0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« -: Ноември 26, 2007, 09:12:05 am »
Дано новата седмица, макар и дъждовна, да ни донесе положителни емоции и нови бебета. Аз ще запо4на с един въпрос. Кога най рано може да се усети бебока? Запо4нах да се притеснявам че не го усещам.Лека седмица и изпълнена с много радост.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #1 -: Ноември 26, 2007, 09:35:31 am »
Весела и ползотворна седмичка и от нас. Много положителни тестове и здрави бебета и дечица. :D
Анета няма точен срок, едни по рано го усещат други по късно.  Има време не се притеснявай. За твое успокоение може и да отидеш на преглед. Тъкмо пак ще видиш бебето :)
Аз искам да питам някой копувал ли е джип с дистанционно, който може да се кара и управлява и от детето. Искам да взема на Монито такъв.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #2 -: Ноември 26, 2007, 09:54:47 am »
Усетих Стефи на 17.09 в 17 седмица се падаше
Ние вчера навършихме 9 месеца, ходихме на село да колим прасе /не ние де, мъжете/, по случай месечинката я водихме на фото и направихме малка фотосесия, като излязат снимките ще ги сканирам да ги кача в нет-а. Реакция от обеците нямаме за сега- нито да е забрало, нито на нея да й причиняват дискомфорт.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #3 -: Ноември 26, 2007, 10:18:48 am »
Спокойна седмица с повече усмивки!
Анета,както са ти казали при всеки е различно,но като ориентир-аз го усетих в края на 4 мес.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #4 -: Ноември 26, 2007, 10:31:38 am »
:balk_64:Привет от нас!
Аз и малко Митаче пожелаваме на всички ведра и усмихната седмица!



Само здраве по децата и след 1ви декември да украсяваме домовете и елхите!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #5 -: Ноември 26, 2007, 10:39:48 am »
Хубава седмица и от мен! И аз чакам 1 декември и ще украсим къщата! Това ще е първата ни Коледа заедно с моите мишленца!
Анета, аз усетих бебетата ако не се лъжа в 17-а седмица, но при всеки е различно. Първоначално е като гъдел и пърхане, после ще започнат ритничетата :D!
В събота правихме погача с две питки, всичко мина отлично!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #6 -: Ноември 26, 2007, 10:41:30 am »
Хубава седмица на всички.
Мише, добре дошли :D
Анета, много скоро ще го усетиш.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #7 -: Ноември 26, 2007, 11:06:11 am »
Аз искам да питам някой копувал ли е джип с дистанционно, който може да се кара и управлява и от детето. Искам да взема на Монито такъв.

ние купихме на Криско за рождения ден. гледам и вие по тоз повод, май :D
взехме го от Пигис хаус по поръчка от каталог на Пег Перего




джам, не може да не го подстрижем детето. косата става като каска, загрозява го :D
аз след къпането ползвам сешоар да я подсуша, защото е опасно да ляга с мокра коса.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #8 -: Ноември 26, 2007, 11:08:57 am »
аз да се включа с познатото оплакване, току-виж ми олекне:
вече четвърта нощ не спим :(
като парцал съм и имам ужасно главоболие, за съжаление през деня не мога да наваксвам със спането, а Симеон кипи от енергия :lol:
баща му иска да му даваме Панадол, че да се успокоявал преди сън, но аз съм против... засега...
надявам се този период да премине преди да са ми свършили силите, опитвам се да намеря обяснение за тази нощна активност ама...
ако имахме втора стая, щях да го отделя да спи сам, все имам чувството, че е почнал да спи много леко и ни усеща като си лягаме и затова се буди


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #9 -: Ноември 26, 2007, 11:20:32 am »
манхатън, може ли да се ползва сешоар за бебета? аз съм си го мислила, но не смеех досега.

а тия коли с дистанционно как се ползват? детето седи вътре, а родителят с дистанционното движи колата и я управлява, така ли? друго какво прави?

ултра, кви са тия глупости с Панадола? първо, от една нормална доза няма да заспи, ти нима не си давала Панадол, та не знаеш? второ, всеки ден ли ще го упоявате, за да заспи? трето - лекарство без нужда на бебе?

ще се опитате да разберете защо не му се спи нощем. дали не ляга твърде рано и не се наспива, дали не се буди от глад. а може просто да е период. аз вече писах, и при нас е имало такива нощи. Ганка също се оплакваше много време от това. никога не би ми хрумнало да му давам "приспивателно" на детето си, какви идеи ви се въртят в главите, бе хора...

вчера от благотворителния коледен базар на IWC си купих една чудесна книга - What the expect: The toddler years. месец по месец разказва за живота на детето от 1 до 3 години. та за нощните веселби точно това пише - изследваш възможни причини и ако не намериш такава - просто се примиряваш и изтърпяваш. родителството включва и това, да се поизгърчиш ти за сметка на детето, а не обратното.
вече сте опитни майки, следва да сте забелязали, че всичко при бебетата е на периоди - преминава.

извинете за беседата. който е искал да му е удобно - да си е купил кукла.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #10 -: Ноември 26, 2007, 11:29:56 am »
Весела седмичка и от нас, само весели и здрави дечица :lol:
Ние днес имаме Имен ден затова ние със Стилияна ви черпим виртуално

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #11 -: Ноември 26, 2007, 11:32:43 am »
Лека седмица и от нас  :D!
aneta,
при първата ми бременност усетих детето в 19 г.с. Не се притеснявай, скоро Ще е  :wink:.
ultra,
а може би му растат кътници  :??

Честит имен ден на малката кукличка Стилияна!
Да расте весела, zасмяна и да слуШа мама  8)!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #12 -: Ноември 26, 2007, 11:32:49 am »

 който е искал да му е удобно - да си е купил кукла.

Това ми хареса :D
Ние макар,че нямаме 3 месеца от 3-4 дни, нощта е на полсъединител, така да се каже. Уж заспи и след 30 мин до час започва едно въртене, едно мрънкане, ама това е положението. Ще си я гледаме такава :lol:
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #13 -: Ноември 26, 2007, 12:03:10 pm »
Мари, честит имен ден на малката хубавица! Здраве и късмет да и носи името и да порасне една прекрасна девойка  :ballons:
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #14 -: Ноември 26, 2007, 12:18:33 pm »
Честит имен ден на малката сладурка :D

Абе хора, вие си мислите че се бъзикам като ви казвам, че една година не съм спала. Ми моето дете без значение къде спи си се буди по 2-3 пъти на вечер, мрънка си, търсим си бибата, пием вода, ядем към 6 и т.н. Така си е от самото начало, вие много се разглезихте с тия деца дето лягат в 8 и стават в 8 без да гъкнат, ами трудно е, не е лесно, но се свиква :lol:
Погледното го от друга страна, така се свалят бързо килограми, поне при мен е така :lol: :wink:
хайде весела седмица и да се оправя времето, че подивяваме в къщи :(
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #15 -: Ноември 26, 2007, 12:20:48 pm »
Мари, Честит имен ден на малката госпожица! Да ти е жива и здрава.
Анета, аз я усетих бебка в 20 седмица. Преди това имах съмнения, че усещам нещо, но тогава вече беше истинско усещане.
По отношение на косата и ние сме с адски много коса. Подстригвах я веднъж като навърши година на фризьор. Просто Мия не търпи нито ластици, нито шнолки по главата си, та нямаше как да й прибера косата. Сега вече пак е за подстригване. Много съчувствам на всички дето не могат да спят нощем. Аз не мога да се оплача от моето момиченце, а всички ме плашеха преди да родя, че след това няма да имам и една спокойна нощ. Но за година и половина с Мия съм имала само 2-3 безсънни нощи и няколко дни, в които се будеше в 5 сутринта. Тя се метнала на мама и обича да спинка, душичката.   :DНе ви съветвам да давате лекарства. Ако можете, наистина отделете детето да спи само. Чувала съм от много майки с такъв проблем, че след това децата им спят много по-добре.  Другият вариант е да ги оставяте да спят по-малко през деня и да внимавате вечер да не се превъзбуждат.
<br />[link=http:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #16 -: Ноември 26, 2007, 12:25:14 pm »
Лека седмичка и от нас! Всички да са много здрави!

Мари, да ви е жива здрава Стилияна! Честит празник!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #17 -: Ноември 26, 2007, 12:26:00 pm »
Цитат
извинете за беседата. който е искал да му е удобно - да си е купил кукла.

Е леко де, не става дума за такова нещо  :lol:
Просто три безсънни нощи са си гадна работа. Колето има такива сесии - на другия ден аз съм половин човек, а той си е екстра и бодро си кудкудяка насам-натам.
Стеф, не става дума за средношно размрънкване - това не го броим. Говоря ти за яка скачаница и виканица от 2 до 6. Игрички, бумкане с шише по таблата на леглото, ако няма шише ползваме главата. Викове по кучето, което се отзовава моментално - хвърлят се играчки - кикот - после Хъко му ги носи и така... в шеги и закачки минава нощта  :x

Ани, гледай да поспиш и ти през следобедните му спанета. Освен това опитай да го сложиш малко по-късно довечера. Като му свърши нощната сесия, пак си му върни стария режим - при Колето сработва
« Последна редакция: Ноември 26, 2007, 12:30:49 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #18 -: Ноември 26, 2007, 12:31:19 pm »
Спокойна седмица и от нас - доколкото това е възможно в това време :D

Мари, да ви е жива и здрава малката именничка :D!

Лани, а на нас честит четвърти месец  :wink:

Аз съм се захванала да изчета цялата тема за хранене и захранване, че докато успея ще стане време да захранвам вече  :D и съм си приготвила лист и химикал и водя записки - ма вие колко сте изписалииии... ох, сложна наука си е това... Като се роди синът ми преди 18 години, лесно беше - нямаше информация, карахме по указание на педитата и сега не можем от алергии да се отървем  :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #19 -: Ноември 26, 2007, 12:31:48 pm »
Цитат
извинете за беседата. който е искал да му е удобно - да си е купил кукла.

Е леко де, не става дума за такова нещо  :lol:
Просто три безсънни нощи са си гадна работа.

да, гадно е. и за този, който ходи на работа, и за този, който работи с детето в къщи (щото и това е яко бачкане). както вече казах, при нас са били доста повече поредни такива нощи. ето, СтефиЗ докладва още по-екстремни неща.
можем да си се оплакваме и страдаме на воля, но това причина ли е изобщо да ви хрумне мисълта за упояване на детето, че я бистрят вече няколко души в две поредни теми? на мен това ми кипна чайника.

пропуснах да отговоря на въпроса на Aneta - аз усетих бебето някъде към 19-20 седмица. така пише и по книжките - че с първо дете се усеща по-късничко. ти не си написала в коя седмица си? едно време, като не е имало УЗ, това е бил признакът дали бебето е живо. сега, при положение, че ни преглеждат толкова много и често, едва ли е нужно да се тревожим прекалено кога ще дойде първото ритниче. по-важно е към края на бременността да се следи за движенията на плода.

Фусси, това било голяма далавера да имаш умно куче при бебето! сега се замислих върху това, което си написала - как Хъки носи играчките на бачо Кольо. рахат работа, що нямам и аз един обучен куч, колко навеждане и разкарвация би спестил :)
« Последна редакция: Ноември 26, 2007, 12:34:38 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #20 -: Ноември 26, 2007, 12:33:23 pm »
За спането най-искрено съчувствам, аз мога гладна, жадна да остана, всякакъв дискомфорт бих изтърпяла, но без сън просто съм като болна.
За щастие детето ми е от тези, които лягат, е не в 8, но в 9 - 9:30 и спят до толкова на другия ден, спим и по два пъти през деня. надявам се така и да остане занапред. Но за сметка на това, точно първите 2месеца, когато бебетатата уж само спят, за нас бяха много трудни и изморителни. Откакто я оставих сама в стаята й - на 2 навършени месеца, детето ми започна да спи. Първата самостоятелна нощ беше и първата нощ без будене. Сега, когато ходим на вилата или при майка ми и съответно обстоятелствата изискват да спим заедно в една стая, Симона спи много неспокойно, буди се, мрънка.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #21 -: Ноември 26, 2007, 12:37:23 pm »
за статистиката за 9 месеца откакто се е родила Стефания е спала по цяла нощ само 5 вечери
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #22 -: Ноември 26, 2007, 12:46:21 pm »
Честито на Стилияна и Мари_Пз!
Да ти е здрава и засмяна, Мари!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #23 -: Ноември 26, 2007, 12:50:00 pm »
Джаме, има си и недостатъци ...  :lol:
Напрмер:
- радостно пляскане в паницата вода на кучето.
- опити за хранене от обща чиния - ту на единия, ту на другия
В очакване ....
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #24 -: Ноември 26, 2007, 13:09:14 pm »
вчера от благотворителния коледен базар на IWC си купих една чудесна книга

Аз не успях да отида. Може ли малко впечатления?
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #25 -: Ноември 26, 2007, 13:11:26 pm »
Здравейте и от нас!
Весела седмичка,и много здрави и усмихнати бебета и дечица!!!
Ани,аз,до колкото си спомням,усетих бебетата към края на четвъртия месец,
и то нещо като премятане на мускулче в корема.По късно вече са ритниците! :D
Честит Имен ден на сладката Стилияна!Да ви е жива и здрава!!!
Бора,честита месечинка и на вас!!!



http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #26 -: Ноември 26, 2007, 13:11:38 pm »
Ани, мисля, че наистина ви усеща вече много. те сега са много сетивни и съзнателни. другото, което ми хрумва са кътниците. при нас тръгнаха и 4 и известно време беше много раздразнителен. даже се събуди една нощ :P :lol: радвам се, че тръгнаха заедно, щото приключи наведнъж.

