0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Dona

Клостилбегит
« -: Ноември 29, 2004, 11:19:33 am »
Здравейте, искам да попитам как ви се отразява клостилбегита. На мен ми предписаха 3x1 и на втория ден ми стана лошо, повръщах, и ми се замотва главата. Сега съм в дилема дали до го пия?
Клостилбегит
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2004, 11:27:23 am »
Отиди в "Хормонални проблеми при жената.СПКЯ"
Там сме обсъждали Clostilbegyt и Clomid. На мен попринцип ми се виеше свят първите два месеца, чувствах се като пияна, но сега няма проблеми стига да не ги пия на гладно.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Клостилбегит
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2004, 17:04:15 pm »
Цитат на: Dona
Здравейте, искам да попитам как ви се отразява клостилбегита. На мен ми предписаха 3x1 и на втория ден ми стана лошо, повръщах, и ми се замотва главата. Сега съм в дилема дали до го пия?

Много голяма доза са ти дали... Питай си д-ра дали не може малко по-малко да пиеш. 3х1 е страшно много... Е, предполагам, че има причини да са ти казали точно по толкова да е, но все пак питай.
Клостилбегит
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2004, 19:02:54 pm »
Съгласна съм с малкото зайче и аз се учудих на дозата, за пръв път ли го пиеш.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Dona

Клостилбегит
« Отговор #4 -: Ноември 30, 2004, 11:59:44 am »
Пия го 3-ти месец, първия  по 1, втория по 2, и сега доктора реши да ми даде по 3. Но аз сега продълажам с 2, иначе ме мога.
*

    стефи

Клостилбегит
« Отговор #5 -: Декември 02, 2004, 16:44:51 pm »
Аз пих 2 мес.Клостилбегит -най малката доза+утрогестан.Първия весец ми стана лошо и дори повръщах.Докато го пих мн.надебелях.Странното е ,че сега /не го пия от няколко месеца/,започнах драстично да отслабвам :roll: .А гърдите ми станаха големи и твърди като селиконови. :roll:  :roll:  :lol: .Е не,че се оплаквам,ама на някой случвало ли му се е? :oops:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Клостилбегит
« Отговор #6 -: Декември 02, 2004, 18:34:08 pm »
Момичета, ако искате, прочетете статията за Клостилбегита.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Дона

Колко време се пие клостилбегита?
« Отговор #7 -: Декември 17, 2004, 10:00:41 am »
Момичета колко време го пиете? На мен ми е трети месец и прочетох в упътването, че се почива 3м и после пак?
Клостилбегит
« Отговор #8 -: Декември 19, 2004, 14:25:44 pm »
И аз го четох това на опаковката ама лекаря ми не правеше такива планове за почивка. Така че ако някой знае нещо повече по въпроса да ни осветли.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
За Клостилбегита
« Отговор #9 -: Декември 20, 2004, 13:21:46 pm »
Мисля, че максимум се пие 6 месеца и после се почива. Това е, което помня. Аз не съм го пила, но преди време пих серофен, а то е същото, но подобрено.
*

    Дона

Клостилбегит+Pregnil
« Отговор #10 -: Декември 21, 2004, 10:26:31 am »
Аз говорих с моя доктор и той каза,че продължаваме. Направо съм в ужас какво да прявя. Много зле ми се отразяват страничните действия!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Клостилбегит
« Отговор #11 -: Декември 21, 2004, 14:52:17 pm »
Дона, имаш предвид, че продължаваш да пиеш клостилбегит четвърти месец, така ли?  

А как отреагираш на стимулацията? Освен страничните ефекти, полза има ли?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Dona

Клостилбегит
« Отговор #12 -: Декември 21, 2004, 15:52:11 pm »
Да точно така ще го пия 4-ти месец+ прегнила и геритамин. Този път овулацията ми беше по-добре. Сега ми се включва и дуфастон от 17-ден.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Клостилбегит
« Отговор #13 -: Декември 21, 2004, 16:01:34 pm »
Цитат на: Dona
Този път овулацията ми беше по-добре.


Не искам да те притискам, ама какво значи това?

Ако разкажеш с повече думи какво правиш, как те следят за ефекта от стимулацията, защо те стимулират, колко фоликула образуваш, защо е такава дозата, по колко пиеш геритамина, защо дуфастона е от 17 ден, кога ти е овулацията, разни ей такива неща, каквото се сетиш, предполагам, че и повече хора ще се включат в обсъждането и ще получиш по - интересни коментари. А така, като даваш съвсем мъничко информаци, човек не може да се ориентира, дори и да иска.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Dona

Re:
« Отговор #14 -: Декември 21, 2004, 16:16:59 pm »
Преди темп. ми беше висока 5-6 дни, а на третия месец станаха 13. Витамин А и Е го пия по 1 от 10 ден, заедно с прегнила. Такава е схемата, клостилбегит от 5 ден по 2табл. А не знам защо точно от 17 ден доктора ми предписа дуфастон. Не си правя тестове за овулация, само си меря сутрин температурата.  В една статия прочетох, че клостилбегита се пие до 6 месеца. Това е накратко информацията:)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Клостилбегит
« Отговор #15 -: Декември 21, 2004, 16:24:14 pm »
Дона, значи, ако правилно съм те разбрала, пиеш клостилбегит, но не ходиш на прегледи с ултразвук, за да се проследи нарастването на фоликулите, на ендометриума, да се потвъди овулацията, а само косвено съдиш за реакцията на стимулацията единствено по базалната температура?

И за прегнила не става ясно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Dona

Re
« Отговор #16 -: Декември 21, 2004, 16:27:17 pm »
Да точно така. Не ми правят никакви изследвания. Прегнила ми го бият 10, 12, 14 ден от цикъла.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Клостилбегит
« Отговор #17 -: Декември 21, 2004, 16:48:56 pm »
Сигурно си в някой малък град, в който няма ултразвук с вагинален трансдюсер. Не те питам от кой град си, не е нужно да ми казваш. Ама ако имаш някаква възможност (може и да нямаш, затова го казвам така колебливо), опитай се да си намериш гинеколог в друг, по - голям град. Това е максимално добрият съвет, който мога да ти дам.

Ако искаш, регистрирай се, за да мога да ти пратя бележка. Или ми пиши на meli@zachatie.org

Уф, какво да каже човек ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Дона

RE
« Отговор #18 -: Декември 21, 2004, 17:00:24 pm »
Не бих казала, че градът е малък - от София съм:) Ще се регистрирам скоро, пробвах ама нещо не стана. А по въпроса за доктора съм объркана.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: RE
« Отговор #19 -: Декември 21, 2004, 17:11:12 pm »
Цитат на: Дона
Не бих казала, че градът е малък - от София съм:)


Ееееееееееееееееееееее! Как, бре! И аз ти съчувствам и те съжалявам, ама ха! Я марш на доктор! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Dona

Re
« Отговор #20 -: Декември 21, 2004, 17:17:49 pm »
Доста се развеселих:) При моя доктор си ходя от много години и не мога да отида при друг. Не знам дали е правилно лечението и аз се чудя защо не ми прави други изследвания. Не се намира добър доктор много лесно. Ако някой знае добър да ми препоръча?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Клостилбегит
« Отговор #21 -: Декември 21, 2004, 18:18:45 pm »
С направление или искаш да плащаш?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Re
« Отговор #22 -: Декември 21, 2004, 23:50:27 pm »
Цитат на: Dona
Доста се развеселих:) При моя доктор си ходя от много години и не мога да отида при друг. Не знам дали е правилно лечението и аз се чудя защо не ми прави други изследвания. Не се намира добър доктор много лесно. Ако някой знае добър да ми препоръча?


това, което прави твоят доктор, е непрофесионално!
да те тъпче с хормони, без да проследи по никакъв научен начин какъв е ефектът от тях.... това е направо престъпно!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Starlet

Клостилбегит
« Отговор #23 -: Декември 22, 2004, 16:44:23 pm »
Съгласна съм с jam. Наистина е непрофесионално и некоректно все пак си в София и с риск да засегна някой дори и в провинцията една част от лекарите не постъпват така.
здравей
« Отговор #24 -: Декември 22, 2004, 20:21:51 pm »
Ама Дона можели такова нещо иди се консултирай и с друг лекар не го сменяй като толкова го харесваш но все пак ти имаш цел нали.....
И аз съм пила Клостобегит когато правих инсетата, но първо дозата беше съвсем друга и ме гледаха на УЗД редовно, то твоя доктор как е сигурен че ти овулираш не го знам. Има много добри доктори в София избор има както се казва. :cry:
Поздрави
*

    Дона

Клостилбегит
« Отговор #25 -: Декември 27, 2004, 12:53:59 pm »
Здравейте и Честита Коледа на всички! Аз до момента ходя на платен доктор. Някой има ли впечатления от гинеколога в поликлиника Медива?
*

    Mira

Клостилбегит
« Отговор #26 -: Януари 05, 2005, 15:41:11 pm »
Zdraveite! I az sum na Klostilbegit veche 5 meseca - purvite 2 pieh po 1/2 hapche ot 5-9 den na cikula, sled tova po edno na den. Imam endometrioza i operacia s mahnat desen yaichnik i truba. Predi da zapochna s Klostilbegit imah neredovna ovuracia, sled kato go  pia vseki mesec imam ovulacia / hodia na ginekolog za folikulometria + meria i temperatura + pravia testove za ovulacia/. Otdelno pia i Dufaston ot 16-25 den na cikula. Za sega niama nikakuv rezultat:(. Klostitbegita go ponasiah mnogo dobre do minalia mesec, bez stranichni efekti, dokato poslednia mesec beshe koshmarno izjiviavane sus silni bolki v iaichnika i cesti promeni v nastroenieto.
Dona, i az te suvetvam da se konsultirash i s drug lekar. I az kato teb viarvah che shtom si dovolna ot edin lekar triabva da hodish samo pri nego - rezultatut ot tazi mi glupost e che sum veche bez edin iaichnik!

Ako ima i drugi momicheta s endometrioza molia da mi pishat!
Клостилбегит
« Отговор #27 -: Януари 06, 2005, 15:55:46 pm »
Някой успявал ли е да забременее първият месец от ползването на кломид?
*

    Mira

Клостилбегит
« Отговор #28 -: Януари 06, 2005, 17:21:59 pm »
Edna priatelka zabremenia na chetvurtia mesec ot priemaneto na Klostilbegit.
Клостилбегит
« Отговор #29 -: Януари 07, 2005, 10:55:03 am »
Цитат на: adriana77
Някой успявал ли е да забременее първият месец от ползването на кломид?

Мила, както със стимулация с Кломид и подобни, така и без всякаква стимулация едни жени забременяват още от първия път, други чакат години. Аз например пих Клостилбегит /същото като Кломид само, че е друг производителя/. Пих го 6 месеца и още нищо.
Просто искам да ти кажа да не се отчайваш, ако не стане от първия път. Аз ти пожелавам да стане най-много от втория, третия месец.
Бъди оптимист, живей с мисълта, че  "ще огрее слънце и на нашата улица някой ден"!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Валентина

Клостилбегит
« Отговор #30 -: Януари 07, 2005, 15:46:49 pm »
Хей... знаете ли, аз съм много скептично настроена към прекалено честото гледане на ултразвук. Самата аз цели 3 години ходих по 3 пъти на месец на ултразвук при лекар от Медицинска академия и му плащах и накрая, когато той ми препоръча Инвитро като последен шанс, отидох при лекар от провинцията. Тя само смени дозите и без ултразвук, само с температура и разговори по телефона стана на третия месец.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Клостилбегит
« Отговор #31 -: Януари 07, 2005, 16:18:00 pm »
Валентина, гледането на ултразвук само по себе си не лекува. Това е диагностично средство.
А приемът на Клостилбегит/Кломид без мониториране на растежа на фоликулите е медицинско престъпление. Също така, престъпление е предписването на Кломид в продължение на повече от 3-4 цикъла без почивка и над 8 цикъла изобщо! В този смисъл и двамата лекари, които са те лекували, за мен са престъпници.

Чудесно е, че си забременяла, пожелавам ти много здраве и успешна бременност, но от един случай обобщения не бива да се правят.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    siu4ka

Клостилбегит
« Отговор #32 -: Януари 17, 2005, 14:46:46 pm »
аз го пия вече 10 месеца по предписание на д-р Методий Генов от "Света София",той казва че няма страшно. лично при мен първия месец ми беше кофти но после не го усещах.е,още не съм забременяла въпреки че няма видима причина. правила съм си всичко- цветна снимка,всички хормони бяха наред,спермограма-60 млн.,антитела- имах някакви положителни-пих много хапчета. сега се чудя дали да сменя д-ра.ако знам кой ще ми помогне веднага ще го посетя. дайте ми съвет
*

    Дона

д-р Методий Генов от "Света София"
« Отговор #33 -: Януари 17, 2005, 14:51:10 pm »
Какво ви е мнението?
*

    Фани

Klostilbegit i okosmiavane?
« Отговор #34 -: Януари 17, 2005, 15:08:22 pm »
Vuzmozno li e da se poiavait poveche kosmi ot klostilbegita?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Клостилбегит
« Отговор #35 -: Януари 17, 2005, 15:34:05 pm »
Цитат на: siu4ka
аз го пия вече 10 месеца по предписание на д-р Методий Генов от "Света София",той казва че няма страшно. лично при мен първия месец ми беше кофти но после не го усещах.е,още не съм забременяла въпреки че няма видима причина. правила съм си всичко- цветна снимка,всички хормони бяха наред,спермограма-60 млн.,антитела- имах някакви положителни-пих много хапчета. сега се чудя дали да сменя д-ра.ако знам кой ще ми помогне веднага ще го посетя. дайте ми съвет


определено сменяй доктора!!!!
много лошо мнение имат доста момичета за този доктор, аз също имам лошо лично впечатление от една единствена среща с него. а и нищо да не знаех за този д-р, само като чуя, че 10 месеца те тъпче с клостил без ефект и продължава да ти го дава - бих си съставила лошо мнение....

