0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #60 -: Ноември 27, 2007, 13:22:51 pm »
 :lol: Момичета, седнах да чета захранването. Ами то станало почти колкото "Война и мир" бре. Трудно си е трудно, колкото жени толкоз и мнения, ама все пак нали идеята беше да се систематизират нещата. Ся в главната ковната тема има и въпроси и какво ли не...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #61 -: Ноември 27, 2007, 13:59:11 pm »
Цитат
Момичета, седнах да чета захранването. Ами то станало почти колкото "Война и мир" бре. Трудно си е трудно, колкото жени толкоз и мнения, ама все пак нали идеята беше да се систематизират нещата. Ся в главната ковната тема има и въпроси и какво ли не...
И аз тъй и се отказах
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #62 -: Ноември 27, 2007, 14:02:28 pm »
Lan, не е толкова лесно да се систематизират нещата, когато няма единодушие по даден въпрос. така е и със захранването.
вярно, темата е дълга, но според мен си струва да се прочете - особено първите страници.
повечето от нас са дали своите схеми. можеш да си комбинираш своя на базата на тях или да измислиш нещо ново.

не успях вчера да дам отзиви за коледния базар на IWC. първо, да благодаря на Нина за информацията - без нея нямаше да отида. това ми беше първо посещение, та нямам база за сравнение. имаше страшно много хора, въпреки огромната зала. откъде са разбрали - не знам. щандовете бяха по държави, шумно, музика, оживление - общо взето, създава се определена атмосфера. типични национални храни и напитки имаше на почти всеки щанд, но е доста трудно да ядеш ходейки, с чинийка в ръка, докато те бутат оттук-оттам. иначе - някои щандове си бяха чист битак - стари дрехи, стари играчки. много беше хубав щанда със стари книги на английски - имаше какво ли не, на символични цени и съжалявам, че нямах време да разгледам по-обстойно. от книгата, която купих, съм изключително доволна.
с две думи - мероприятието си струва да бъде посетено.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #63 -: Ноември 27, 2007, 14:34:57 pm »
Зорът е да решите с какво да почнете. Веднъж почнете ли мъглата лека по лека се разсейва  :balk_103: . Казвам от личен опит. И аз така се бях треснала с това захранване преди да започна и ми се виждаше ужасно сложно и страшно, а не е щом има откъде да получите информация.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #64 -: Ноември 27, 2007, 14:36:11 pm »
Зорът е да решите с какво да почнете.

и кога да започнете.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #65 -: Ноември 27, 2007, 14:42:05 pm »
Ехее, много празнуващи - имени дни, месечинки. Да са честити, живи и здрави всичките дечурлиги!
Аз "отметнах" още едно инвитро, резултата за сега е обнадеждаващ, въпреки кървенето :). Приготвям празника на малката - торта, подаръци и прочие. Дано са здрави приятелите и децата им, та да се съберем по-голяма тумба.

За захранването - аз си изчетох всичките страници до край, никак не съжалявам, само мога да благодаря! Избрах си три схеми и комбинирах. Кога - 5-6 месечна възраст, с какво - домашно пюре от ябълка на пара, пасирана или морков (на Гербер от 80 мл са удобни).

Весела и слънчева седмица!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #66 -: Ноември 27, 2007, 14:52:11 pm »
Честит имен ден на патерици на Стиляна, много цунки по муцунки от батко Тони.
Честито и на всички бебешки месечинки.Нека растат здрави и щастливи, шумни и послушни.

За захранването, ако детето по принцип не е злоядо нямате грижа. Попрочитате няколко пъти закованата тема и после започвате захранването, като минат първите две, три нови храни постепенно ще наберете скорост и ще ви се изясни картинката. По съвсем друг начин протича захранването обаче, ако детето е болнаво или с алергия и/или непоносимост към храна/и или пък е предразположено към такава/такива. На мен се падна честта, да захранвам злоядо дете с непоносимост към лактоза и предразположение към алергии. Е слава богу захранихме се благополучно макар и по късно, но пък избегнахме неприятните евентуални последици. Сега други неща ме притесняват, но това е, бебешка му работа, все за нещо ще притесняваш и дерзаеш.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #67 -: Ноември 27, 2007, 14:55:41 pm »
Вени, ваксината ще я сложа, живи здрави до януари. Говорих с нашата педиатърка, занесох й описанието и тя каза че ваксината си заслужавала. Та, сега сложихме приорикса, а след него трябва да се чака мин. 1 м., та затова януари мисля да сложим първия превенар. :)

