика, но татакото има друго виждане по въпроса :lol: просто ми е интересно как децата се възприемат едно друго, като са толкова малки.
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #129 -: Февруари 06, 2008, 12:07:23 pm »
Всяко дете е индивидуално, но към 3-ти месец някъде трябва да се откажат от нощното хранене. Учудва ме бебчето на 6 месеца и нещо, дето още става! Ами че то му е нужно на детето да спи един голям, дълъг, дълбок сън за денонощието.

Ето опит от мен:

1. Детето през деня трябва да поеме цялото си количество храна за деня за възрастта си. Т.е. трябва да се храни добре цял ден, настойчиво, ако трябва дори и по-начесто, за да си поеме течността в милилитри за цялото денонощие. Със сито коремче ще спи добре и ще си усвоява храничката. Така че-направете сметка на количеството храна, поето през деня.

2. Дневните спанета намаляват с месеците, за сметка на нощното. Играйте повече с децата през деня, забавлявайте ги, дръжте ги в кондиция, за да са изморени през нощта и да спинкат добре.

3. Опитайте се да въведете режим. Не оставяйте детето един ден да спи до 9 сутринта, за да се излежавате и вие, а друг ден-да скача още в 5 по тъмното. Ако го събуждате всеки ден в определен час за хранене и цял ден храните в определени часове, +-15-30 минути, детето ще си изгради биологичен часовник и ще се чувства по-добре и по-вигурно. Ставането в един и същи час всяка сутрин може да е трудно за вас, но е добре за детето и за нощния сън.

4. Нощното събуждане може да е от страшен сън, от болка от зъбче, газове, от много горещо, много студено. Хладна стая, тишина, тъмно в стаята през нощта, добре оригнато и подсушено дете. Не вклЮчвайте лампата, тихо погледнете защо се събужда. Дайте биберон, ако ползвате, стойте тихо в тъмното и гледайте детето дали няма да се успокои само и да заспи. Ако не-тихо го извадете и приспете отново, но без да правите контакт и говорите.

Аличката ми засега е чудесна! Сега като почнат зъбките, ще видим как ще я караме. Търпение и лЮбов на всички!

Мари_ПЗ, аз знам, че между 40 и 70 % влажност е нормално, макар че 70 ми се струва много.
Alexandra
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #130 -: Февруари 06, 2008, 12:11:17 pm »
Фани, няма да дам Панадол естествено. И не си рязка :D. Давам оксилококцинум и Стодал. Това е. Следобед ще дам и коризалия.
Чудя се дали обаче може да излезем навън. Тук има слънце дори, но пък е валяло нощес :(. Да ги изведа ли за час, не повече? Понеже имам с кого днес, иначе сама не мога.
Ани, радвам се, че Мони вече е добре, кофти е с болно детенце, аз направо настръхвам от ужас.
Проверете си регистрацията за детските градини. Дали стоите на същите позиции. При нас, в 9 ОДЗ Хриси беше номер 2891, а днес е 95 или нещо такова май. Очевидно е било грешка онзи ден. И имам чувството, че при Мишата е разместена подредбата. Първата желана ясла, която написах, сега е на трето място. 99% съм сигурна, защото онзи ден си преписах подредбата и вх. номера.

За разходката уикенда не знам. Ако е студено, както казват прогнозите... :?
« Последна редакция: Февруари 06, 2008, 12:13:19 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #131 -: Февруари 06, 2008, 12:17:08 pm »
Долу горе също следвам принципите, описани от Marie.
Нощните будения изобщо не е задължително да са свързани единствено и само с глад. Ако детето е добре хранено през деня и нахранено преди да легне, е нормално да има един цял нощен сън като при големите. Ако все пак се буди - опитайте да потърсите и друга причина. Ако детето е имало лош сън и се е събудило изплашено от нещо, а вие си мислите, че е гладно и предложите храна, според мен е напълно нормално детето да я приеме, но не от глад, а търсейки успокоение в познатото, но вие оставате с впечетлението, че  детето се буди от глад.
Симона също почна често да се буди последните две седмици, което беше досега непривично за нея. Причините не са глад, разбира се. Никога не светвам изцяло лампата - в повечето случаи изобщо не светвам, а ако се наложи - много слабо. не я взимам от леглото, леко я погалвам, гледам да не говоря, евентуално тихичко опитвам да я успокоя. но като цяло гледам контактът с нея да е сведен до минимум, просто да ме усети като присъствие и да опита сама да заспи. не винаги се получава, но следвам тази линия на поведение и в повечето случаи работи.
« Последна редакция: Февруари 06, 2008, 12:18:55 pm от tzvetenze »
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #132 -: Февруари 06, 2008, 12:22:23 pm »
Цвете, Мари, благодаря - ще следя - за сега показва в едната стая 52%, в дугата 49%.
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #133 -: Февруари 06, 2008, 12:23:37 pm »
При хремав нос - най-добре навън, стига да няма мъгла  :lol: Аааааааааааа как му завиждам на Никола, сега е навън с баба си, а аз - затворник в офиса горкана  :(
В очакване ....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #134 -: Февруари 06, 2008, 12:36:13 pm »
ама много сте изписали, бре, не мога да ви изчета :D

