0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Dona

Клостилбегит
« -: Ноември 29, 2004, 11:19:33 am »
Здравейте, искам да попитам как ви се отразява клостилбегита. На мен ми предписаха 3x1 и на втория ден ми стана лошо, повръщах, и ми се замотва главата. Сега съм в дилема дали до го пия?
Клостилбегит
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2004, 11:27:23 am »
Отиди в "Хормонални проблеми при жената.СПКЯ"
Там сме обсъждали Clostilbegyt и Clomid. На мен попринцип ми се виеше свят първите два месеца, чувствах се като пияна, но сега няма проблеми стига да не ги пия на гладно.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Клостилбегит
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2004, 17:04:15 pm »
Цитат на: Dona
Здравейте, искам да попитам как ви се отразява клостилбегита. На мен ми предписаха 3x1 и на втория ден ми стана лошо, повръщах, и ми се замотва главата. Сега съм в дилема дали до го пия?

Много голяма доза са ти дали... Питай си д-ра дали не може малко по-малко да пиеш. 3х1 е страшно много... Е, предполагам, че има причини да са ти казали точно по толкова да е, но все пак питай.
Клостилбегит
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2004, 19:02:54 pm »
Съгласна съм с малкото зайче и аз се учудих на дозата, за пръв път ли го пиеш.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Dona

Клостилбегит
« Отговор #4 -: Ноември 30, 2004, 11:59:44 am »
Пия го 3-ти месец, първия  по 1, втория по 2, и сега доктора реши да ми даде по 3. Но аз сега продълажам с 2, иначе ме мога.
*

    стефи

Клостилбегит
« Отговор #5 -: Декември 02, 2004, 16:44:51 pm »
Аз пих 2 мес.Клостилбегит -най малката доза+утрогестан.Първия весец ми стана лошо и дори повръщах.Докато го пих мн.надебелях.Странното е ,че сега /не го пия от няколко месеца/,започнах драстично да отслабвам :roll: .А гърдите ми станаха големи и твърди като селиконови. :roll:  :roll:  :lol: .Е не,че се оплаквам,ама на някой случвало ли му се е? :oops:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Клостилбегит
« Отговор #6 -: Декември 02, 2004, 18:34:08 pm »
Момичета, ако искате, прочетете статията за Клостилбегита.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Дона

Колко време се пие клостилбегита?
« Отговор #7 -: Декември 17, 2004, 10:00:41 am »
Момичета колко време го пиете? На мен ми е трети месец и прочетох в упътването, че се почива 3м и после пак?
Клостилбегит
« Отговор #8 -: Декември 19, 2004, 14:25:44 pm »
И аз го четох това на опаковката ама лекаря ми не правеше такива планове за почивка. Така че ако някой знае нещо повече по въпроса да ни осветли.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
За Клостилбегита
« Отговор #9 -: Декември 20, 2004, 13:21:46 pm »
Мисля, че максимум се пие 6 месеца и после се почива. Това е, което помня. Аз не съм го пила, но преди време пих серофен, а то е същото, но подобрено.
*

    Дона

Клостилбегит+Pregnil
« Отговор #10 -: Декември 21, 2004, 10:26:31 am »
Аз говорих с моя доктор и той каза,че продължаваме. Направо съм в ужас какво да прявя. Много зле ми се отразяват страничните действия!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Клостилбегит
« Отговор #11 -: Декември 21, 2004, 14:52:17 pm »
Дона, имаш предвид, че продължаваш да пиеш клостилбегит четвърти месец, така ли?  

А как отреагираш на стимулацията? Освен страничните ефекти, полза има ли?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Dona

Клостилбегит
« Отговор #12 -: Декември 21, 2004, 15:52:11 pm »
Да точно така ще го пия 4-ти месец+ прегнила и геритамин. Този път овулацията ми беше по-добре. Сега ми се включва и дуфастон от 17-ден.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Клостилбегит
« Отговор #13 -: Декември 21, 2004, 16:01:34 pm »
Цитат на: Dona
Този път овулацията ми беше по-добре.


Не искам да те притискам, ама какво значи това?

Ако разкажеш с повече думи какво правиш, как те следят за ефекта от стимулацията, защо те стимулират, колко фоликула образуваш, защо е такава дозата, по колко пиеш геритамина, защо дуфастона е от 17 ден, кога ти е овулацията, разни ей такива неща, каквото се сетиш, предполагам, че и повече хора ще се включат в обсъждането и ще получиш по - интересни коментари. А така, като даваш съвсем мъничко информаци, човек не може да се ориентира, дори и да иска.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Dona

Re:
« Отговор #14 -: Декември 21, 2004, 16:16:59 pm »
Преди темп. ми беше висока 5-6 дни, а на третия месец станаха 13. Витамин А и Е го пия по 1 от 10 ден, заедно с прегнила. Такава е схемата, клостилбегит от 5 ден по 2табл. А не знам защо точно от 17 ден доктора ми предписа дуфастон. Не си правя тестове за овулация, само си меря сутрин температурата.  В една статия прочетох, че клостилбегита се пие до 6 месеца. Това е накратко информацията:)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Клостилбегит
« Отговор #15 -: Декември 21, 2004, 16:24:14 pm »
Дона, значи, ако правилно съм те разбрала, пиеш клостилбегит, но не ходиш на прегледи с ултразвук, за да се проследи нарастването на фоликулите, на ендометриума, да се потвъди овулацията, а само косвено съдиш за реакцията на стимулацията единствено по базалната температура?

И за прегнила не става ясно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Dona

Re
« Отговор #16 -: Декември 21, 2004, 16:27:17 pm »
Да точно така. Не ми правят никакви изследвания. Прегнила ми го бият 10, 12, 14 ден от цикъла.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Клостилбегит
« Отговор #17 -: Декември 21, 2004, 16:48:56 pm »
Сигурно си в някой малък град, в който няма ултразвук с вагинален трансдюсер. Не те питам от кой град си, не е нужно да ми казваш. Ама ако имаш някаква възможност (може и да нямаш, затова го казвам така колебливо), опитай се да си намериш гинеколог в друг, по - голям град. Това е максимално добрият съвет, който мога да ти дам.

Ако искаш, регистрирай се, за да мога да ти пратя бележка. Или ми пиши на meli@zachatie.org

Уф, какво да каже човек ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Дона

RE
« Отговор #18 -: Декември 21, 2004, 17:00:24 pm »
Не бих казала, че градът е малък - от София съм:) Ще се регистрирам скоро, пробвах ама нещо не стана. А по въпроса за доктора съм объркана.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: RE
« Отговор #19 -: Декември 21, 2004, 17:11:12 pm »
Цитат на: Дона
Не бих казала, че градът е малък - от София съм:)


Ееееееееееееееееееееее! Как, бре! И аз ти съчувствам и те съжалявам, ама ха! Я марш на доктор! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу