0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #100 -: Февруари 05, 2008, 20:30:58 pm »
Мариииии :bighug:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #101 -: Февруари 05, 2008, 20:35:08 pm »
Ех Марии ама как хубаво си го написала  :lol:


*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #102 -: Февруари 05, 2008, 20:58:08 pm »
Като си ги представя Деската и Цецко какви ги вършат и ме напушва смях, ама внимавам,че ще събудя детето.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #103 -: Февруари 05, 2008, 21:37:44 pm »
Камшик Мишанта,  :lol: :lol: :lol:боже Мари!
СтраОтна си!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #104 -: Февруари 05, 2008, 22:45:50 pm »
Ей страОООтни сте "зачатска" банда  :D
Много ви се радвам, ние тук от време на време се засичаме с други зачатски мами, ама не сме толкова много, за което искрено и благородно ви завиждам.
Пускайте фото материали моля, да ви видя дечурлигата, колко са порастнали.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #105 -: Февруари 05, 2008, 23:02:36 pm »
с Емо благодарим на всички за честитките и пожланията! :bighug:

Каси, супер, ще се радвам да се видим :) за нас трябва да е хубаво времето, че още сме малки, а сега гледах прогнозата и май цялата седмица ще вали, че и ще  застудява...

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #106 -: Февруари 06, 2008, 08:44:19 am »
Аз продължавам тъпо и упорито да чакам детето ми само да откаже нощниТЕ храненИЯ.Да,добре ме разбрахте!Записвам си аз тези дни колко яде ,да не би да бъркам нещо.Е да,ама не.Седем пъти за 24 часа!Върна ме в началото!Някое от тримесечните ви деца прави ли така?Не вярвам!Притеснявате се,че яли 5 или 4 пъти.Притеснявайте се като ядат 7 пъти.Това не ми се вижда нормално.Имаше период,когато правеше две паузи от по 5 часа,тогава си мислих,че заветния нощен сън наближава.Но не би.Спането през цялата нощ за бен остава блян!Сега яде-не спя,ще почнат зъбите пак няма сън,ще дойде бебешкия пубертет-тогава още повече.Е кога?Като тръгне на у-ще може би?Тогава ще сънува задачите по математиката и гадната госпожа по физическо,която го кара да прескочи козата и пак няма да спим.Ако ви се струвам остра,не ме съдете и не ми се сърдете!
Приемам предложения всякакви!Аз ще ви кажа какво намислих тази нощ.Това са моите варианти за сън:
1.купуване на тапи за уши
2.уплатняването им с памук за по-сигурно
3.преместване в друга стая или по-добре на другия етаж
4.изключване на телефона,за да не ни събудат гневни комшии
Това ми хрумна за сега.Очаквам през следващата нощ с две ставания да ми дойдат на ум и други неща!
Лек ден ви желая!
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #107 -: Февруари 06, 2008, 08:52:33 am »
Ако това те прави да се чувстваш по-добре - да ти кажа и аз  - Ема още не се е отказала от нощното хранене  :D и тя е на 7 хранения на ден понякога - на кърма сме и е захранена вече с малко зарзават!
Спане за мама - е, има време...
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #108 -: Февруари 06, 2008, 08:59:12 am »
Хоххо! Добре дошли в отбора!!  :P
И ние сме така! Нощно време за папане добре да се буди! Ама миналата седмица се събуждаше през 1 час вечерта! 8O Чудех се какво и има! Сега слава богу само за ядене става! Тая сутрин ококори очи в 5.20 и няма сън! Заспа към 7.3 за двайстина минути и това е!!! И на мен на моменти ми идва множко тая програма и се чувствам скапана, но... такъв е животът!! Толкова сме ги чакали, сега ще си ги гледаме и ще се надяваме да дойде момента на сън за цялата нощ! :oops: Ако успея през деня дори и седнала гледам да дремна 10 тина минути! Добре ми се отразяват! :)
Лек ден момичета! 
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #109 -: Февруари 06, 2008, 09:22:08 am »
Хайде и аз да се оплача, че да вземе да ми олекне на душата.Растат ни едновременно 6 зъба 4 кътника и 2 кучешки.Работата е не кучешка, а не знам каква.Вече 2 месеца не знам какво е сън повече от 1-2ч. на нощ и вече съм пред това да изтрепа всичко живо.Паля моторетката яко от нищо. Тая сутрин набързо взех да давам нравоучения как да си гледа детето на 1 моя много добра приятелка и тва като стана вече съвсем се стреснах, понеже това е едно от нещата които мен ме дразнят най-много и смятам че да ми дава съвети някой как да си гледам Габи е супер нагло, особено като не съм ги искала.
При нас пакостите са просто вече 1 път.Отидохме на педиатър предната седмица и аз обяснявам ли обяснявам как ме е страх, че много пада и се удря. Нашата педиатърка само викаше споко, докато Габи не направи показно как се разбива шкаф с глава и такъв рев наддаде, че сестрата и докторката гледаха виновно все едно те са я спънали да се удари.Резултата е синя черта през цялото лице , малко сме ала смело сърце окраска.
У дома поразиите нямат край.Последна новост качва се на всички видове столове и почва да си пляска сама като е горе и да ме гледа победонносно, а да не говорим, че като свърши беля си е изработила стратегия да ме омилостиви.Идва и почва да ме гушка и целува и да ми вика "ооооооооооооооооооооооооооо, ООО< ОО!" Щом стане така почвам да търся какво не е в ред вече.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #110 -: Февруари 06, 2008, 09:23:51 am »
Ооо, Joshi, това с неспането и другите екстри, няма скоро да отмине. Ела вкъщи, да ти пореват двама  :lol:, ако искаш може и акапелно, това го умеят добре. Даже се редуват, единият млъкне и почва другия. А когато почнат и двамата, пускам чичо им Жоро да попее от касетофона и излизам :lol:.
И ние хапваме понякога нощем. Ето, предната нощ Хриси се събуди в 01.30 за Аам-ам, той не плачеше, той викашеее, а като му попадох шишето, го грабна с такава сила и желание, все едно не е ял преди 4 часа. Така че и при нас понякога се събират по 7 хранения, понякога по 5. Снощи например Мишата яде в 21.00 и се събуди чак в 07.00. Различно е. Сега успокоих ли те?! :lol: И защо си мислеш, че някой ще те съди. Така се чувстваш, споделяш го, както казват старите хора: "Най-трудно се гледа човек!"
Радвай се на малкия мъж, че после птиченцата ни отлитат. Цункай Мики от нас!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #111 -: Февруари 06, 2008, 09:39:18 am »
Маменца не се притеснявайте за нощните хранения. Понякога ги сърби от растящите зъбки и  първото което им идва на ум е да искат Ам-Ам, понеже не знаят какво се случва. Като пробие първото зъбче ще понамалее апетита, повярвайте ми. Тони е изяждал такива количества, че в чудо се виждах  8O, неможех го изхраня, като проби първото лека полека се нормализираха нещата.

Абе много взе да киха това диванце, та да видим :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #112 -: Февруари 06, 2008, 09:40:40 am »
Джоши, мила, само си представи колко мъки сме преживели и колко безсънни нощи, за да ги има тези създания и ще се успокоиш. Аз така правя :lol:
Даже може да се върнеш назад да прочетеш стихотворението, което Стефито беше публикувала - е, нема начин да не ти стане хубаво на душата, па макар да ставаш по 100 пъти на нощ. Айде и по свежо гледай на нещата :wink:
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #113 -: Февруари 06, 2008, 09:54:11 am »
Здрасти Жоши ние през ноща не ядем но през деня от 6:30 до 20:00 часа правим седем осем хранения.Кърмим се и май кърмата не толкова силна че да я засити за повече от два часа.И аз напрово лудвам към края на деня гърдите ми едва са живи  :wink:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #114 -: Февруари 06, 2008, 09:58:51 am »
Джоши, мила, само си представи колко мъки сме преживели и колко безсънни нощи, за да ги има тези създания и ще се успокоиш. Аз така правя :lol:
Даже може да се върнеш назад да прочетеш стихотворението, което Стефито беше публикувала - е, нема начин да не ти стане хубаво на душата, па макар да ставаш по 100 пъти на нощ. Айде и по свежо гледай на нещата :wink:

Подкрепям написаното от Мари. И аз като се сетя през какво съм минала, и как хиляди жени нямат свои дечица все още и започвам да плача и да ги целувам :D. Често слушам песента "Майчице" на Г. Христов, и си поревавам здраво. Наскоро моя близка приятелка загуби близначетата си в петия месец, не мога да опиша колко страдахме всички, и как само като погледна моите смеещи се мишлета и започвах да плача :(. Сега не мога да я поканя да ги види, защото моето сърце ще се пръсне от мъка, а за нейното да не говорим :(. Така че, ако това е някаква подкрепа за теб. Имаш я от мен!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #115 -: Февруари 06, 2008, 10:11:25 am »

Абе много взе да киха това диванце, та да видим :?