прочети форума, рубриката за клиники, мнения и лекари, също така и рубриката за асистирани технологии и си подбери сама клиника или лекар.
в света софия също има добри лекари, но този Генов не е между тях.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Клостилбегит
« Отговор #36 -: Януари 17, 2005, 15:39:09 pm »
Абе където, каквото съм чела Клостилбегит се пие не повече от 6 месеца без прекъсване. Ама ти казваш, че хормоните са ти добре?! Защо го пиеш тогава? И моя доктор казваше, пий няма страшно, ама като мина 6 месец каза спирай - почивка.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Клостилбегит
« Отговор #37 -: Януари 17, 2005, 15:58:30 pm »
Момичета и аз се присъединиш този месец към вас. От 5-я ден на цикъла започнах да го пия и на 12-я ден трябва да ходя на УЗИ, за да видим какво е положението!
Стискайте палци, защото аз залагам големи надежди и дано най- после видя и аз двете чертички! :oops:
... но може би ще падна този месец от доста високо! :(
Клостилбегит
« Отговор #38 -: Януари 17, 2005, 16:20:01 pm »
Мило, а по-ведро. Дано да стане от първия месе.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Клостилбегит
« Отговор #39 -: Януари 17, 2005, 16:31:28 pm »
Дай Боже, но вече не вярвам на чудеса! :cry:
Пък и като чета колко време се пие лекарстовото и няма голям ефект, та при мен ли ще има!? :(
Клостилбегит
« Отговор #40 -: Януари 18, 2005, 11:15:36 am »
Пих 6 месеца Клостилбегит и сега съм в почивка. Моя доктор настоява да се почива на всеки 6 месеца. До сега нямам никакъв успех с това лекарство, а през цялото време имах и ужасни странични ефекти.
Клостилбегит
« Отговор #41 -: Януари 26, 2005, 14:21:51 pm »
На мен от следващия месец ми изписаха по две таблетки клостилбегит над ден. Преди пиех 5 дена по една, образувах фоликули, но после изчезваха безследно. Нормално ли е да ми изписват само клостилбегит, без другите дуфастон и прегнил. Всъщност те за какво са?
*

    ввв

Клостилбегит
« Отговор #42 -: Февруари 04, 2005, 08:34:02 am »
Здравей, дуфастона наричат хормон на бременността. Необходим е , за да може да се закрепи плода на матката т.е. да се избегне спортанен аборт. Правиха ли ти хормонални изследвания. На мен д-р Ангелов ми го предписа и го пих дори след като забременях 10 дена, защото ми се наложи да пътувам и за всеки случай. Щом обаче пиеш 2 х  на ден клостилбегит означава, че изобщо нямаш уволация или нещо друго. Пише, ако мога да ти помогна ще ти пиша и аз!
Клостилбегит
« Отговор #43 -: Февруари 04, 2005, 10:17:44 am »
Цитат на: adriana77
... Нормално ли е да ми изписват само клостилбегит, без другите дуфастон и прегнил. Всъщност те за какво са?

Дуфастон и Утрогестан - това е прогестерон и се изписва, ако имаш недостиг на този хормон. Не мога да намеря статии за продуктите, но ето ти няколко статии, където има споменато за Прогестерона.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lea

Клостилбегит
« Отговор #44 -: Февруари 04, 2005, 11:14:26 am »
Аз пия Клостилбегит за първи месец. Дозата ми беше 1т. сутрин и 1т. вечер от 5 до 9 ден. Образувах много фоликули. Два от тях вече са пукнати, а още 3 са пред спукване. Моята лекарка каза, че ако не забременея този месец, първо ще ме види на ултразвук, за да не са останали фоликули от предишния месец. Ако са останали, няма да има стимулация, за да не се получат кисти. А ако нямам, ще ме стимулира още максимум 2 пъти и след това ми предлага лапароскопия. Каза, че след лапароскопията до 3 месец се забременява в почти всички случаи.
Клостилбегит
« Отговор #45 -: Февруари 04, 2005, 11:18:04 am »
Благодаря Ви много за отговорите момичета, мен просто ме интересува понеже четох много мнения затова, че клостибегита се пие и с други лекарства, дали е нормално да бъде изписан само той без други медикаменти.
Клостилбегит
« Отговор #46 -: Февруари 04, 2005, 11:20:17 am »
Лея, а защо на теб ще ти правят лапароскопия, каква връзка има тя с овулацията?
*
Клостилбегит
« Отговор #47 -: Февруари 04, 2005, 16:34:52 pm »
Адриана, ще ми правят лапароскопия в случай, че стимулацията не помага, за да се убедят, че не са ми запушени тръбите или нямам някакъв друг проблем. Какъв е смисълът да ме стимулират месеци наред, ако са ми запушени тръбите например?
Клостилбегит
« Отговор #48 -: Февруари 04, 2005, 16:43:15 pm »
Нали има и други неоперативни методи за да разбере човек дали тръбите му са запушени като персуфлацията и хидротубацията, защо трябва веднага да се подложиш на лапароскопия.
*

    Anonymous

Клостилбегит
« Отговор #49 -: Февруари 04, 2005, 18:08:46 pm »
Цитат на: lea
Аз пия Клостилбегит за първи месец. Дозата ми беше 1т. сутрин и 1т. вечер от 5 до 9 ден. Образувах много фоликули. Два от тях вече са пукнати, а още 3 са пред спукване. Моята лекарка каза, че ако не забременея този месец, първо ще ме види на ултразвук, за да не са останали фоликули от предишния месец. Ако са останали, няма да има стимулация, за да не се получат кисти. А ако нямам, ще ме стимулира още максимум 2 пъти и след това ми предлага лапароскопия. Каза, че след лапароскопията до 3 месец се забременява в почти всички случаи.


За първи месец ли те стимулират? Защо са започнали с толкова висока доза? Опитвахте ли с по-ниска? Овулираш ли естествено? Може би заради високата доза образуваш толкова много фоликули.
*
Клостилбегит
« Отговор #50 -: Февруари 05, 2005, 17:01:17 pm »
Госте, не знам защо дозата ми е такава. Лекарката каза, че е минимална. А откакто ме следи тя, единият месец бях без овулация, а другият - със.
*

    Anonymous

Клостилбегит
« Отговор #51 -: Февруари 05, 2005, 18:43:13 pm »
Цитат на: lea
Госте, не знам защо дозата ми е такава. Лекарката каза, че е минимална. А откакто ме следи тя, единият месец бях без овулация, а другият - със.


На практика това е максималната доза. Дано да не ти създаде проблеми големия брой фоликули.
*

    Anonymous

Клостилбегит
« Отговор #52 -: Февруари 05, 2005, 18:46:40 pm »
А и забравих: тази доза се използва само ако по-ниската не е дала резултат. Странно, защо не е опитала с 1 таблетка/ден.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Клостилбегит
« Отговор #53 -: Февруари 06, 2005, 12:02:51 pm »
Цитат на: Anonymous
Цитат на: lea
Госте, не знам защо дозата ми е такава. Лекарката каза, че е минимална. А откакто ме следи тя, единият месец бях без овулация, а другият - със.


На практика това е максималната доза. Дано да не ти създаде проблеми големия брой фоликули.


всъщност, не е нито максималната, нито минималната доза....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Anonymous

Клостилбегит
« Отговор #54 -: Февруари 06, 2005, 23:12:52 pm »
Цитат на: jam


всъщност, не е нито максималната, нито минималната доза....



Съгласна съм че не е най-ниската. И ми е известно че има доктори, които предписват и по 3 таблетки/ден. В миналото се е практикувало и с по 4. Но специалистите, с които съм разговаряла не са привърженици на високите дози и препоръчват 2 таблетки/ден като максимална доза.
В конкретния случай обаче исках да обърна по-скоро внимание че дозата може би е завишена, а не да навлизам в дискусия по отношение на всички възможни дози и схеми.
Клостилбегит
« Отговор #55 -: Февруари 09, 2005, 11:02:44 am »
Добре, но на някой изписвали ли само му само чист клостилбегит без нищо друго - прегнил, дуфастон, нормално ли е да се пие само клостилбегит?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Клостилбегит
« Отговор #56 -: Февруари 09, 2005, 11:13:31 am »
Цитат на: adriana77
Добре, но на някой изписвали ли само му само чист клостилбегит без нищо друго - прегнил, дуфастон, нормално ли е да се пие само клостилбегит?


клостилбегитът се приема в първата фаза на цикъла и спомага за образуването на повече фоликули.

прегнилът е хормонът на бременността - ЧХГ. биенето на инжекция прегнил при наличие на зрели фоликули води до тяхното спукване и отделяне на яйцеклетка (тоест, до овулация) при 95% от жените в рамките на следващите 36 часа.
тъй като стимулирането с клостилбегит трябва да се следи от лекар чрез УЗ, обикновено лекарят преценява на момента дали да се приложи инжекция с прегнил за пукане на фоликулите или да се разчита на естествения пик на хормона ЛХ в организма, който да доведе до спукването им. тоест, не е задължително прилагането на прегнил. аз например си спуках сама фоликулите след стимулация с клостилбегит. прегнил не ми е слаган.

дуфастонът е хормонът прогестерон. той се прилага във втората фаза на цикъла, когато има различни проблеми с нея, водещи до недостатъчно производство на прогестерон от организма. един от страничните ефекти на клостилбегита при някои жени е изтъняването на маточната лигавица, заради което някои лекари предписват поддръжка с Дуфастон.

всички тия медикаменти се прилагат по преценка на лекаря.

има и лекари, които прилагат трите медикамента като стандартна схема, без изобщо да следят пациентките си и да съобразяват лечението с конкретното им състояние. такова поведение за мен е безотговорно и непрофесионално.

надявам се да те поуспокоих малко.
каква е точно ситуацията при теб сега?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Клостилбегит
« Отговор #57 -: Февруари 09, 2005, 15:58:18 pm »
Благодаря ти jam за изчерпателния отговор и лекар не би го обяснил по-добре. Сега съм втори месец на стимулация с клостилбегит, всъщност чакам да ми дойде за да започна по две таблетки на ден.
Клостилбегит
« Отговор #58 -: Февруари 16, 2005, 09:07:16 am »
Този месец трябва да започна клостилбегита от третият ден по две таблетки, лошото, е че трудно мога да разгранича кой ми е третият ден на цикъла. Защото започва много бавно, вие как ги разграничавате дните? :shower:
*
За дозата
« Отговор #59 -: Февруари 17, 2005, 11:55:58 am »
А как ги пиете двете таблетки Клостилбегит-наведнъж или една сутрин и една вечер?
Re: За дозата
« Отговор #60 -: Февруари 17, 2005, 19:21:02 pm »
Цитат на: gybka
А как ги пиете двете таблетки Клостилбегит-наведнъж или една сутрин и една вечер?

Хубаво е една сутрин и една - вечер. Аз пия (когато пия) по една, но по съвет на лекаря, я разделям на две половинки и едната половинка я изпивам сутринта, а другата - вечерта.
Клостилбегит
« Отговор #61 -: Февруари 21, 2005, 14:11:04 pm »
Eдна сутрин и една вечер!
*
Клостилбегит
« Отговор #62 -: Февруари 21, 2005, 20:39:49 pm »
Да ви се отчета за Клостилбегита. Образувах твърде много фоликули, 2 от тях не са се пукнали и вече са кисти. Сега ще пия Дуфастон. Вземах по1 т. сутрин и 1т. вечер. Явно е било много, но така ми каза лекарката. Ссега ми е притеснено.
*
Клостилбегит
« Отговор #63 -: Февруари 22, 2005, 15:02:21 pm »
Аз пия Клостилбегит за 2 месец.Сега дозата ми е 2 таблетки. Предния месец пиех по една.Образувах няколко фоликула но бяха много малки.Само единия стана около 18 мм и то чак към 16-17 ден.След това не съм взимала никакви други таблетки.Ние сме за инсеминация и този месец ако образувам добри фоликули ще я правим.В петък съм на фоликулометрия.
*
аз бях...
« Отговор #64 -: Февруари 23, 2005, 00:56:24 am »
...при същата схема, чувствах се идеално! Обаче стимулацията вторият път нямаше резултат..., а първия я пропуснахме (независещи от нас причини)!
*
Клостилбегит
« Отговор #65 -: Февруари 23, 2005, 10:48:37 am »
A сега продължаваш ли с Клостила или си на друга схема?[/img]
*
Клостилбегит
« Отговор #66 -: Февруари 23, 2005, 10:50:46 am »
A сега продължаваш ли с Клостила или си на друга схема?
*
Не...
« Отговор #67 -: Февруари 23, 2005, 11:58:04 am »
... направих два спонтанни... както съм с ПКЯ, без стимулация си забременях (ама тогава не мислех за бебе, и то стана)... сега правя изследвания... търся някои отговори за себе си, макар, че стигам до извода, че е било "естествен подбор"...

... почивка, до юни... не искам да мисля за това, психически не съм стабилна и все си плача, а трябва да се стегна!

