0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #140 -: Декември 21, 2007, 10:45:03 am »

и кво му вкарваш толкоз с тоя сок от круша, интересно?


Джамке, това все едно майка ми го е казала, но в обратен смисъл: и какво го храниш само с едно мляко, интересно? Ай стига сте ги разменяли с Лейди!

Ох, хора, стресът от "руска школа-американска школа" у нас вече едва се понася...Едва ми бяха преглътнати "прищевките" да захраня Али късно, лекуването на жълтеничка без да давам вода и недаването на вода, цупенето на антибиотика като кашлеше, а сега и недоволството ми от соковете и подсичането. Горката ми майка се чувства лично обидена, не разбира, че тя лично и руската школа са две различни неща...Снощи вдигна кръвно чак от моето мърморене, цяла вечер беше с главоболие...Но аз си виждам детето-бяло, нежно, то не може ей така да плескам 8 мехлема, щото това помогнало на една, пък онова на друго и виждаш ли ти, ако си го бях захранила на 2 месеца, нямаше да стане така! :?

СМОТАНАТА ПОЩА МИ ЗАМОТА НЯКЪДЕ ДВАТА КОЛЕТА ОТ СВЕКИ!!! Пълни с подаръци за малкото!!! :BangHead:
Alexandra
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #141 -: Декември 21, 2007, 11:42:46 am »
Цвети, за градината къде да подам документи :mrgreen:
Свекърва ми (детска учителка и логопед) също мечтае да отвори частна детска градина, даже искаха да се комбинират с кумата (тя е музикална, ама от зор се преквалифицира и тя на програмист :lol:).
От доста време се търси помещение, наистина е сложно. Иначе е проучила и обзавеждане, и кетъринг, и играчки, и сертификати. Но според мен не си смята парите правилно и няма да й стигнат.
Те имат голям апартамент, който имат желание да продадат. С получените пари, според настроението, се канят да направят следното:
- вариант А (когато сме  в добри отношения) - купуват си малко жилище, остатъка дават на нас да покрие част от сумата за наше жилище (на девер ми вече са купили)
- вариант Б (когато сме скарани) - купуват си 2 малки жилища едно над друго, в едното живеят, а това на приземния етаж го правят на частна ДГ

Мари, ако имаш къде, забъркай витаминозния крем, примерно с 1/2 или 1/3 количество, че няма измазване иначе.
Надявам се да се намерят подаръците!

Лейди, и при нас Гербер слива помагаше много плюс упражнения с крачета за перисталтиката и масаж на коремчето.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #142 -: Декември 21, 2007, 11:47:29 am »
Момичета, минавам само да се оплача, че вече не знам на кой свят съм. Първо малчо беше ужасно болен, оправихме го и два дена по-късно пребиха зверски вуйчо му.
Предполагам всички вече сте чули или прочели за побоя над техническия директор на компютърна фирма във Варна. Е, става дума за брат ми :(Какво толкова им направи, не знам, на кой пречи, нямам идея :? Не го бях чула още и научих от интернет, представете си какъв шок изживях като прочетох, че е зверски пребит и клан. Не мога да сваря да се обадя да проверя как е. Моля ви, помолете се да се оправи и да е добре! Толкова ми е мъчно, тъжно, обезверена съм, как може такова нещо да се случи на човек, който си върши съвестно работата, на мравката път прави и никога никого не е обидил. Само по една случайност не е мъртъв :balk_146: :balk_145:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #143 -: Декември 21, 2007, 11:58:41 am »
леле, Гани, тръпки ме побиха :(
пожелавам да се оправи бързо братчето ти. и дано извършителите си получат заслуженото...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #144 -: Декември 21, 2007, 12:05:25 pm »
:(Гане, мило!

Цялата изтръпнах!
Снощи гледахме в новините!
Дано бързо се възстанови брат ти!
С теб и семейството ти, сме!
Прегръщам те!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #145 -: Декември 21, 2007, 12:06:50 pm »
Гане, много се надявам всичко да се размине за брат ти и да се оправя бързо!!!
И аз имам брат и си представям как се чувстваш  :(

