0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Клостилбегит
« Отговор #120 -: Юли 30, 2008, 19:02:37 pm »
Незнам колко е добър доктора ти ,но Клостилбегит не се пие преди да е направена проверка на тръбите.
Re: Клостилбегит
« Отговор #121 -: Август 04, 2008, 09:13:23 am »
Не знам дали някой някъде води статистика , но искам да се отчета - аз пих Клостилбегит 3 месеца , но ефект нямаше  :( :( :(, сега ми е първият месец , който ще е " чист " след приема му !
Дано при вас има ефект !
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Клостилбегит
« Отговор #122 -: Август 04, 2008, 11:10:12 am »
Какво значи нямаше ефект? Нямаше бременност или нямаше нарастване на фоликули.
Защото ефектът от кломифен цитратът не е бременност. След като фоликулите узреят те трябва да се пукнат, после лигавицата да е готова и накрая имплантацията да се осъществи. След това самата бременност най-вероятно отново ще се поддържа с хормони. Така че според мен ролята на дуфастона в бременността е много по-голяма, ама никой не казва няма ефект от дуфастона.

Аз имам поне 13 цикъла с кломифен цитрат (с три различни имена) и във всичките 13 цикъла имаше нарастване на фоликули. Но или не беше правилна дозата и не се пукаха фоликулите, или фоликулите зрееха на грешния яйчник и все ми се объркваха плановете. Но ефект имаше и в 13-те цикъла. Няма цикъл в който изобщо да не съм реагирала.
« Последна редакция: Август 04, 2008, 11:13:41 am от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Клостилбегит
« Отговор #123 -: Август 04, 2008, 11:27:50 am »
Тами, ние тука добре сме го изучили клостила, ама нали знаеш, че още има лекари които изписват "едни хапченца за забременяване". Та в този ред на мисли и при двете ни както и при Евита, резултат е нямало. То май от там трябва да се тръгне, преди да обясняваме, че трябва да се пие след проходимост на тръби и спермограма поне, да се повтаря, че този препарат само стимулира овулацията.
п.п. Евита, не казвам, че ти не го знаеш това, но наскоро получих съвет от случайна позната да пия въпросните хапчета за забременяване. И то от жена която не се е сблъсквала с нашите проблеми, ама нали знаеш " на моя приятелка, на сестра й колежка" :lol: То май не е смешно, а страшно.
Re: Клостилбегит
« Отговор #124 -: Август 15, 2008, 09:20:51 am »
Здравейте момичета!Юли месец пих за пръв път клостилбегит по предписание на лекаря ми, след като следяхме няколко месеца състоянието ми. Образувах фоликул, но не се спука. Сега ще ида на преглед за да видим с доки какво е станало с него и пак ще пия хапчетата. Много ще съм Ви благодарна ако споделите Вашия опит! Защо не се пукат при Вас тези фоликули? На ясно съм, че причините при различните хора са индивидуални. Благодаря Ви предварително!
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=simona1982][/url]
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #125 -: Август 15, 2008, 10:23:23 am »
Здравейте момичета!Юли месец пих за пръв път клостилбегит по предписание на лекаря ми, след като следяхме няколко месеца състоянието ми. Образувах фоликул, но не се спука. Сега ще ида на преглед за да видим с доки какво е станало с него и пак ще пия хапчетата. Много ще съм Ви благодарна ако споделите Вашия опит! Защо не се пукат при Вас тези фоликули? На ясно съм, че причините при различните хора са индивидуални. Благодаря Ви предварително!
Аз съм пила само един месец Клостилбегит и когато направих 2 фоликула с идеални размери,доки ми би Прегнил за да е сигурна че ще се спукат.

Re: Клостилбегит
« Отговор #126 -: Август 15, 2008, 11:56:13 am »
Благодаря за отговора! Днес съм на доки и искам да го попитам дали не трябва да ми сложи и на мен инжекция за пукането на фоликула, защото и преди да започна да го пия клостилбегита понякога образувах фоликул, но той не се пукаше, а ставаше премрежен и доста голям. Може би няма да се спукат без инжекция. Все пак клостила е само за стимулиране образуването на фоликули.
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=simona1982][/url]
Re: Клостилбегит
« Отговор #127 -: Август 15, 2008, 13:47:12 pm »
А Прегнила за пукането на фоликула :lol:
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Клостилбегит
« Отговор #128 -: Август 17, 2008, 21:40:57 pm »
Имам един много малоумен въпрос, някой може ли да ми отговори?! :oops: Защо например, ако са ти доказали овулация с фоликулометрия /демек яйцеклетката си слиза спокойно по тръбите, ако вече не съм изпаднала в някаква дълбока заблуда... :ask:/ то тогава е нужна тази цветна снимка за доказване на проходимост на тръбите?! Забивам си въпросчето тук, защото винаги, когато се говори за клостил всеки напомня-снимка, снимка....
« Последна редакция: Август 17, 2008, 22:47:39 pm от alimania »
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #129 -: Август 17, 2008, 21:54:10 pm »
Цитат
ако са ти доказали овулация с фоликулометрия /демек яйцеклетката си слиза спокойно по тръбите
С фоликулометрията се проследява нарастването на фоликулите и дали се пукат,също дебелина на маточната лигавица.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Клостилбегит
« Отговор #130 -: Август 17, 2008, 22:51:47 pm »
Цитат
ако са ти доказали овулация с фоликулометрия /демек яйцеклетката си слиза спокойно по тръбите
С фоликулометрията се проследява нарастването на фоликулите и дали се пукат,също дебелина на маточната лигавица.
Така си е, права си! Е, какво става с тези фоликули, ако не могат да минат през тръбата?! :ask:
Абе то е ясно, че цветната снимка е нужна, но аз на себе си някак си искам да го обясня! Откакто поисках да имам бебе разбрах колко непросветена съм всъщност! Спирам с въпросите, за да не обърквам темата!!!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #131 -: Август 18, 2008, 09:06:41 am »
Цитат
ако са ти доказали овулация с фоликулометрия /демек яйцеклетката си слиза спокойно по тръбите
С фоликулометрията се проследява нарастването на фоликулите и дали се пукат,също дебелина на маточната лигавица.
Така си е, права си! Е, какво става с тези фоликули, ако не могат да минат през тръбата?! :ask:
Абе то е ясно, че цветната снимка е нужна, но аз на себе си някак си искам да го обясня! Откакто поисках да имам бебе разбрах колко непросветена съм всъщност! Спирам с въпросите, за да не обърквам темата!!!
Ама те се пукат или стават на кистички. :)