За захранването, аз започнах с пюре на Хип от ябълка, само ябълка, защото след всичко което изчетох за децата само на кърма най-лесно ставало захранването с плод. След това се появи и д-р Бърди и той потвърди. Т.е. кърмата е сладка и прехода от кърма към твърда храна ставал най-лесно с плод. Деси беше на 5м., след това започнах да редувам плод, зеленчук и така ... не сме имали никакви проблеми, единственото което отказа беше тиквичка от бурканче, но приготвена от мен ядеше :lol: Обожаваше моркови и тиква, та известно време пробутвах доста неща като слагах 2-3 лъжици морков или тиква, например в броколите, защото изяждаше по 5-6 лъжички и не искаше повече, а като стане оранжево нямаше грижи :wink:
В началото си мислех, че съм записала второ висше, толкова сложно ми изглеждаше, но след въвеждането на 3-4 неща става по-лесно и някак си се добива кураж. Важното е да си решите кога ще въвеждате основните неща (жълтък, месо, глутен) и с тях да съобразите останалите плодове и зеленчуци :)

Боровинчо, възхищавам ти се!
Аз съм решила на пролет да се захващаме
« Последна редакция: Ноември 27, 2007, 15:04:55 pm от StefiZ »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #68 -: Ноември 27, 2007, 15:18:51 pm »
Аз да се похваля - тази нощ спахме, сега съм различен човек :D
Като взех предвид съветите и опита ви, направих следното:
- малко съкратих следобедния сън
- отделих много време следобяд и вечерта да си играем, да се гоним, да четем книжки (не че преди не съм го правила, ама сега удължих времетраенето поне с половин час :wink:)
- оставих го да се надивее в коритото и да изплиска цялата вода :lol:
- къпането и храненето се изместиха с 30-40 минути по-късно
- оправих нашето легло и взех дрехите за преобличане в кухнята
- легнахме си пристъпвайки на пръсти като крадци :lol: пак ни чу диването, но не се разбуди напълно
Досега никога не сме му пазили тишина, надявам се този свръхсензитивен период да е временен, че и аз, както някой беше споменал, без храна и вода мога да изкарам, ама без сън - изобще!
Благодаря на всички, които се включиха по темата, друго си е като споделиш. Все повече се убеждавам, че спокойствието на майката оказва пряко влияния върху спокойствието на бебето :wink:
Не съм се отказала и от убеждението си, че всеки има право да се надява да си осигури жизненоважната доза сън - независимо дали има дългоочаквано бебе или кукла!
Искрено съчувствам на мамите, чиито диванета системно се будят, дано се израства този период!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #69 -: Ноември 27, 2007, 15:26:41 pm »
Боровинчо, възхищавам ти се!
Аз съм решила на пролет да се захващаме
за работа :wink:

вие сте страхотни. аз като ми става по-лесно сега и бия отбой. в момента ми е невъзможно да взема решение кога.
дано примера ви е заразен :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #70 -: Ноември 27, 2007, 15:32:21 pm »
Манчо, то няма как да вземеш решение. Или се гмурваш в голямата вода или се отказваш тотално и чакаш да ти падне от луната :wink:
Боровинчо, стискаме ти палци да удържиш до края и Ели да е кака на едно здраво и послушно бебе! Весело изкарване на рожденния ден и да сте голяма и весела компания! А Ели да получи много подаръци :wink:
Ани, браво за успеха :lol: Дано да е временно това с неспането и да влезете в ритъм.
Ние днес отразихме следобеден сън. В момента диването кротко спи, след като 4 дена ми отказва следобедното спане и до сега не можехме да се преборим. Ама явно вече каталяса съвсем и се приспа :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #71 -: Ноември 27, 2007, 17:01:39 pm »
Боровинка, много, ама мнооооого стискам палци за увеличаване на отбора. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #72 -: Ноември 27, 2007, 17:06:58 pm »
Ехее, много празнуващи - имени дни, месечинки. Да са честити, живи и здрави всичките дечурлиги!
Аз "отметнах" още едно инвитро, резултата за сега е обнадеждаващ, въпреки кървенето :). Приготвям празника на малката - торта, подаръци и прочие. Дано са здрави приятелите и децата им, та да се съберем по-голяма тумба.

