0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #280 -: Февруари 09, 2008, 21:41:56 pm »
Благодаря ви sia, Nina. Аз няма да водя близнаците за тазобедрените стави, те са ходили на такъв като станаха на 1 месец. Имаме съмнения за сколиоза на Михаил и се чудех дали д-р Алексиев е специализиран в тази област или прави само въпросните профилактични прегледи за луксацио с узи?
Да, имам час за 17.00 в петък, само тогава каза, че преглежда бебета затова чак тогава. А снощи до 02.00ч. четох в нет-а за сколиозата и какви ли не страшни неща, и сега нямам мира :(.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #281 -: Февруари 09, 2008, 21:51:25 pm »
Ами ако това чудо дето се съмнявате влиза като част от познанията и практиката в ортопедията, той е добър ортопед, а не специалист само по тазобедрени /това просто е рутинно и препоръчително/ затова е по-често обсъждано. Сигурно ще помогне. Я му звънни утре Касита.
Уф, тези хлапенца  :?

Днес на Криси и излезе от устата леко оцветена в едва видим нюанс оранжево слюнка и аз се паникьосах, викам кръв, сега кво и чакам нещо страшно  :( А то детето си се хили, нищо му няма, яде си. Само напоследък е раздразнителна на моменти, че зъби никнат и може това да е от венеца, търсих зъб - няма  :? То не изниква пораснал изведнъж де, ама не намерих, то и не се вижда, не напипах.... Викам да не е от стомашен сок от морковеното пюре да е оригнала, макар, че е яла незначитлено, но не съм звъняла на педиатърката, няма никаква промяна в поведението. Абе с една дума - шашнах се. Разбирам те, ама няма да е страшно, стискам палци.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #282 -: Февруари 09, 2008, 22:05:28 pm »
Нинче, може да е от пюренцето, и ти не се тревожи. Ах, този майчин страх. Благодаря ти.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #283 -: Февруари 10, 2008, 10:25:15 am »
Мацки, днес ставаме на 5месеца! Почерпете се за наше здраве!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #284 -: Февруари 10, 2008, 10:50:01 am »
ЧЕСТИТОООО!!!
Много щастие с малките мечета!
Да Ви са живи и здрави, много умни и весели деца!
Да слушат и да не тревожат мама и тате! [/color]
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #285 -: Февруари 10, 2008, 11:39:09 am »
Честита месечинка на малките сладурчета.
[/b][/color]
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #286 -: Февруари 10, 2008, 12:14:46 pm »
Каси, при Алексиев и ние сме ходили и с двамата, доволна съм, ама то и не сме имали проблеми.

Зъбките ги мия точно със силиконовия накрайник и паста Ненедент, откакто са поникнали, след 1г вече с Орал В четка за възрастта и паста Ненедент. Гледам, сега има комплекти четки и пасти на Аквафреш, но нямам опит с тях. Лан, първоначално миенето с накрайника не върши кой знае каква работа, но създава навика. Дани много обича да му мия зъбите, отскоро иска и сам.

За гърнетата - купих едно, никакъв интерес засега, ползва се да си събира там кубчетата. Като се стопли хубаво, тъкмо ще е близо до 2г, тогава ще свалям дневния памп и може би ще е по-лесно да се учим направо на тоалетната чиния с адаптер, ще го мисля тогава.

Храненето с лъжица - проявява интерес от много отдавна, но едва от месец си уцелва устата и то ако му помогна да хване лъжицата правилно. Засега яде така любимото си кисело мляко и е много горд от това. Има едни лъжици на Чико за обучение, криви едни такива, щот' не сесещали да си свият лакътя. Обаче те са само за дясна ръка, а Дани май левичар ще излезе, та не върши работа.

Мармотче, би ли разказала още малко за ежедневието с две малки деца, имам предвид с малка разлика. Вълнуват ме основно въпроси относно адаптирането на две малки деца едно към друго или по-скоро на по-голямото детенце към бебето. Заедно в една стая ли спят? или двамата  при вас? как Дани приема бебето - радва ли му се, има ли интерес, ревност?
Цветенце, сори за закъснението, просто не се отвори минутка да пиша по-рано. Само успях да чета на 2 пъти, приспивайки Димана, ама ми бяха заети ръцете. Ами имах големи опасения, но всъщност много добре се адаптира Дани. Той спи сам от около месец преди да се роди бебето, беше на 1г 3м тогава. Ако се разплаче нощем, баща му се преселва при него да спи и така. Димана е при нас, ще делят стая с батенцето, като стане и тя поне на 1г, живот и здраве. Аз много го поощрявам при всяка проява на интерес към бебето, целувам го, казвам му колко добричък бате е, така че той сега направо помага - носи ми пампи да сменя, сутрин влиза в нейната стая, взема сгънати сменени пампи и ги носи в банята; опитва да я люшка на шезлонга, взема й ръката и казва "Здрасти, Манка"; вчера го гледам застанал пред нея и размахва една дрънкалка да я забавлява. Онзи ден каза и първото си изречение "Аз съм бате" :) Има си ревност, но е по-скоро насочена към мен, постоянно се опитва да ме отвлече в неговата стая да си играем двамата, в началото гледаше много тъжно, като ме види с бебето на ръце, но към нея никога не е проявявал агресия. Аз гледам да прекарвам колкото може повече време с него,когато Димана спи или си лежи на шезлонга, но си имам и жена, която ми помага и основно се занимава с него, просто той е още много малък и е много опасно да няма кой да го следи постоянно. Общо взето, случва се да оставам сама с двамата макс половин час след като излезе тате и преди да се е прибрал. Димана я къпя сама следобяд след разходката, просто вечер съм твърде гроги и ме е страх да не направя беля от умора. Дани обикновено го къпе татко му. Абе трудно е, ама не е невъзможно, с добра организация екстра се оправяме. На мен ми е криво понякога, че не мога да посветя повече време на всеки от тях, особено на Дани, ама пък дай Боже всекиму такива проблеми.
« Последна редакция: Февруари 10, 2008, 12:19:03 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #287 -: Февруари 10, 2008, 13:45:59 pm »
Ей, честита месечинка на меченцата и мама и тати!Да са здравички и много усмихнати! :D :D
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #288 -: Февруари 10, 2008, 14:00:08 pm »
Честита месечинка на мечетата!!!
Да са живи и здрави и много послушни!!!
И ние имаме повод за почерпка!
Днес ставаме на годинка и пет месеца!!!! :D
Почерпете се от нас!:



http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #289 -: Февруари 10, 2008, 14:32:43 pm »
Sami, много да те радват малките принцеси.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #290 -: Февруари 10, 2008, 14:47:32 pm »
направих нова статична тема "Честит празник" в началото на този форум.
нека от понеделник да преместим обявите за празници и честитките в нея.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #291 -: Февруари 10, 2008, 14:59:45 pm »
Каси, спокойствие. Алексиев се занимава и с такива неща. Доколкото при нашия преглед като говорихме, разбрах, че дори се занимава с деца с ДЦП.

Честита месечинка на малките мечета!
/извинявам се на Джам - следващия път в честитната тема/
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #292 -: Февруари 10, 2008, 16:56:50 pm »
Каси,стискам палци съмненията ти да не се оправдаят.
Честити месечинки на мечетата и на момиченцата на Сами!!!
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #293 -: Февруари 10, 2008, 17:27:37 pm »
Касси, стискам палци всичко да е наред