0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #180 -: Февруари 07, 2008, 09:24:08 am »
Каси, разбрах, че си яхнала метлата, затова само да кажа нещо и изчезвам! :wink:

Мише, честита ви трета месечинка!Да ти е жив и здрав маминия хубавец и да го нацелуваш от мен специално по дупето! :wink:
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #181 -: Февруари 07, 2008, 10:03:10 am »
Васи, аз вече сигурно досадна ставам, ама не се отказвай и от другите методи за успокояване - все някога според мен проработват, ако се прояви слонско търпение. за биберона конкретно - Симона го възприе на 8 месеца като стана - по-рано не щеше да го види, чудеше се за какво е, буташе го. и то като се има предвид, че е кърмена до 6месеца само, а после минахме изцяло на шише буквално от днес за утре, т.е. причината не беше, че е свикнала само с гърдата. просто в един момент започна да проявява интерес, да го взема, разглежда, и сега сама си го слага. пробвай да й го даваш в началото в ръка, да предизвикаш някакъв интерес, а не директно в устата. Рано или късно може да ви стане помощник в заспиването и най-вече при нощните будения.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #182 -: Февруари 07, 2008, 10:11:55 am »
имам предложение.

искате ли да направим тема за честитки към този форум? така ще освободим седмичната тема и ще стане по-четивна.
бебетата стават все повече, до първата си годинка имат 12 месечинки, по 10-15 честитки на бебе всеки месец при 20-30 бебета (да са живи и здрави) - вижте на какво е заприличала седмичната тема. безкрайни пожелания, съпроводени с огромни картинки на виртуални почерпки, които, освен да бавят зареждането на страницата и да товарят сървъра, до нищо не водят. много ви моля, нека не превръщаме добрата идея за обмяна на опит, идеи и емоции в обемиста торба с въздух в стил бг-мамма. радвам се на всички дечица тук, но честно казано ми омръзна от безкрайните честити месечинки и непрекъснатото презареждане на темата с надежда да прочета нещо интересно.

какво ще кажете?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #183 -: Февруари 07, 2008, 10:13:19 am »
Е, извинявам се не исках да се натрапвам.
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #184 -: Февруари 07, 2008, 10:18:18 am »
идеята е добра. ще бъде по-лесно за четене, а от друга страна всички, които искаме да честитим или благодарим - ще имаме възможността.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #185 -: Февруари 07, 2008, 10:21:34 am »
Е, извинявам се не исках да се натрапвам.

това към кого е отправено и по какъв повод?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #186 -: Февруари 07, 2008, 10:29:15 am »
имам предложение.

искате ли да направим тема за честитки към този форум? така ще освободим седмичната тема и ще стане по-четивна.

jam, съгласна съм! Права си и подкрепям предложението.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #187 -: Февруари 07, 2008, 10:49:16 am »
Честита 3-та месечинка на нашия най-любим приятел Митака!
Да е много здрав и послушен!



Мари, няма никакво слънце, ама се надяваме да се покаже :wink:
« Последна редакция: Февруари 07, 2008, 10:50:57 am от Nadyn »
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #188 -: Февруари 07, 2008, 10:49:35 am »
имам предложение.