Късмет!
Клостилбегит
« Отговор #68 -: Март 15, 2005, 09:08:11 am »
Не и е тук мястото на тази тема, но не искам да поставям нова. Просто питам, колко време след спирането на дуфастона трябва да дойде цикъла.
Клостилбегит
« Отговор #69 -: Март 15, 2005, 09:10:55 am »
А ти тест прави ли?
*

    Anonymous

Клостилбегит
« Отговор #70 -: Март 15, 2005, 09:29:39 am »
Адриана, кога ти правиха инсеминацията - когато аз пих дуфастон ми закъсняваше. Аз не можах да разбера какъв е при теб проблема?
Клостилбегит
« Отговор #71 -: Март 15, 2005, 11:36:20 am »
Точно защото още не съм правила тест, искам по принцип да разбера кога трябва да дойде цикъла след спиране на дуфастона, за да чакам и после да си направя тест. Снощи изпих последното хапче. По принцип ми закъснява и се случва и с 40-дневен цикъл, лекарят ми каза, че с дуфастона няма да ми закъснее. Затова питам кога по принцип идва с него.
Клостилбегит
« Отговор #72 -: Март 15, 2005, 11:37:42 am »
Иначе инсеминацията ми я правиха на 3.03.
*
Клостилбегит
« Отговор #73 -: Март 15, 2005, 11:39:53 am »
На мен ми дойде точно на 4 ден след спирането на Дуфастона, т.е. на 29 ден от цикъла.А моя цикъл по принцип е по-дълъг-около 32 дни.Инсеминацията ми беше на 14,15 и 16 ден.За съжаление неуспешна:((
Клостилбегит
« Отговор #74 -: Март 15, 2005, 11:40:50 am »
Цитат на: adriana77
Иначе инсеминацията ми я правиха на 3.03.

Значи си пила само 10 дни дуфастон, така ли?
По принцип при стимулиран цикъл би трябвало да ти дойде (дано не ти дойде!) 14 дни след овулация.
*

    Anonymous

Клостилбегит
« Отговор #75 -: Март 15, 2005, 12:06:10 pm »
Адриана, на мене ми идваше 2-3 дена след като свършвах дуфастона, но още е рано да правиш тест след като на 3 е била инсеминацията - успех. Изчакай поне до 19.03 и не се отчайвай ако не се получи от първия път
Клостилбегит
« Отговор #76 -: Март 15, 2005, 12:41:17 pm »
Благодаря Ви за отговорите, дано не ми дойде. Но имам всички признаци на това, че опитът ще е неуспешен, защото яко ме боли корема и от двете страни - ниско, гърдите също са ми подути и въобще, признаците са както всеки месец. Не съм много обнадеждена. А и правихме инсеминацията само с 5 000 000 материал.
*

    Anonymous

Клостилбегит
« Отговор #77 -: Март 15, 2005, 13:14:17 pm »
О, да знаеш че признаците на бременност и предстояща менструация са еднакви и не можеш да ги различиш! Успех!
Re: Клостилбегит
« Отговор #78 -: Януари 17, 2007, 12:20:25 pm »
здравейте момичета
имим въпросче-пия клостилбегит от три месеца-този месец последно-спрях го вчера.първия месец имах ову и нормални Т.втория месец нямах ову.а сега Т ми се покачва още на 9 ден от цикъла.имам и много голямо течение.досега съм нямала така.че искам да питам дали може да е от клостила и възможно ли е да съм имала ову на 8 ден от цикъла.по принцип ми е на 15-16 ден.а и нали овуто след прием на клостил идва от4 до 9 ден слад спирането на лек.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #79 -: Януари 17, 2007, 18:42:36 pm »
Didinka,

след като пиеш Клостилбегит, редно е лекарят, който ти го е предписал, да следи на ултразвук как ти се отразява този медикамент - дали образуваш фоликули, дали нарастват, дали се пукат.
ако лекарят не прави това - смени го и спри да пиеш лекарството. то не може да се пие неограничено време.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Клостилбегит
« Отговор #80 -: Януари 17, 2007, 20:03:09 pm »
здравейте момичета
имим въпросче-пия клостилбегит от три месеца-този месец последно-спрях го вчера.първия месец имах ову и нормални Т.втория месец нямах ову.а сега Т ми се покачва още на 9 ден от цикъла.имам и много голямо течение.досега съм нямала така.че искам да питам дали може да е от клостила и възможно ли е да съм имала ову на 8 ден от цикъла.по принцип ми е на 15-16 ден.а и нали овуто след прием на клостил идва от4 до 9 ден слад спирането на лек.
Здравей и от мен!
Аз пия Клостилбегит 2-ри месец. Миналия мес. сякаш имаше нещо като ову и при мен на 9-ия ден. Този месец започвам тестове за ову (дори днес започнах, но е /-/ както се очакваше). Моята лекарка също не ме гледа на УЗИ, а само ми преглежда БТ, която й показвам. Мисля да й дам още един месец шанс :lol: и да я сменям. Наистина се чувствам комфортно при нея /а и милия се чувства добре :)/, но ме притеснява това че не ме е гледала на УЗИ вече втори месец. :? Та исках да ти кажа,че според мен е възможно овуто ти да си е сменило датата заради хапченцата :D
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Клостилбегит
« Отговор #81 -: Януари 17, 2007, 20:08:27 pm »
Абсурдно е да се изписва клостилбегит и да не се проследява ефекта му. Освен проследяването на овулацията трябва да се следят и други показатели, напр. маточната лигавица.

А какво е "нещо като овулация"? :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Клостилбегит
« Отговор #82 -: Януари 17, 2007, 21:06:05 pm »
didinka81, suchi направо си сменете лекарите!!!!Сигурна съм че са обикновенни гинеколози ,а не са специалисти по стерилитет!!!

Проверени ли ви са тръбите преди да започнете Клостилбегита?????
Знаете ли ,че Клостилбегит се пие максимум 6 пъти през живота???
Знаете ли че преди всеки прием на Клостибегит трябва да се провери с УЗИ,за кисти.......    по време на стимулация задължително се проверява как реагира организма,....лигавицата..... .!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #83 -: Януари 18, 2007, 00:29:23 am »
Моята лекарка също не ме гледа на УЗИ, а само ми преглежда БТ, която й показвам. Мисля да й дам още един месец шанс :lol: и да я сменям. Наистина се чувствам комфортно при нея /а и милия се чувства добре :)/, но ме притеснява това че не ме е гледала на УЗИ вече втори месец. :?

суши, тази статия е специално за теб, прочети я непременно от край до край:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=228

ето и един цитат, който да те заинтригува:

"Един от "най-популярните” методи на лечение на стерилитет в наши дни е стимулирането на овулацията, по-конкретно с Клостилбегит. И за огромно съжаление, в повечето случаи това лекарство се предписва на всички и на всеки при това без всякакво основание.
Нека да разберем какво е това стимулация, защо и кому е нужна тя? Как трябва да се провежда правилно за да се избегнат неприятни последици в бъдеще?
Внимание, тази диагноза не се поставя по графиките за базалната температура!
Ако вашият лекар поставя диагноза само по графики на БТ – спешно го сменете с друг лекар
."
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Клостилбегит
« Отговор #84 -: Януари 18, 2007, 13:43:26 pm »
Аз също пия Клостилбегит но не от 5-ия ден както казваш ти а от 3-ия ден.След това около 9-10 ден ми правят фоликулометрия да се определи колко са фоликулите и голенимата им.На базата на това се определя точно в кой ден трябва да се направи Прегнил който спомага за пукването на фоликулите.А относно почивката аз го пих 3 месеца един след друг и сега имам месец почивка след това пак ще го пия поне един месец.
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #85 -: Януари 19, 2007, 18:52:15 pm »
Олеее, не бях влизала в тази тема от 2 дни и през това време продължавах да се навивам да сменям лекарката си, но вие ТОТАЛНО ме убедихте :lol:
didinka81, suchi направо си сменете лекарите!!!!
Проверени ли ви са тръбите преди да започнете Клостилбегита?????
Тръбите ми поне са проверени и са ОК, поне според нея! Иска ми се да й вярвам. Лошото е,че съм от провинцията и тук има само двама лекари, занимаващи се със стерилитета. Не мога да пътувам до София или Варна, заради работата - и моята и на мъжа ми. Естествено, след още половин година неуспех (повече няма да мога да издържа), няма да ми пука за работата и ще се ходи (не дай боже да се налага :?)
Благодаря ви за загрижеността и съветите :bighug:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Клостилбегит
« Отговор #86 -: Януари 19, 2007, 19:56:51 pm »
suchi мила,не си губи времето!Аз по такива гинеколози изгубих 2 години в лутане и сега ме е яд!
*

    vilimili

  • ****
  • 512
  • Ще ми липсваш много татко!Поклон пред паметта ти.
Re: Клостилбегит
« Отговор #87 -: Януари 31, 2007, 23:16:25 pm »
jam,искам да питам какво зна4и "да не се приема пове4е от 5-6пьти"в живота,защото аз го пих 5месеца по 1таблетка от 5ден 5дни,после 1месец по4ивка и след това 5месеца по 2таблетки от 4ден 5дни?Има ли опасност от предозиране?Трябва да го пия още един месец <но след вси4ко което про4етох ,мисля 4е никога пове4е няма да го пия! :( 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #88 -: Януари 31, 2007, 23:37:52 pm »
vilimili, така пише на листовката на медикамента и в медицинските статии, които съм чела за него. може да се приема без риск (или с малък риск) само ограничен брой пъти.
така или иначе, ти си го пила прекалено дълго, очевидно без ефект. след като не е имало ефект - редно е било да се търси причината за това и друг начин за стимулиране.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Клостилбегит
« Отговор #89 -: Февруари 01, 2007, 18:19:27 pm »
vilimili, виж сигнатурата на jam - тези неща направила ли си ги?
Стандартно гинеколозите изписват стимулация с клостилбегит на принципа дай да видим дали ще стане, пък ако не стане, после ще му мислим, а това е неправилен, остарял подход.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    vilimili

  • ****
  • 512
  • Ще ми липсваш много татко!Поклон пред паметта ти.
Re: Клостилбегит
« Отговор #90 -: Февруари 02, 2007, 12:32:33 pm »
когато запо4нах да се 4удя защо не мога да забременея, една приателка ми каза да запо4вам да си меря БТ,след като отидох на лекар тои ме попита дали си меря БТ и ми поиска да ми види графиката.Като я видя ми назна4и клостилбегит и утрогестан без да ми направи каквито и да е изследвания.И така 5месеца(трябваше да са 6,но аз реших да го сменя(гинеколога))през които на всеки 11ден и 18ден от цикьла ходих на фоликулметрия,като на 18 ден по4ти винаги имах 18-20мм фоликул.Когато запо4нах да ходя при новата си лекарка и казах какво сьм пила до сега,и тя ми назна4и клостилбегит и дуфастон отново без да ми пусне никакви изследвания.Последния пьт когато ходих при нея пак имах 20мм фоликул и я поптах,защото ве4е бях 4ела вьв форумите,за6то не ми назна4и хормонални изследвания или да се направи инсеминация,или цжетна снимка ,вьпреки 4е много ме естрах,тя ми каза 4е сега докато приемам медикаменти не може да се правят хормони ,защото данните няма да са вярни.За трабите ми каза да не се притеснявам защото преди 4год. като ми е правена операция -миома на матката-хирурзите са ми видели трабите и ако е имало нещо нередно са щели да ми кажат!!!!!!?????За инсето ми каза 4е трябва да имам ову. за да ми се направи,а аз нямам.Това на кратко.Сега смятам да си направя хормони и да сменя лекарката.Благодаря за вниманието!
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #91 -: Февруари 02, 2007, 15:20:12 pm »
Сменяй я без да ти мигне окото.Клостилбегита не се пие без тест за проходимост на тръбите.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Клостилбегит
« Отговор #92 -: Февруари 02, 2007, 19:47:15 pm »
Пусни търсачката, ще излязат много теми за цветната снимка. Боли, но малко и поносимо.
Re: Клостилбегит
« Отговор #93 -: Февруари 05, 2007, 00:13:22 am »
Момичета,честно да ви кажа и аз сьм разочарована от Методии Генов.Незнам вече при кого да ходя.Имам чувството че сьм попаднала в улица без изход.Даите ми сьвет каде да отида.
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #94 -: Февруари 05, 2007, 10:46:22 am »
В специализирана клиника по стерилитет.То пак много зависи е кой град живееш не на всякъде има добре специалисти.
Re: Клостилбегит
« Отговор #95 -: Февруари 05, 2007, 20:29:52 pm »
Pimi,Аз сьм от София и ходя в клиники за стерилитет.Но вече 2 год.,не сьм попаднала на свестен лекар. :help:
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #96 -: Февруари 05, 2007, 20:35:05 pm »
Тогава не знам.Защо не пуснеш темичка за добър лекар от София.По този начин много момичета от София ще могат да изкажат мнението си и да те посъветват.Успех.
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #97 -: Февруари 10, 2007, 12:59:29 pm »
Момичета, виждам че доста се е говорило по темата Клостилбегит тук, но и аз се включвам с един въпрос.

