0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Ганеш, жив и здрав голям юнак Алекс!!! цели 2 годинки :D много радост ви желая!

Мини, на мамолог се ходи 6 месеца след спиране на кърменето. цитонамазката я правих на 5 месец след раждането. не зная какви са изискванията за срок. имах вече 2-3 цикъла.

Мари, обсъждаме ви всички и то яко хахахах :D ама само с усмивка и мили думи :D добре си ни дошла в нашата групичка.

Лан, остави детето спокойно да спи. голям е вече за това, от което се притесняваш. той е един умен малък мъж и си знае работата :D
*
лан, има бебета, които предимно така предпочитат да спят - Стефито на Мини, мисля и Андрея на Васи също, може Цецко да е и той от тяхната партия :)
Симона много често също заспива по корем, аз обаче винаги преди да легна гледам да я обърна по гръб, защото през нощта се събужда - иска да се обърне, но на гръб не може още. Мисълта ми е, че можеш внимателно да го обърнеш, ако е заспал дълбоко, няма да се събуди, и ако това ще те направи по-спокойна :D но все пак и той е човек бе, нормално е да му се доспи по корем или в разни други пози :lol:
*
Честит рожден ден на малкия-голям Алекс, да е много здрав и палав :D
*
Момичета, седя си аз гладна пред компа и са ме налегнали едни такива мисли... и поаднах на това  писание и работата съвсем се отече...

Ръцете ми заети бяха през деня.
Не можех да играя или да ти почета;
Когато молеше и канеше ме ти,
за теб минутка аз не отделих.

Днес кърпих дрехите и сготвих,после прах,
ти дотърча с рисунка и със весел смях
и каза:"Мамо,виж каква шега!"
Аз рекох:"Синко,чакай малко,не сега".

Внимавам хубаво да те завивам,
молитвата като си кажеш и излизам,
на пръсти отивам лампата да загася -
а трябвало е още миг да постоя.

Животът кратък е,годините летят и изведнъж -
момченцето пораснало е и е вече мъж.
Не е край теб с молбите си безкрайни
и не споделя скъпоценните си тайни.

Албумите с картинки са прибрани,
игрите до една са изиграни.
Молитвата вечерна,целувка за нощта -
това са вече минали неща.

Ръцете ми,заети постоянно,
сега притихнали стоят.
Тъй бавен,муден,празен е денят.
Да можех да се върна и да сторя
онези нещица,които искаше ми ти с:"Мамо,моля!"

********************************************************
Тази сутрин ще се усмихна,когато видя лицето ти и ще се смея за да не заплача.
Тази сутрин ще те оставя да облечеш каквото искаш и ще кажа колко добре изглеждаш.
Тази сутрин ще зарежа прането и ще те заведа в парка да си поиграем.
Тази сутрин ще оставя чиниите в мивката и ще седна до теб да ми покажеш как се реди този пъзел.
Днес след обяд ще изключа теелефона и компютъра,няма да крещя, дори и тон няма да повиша.
Днес след обед няма да се тревожа какъв ще станеш когато пораснеш.
Днес след обед ще отидем в МакДоналдс и ще си поръчаме две детски менюта с две играчки.
Тази вечер ще те държа в прегръдките си и ще ти разкажа за твоето раждане и за това колко много те обичам.
Тази вечер в банята ще те оставя да се намокриш и няма да ти се карам.
Тази вечер ще те държа дълго в прегръдките си и ще пропусна любимите си теливизионни програми.
Тази вечер ще те целуна и ще благодаря на Бога че ме е дарил с най-хубавия подарък.
И ще се замисля за майките и бащите,които търсят изчезналите си деца,за тези които стоят да гроба на детето си вместо до неговото легло,и за тези родители които седят в болничните стаи ,гледайки как детето им страда.
И ще ти кажа лека нощ,и ще помоля Бога за още много дни,които да се забавляваме заедно.....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
ох, Стефи, знам го това...
навлизаме в цикъла - Добра майка ли съм??? и така до края...
*
Не, напротив, аз съм най-добрата майка :D
тук иде реч за друго, а и моите мисли са в посока колко бързо лети времето и как вчера беше на 3м., а вече е минала 1 г. почти без да разбера :wink:
Колко прекрасни мигове сме преживели без дори да се замислим за тях, колко други сме пропуснали...
та така...
Гане, да ти е жив и здрав рожденика! Да има прекрасно детство и много да ви радва!
Лан, мисля че вече няма проблем да го оставяш да си спи както му е удобно. Някои бебета наистина много обичат по корем. Мия е в другата крайност -ненавижда да стои по корем изобщо и даже от зор първо се научи да се обръща от корем по гръб още на 4-5 месеца. Сега много често спи само на дясната си страна.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
освен вечната тревожна мисъл за това, как бързо лети времето, на мен постингът на Стефи ми навява мисли за подредбата на приоритетите и моите грешки в нея често пъти.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
4естит 2-ри рожден ден на Алекс да расте здраво, умно и послу6но дете и да е с много късмет ...
StefiZ толкова е хубаво (4е 4ак ми се приплака) ,мда трябва да осъзнаваме по 4ести4ко какви сме късметлиики ,за6тото имаме прекрасни и здрави де4ицаи дано така да е и  за в бъде6те и да се раждат само здрави бебенца ...
Да загуби6 роденето си дете или да го гледа6 как страда болно цялото увито в системи  от това по ло6о нямаааа :balk_146:...
Наскоро тук има6е дарителство за децата болни от миковисидоза(генети4на болест),много тъжно ,много деца си отиват ,много млади хора и все о6те няма ле4ение ,а само подържа6та терапия ,за6тото да се присъди бял дроб е много сложно (4ака се с години ,а някои недо4акват :().Дано медецината напредва колкото се може по бързо и да се намери ле4ение на коварните болести ...
А в Италия 6тели да приемат закон преди да се върне ембрион да се изследва предварително ,от евентуални аномалии и генети4ни болести ,но както винаги църквата е против :( та водят дебати сега ...
Весело прекарване не week-end a от нас
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Честит рожденик на Гането! Да расте жив и здрав, много послужен, да радва мама и тате!