Перденце, то и моите момчета са хремави и кихат от вчера. Даже имат лека хрема. Кофтито е, че започнаха и да кашлят, аз си мислех, че се дават със слюнка, но май не е от това, защото е доста често. Не е дълбока кашлицата в никакъв случай, някакси е повърхностна, ако мога така да я определя, но я има :(. Моето педи каза да им давам оксилококцинум по 2 на ден, коризалия за хремата, Стодал за кашлицата и за всеки случай Панадол сиропче. Сега остава да съм простудила децата с тези разходки уикенда :x.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #116 -: Февруари 06, 2008, 10:19:40 am »
Мари, и аз успях да си представя срещата, както си я описала :).
joshi, не се притеснявай за храненията. Ще отмине вероятно по нататък. Нацелувай детенце и благодари на Бога, че го имаш. За съня, разбирам те. Намери вариант през деня някой да го гледа за 2-3 часа и ти да поспиш тогава. Аз с Мия безсънни нощи не съм имала, но първите 2 месеца бяха кошмарни -през деня тя въобще не спеше, ревеше от сутрин до вечер и аз не знаех на кой свят съм. Имаше 1-2 момента, в които си мислех, че ще я изпусна, както я държа, от изтощение. После отминаха гадните колики и тя стана съвършено друго бебе. Търпение и всичко ще се нареди.
Мия засега не прави много бели, да чукна на дърво да не чуе Дявола :wink:. Обаче като види сушилнята, която се разгъва и полудява, започва да я дърпа и за да не удари, аз я разпъвам и я слагам легнала на земята. Мия много се кефи да се мушка оттук оттам и да я обикаля. Където и да я сложа, а я види и край, няма спасение. Изнесох я на балкона вчера. Другата й мания е да хване количката си за дръжките най-горе. Е, да де ама как да стане, като още не е толкова висока...Аз заставам зад нея, за да не я събори върху себе си и да се удари, а Мия започва да се сърди, да пищи и се насилва да реве от яд. Вчера след 20 минути такъв екшън, грабнях Мия и я оставих в нейната стая и скрих количката в тоалетната.
Шаки, успех на прегледа.
<br />[link=http:
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #117 -: Февруари 06, 2008, 10:31:39 am »
Joshi, и аз ставам поне 2 пъти нощем. Димана яде 6 пъти, ама й е удобно паузата да си я прави между 18 и 24ч, а аз си лягам след паузата. После ставане през 3ч, та нямам много сън. Не мога да легна с нея вечер, тогава играем с батенцето, храним го, а след това почвам с готвенето за Дани. През деня не спя, използвам нейните сънчета да изчистя, да изгладя, малко игра с Дани, гимнастика, разходка и къпане на Димана и той свършил денят. Обаче ми прави впечатление, че въпреки голямото физическо натоварване, чисто психически сега много по-леко се справям с всичко, отколкото като бяхме само с Дани. Хипотезата ми е, че сега знам със сигурност, че ще имат край безсънните нощи, само трябва време да мине и ако може, ти да си съхраниш психиката дотогава. Рационално, виж в какво можеш да ангажираш помощници - не знам дали имаш други под ръка, ама поне татковците имат много голям потенциал, който трябва да се използва - например, в събота и неделя може той да става да преповива бебето нощем и да ти го дава само за кърмене. Ако е на АМ, може да се учреди вечер на мама, в която тате изцяло поема вахтата. Ако се справи добре, след няколко седмици може да се довериш и даже да спиш в другата стая на спокойствие една нощ седмично. В почивните дни може да разхожда детето в парка, докато ти правиш по-мащабно чистене или си починеш малко. А, гладенето също може успешно да се аутсорсне. Просто приеми факта, че много сън скоро няма да има, но виж какво може да се направи за малко повече почивка за теб. Емоционално, прочитай си стихотворението от Стефи от миналата тема. Сериозно, на мен много ми помогна да си поставя приоритетите правилно - общуването с децата е номер 1, храненето им е 2, чистенето 3, нататък каквото когато мога, ако мога.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #118 -: Февруари 06, 2008, 10:33:49 am »
Джоши, и при нас е така, имаше един период около месец в който правеше по 6 часа на нощ, ама сега пак е на 3 че има нощи и на по 2 и тогава се чуствам меко казано изтощена и изцедена. Но ние сме на кърма и Ели обожава да суче, суче по 1 час. Почнах със захранването, но все още не съм и заместила цяло хранене и като глътне малко пюре пак си суче колкото и без него. педиатърът, каза да и давам пюрето с лъжица, че да не се откаже от сученето, аз обаче не виждам това да стане (не че искам да се отказва на тоя етап).

Мацки, няма да ви дойдем на гости днес, нещо много се развали това време, но както майка ми обича да казва, "вървим към пролет и все по-хубаво ще става", и по нататък ще ви навестим.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #119 -: Февруари 06, 2008, 10:48:39 am »
Бе я да ви питам - каква е нормалната влажност, която трябва да бъде в апартаментите?
Че мъжа ми купил някакъв уред дето го мери, ама само отчита процента влажност и тва е.