0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« -: Ноември 26, 2007, 09:12:05 am »
Дано новата седмица, макар и дъждовна, да ни донесе положителни емоции и нови бебета. Аз ще запо4на с един въпрос. Кога най рано може да се усети бебока? Запо4нах да се притеснявам че не го усещам.Лека седмица и изпълнена с много радост.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #1 -: Ноември 26, 2007, 09:35:31 am »
Весела и ползотворна седмичка и от нас. Много положителни тестове и здрави бебета и дечица. :D
Анета няма точен срок, едни по рано го усещат други по късно.  Има време не се притеснявай. За твое успокоение може и да отидеш на преглед. Тъкмо пак ще видиш бебето :)
Аз искам да питам някой копувал ли е джип с дистанционно, който може да се кара и управлява и от детето. Искам да взема на Монито такъв.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #2 -: Ноември 26, 2007, 09:54:47 am »
Усетих Стефи на 17.09 в 17 седмица се падаше
Ние вчера навършихме 9 месеца, ходихме на село да колим прасе /не ние де, мъжете/, по случай месечинката я водихме на фото и направихме малка фотосесия, като излязат снимките ще ги сканирам да ги кача в нет-а. Реакция от обеците нямаме за сега- нито да е забрало, нито на нея да й причиняват дискомфорт.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #3 -: Ноември 26, 2007, 10:18:48 am »
Спокойна седмица с повече усмивки!
Анета,както са ти казали при всеки е различно,но като ориентир-аз го усетих в края на 4 мес.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #4 -: Ноември 26, 2007, 10:31:38 am »
:balk_64:Привет от нас!
Аз и малко Митаче пожелаваме на всички ведра и усмихната седмица!



Само здраве по децата и след 1ви декември да украсяваме домовете и елхите!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #5 -: Ноември 26, 2007, 10:39:48 am »
Хубава седмица и от мен! И аз чакам 1 декември и ще украсим къщата! Това ще е първата ни Коледа заедно с моите мишленца!
Анета, аз усетих бебетата ако не се лъжа в 17-а седмица, но при всеки е различно. Първоначално е като гъдел и пърхане, после ще започнат ритничетата :D!
В събота правихме погача с две питки, всичко мина отлично!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #6 -: Ноември 26, 2007, 10:41:30 am »
Хубава седмица на всички.
Мише, добре дошли :D
Анета, много скоро ще го усетиш.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #7 -: Ноември 26, 2007, 11:06:11 am »
Аз искам да питам някой копувал ли е джип с дистанционно, който може да се кара и управлява и от детето. Искам да взема на Монито такъв.

ние купихме на Криско за рождения ден. гледам и вие по тоз повод, май :D
взехме го от Пигис хаус по поръчка от каталог на Пег Перего




джам, не може да не го подстрижем детето. косата става като каска, загрозява го :D
аз след къпането ползвам сешоар да я подсуша, защото е опасно да ляга с мокра коса.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #8 -: Ноември 26, 2007, 11:08:57 am »
аз да се включа с познатото оплакване, току-виж ми олекне:
вече четвърта нощ не спим :(
като парцал съм и имам ужасно главоболие, за съжаление през деня не мога да наваксвам със спането, а Симеон кипи от енергия :lol:
баща му иска да му даваме Панадол, че да се успокоявал преди сън, но аз съм против... засега...
надявам се този период да премине преди да са ми свършили силите, опитвам се да намеря обяснение за тази нощна активност ама...
ако имахме втора стая, щях да го отделя да спи сам, все имам чувството, че е почнал да спи много леко и ни усеща като си лягаме и затова се буди


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #9 -: Ноември 26, 2007, 11:20:32 am »
манхатън, може ли да се ползва сешоар за бебета? аз съм си го мислила, но не смеех досега.

а тия коли с дистанционно как се ползват? детето седи вътре, а родителят с дистанционното движи колата и я управлява, така ли? друго какво прави?

ултра, кви са тия глупости с Панадола? първо, от една нормална доза няма да заспи, ти нима не си давала Панадол, та не знаеш? второ, всеки ден ли ще го упоявате, за да заспи? трето - лекарство без нужда на бебе?

ще се опитате да разберете защо не му се спи нощем. дали не ляга твърде рано и не се наспива, дали не се буди от глад. а може просто да е период. аз вече писах, и при нас е имало такива нощи. Ганка също се оплакваше много време от това. никога не би ми хрумнало да му давам "приспивателно" на детето си, какви идеи ви се въртят в главите, бе хора...

вчера от благотворителния коледен базар на IWC си купих една чудесна книга - What the expect: The toddler years. месец по месец разказва за живота на детето от 1 до 3 години. та за нощните веселби точно това пише - изследваш възможни причини и ако не намериш такава - просто се примиряваш и изтърпяваш. родителството включва и това, да се поизгърчиш ти за сметка на детето, а не обратното.
вече сте опитни майки, следва да сте забелязали, че всичко при бебетата е на периоди - преминава.

извинете за беседата. който е искал да му е удобно - да си е купил кукла.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #10 -: Ноември 26, 2007, 11:29:56 am »
Весела седмичка и от нас, само весели и здрави дечица :lol:
Ние днес имаме Имен ден затова ние със Стилияна ви черпим виртуално

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #11 -: Ноември 26, 2007, 11:32:43 am »
Лека седмица и от нас  :D!
aneta,
при първата ми бременност усетих детето в 19 г.с. Не се притеснявай, скоро Ще е  :wink:.
ultra,
а може би му растат кътници  :??

Честит имен ден на малката кукличка Стилияна!
Да расте весела, zасмяна и да слуШа мама  8)!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #12 -: Ноември 26, 2007, 11:32:49 am »

 който е искал да му е удобно - да си е купил кукла.