Малко предистория - миомектомия Фев.05, опити за бебе - от Ноември 05, цветна снимка Окт06 - дясна запушена тръба. Следват два цикъла без ОВУ /чрез ултразвук/. Смених лекаря и той има съмнения че левия яйчник не овулира, а с дясна запушена тръба просто всичко е на шест!! Предписа ми клостилбегит - 2х1 от трети до седми ден. Ясно е защо ми го предписа, но не мислите ли че две хапчета на ден като старт е много?

p.s. Правила съм хормонални изследвания без прогестерон.
Re: Клостилбегит
« Отговор #98 -: Май 07, 2007, 18:12:41 pm »
zdraveite momi4eta.kazvam se Tsveti i sam ot Stara Zagora.na 29 godini,mojat ko6mar zapo4na s klostilbegit predi 4 godini kakto na vsi4ki i na men mi be6e izpisan za stimulirane na ovulacija i estestveno po barzo zabremenjavane.no uvi stana obratnoto ot stimuliraneto folikulite zapo4naha da rastat ne s dni a s 4asove i stanaha ogromni kisti po 10-12 sm. trjabva6e da me operirat barzo za6oto be6e opasno da ne se puknat i da napravja peritonit operacijata mina uspe6no uspjaha da mi zapazjat i 2 jai4nika no vednaga sled 1 operacija posledva 2 blagodarenie na dok buzalov i ekipa mu problema be6e ovladjan no z mesec dotuka bjaha silite na moite lekari i trjabva6e da zamina za sofia kadeto razpolagat s pove4e aparatura i vazmojnosti ot tuk.tam mi praviha punkcija na kisti  i se naloji 3 mes da leja v mai4in dom kadeto bjah pod palno nabludenie i na neznam kolko vida injekcii i lekarstva za da se podtisnat jai4nicite i funkcijata im be6e pove4e ot ko6mar lo6 sn ot koito neznaeh dali 6e se sabudja.iskam da blagodarja na Docent Shterev Dok. Gar4ev i celija im ekip 4e prez cjaloto tova vreme bjaha do men i ne mi pozvoliha da padna duhom.neznam kakvo da vi posavetvam sas priemaneto na klostilbegit no za men i za mnogo specialisti s koito sam razgovarjala tova lekarstvo e opasno ima mnogo drugi savremenni metodi i lekarstva za da se postigne jelanija rezultar.stiskam palci na vsi4ki vas,celuvki ot men
Re: Клостилбегит
« Отговор #99 -: Май 10, 2007, 14:23:41 pm »
здравейте и от мен аз също пих клостилбегит в продължение на 3 месеца и в началото ми се гадеше и повръщаше чувствах и една тъпа болка ниско долу в яйчниците; спрях ги след 3 месец по собствена преценка тъй като не ми бяха правени никакви изследвания преди това и то защото лекаря така прецени;използвам момента да ви попитам какво трябва да изследвам в случая преди да ги пия отново евентуално въпреки че са ми предписани едва ли не на сляпо ориентираите ме към някой дзобър лекар благодаря ви
Re: Клостилбегит
« Отговор #100 -: Май 10, 2007, 15:37:12 pm »
А за кой град го търсиш този лекар?
Ако нямаш проверка за проходимостта на тръбите - цветна снимка или хидротубация - трябва да се направи преди следващо взимане на клостил.
Приемането на Клостил не трябва да се прави на сляпо, ефекта му трябва да се проследява при лекар!


ПС: След като ти стимулират овулацията, направена ли е спермограма при мъжа примерно, за да се видят там нещата? Дано няма де, но ако при него има проблеми, стимулирането ти е безпредметно.
« Последна редакция: Май 10, 2007, 15:44:28 pm от BLACK_ROSE »
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #101 -: Май 10, 2007, 16:01:19 pm »
Щом си от София: www.ivf.bg
                 www.invitro-bg.com


Нека се включат и момичетата от София с предложения
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #102 -: Май 10, 2007, 16:53:34 pm »
Ето още едно предложение
www.ivf-bg.com
Успех  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    sbubi

  • ***
  • 178
  • красотата ще спаси света
Re: Клостилбегит
« Отговор #103 -: Май 11, 2007, 09:10:43 am »
когато пих клостилбеит го пих на сляпо без лекарски контрол и някакав вид наблудение не е моя гре6ката а бе6е лекарска,а уж моя доктор се има за един от наи-добрите в стара загора,тогава няма6е такива форуми където можеш да про4етеш нещи4ко и правиш каквото ти кажат,нямаш друг избор.моми4ета доверяваите се една на друга и си споделяите ако с нещо мога и аз да бъда полезна пишете и питаите на вси4ки ще помогна с каквото мога неискам никоя от вас да изживява ада които изживях аз.успех на вси4ки
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Клостилбегит
« Отговор #104 -: Май 14, 2007, 14:25:16 pm »
Много е гадно, че още има "лекари", които изписват хапчета все едно черпят с бонбонки :( А още по-гадно е, че по-този начин губят ценно време, пари и могат да нанесат вреда на здравето на пацинтките си. Но най-гадното е, че когато момичетата разберат колко неправилно е постъпил лекрят им, започват да се чувстват виновни, че по-рано не са научили как трябва да постъпят :( Но нали за това отиваме на лекар? Да му имаме доверие и да намери той най-добрия подход при решаване на проблемите ни! Според мен трябва да се намери начин, стимулиращи овулацията лекарства да не се изписват без проверка на тръбите и СГ - т.е. задължителен пакет от цветна снимка или хидротубация с епикриза + СГ. Ама как да стане това - може би някой от пишещите тук лекари може да предложи.
Между другото - може ли приемът на клостил в големи дози и продължително време да доведе до изчерпване на ЯР? При положение, че вместо 2-3 фоликула тръгват 4-5, че и повече... Такава логика виждам аз поне.


Re: Клостилбегит
« Отговор #105 -: Юли 11, 2007, 19:40:11 pm »
Zdraveite momicheta i az kato vas pija tova lekarstvo "Ciostilbegyt" veche 2 meseca i pri men imashe gadene,glavobolie,neraspologenie dage ot vreme na vreme imah problemi sas zrenieto.Mojata kuma go pi dva meseca i imashe uspeh bremenna e v 9 sedmica .i az sega sam v ochakvane da vidja dali i pri men ste ima rezoltat.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Клостилбегит
« Отговор #106 -: Юли 11, 2007, 23:29:12 pm »
   Може ли да се пие " Клостилбегит",(естествено по схема и лекарско наблюдение),но да не се стига до вътрематочна инсеминация в месеца на приема му?Въпросът ми всъщност е само са инсеминации ли се използва или може да се приложи и при естествен път за забременяване? :ask:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Клостилбегит
« Отговор #107 -: Юли 11, 2007, 23:33:55 pm »
На времето /2000-2001/ ми е изписван поне 4-5 месеца без изобщо да съм допускала, че е редно да се направи инсеминация, и добре че лекуващия ми тогава, беше съвестен и не ми е правил "инсеминации". Сега обаче, при тези обстоятелства, никога не бих се стимулирала без АРТ. :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Клостилбегит
« Отговор #108 -: Юли 11, 2007, 23:48:26 pm »
Благодаря за бързият отговор,evro!Но може ли да се използва и при естествено бебеправене?Пак да се следят фоликулите, да се спукат след инжектирането на прегнил... и после...до 36 часа...  :wink: Или само за инсеминации? :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Клостилбегит
« Отговор #109 -: Юли 11, 2007, 23:55:23 pm »
Може. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Клостилбегит
« Отговор #110 -: Юли 12, 2007, 00:10:30 am »
Може. :wink:

 :bighug: :bighug: :bighug:Благодаря,мила!
Re: Клостилбегит
« Отговор #111 -: Юли 12, 2007, 11:07:21 am »
Благодаря за бързият отговор,evro!Но може ли да се използва и при естествено бебеправене?Пак да се следят фоликулите, да се спукат след инжектирането на прегнил... и после...до 36 часа...  :wink: Или само за инсеминации? :D
Много често прилаган метод при проблем с овулацията, при по-млади жени и при добри мъжки показатели.
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #112 -: Юли 12, 2007, 11:26:27 am »
Може ли да питам нещ :ask:
Според вас необходимо ли е да се прави стимулация с Клостилбегит при положение че нямам планове да планирам бременност.  :!:
Аз съм с ПКЯ от 2 години, в момента пия Трисеквенс заради проблеми с ФСХ и естрадиол , мойта докторка ме пита дали сме правили стимулация , а аз пък от своя страна я питах защо при положение че не планирам бебе  :?: :balk_105:
Re: Клостилбегит
« Отговор #113 -: Юли 12, 2007, 13:32:10 pm »
Не знам момичета, да ли мястото е тук на моя въпрос но ще Ви попитам. И така миналия месец ми закъсня доста и моята докторка реши освен оргаментрил, да пия след като ми дойде и клостилбегит по схема. Обаче аз на своя глава не го пих, защото бях чела тук във форума, че такава стимулация не бива да се прави без да са ми правени допълнителни иследвания. Ние единствено сме правили спермограма, цитонамазка, фоликуметрия и съм пила дуфастон. Но сега малко ме мъчи сиъвестта, че не съм пила лекарството и не послушах докторката. Вие какво ще кажете добре ли постъпих или не? Моля Ви не ми се карайте много. :balk_144:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Клостилбегит
« Отговор #114 -: Юли 12, 2007, 14:07:12 pm »
А проходимост на тръбите? Без това изледване, не се пие клостил, Simply. А какво показа фоликулометрията?

Фанта, като няма да правите бебе, защо да се стимулираш?! Тъй, да се пробваш?

Аз вече нищо не разбирам...какви са тези лекари, дето ходите при тях??
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Клостилбегит
« Отговор #115 -: Юли 12, 2007, 14:20:35 pm »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Клостилбегит
« Отговор #116 -: Юли 30, 2008, 17:41:15 pm »
здравейте, имам не един въпроси,но първо да кажа какво е положението. имам Високи нива на тестостерон 
и още някакви други хормони не помня кои(диагноза СПЯ) и лекарят ми изписа костилбегит и утрогестан,не ми прави никакви други изследвания и ме изпрати с думите "ще ги пием 6 месеца(костилбегит) другото 3 месеца, ако през това време забременееш добре ще продължим да пием второто хапче и ЩЕ СЕ ВИДИМ СЛЕД 6 МЕСЕЦА". вече 2 месеца ги пия но наскоро се регистрирах и прочетох
всичко и направо не знам какво да си мисля, т.е. че ме претупва моя лекар. Също така аз не мислех да забременявам като отидох при него и не знам какво да правя.    :(
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #117 -: Юли 30, 2008, 17:52:54 pm »
Цитат
Също така аз не мислех да забременявам като отидох при него и не знам какво да правя.   
Искаш да кажеш, че не правите опити за бебе а пиеш Клостилбегит ли? 8O
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #118 -: Юли 30, 2008, 17:57:49 pm »
здравейте, имам не един въпроси,но първо да кажа какво е положението. имам Високи нива на тестостерон 
и още някакви други хормони не помня кои(диагноза СПЯ) и лекарят ми изписа костилбегит и утрогестан,не ми прави никакви други изследвания и ме изпрати с думите "ще ги пием 6 месеца(костилбегит) другото 3 месеца, ако през това време забременееш добре ще продължим да пием второто хапче и ЩЕ СЕ ВИДИМ СЛЕД 6 МЕСЕЦА". вече 2 месеца ги пия но наскоро се регистрирах и прочетох
всичко и направо не знам какво да си мисля, т.е. че ме претупва моя лекар. Също така аз не мислех да забременявам като отидох при него и не знам какво да правя.    :(

моят съвет е да спреш да пиеш Клостилбегит и да потърсиш друг лекар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит
« Отговор #119 -: Юли 30, 2008, 18:41:49 pm »
първоначално не мислех,но постепенно идеята ме обвзе и не мога да кажа че не искам бебче. и аз мислех
да отида на друг но сега нямам много време. а уж доктора при които сам бил добър
« Последна редакция: Юли 30, 2008, 18:43:23 pm от eillien »
Re: Клостилбегит
« Отговор #120 -: Юли 30, 2008, 19:02:37 pm »
Незнам колко е добър доктора ти ,но Клостилбегит не се пие преди да е направена проверка на тръбите.
Re: Клостилбегит
« Отговор #121 -: Август 04, 2008, 09:13:23 am »
Не знам дали някой някъде води статистика , но искам да се отчета - аз пих Клостилбегит 3 месеца , но ефект нямаше  :( :( :(, сега ми е първият месец , който ще е " чист " след приема му !
Дано при вас има ефект !
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Клостилбегит
« Отговор #122 -: Август 04, 2008, 11:10:12 am »
Какво значи нямаше ефект? Нямаше бременност или нямаше нарастване на фоликули.
Защото ефектът от кломифен цитратът не е бременност. След като фоликулите узреят те трябва да се пукнат, после лигавицата да е готова и накрая имплантацията да се осъществи. След това самата бременност най-вероятно отново ще се поддържа с хормони. Така че според мен ролята на дуфастона в бременността е много по-голяма, ама никой не казва няма ефект от дуфастона.