Да! Да! Дааа!  :P
Alexandra
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #189 -: Февруари 07, 2008, 11:10:11 am »
Мешко, а какъв е точно модела, аз гледах в пакостника точно Чиполино с мелодии.
Нинче, ами не помня дали имаше конкретно име, но беше ей такава: http://community.webshots.com/album/561716033varCxu
Криси има ли вече опора на крачетата? Аз й взех на Мия проходилка след като се консултирах с ортопед и тя беше започнала да стъпва на крачетата. Преди това ни бяха дали бънджи, но тя така и не го възприе. Седеше вцепенена от ужас в него и почваше да плаче. След 2-3 такива опити спрях да я слагам. Виж проходилката я хареса от първия миг и много се забавляваше в нея.
Джам, предложението ти е много добро.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #190 -: Февруари 07, 2008, 11:21:50 am »
Добър ден!
Аз съм тук и днес в добро настроение :wink:.Благодаря за окуражителните думи и съветите!Дори някой да ми се е скарал пак приемам :lol:.Идеята ми беше,че ми се иска децата да имат майки със здрав дух,здраво тяло и добро настроение.Убедена съм,че така ще сме им по-полезни!Та за туй ми е криво от недоспиването. 
На всички дечица и майки,които правят опити да се разболяват-БЪРЗО ДА СЕ ОПРАВЯТЕ!!!
Джам приемам предложението ти,но не мога да пропусна тук да честитя третия месец на Митачето :wink:.
Мило Митаче,бъди здравичко и весело детенце и да радваш околните,както до сега!!!
По повод един инцидент снощи,който можеше да завърши много страшно се сещам,че преди време един линк за даване на първа помощ на дечица.Мисля,че Цветенцето го беше давала.Ако някой го пази ще бъда благодарна да го пратите!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #191 -: Февруари 07, 2008, 11:29:08 am »
Криси има ли вече опора на крачетата? Аз й взех на Мия проходилка след като се консултирах с ортопед и тя беше започнала да стъпва на крачетата. Преди това ни бяха дали бънджи, но тя така и не го възприе. Седеше вцепенена от ужас в него и почваше да плаче. След 2-3 такива опити спрях да я слагам. Виж проходилката я хареса от първия миг и много се забавляваше в нея.

Meшко, ами Криси има опора на крачетата, но аз се колебая за бънджи, понеже тя не обича да пружинира на крачета както повечето бебета, а обича да седи много и да пипа и да тряска с ръчичките. Затова и предпочитам проходилка или нещо такова, в което да може да седи и да си играе, но и аз да не я дебна непрекъснато. Като я оставя на спалнята да играе и тя се обръща, влачи, аз я изправя и тя се дразни, а в столчето за хранене си седи и си играе, но то не е удобно за игра, все пак си е стол за хранене. Та затова ми се струва проходилка с разни игри и музики най-подходящо. А и гледах Чиполино имат една с плат отдолу, където да са и подпрени крачетата, ако не се ползва за проходилка в момента, а може би да се ползва именно като столче за игра  :?

Джам
, добра идея. Все пак не се казва да не се поздравяват децата, за да има сърдити, а да си е отделна тема, както за РД на потребителите.

Лейди, лабораторията към "детска педиатрия" на гърба на акушеро-гинекологичен кабинет ли се намира? Опитах по всякакъв начин да получа някакво инфо - кога да идем, на гладно ли, има ли изисквания за урина - на камък ударих. Егати досадните телефонисти. Не лекарите, телефонистката ме спъва, толкова е нелюбезна, се едно и бъркам незнам къде  8O "Царя дава, пъдаря не дава"  :x
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #192 -: Февруари 07, 2008, 11:52:40 am »
По повод един инцидент снощи,който можеше да завърши много страшно се сещам,че преди време един линк за даване на първа помощ на дечица.Мисля,че Цветенцето го беше давала.Ако някой го пази ще бъда благодарна да го пратите!

Джоши, не съм била аз, може би Цветелина. Аз имам една много полезна книга за оказване на първа помощ на английски + илюстрации, в нея има и глава за детето и бебето и наистина ще е хубаво, ако има качена такава информация в инет, да я има в някоя тема тук. като ми остане малко време ще потърся. мен тази книга ме извади от голяма заблуда относно справянето в ситуация, когато детето се задавя от погълнат предмет.
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #193 -: Февруари 07, 2008, 11:55:36 am »
аман от тея лаборатории - снощи, докато прочета каква е тая бактерия и докато изчакам Бърди да ми отговори - ууу... Изолирана ентеробактерия на Ема от нослето и всичко, което намерих на английски и докато смеля инфото - вече си представях колко дни на антибиотици, какви точно и охххх - добре, че и Бърди ме успокои, че това е замърсена проба...