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Клостилбегит
« Отговор #132 -: Август 18, 2008, 12:21:43 pm »
Цитат
ако са ти доказали овулация с фоликулометрия /демек яйцеклетката си слиза спокойно по тръбите
С фоликулометрията се проследява нарастването на фоликулите и дали се пукат,също дебелина на маточната лигавица.
С фоликулометрията не може да се проследи дали яйцеклетката слиза по тръбите. Проследява се дали се е спукала. Ако се е спукала, значи вече я няма там. И това е овулация.
Но ако тръбите са запушени няма как да се срешне със сперматозоида. Или ако са трудно проходими... вече може да има други проблеми. Това се вижда с цветната снимка. Дали евентуално би могло да има проблем с тръбите и това да пречи на забременяването.

Представи си, че Мбонго Мбонго, когато стане пълнолетен, трябва да се срещне с Го Якока, да нарисуват картина и с влак да я донесат от Ботевград до София. Но картина в София няма.
С фоликулометрията ще проверят дали Ботевград съществува (да не става дума за древен град открит след разкопки). Дали София съществува. Дали Мбонго Мбонго съществува и дали е навършил пълнолетие.
С цветната снимка ще проверят дали има влак от Ботевград до София. И дали всичко е наред с линията (да не е замръзнала, разкривена или задръстена от свлачище).
Със спермограмата ще проверят дали Го Якока съществува и дали не го мързи да иде до Ботевград. С SDI тест ще проверят дали не е сляп и дали не е без ръце. Дали може да рисува...
С посткоиталния тест ще проверят дали Мбонго и Го не са много скарани.
И няма с какво да проверят дали Мбонго Мбонго изобщо някога е идвал до София с влак. Има и други неща, които не могат да проверят и други, които проверяват, но...
Добрата новина е, че ако от София до Ботевград няма влак ще докарат Мбонго Мбонго и Го Якока до София и тогава ще нарисуват картината направо тук.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Клостилбегит
« Отговор #133 -: Август 18, 2008, 13:22:03 pm »
:jump12:ей на това му се вика обяснение :lol:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Клостилбегит
« Отговор #134 -: Август 18, 2008, 22:46:43 pm »
това направо разби представит ми за секс. :lol:
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Клостилбегит
« Отговор #135 -: Август 19, 2008, 20:02:04 pm »
Tamaraa! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Сигурно си мислиш:Каква е тази идиотка дето пита подобни глупости?!" Но честно да ти кажа, вече така ми се е развинтила фантазията, чеее....Отговорът ти много ми хареса и ме удоволетвори! :balk_602: Благодаря, момичета!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Клостилбегит
« Отговор #136 -: Август 20, 2008, 17:41:24 pm »
Tamaraa! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Сигурно си мислиш...
Изобщо нищо не си мисля. По-добре е да попиташ ако не знаеш
Никой не се е родил научен, а лекарите имат невероятната способност да използват неразбираем език. Така че е нормално да останеш с грешни впечатления.
Аз например цял следобед ревах, защото едно светило ми беше казало, че имам атрофия на лигавицата на матката и това не било добре. От къде да знам, че тя е с атрофия на сивото вещество, за сметка на силноразвитата й алчност.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Клостилбегит
« Отговор #137 -: Август 20, 2008, 18:49:59 pm »
От къде да знам, че тя е с атрофия на сивото вещество, за сметка на силноразвитата й алчност.
Добре казано...за съжаление!
За да не разводнявам повече тамата ще кажа за клостил-а! Накратко казано аз ходя при  мой познат лекар, известен, не говори много- какво вижда той си знае....Аз само като стара свекърва питам, предлагам....Та уж всичко с ову-то ми беше ок, а само лигавицата ми беше тънка, а той още на 2, 3 месец каза: Клостил...Аз като му прочетох листовката и разбирасе се отказах...но след още месец, 2 неуспехи реших да опитам- е, нищо не стана първия месец-само се сдобих с едно 10 дневно кафеникаво зацапване и ново лекарство за него-Оргаметрил! :( И така...
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*

    Val4eto555

Re: Клостилбегит
« Отговор #138 -: Септември 24, 2008, 20:19:12 pm »
И аз имам едно въпросче.
В момента пия Дуфастон и от 3 до 7 ден на следващия цикъл за пръв път ще се стимулирам с клостилбегит по лекарско предписание. Но ми се налага да пътувам за 5 дни в чужбина и тези дни се падат точно 10-14 ден от М цикъл, което ще попречи на проследяването.
И ето въпроса (не ми се смейте) мога ли да удължа приема на Дуфастон с още 5 дни и по този начин да отложа началото на следващия цикъл и чужбина да ми се падне 5-9 ден?
*

    nadid

Re: Клостилбегит
« Отговор #139 -: Октомври 09, 2008, 10:37:54 am »

здравейте аз съм нова и много притеснена