Аз имам поне 13 цикъла с кломифен цитрат (с три различни имена) и във всичките 13 цикъла имаше нарастване на фоликули. Но или не беше правилна дозата и не се пукаха фоликулите, или фоликулите зрееха на грешния яйчник и все ми се объркваха плановете. Но ефект имаше и в 13-те цикъла. Няма цикъл в който изобщо да не съм реагирала.
« Последна редакция: Август 04, 2008, 11:13:41 am от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Клостилбегит
« Отговор #123 -: Август 04, 2008, 11:27:50 am »
Тами, ние тука добре сме го изучили клостила, ама нали знаеш, че още има лекари които изписват "едни хапченца за забременяване". Та в този ред на мисли и при двете ни както и при Евита, резултат е нямало. То май от там трябва да се тръгне, преди да обясняваме, че трябва да се пие след проходимост на тръби и спермограма поне, да се повтаря, че този препарат само стимулира овулацията.
п.п. Евита, не казвам, че ти не го знаеш това, но наскоро получих съвет от случайна позната да пия въпросните хапчета за забременяване. И то от жена която не се е сблъсквала с нашите проблеми, ама нали знаеш " на моя приятелка, на сестра й колежка" :lol: То май не е смешно, а страшно.
Re: Клостилбегит
« Отговор #124 -: Август 15, 2008, 09:20:51 am »
Здравейте момичета!Юли месец пих за пръв път клостилбегит по предписание на лекаря ми, след като следяхме няколко месеца състоянието ми. Образувах фоликул, но не се спука. Сега ще ида на преглед за да видим с доки какво е станало с него и пак ще пия хапчетата. Много ще съм Ви благодарна ако споделите Вашия опит! Защо не се пукат при Вас тези фоликули? На ясно съм, че причините при различните хора са индивидуални. Благодаря Ви предварително!
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=simona1982][/url]
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #125 -: Август 15, 2008, 10:23:23 am »
Здравейте момичета!Юли месец пих за пръв път клостилбегит по предписание на лекаря ми, след като следяхме няколко месеца състоянието ми. Образувах фоликул, но не се спука. Сега ще ида на преглед за да видим с доки какво е станало с него и пак ще пия хапчетата. Много ще съм Ви благодарна ако споделите Вашия опит! Защо не се пукат при Вас тези фоликули? На ясно съм, че причините при различните хора са индивидуални. Благодаря Ви предварително!
Аз съм пила само един месец Клостилбегит и когато направих 2 фоликула с идеални размери,доки ми би Прегнил за да е сигурна че ще се спукат.

Re: Клостилбегит
« Отговор #126 -: Август 15, 2008, 11:56:13 am »
Благодаря за отговора! Днес съм на доки и искам да го попитам дали не трябва да ми сложи и на мен инжекция за пукането на фоликула, защото и преди да започна да го пия клостилбегита понякога образувах фоликул, но той не се пукаше, а ставаше премрежен и доста голям. Може би няма да се спукат без инжекция. Все пак клостила е само за стимулиране образуването на фоликули.
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=simona1982][/url]
Re: Клостилбегит
« Отговор #127 -: Август 15, 2008, 13:47:12 pm »
А Прегнила за пукането на фоликула :lol:
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Клостилбегит
« Отговор #128 -: Август 17, 2008, 21:40:57 pm »
Имам един много малоумен въпрос, някой може ли да ми отговори?! :oops: Защо например, ако са ти доказали овулация с фоликулометрия /демек яйцеклетката си слиза спокойно по тръбите, ако вече не съм изпаднала в някаква дълбока заблуда... :ask:/ то тогава е нужна тази цветна снимка за доказване на проходимост на тръбите?! Забивам си въпросчето тук, защото винаги, когато се говори за клостил всеки напомня-снимка, снимка....
« Последна редакция: Август 17, 2008, 22:47:39 pm от alimania »
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #129 -: Август 17, 2008, 21:54:10 pm »
Цитат
ако са ти доказали овулация с фоликулометрия /демек яйцеклетката си слиза спокойно по тръбите
С фоликулометрията се проследява нарастването на фоликулите и дали се пукат,също дебелина на маточната лигавица.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Клостилбегит
« Отговор #130 -: Август 17, 2008, 22:51:47 pm »
Цитат
ако са ти доказали овулация с фоликулометрия /демек яйцеклетката си слиза спокойно по тръбите
С фоликулометрията се проследява нарастването на фоликулите и дали се пукат,също дебелина на маточната лигавица.
Така си е, права си! Е, какво става с тези фоликули, ако не могат да минат през тръбата?! :ask:
Абе то е ясно, че цветната снимка е нужна, но аз на себе си някак си искам да го обясня! Откакто поисках да имам бебе разбрах колко непросветена съм всъщност! Спирам с въпросите, за да не обърквам темата!!!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #131 -: Август 18, 2008, 09:06:41 am »
Цитат
ако са ти доказали овулация с фоликулометрия /демек яйцеклетката си слиза спокойно по тръбите
С фоликулометрията се проследява нарастването на фоликулите и дали се пукат,също дебелина на маточната лигавица.
Така си е, права си! Е, какво става с тези фоликули, ако не могат да минат през тръбата?! :ask:
Абе то е ясно, че цветната снимка е нужна, но аз на себе си някак си искам да го обясня! Откакто поисках да имам бебе разбрах колко непросветена съм всъщност! Спирам с въпросите, за да не обърквам темата!!!
Ама те се пукат или стават на кистички. :)

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Клостилбегит
« Отговор #132 -: Август 18, 2008, 12:21:43 pm »
Цитат
ако са ти доказали овулация с фоликулометрия /демек яйцеклетката си слиза спокойно по тръбите
С фоликулометрията се проследява нарастването на фоликулите и дали се пукат,също дебелина на маточната лигавица.
С фоликулометрията не може да се проследи дали яйцеклетката слиза по тръбите. Проследява се дали се е спукала. Ако се е спукала, значи вече я няма там. И това е овулация.
Но ако тръбите са запушени няма как да се срешне със сперматозоида. Или ако са трудно проходими... вече може да има други проблеми. Това се вижда с цветната снимка. Дали евентуално би могло да има проблем с тръбите и това да пречи на забременяването.

Представи си, че Мбонго Мбонго, когато стане пълнолетен, трябва да се срещне с Го Якока, да нарисуват картина и с влак да я донесат от Ботевград до София. Но картина в София няма.
С фоликулометрията ще проверят дали Ботевград съществува (да не става дума за древен град открит след разкопки). Дали София съществува. Дали Мбонго Мбонго съществува и дали е навършил пълнолетие.
С цветната снимка ще проверят дали има влак от Ботевград до София. И дали всичко е наред с линията (да не е замръзнала, разкривена или задръстена от свлачище).
Със спермограмата ще проверят дали Го Якока съществува и дали не го мързи да иде до Ботевград. С SDI тест ще проверят дали не е сляп и дали не е без ръце. Дали може да рисува...
С посткоиталния тест ще проверят дали Мбонго и Го не са много скарани.
И няма с какво да проверят дали Мбонго Мбонго изобщо някога е идвал до София с влак. Има и други неща, които не могат да проверят и други, които проверяват, но...
Добрата новина е, че ако от София до Ботевград няма влак ще докарат Мбонго Мбонго и Го Якока до София и тогава ще нарисуват картината направо тук.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Клостилбегит
« Отговор #133 -: Август 18, 2008, 13:22:03 pm »
:jump12:ей на това му се вика обяснение :lol:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Клостилбегит
« Отговор #134 -: Август 18, 2008, 22:46:43 pm »
това направо разби представит ми за секс. :lol:
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Клостилбегит
« Отговор #135 -: Август 19, 2008, 20:02:04 pm »
Tamaraa! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Сигурно си мислиш:Каква е тази идиотка дето пита подобни глупости?!" Но честно да ти кажа, вече така ми се е развинтила фантазията, чеее....Отговорът ти много ми хареса и ме удоволетвори! :balk_602: Благодаря, момичета!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Клостилбегит
« Отговор #136 -: Август 20, 2008, 17:41:24 pm »
Tamaraa! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Сигурно си мислиш...
Изобщо нищо не си мисля. По-добре е да попиташ ако не знаеш
Никой не се е родил научен, а лекарите имат невероятната способност да използват неразбираем език. Така че е нормално да останеш с грешни впечатления.
Аз например цял следобед ревах, защото едно светило ми беше казало, че имам атрофия на лигавицата на матката и това не било добре. От къде да знам, че тя е с атрофия на сивото вещество, за сметка на силноразвитата й алчност.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Клостилбегит
« Отговор #137 -: Август 20, 2008, 18:49:59 pm »
От къде да знам, че тя е с атрофия на сивото вещество, за сметка на силноразвитата й алчност.
Добре казано...за съжаление!
За да не разводнявам повече тамата ще кажа за клостил-а! Накратко казано аз ходя при  мой познат лекар, известен, не говори много- какво вижда той си знае....Аз само като стара свекърва питам, предлагам....Та уж всичко с ову-то ми беше ок, а само лигавицата ми беше тънка, а той още на 2, 3 месец каза: Клостил...Аз като му прочетох листовката и разбирасе се отказах...но след още месец, 2 неуспехи реших да опитам- е, нищо не стана първия месец-само се сдобих с едно 10 дневно кафеникаво зацапване и ново лекарство за него-Оргаметрил! :( И така...
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*

    Val4eto555

Re: Клостилбегит
« Отговор #138 -: Септември 24, 2008, 20:19:12 pm »
И аз имам едно въпросче.
В момента пия Дуфастон и от 3 до 7 ден на следващия цикъл за пръв път ще се стимулирам с клостилбегит по лекарско предписание. Но ми се налага да пътувам за 5 дни в чужбина и тези дни се падат точно 10-14 ден от М цикъл, което ще попречи на проследяването.
И ето въпроса (не ми се смейте) мога ли да удължа приема на Дуфастон с още 5 дни и по този начин да отложа началото на следващия цикъл и чужбина да ми се падне 5-9 ден?
*

    nadid

Re: Клостилбегит
« Отговор #139 -: Октомври 09, 2008, 10:37:54 am »

здравейте аз съм нова и много притеснена
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Клостилбегит
« Отговор #140 -: Октомври 09, 2008, 20:46:00 pm »

здравейте аз съм нова и много притеснена
здравей, сподели какво точно те притеснява
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Клостилбегит
« Отговор #141 -: Октомври 16, 2008, 00:38:46 am »
  Здравейте,незнам дали тука е мястото ,но искам да попитам относно страничните ефекти на клостилбегита.Имам склонност към образуване на кисти в гърдите и притесненията са ми свързани с въпроса, дали при употребата му може да възникнат някакви рецидиви?
« Последна редакция: Октомври 16, 2008, 00:42:17 am от Tortilla Flat »
Re: Клостилбегит
« Отговор #142 -: Юли 11, 2010, 20:08:04 pm »
А някой знае ли защо се изписва клостилбегит от 5-ти ден или от 3-ти, т.е. от какво зависи?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #143 -: Юли 11, 2010, 20:47:19 pm »
А някой знае ли защо се изписва клостилбегит от 5-ти ден или от 3-ти, т.е. от какво зависи?

от преценката на лекаря за дължината на цикъла, дължината на лутеалната и фоликулярната фаза, от други особености на пациентката, а понякога - и от предпочитания на лекаря на база статистика за успеваемост.
Клостилбегит може да се изписва от 1-ви до 5-ти начален ден.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит
« Отговор #144 -: Юли 11, 2010, 21:19:39 pm »
Всъщност дали е толкова важно дали ще е от 3-ти или от 5-ти ден? И означава ли това, че при по-къс цикъл или ранна овулация (ако въобще има без стимулация) е по-добре да се приема от 3-ти ден. Питам примерно, защото вярвам, че всяка от нас знае, че всичко е инидвидуално и не трябва да се пият лекарства и да се правят схеми без лекар. А и повечето лекари май дават клостилбегит от 5-ти ден. Някъде четох, че успеваемост има повече, ако се приема от 3-ти. Но и по-често се случват ранни аборти при тази схема. Ако някой сподели от кой ден го е пил и какъв е бил резултатът, ще съм много благодарна.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Клостилбегит
« Отговор #145 -: Юли 11, 2010, 23:05:53 pm »
Въпрос на практика е кой ден и кога ще го изпише лекуващия, да - обикновенно се пуска от 3 ден.
За успеваемост ще ти кажа че в световен мащаб това е лекарството довело до най-много бременности, но това съсвем не означава че всяка която го приема ще забременее веднага. Това е така защото е най-ефтиния и не рисков илач за стимулация (говоря за разумно ползване на препарата). Иначе за самото забременяване при стерилитет в двойката с помощта на Клостила, е важно, дори най-важно е качествената диагностика.
Аз съм го приемала 5 или 6 път в живота си, правех по един макс. два фоликула, не постигнахме бременност, защото с години бе пренебрегван мъжкия фактор.
Успех!