За захранването - аз си изчетох всичките страници до край, никак не съжалявам, само мога да благодаря! Избрах си три схеми и комбинирах. Кога - 5-6 месечна възраст, с какво - домашно пюре от ябълка на пара, пасирана или морков (на Гербер от 80 мл са удобни).

Весела и слънчева седмица!
Браво на тебе Боровинчо!! Ти си герой! Кога успя и инвитро да отметнеш!!! Весели приготовления ти желая!! :P
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #73 -: Ноември 27, 2007, 17:53:06 pm »
Боровинка, успех!

Лан, да, темата е голяма, но аз не се отказах да я прочета и не съжалявам. И аз се чувствах, че второ висше ще записвам, изтърпях да я прочета веднъж, да отбележа основните насоки, да реша какъв ще бъде моя собствен подход и се чувствах добре, че не влизам в това начинание на тъмно, а с някакви знания. Това ми даде кураж и спокойствие при захранването.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #74 -: Ноември 27, 2007, 18:25:11 pm »
И аz да стисна едни палци на Боровинка и да й пожелая успех  :crossfingers:!
Ще стискам и на всички останали куражлийки и да стане от първия път, да ви иzненада  :lol:!

За zахранването освен да си направите схема и да определите кога zапочвате, важно е да мине и периода на учене на ядене с лъжичка. При нас беШе толкова трагично, че по едно време иzпитвах страх от наближаваЩото хранене  :oops:... Ама след това нямаШе никакви откаzи, всичко течеШе гладко като по ноти  8). Не се притеснявайте, Ще се справите  :D.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #75 -: Ноември 27, 2007, 18:37:52 pm »
Боровинка, имаш силно стиснати палци от мен! Поздравления за решението.
Ние също сме решили да имаме трето дете, ако Господ реши. Когато дойде, добре дошло ще е! Желая ти положителен резултат- най-хубавият подарък за Коледа!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #76 -: Ноември 27, 2007, 18:38:11 pm »
Ух, изчетох захранването, даже стол купих вече и живи, здрави след 1 месец почваме  :D Полезна тема сте спретнали, момичета, благодарско  :D

Боровин, стискаме здраво палци!!!

Абе, момичета, нещо манджата не стига от два дни - само на кърма сме и се чудя колко дни да изчакам дали ще се регулират нещата или да дохранвам още отсега?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #77 -: Ноември 27, 2007, 18:39:25 pm »
Четох и аз, четох, както не веднъж съм писала, добре че тук има толкова съвестни мами, минали по този път.
Май се справям, все пак нямам фрапиращи грешки /освен че дадох йогурт още на 6 месеца с едно пюре, в което не съм обърнала внимание, че има/.
Боровинка, успех ти пожелавам, дано всичко е безпроблемно yahoo_17
Ултра, все така да е Монката  :flower:
« Последна редакция: Ноември 27, 2007, 18:41:31 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #78 -: Ноември 27, 2007, 19:23:07 pm »
Месрси за впечатленията Джам, книги винаги е имало и то добри. До година може да си купиш още нещо интересно, живи и здрави. Очевидно се набляга на храната и тя определено увеличава приходите, миналата година 250 000 лева, тази може би повече. Народа е ящен!

Относно захранването - много полезни неща, аз не чета много, набелязала съм си някои неща само, за започване, а постепенно и в крачка ще действаме. Мини - отново благодаря за табличката, страхотна е и като изпълнение и като съдържание.

Днес бяхме на консултация и сложихме 2 доза Пентаксим. Кристина се усмихваше през цялото време, дори и когато я боцнаха. Малко се разплака като я мериха, защото я отнесоха сама без мен. Дразни ме, че не мерят бебетата в кабинета на лекарката, а в чакалнята, където е лудница, непрекъснато се отваря врата и кашлят и кихат 100 човека, и е студено, а бебето се мери голо.... Това е тъпо, как може?
Иначе педиатърката все повече започва да ми допада, държи се любезно и спокойно приема намеренията ми за по-късно захранване, за разлика от други хора.

Боровинка - успех ти желая!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #79 -: Ноември 27, 2007, 19:30:14 pm »
Стискам палци и аз на Боровинката ни!

Отивам да чета темата за захранването.
Alexandra