Дано успеете за празниците да се чукнете за наздраве с мисълта, че всичко е зад гърба ви!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #146 -: Декември 21, 2007, 12:11:27 pm »
Гане, ужас мила. Стискам палци брат ти да се оправи бързо. Да няма последствия. Оф, страшно е. Когато е непознат не му обръщаш внимание много. Но сега като каза, че това е брат ти  :(. Нямам думи. Побиха ме тръпки.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #147 -: Декември 21, 2007, 12:11:49 pm »
Гане, дано се оправи по-бързо брат ти. Звучи ужасяващо.
Някой питаше дали дечицата плачат като се отделим от тях. Мия има такива моменти, в които не ме пуска да изляза от стаята напоследък, но все пак са моменти, не е постоянно. Вчера излизахме вечерта и тя остана с баба си, аз обаче поради невъобразимо задръстване, не успях да мина през вкъщи. Тя милата отказала да си легне и задърпала баба си към телефона, сочи телефона и викала: ъ,ъ... и ми се обадиха :). Това го прави за първи път, но явно й е било мъчно за мен и ме е чакала да се върна. После си заспа без проблем.
И Мия като малка не се е подсичала изобщо. Тя започна да прави реакции когато мина на по-готвена храна. Казват само домашна храна, било най-добре, ама при нас се оказа съвсем не така. Тя никога не е правила реакции докато си хапваше готови пюрета, а от готвени неща ми е реагирала на извара, което беше странно, защото ядеше сирене много преди това, на карфиол или на праз, не успях да разбера от кое точно, че бяха в комбинация и от една каша на нестле с няколко зърнени култури -не беше яла 2 от тях, та не знам на кое реагира. Първото ни подсичане беше на 1,2 година. Тогова го третирахме с туширане с едно лилаво лекарство за 2-3 дни и после с крем бочко и така ни мина.
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #148 -: Декември 21, 2007, 12:16:18 pm »
Ман, трудна работа да си получат заслуженото. Фирмата им подава жалби в полицията от октомври месец. Преди да му посегнат шефовете им са били в полицията да се оплакват отново. На нито една от жалбите няма отговор. Няма и да има... Фирмата е с политически чадър, работят ченгета в нея... Болна съм от два дена... Да го убият за едни кабели...  :balk_145:
Не знам момичета, тъжна съм, нещастна съм... Скоро няма да се оправим... Слава богу скенера показа, че няма сериозни последствия, но крака му е с дренаж и няколко шева. Търся му вече работа тук, не искам да остава в България :?   
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #149 -: Декември 21, 2007, 12:25:16 pm »
Ех, Гане! Дано се оправи бързо!
Alexandra
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #150 -: Декември 21, 2007, 12:44:58 pm »
Гане, сега прочетох - отвратително!!!  :( Пожелам му да се оправи бързо и да му намериш хубава работа. Аз също се замислям за нашето семейсто, да се махнем от тази лудост и анархия тук. :(
 :bighug: - за теб специално!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #151 -: Декември 21, 2007, 13:17:13 pm »
Горката ми майка се чувства лично обидена, не разбира, че тя лично и руската школа са две различни неща...Снощи вдигна кръвно чак от моето мърморене, цяла вечер беше с главоболие...
Их, какво съвпадение, моята е същата - приема като лична обида моите виждания. Последно имаше подобрение след:
"Мамо, защо си мислиш, че понеже ти не си имала информация и си разчитала изцяло на това, което ти казва педиатъра, това е единственият и най-вече правилен метод за отглеждане на деца?! Аз чета много - преглеждам статии на известни университети, контактувам с много интелигентни мами и си избирам най-доброто за нас. Ако имаш време - информирай се, изчети поне толкова, колкото и аз съм прочела, убеди се, че това, което препоръчваш ПОНЕ не е вредно за детето и тогава се засягай колкото искаш!"
Обаче трябва да се има предвид, че ние със сестра ми сме се напатили добре от "руската" школа - вечно претоплени и подсечени от сокчетата...на рани, болнави, така че тя си има едно наум!  :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #152 -: Декември 21, 2007, 13:28:32 pm »
Гане, пожелавам да се възстанови бързо физически и психически. Ти също! И всичко лошо да остане в тази година. Поздрави!
Мари, а не може ли да спестяваш на майка ти това онова, за да не се ядосва жената. Майка ми питаше  - мажеш ли със зехти - аз викам - даааааааааааааа, ама не мажа. Тя естествено спря да се интересува и полека се досети и възприе, че по една или друга причина - аз взимам решенията, добри или лоши и това е! Спести й някои неща, които ще я затормозят, тя няма да се промени. Поздрави!

Хора, от известно време наблюдавам госпойца Криса - маа яко дрънкалки, играчки, сеца, дърпа, НО! повече с лявата ръка, определено тя е по-активна, дали ше ми е левичарче детето, интересна работа. Наблюдавам я като лабораторна мишка :) 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #153 -: Декември 21, 2007, 13:32:54 pm »
Гане, много съжалявам за това злощастно събитие в семейството ви точно преди най-светлите празници. кураж, дано брат ти се оправи бързо - както физически, така и психически. а идеята ти да му намериш работа в Германия е много резонна.

