0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Клостилбегит
« Отговор #40 -: Януари 18, 2005, 11:15:36 am »
Пих 6 месеца Клостилбегит и сега съм в почивка. Моя доктор настоява да се почива на всеки 6 месеца. До сега нямам никакъв успех с това лекарство, а през цялото време имах и ужасни странични ефекти.
Клостилбегит
« Отговор #41 -: Януари 26, 2005, 14:21:51 pm »
На мен от следващия месец ми изписаха по две таблетки клостилбегит над ден. Преди пиех 5 дена по една, образувах фоликули, но после изчезваха безследно. Нормално ли е да ми изписват само клостилбегит, без другите дуфастон и прегнил. Всъщност те за какво са?
*

    ввв

Клостилбегит
« Отговор #42 -: Февруари 04, 2005, 08:34:02 am »
Здравей, дуфастона наричат хормон на бременността. Необходим е , за да може да се закрепи плода на матката т.е. да се избегне спортанен аборт. Правиха ли ти хормонални изследвания. На мен д-р Ангелов ми го предписа и го пих дори след като забременях 10 дена, защото ми се наложи да пътувам и за всеки случай. Щом обаче пиеш 2 х  на ден клостилбегит означава, че изобщо нямаш уволация или нещо друго. Пише, ако мога да ти помогна ще ти пиша и аз!
Клостилбегит
« Отговор #43 -: Февруари 04, 2005, 10:17:44 am »
Цитат на: adriana77
... Нормално ли е да ми изписват само клостилбегит, без другите дуфастон и прегнил. Всъщност те за какво са?

Дуфастон и Утрогестан - това е прогестерон и се изписва, ако имаш недостиг на този хормон. Не мога да намеря статии за продуктите, но ето ти няколко статии, където има споменато за Прогестерона.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lea

Клостилбегит
« Отговор #44 -: Февруари 04, 2005, 11:14:26 am »
Аз пия Клостилбегит за първи месец. Дозата ми беше 1т. сутрин и 1т. вечер от 5 до 9 ден. Образувах много фоликули. Два от тях вече са пукнати, а още 3 са пред спукване. Моята лекарка каза, че ако не забременея този месец, първо ще ме види на ултразвук, за да не са останали фоликули от предишния месец. Ако са останали, няма да има стимулация, за да не се получат кисти. А ако нямам, ще ме стимулира още максимум 2 пъти и след това ми предлага лапароскопия. Каза, че след лапароскопията до 3 месец се забременява в почти всички случаи.
Клостилбегит
« Отговор #45 -: Февруари 04, 2005, 11:18:04 am »
Благодаря Ви много за отговорите момичета, мен просто ме интересува понеже четох много мнения затова, че клостибегита се пие и с други лекарства, дали е нормално да бъде изписан само той без други медикаменти.
Клостилбегит
« Отговор #46 -: Февруари 04, 2005, 11:20:17 am »
Лея, а защо на теб ще ти правят лапароскопия, каква връзка има тя с овулацията?
*
Клостилбегит
« Отговор #47 -: Февруари 04, 2005, 16:34:52 pm »
Адриана, ще ми правят лапароскопия в случай, че стимулацията не помага, за да се убедят, че не са ми запушени тръбите или нямам някакъв друг проблем. Какъв е смисълът да ме стимулират месеци наред, ако са ми запушени тръбите например?
Клостилбегит
« Отговор #48 -: Февруари 04, 2005, 16:43:15 pm »
Нали има и други неоперативни методи за да разбере човек дали тръбите му са запушени като персуфлацията и хидротубацията, защо трябва веднага да се подложиш на лапароскопия.
*

    Anonymous

Клостилбегит
« Отговор #49 -: Февруари 04, 2005, 18:08:46 pm »
Цитат на: lea
Аз пия Клостилбегит за първи месец. Дозата ми беше 1т. сутрин и 1т. вечер от 5 до 9 ден. Образувах много фоликули. Два от тях вече са пукнати, а още 3 са пред спукване. Моята лекарка каза, че ако не забременея този месец, първо ще ме види на ултразвук, за да не са останали фоликули от предишния месец. Ако са останали, няма да има стимулация, за да не се получат кисти. А ако нямам, ще ме стимулира още максимум 2 пъти и след това ми предлага лапароскопия. Каза, че след лапароскопията до 3 месец се забременява в почти всички случаи.