Ние днес ставаме на цели 6 месеца! По този повод черпим виртуално: :kaos7:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
о, всяка майка е най-добрата за детето си. но нашите съмнения ще ги има винаги. именно защото времето лети...дали не трябваше да го гушкам повече? дали го чувах винаги? дали посрещнах всяка нужда? дали му четох достатъчно? дали...дали...дали...
и някой ден отговорът ни ще е - НЕ. защото всичко е отминало, а няма да ни е стигнало...
Честит рожден ден на Алекс.
Да расте много здраво момче, щастливо и умно.


Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Честит втори рожден ден на малкия Алекс!
:D Gane, да ти е здрав Рожденикът! Много да те слуша и да расте щастлив за радост на мама и тате!

Лан, моята щерка реши така да спи като започна сама да се обръща от гръб на корем (някъде към края на втория месец). Обръщах я като заспи и или ревеше, или през нощта пак си лягаше по корем. Зора беше да мине някой друг месец, в който вече да видя, ме сама може да си върти главата спокойно и няма да се задуши. Тя спи изцяло и само по корем. С много редки, единични случаи и те са когато е при нас в леглото.

Стефи, това стихотворение много ме разчувства.  :(
И аз се старая приоритет №1 да ми е детето. Когато плаче да го утеша. Да си поиграя с нея. Да й отделя нужното внимание, та даже и в повече. Домакинската работа ще почака. На който не му харесва да не идва у нас  :lol:. Както и всичко друго може да почака. Но факт е, че колкото и внимание да отделяме, когато децата пораснат ще си казваме, че е можело още да им отделим. Но поне ще се постарая да дам, колкото се може повече. Е, без да заличавам личността си в името на детето.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

:D Gane, да ти е здрав Рожденикът! Много да те слуша и да расте щастлив за радост на мама и тате!

Лан, моята щерка реши така да спи като започна сама да се обръща от гръб на корем (някъде към края на втория месец). Обръщах я като заспи и или ревеше, или през нощта пак си лягаше по корем. Зора беше да мине някой друг месец, в който вече да видя, ме сама може да си върти главата спокойно и няма да се задуши. Тя спи изцяло и само по корем. С много редки, единични случаи и те са когато е при нас в леглото.
...

Мноооооооо съм добра в цитатите  8). Да се чете:  :wink:
Момичета, от кога мога да оставям Цветомир да спи по корем? Сега е заспал така и аз съм все при него, да го следя  :(.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Честит рожден ден ан Алекс! да расте здрав и силен и умерено послушен :wink:

мише, благодаря за топлото посрещане!

това стихотворение и мен много ме разчувства. като се връщаш в миналото сигурно винаги има за какво да се упрекваш и да мислиш - а ако бях постъпила иначе... важното е да са ни живи и здрави дечицата, да им се радваме всеки миг, защото времето наистина лети.

*
Не бе хора, защо трябва да се връщаме назад, защо трябва да си задаваме въпроса "дали", не, не трябва, защото ние правим най-доброто за децата си. Мисълта ми беше, че много от нещата приемаме за даденост и не ги запомняме, а имено те, беззъбите усмивки на 3 м. ни бебета са неповторими, първата стъпчица, малките хитри очички, които се опитват да ни изработят ...
Ето днес Деси за пореден път си събула пантофката, чорапчето и тича с един бос крак из къщи, прави го за 30 път сигурно, но като й погледнах сладките пръстчета подаващи се под анцунга ми се разтопи сърцето. За това говоря ... за мига, за неповторимите мигове.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
  Стефи :bighug:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Честит рожден ден на Алекс на мама Гане!!!Да бъде здраво момчето и да слуша мама и тати!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
СтефиЗ  :hug2:  Много хубаво! 

В последния брой на "9 месеца" има статия посветена на репродуктивното здраве /сигурно знете де.../ Чуждестранният опит по отношение на ендометриозата, как стои въпроса с финансирането на ин витро, цитиран е д-р Владимиров. Отделили са две страници /нещо е/.

Още нещо, което видях за пръв път, може да е старо. "Зелен телефон за родители"  :? - на който адмирират всякакви отзиви /похвали и оплаквания/ от фирми, институции и организации в сектора за майката и бебето. Специално списанието би дало трибуна на всички оплакванияи мнения...
Дали е/ще е ефективно -  :?