Това ми хареса :D
Ние макар,че нямаме 3 месеца от 3-4 дни, нощта е на полсъединител, така да се каже. Уж заспи и след 30 мин до час започва едно въртене, едно мрънкане, ама това е положението. Ще си я гледаме такава :lol:
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #13 -: Ноември 26, 2007, 12:03:10 pm »
Мари, честит имен ден на малката хубавица! Здраве и късмет да и носи името и да порасне една прекрасна девойка  :ballons:
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #14 -: Ноември 26, 2007, 12:18:33 pm »
Честит имен ден на малката сладурка :D

Абе хора, вие си мислите че се бъзикам като ви казвам, че една година не съм спала. Ми моето дете без значение къде спи си се буди по 2-3 пъти на вечер, мрънка си, търсим си бибата, пием вода, ядем към 6 и т.н. Така си е от самото начало, вие много се разглезихте с тия деца дето лягат в 8 и стават в 8 без да гъкнат, ами трудно е, не е лесно, но се свиква :lol:
Погледното го от друга страна, така се свалят бързо килограми, поне при мен е така :lol: :wink:
хайде весела седмица и да се оправя времето, че подивяваме в къщи :(
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #15 -: Ноември 26, 2007, 12:20:48 pm »
Мари, Честит имен ден на малката госпожица! Да ти е жива и здрава.
Анета, аз я усетих бебка в 20 седмица. Преди това имах съмнения, че усещам нещо, но тогава вече беше истинско усещане.
По отношение на косата и ние сме с адски много коса. Подстригвах я веднъж като навърши година на фризьор. Просто Мия не търпи нито ластици, нито шнолки по главата си, та нямаше как да й прибера косата. Сега вече пак е за подстригване. Много съчувствам на всички дето не могат да спят нощем. Аз не мога да се оплача от моето момиченце, а всички ме плашеха преди да родя, че след това няма да имам и една спокойна нощ. Но за година и половина с Мия съм имала само 2-3 безсънни нощи и няколко дни, в които се будеше в 5 сутринта. Тя се метнала на мама и обича да спинка, душичката.   :DНе ви съветвам да давате лекарства. Ако можете, наистина отделете детето да спи само. Чувала съм от много майки с такъв проблем, че след това децата им спят много по-добре.  Другият вариант е да ги оставяте да спят по-малко през деня и да внимавате вечер да не се превъзбуждат.
<br />[link=http:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #16 -: Ноември 26, 2007, 12:25:14 pm »
Лека седмичка и от нас! Всички да са много здрави!

Мари, да ви е жива здрава Стилияна! Честит празник!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #17 -: Ноември 26, 2007, 12:26:00 pm »
Цитат
извинете за беседата. който е искал да му е удобно - да си е купил кукла.

Е леко де, не става дума за такова нещо  :lol:
Просто три безсънни нощи са си гадна работа. Колето има такива сесии - на другия ден аз съм половин човек, а той си е екстра и бодро си кудкудяка насам-натам.
Стеф, не става дума за средношно размрънкване - това не го броим. Говоря ти за яка скачаница и виканица от 2 до 6. Игрички, бумкане с шише по таблата на леглото, ако няма шише ползваме главата. Викове по кучето, което се отзовава моментално - хвърлят се играчки - кикот - после Хъко му ги носи и така... в шеги и закачки минава нощта  :x

Ани, гледай да поспиш и ти през следобедните му спанета. Освен това опитай да го сложиш малко по-късно довечера. Като му свърши нощната сесия, пак си му върни стария режим - при Колето сработва
« Последна редакция: Ноември 26, 2007, 12:30:49 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #18 -: Ноември 26, 2007, 12:31:19 pm »
Спокойна седмица и от нас - доколкото това е възможно в това време :D

Мари, да ви е жива и здрава малката именничка :D!

Лани, а на нас честит четвърти месец  :wink:

Аз съм се захванала да изчета цялата тема за хранене и захранване, че докато успея ще стане време да захранвам вече  :D и съм си приготвила лист и химикал и водя записки - ма вие колко сте изписалииии... ох, сложна наука си е това... Като се роди синът ми преди 18 години, лесно беше - нямаше информация, карахме по указание на педитата и сега не можем от алергии да се отървем  :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #19 -: Ноември 26, 2007, 12:31:48 pm »
Цитат
извинете за беседата. който е искал да му е удобно - да си е купил кукла.

Е леко де, не става дума за такова нещо  :lol:
Просто три безсънни нощи са си гадна работа.

да, гадно е. и за този, който ходи на работа, и за този, който работи с детето в къщи (щото и това е яко бачкане). както вече казах, при нас са били доста повече поредни такива нощи. ето, СтефиЗ докладва още по-екстремни неща.
можем да си се оплакваме и страдаме на воля, но това причина ли е изобщо да ви хрумне мисълта за упояване на детето, че я бистрят вече няколко души в две поредни теми? на мен това ми кипна чайника.

пропуснах да отговоря на въпроса на Aneta - аз усетих бебето някъде към 19-20 седмица. така пише и по книжките - че с първо дете се усеща по-късничко. ти не си написала в коя седмица си? едно време, като не е имало УЗ, това е бил признакът дали бебето е живо. сега, при положение, че ни преглеждат толкова много и често, едва ли е нужно да се тревожим прекалено кога ще дойде първото ритниче. по-важно е към края на бременността да се следи за движенията на плода.

Фусси, това било голяма далавера да имаш умно куче при бебето! сега се замислих върху това, което си написала - как Хъки носи играчките на бачо Кольо. рахат работа, що нямам и аз един обучен куч, колко навеждане и разкарвация би спестил :)
« Последна редакция: Ноември 26, 2007, 12:34:38 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!