аз съм твърдо убедена, че децата трябва да спят отделно, когато това е възможно. и децата, и родителите лесно свикват да реагират на мнимално раздвижване. цокането на поискване ще го подмина...но и бибата и водата лесно се превръщат в еженощие :( аз спях при него, докато имаше нощно хранене първите два месеца. после се изнесох. изпитвах притеснение, ставала съм нощем да го наглеждам...

айде, здрав и хубав сън за всички бебета и родители :D


джам, тази нашата джипка се управлява от родителя. като порасне хлапето има педал и се управлява от него.
а сешоарът, наистина, не знам колко е добре за фината косичка. но и фината и тъничка ще изсъхне лесно. нашата знаеш каква е :D нямам избор. духам слабо, от разстояние, през ръката си.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #27 -: Ноември 26, 2007, 13:20:49 pm »
Лани, а на нас честит четвърти месец  :wink:
  :lol: Мда - честито и от Малкият Змей на Малката принцеса Ема!
По слуй месечинката искам да му подаря на Цветомир нова педиатърка, не че той има възражения от тази, но има реална опастност мама Lan да я набие съвсем скоро! Момичета, помагайте - кажете добър педиатър, при когото да се прехвърлим?  :( Питам, питам и все заети! Накрая да не се натреса на по-некомпетентен и от тази :?.

Аз съм се захванала да изчета цялата тема за хранене и захранване, че докато успея ще стане време да захранвам вече  :D и съм си приготвила лист и химикал и водя записки - ма вие колко сте изписалииии... ох, сложна наука си е това... Като се роди синът ми преди 18 години, лесно беше - нямаше информация, карахме по указание на педитата и сега не можем от алергии да се отървем  :?
И после сканираш записките и ми ги пращаш :lol: :oops:! Шегувам се :lol:. Само дано  да намеря време, че както раждането и кърменето ме изненадаха неподготвена, да не се изненадам пак!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #28 -: Ноември 26, 2007, 15:03:02 pm »
Весела седмица и от нас, здрави бебета и отпочинали майки. Ние продължаваме да спим на терасата през деня, независимо от времето /по обяд целиме все да няма и мъгла/.

И аз бих искала да прочета впечатления Джам за базара на IWC от независим източник. Аз неможах да ида. Нашите ходиха и са понапазарували и похапнали, тази година имало много манджа.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #29 -: Ноември 26, 2007, 15:07:02 pm »
Nina, честита месечинка и на вас! Няма да се цепите я!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #30 -: Ноември 26, 2007, 15:31:10 pm »
Честит Имен Ден на сладка  :balk_5:Стилияна!
Гоооооляма да порасне!

Честито :balk_16: и на всички с месечинки!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #31 -: Ноември 26, 2007, 15:43:18 pm »
Фусинка, ясно ми е мила за какво говориш, ама да ставаш 3-4 пъти на вечер и да минаваш целия апартамент и тъкмо си задрямал и някой пак врещи по бебефона, и така няколко пъти, сънуваш 34 различни сънища, сумарно си спал 3-4 часа, на сутринта си като пребито кучи и така вече 380 сутрини :wink: все си мисля, че по бих изтърпяла да не спя 1 седмица, отколкото 1 г. :P
А това че като детето се отдели в друя стая започва да спи като пън, изобщо не е вярно. Деси спи от 3 м. сама и какво от това, положението е едно и също. Тя не спи никак леко, защото детската е до хола, ние с баща й си говорим, гледаме телевизия и тя не се буди от това, незнам от какво е :(
абе да са живи и здрави, свиква се с всичко :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #32 -: Ноември 26, 2007, 15:49:36 pm »
Nina, честита месечинка и на вас! Няма да се цепите я!

О, мерси Лан, нещо днеска не ми е ден и съвсем съм се отнесла.
Честити празници и поводи на бебетата и на майките, да са здрави и щастливи.
:)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #33 -: Ноември 26, 2007, 15:52:12 pm »
Честити месечинки на всички бебоци! Честит имен ден и на Стиляна! Да са ви живи и здрави и много да слушат.
Ани, по въпроса за спането - при нас е кошмар, имаше за времето от как се е родил едни единствени 2 месеца, в които успяхме да спим нормално и това е. Всяка нощ при нас е екшън и то не какъв да е - събуждаме се с рев, какъвто не съм чувала никога, все едно го колят, умъртвяват и т.н. Просто 40 мин рев без да разпознава никой. Така че ти съчувствам искрено, защото ми е ясно какво става. При нас от скоро работи нова схема - моя син си отказва следобедното спане. Не иска да спи и това е. Обаче за сметка на това е труп вечерта и заспива към 9.30-10 ч. най-късно и се буди само с едно прореваване през нощта в 9.30-10 ч. на другата сутрин. Не ми харесва, ама като си е решил така, не мога да му променя режима, така че сега спазваме това чудо, да видим за колко време ще мине. Това също е вариант. Ако успеете да изкарате толкова време будни - дерзай, пък може и да му мине :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #34 -: Ноември 26, 2007, 16:30:22 pm »
Цитат
можем да си се оплакваме и страдаме на воля, но това причина ли е изобщо да ви хрумне мисълта за упояване на детето, че я бистрят вече няколко души в две поредни теми? на мен това ми кипна чайника.
Да поясня: написах за Долче Нанна, но съм принципно "против" даване на каквото и да било средство само защото на детето не му се спи. И аз съм твърдо против "упояването". Винаги, когато съм прилагала горепосочения препарат първо съм питала педиатър с описание на състоянието на детето.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #35 -: Ноември 26, 2007, 16:54:13 pm »
Благодаря за идеите, момичета, явно наистина ще трябва да сменя режима и без това исках да минаваме на едно дневно спане вече. Отделянето в друга стая ще го оставим за един по-друг живот :wink:
Явно се наспива, щото не мрънка, а просто му се играе. Само ми е жал за съседите и за баща му :(
Дони, игричките са супер, даже се научих как се сглобяват изчегъртани копчета на лаптоп :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #36 -: Ноември 26, 2007, 16:56:25 pm »
даже се научих как се сглобяват изчегъртани копчета на лаптоп :D

малки сте още, не умеете  :D след качествено изчегъртано копче от лаптоп, нищо не остава. аз вече шпация нямам на лаптопа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #37 -: Ноември 26, 2007, 17:05:21 pm »
Здравейте и от нас! Здрава и много весела седмица на всички.Честит имен ден на Стилияна! Честита месечинка на Ема и Цветомир.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #38 -: Ноември 26, 2007, 17:32:58 pm »
Честит Имен Ден на Стилияна! :)
Честити месечинки на сладките бебоци! :)
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #39 -: Ноември 26, 2007, 18:03:39 pm »
Здравейте и от нас! Здрава и много весела седмица на всички.Честит имен ден на Стилияна! Честита месечинка на Ема и Цветомир.
Моля да ме извините!Честита месечинка на Кристина!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #40 -: Ноември 26, 2007, 18:44:06 pm »
Стефанке, не е сигурно въобще, че ще спи като пън. просто отделянето е добра предпоставка. в крайна сметка има деца с различен темперамент.
Деско преди 3 месеца ако сте я преместили, вече е било късно :P имала си е създадени навиците.


честити месечинки и честит имен ден на Стилияна :D
а какъв ден е?
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #41 -: Ноември 26, 2007, 19:08:03 pm »
а какъв ден е?
Свети Стилиян - пазител на децата :wink:
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #42 -: Ноември 26, 2007, 19:11:03 pm »
Здравейте и от нас с Алекс.
Честито на Стилияна, Ема, Криси и Цветомир!

Една питанка имам за Пентаксим. Какви странични ефекти могат да се появят от ваксината освен зачервяване, лек оток или пък температура около 38 градуса? Днес ни поставиха първата ваксина и сега съм в повишена бойна готовност за следващите 2 дни.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #43 -: Ноември 26, 2007, 19:14:31 pm »
Здравейте и от нас! Здрава и много весела седмица на всички.Честит имен ден на Стилияна! Честита месечинка на Ема и Цветомир.
Моля да ме извините!Честита месечинка на Кристина!

Няма за какво, то аз замалко да забравя...

Мари_пз при нас нямаше страничен ефект от Пентаксима. Никаква промяна в емоционално и физическо състояние на детето. Дано и с останалите ваксинации сме така, дори утре предстои втора доза Пентаксим.
Дано и при вас няма проблем.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #44 -: Ноември 26, 2007, 19:27:58 pm »
 :(А Цветомир спи ли спи от ваксината...чак леко се шашкам! Днес му беше вторият прием.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #45 -: Ноември 26, 2007, 19:59:41 pm »
лан, не се притеснявай, Деси след първата ваксина пентаксим спа 14 часа без да помръдне :lol: чак я бутахме с баща й да проверим дали е жива :wink: наслаждавай се на спокойствието докато спинка :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #46 -: Ноември 26, 2007, 20:04:23 pm »
И Стефания спеше след Пентаксим, само да кажа, че получихме една бучица на мястото на ваксината, която се разнесе след 20-тина дни, чела съм че и при други деца става така на 2 или 3 прием
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #47 -: Ноември 26, 2007, 20:31:42 pm »
И при нас нямаше нищо, което да ме притесни.Успех
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #48 -: Ноември 26, 2007, 20:44:54 pm »

извинете за беседата. който е искал да му е удобно - да си е купил кукла.


Ей с това получаваш номинация за фраза на година във форума. Много те обичам, Джамке!

Лека седмица на всички, много здрави бебета и много бременни жени!
Alexandra
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #49 -: Ноември 26, 2007, 20:53:09 pm »
Браво! Тамън щях да звънкам на педиатърката и прочетох и се кротнах!  :D Значи не сме само ние спящи  красавци. Някой знае ли как трябва да се съхраняват Вигантол капките, на листовката нищо не пише, а тука свекито ме наплаши, че на светло ставали отровни?! 8O
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #50 -: Ноември 26, 2007, 21:08:53 pm »
Аз ги държа на бюрото до компа, заедно с другите нища.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #51 -: Ноември 26, 2007, 21:11:14 pm »
Аз ги държа на бюрото до компа, заедно с другите нища.
Нали са в кутия 8O знам ли и аз
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #52 -: Ноември 26, 2007, 21:14:50 pm »
Лан, пише на кутията!

Да се съхранява на място, защитено от светлина.
което не значи, че стават отровни, все пак. леле, ама много знаещи се навъдиха баби, маби...
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #53 -: Ноември 26, 2007, 22:50:44 pm »
Моята съм я изхвърлила, само шишенцето и листовката си стои. Иначе не са на пряка светлина, но са в стаята, не в някакво шкафче например. Ще си купя аз нови утре и това е! Де да знам може от това да са ни коликите. :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #54 -: Ноември 26, 2007, 23:00:05 pm »
другарки - за страничните ефекти от Пентаксима, описани са на листовката в кутията на ваксината. пазите си я и сте я прочели предварително, надявам се?

за Вигантола - той е в тъмнокафяво шише, така че е защитен от пряка слънчева светлина, мисля. аз го държа в кутийката. обаче ме шокира това, че в аптеката го държат в хладилник!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #55 -: Ноември 26, 2007, 23:13:20 pm »
 Jam-e, то пише "сънливост", ама пусто пеперудено сърце, като ти спи детето толкова часа "като пън", си е леко притеснително!  Четири пъти проверявах дали диша.
 Иначе аз пък съм шокирана, че в листовката не пише съхранение на Вигантола! Аз никога не съм чела до сега на кутиите какво пише - чета внимателно листовката.
« Последна редакция: Ноември 26, 2007, 23:17:27 pm от Lan »
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #56 -: Ноември 27, 2007, 09:57:35 am »
Джам, четох аз листовката, ама реших да питам при вас как е било. Така се зарадвах като прочетох, че вашите дечица спинкат и си викам - Айдеееее и моето джудженце една нощ да поспи, ама Не! На мен ми се падна продължителния безутешен плач. Ама оживях де :lol:
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #57 -: Ноември 27, 2007, 10:11:06 am »
Сиа, съчувствам ти :wink:
сега се сетих, че при Деси и след 3-те приема имаше един и същи страничен ефект, 2-3 дни беше много нетърпима, постоянно мрънкаше, хленчеше, абе ужас.
Днес е слънчевооооооо, излизамеееееее :lol:
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #58 -: Ноември 27, 2007, 11:51:08 am »
Здравейте и от нас. :) Честито на Стилияна, Ема, Криси и Цветомир със закъснение! Вчера ни слагаха нови врати и цял ден от майстори неможах да се включа. То поне да ги бяха сложили, а то се оказа че трябвало да се замазва нещо та по тоя повод сме спали без врата нощес. И от това или и аз незнам, но Ели си поиска пак нощното хранене, иначе от близо седмица си спи по 6 часа без прекъсване нощем. Ще видим как ще е тая нощ когато се надявам да имаме врата...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #59 -: Ноември 27, 2007, 13:05:36 pm »
Честит имен ден на Стилияна!Да бъде здраво и усмихнато дете! Честити месечинки на другите дечица!

Валери вече е подстриган или по-точно- оформен в главичката :lol: Беше на фризьор.
По повод на спането- ние от 2 месеца сме го преместили да спи самичък в хола и честно казано определено спи много по-спокойно. Е, там е по-хладно /19 градуса/, няма кой да му похърква или пък спалня, която да поскръцва. Вярно, че има нощи, в които спи непробудно или максимум с едно събуждане, но има и такива когато се буди по 3-4 пъти. Хубавото в цялата работа що се касае до мен и съня ми е, че нощните дежурства са на татко му. А той се научи да става в просъница да му дава вода и да заспива моментално после. Та не се отразява на дневния му тонус после. :lol:

Как така спели децата след пентаксима казвате?! 8) Валери мрънка в продължение на 72 часа без да спира и беше страшно неспокоен и трите пъти. Но за дълго спане нямам спомен 8)

Стефи, какво направихте с гръцката ваксина?


*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #60 -: Ноември 27, 2007, 13:22:51 pm »
 :lol: Момичета, седнах да чета захранването. Ами то станало почти колкото "Война и мир" бре. Трудно си е трудно, колкото жени толкоз и мнения, ама все пак нали идеята беше да се систематизират нещата. Ся в главната ковната тема има и въпроси и какво ли не...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #61 -: Ноември 27, 2007, 13:59:11 pm »
Цитат
Момичета, седнах да чета захранването. Ами то станало почти колкото "Война и мир" бре. Трудно си е трудно, колкото жени толкоз и мнения, ама все пак нали идеята беше да се систематизират нещата. Ся в главната ковната тема има и въпроси и какво ли не...
И аз тъй и се отказах
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #62 -: Ноември 27, 2007, 14:02:28 pm »
Lan, не е толкова лесно да се систематизират нещата, когато няма единодушие по даден въпрос. така е и със захранването.
вярно, темата е дълга, но според мен си струва да се прочете - особено първите страници.
повечето от нас са дали своите схеми. можеш да си комбинираш своя на базата на тях или да измислиш нещо ново.

не успях вчера да дам отзиви за коледния базар на IWC. първо, да благодаря на Нина за информацията - без нея нямаше да отида. това ми беше първо посещение, та нямам база за сравнение. имаше страшно много хора, въпреки огромната зала. откъде са разбрали - не знам. щандовете бяха по държави, шумно, музика, оживление - общо взето, създава се определена атмосфера. типични национални храни и напитки имаше на почти всеки щанд, но е доста трудно да ядеш ходейки, с чинийка в ръка, докато те бутат оттук-оттам. иначе - някои щандове си бяха чист битак - стари дрехи, стари играчки. много беше хубав щанда със стари книги на английски - имаше какво ли не, на символични цени и съжалявам, че нямах време да разгледам по-обстойно. от книгата, която купих, съм изключително доволна.
с две думи - мероприятието си струва да бъде посетено.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #63 -: Ноември 27, 2007, 14:34:57 pm »
Зорът е да решите с какво да почнете. Веднъж почнете ли мъглата лека по лека се разсейва  :balk_103: . Казвам от личен опит. И аз така се бях треснала с това захранване преди да започна и ми се виждаше ужасно сложно и страшно, а не е щом има откъде да получите информация.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #64 -: Ноември 27, 2007, 14:36:11 pm »
Зорът е да решите с какво да почнете.

и кога да започнете.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #65 -: Ноември 27, 2007, 14:42:05 pm »
Ехее, много празнуващи - имени дни, месечинки. Да са честити, живи и здрави всичките дечурлиги!
Аз "отметнах" още едно инвитро, резултата за сега е обнадеждаващ, въпреки кървенето :). Приготвям празника на малката - торта, подаръци и прочие. Дано са здрави приятелите и децата им, та да се съберем по-голяма тумба.

За захранването - аз си изчетох всичките страници до край, никак не съжалявам, само мога да благодаря! Избрах си три схеми и комбинирах. Кога - 5-6 месечна възраст, с какво - домашно пюре от ябълка на пара, пасирана или морков (на Гербер от 80 мл са удобни).

Весела и слънчева седмица!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #66 -: Ноември 27, 2007, 14:52:11 pm »
Честит имен ден на патерици на Стиляна, много цунки по муцунки от батко Тони.
Честито и на всички бебешки месечинки.Нека растат здрави и щастливи, шумни и послушни.

За захранването, ако детето по принцип не е злоядо нямате грижа. Попрочитате няколко пъти закованата тема и после започвате захранването, като минат първите две, три нови храни постепенно ще наберете скорост и ще ви се изясни картинката. По съвсем друг начин протича захранването обаче, ако детето е болнаво или с алергия и/или непоносимост към храна/и или пък е предразположено към такава/такива. На мен се падна честта, да захранвам злоядо дете с непоносимост към лактоза и предразположение към алергии. Е слава богу захранихме се благополучно макар и по късно, но пък избегнахме неприятните евентуални последици. Сега други неща ме притесняват, но това е, бебешка му работа, все за нещо ще притесняваш и дерзаеш.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #67 -: Ноември 27, 2007, 14:55:41 pm »
Вени, ваксината ще я сложа, живи здрави до януари. Говорих с нашата педиатърка, занесох й описанието и тя каза че ваксината си заслужавала. Та, сега сложихме приорикса, а след него трябва да се чака мин. 1 м., та затова януари мисля да сложим първия превенар. :)

За захранването, аз започнах с пюре на Хип от ябълка, само ябълка, защото след всичко което изчетох за децата само на кърма най-лесно ставало захранването с плод. След това се появи и д-р Бърди и той потвърди. Т.е. кърмата е сладка и прехода от кърма към твърда храна ставал най-лесно с плод. Деси беше на 5м., след това започнах да редувам плод, зеленчук и така ... не сме имали никакви проблеми, единственото което отказа беше тиквичка от бурканче, но приготвена от мен ядеше :lol: Обожаваше моркови и тиква, та известно време пробутвах доста неща като слагах 2-3 лъжици морков или тиква, например в броколите, защото изяждаше по 5-6 лъжички и не искаше повече, а като стане оранжево нямаше грижи :wink:
В началото си мислех, че съм записала второ висше, толкова сложно ми изглеждаше, но след въвеждането на 3-4 неща става по-лесно и някак си се добива кураж. Важното е да си решите кога ще въвеждате основните неща (жълтък, месо, глутен) и с тях да съобразите останалите плодове и зеленчуци :)

Боровинчо, възхищавам ти се!
Аз съм решила на пролет да се захващаме
« Последна редакция: Ноември 27, 2007, 15:04:55 pm от StefiZ »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #68 -: Ноември 27, 2007, 15:18:51 pm »
Аз да се похваля - тази нощ спахме, сега съм различен човек :D
Като взех предвид съветите и опита ви, направих следното:
- малко съкратих следобедния сън
- отделих много време следобяд и вечерта да си играем, да се гоним, да четем книжки (не че преди не съм го правила, ама сега удължих времетраенето поне с половин час :wink:)
- оставих го да се надивее в коритото и да изплиска цялата вода :lol:
- къпането и храненето се изместиха с 30-40 минути по-късно
- оправих нашето легло и взех дрехите за преобличане в кухнята
- легнахме си пристъпвайки на пръсти като крадци :lol: пак ни чу диването, но не се разбуди напълно
Досега никога не сме му пазили тишина, надявам се този свръхсензитивен период да е временен, че и аз, както някой беше споменал, без храна и вода мога да изкарам, ама без сън - изобще!
Благодаря на всички, които се включиха по темата, друго си е като споделиш. Все повече се убеждавам, че спокойствието на майката оказва пряко влияния върху спокойствието на бебето :wink:
Не съм се отказала и от убеждението си, че всеки има право да се надява да си осигури жизненоважната доза сън - независимо дали има дългоочаквано бебе или кукла!
Искрено съчувствам на мамите, чиито диванета системно се будят, дано се израства този период!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #69 -: Ноември 27, 2007, 15:26:41 pm »
Боровинчо, възхищавам ти се!
Аз съм решила на пролет да се захващаме
за работа :wink:

вие сте страхотни. аз като ми става по-лесно сега и бия отбой. в момента ми е невъзможно да взема решение кога.
дано примера ви е заразен :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #70 -: Ноември 27, 2007, 15:32:21 pm »
Манчо, то няма как да вземеш решение. Или се гмурваш в голямата вода или се отказваш тотално и чакаш да ти падне от луната :wink:
Боровинчо, стискаме ти палци да удържиш до края и Ели да е кака на едно здраво и послушно бебе! Весело изкарване на рожденния ден и да сте голяма и весела компания! А Ели да получи много подаръци :wink:
Ани, браво за успеха :lol: Дано да е временно това с неспането и да влезете в ритъм.
Ние днес отразихме следобеден сън. В момента диването кротко спи, след като 4 дена ми отказва следобедното спане и до сега не можехме да се преборим. Ама явно вече каталяса съвсем и се приспа :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #71 -: Ноември 27, 2007, 17:01:39 pm »
Боровинка, много, ама мнооооого стискам палци за увеличаване на отбора. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #72 -: Ноември 27, 2007, 17:06:58 pm »
Ехее, много празнуващи - имени дни, месечинки. Да са честити, живи и здрави всичките дечурлиги!
Аз "отметнах" още едно инвитро, резултата за сега е обнадеждаващ, въпреки кървенето :). Приготвям празника на малката - торта, подаръци и прочие. Дано са здрави приятелите и децата им, та да се съберем по-голяма тумба.

За захранването - аз си изчетох всичките страници до край, никак не съжалявам, само мога да благодаря! Избрах си три схеми и комбинирах. Кога - 5-6 месечна възраст, с какво - домашно пюре от ябълка на пара, пасирана или морков (на Гербер от 80 мл са удобни).

Весела и слънчева седмица!
Браво на тебе Боровинчо!! Ти си герой! Кога успя и инвитро да отметнеш!!! Весели приготовления ти желая!! :P
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #73 -: Ноември 27, 2007, 17:53:06 pm »
Боровинка, успех!

Лан, да, темата е голяма, но аз не се отказах да я прочета и не съжалявам. И аз се чувствах, че второ висше ще записвам, изтърпях да я прочета веднъж, да отбележа основните насоки, да реша какъв ще бъде моя собствен подход и се чувствах добре, че не влизам в това начинание на тъмно, а с някакви знания. Това ми даде кураж и спокойствие при захранването.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #74 -: Ноември 27, 2007, 18:25:11 pm »
И аz да стисна едни палци на Боровинка и да й пожелая успех  :crossfingers:!
Ще стискам и на всички останали куражлийки и да стане от първия път, да ви иzненада  :lol:!

За zахранването освен да си направите схема и да определите кога zапочвате, важно е да мине и периода на учене на ядене с лъжичка. При нас беШе толкова трагично, че по едно време иzпитвах страх от наближаваЩото хранене  :oops:... Ама след това нямаШе никакви откаzи, всичко течеШе гладко като по ноти  8). Не се притеснявайте, Ще се справите  :D.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #75 -: Ноември 27, 2007, 18:37:52 pm »
Боровинка, имаш силно стиснати палци от мен! Поздравления за решението.
Ние също сме решили да имаме трето дете, ако Господ реши. Когато дойде, добре дошло ще е! Желая ти положителен резултат- най-хубавият подарък за Коледа!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #76 -: Ноември 27, 2007, 18:38:11 pm »
Ух, изчетох захранването, даже стол купих вече и живи, здрави след 1 месец почваме  :D Полезна тема сте спретнали, момичета, благодарско  :D

Боровин, стискаме здраво палци!!!

Абе, момичета, нещо манджата не стига от два дни - само на кърма сме и се чудя колко дни да изчакам дали ще се регулират нещата или да дохранвам още отсега?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #77 -: Ноември 27, 2007, 18:39:25 pm »
Четох и аз, четох, както не веднъж съм писала, добре че тук има толкова съвестни мами, минали по този път.
Май се справям, все пак нямам фрапиращи грешки /освен че дадох йогурт още на 6 месеца с едно пюре, в което не съм обърнала внимание, че има/.
Боровинка, успех ти пожелавам, дано всичко е безпроблемно yahoo_17
Ултра, все така да е Монката  :flower:
« Последна редакция: Ноември 27, 2007, 18:41:31 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #78 -: Ноември 27, 2007, 19:23:07 pm »
Месрси за впечатленията Джам, книги винаги е имало и то добри. До година може да си купиш още нещо интересно, живи и здрави. Очевидно се набляга на храната и тя определено увеличава приходите, миналата година 250 000 лева, тази може би повече. Народа е ящен!

Относно захранването - много полезни неща, аз не чета много, набелязала съм си някои неща само, за започване, а постепенно и в крачка ще действаме. Мини - отново благодаря за табличката, страхотна е и като изпълнение и като съдържание.

Днес бяхме на консултация и сложихме 2 доза Пентаксим. Кристина се усмихваше през цялото време, дори и когато я боцнаха. Малко се разплака като я мериха, защото я отнесоха сама без мен. Дразни ме, че не мерят бебетата в кабинета на лекарката, а в чакалнята, където е лудница, непрекъснато се отваря врата и кашлят и кихат 100 човека, и е студено, а бебето се мери голо.... Това е тъпо, как може?
Иначе педиатърката все повече започва да ми допада, държи се любезно и спокойно приема намеренията ми за по-късно захранване, за разлика от други хора.

Боровинка - успех ти желая!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #79 -: Ноември 27, 2007, 19:30:14 pm »
Стискам палци и аз на Боровинката ни!

Отивам да чета темата за захранването.
Alexandra
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #80 -: Ноември 27, 2007, 19:36:10 pm »
ето това е бебе, на което му се спи :D

http://www.vbox7.com/play:54f01ca1
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #81 -: Ноември 27, 2007, 20:19:05 pm »
ето това е бебе, на което му се спи :D

http://www.vbox7.com/play:54f01ca1


Е те тва не мое да бъде  :lol:

Ако си спомняте преди време ревах тука заради мъките си с Аптамила. Пробвах всичко дето ме посъветвахте - е не и не, пак си ставаха бучки. Купих новия Имунофортис и рахатясах да ви кажа. Разтваря се в студена вода, никакво топлене, пък после охлаждане или прецеждане. Само разбърквам с вилицата и готово :D
« Последна редакция: Ноември 27, 2007, 20:37:17 pm от borovinka »
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #82 -: Ноември 27, 2007, 20:41:23 pm »
Боровинка успех, и от мен имаш стиснати палци! И моето детенце е от не спящите то няма вечер няма ден,винаги е готова за луди фиести.И все по-малко време ми остава за удоволствието да ви чета и пиша. Ето малко преди да навърши 6 месеца и ми се изправи в кошарата на крака ,онемях,но явно направо ще ходим та то лазенето е за бебетата  :lol: както и спането  :lol: ,но както е казала Стефи с всичко се свиква ,ма как да му се сърдиш на дечко като и аз съм така,само ,че тя ме уморява повечко  :oops: . Ох захранване решила съм след 3 дни като си навършим шестия месец и се започва,но педиатърката ми ме хвърли в шах ,каза да почвам месото и жълтъка ,че хемоглобина ни бил нисък(106),според мен не много но...и как на това чисто стомахче ,приемало само кърма да му  вкарам изведнъж и жълтък ,че и месо  8O ? И честити месечинки и на Стилияна имен ден със закъснение!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #83 -: Ноември 27, 2007, 20:43:10 pm »
Ей, ма и тая мама има егати търпението да го снима докато клюма, чак ми дожаля за детенцето :)
Боровинчо, съжалявам. Аз такива проблеми не съм имала :? Явно ще да е от самото мляко и мястото на производство :(
« Последна редакция: Ноември 27, 2007, 20:45:26 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #84 -: Ноември 27, 2007, 20:57:32 pm »
Много странно за Аптамила, не съм имала такива проблеми и аз...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #85 -: Ноември 27, 2007, 21:32:26 pm »
Манхатън благодаря ти за инфото. Можеш ли да ме ориентираш като цена на джипа.
Днес мислех да обиколим, но пак не остана време.

Честити месечинки и празници на малчовците,
Боровинка успех и на теб.

Ултра Моника също се буди много пъти през ноща. В момента в който си легнем ни усеша и се буди, но аз се отказах и я взимам да спи при нас. Само така мога да поспя.
И между другото да ви кажа, диска на Селин Дион действа 100%приспивателно.   :lol: Рекорда ни е третата песен :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #86 -: Ноември 27, 2007, 22:42:18 pm »
ето това е бебе, на което му се спи :D

http://www.vbox7.com/play:54f01ca1


ей така си приспивам понякога детето http://andreyapenkovska.multiply.com/video/item/5
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #87 -: Ноември 27, 2007, 22:50:51 pm »
Ух Васи, страшни бузки имате  :D направо ми идва да я щипя, щипя, хапя, хапя. Пу пу страшно вкусно пандшпанче, за папкане. :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #88 -: Ноември 27, 2007, 22:57:10 pm »
Ама моля ви се, идеи за преспиване да искате, бях станала корифей, всеки ден с нов номер, щото моето диване не само че не спи като хората ами до към 8-9 м. заспиваше всеки ден с нова хватка :lol:
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 14:55:34 pm от StefiZ »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #89 -: Ноември 27, 2007, 23:08:09 pm »
СтефиЗ, да ти кажа за Чико Делукса - активната гимнастика...Едно голямо благодарско за насоката. Нали я купих преди месец и в началото малко я беше страх от музиката, нямаше много интерес, но и я слагах всеки ден по-малко и от три-четири дни щастието с тази гимастика е неземно - писка, смее се, бие мечките, голямо занимание. И като я питам за играчката се смее и се радва, гледка си я. Предполагам с течение на времето още по-интересно ще и става.


Василена - тези дни не ми е до смях, обаче твоята дъщеричка ме разсмя. А после като я местиш не се ли събужда? Кристина ако не си заспи в креватчето, после се буди при местенето, винаги. Затова си спи само в креватчето.
Беше писала ти за твоето столче за хранене, дървено - доволна ли си? Аз искам именно да е дървено и съм ги виждала тези, мисля да си купя за детето, дали ти се струва удобно?
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #90 -: Ноември 27, 2007, 23:16:25 pm »
Относно захранването Рали ни преведе една табличка, която се води добра :lol:
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #91 -: Ноември 27, 2007, 23:40:23 pm »
Nina, Андрея никога не си заспива в креватчето  :lol:. Единственото място, от което не мога да я местя е количката, тогава се буди.
От столчето съм доволна що се отнася за ядене, поне е на височината на масата, а е и ниска цената, а искаха да е подарък. Иначе приятелката ми има на Чико и ако имах повечко пари сигурно щях да купя такова, въпреки подаракът ни. Там можеш да оставиш детето за по-дълго, защото столчето е стабилно има и колани, а и таблата отпред е голяма. На дървеното столче е малка.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #92 -: Ноември 28, 2007, 09:04:54 am »
Нина, страшно много се радвам, че Криси се забавлява, дано да й е интересна още дълго време :D
За мен това беше много удачна покупка, която си струва всяко левче.
целувки
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #93 -: Ноември 28, 2007, 09:55:06 am »
Относно захранването Рали ни преведе една табличка, която се води добра :lol:

Мари, дали ще може да ми пратиш табличката на лични!? Благодарско!   :D
И аз започвам да чета за захранването.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #94 -: Ноември 28, 2007, 09:59:27 am »
Касита спИциално за теб копвам ти я ТУК схемата за захранване.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #95 -: Ноември 28, 2007, 10:10:12 am »
Относно захранването Рали ни преведе една табличка, която се води добра :lol:

Страшно е удобна тая табличка - още веднъж благодаря на Рали  :D

Аз иначе темата за захранването изчетох, за да направя план как да се редуват и съчетават храни, кога нови, по колко време и т.н. И да си кажа честно - май доста неща ми се дооформиха - сега остава само Ема да ги одобрява моите кулинарни приумици и експерименти - ама ще й кажа аз, че вие сте виновни  :lol:

Абе, Нинче - аз що съм проспала, че сме на една дата? Да я цункаш от нас  :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #96 -: Ноември 28, 2007, 11:20:13 am »
Я да ви питам как ще реагирате в следната ситуация:
Вчера, връщайки се от Билла, се наложи да сляза от тротоара заради един паркирал джип, който ми препречаше пешеходната пролука. И това на бул. България :x Дотук ви е познато. Аз бясна, че трябва да лавирам между фучащите коли с количката, поглеждам злобно към шофьора, за да му направя забележка и замръзвам 8O
Виждам как от една хартийка с тръбичка смърка кока. Чудех се как да реагирам, погледах номера, беше с пернишка регистрация и отминах. Малко след това същия джип ме подмина с бясна скорост. Мислех си, че ми трябва номер на КАТ, за да съобщя за случая, оказа се че и полицията би ми свършила работа. Трудно ми беше обаче да си пречупя представите, че такова докладване няма да е клюкарстване, а съобщение за престъпление. Дали щяха да ми обърнат внимание?
Имаше наскоро една кампания срещу шофирането в нетрезво състояние, там имаше телефон на който да звъниш, ако имаш информация, че твой познат се качва пийнал да шофира, моята ситуация е аналогична.
Много ме е яд, че се притесних толкова и не запомних номера :bonk:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #97 -: Ноември 28, 2007, 11:43:11 am »
Ултра, и да се беше обадила никой нямаше да ти обърне внимание :x.Такава е действителността.И нямаше да бъде клюкарене, но наистина тук не сме свикнали на такова гражданско съзнание.
Искам да споделя моето положително впечатление,което ми направи нашата педиатърка вчера.Отидохме за първата ни консултация и тя ми даде направление за ортопед без да съм казала и думичка за това.Та айде да ми припомните при кого ходихте на ортопед.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #98 -: Ноември 28, 2007, 11:53:21 am »
ето това е бебе, на което му се спи :D

http://www.vbox7.com/play:54f01ca1

Мойта Йоанка заспива така,само че в креватчето! :D
Избира си едно ъгълче в кревата,сяда си там и започва да се люшка,
докато не заспи! :lol:В седнало положение! :D


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #99 -: Ноември 28, 2007, 12:31:15 pm »

ето това е бебе, на което му се спи :D
http://www.vbox7.com/play:54f01ca1
Ох, преz цялото време си мислех, няма ли кой да го бутне това бебе, та да zаспи спокойно  :lol:...

ей така си приспивам понякога детето http://andreyapenkovska.multiply.com/video/item/5
Много сладки буzки има куклата  8).
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #100 -: Ноември 28, 2007, 12:55:28 pm »
joshi при Драганов, но се приготви да се пулиш от глупостите му по време на прегледа, които нямат нищо общо със самия преглед.
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 14:07:13 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #101 -: Ноември 28, 2007, 13:10:58 pm »
Цитат
ето това е бебе, на което му се спи
http://www.vbox7.com/play:54f01ca1
А на мен ми стана мъчно и тъжно за детето , като го гледах как се люшка. За майката нямам думи, но и братчето гледа едно тъпо и безучастно... не е истина направо.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #102 -: Ноември 28, 2007, 13:25:41 pm »
joshi при Драганов, но се приготви да се пулиш от глупостите му по време на прегледа, който нямат нищо общо със самия преглед.
:lol: А що бре?! На мен тамън ми обясняваше, че децата си ревяли и нямало нужда да скачам и да го утешавам при всеки рев и Малчо като наду сирената, ама както си трябва - така, че цялата болница да го чуе и да не можем да си чуем приказката в кабинета, с поддържащи средства - махане на ръчички и крачета, истерични писъци и присиняване. Докторът отвори  8O - ей такива очи и вика: "Ама много реве това вашето бебе!". Аз му казвам: "Ами да - нали си е нормално!"...краят не можах да чуя, защото възмутен от нашето невнимание, Малчо удвои децибела, само разбрах, че сме здрави и можем да си ходим и това е! Докторът на изпроводяк вика: "Е толкоз бебета съм прегледал, като това няма така да реве!", аз му викам: "А ако знаете майка му как може да вика! :lol:". Взехме му страха с една дума!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #103 -: Ноември 28, 2007, 14:03:11 pm »
joshi при Драганов, но се приготви да се пулиш от глупостите му по време на прегледа, който нямат нищо общо със самия преглед.
:lol: А що бре?! На мен тамън ми обясняваше, че децата си ревяли и нямало нужда да скачам и да го утешавам при всеки рев и Малчо като наду сирената, ама както си трябва - така, че цялата болница да го чуе и да не можем да си чуем приказката в кабинета, с поддържащи средства - махане на ръчички и крачета, истерични писъци и присиняване. Докторът отвори  8O - ей такива очи и вика: "Ама много реве това вашето бебе!". Аз му казвам: "Ами да - нали си е нормално!"...краят не можах да чуя, защото възмутен от нашето невнимание, Малчо удвои децибела, само разбрах, че сме здрави и можем да си ходим и това е! Докторът на изпроводяк вика: "Е толкоз бебета съм прегледал, като това няма така да реве!", аз му викам: "А ако знаете майка му как може да вика! :lol:". Взехме му страха с една дума!
:lol: сладур златен. Да го нацелуваш. Не му се е слушало :lol:
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 14:06:44 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #104 -: Ноември 28, 2007, 14:33:57 pm »
joshi при Драганов, но се приготви да се пулиш от глупостите му по време на прегледа, който нямат нищо общо със самия преглед.
:lol: А що бре?! На мен тамън ми обясняваше, че децата си ревяли и нямало нужда да скачам и да го утешавам при всеки рев и Малчо като наду сирената, ама както си трябва - така, че цялата болница да го чуе и да не можем да си чуем приказката в кабинета, с поддържащи средства - махане на ръчички и крачета, истерични писъци и присиняване. Докторът отвори  8O - ей такива очи и вика: "Ама много реве това вашето бебе!". Аз му казвам: "Ами да - нали си е нормално!"...краят не можах да чуя, защото възмутен от нашето невнимание, Малчо удвои децибела, само разбрах, че сме здрави и можем да си ходим и това е! Докторът на изпроводяк вика: "Е толкоз бебета съм прегледал, като това няма така да реве!", аз му викам: "А ако знаете майка му как може да вика! :lol:". Взехме му страха с една дума!

хи-хи - и аз още помня  :lol:
И от нас много целувки на малкия змей!

Ние ходихме при Алексиев - Лейдито мисля беше пускала линка някъде - много съм доволна - млад, любезен, знаещ - екстра! Пък и за наш късмет идва у провинцията  :)

А, май това е мястото
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #105 -: Ноември 28, 2007, 15:19:01 pm »
пратиха ми току-що смс с този сайт:
http://iadosaise.org/
ще се възползвам да се снабдя с малко стикери :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #106 -: Ноември 28, 2007, 15:25:59 pm »
откъде може да се снабди човек с такива стикери? искам и аз, много!
мамицата им.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #107 -: Ноември 28, 2007, 15:31:29 pm »
И аз искам такива  :lol:

lb2f
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #108 -: Ноември 28, 2007, 15:36:51 pm »
и ааааз, че ми омръзна да псувам :lol:
сега тихо и кротко ще лепя :wink:
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #109 -: Ноември 28, 2007, 15:38:19 pm »
И аз искам!
Ултра, аз в тази и всякаква подобна ситуация бих се обадила!
Най-вероятно няма да ми обърнат внимание, но следващия път пак ще се обадя и така!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #110 -: Ноември 28, 2007, 15:49:11 pm »
ето на сайта какво пише:
Можете да намерите стикерите по заведенията в които има FAME CARDS. Тези стикери се разпространяват безплатно благодарение на подкрепата на FAME CARDS, За Града и O3PR. Освен това можете да закупите стикери от Червената Къща.
Дали няма да има в Кривото, май съм виждала там стелажи с картички?
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 15:50:44 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #111 -: Ноември 28, 2007, 16:19:55 pm »
Привет и от нас! Една седмица след изписването аз бавно почвам да влизам в ритъм.  :P

Кърменето си е доста изтощително и не то самото ами изцеждането след това  :? Към тези,които кърмят, вие редувате ли гърдите за всяко хранене (т.е. и от двете) или давате само по една? И кога горе долу престанахте да изцеждате?

А имате ли представа какви храни трябва да се ядат? Навсякъде пише какво не трябва  :lol:

А чували ли сте за такава глупост, че не трябва да си лакират ноктите кърмачките?

А колко вода е нормално да пие бебето? Филип се дави жестоко с водата и като я засмуче няма пускане, ама не знам дали е добре да го оставя, после дали ще яде?

Абе личи си кой не е влизал отдавна във форума, пълен е с въпроси  :wink:!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #112 -: Ноември 28, 2007, 16:41:56 pm »
Роби, добре дошла отново!

Храната ти трябва да е пълноценна, здравословна, достатъчна като количество, за да имаш нужната енергия и да даваш най-доброто на бебето. Оттук изключваш храните, които е добре да се избягват при кърмене и готово :wink:
Освен храна, трябва да поемаш много течности - аз наблягах на чайове, айрян, компоти и фрешове, като ми направеше някой. Сокове от всякакъв тип от магазина - натурални, газирани, негазирани и прочие, не консумирам.

Аз редувах гърдите. Но, ако бебето не се наяде, предложи и от другата! Изцеждах в началото, докато се урегулира кърмата. После нямаше какво да цедя. Като време - може би 3седмици някъде.

За лакирането на ноктите, не, не съм чувала да вреди. Но направо се учудвам откъде ще ти остане време да го правиш :)

Водата е много коментирана тема. Смята се, че кърмените бебета нямат нужда от вода. Най-добрия принцип според мен е предлагай вода, а той ако има нужда - ще пие. Ако не пие - не го насилвай и не се притеснявай. В мамата съм чела, че колкото вода изпие, с толкова по-малко кърма ще изсуче от теб, т.е. това е предпоставка да ти намалее кърмата, а в същото време бебето е гладно, защото си е напълнило стомаха с вода. Симона не искаше вода, само в най-горещите жеги и то по няколко глътки. От 3 месеца не се кърмим, а от 3,5месеца се захранваме и твърдата храна вече е по-голямата част от дневното меню, т.е. би трябвало вече да й се припива вода, да ожяднява, но не иска, категоричен отказ - вода, чай, досри сок пробвах - не иска. Изводът на майка ми е, че аз съм и създала навик да не пие вода от кърмаче още...

« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 17:06:38 pm от tzvetenze »
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #113 -: Ноември 28, 2007, 17:01:43 pm »
Привет на всички и от мен в тази тема  :)

Роби, аз не съм цедила изобщо, давах от двете гърди на едно хранене до към 15тия ден.
Вода предлагах, но след храна и той така и не поиска да пие.
Учудващо за мен апетитът ми хич го няма, а и не мога да се насилвам да ям, за това пия много течности. И като казвам течности, аз не обичам сокове и чай та пия само кисело мляко и вода.

И аз не съм го чувала това за лака, но в АГ-то четох изискванията към персонала за работа с кърмачета и там беше забранено да са лакирани. Не знам дали има нещо общо,де.

Цветенце, аз имам време да се лакирам колкото си искам, такова добро дете ми се е паднало  :wink:
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #114 -: Ноември 28, 2007, 17:05:55 pm »
Роби, отговарям по въпросите ти.
1. Не съм цедила с изключение на десетина пъти - при запушване на канал и при лактационни кризи
2. Ям всичко, гледай да избягваш най-вече храни с консерванти
3. От едната гърда само докато се пусне. Без никакво гледане на часовника. Кърменето не е състезание.
4. Лак за нокти, боя за коса - не вредят.
5. Вода предлагай, ако детето иска ще пие. Избягвай да даваш половин-един час преди хранене. Ако кърмиш на поискване е малко трудно да уцелиш този интервал. Както е казала Цветенце, ако се напие с вода, после ще сучи по-малко, в резултат ти намалява кърмата...Затова се препоръчва недаването на вода до 6 месеца (или до захранването).
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #115 -: Ноември 28, 2007, 17:07:55 pm »
Лиде, Бора, благодаря за инфото :).
Роби,добре дошла.Това за лакирането не съм го чувала.Аз вече я свърших тази работа :wink:.За водата, и аз не предлагам много често вода на детето.Като е гладен пие жадно, а ако не е гладен не пие, но определено не го насилвам.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #116 -: Ноември 28, 2007, 17:10:05 pm »
Цветенце, аз имам време да се лакирам колкото си искам, такова добро дете ми се е паднало  :wink:

Това е чудесно :D Щом имате време, препоръчвам ви  малко по малко да четете темите за ваксините, захранването - все  неща, за които трябва да сме добре информирани, а аз много лошо ги оставях за последния момент.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #117 -: Ноември 28, 2007, 18:02:48 pm »
Абе страшни сте, както винаги! Днес ни премериха, една седмица след изписването и се оказа, че не сме наддали, е не сме и спаднали, а и направихме едно показно при предиатъра, пишкане и други работи в действие и както той каза, е какво да ви меря сега, ето къде заминаха 30 гр.  :lol:. Той ме посъветва да давам и от двете гърди, защото май не си дояжда от едната само, но иначе от 6 смяни на памперса, в 4-5 сме с пълни попадения (доста при това), та явно обмяната му е доста бърза.

А вие давахте ли чай на Хип против колики? Аз му давам Инфакол сигурно от 8-мия ден, защото май му започнаха коликите, сега се чудя дали не е бил плач от глад  :oops:, та май ще му го оставя само за вечерните хранения?

А вие кога ги къпете? Около 20-21ч. или около 23? Прави ми впечатление, че след къпане спи най-много, та се чудех дали не е хубаво да е преди последното хранене (което при него е около 23 +- 1 час)?

Благодаря ви за помощта, страхотни сте!!!!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #118 -: Ноември 28, 2007, 18:20:53 pm »
Хей, Роби, добре дошла мила!

Предлагай и другата гърда, той ако не е гладен няма да цока :D
Аз лично не съм давала чая на Хип, за щастие Рая почти няма колики.
Къпем се към 20.00, но не бих казала, че спи най-много тогава, не мисля
че това е от значение, поне при нас не е :D

Хайде обади се, чакаме те на разходки с тумбата  :wink:
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #119 -: Ноември 28, 2007, 18:23:09 pm »
Роби, добре дошла!
На кратко на въпросите ти - аз много съжалявам, че въобще почнах да се цедя, защото си докарах свръхлактация. Аз се заинатих и престанах от въднъж цеденето и до някоко дни нещата се нормализираха. Така че, ако имаш достатъчно кърма, няма смисъл от изцеждане. Но ако мислиш, че е недостатъчно, изцеждай докато се регулират нещата. Там няма срок - ти сама ще усетиш кога ще престанеш да имаш нужда от помпа.
Чая от копър против си го купих моето диване не го щя, та го пратихме на братовчедка й. Не че съм й предлагала много де - 2 пъти го изплю и аз не потретих.
За къпането - ние къпем Алекс в 8, 9 или 10 - както дойде. Ама пак не спи повече от 4-5 часа. Ако Филип спинка повече можеш да го къпеш и по-късничко, за да можеш да го нахраних и двамата си легнете едновременно. Така и на теб ще ти се събере повече сън.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #120 -: Ноември 28, 2007, 18:25:34 pm »
Роби, за къпането пробвай различни варианти и ще видиш как е най-удобно при вас.
Симона, например, след баня хич не й се доспива, даже напротив, и дори от известно време съм изместла къпането през деня, да ни е по-свободна вечерта.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #121 -: Ноември 28, 2007, 18:43:46 pm »
Ултра, не се колебай, а следващия път се обади на полицията, този надрусания кара и може да сгази някой, дете, възрастен, майка с дете..... Може да няма ефект, но това е правилното, трябва така да правим. Добре, че не е бил някой куку, да ви изкара акъла. Да сте здрави.

Бора82, наборки са Ема и Криси, аз даже отбелязах един път, че Ема има много хубава косичка, а на моята причекста е тип Ленин :) Да са живи и здрави. Цветко на Лан и той май е набор. Абе около нас много деца помня се родиха и Зорничка на Денито и Вики на Лейдито малко преди това. Дано са щастливи хлапетата.

joshi , много съм доволна от доктор Алексиев, благодарение на Лейди попаднах на него.

Сватя и на мен ми дожаля за спящото/клюмащото бебе, но мъжа ми се впечатли и той от братче ли е, сестра ли.....голем кютук...
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #122 -: Ноември 28, 2007, 20:06:58 pm »
И ние водихме Алекс при д-р Алексиев. Много съм доволна, че се спряхме на него. Записа ни час за същата седмица, нямаше чакане пред кабинета. Прегледа я с ехографа, даде ни снимка, огледа крачетата и гръбнака. Абе впечатлена съм от него. Като станем на 7 месеца пак ще отидем. :D
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #123 -: Ноември 28, 2007, 20:37:53 pm »
Roby, аз не се изцеждах ако не ме боли. Т.е. общо 3 пъти съм изцеждала, и съм притискала топло шише с вода на болящ възел, за щастие ми мина и трите пъти! Иначе кърмех и от двете гърди поне около 3 седмици. После тръгна повече кърма и започнах да храня само от едната гърда. Вода не давам. Иначе бабите са просто в ужас от този факт. Все още не мога да ги убедя, че обезводняването е въпрос на дни и щом 4 месеца бебето е добре, значи от вода няма нужда. От храните избягвай или яж по-малко прясно мляко, ядки и шоколад, както и мъхнати плодове...Вниамай много с яденето, аз качих 8кг след раждането и просто започнаха всички стави да ме болят. Определено обаче си трябва малко повече храна от нормално, ако я намаля много кърмата ми спира.
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 23:53:31 pm от Lan »
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #124 -: Ноември 28, 2007, 21:21:31 pm »
Роби, може и гладен да си оставила младежа, а да не са били колики.И ние имахме няколко такива дни :wink:.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #125 -: Ноември 28, 2007, 22:20:41 pm »
Роби, ще ти кажа, каквото казах и на Сия - изцеждаш САМО ако имаш напрежение и бучки в гърдите, и само докато изчезнат. изцеждането до край няма да донесе нищо добро. при мен кърмата се нормализира за 2-3 дни.

кърмачетата от вода нямат нужда. все пак, можеш да предлагаш от време-навреме. не по-малко от 1-1.30 преди хранене. попитай Бърди, но аз знам какво ще ти отговори той.
води се по детето и си създайте режим. после ще ти е много по-леко :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #126 -: Ноември 29, 2007, 07:53:40 am »
Цитат
Кърменето си е доста изтощително и не то самото ами изцеждането след това   Към тези,които кърмят, вие редувате ли гърдите за всяко хранене (т.е. и от двете) или давате само по една? И кога горе долу престанахте да изцеждате?

А имате ли представа какви храни трябва да се ядат? Навсякъде пише какво не трябва 

А чували ли сте за такава глупост, че не трябва да си лакират ноктите кърмачките?
Ми да, кърменето е изтощително. Направо се чудя на пишещите в кърмаческия форум на бг-мамма колко им било приятно и незнам кво си. Полезно за бебето - определено ДА, но чак пък да ми е приятно, ми не ми е.
Аз лично редувам и двете гърди на кърмене и се изцеждам и до сега след всяко кърмене, но аз съм притината от обстоятелството, че трябва да ходя на работа.
Пак лично аз ям всичко, което ми се яде.
Да, не трябва да се лакират ноктите на кърмачките, защото остава остатъчна миризма на лака, която може да е неприятна за бебо. А на тебе да не би да ти остана време и маникюра да си направи? :D Аз за четири месеца едва онзи ден сколасах с ноктите.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #127 -: Ноември 29, 2007, 09:40:12 am »
Ми да, кърменето е изтощително. Направо се чудя на пишещите в кърмаческия форум на бг-мамма колко им било приятно и незнам кво си. Полезно за бебето - определено ДА, но чак пък да ми е приятно, ми не ми е.
Lady_11, трябва да си кажа, че като ми се нормализира кърменето и ми минаха разранените зърна, кърменето за мен стана много приятно! Дори изживях миникриза от този факт, защото едва ли не прилича на сексуално удоволствие. Както и да е, по съвет на мъжа ми спрях да се "втелявам" и си кърмя с голямо удоволствие!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #128 -: Ноември 29, 2007, 09:44:00 am »

Искам да споделя моето положително впечатление,което ми направи нашата педиатърка вчера.Отидохме за първата ни консултация и тя ми даде направление за ортопед без да съм казала и думичка за това.

Аз пък да споделя, че моята педиатърка ни отказа направление, защото свършили и спокойно ми каза да си платим прегледа - тоест 50лв. защото са двама. Нямам думи! Щом и от регистратурата се вбесиха, даже не искаха да ми вземат парите, и ме изпратиха да си говоря лично с ортопеда дали да плащам. Безобразие! Е,платих си, но по-малко на ръка :wink:  :x!

Относно придвижването с количката, елате ме вижте мен с двойната  :D как се придвижвам. Вече имам две-три караници и по-нецензурни думи в речника си :oops: :lol:! Двойната количка изобщо не може да мине по тротоарите, и съм принудена да спринтирам на улицата.  :(

Роби, ние се къпем различно. Както дойде със спането. Но не ги будя специално за баня, защото това да спят заедно е истинско чудо и не се лишавам от това спокойствие :D! За кърменето, не мога нищо да ти кажа. Моите пият водичка или чай, между храненията.

Днес сме на първата ваксина след изписването. Какво да очаквам!

Перденце, благодаря за таблицата. Хубав ден от нас! И дано да е слънчев!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #129 -: Ноември 29, 2007, 10:04:33 am »
Каси,ние бяхме онзи ден на ваксина.Мина леко.Мики само сбръчка вежди и не плака.След това не е имал нищо обезпокоително в поведението.Поставиха я в крачето.След това не се къпе една вечер.Това се сещам да ти кажа.Успех!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #130 -: Ноември 29, 2007, 11:02:46 am »
Касси,  при Александра нямаше никакви странични ефекти от хепатитната ваксина. Нашето педи каза, че много рядко се набюдават такива от нея. Така че бъди спокойна. :wink:
Аз що останах с впечатление, че ще ги водиш при Алексиев на ортопед? И кво е тва педи - да му свършат талоните? 8O Доколкото знам те нямат лимит :ask:
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #131 -: Ноември 29, 2007, 11:25:27 am »
Каси, хепатитната ваксина е много лека и няма странични ефекти от нея. Минарата година бях чела, че по закон педиатрите нямат право да отказват направление за бебе! Така че проверете го това и не се оставяйте да ви манипулират в това отношение.
<br />[link=http:
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #132 -: Ноември 29, 2007, 11:35:50 am »
Като заговорихте за кърменето и аз да си кажа болката. Кърмата май ми е недостатъчна, защото и ние не сме наддали(както се разбра след посещението при педиатъра). Направихме и пробно кърмене и се оказа че суче вяло и крайно недостатъчно. Пак по нейна препоръка сега се изцеждам и дохранвам. Малко тъжно.........
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #133 -: Ноември 29, 2007, 12:00:42 pm »
Касси,  при Александра нямаше никакви странични ефекти от хепатитната ваксина. Нашето педи каза, че много рядко се набюдават такива от нея. Така че бъди спокойна. :wink:
Аз що останах с впечатление, че ще ги водиш при Алексиев на ортопед? И кво е тва педи - да му свършат талоните? 8O Доколкото знам те нямат лимит :ask:

Сия, ортопед има и в поликлиниката до нас. Все пак аз съм трудно подвижна с два бебока и тук ми беше по-близко и затова реших да не ходя до Горна Баня. Днес ще питам педиатърката за талоните и надявам се за следващия път да ни има предвид. Не знаех, че нямат лимит, но пък не вярвам да няма лимит и да не ми даде талони.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #134 -: Ноември 29, 2007, 12:28:00 pm »
Дори изживях миникриза от този факт, защото едва ли не прилича на сексуално удоволствие. Както и да е, по съвет на мъжа ми спрях да се "втелявам" и си кърмя с голямо удоволствие!

Лан, това е нормално, описано е в литературата :D и при мен кърменето беше изключително приятно!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #135 -: Ноември 29, 2007, 16:20:58 pm »
Като мине момента с разранени зърна и непостоянна лактация, кърменет започва да носи удоволствие. Особено в по-следващите месеци, като нашите например. Като я гледам и немога да си преставя, че след някой месец ще трябва да се отбиваме  :(

Аз съм къпала детето след всички ваксини.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #136 -: Ноември 29, 2007, 17:40:21 pm »
И аз съм къпала детето след всяка ваксина, ама след тази морбили-паротит-рубеола ще се въздържа.

Майчета помогнете с малко инфо относно кош за играчки, виждали ли сте да продават, от къде мога да си купя. Вече незнам къде да ги слагам, особено след рожденният ден направо сме зарити. То торби, плетени кошчета от 1 лв. всичко е боклук иска ми се нещо по издражливо, особено за бръкливи детски ръчички  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #137 -: Ноември 29, 2007, 17:43:22 pm »
Ми да, кърменето е изтощително. Направо се чудя на пишещите в кърмаческия форум на бг-мамма колко им било приятно и незнам кво си. Полезно за бебето - определено ДА, но чак пък да ми е приятно, ми не ми е.
Lady_11, трябва да си кажа, че като ми се нормализира кърменето и ми минаха разранените зърна, кърменето за мен стана много приятно! Дори изживях миникриза от този факт, защото едва ли не прилича на сексуално удоволствие. Както и да е, по съвет на мъжа ми спрях да се "втелявам" и си кърмя с голямо удоволствие!

Аз също съм от тези, за които кърменето носеше голямо, несравнимо с нищо, т.е. уникално удоволствие! Точно две -три седмици трябваха и забравих, че зърната ми изобщо някога са се разранявали! Чела бях в много книжки как кърменето било много приятно и създавало голяма близост между майката и бебето и честно казано смятах, че има нотка на много пресилен сантимент, но в действителност се оказа, че хората явно не случайно са го написали. Когато по стечение на обстоятелствата кърмата спря, ме налегнаха много депресиращи чувства, дълго време се чувствах тъжно ( разбира се, чувството беше много комплексно - в голяма степен усещане за непълноценност и подобни) и изобщо не се оказах готова да се отбием така изведнъж. Слава богу детето го понесе без проблем.

Роби, изтощително е, защото сте в началото, знам, че сега ти се струва, че едва ли не денонощно само кърмиш и цедиш, но нещата малко по-малко ще се наместят и ти пожелавам да си от тези, на които кърменето носи удоволствие и усещане за хармония.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #138 -: Ноември 29, 2007, 18:22:33 pm »
O, на мен кърменето ми носи страхотно удоволствие, но ако не се изцедя гърдите ме болят и стават на възли  :?. Иначе и на мен периатъра ми каза да му додавам изцедена кърма след като се е наял от двете гърди, което снощи доведе до първото ни повръщане като фонтан. Днес го оставих и просто около 1.30-2 след едното кърмене си поиска пак и му дадох изцедена кърма, което не му попречи 3 часа след първото хранене да е гладен. Лошото е, че и през нощта започна да се буди на 3 часа да яде, а първата седмица си правеше по 5 часа сън. Снощи му дадох само изцедена кърма и изцока 90 мл. Мислите ли, че мога да го отбия така без да искам? Ама така поне едно ядене знам колко е поел, макар, че свекито днес донесе канатар, ама аз отказах да го меря преди и след ядене, само още една параноя ми трябва!

Иначе последните дни и ние не спим след баня, даже напротив, като че ли се превъзбужда, защото се кокори после доста и си изкарва буден почти до следващото хранене!

Наде, ами не смея да го извадя на разходка още, засега сме почти всеки ден само на балкона на слънце, по 20 мин, ама при 0 С ме е страх да го изкарам на разходка, ако през уикенда стане около 10 ще го изкараме!

А и още нещо, страхотно ни се белят краката, ама само те и китките на ръцете, мазах го с олиото на Мустела, но не виждам резултат, от днес почнах с бариерния крем на Мустела да мажа освен дупето и крачетата, случвало ли ви се е такова нещо?
« Последна редакция: Ноември 29, 2007, 18:27:11 pm от Roby »
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #139 -: Ноември 29, 2007, 18:35:01 pm »
Наде, аз нямах предвид сега точно да го изведеш :wink: като се постопли
ще се видим :D
На Рая и се лющеше цялото тяло, но само се оправи.
Изчакай спокойно, ще му мине :D
Да го нацелуваш сладкия Филип :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #140 -: Ноември 29, 2007, 18:36:09 pm »
Tука понеже се бяхме заговорили за приспивателни за бебета, по новините дадоха как в една детска градина има 8 малки дечица приети в Пирогов, след прием на диазепам/лексотан/бензодиазепини - или различните видове, или и трите.
Ако персонала е давал на децата - да ходят в затвора, ако не са забелязали, че децата си ги взимат сами, това е престъпна небрежност - пак в затвора. Може да съм крайна, но това е възмутително. Ами ако се натровят? Между другото не се съмнявам, че може да е умишлено...

Да отбележа, за мен кърменето също беше изтощително и съм на мнението на Лейди. Може би и затова да ми е спряла кърмата, защото неможах да го приема като удоволствие, въпреки, че направих всичко възможно като полезно и количествено хранене, спокойствие, трикове.....
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #141 -: Ноември 29, 2007, 19:08:18 pm »
Nina, въобще не става дума за "приемане", чисто физически става много приятно! Иначе и аз много добре си спомням и изтощението (имаше седмици, в които съм спала по 1-3 часа на нощ най-много) и кървящите зърна, и даже топли вълни и гадене имах в началото. В един прекрасен момент това отмина и от там насетне е просто песен. Нещо като да ти правят масаж, с това мога евентуално да го сравня...
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #142 -: Ноември 29, 2007, 19:16:46 pm »
Роби, от какво се притесняваш, че ще се отбие - че даваш изцедена кърма от шише ли? Не вярвам. И аз съм давала. Освен това Симона трудно засука, на 10тия ден някъде, дотогава все с шише е хранена.