Lan, много хубаво си го написала това аргументиране в спора с майка ти. аз, за съжаление, нямам с кого да водя такива спорове, затова си решавам напълно сама, но мисля, че това е разумният подход. ние сме интелигентни, образовани жени, за да стигнем до бебето сме си изградили навика да се информираме, да четем, да анализираме, и е нормално да го направим и за бебетата си. стремяла съм се да се образовам от няколко места по всеки важен въпрос от отглеждането на бебето - Интернет, книги (включително и стари!), педиатри няколко броя, обмен на мнения с други майки. от всичко това съм си изградила една компилация от знания, одобрени от моя разум и преценка, и вече от тази компилация съм склонна да не отстъпвам без аргументирана причина. това е различно от "ми аз навремето така съм те гледала", "ми те майките в градинката така правят" и прочие аргументи.

така че, използвайте този прийом, ако имате нужда да преодолеете мнение на близки и роднини по отглеждането на децата си.

Marie, майка ти май няма да я вземем в яслата, щом нивото на познания й е "ми кво толкова има в това мляко". очевидно има още много да чете. нещо, което важи и за много от нашите педиатри, да не кажа всичките.

лейди, пардон - помислих, че даваш сока от круша, за да се "витаминизирате" :) наистина пюрето от сини сливи действа също добре за запек. сурова ябълка при моя син също работи моментално, но вие сте още малки за това.

и да ви коригирам малко - не наричайте "руска школа" всички схващания, които не ви допадат и ви се струват демоде. навремето, когато аз съм била бебе, сме били яко руска школа отвсякъде в обществото, но съм кърмена до 1 година, сестра ми също.

Nina, до 18 месеца би трябвало да не правят предпочитание между лява и дясна ръка.
« Последна редакция: Декември 21, 2007, 13:37:56 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #154 -: Декември 21, 2007, 13:39:54 pm »
и да ви коригирам малко - не наричайте "руска школа" всички схващания, които не ви допадат и ви се струват демоде. навремето, когато аз съм била бебе, сме били яко руска школа отвсякъде в обществото, но съм кърмена до 1 година, сестра ми също.
А тя работата с ранното захранване май е прясна-прясна и няма общо с руската школа - и аз съм кърмена до късно. Добре, веднага се поправям "руска школа + всевъзможни "дълбоконаучни" бабини деветини", защото не вярвам, че е част от руската школа мазането на ходилцата на детето с ракия+аспирин например.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #155 -: Декември 21, 2007, 13:57:50 pm »
Гане, мила, съжалявам за случилото се :(
Желая на брат ти много бързо да се възстанови от този кошмар,
а на теб много кураж и сили и това да е последното лошо нещо
за тази година. Прегръдка от мен
:bighug:
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #156 -: Декември 21, 2007, 14:31:18 pm »
Гане,кураж, мила!
Дано брат ти бързо да се възстанови.Кураж на цялото ви семейство!!!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #157 -: Декември 21, 2007, 14:44:49 pm »
Гане, като чух по новините се молих да не ти е роднина, а то какво излезе... Надявам се брат ти да се оправи бързо и повече да не се случват лоши неща на семейството ти!  :bighug:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #158 -: Декември 21, 2007, 15:14:20 pm »
Джамка, аз го моля от както сме се пренесли тук да ми даде информация и някакво сиви, за да го пусна и да му търсим работа, ама все го спираше факта, че не знае немски. Надявам се сега да му уври главата и да се съгласи :(
Гери, аз научих от интернет. Дори не бях говорила с родителите си. На никой не пожелавам такова нещо. Нямам никакъв спомен вчера какво е станало и как - как не съм припаднала не знам :( Заглавието беше сигурно най-потресаващото нещо, което съм виждала в живота си - да научиш, че брат ти е зверски пребит и заклан :( Въртят ми се едни мисли да ги съдя тея журналисти, но още не съм решила.
Благодаря ви! Утешавам се с мисълта, че поне е жив!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #159 -: Декември 21, 2007, 15:29:52 pm »
Оф Ганюш много ужасяваща случка с брат ти  :balk_159: :balk_161: :balk_149:. Моля се за него да няма сериозни последствия, емоционални и физически. С теб сме  :hug2:, ти си знаеш  силно, силно те :bighug: Егати и "тъпата" държава и общество сме верно. Това е варварщина и безпардонното поведение на всички нас, води до ежедневни подобни случки на които за съжаление могат да станат и децата ни. Тъжно и страшно е, аз също сериозно се замислям за местожителството си.

Така малко за нас, Тони има леко подобрение (слава богу)но все още сме двамцата болни. Лошото е, че резултатът от назалният секрет ще бъде готов едва на 27-ми.
Стискам си палци, да не се влоши, че дълги празници предстоят.
Чета и други като нас има, мисля тези вируси, не се предават по  :balk_121:  :balk_600:

Скорошно оздравяване на всички мами и палавници за да могат да посрещнат прекрасните коледни и новогодишни празници.

Айде пак се уредихте с ясла, вий там софиянки, а нас провинцията кучета ни яли  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!