0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Клостилбегит
« Отговор #100 -: Май 10, 2007, 15:37:12 pm »
А за кой град го търсиш този лекар?
Ако нямаш проверка за проходимостта на тръбите - цветна снимка или хидротубация - трябва да се направи преди следващо взимане на клостил.
Приемането на Клостил не трябва да се прави на сляпо, ефекта му трябва да се проследява при лекар!


ПС: След като ти стимулират овулацията, направена ли е спермограма при мъжа примерно, за да се видят там нещата? Дано няма де, но ако при него има проблеми, стимулирането ти е безпредметно.
« Последна редакция: Май 10, 2007, 15:44:28 pm от BLACK_ROSE »
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #101 -: Май 10, 2007, 16:01:19 pm »
Щом си от София: www.ivf.bg
                 www.invitro-bg.com


Нека се включат и момичетата от София с предложения
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #102 -: Май 10, 2007, 16:53:34 pm »
Ето още едно предложение
www.ivf-bg.com
Успех  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    sbubi

  • ***
  • 178
  • красотата ще спаси света
Re: Клостилбегит
« Отговор #103 -: Май 11, 2007, 09:10:43 am »
когато пих клостилбеит го пих на сляпо без лекарски контрол и някакав вид наблудение не е моя гре6ката а бе6е лекарска,а уж моя доктор се има за един от наи-добрите в стара загора,тогава няма6е такива форуми където можеш да про4етеш нещи4ко и правиш каквото ти кажат,нямаш друг избор.моми4ета доверяваите се една на друга и си споделяите ако с нещо мога и аз да бъда полезна пишете и питаите на вси4ки ще помогна с каквото мога неискам никоя от вас да изживява ада които изживях аз.успех на вси4ки
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Клостилбегит
« Отговор #104 -: Май 14, 2007, 14:25:16 pm »
Много е гадно, че още има "лекари", които изписват хапчета все едно черпят с бонбонки :( А още по-гадно е, че по-този начин губят ценно време, пари и могат да нанесат вреда на здравето на пацинтките си. Но най-гадното е, че когато момичетата разберат колко неправилно е постъпил лекрят им, започват да се чувстват виновни, че по-рано не са научили как трябва да постъпят :( Но нали за това отиваме на лекар? Да му имаме доверие и да намери той най-добрия подход при решаване на проблемите ни! Според мен трябва да се намери начин, стимулиращи овулацията лекарства да не се изписват без проверка на тръбите и СГ - т.е. задължителен пакет от цветна снимка или хидротубация с епикриза + СГ. Ама как да стане това - може би някой от пишещите тук лекари може да предложи.
Между другото - може ли приемът на клостил в големи дози и продължително време да доведе до изчерпване на ЯР? При положение, че вместо 2-3 фоликула тръгват 4-5, че и повече... Такава логика виждам аз поне.


Re: Клостилбегит
« Отговор #105 -: Юли 11, 2007, 19:40:11 pm »
Zdraveite momicheta i az kato vas pija tova lekarstvo "Ciostilbegyt" veche 2 meseca i pri men imashe gadene,glavobolie,neraspologenie dage ot vreme na vreme imah problemi sas zrenieto.Mojata kuma go pi dva meseca i imashe uspeh bremenna e v 9 sedmica .i az sega sam v ochakvane da vidja dali i pri men ste ima rezoltat.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Клостилбегит
« Отговор #106 -: Юли 11, 2007, 23:29:12 pm »
   Може ли да се пие " Клостилбегит",(естествено по схема и лекарско наблюдение),но да не се стига до вътрематочна инсеминация в месеца на приема му?Въпросът ми всъщност е само са инсеминации ли се използва или може да се приложи и при естествен път за забременяване? :ask:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Клостилбегит
« Отговор #107 -: Юли 11, 2007, 23:33:55 pm »
На времето /2000-2001/ ми е изписван поне 4-5 месеца без изобщо да съм допускала, че е редно да се направи инсеминация, и добре че лекуващия ми тогава, беше съвестен и не ми е правил "инсеминации". Сега обаче, при тези обстоятелства, никога не бих се стимулирала без АРТ. :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Клостилбегит
« Отговор #108 -: Юли 11, 2007, 23:48:26 pm »
Благодаря за бързият отговор,evro!Но може ли да се използва и при естествено бебеправене?Пак да се следят фоликулите, да се спукат след инжектирането на прегнил... и после...до 36 часа...  :wink: Или само за инсеминации? :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Клостилбегит
« Отговор #109 -: Юли 11, 2007, 23:55:23 pm »
Може. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Клостилбегит
« Отговор #110 -: Юли 12, 2007, 00:10:30 am »
Може. :wink:

 :bighug: :bighug: :bighug:Благодаря,мила!
Re: Клостилбегит
« Отговор #111 -: Юли 12, 2007, 11:07:21 am »
Благодаря за бързият отговор,evro!Но може ли да се използва и при естествено бебеправене?Пак да се следят фоликулите, да се спукат след инжектирането на прегнил... и после...до 36 часа...  :wink: Или само за инсеминации? :D
Много често прилаган метод при проблем с овулацията, при по-млади жени и при добри мъжки показатели.
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #112 -: Юли 12, 2007, 11:26:27 am »
Може ли да питам нещ :ask:
Според вас необходимо ли е да се прави стимулация с Клостилбегит при положение че нямам планове да планирам бременност.  :!:
Аз съм с ПКЯ от 2 години, в момента пия Трисеквенс заради проблеми с ФСХ и естрадиол , мойта докторка ме пита дали сме правили стимулация , а аз пък от своя страна я питах защо при положение че не планирам бебе  :?: :balk_105:
Re: Клостилбегит
« Отговор #113 -: Юли 12, 2007, 13:32:10 pm »
Не знам момичета, да ли мястото е тук на моя въпрос но ще Ви попитам. И така миналия месец ми закъсня доста и моята докторка реши освен оргаментрил, да пия след като ми дойде и клостилбегит по схема. Обаче аз на своя глава не го пих, защото бях чела тук във форума, че такава стимулация не бива да се прави без да са ми правени допълнителни иследвания. Ние единствено сме правили спермограма, цитонамазка, фоликуметрия и съм пила дуфастон. Но сега малко ме мъчи сиъвестта, че не съм пила лекарството и не послушах докторката. Вие какво ще кажете добре ли постъпих или не? Моля Ви не ми се карайте много. :balk_144:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Клостилбегит
« Отговор #114 -: Юли 12, 2007, 14:07:12 pm »
А проходимост на тръбите? Без това изледване, не се пие клостил, Simply. А какво показа фоликулометрията?

Фанта, като няма да правите бебе, защо да се стимулираш?! Тъй, да се пробваш?

Аз вече нищо не разбирам...какви са тези лекари, дето ходите при тях??
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Клостилбегит
« Отговор #115 -: Юли 12, 2007, 14:20:35 pm »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Клостилбегит
« Отговор #116 -: Юли 30, 2008, 17:41:15 pm »
здравейте, имам не един въпроси,но първо да кажа какво е положението. имам Високи нива на тестостерон 
и още някакви други хормони не помня кои(диагноза СПЯ) и лекарят ми изписа костилбегит и утрогестан,не ми прави никакви други изследвания и ме изпрати с думите "ще ги пием 6 месеца(костилбегит) другото 3 месеца, ако през това време забременееш добре ще продължим да пием второто хапче и ЩЕ СЕ ВИДИМ СЛЕД 6 МЕСЕЦА". вече 2 месеца ги пия но наскоро се регистрирах и прочетох
всичко и направо не знам какво да си мисля, т.е. че ме претупва моя лекар. Също така аз не мислех да забременявам като отидох при него и не знам какво да правя.    :(
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #117 -: Юли 30, 2008, 17:52:54 pm »
Цитат
Също така аз не мислех да забременявам като отидох при него и не знам какво да правя.   
Искаш да кажеш, че не правите опити за бебе а пиеш Клостилбегит ли? 8O
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #118 -: Юли 30, 2008, 17:57:49 pm »
здравейте, имам не един въпроси,но първо да кажа какво е положението. имам Високи нива на тестостерон 
и още някакви други хормони не помня кои(диагноза СПЯ) и лекарят ми изписа костилбегит и утрогестан,не ми прави никакви други изследвания и ме изпрати с думите "ще ги пием 6 месеца(костилбегит) другото 3 месеца, ако през това време забременееш добре ще продължим да пием второто хапче и ЩЕ СЕ ВИДИМ СЛЕД 6 МЕСЕЦА". вече 2 месеца ги пия но наскоро се регистрирах и прочетох
всичко и направо не знам какво да си мисля, т.е. че ме претупва моя лекар. Също така аз не мислех да забременявам като отидох при него и не знам какво да правя.    :(

моят съвет е да спреш да пиеш Клостилбегит и да потърсиш друг лекар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит
« Отговор #119 -: Юли 30, 2008, 18:41:49 pm »
първоначално не мислех,но постепенно идеята ме обвзе и не мога да кажа че не искам бебче. и аз мислех
да отида на друг но сега нямам много време. а уж доктора при които сам бил добър
« Последна редакция: Юли 30, 2008, 18:43:23 pm от eillien »