п.п. проходимостта на тръбите е задължителна!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #146 -: Юли 12, 2010, 00:40:16 am »
аз съм пила Клостилбегит 6-7 пъти, изписван ми е бил от 2-ри или от 3-ти ден. имам дете след инсеминация и Клостил.
никаква връзка няма между началната дата на прием на Клостил и процента на ранните спонтанни аборти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит
« Отговор #147 -: Юли 26, 2010, 15:34:26 pm »
Здравейте момичета,

От доста време чета темите във форума, но пиша за пръв път :)
Този месец пих Клостилбегит от петия ден по 2 таблетки дневно - сутрин и вечер 5 дни. Меря БТ от 4 месеца всяка сутрин. Моят доктор ми каза, че според графиките на БТ нямам овулация (температурата никога не достига 37 градуса след спадането около 13 ден на цикъла). Четох на много места за това, колко градуса трябва да е БТ след овулация и мисля, че само на едно, две места пише, че трябва да е 37 или над 37. А при мен никога не достига толкова - имам температури 37 до 37.3 но към 18-20 ден от цикъла. Цикълът ми е 27 дни. Веднага след овулация (базирайки се на спада на температурата около 13-14 ден и положителните тестове за овулация)имам повишаване,но не достига 37, а 36.8-36.9.
А моят доктор ми казва, че БТ трябва да е 37 или над 37 и само тогава имам овулация. На въпроса ми за тестовете защо са положителни отговори, че понякога не са точни и че най-сигурният метод за доказване на овулацията е БТ.
Моля, споделете как е при вас БТ след овулация. И наистина ли трябва да достига точно 37 или над 37? Започвам да се съмнявам в моя доктор и това ме притеснява.
Правила съм си всички хормонални изследвания - всичко е в нормата. Имах ниско ниво на прогестерона в лутеалната фаза но пих три месеца дуфастон и сега е ок.
Относно Клостилбегита - пия го за пръв път този месец и нямах абсолютно никакви странични ефекти - нищо. Някои момичета споделят, че се чувстват депресирани, а при мен май беше обратно - чувствах се страхотно. Единствено на 14 ден от цикъла имах силни болки долу ниско в дясно, обикновенно около 13-14 ден ме наболява долу ниско, но този път беше доста силно, не можех да ходя. Възможно ли е да е Клостилбегита? Не ми е правен ултразвук по време на приема - и това също ме притеснява.
Моля споделете своя опит :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #148 -: Юли 26, 2010, 15:51:48 pm »
Клостилбегит не е невинно лекарство. Не е желателно да се приема повече от 3 месеца без прекъсване и повече от 6-7-8 пъти в живота. Затова Клостилбегит се предписва внимателно и при нужда, като се спазват някои предварителни изисквания (описвам поредно):

1. Прави се спермограма на мъжа. Ако проблемното забременяване се дължи на лоша спермограма, пиенето на Клостилбегит от жената не помага с нищо.
2. Прави се изследване за проходимост на тръбите. Ако проблемното забременяване се дължи на запушени маточни тръби, Клостилбегит не помага с нищо.

едва тогава, ПРИ НУЖДА (стимулиране на овулация, ако такава ДОКАЗАНО липсва или при инсеминация) се предписва Клостилбегит, като ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се проследява на ултразвук какъв е ефектът от приема на лекарството. Този ефект не се следи чрез температурни графики! (да оставим настрана факта, че не е задължително да мине температурата 37 градуса, за да се предполага наличие на овулация по графиката...)

За по-подробно разяснение на горното, виж тази статия:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=561&Itemid=17

като прочетеш и осмислиш всичко написано по-горе, ще стигнеш до логичния извод, че си попаднала на некомпетентен лекар и трябва да го смениш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит
« Отговор #149 -: Юли 26, 2010, 16:43:51 pm »
Здравей Jam,

Всъщност правихме спермограма на мъжът ми преди да започна с Клостилбегит. Всичко е ок при него. Изследване за проходимост не ми е правено, попитах доктора дали не трябва да го направим, каза цитирам "че не е безобидно и не ми препоръчва да се подлагам на това". Спомена, че съм с обърната матка, но това не е проблем.
Много ме успокои за температурата. Благодаря!
Аз съм от средно малък град  :) и тази седмица ще си запиша час в Пловдив. Мисля да отида при д-р Карагьозов, две познати ми го препоръчаха. Ще се радвам, ако ти можеш да също да ми препоръчаш добър доктор в Пловдив.  :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #150 -: Юли 26, 2010, 16:53:11 pm »
в Пловдив - д-р Васил Даскалов от Медикус Алфа.

сменяй лекаря, определено.
а спермограмата къде я правихте? и това има огромно значение...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит
« Отговор #151 -: Юли 26, 2010, 17:06:45 pm »
Занесохме проба на моя доктор - той ни даде контейнерче, занесохме му пробата и след това ми каза, че бил отличник (мъжът ми) и при него няма проблем. Не вярвам той да има необходимото за цялостното изследване оборудване, предполагам, че е гледал подвижност на сперматозоидите под микроскоп. Но само предполагам. Да и за Даскалов ми казаха също. Ще си запиша час при него. Благодаря много за бързия отговор...
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #152 -: Август 17, 2010, 15:54:08 pm »
Здравейте,днес ми е 3и ден от приема на Клостилбегита, но съм малко притеснена защото преди около 12тина дни правихме последния си опит за бебе а ходих на преглед на 5я ден след опита и когата доктора ме гледа,съответно нищо не се видя защото беше твърде рано и ми изписа Клостила. Въпроса ми е възможно ли е ако се е получила бременност тогава сега приема на Клостила да навреди. 
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #153 -: Август 17, 2010, 16:12:11 pm »
Да, може да навреди. Не бива да започваш нова стимулация ако си бременна.

Но описанието ти е много объркано. Какво значи "опит за бебе" и "5-тия ден след опита"? Не се води по половите актове, а по дните от менструалния цикъл.

Кога беше последната ти менструация?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #154 -: Август 17, 2010, 16:23:29 pm »
sandy,
Клостилбегит се пие в първите дни след началото на менструалния цикъл. не може да си бременна, ако си имала менструация. ти от кой ден на цикъла започна да пиеш Клостил?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Клостилбегит
« Отговор #155 -: Август 17, 2010, 16:38:06 pm »
може да не съм обяснила ясно, за което съжалявам  :oops:
значи пия Клостила от 5я ден на цикъла (дойде ми на 11,08 а почнах да го пия на 15,08)
притесненията ми се базират на факта че на 04,08 ни беше последното бебеправене и дори и да е станала брееменност на 09,08 когато бях на преглед е твърде рано зада се види нещо
все пак надеждада умира последна и се надявах че въпреки че ми дойде може и да е цветна бременност, защото според мен цикъла този месец ми беше малко по-слаб от друг път или просто си втълпявам незнам
и ако е станало нещо дали Клостила може да навреди на толково ранен етап
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #156 -: Август 17, 2010, 16:44:16 pm »
ще се повторя - щом си имала менструация, не си бременна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Клостилбегит
« Отговор #157 -: Август 17, 2010, 16:46:20 pm »
и аз това си мислех, но все пак реших да чуя и др мнения по въпроса
сега вече съм по-спокойна
благодаря  :wink:
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #158 -: Август 19, 2010, 11:55:14 am »
Момичета,

На мен доктора ми изписа Клостил Бегит без да ми е правена цветна снимка.
Ще го пия 2 месеца и се надявам че няма кой знае колко да ми навреди. А и поне си знам кога е овулацията.

Че той моят цикъл инъче е толкова нередовен. Нямам никаква представа кога ще ми дойде, камоли кога ми е овулацията :lol: :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #159 -: Август 19, 2010, 13:34:58 pm »
На мен доктора ми изписа Клостил Бегит без да ми е правена цветна снимка.
Ще го пия 2 месеца и се надявам че няма кой знае колко да ми навреди. А и поне си знам кога е овулацията.

без цветна снимка и спермограма на мъжа, няма смисъл да се пие Клостилбегит. ако са ти запушени тръбите или мъжът ти има намалени оплодителни способности, пиенето на Клостилбегит ще е напразно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Клостилбегит
« Отговор #160 -: Август 19, 2010, 20:32:41 pm »
Optimistka ,клостила не е безобиден,ще повторя-трябва да се внимава с това лекарство-на сайте има инфо.Освен това трябва да имаш направена цветна снимка за проходимост на тръбите и спермограма на мъжа ти!
Re: Клостилбегит
« Отговор #161 -: Август 20, 2010, 14:45:17 pm »
                            Добър ден!
  Вече съм на втори цикъл Клостилбегит-2табл.+Прегнил5000-1ампила/Пих 3месеца,почивка 3месеца и сега пак насъщата терапия/.Д-ра от Б-с каза,че 2 ампули Прегнил ще са много за мойте кг. тегло/60кг. на 170см. ръст/,а този от София беше казал по 2ам.За сега е безуспешна терапията.
 Дали да кажа все пак да ми бие 2ампули Прегнил?
 Опасявам се,че положението отива към оперативна лапороскопия.А неизвестното малко ме притеснява,т.е. лапороскопията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #162 -: Август 20, 2010, 14:47:19 pm »
                            Добър ден!
  Вече съм на втори цикъл Клостилбегит-2табл.+Прегнил5000-1ампила/Пих 3месеца,почивка 3месеца и сега пак насъщата терапия/.Д-ра от Б-с каза,че 2 ампули Прегнил ще са много за мойте кг. тегло/60кг. на 170см. ръст/,а този от София беше казал по 2ам.За сега е безуспешна терапията.
 Дали да кажа все пак да ми бие 2ампули Прегнил?
 Опасявам се,че положението отива към оперативна лапороскопия.А неизвестното малко ме притеснява,т.е. лапороскопията.

здравей! защо ти е предписан Клостилбегит? каква ти е диагнозата? имаш ли цветна снимка за проходимост на тръбите? мъжът ти има ли спермограма? следи ли докторът на ултразвук какъв е ефектът от приема на Клостил?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит
« Отговор #163 -: Август 20, 2010, 16:21:27 pm »
Само за инфо на новите момичета искам да кажа че през февруари т.г. стартирах ИНСЕ и пих клостилбегит от 5-ти до 10-ти ден 2х1 и имах повече от 12 фоликула. Лекарството съвсем не е безобидно,всичко зависи от вашият организъм и задължително приема му трябва да се следи с УЗ!

*
Re: Клостилбегит
« Отговор #164 -: Август 23, 2010, 10:42:44 am »
Явно навсякъде информацията е различна, и както изглежда подвеждаща.
Моят доктор ми каза: " Ще ти предпиша тук едни хапченца да си засечеш овулациятя".
Обясни, че на 13 ден от цикъла трябва веднъж да правим секс и толкова.
Все едно ми предписа ментови бонбонки :lol:.А тя работата била "ДЕБЕЛА"
Re: Клостилбегит
« Отговор #165 -: Август 23, 2010, 10:57:04 am »
Оптимистка, това което ти е казал лекаря ти е много несериозно и непрофесионално!

С тези хапчета шега не бива!

Моят опит с тях е 11 малки фоликула, които даже не порстнаха, а си останаха като кисти....а ако това не беше проследено с прегледи, колко ли много щях да се надявам докато чакам да ми дойде...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Клостилбегит
« Отговор #166 -: Август 23, 2010, 11:50:16 am »

Какво да кажа... 8O Докторите май са доктори само в частните си кабинети.
Когато са в болниците са просто едни писари на рецепти.( Вповечето случаи).
Все пак се надявам клостила да помогне при нас. Ще стане ясно 34 седмица какъв е резултата. :wink:

Само да ни се родят бебчета и ще забравим всички тези кофти изживявания :wink:
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #167 -: Август 23, 2010, 12:29:27 pm »
А какво реши по въпроса за цветната снимка?
Гледам, че доста момичета са те предупредили след какви изследвания се предписва Клостил, ето и аз ти го казвам - това не са безобидни хапчета.
*

    Sharky43

  • **
  • 71
  • Не се предавам.
Re: Клостилбегит
« Отговор #168 -: Август 23, 2010, 13:03:28 pm »
На мен, в предната клиника по АРТ (ще я намерите в историята на постовете ми), по същия абсурден начин ме стимулираха с клостилбегит, а после дори и ин-витро ми направиха (естествено - неуспешно) без цветна снимка. И понеже се води специализирана клиника по АРТ, има договор с ФАР, аз, като обикновен пациент, как да им кажа, че не са ми направили еди-какви си изследвания - като отивам там с пълното доверие , че те са специалисти и че си вършат работата?

Изобщо, я ме научете как го правите това - да кажете на доктора какво очаквате да направи или да ви изпише? (То не само мен научете, явно такива като мен с лопата да ги ринеш, дето пълним докторски касички, та  явно от подобно разяснение има смисъл).


*
Re: Клостилбегит
« Отговор #169 -: Август 23, 2010, 13:17:04 pm »
Аз съм имала късмет лекар да ми обърне внимание, но все пак голяма част от информацията ми е от четене в сайта и форума на Зачатие. Клиниките са натоварени, и нерядко се пропускат изследвания, факти от физическото състояние и т.н. Затова, много често момичетата, благодарение на информацията тук, отиват с подготвени въпроси, което спестява много време, а и не съм чувала на някой да му е отказан отговор.

Ако не ти харесва метода на лечение на твоя лекар, търсиш второ мнение. Ако си решил, че нещо е по-добре за теб, настояваш.

Никой няма да се погрижи по-добре за теб, отколкото ти самия. В нашия случай става с информиране и настояване да ни се обърне внимание.

п.п. А ако лекар ти предпише лечение с Клостилбегит, без спермограма, хормони и проходимост на тръби, не ти трябва да настояваш, а направо бягаш оттам.
« Последна редакция: Август 23, 2010, 13:21:13 pm от Елфи »
Re: Клостилбегит
« Отговор #170 -: Август 23, 2010, 13:29:32 pm »
  Направени ни са: 1.спермограма 2.хормони 3. цветна снимка!След това е назначено Клостилбегит 2табл.+1 ампула Прегнил5000, два курса по 3 месеца с почивка между тях от 3 месеца.
 
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Клостилбегит
« Отговор #171 -: Август 23, 2010, 18:06:04 pm »
Привет от мен,момичета :)!Pateto-jaki тръбите как са ти- резултат от цветна снимка,лапароскопията диагностична или оперативна ще бъде? Извинявай,че питам,но не ми стана ясно! :wink: предполагам ,че правиш инсеминация от това,което прочетох
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #172 -: Ноември 09, 2010, 18:12:10 pm »
Моля ви дайте акъл и съвет.