Ще се нормализират нещата с ядене, спане и т.н., имай търпение. При нас отне 3-4 месеца и след това детето ми стана много по-лесно загледане, просто аз станах по-организирана, появи се комуникация помежду ни, лятото дойде, абе идват си нещата на мястото :D

И щом ома напрежение след кърмене - задължително цедиш!!!
Ако кантарът ви е даден за малко и решиш, че ти трябва - ще ти услужа с моя.  О, аз не я пропуснах тази параноя с меренето :lol:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #143 -: Ноември 29, 2007, 20:09:54 pm »
Цитат
Tука понеже се бяхме заговорили за приспивателни за бебета, по новините дадоха как в една детска градина има 8 малки дечица приети в Пирогов, след прием на диазепам/лексотан/бензодиазепини - или различните видове, или и трите.
Ако персонала е давал на децата - да ходят в затвора, ако не са забелязали, че децата си ги взимат сами, това е престъпна небрежност - пак в затвора. Може да съм крайна, но това е възмутително. Ами ако се натровят? Между другото не се съмнявам, че може да е умишлено...

Абе аз не вярвам перосанала да ги е успивал умишлено.  Все пак учат и детските учителки малко от медицинските специалности и би следвало да са наясно какъв коктейл представлява това. Макар че имах съседка - детска учителка и си ходеше пияна на работа.
По скоро за мен едно от дечицата е добарало хапчетата на баба или дядо, пъхнало ги е в джобчето и е решило да почерпи останалите деца с бонбонки.
Аз по тая система се бях сдобила от едно "гадже" в първи клас  със златен  ръчен часовник /ма много хубав беше, язък че на другия ден бях привудена да го върна на баба му/.

Сватя, щъ видиш колко са изобретателни децата. То може /недай боже/ и в къщи да стане беля.
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #144 -: Ноември 29, 2007, 20:28:06 pm »
Ей затова такива неща се държат далеч от деца. Лекарства, всякакви препарати и опасни предмети. Не можем да разчитаме, че децата след като им е казано няма да барат.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #145 -: Ноември 29, 2007, 21:00:14 pm »
не вярвам да са им дадени умишлено.
лекарствата са били: нифидипин /за високо кръвно налягане/ и още нещо от гамата на средностатистическата жена на средна възраст. или някое детенце ги е взело от баба си, или са на някоя от "лелките". при всички случаи, обаче, това е престъпна небрежност. това не са 1-2 деца, а 14! колко време трябва да си бил "недоскив" за случващото се, за да не го забележиш?!
не знам вече как, кога и къде ще дам детето на градина...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #146 -: Ноември 29, 2007, 21:15:28 pm »
ако някоя от лелките или учителките пие лексотан на работното си място, аз бих се разтревожила сериозно.
това е медикамент, отпускан със специална рецепта, може би знаете за какво служи.
доколкото разбрах, децата са казали, че са намерили лекарствата на бюрото на учителката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #147 -: Ноември 29, 2007, 21:51:42 pm »
Току що казаха, че дечицата вече са добре. И слава богу.
А аз се смях оня ден на една приятелка, че иска да запише децата си в детската градина към лицея в Горна баня. Ама вече не ми е смешно...
Ако е вярно, че са на някой от лелките в градината, нямам думи. 8O
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #148 -: Ноември 29, 2007, 22:47:48 pm »
Да, разбрах, че са 14 деца, е тогава и аз си задавам въпроса как може да не забележиш 14 деца? Престъпна небрежност, това е. И едни тъпизми, учителките били малко на толкова деца. Е, и? Като е избрала да е учителка е знаела, затова се казва "нося отговорност". Като не им изнася да ходат да продават домати на Кирков, даже повече ще си докарат като доход.
И изобщо голямо разнообразие и количество хапчета бе, егати нервите за успокоение.

Сватя, знам, че са изобретателни децата, но трябва да имаш очи на гърба, щото знаеш какви работи могат да направят и аз съм казала, че мачуганите Господ ги пази, щото какви бели правят и оцеляват хайманите, ама неможе само на Господ да разчитаме....
И пак по тоя повод едно комшийче на 5 години такава интрига между бабите беше спретнала, гледайки латиносериали, че не е истина, та после и беше забранено да гледа всякаква телевизия. Изобретателни и хитри са.
С децата - нащрек.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #149 -: Ноември 29, 2007, 23:06:07 pm »
аз викам и ние родителите да си опичаме акъла, 'щото не сме застраховани от престъпна небрежност...
то понякога не можем да предвидим предвидимото...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #150 -: Ноември 29, 2007, 23:28:15 pm »
съгласна съм с Ман и ние трябва да внимаваме много
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=196774&view=1&photo=1
обещаните снимки по случай 9 месеца на Стефи  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #151 -: Ноември 30, 2007, 00:13:02 am »
пупууупупу страхотна е истинска манекенка от сега ,100% 6те я вземат в La Redoute и 3 Suisses за детската колекция ,да ви е жива и здрава и все така да хубавеи
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #152 -: Ноември 30, 2007, 08:54:05 am »
абе, Мини, аз днес исках да кача снимки на Криско там, влязох в моя албум и... ми се отвориха тези произведения на Стефи :D


Честит имен ден на Андрея! Васи, да ви е жива, здрава и много усмихната тази кукличка :D
« Последна редакция: Ноември 30, 2007, 09:07:18 am от manhattan »
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #153 -: Ноември 30, 2007, 09:29:24 am »
Мини, прекрасна е! Да я нацелуваш по сладките бузиииии  :D
Страхотни снимки, браво!

Честит имен ден на Андрея!!! Жива, здрава, щастлива, слънчева...
« Последна редакция: Ноември 30, 2007, 10:50:48 am от Bora82 »
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #154 -: Ноември 30, 2007, 09:40:59 am »
Честит първи имен ден на Андрея  :D Много здраве и безгрижие за момата, а за мама и тати весел купон. Да расте все така невероятно сладка и "вкусна"  :D

Мини много е пораснала Стефито, ммммммммм ама голяма бузанка бееее, ми то неможеш да се въздържиш да не го пощипкаш, понахапеш. Аз много обичам да го правя, а Тонито кво го правя пък е кльоща, ако беше така пухкав, горкото незнам къде щеше да се крие миличкото. :wink: :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #155 -: Ноември 30, 2007, 09:47:47 am »
Стефания ви благодари за комплиментите, много е засрамена в момента  :oops:  :D

Честит имен ден на Андрея, да е жива и здрава, много да слушка и да стане прекрасна кака  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #156 -: Ноември 30, 2007, 09:48:12 am »
Честит имен ден на Андрея на мама Васи! Много щастие и радост за цялото семейство!  :D

Мини, Стефи е бонбон!
 :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #157 -: Ноември 30, 2007, 09:54:04 am »
пратиха ми току-що смс с този сайт:
http://iadosaise.org/
ще се възползвам да се снабдя с малко стикери :lol:

Ах, какво прекрасно решение! Браво за идеята!  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #158 -: Ноември 30, 2007, 09:59:09 am »
Честит Имен Ден на Андрея  :D Да е здрава и усмихната сладката принцеска!  :D

Мини, Стефито е такъв сладур с тези бузки, щип и хап многоооо....  :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #159 -: Ноември 30, 2007, 10:18:19 am »
Честит :balk_16: 1ви Имен Ден на Андрея!
Много усмивки и здраве!



Минии :smiley_abxb: нацелувай тази прелест Стефито от нас!

 :balk_21:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #160 -: Ноември 30, 2007, 10:19:36 am »
Честит Имен Ден на Андрея, да расте здраво и прекрасно дете за радост на мама и тате

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #161 -: Ноември 30, 2007, 11:00:39 am »
Честит имен ден на Андрея, нека да расте здрава и весела за радост на Василена!

Мини, прекрасна е, нямам търпение да дойдете и да им направим снимки заедно!

Имам въпрос към по - големите от нас, ползващи шишета Авент - ние отдавна сме на биберон с 4 дупки, но вече и през него става трудно пиенето - той Аптамила нали е малко по-гъст. Имат ли с повече дъпки, какво да търся оттук нататък? Предложиха ми един комбиниран, но аз ли не успях да го използвам както трябва, не ни свърши работа...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #162 -: Ноември 30, 2007, 11:05:24 am »
Честит имен ден на Андрея! И нашият тати е именник днес.
Мини, страхотни снимки и модела си го бива! как сте успели да я задържите толкова време на едно място и то да позира?! Мия като види фотоапарата и застива пред него и едвам го опазвам от нея.
За случая с натровените дечица и аз като Джам бих се притеснила много ако някой, който пие лексотан се грижи за детето ми! Нямам думи просто и въобще не изключвам версията да са им го дали умишлено, за да кротуват.
Цветенце, Мия си пие аптамила с биберон на чико с 3 дупки и няма никакъв проблем. Иначе пробвай на авент с трите позиций, би трябвало да ти свърши работа.
<br />[link=http:
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #163 -: Ноември 30, 2007, 11:34:31 am »
Да ви почерпя послучай именният ни ден
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #164 -: Ноември 30, 2007, 12:13:58 pm »
Честит имен ден на Андрея! Да е жива и здрава и много да слуша мама и тати!
Мешко, да ти е жив и здрав мъжа и много да ви слуша :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #165 -: Ноември 30, 2007, 12:31:17 pm »
О, имаме си именичка :D
Да е жива и здрава, да расте красива и умна :flower:
Благодаря за почерпката, ще си я гледам с копнеж до края на диетата :P
Цвети, ползвам на Авент с трите позиции, трите чертички трябва да сочат към нослето.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #166 -: Ноември 30, 2007, 13:35:25 pm »
Честит имен ден на Андрея! Да е много здрава ,умна и послушна за радост на мама и тати!Мини страхотни снимки ,а за Стефито нямам думи,бонбонка малка!Мешко,да е жив и здрав и мъжа ти!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #167 -: Ноември 30, 2007, 15:32:17 pm »
Момичета, как спира кърмата? От веднъж ли или постепенно? При мен нямаше (буквално) в неделята, после дойде и то така, че цялото легло беше в кърма, два дни имаше много и сега пак е намаляла...Това означава ли, че спира? :(Надявам се аз да е временно и да го кърмя Цецко поне още 3-4 месеца, ама знае ли човек! :(
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #168 -: Ноември 30, 2007, 15:40:02 pm »
Лан, ами различно е, при някой наистина за 1-2 дни спира нацяло, при други просто намалява. при мен си намаля постепенно и остана за едно хранене само, което след 2 седмици аз й спрях, но тя беше на 9м. При теб може да е просто временно, дано да се регулира. Аз пиех българския лактогонен чай в началото до 50-я ден, след това само ако усетех че не е достатъчно пак го пиех за 4-5 дни, пробвах ако искаш :)

Честит имен ден на малката красавица :D
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #169 -: Ноември 30, 2007, 15:49:12 pm »
Честит имен ден на Андрея! Да е жива и здрава и много послушна! :)

Мини страхотни снимки, Стефи е много хубава и фотогенична. :) Мойто диване го дебна от 10 дена да го снимам как се усмихва, но види ли апарата и се вторачва в него и край с усмивките. Е тя е много малка още и се надявам да се очовечи с времето...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #170 -: Ноември 30, 2007, 16:35:30 pm »
Честито на всички празнуващи!

Имам питанка за детския очен лекар - кой беше и координати?

Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #171 -: Ноември 30, 2007, 16:37:31 pm »
Вени, д-р Алек Топов се казва. Това е тел. за записване в частният му кабинет (до този на д-р Катя Тодорова) : 952 36 00


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #172 -: Ноември 30, 2007, 16:45:28 pm »
А, това ли беше името? Някакъв Андреев да знаете?
Този добър ли е - става въпрос за леко кривогледство и запушен слъзен канал!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #173 -: Ноември 30, 2007, 16:48:50 pm »
Вени, с Андреев се познавам лично, но и май предвид, че той се занимава основно с перде при възрастни. Има клиника около пам. Левски. Много е в час с новите технологии и ставащото по света. Ако искаш, ще ти намеря адрес и телефон. Топов се занимава изключително с деца.
Сайтът на клиниката на доц. Андреев:
http://www.eyeclinic-den.com/
« Последна редакция: Ноември 30, 2007, 17:03:07 pm от White »


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #174 -: Ноември 30, 2007, 16:57:20 pm »
Мерси за бързия отговор - става въпрос за дете на една приятелка от Варна - ще и кажа, да предцени.
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #175 -: Ноември 30, 2007, 17:07:55 pm »
Вени, щом е от Варна - защо не отиде в Очна клиника Св. Петка? Там ни помогнаха на нас лятото като имахме проблеми и съм много доволна. От всякъде пътуват за там, а тя от Варна в София? 8O
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #176 -: Ноември 30, 2007, 17:20:35 pm »
Честит имен ден на Андрея, да ви е жива и здрава!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #177 -: Ноември 30, 2007, 17:51:24 pm »
Честит Имен Ден на Андрея! Мини, много е сладка мишонката!

