0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: За дозата
« Отговор #60 -: Февруари 17, 2005, 19:21:02 pm »
Цитат на: gybka
А как ги пиете двете таблетки Клостилбегит-наведнъж или една сутрин и една вечер?

Хубаво е една сутрин и една - вечер. Аз пия (когато пия) по една, но по съвет на лекаря, я разделям на две половинки и едната половинка я изпивам сутринта, а другата - вечерта.
Клостилбегит
« Отговор #61 -: Февруари 21, 2005, 14:11:04 pm »
Eдна сутрин и една вечер!
*
Клостилбегит
« Отговор #62 -: Февруари 21, 2005, 20:39:49 pm »
Да ви се отчета за Клостилбегита. Образувах твърде много фоликули, 2 от тях не са се пукнали и вече са кисти. Сега ще пия Дуфастон. Вземах по1 т. сутрин и 1т. вечер. Явно е било много, но така ми каза лекарката. Ссега ми е притеснено.
*
Клостилбегит
« Отговор #63 -: Февруари 22, 2005, 15:02:21 pm »
Аз пия Клостилбегит за 2 месец.Сега дозата ми е 2 таблетки. Предния месец пиех по една.Образувах няколко фоликула но бяха много малки.Само единия стана около 18 мм и то чак към 16-17 ден.След това не съм взимала никакви други таблетки.Ние сме за инсеминация и този месец ако образувам добри фоликули ще я правим.В петък съм на фоликулометрия.
*
аз бях...
« Отговор #64 -: Февруари 23, 2005, 00:56:24 am »
...при същата схема, чувствах се идеално! Обаче стимулацията вторият път нямаше резултат..., а първия я пропуснахме (независещи от нас причини)!
*
Клостилбегит
« Отговор #65 -: Февруари 23, 2005, 10:48:37 am »
A сега продължаваш ли с Клостила или си на друга схема?[/img]
*
Клостилбегит
« Отговор #66 -: Февруари 23, 2005, 10:50:46 am »
A сега продължаваш ли с Клостила или си на друга схема?
*
Не...
« Отговор #67 -: Февруари 23, 2005, 11:58:04 am »
... направих два спонтанни... както съм с ПКЯ, без стимулация си забременях (ама тогава не мислех за бебе, и то стана)... сега правя изследвания... търся някои отговори за себе си, макар, че стигам до извода, че е било "естествен подбор"...

... почивка, до юни... не искам да мисля за това, психически не съм стабилна и все си плача, а трябва да се стегна!

Късмет!
Клостилбегит
« Отговор #68 -: Март 15, 2005, 09:08:11 am »
Не и е тук мястото на тази тема, но не искам да поставям нова. Просто питам, колко време след спирането на дуфастона трябва да дойде цикъла.
Клостилбегит
« Отговор #69 -: Март 15, 2005, 09:10:55 am »
А ти тест прави ли?
*

    Anonymous

Клостилбегит
« Отговор #70 -: Март 15, 2005, 09:29:39 am »
Адриана, кога ти правиха инсеминацията - когато аз пих дуфастон ми закъсняваше. Аз не можах да разбера какъв е при теб проблема?
Клостилбегит
« Отговор #71 -: Март 15, 2005, 11:36:20 am »
Точно защото още не съм правила тест, искам по принцип да разбера кога трябва да дойде цикъла след спиране на дуфастона, за да чакам и после да си направя тест. Снощи изпих последното хапче. По принцип ми закъснява и се случва и с 40-дневен цикъл, лекарят ми каза, че с дуфастона няма да ми закъснее. Затова питам кога по принцип идва с него.
Клостилбегит
« Отговор #72 -: Март 15, 2005, 11:37:42 am »
Иначе инсеминацията ми я правиха на 3.03.
*
Клостилбегит
« Отговор #73 -: Март 15, 2005, 11:39:53 am »
На мен ми дойде точно на 4 ден след спирането на Дуфастона, т.е. на 29 ден от цикъла.А моя цикъл по принцип е по-дълъг-около 32 дни.Инсеминацията ми беше на 14,15 и 16 ден.За съжаление неуспешна:((
Клостилбегит
« Отговор #74 -: Март 15, 2005, 11:40:50 am »
Цитат на: adriana77
Иначе инсеминацията ми я правиха на 3.03.

Значи си пила само 10 дни дуфастон, така ли?
По принцип при стимулиран цикъл би трябвало да ти дойде (дано не ти дойде!) 14 дни след овулация.
*

    Anonymous

Клостилбегит
« Отговор #75 -: Март 15, 2005, 12:06:10 pm »
Адриана, на мене ми идваше 2-3 дена след като свършвах дуфастона, но още е рано да правиш тест след като на 3 е била инсеминацията - успех. Изчакай поне до 19.03 и не се отчайвай ако не се получи от първия път
Клостилбегит
« Отговор #76 -: Март 15, 2005, 12:41:17 pm »
Благодаря Ви за отговорите, дано не ми дойде. Но имам всички признаци на това, че опитът ще е неуспешен, защото яко ме боли корема и от двете страни - ниско, гърдите също са ми подути и въобще, признаците са както всеки месец. Не съм много обнадеждена. А и правихме инсеминацията само с 5 000 000 материал.
*

    Anonymous

Клостилбегит
« Отговор #77 -: Март 15, 2005, 13:14:17 pm »
О, да знаеш че признаците на бременност и предстояща менструация са еднакви и не можеш да ги различиш! Успех!
Re: Клостилбегит
« Отговор #78 -: Януари 17, 2007, 12:20:25 pm »
здравейте момичета
имим въпросче-пия клостилбегит от три месеца-този месец последно-спрях го вчера.първия месец имах ову и нормални Т.втория месец нямах ову.а сега Т ми се покачва още на 9 ден от цикъла.имам и много голямо течение.досега съм нямала така.че искам да питам дали може да е от клостила и възможно ли е да съм имала ову на 8 ден от цикъла.по принцип ми е на 15-16 ден.а и нали овуто след прием на клостил идва от4 до 9 ден слад спирането на лек.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #79 -: Януари 17, 2007, 18:42:36 pm »
Didinka,

след като пиеш Клостилбегит, редно е лекарят, който ти го е предписал, да следи на ултразвук как ти се отразява този медикамент - дали образуваш фоликули, дали нарастват, дали се пукат.
ако лекарят не прави това - смени го и спри да пиеш лекарството. то не може да се пие неограничено време.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!