В периода октомври-декември 2009-та направих три поредни, стимулирани с кломифен инсеминации. Регирах добре с по 3-4 фоликула, при нарастващи дози: от 50 мг/ден до 200 мг/ден. Тръби проходими, УЗ и хормонални изследвания при всяка стимулация.

Мъжът ми се оперира от варикоцеле февруари 2010-та и ефектът е такъв: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=38901.msg726151#msg726151

Има ли смисъл да пия отново кломифен за нови 2-3 инсеминации? А ако направя стимулациите през месец вместо в няколко поредни месеца?

На 36 съм и ФСХ беше добре (под 10). Опасността от изчерпване на яйчниковия резерв ми се мержелее, затова питам.
Re: Клостилбегит
« Отговор #173 -: Ноември 09, 2010, 19:19:07 pm »
Цигу, доколкото мога да се ориентирам при вас основното е мъжкия фактор, а не липсата на овулация при теб.

Ако при теб си има доказана овулция всеки месец, защо не опитате инсе на естествен цикъл, разбира се ако лекарите в САЩ практикуват това.

Иначе Клостибегита си е най-леката стимулация, за която поне на мен ми е известно, а и при инсе не се цели да има много фоликули, но все пак шанса при наличието на 2 е повече от този при 1 :wink: - чисто математически :)

Казват че Кломифен се приема не повече от 6 пъти в живота на жената, може би само още една или две стимулации са достатъчни, според мен :)
А дали всеки месец или през месец, май няма кой знае каква разлика, а от значение е само времето и финансите за процедурата.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Клостилбегит
« Отговор #174 -: Ноември 09, 2010, 22:49:27 pm »
Цигу, доколкото мога да се ориентирам при вас основното е мъжкия фактор, а не липсата на овулация при теб.

Ако при теб си има доказана овулция всеки месец, защо не опитате инсе на естествен цикъл, разбира се ако лекарите в САЩ практикуват това.


Не съм питала правят ли нестимулирани инсеминации, но като знам, че с по 3-4 фоликула не стана, много се съмнявам да имаме шанс на естествен цикъл.

Не ща да прибързвам, но се чудя изобщо с нашия мъжки фактор дали да минаваме направо на инвитро вместо да ме стимулират с кломид и да ме инсеминират...
Re: Клостилбегит
« Отговор #175 -: Ноември 09, 2010, 23:09:03 pm »
Да си призная, смятам че, ако няма проблем с мъжкия фактор инсеминациите са излишни.
Достатъчно е контролиран цикъл или стимулиран (ако липсва овулация) и при необходимост прием на прогестеронов препарат. До това заключение стигах поне след моите перипетии.

Ако има проблем при мъжа ми се струва оправдано да се направи инеминация, без значение със или без стимулация. А относно броя на фоликулите, това за мен не е критерий (въпреки че математически вероятностите са други :wink:, но фактически :wink:).

Цигу от конкретните показалите на спермограмата зависи, кое е по-добро в случая (аз там не съм особено наясно), до 3-4 инсеминации си струва, от там на татък може би е по-добре да се премине към инвитро/икси.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Клостилбегит
« Отговор #176 -: Февруари 09, 2011, 18:59:30 pm »
Само ми е любопитно едно нещо - след като клостила не се препоръчва при поликистоза, има ли други медикаменти, които се прилагат при стимулацията?
След като поликистозата е овладяна (имам в предвид, че кистите са изчистени и яйчниците са сравнително спокойни), не пречи да се опита Клостилбегит.
Аз поне не съм чувала, че той не е подходящ при ПКЯ, а напротив той е първото нещо, което се опитва.

Разбира се има и други препарати, които може в последствие да се използват, за да се прецезира стимулацията, но в голяма част от случаите на ПКЯ, Клостилбегита помага.
Ако той на даде нужния ефект лекарите променят вида на лекарствата.

Разбира се всеки специалист според конкретния случай може да прецени да не използва него, а други медикаменти.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Клостилбегит
« Отговор #177 -: Февруари 10, 2011, 15:16:19 pm »
Само ми е любопитно едно нещо - след като клостила не се препоръчва при поликистоза, има ли други медикаменти, които се прилагат при стимулацията?
Аз поне не съм чувала, че той не е подходящ при ПКЯ, а напротив той е първото нещо, което се опитва.
Само да допълня, че в листовката на Клостилбегита, ПКЯ е изключението при което неприлагането на медикамента не не недопустимо. Цитирам " Не приемайте Клостилбеги ... Ако имате неуточнени кисти на яйчниците (освен при поликистоза на яйчниците) ....."
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
Re: Клостилбегит
« Отговор #178 -: Февруари 28, 2011, 08:53:00 am »
Здравейте момичета!Аз съм с поликистозни яйчници.Не мие правено изследване за проходимост на тръбите и фуликулометрия.Изписаха ми Клостилбегит,защото от година правихме опити за бебе.При мен нямаше много странични ефекти,освен съхненето на устата и сгъстена цервикална слуз,та дори я нямаше.Първият месец при прием на Клостилбегит го приемах 2*2 хапчета(5 дена) от 5-я ден на менатруалния цикъл.А от 16-тия ден Дуфастон 2*1 хапче за 10 дена и Геритамин нео 2*1 хапче за 10 дена ,заедно с Дуфастона.3 дена преди очакван цикъл бях на преглед-нямах останали неспукани фуликули.Увеличи ми се дозата на 3*1 хапче  -за 5 дни Клостилбегит пак от 5-я ден и от 16-я ден пак Дуфастон и Герикапс във същите дози.Три дена преди очакван цикъл бях на преглед и се оказа че имам 3 неспукани фоликула в десен яйчник и два в левия.Последва закъснение и на 6-ти 7-ми ден от закъснението направих два теста за бременност ,като си мислех че пак ще са отрицателни,но бяха положителни!После изчаках още няколко дена закъснение,отидох на преглед и се видя бременност в 6-та седмица.Чудото се случи благодарение на Клостилбегита.Пак бих се подложила на това.Пожелавам ви и на вас да се случи това щастие!
« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 09:01:25 am от presiana85 »
Re: Клостилбегит
« Отговор #179 -: Октомври 18, 2011, 09:33:31 am »
Здравейте имам въпрос за приема на Клостилбегит: Трябва ли да съвпадне датата от клостилбегит–датата на овуто с датата на ОВУто без този прием.Тоест в листовката пише че след прием ОВУто идва между 5-7 ден при мен цикъла ми е 30 дни тоест ОВУ то настъпва на 13-14 ден от цикала по теза сметки трябва да пия Клостилбегит от 3 до 7 ден и овуто ще е на 13 ден от цикъла тоест датите съвпадат.Но два пъти ми го изписват от 5 до 9 ден а сега ми го изписаха от 3 до 5,защо?До сега както съм го пила значи овуто се е разминавало с два дни,нищо не разбирам моля ако някой знае нещо повече за приема на това лекарство да ми каже?
Re: Клостилбегит
« Отговор #180 -: Октомври 18, 2011, 10:49:12 am »
Валентина, при всеки е индивидуално, не мисля че е проблем, че дните няма да съвпаднат както е написано на листовката. Приемай си лекарството така както ти е предписано от лекаря, за да смени дните на прием е имал нещо на ум.
При някои момичета овулацията може да се измести напред след приема на клостилбегит, при други може да остане в рамките на нормалните за тях дни, важното е да слушаш лекаря си.

Проследявате ли овулацията с ултразвук, че те притеснява това на кой ден ще се падне?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Клостилбегит
« Отговор #181 -: Ноември 04, 2011, 12:09:04 pm »
може ли да ми споделите какви са страничните ефекти,които сте получили от този препарат,неразположение и други подобни  ?
защото като чета се оказва доста сериозен
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #182 -: Ноември 04, 2011, 14:46:59 pm »
sangrea, ето ти линк към листовката! В нея са описани и страничните ефекти. Дано да нямаш никой от тях!

http://apteka.framar.bg/11000617/%D0%BA%D0%BB%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B1%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%82-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-50-%D0%BC%D0%B3-10

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #183 -: Ноември 04, 2011, 14:57:19 pm »
в листовката е описано всичко, както я е посочила blue_sky. аз лично съм пила Клостилбегит няколко пъти, без никакви странични ефекти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Клостилбегит
« Отговор #184 -: Ноември 04, 2011, 15:09:44 pm »
В един период го пих четири поредни месеца, три от които с инсеминации, и се чувствах емоционално лабилна. Имах внезапни силни пристъпи на плач и отчаяние по време на работа или докато шофирах.

Това разбира се е относително и може да не е предизвикано от лекарството, но познавайки темперамента си, го отдавам на кломифена.
Re: Клостилбегит
« Отговор #185 -: Ноември 23, 2011, 08:39:14 am »
Здравейте,може ли някой да ми каже дали може да се пие Клостилбегит ако в следствие на употребата му миналия месец ми се появи фоликулярна киста,сега мога ли да го пия пак или трябва да чакам първо да се махне кистата?И още един въпрос който ми се върти в главата:Дали тази киста не се е образувала защото ми е била изписана висока доза от лекарството и сега трябва да пия по малко?Само да кажа,че при първия прием на препарата имах бременност като го пиех от 5 ден по 1т. на ден,но тя завърши с Миссед аборт.Втория път ми го изписаха от трети ден по 1,5т. но без резултат само кистата де :(,сега дали да настоявам да ми намалят дозата щом при първият опит е била успешна тази схема?Благодаря ви предварително!
Re: Клостилбегит
« Отговор #186 -: Ноември 23, 2011, 09:36:50 am »
Валентина, първо трябва да се махне кистата преди каквито и да е било други стимулации.
За тази цел лекарите викат на първи преглед 2-3 ден от цикъла, проверяват за кисти и задържани фоликули и ако всичко е ок, назначават стимулацията.

Можеш отново да направиш стимулация с клостил ако лекаря ти го назначи, това че предния път не се е спукал фоликула не значи, че и сега ще е така. Важно е в случая да питаш дали не е по-добре да таймирате/предизвикате овулацията с Прегнил или Оветрил. След поставяне на инжекцията се намалява риска от не спукване на фолукала, въпреки че има и изключения(но това е друга тема).

А дозите ги остави на преценката на лекаря, определят ги основно спрямо това какъв е отговора на яйчниците при стимулацията, а не дали е имало бременност.

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Клостилбегит
« Отговор #187 -: Ноември 23, 2011, 15:14:33 pm »
Дали тази киста не се е образувала защото ми е била изписана висока доза от лекарството и сега трябва да пия по малко?
Твърдо не е това логиката. Образувала се е киста, защото не се е спукал фоликула. А това е била целта. Т.е. може да ти вдигнат дозата.
Можеш отново да направиш стимулация с клостил ако лекаря ти го назначи, това че предния път не се е спукал фоликула не значи, че и сега ще е така. Важно е в случая да питаш дали не е по-добре да таймирате/предизвикате овулацията с Прегнил или Оветрил. След поставяне на инжекцията се намалява риска от не спукване на фолукала
Много пъти съм чела подобни мнения (например от д-р Коларов), ама при мен, не само че не проработиха така нещата, а и нанесоха огромни (буквално) странични ефекти.
Ако не е достатъчна дозата на клостилбегита, ако ще и слонски дози прегнил да сложиш, няма да се спука фоликула.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Клостилбегит
« Отговор #188 -: Ноември 23, 2011, 16:26:31 pm »
Много пъти съм чела подобни мнения (например от д-р Коларов), ама при мен, не само че не проработиха така нещата, а и нанесоха огромни (буквално) странични ефекти.
Ако не е достатъчна дозата на клостилбегита, ако ще и слонски дози прегнил да сложиш, няма да се спука фоликула.
Не съм чела мнения на въпросния лекар (и не виждам каква е връзката), има случаи всякакви, ето аз от клостилбегит правя по 12 фоликула както и да въртим дозата, но трябва ли всеки път да акцентирам на лошия си опит?!