от групичката на Сия, липсвам само Я, 'щото вече съм на работа.

Фуси, идеята за сбирка с падпъдъците е великолепна, но ние сме на ски този уикенд. което не пречи да го направим пак като се разхубави времето :D

Ани, ама как така и частните ясли са пълни? за кога? 8O кога да започна да ги обикалям, ако детето тръгва септември?

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #135 -: Февруари 06, 2008, 12:37:11 pm »
При хремав нос - най-добре навън, стига да няма мъгла 
Фуси, може ли да помоля да обясниш с две думи, съвсеееем на кратко защо? Благодаря ти предварително.

Мен много ме е страх от първото разболяване...За сега единствения му проблем е обостряща се екзема, някъв АД май, а аз се чувствам ужасно, а като се разболее яко, както само децата си знаят...Май аз, по-тежко от него ще го преживея.

Аз, пък имам късмет с детенце, което само си направи режима, който Мари е описала. От как е спрял нощното хранене - още нямаше месец - та от тогава спи по цяла нощ, не се е будил никога вечер. През деня спи 2 пъти по максимум 30 минути, през останалото време си играем, говорим и т.н. Цялото ми време през деня е посветено на него, всички домакински работи ги върша вечер. Е, малко не ми стигат 24 часа, ама се оправям.

Много ми хареса снимката с многото мами, блазе ви  :D

Всички подсмърчащи дечица бързо да се оправят.
Операцията на Лина на Шакира, бързо,бързо да минава и малката госпожица да започва да се храни.

Успешен ден на всички!
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #136 -: Февруари 06, 2008, 12:55:37 pm »
Коки, това ми го препоръчват и двамата педиатри на Никола. Обясненето им е следното, на мен ми звучи логично:
Лигавицата на носа, която е възпалена се успокоява от по-хладен и чист въздух (понеже в мъгла и със здравнос се диша тежко, за това не се препоръчва излизането навън в мъгла)
Ето още малко подробности, които изрових:
Възникване на хремата.
Когато хремата се появява за кратко време, може да се говори за инфекция или ринит. В много случаи причинителите са т.нар. риновируси. Те навлизат в организма посредством кожен контакт или по въздушно-капков път при кихане и кашляне и причиняват възпаление на лигавиците на носа.
Едновременно с това се увеличава пропускателната способност на кръвоносните съдове, така че нейните водни съставки се задържат в тъканите. И тогава може да се каже, че хремата е вече налице.
Полученият секрет, от своя страна, разтваря вредните вещества и изхвърля болестните причинители навън.
Хрема причинена от бактерии.
Типичен знак за бактериална хрема е жълтозеленият цвят на секрета. Тя по-често се съпровожда от известните симптоми: температура и обща болестна отпадналост.
Препоръки:
. При лечението на хремата болният трябва да има пред вид, че секненето на носа трябва да се извършва правилно, за да не премине заразата в ушите и синусите. Затова най-напред се изчиства едната ноздра, после другата, без да се духа силно. За сведение, много загноявания на средното ухо /среден отит/ се дължат на неправилно секнене.
2. Препоръчва се движение на чист въздух, а в топло време да се спи на отворен прозорец. Ако е много студено, важно е да се носи шапка, която плътно да покрива челото до очите.
3. Ако болният има възможност, през лятото може да прави речни или морски бани. Понеже на болните от хрема много приятно въздейства топлината, тези бани могат да се съчетават и със слънчеви бани.
В очакване ....
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #137 -: Февруари 06, 2008, 13:07:30 pm »
Fussii , разбрах ще го имам предвид. Благодаря.
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #138 -: Февруари 06, 2008, 13:14:17 pm »