За първи месец ли те стимулират? Защо са започнали с толкова висока доза? Опитвахте ли с по-ниска? Овулираш ли естествено? Може би заради високата доза образуваш толкова много фоликули.
*
Клостилбегит
« Отговор #50 -: Февруари 05, 2005, 17:01:17 pm »
Госте, не знам защо дозата ми е такава. Лекарката каза, че е минимална. А откакто ме следи тя, единият месец бях без овулация, а другият - със.
*

    Anonymous

Клостилбегит
« Отговор #51 -: Февруари 05, 2005, 18:43:13 pm »
Цитат на: lea
Госте, не знам защо дозата ми е такава. Лекарката каза, че е минимална. А откакто ме следи тя, единият месец бях без овулация, а другият - със.


На практика това е максималната доза. Дано да не ти създаде проблеми големия брой фоликули.
*

    Anonymous

Клостилбегит
« Отговор #52 -: Февруари 05, 2005, 18:46:40 pm »
А и забравих: тази доза се използва само ако по-ниската не е дала резултат. Странно, защо не е опитала с 1 таблетка/ден.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Клостилбегит
« Отговор #53 -: Февруари 06, 2005, 12:02:51 pm »
Цитат на: Anonymous
Цитат на: lea
Госте, не знам защо дозата ми е такава. Лекарката каза, че е минимална. А откакто ме следи тя, единият месец бях без овулация, а другият - със.


На практика това е максималната доза. Дано да не ти създаде проблеми големия брой фоликули.


всъщност, не е нито максималната, нито минималната доза....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Anonymous

Клостилбегит
« Отговор #54 -: Февруари 06, 2005, 23:12:52 pm »
Цитат на: jam


всъщност, не е нито максималната, нито минималната доза....



Съгласна съм че не е най-ниската. И ми е известно че има доктори, които предписват и по 3 таблетки/ден. В миналото се е практикувало и с по 4. Но специалистите, с които съм разговаряла не са привърженици на високите дози и препоръчват 2 таблетки/ден като максимална доза.
В конкретния случай обаче исках да обърна по-скоро внимание че дозата може би е завишена, а не да навлизам в дискусия по отношение на всички възможни дози и схеми.
Клостилбегит
« Отговор #55 -: Февруари 09, 2005, 11:02:44 am »
Добре, но на някой изписвали ли само му само чист клостилбегит без нищо друго - прегнил, дуфастон, нормално ли е да се пие само клостилбегит?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Клостилбегит
« Отговор #56 -: Февруари 09, 2005, 11:13:31 am »
Цитат на: adriana77
Добре, но на някой изписвали ли само му само чист клостилбегит без нищо друго - прегнил, дуфастон, нормално ли е да се пие само клостилбегит?


клостилбегитът се приема в първата фаза на цикъла и спомага за образуването на повече фоликули.

прегнилът е хормонът на бременността - ЧХГ. биенето на инжекция прегнил при наличие на зрели фоликули води до тяхното спукване и отделяне на яйцеклетка (тоест, до овулация) при 95% от жените в рамките на следващите 36 часа.
тъй като стимулирането с клостилбегит трябва да се следи от лекар чрез УЗ, обикновено лекарят преценява на момента дали да се приложи инжекция с прегнил за пукане на фоликулите или да се разчита на естествения пик на хормона ЛХ в организма, който да доведе до спукването им. тоест, не е задължително прилагането на прегнил. аз например си спуках сама фоликулите след стимулация с клостилбегит. прегнил не ми е слаган.

дуфастонът е хормонът прогестерон. той се прилага във втората фаза на цикъла, когато има различни проблеми с нея, водещи до недостатъчно производство на прогестерон от организма. един от страничните ефекти на клостилбегита при някои жени е изтъняването на маточната лигавица, заради което някои лекари предписват поддръжка с Дуфастон.

всички тия медикаменти се прилагат по преценка на лекаря.

има и лекари, които прилагат трите медикамента като стандартна схема, без изобщо да следят пациентките си и да съобразяват лечението с конкретното им състояние. такова поведение за мен е безотговорно и непрофесионално.

надявам се да те поуспокоих малко.
каква е точно ситуацията при теб сега?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Клостилбегит
« Отговор #57 -: Февруари 09, 2005, 15:58:18 pm »
Благодаря ти jam за изчерпателния отговор и лекар не би го обяснил по-добре. Сега съм втори месец на стимулация с клостилбегит, всъщност чакам да ми дойде за да започна по две таблетки на ден.
Клостилбегит
« Отговор #58 -: Февруари 16, 2005, 09:07:16 am »
Този месец трябва да започна клостилбегита от третият ден по две таблетки, лошото, е че трудно мога да разгранича кой ми е третият ден на цикъла. Защото започва много бавно, вие как ги разграничавате дните? :shower:
*
За дозата
« Отговор #59 -: Февруари 17, 2005, 11:55:58 am »
А как ги пиете двете таблетки Клостилбегит-наведнъж или една сутрин и една вечер?