Цитат
Можеш отново да направиш стимулация с клостил ако лекаря ти го назначи, това че предния път не се е спукал фоликула не значи, че и сега ще е така. Важно е в случая да питаш дали не е по-добре да таймирате/предизвикате овулацията с Прегнил или Оветрил. След поставяне на инжекцията се намалява риска от не спукване на фолукала
П.П. Поста ти прозвуча заядливо, никъде не си позволявам коментирам дали да се намали, увеличи и дали да е същата дозата, кога и колко прегнил да се сложи - не съм медицинско лице. Ако всеки път се хващаме за по някоя дума от нечий пост, аз бих избрала
Твърдо не е това логиката. Образувала се е киста, защото не се е спукал фоликула. А това е била целта. Т.е. може да ти вдигнат дозата.
за съжаление аз не съм компетентна да направя такова заключение.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Клостилбегит
« Отговор #189 -: Ноември 23, 2011, 16:46:31 pm »
Ей момичета не се карайте заради мен,не това е целта на форума а просто да споделяме мнения и опит.Моля ви кой какво пише дали аз или някой друг просто искаме съвети защото тук има хора къде къде по-изпатили от мен,та затова питам,пък и май вече сме станали лекари повече от някои истински лекари и то не от добро,за съжаление...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #190 -: Ноември 26, 2011, 13:09:07 pm »
една интересна статия за лечението с Клостилбегит.

http://www.puls.bg/health/pregnancy/news_8586.html

източник: http://www.facebook.com/#!/pages/In-vitro-Sofia/105369042887122
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит
« Отговор #191 -: Февруари 19, 2012, 18:49:38 pm »
Здравейте, Бебеправещи !!!
Дойде момента, в който отново ще се наредя до вас. Искам да споделя и моята история.Преди около 8 години, при едно от посещенията ми при гинеколог споделих,че имам големи болки,които бяха вследствие обърнатата ми матка /RVF форма ако не се лъжа се водеше/.Докторката ми каза, че това ще се оправи след като родя.Пита ме дали и от кога правим опити за бебе /а ние от близо 2години не се пазехме по никакъв начин/.Тогава тя ми изписа Клостилбегит,за 3месеца,в комбинация с Дуфастон.След първия кошмарен менструален цикъл, който се появи,бях непреклонна, че повече за нищо на света няма да пия тези хапчета - и ги спрях.На втория месец,без стимулация,бях бременна.В 6та г.с. се оказа,че имам празен плоден сак и е нужен аборт по медицински показатели.За всеки случай ми биха Прегнил 5000, но...Трудно преживях аборта.Мнението на всички беше,че трябва да се пазим поне 6мес.,на третия бях бременна отново - благодарение на това сега имам момченце на почти 7години.
От скоро се опитваме да му направим сестричка/а защо не и братче/.Но така като гледам, няма да стане без някаква стимулация.Преди,поради липса на толкова информация,сякаш всичко изглеждаше някак по-лесно.Пожелавам успех на всички и много,много здрави бебчета :pleasantry: :pleasantry:
Re: Клостилбегит
« Отговор #192 -: Февруари 20, 2017, 01:07:11 am »
Здравейте момчета аз го пих в края на декември по предписание от лекаря ми от 5 ден на Ц. ,защото ми идваше през 36/40 дни ,и за стимулация . Ц. ми се нормализира идва ми на 28 ден ,но последните 2 месеца след О. докато ми дойде постоянно усещам придърпвания и напрежение в яйчниците. Сега съм пред втория цикъл и много ме придърпва и ми тежи в яйчници ,гърдите също много ми болят . Та може ли това придърпване да е от него ?
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #193 -: Февруари 20, 2017, 09:55:10 am »
Чочолинка, това е силно лекарство всичко е възможно.Колко време си го пила, по каква схема, какви изследвания са ти направени преди това?

Re: Клостилбегит
« Отговор #194 -: Март 13, 2017, 20:32:34 pm »
Magi пих го от 5 ден на цикъла за 5 дни . Само тогава съм го пила . А искам да попитам възможно ли е да съм качила от него въпреки че съм го пила веднъж само?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #195 -: Март 13, 2017, 21:23:34 pm »
Magi пих го от 5 ден на цикъла за 5 дни . Само тогава съм го пила . А искам да попитам възможно ли е да съм качила от него въпреки че съм го пила веднъж само?

не, от Клостилбегит не се качват килограми.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит
« Отговор #196 -: Юни 29, 2017, 13:59:32 pm »
Здравейте пак съм аз . Оказа се ,че трябва да го пия отново за 3 поредни месеца сега . И този път съм пред дилема какво да правя по друг въпрос . Предстои ми пътуване със смолед август месец точно в дните в които ще трябва да ми дойде . НО това ще ми е втория месец в които ще го приемам . Та се чудя ами ако дай Боже е станало бебето . Какво да правя с летенето , тъй като знам , че в първите 3 месеца риска е голям и не е препоръчително да се лети . Не видях никаде тема за по този въпрос за това пиша тук . Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем ? 😳☹️
Re: Клостилбегит
« Отговор #197 -: Юни 29, 2017, 16:48:42 pm »
Когато бях бременна попитах доктора си за летенето,отговора беше:Това което миже да ти се случи горе,може да ти се случи и долу.Излитането,кацането,въздухът,вече са много по-различни от едно време.
Мисля,че ще чуеш мнения различни,знам за доктори който казват не е добре
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #198 -: Юни 29, 2017, 17:29:39 pm »
Аз съм летяла като малко, средно и много бременна. Нищо им няма на децата.

Re: Клостилбегит
« Отговор #199 -: Юни 29, 2017, 21:38:35 pm »
Благодаря ви че писахте . Аз летя поне 3/4 пъти в годината ,така че няма да ми е нещо ново , а и дано бебо стане все пак . Ако трябва за това ще си отложа пътуването . Само се моля да стане този път с клостилбегита , предния път бях разбрала да го пия 1 месец и че ще има действие за 3 . И не стана ☹️.Прибрах се този месец до Бг и доктора като ми каза , че е трябвало 3 поредни месеца да го пия лошо ми стана ,че не сам разбрала .... 🙄❤️So fingers crossed
Re: Клостилбегит
« Отговор #200 -: Юли 28, 2017, 18:29:40 pm »
Здравейте момичета
Искам да попитам на кой ден е нормално да ти дойде цикъла при прием на лекарството този месец?  Днес ми е 31 ден и цикъл няма . Не искам пак да търся симптоми ... вчера и днес ми стана зле сутринта . Повдига ми се леко и ми се вие свят , зърната са ми ти чуствителни ту са ОК . Изнервена сам на макс , удря ме на рев и НЗ ще ми дойде ли или е рано още . Принципно съм с дълаг цикъл , но предния път като приемах клодстилбегит ми идваше на 28/29/30 ден ( тогава по моя грешка го пих само 1 месец ) .
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Клостилбегит
« Отговор #201 -: Юли 29, 2017, 11:39:04 am »
Chocholinka, изчакай още няколко дни преди да правиш тест. Когато аз бях на Клостил, си ми идваше нормално - 31-33 дни. Нали те следи лекар и прави фоликулометрии, докато го пиеш?
Re: Клостилбегит
« Отговор #202 -: Юли 29, 2017, 11:47:21 am »
Добро утро pesheck токущо ми дойде 😔😭. Не ме следи доктор просто защото не живея в Бг и няма как . Въпреки това На 100% му се доверявам . Аз имах висок пролактин ,нямам ПКЯ ,а по скоро синдром на ПКЯ . Сега всички хормони са в норма , но явно начина ми наживот е много напрегнат и стреса ми оказва влияние на цикъла и О. За това го пия клостилбегита . Направени са ми всички проверки и в момента сам добре . Трябва да го пия още 2 месеца дано стане бебо . Явно няма да е от партия медец . Поне ми дойде на 32 ден не на 38 като последния път .... благодаря ти че писа ❤️😘
Re: Клостилбегит
« Отговор #203 -: Август 09, 2017, 11:08:25 am »
Момичета случайно да са ви избивали пъпки след приема на клостибегит ? Аз го пих миналия месец и сега като ми дойде ц. така се съвпадна ,че същия ден летяхме на почивка . И не помня много добре на 2 или 3 ден от почивката ми избиха пъпчици около устата ,брадичката и челото . Още не бях помнала новата опаковка . Мислех ,че е от сланцето ,но за първи път ми се случва такова нещо а и знам ,че от хормоните излизат на тези места подобни пъпки ... ?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #204 -: Август 09, 2017, 13:18:22 pm »
Не мисля, че тези пъпчици имат нещо общо с Клостилбегита.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит
« Отговор #205 -: Август 09, 2017, 13:27:43 pm »
Дано са били от сланцето ,сега се прибрахме и като чели изчезват ... благодаря ,че писа ❤️
Re: Клостилбегит
« Отговор #206 -: Август 13, 2017, 21:41:28 pm »
Здравейте момичета пак съм аз . Днес ми е 16 ден от цикъла (като като цяло ми е 31) и имам една тапа ама много силно тапа болка в десния яйчник ,която минава и леко от зад . Особенно при сядане я усещам . Дали е от О. и даради клостилбегита да я усещам повече или си мисля да не са бъбреци , въпреки че с тях до сега не съм имала проблем?.
Много е неприятно направо не мога да си намеря място от одеве и корема ми е подут доста :/
Re: Клостилбегит
« Отговор #207 -: Август 15, 2017, 11:08:43 am »
Здравейте момичета пак съм аз . Днес ми е 16 ден от цикъла (като като цяло ми е 31ден) и имам една тъпа ама много силно тъпа болка в десния яйчник ,която минава и леко отзад . Особен при сядане я усещам . Дали е от О. и поради приема на   да я усещам повече или си мисля да не са бъбреци , въпреки че с тях до сега не съм имала проблем?.
Много е неприятно направо не мога да си намеря място  и корема ми е подут доста :/
Re: Клостилбегит
« Отговор #208 -: Август 24, 2017, 22:40:30 pm »
От няколо месеца... 5-6месеца.. моята овулация е така... усещам я по-същия начин.. горе долу за около 2-3часа. Може да е овулацията.
Re: Клостилбегит
« Отговор #209 -: Август 24, 2017, 22:49:11 pm »
Ходих си проверят бъбреците всичко е на ред . И ми казаха ,че е О. .... е добре де как в такова състояния да правиш някакви работи .... то направо не можех да мръдна от дивана  😔😔😔
Re: Клостилбегит
« Отговор #210 -: Август 30, 2017, 16:54:39 pm »
Момичета все пак ми дойде и този месец 😔,но исках да попитам тъй като в неделя на 27 леко ми зацапа розово това трябва ли да го броя за 1 ден . На другата сутрин като станах си ми дойде както трябва , но съм объркана сега кога ми се пада 5 ден от цикъла за да почна пак Клостилбегита . От неделя ли да го броя или от понеделник . Извинявам се за глупавия въпрос .:( . Другото което е аз съм с 6 дни цикъл , а този месец вече на 3 ден почти не ми тече да не говорим , че е с доста тъмен цвят това дали е от приема на клостилбегита последните два месеца ? На някой случвало ли му се е ?
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #211 -: Август 31, 2017, 08:55:18 am »
Chocholinka, принципно се брои от деня с нормален цикъл, не зацапването. За по-оскъдната менструация не мога да направя предположение. Според мен най-добре би било, ако можеше да отидеш на ехографски преглед, но ти не си в България и не знам дали ти е възможно. Принципно приемът на клостилбегит, както и всяка друга стимулация, е редно да се прави при ехографски контрол.
« Последна редакция: Август 31, 2017, 08:58:16 am от marsi »

Re: Клостилбегит
« Отговор #212 -: Август 31, 2017, 11:01:32 am »
Добро утро Марси
Благодаря ,че писа ще го почна от утре тогава . За съжаление нямам възможност за преглед с ехограф . Последно бях на преглед Юни медец в Бг и тогава доктора ми преписа отново Кл. и каза че всичко ми е наред . Ходя при д-р Иво Тодоров в клиника "Братя Тодорови " и му се доверявам на пълно ,но да лошото е че няма как да се следи защото не сам там . Тук е много сложни с тези процедури . ❤️❤️
Re: Клостилбегит
« Отговор #213 -: Октомври 13, 2017, 14:11:26 pm »
Здравейте мили момичета,
от много време разглеждам този форум и реших да ви споделя и моята история.
Преди 2 години се омъжихме с моя съпруг и от както сме заедно не ползваме предпазни средства,така след 6 месеца забременях но за съжаление бременността беше неуспешна.
Бебчо нямаше сърдечна дейност и последва кюртаж,болка,отчаяние и стрес от преживяното.
 След 6 месеца пазене търсене на  добър специалист смяна на много лекари,куп изследвания се установи че съм предразположена към тромбофилия и инсулинова резистентност.
Забременях отново бях много щастлива всичко вървеше по план ходех на консултация в клиниката на Щерев и бях доволна докато не вдигнах кръвно 170/100 в 12-та г.с на 09.02.17г отидохме в 18:30 и трябваше да чакам всички мами който чакат за консултация,вдигнах скандал
как може бременна с 170/100 кръвно до чака ред имах чуството,че малкото човече в мен се бори за живот и с всяка изминала минута става по-трудно.Прегледа ме др Угрийнски установи,че бебчо е добре и няма нужда да ме хоспитализира.На сутринта мили момичета прокървях, отидох пак в клиниката отново чаках ред кървяща и безсилна.При прегледа се установи,че бебчето ми е мъртво и няма сърдечна дейност отново съсипана,безсилна и  ужасена от така наречените  „специалисти  “.Отидохме в Майчин дом понеже беше събота и трябваше да чакам до понелник за изследвания с мъртъв плод в себе си.Там последва отново кюртаж ,отново същата болка,стреса от изгубеното и най вече страха от трето забременяване.Минаха се 9 месеца изпълнени с много болка и ето ме тук дами  изпълнена с много сила,премахнала всякакъв страх и стрес благодарение на един прекрасен човек др.Семерджиева тя ми даде кураж да започна отново и така миналия месец решихме да ми се подпомогне малко. Почнахме със стимулация с Клостилбегит обичайното пиене по схема следене на овулация 2-ва прекрасни фоликула и чакане за пол.тест.Днес 13.10.17 ме навести лелката за съжаление не се е получило нищо,но няма да се откажа продължавам по дългия път дано и на мен някой ден
 да ми се усмихне късмета!
 Мили дами не се отказвайте нито за ден бъдете силни и уверени аз вярвам,че някой ден ще разказваме на децата си колко дълго сме ги чакали и през какво сме преминали за да сме с тях! :youwoman:
Re: Клостилбегит
« Отговор #214 -: Януари 23, 2018, 09:53:14 am »
Здравейте,
Интересувам се дали някоя от Вас, дами, разполага с останала неизползвана опаковка Клостилбегит, тъй като е изтеглен от търговската мрежа. Беше ми изписан през ноември, за прием по схема от февруари, но за съжаление, сега когато моментът за приема му наближава, не мога да го намеря в никоя аптека. Ще се радвам да се свържете с мен, в случай че някоя от Вас разполага с този препарат. Благодаря предварително за отделеното време.