3. Опитайте се да въведете режим. Не оставяйте детето един ден да спи до 9 сутринта, за да се излежавате и вие, а друг ден-да скача още в 5 по тъмното. Ако го събуждате всеки ден в определен час за хранене и цял ден храните в определени часове, +-15-30 минути, детето ще си изгради биологичен часовник и ще се чувства по-добре и по-вигурно. Ставането в един и същи час всяка сутрин може да е трудно за вас, но е добре за детето и за нощния сън.

Само с това не мога да се съглася. Не мисля, че е редно да се буди детето само и само , за да има режим. Много ми харесва изказването на д-р Бърди по въпроса с режима: "Детството не е казарма!" Разбира се аз говоря от позицията на майка на дете, което още с отказването от нощно хранене, си спи по цяла нощ и сама си е изграждала навици и за сън и за храна и т.н. Но, в периода, в който се налагаше да я водим в клиниката за масажи и гимнастика всеки ден по едно и също време, се налагаше да я будя сутрин и да я храня почти насила, така да се каже, защото трябваше да минат поне 45 минути след храненето, и това е времето, в което тя почна да спи неспокойно нощем. започна да се буди, плачейки, понякога насън, друг път плачейки наистина по 2-3 пъти на нощ. Това приключи в момента, в който спряхме да я водим в клиниката и спрях да я будя сутрин. В този период много по-добре я успокояваше баща й. Той отиваше и й говореше малко и така се успокояваше. Сега вече съм се научила доста добре да разпознавам обажданията й и кога е нужно да стана. В повечето случаи не е, тя си се успокоява самичка и си заспива пак. И докато бях в отпуск, спеше до 10,30 сутрин, а като съм на работа става в 8. Детето си знае по-добре от мен. Иначе откакто почна да спи само по веднъж на ден -от 11 месечна, я слагам вечер да спи по едно и също време в 9 часа. Невинаги заспива веднага, но си е в леглото по това време.
Най-ценният съвет, който съм получила за отглеждане на детето е следният: " Слушай си бебето! То ще те води и няма да сбъркаш!"
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #139 -: Февруари 06, 2008, 13:22:34 pm »
Анчо, важното е че Мони се е оправил, а за килата бял кахър, ще си навакса :wink:

Манчо, Деси баща й я записа септемви на частната ясла, остави и капаро, като казахме че ще я пуснем октомври-ноемри, естествено не я пуснахме, той отиде и предупреди че ще е след НГ, януари отиде и каза на пролет :lol: Та така де, но директорката му е казала, че й се пази мястото да не се притеснява. Така че ако искаш за септември моя съвет е да отидеш и да го запишеш, оставяш капаро, за да му пазят мястото и на есен с песен. Можеш да кажеш, че май ще го пуснеш, след това май ще кажеш, че ще е септември поради семейни причини и готово ... :D

За буденето през ноща и Деси, която е на 1г. и 3м. се буди по 1-2 пъти да търси бибата, ако си я намери сама ОК, но ако не, трябва да й я даде някой. За ядене се буди към 6-6.30 казва ам-ам, аз набутвам шишето, тя го изпива и продължава да спи до 7.30-8.00.
Аз не съм спала качествено от както се е родила, но се свиква, вече не ми пука, явно и организма се наглася, важното е да не ти се превърне във фикс идея, че не спиш, че трябва да спиш по 8 часа и т.н. Само дето се научих да пия кафе последните 5-6м., до тогава да имам 10 кафета изпити през живота си, а сега пия всеки ден :?

Писали сме едновременно с мешко, та да си кажа и аз, това с режима и мен не ми харесва, детето си го определя само. Няма смисъл да се мъчите да правите режим, защото децата на тази възраст много бързо си променят режимите :wink:
« Последна редакция: Февруари 06, 2008, 13:25:19 pm от StefiZ »