По отношение на проходилки и бърджита - ние сме въоръжени и с двете - първо бънджито и Ема го обожава - ама сега като я сложих да пробва проходилката тя взе да подскача и в нея и се придвижва на подскоци и е много смешна  :D

А, за приспиване, нощно хранене, залъгалки - не е лесно да се намери това, което работи за детенце и се пробват различни варианти - тъй! И моя мома чак сега уважи залъгалката - добре, че поне е кротка и не плаче, но се събужда и търси да яде през нощта поне по веднъж (докато беше на 2-3 месеца спеше по цяла нощ) и тука идва според мен най-трудното при кърмените бебета - откъде да съм сигурна, че се е наяла и не е само нужда за гушкане нощното събуждане? и тя да е гладна, пък аз да търся други начини да я успокоявам... на мен това ми е най-голямата чуденка! но се водя според нея и се старая да е максимално спокойна - е, спи ми се, и ми се иска да спи по 8-9 часа последователни, ама засега няма! - 6 часа, манджа и после още 4-5 сън и така...

Съгласна с предложението на Джам за поздрави и честитки!
ох, унесох се...
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #194 -: Февруари 07, 2008, 11:57:41 am »
Боровин, благодаря :D То било много приятно да получаваш комплименти :D
Джам, за 2 месеца и половина ги свалих. Сестра ми свали 13 за 2 месеца, майка ми 7 за един месец, ама тя е несериозна, спря диетата, върна килата, после пак почна да й се вдига кръвното, почти изравни границите, уплаши се и почна наново :wink:
Лан, благодаря за предупреждението, но не виждам опасност. Въглехидрати приемам сутрин с триците - те са неизменна част от режима. А и ме съмнява да има храна, която е чист белтък - във всяка има определен процент въглехидрати. Идеята е да се консумират предимно белтъчини, иначе няма сваляне. Бъбреците се обаждат в дните, в които не съм пила достатъчно вода.
Допълнителен ефект за мен е, че косата ми спря да пада, имам розов тен на лицето, а винаги съм била бледолика :lol:
Важно е да се чете и книгата, там са описани вариантите за бременни и кърмачки, за жени в менопауза и със здравословни проблеми.
Да не се прилага от бебеправещите!
baksisa, аз само споделих на моята докторка схемата, ти най-добре се консултирай с твоята. Симеон също вдигна точно след втория Пентаксим температура, но до другия ден нямаше вече спомен от нея.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #195 -: Февруари 07, 2008, 12:33:16 pm »
Абе, я да попитам, по принцип се слава с мнооого добра памет за рождени дни :lol:, обаче напоследък ми изневерява паметта :(, та се питам няма ли скоро рожден ден д-р Даскалов? Знае ли някой от вас? Дали не беше днес, хм!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #196 -: Февруари 07, 2008, 12:47:36 pm »
Ето тук бях пускала за първата помощ на дечица , но е на английски.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20896.msg310855#msg310855
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #197 -: Февруари 07, 2008, 13:18:35 pm »
ultra, ха така! То от статията не става много ясно. Иначе те поздравявам за големият успех! Още малко сила, че най-трудно се задържат свалени килограми! :bighug:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #198 -: Февруари 07, 2008, 15:23:40 pm »
Джам, и аз нямам нищо против, но дотогава  :balk_14::

Мъничко и сладичко Митаче, честита месечинка. Бъди все така послушничко и сладичко и мила компания в дългите ни разходки  :ballons:


*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #199 -: Февруари 07, 2008, 15:35:04 pm »
искате ли да направим тема за честитки към този форум?

Най-сетне. Давай!

Мише, да ти е живо и здраво момченцето! И мартини намерих в килера, наздраве, за ваше здраве! :D

Мешко, представих си Мия в бънджито и ми се сви сърцето. На братовчедка ми детето изпитваше ужас от проходилката пък. Разперваше ръце и крака и не смееше да мръдне. Хубаво е ако има къде да се пробва реакцията на детето преди да се купи "съоръжението".

Цветенце, моля те пиши за задавянето!

Всички хреми и кашлици да изчезват!