Ако си мислите, че съм свършила с въпросите  :lol: Имате ли представа дали изцедена кърма в шише, от която бебето вече е пило може пак да се даде или трябва да се изхвърли, щом един път е цокал от нея? Още ми е трудно да знам колко да му додам, пък ми е ценен "материала"  :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #178 -: Ноември 30, 2007, 18:02:00 pm »
Роби, аз специално съм си я прибирала в хладилника и после съм я давала пак. Не сме имали проблеми, не може да влезе слюнка вътре, така че мисля че не е проблем и ти да си я връщаш обратно. Аз си имах едно шише само за това, да си събирам вътре кърмата, която съм изцедила или е останала.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #179 -: Ноември 30, 2007, 18:22:26 pm »
Ами Гане аз я прибирам в хладилника разбира се, не я оставям в стаята, но се чудех... ами ще си му я давам!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #180 -: Ноември 30, 2007, 18:30:48 pm »
Абе, Лани, ние с тебе сме в някакъв еднакъв етап пак, а?  :wink:
И при мен имаше намаляване за около 2 дни, даже си мислех да купувам храна да дохранвам, то взе, че се пооправи положението!

Роби, и аз не мисля, че е проблем да я дадеш пак кърмата от шишенцето!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #181 -: Ноември 30, 2007, 20:30:14 pm »
Честит имен ден на Андреа. Да расте здраво и красиво детенце.
Мини малката е просто прелестна. Да ви е жива и здрава. :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова дъждовна седмица - 26.11. - 02.12.2007
« Отговор #182 -: Ноември 30, 2007, 22:24:08 pm »
Честит праzник на малката именничка Андрея  :D!
Голяма хубавица Стефания  8). Как поzира, като истински модел  :D.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #183 -: Ноември 30, 2007, 23:33:37 pm »
Честит имен ден на Андрея, да е жива и здрава, да порастне голяма и щастлива красавица  :)

Мини, егати готината фотосесия, тц, тц. Тая госпойца Стефания кой я е учил да позира така професионално  :lol: Много убава беее. Да е жива и здрава и тя.

Момичета, искам да питам някоя от вас дали е виждала да се продава нещо подобно у нас:



 - било от пластмаса, било от дърво....Много искам да взема такова, защото имам много голям хол, а и имам двор с трева, голяма ливадка, където да го слагам. Може да изглежда малко като затвор, но ако е достатъчно голямо и стабилно закрепено ме устройва, ще го направя подходящо и приятно за детето. Не искам кошарка тип легло, не ми харесват, малки са.
Ако някой продава и използвано - бих искала.
Почудих се дали да не питам в темата за играчки, ама реших тук.
Благодаря.
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #184 -: Декември 01, 2007, 08:20:04 am »
Нина,незнам дали го има това заграждение в Бг, но да ти кажа че аз имам подобно и съм страшно доволна.Само че моето е като замък направено. Не се колебай да го вземеш, ако намериш.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #185 -: Декември 01, 2007, 10:08:35 am »
Нина, виждала съм такива в каталозите на Премаман и Мадъркеър. Можеш там да провериш.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #186 -: Декември 01, 2007, 15:58:08 pm »
хи-хи! Нинче, аз преди време се бях нагледала на тея кошарки и по препоръка на мои приятели - ползвали са в щатите и са доволни много!(пускала го бях в играчките...)
Можеш евентуално на е-bay да го намериш и да се уговориш с продавача да ти го прати. Иначе от щатите може и приятели да ти го купят и изпратят! Аз в края на краищата поръчах едно от Германия с размери метър на метър (Таня го беше пускала на линк - пак в играчките)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #187 -: Декември 01, 2007, 16:31:20 pm »
Момичета, мерси, ще погледна и в Мадъркеър каталога.

Бора, опитвам се да избегна да ангажирам приятели, ама май така ще стане. В Амазон ги има и в щатския и-бей, ама трябва специална договорка с продавача, че до Бг нали се сещаш, че почти не доставят....затова исках от тука ако има. В Амазон има и втора ръка с допълнителни панели за много ниска цена... 24 $ - нищожно е.
Оффф в играчките трябваше да пусна и да разгледам, ама и аз съм един заплес  :?
Поздрави на Ема с перчема  :lol:
« Последна редакция: Декември 01, 2007, 16:33:25 pm от Nina »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #188 -: Декември 01, 2007, 16:37:11 pm »
Нинка, в Премама ги има задълже и аз в каталога им ги гледах, но наистина ако има начин да ти ги доставят отвън съм сигурна, че ще са с по-ниска цена
Мерси още веднъж за комплиментите за Стефания  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #189 -: Декември 01, 2007, 17:19:27 pm »
Може ли някой да ми каже къде в Сф има кашите в бурканчета на Сънвал?
Около нас - Изгрев, Плиска, Дианабад - няма и се чудя на къде да се запътвам да търся.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #190 -: Декември 01, 2007, 17:21:34 pm »
Цвете, да не се бъркаш, Сънвал имат ли каши, аз зная, че Семпер имат.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #191 -: Декември 01, 2007, 17:27:56 pm »
Ми примерно Овес, круша и ябълка не се ли води каша или бъркам?
Или е плодово пюре с овес?...
Абе каквото и да се води, идеята ми е, че искам да въведа глутен с готова каша в бурканче - зърнена култура с някакъв плод, например. Ама още се лутам малко из асортимента. Спрях се на Сънвал , то пък никъде не ги открих.
« Последна редакция: Декември 01, 2007, 17:32:02 pm от tzvetenze »
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #192 -: Декември 01, 2007, 17:48:36 pm »
Малко инфо смятам че ще ви е полезно:

Infant First Aid for Choking and CPR: An Illustrated Guide

Reviewed by emergency services experts at the American Red Cross, July 2006.

We'd all like to think that we'll never be put in the position of having to save our baby's life, but it could happen. Babies choke on food and toys, slip under the water in the tub or a pool, and get caught in drawstrings and curtain cords. If your baby is ever choking or suddenly lifeless, you'll want to know what to do.

We've compiled this step-by-step guide to explain the basics of first aid for choking and CPR, but please don't rely on it as your sole source of information.

Set aside a few hours to take an infant and child CPR course to learn and practice the proper techniques. These techniques differ depending on the age of the child, and doing them improperly can be harmful.

Find a class in your area by contacting your local chapter of the American Red Cross. (You can find the phone number in the white pages.)

The following instructions are for babies under age 1. To find out what to do when an older child's heartbeat or breathing has stopped, see our illustrated guide to CPR for toddlers, preschoolers, or grade-schoolers.

Choking

• Step 1: Assess the situation quickly.

If your baby is suddenly unable to cry or cough, something may be blocking her airway, and you'll need to help her get it out. She may make odd noises or no sound at all while opening her mouth, and her skin may turn bright red or blue.

If she's coughing or gagging, her airway is only partially blocked. In this case, let her continue to cough. Coughing is the most effective way to dislodge a blockage.

If your baby isn't able to cough up the object, ask someone to call 911 or the local emergency number and begin back blows and chest thrusts (see step 2, below).

If you're alone with your baby, give two minutes of care, then call 911.

On the other hand, if you suspect that your baby's airway is closed off because her throat has swollen shut, call 911 immediately. Your baby may be having an allergic reaction to something she ate or to an insect bite, for example, or she may have an infection, like croup.

Also call right away if your baby is at high risk for heart problems.

• Step 2: Try to dislodge the object with back blows and chest thrusts.

If your baby can't clear her airway on her own and you believe something is trapped there, carefully position her face down on your forearm with your hand supporting her head and neck. Rest the arm holding your baby on your thigh.

Support your baby so that her head is lower than the rest of her body. Then, using the heel of your hand, give her five firm and distinct back blows between her shoulder blades to try to dislodge the object.

Next, place your free hand (the one that had been delivering the back blows) on the back of your baby's head with your arm along her spine. Carefully turn her over while supporting her head and neck. Support your baby face up with your forearm resting on your thigh, still keeping her head lower than the rest of her body.

Place the pads of two or three fingers just below an imaginary line running between your baby's nipples. To give a chest thrust, push straight down on the chest 1/2 to 1 inch, then allow the chest to come back to its normal position.

Give five chest thrusts. The chest thrusts should be smooth, not jerky.

Continue the sequence of five back blows and five chest thrusts until the object is forced out or your baby starts to cough. If she's coughing, let her try to cough up the object.

If your baby becomes unconscious at any time, she'll need CPR (see full instructions below).

Give her two rescue breaths. If air doesn't go in (you don't see her chest rise), retilt her head and try two rescue breaths again.

If her chest still doesn't rise, give her 30 chest compressions. Look in her mouth and remove the object if you see it. Give her two more rescue breaths, repeat the chest compressions, and so on, until help arrives.


How to Give CPR

What is CPR?

CPR stands for cardiopulmonary resuscitation. This is the lifesaving measure you can take to save your baby's life if she shows no signs of life (breathing or movement).

CPR uses chest compressions and rescue breaths to circulate blood that contains oxygen to the brain and other vital organs until emergency medical personnel arrive. Keeping oxygenated blood circulating can help prevent brain damage, which can occur within a few minutes, and death.

Giving CPR isn't hard to do. Follow these steps:

• Step 1: Check your baby's condition.

Is your baby conscious? Flick her foot or gently tap on her shoulder and call out. If she doesn't respond, have someone call 911 or the local emergency number.

Swiftly but gently place your baby on her back on a firm surface. Make sure she isn't bleeding severely. If she is, take measures to stop the bleeding by applying pressure to the area. Do not administer CPR until the bleeding is under control.

• Step 2: Open your baby's airway.

Tilt your baby's head back with one hand and lift her chin up slightly with the other. (You don't need to tilt an infant's head back very far to open her airway.) Check for signs of life (movement and breathing) for no more than ten seconds.

To check for your baby's breath, put your head down next to her mouth, looking toward her feet. Look to see whether her chest is rising and listen for breathing sounds. If she's breathing, you should be able to feel her breath on your cheek.

• Step 3: Give her two gentle breaths.

If your baby isn't breathing, give her two little breaths, each lasting just one second. Cover your baby's nose and mouth with your mouth and exhale into her lungs only until you see her chest rise.

Remember that a baby's lungs are much smaller than yours, so it takes much less than a full breath to fill them. Breathing too hard or too fast can force air into the infant's stomach or damage her lungs.

If her chest doesn't rise, her airway is blocked. Give her first aid for choking, above.

If the breaths go in, give your baby two breaths in a row, pausing between rescue breaths to let the air flow back out.

• Step 4: Give her 30 chest compressions.

With your baby still lying on her back, place the pads of two or three fingers just below an imaginary line running between your baby's nipples.

With the pads of these fingers on that spot, compress the chest 1/2 to 1 inch. Push straight down. Compressions should be smooth, not jerky.

Give her 30 chest compressions at the rate of 100 per minute. When you complete 30 compressions, give two rescue breaths (step 3, above).

• Step 5: Repeat compressions and breaths.

feeding/mouth1.gif" width=150 height=150 alt="" border="0" align="left">Repeat the cycle of 30 compressions and two breaths. If you're alone with your baby, call 911 or the local emergency number after two minutes of care. Continue the cycle of compressions and breaths until help arrives.

Even if your baby resumes breathing before help arrives, she'll need to be checked by a doctor to make sure that her airway is completely clear and that she hasn't sustained any internal injuries.

Копирано от: http://www.babycenter.com
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #193 -: Декември 01, 2007, 17:57:38 pm »
Здравейте,
Цветенце, каши на сунвал има в детският магазин под нас.Намира се в Студентски град на зимният дворец в блок 58 от задната страна.Блока няма как да го объркаш-точно срещу Зимни дворец е.Пред него има пазар за зеленчуци и разни други неща.Между другото Габи много ги харесва тези каши.Те почнаха от около 5-6 месеца да ги продават долу и доста майки са доволни.
Дано съм била полезна с информацията.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #194 -: Декември 01, 2007, 18:10:33 pm »
Нина, можеш да погледнеш каталога на Премама он лайн, мисля, че сайта им беше www.premamam.com, там цените са в евро и ми направи впечатление, че магазина им тук са почти същите конвертирани в лева. Ако решиш да го купиш оттук, аз имам карта за намаление от 10% за играчките, може да се уговориме и да го вземеме заедно.

Да ви се похваля, ние днес направихме първата си разходка навън в парка! Филип спа през цялото време и после го подгони вълчи глад  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #195 -: Декември 01, 2007, 20:03:36 pm »
Аз за сега само ви чета и черпя знания от опита ви, за което съм благодарна, че ви има, но сега и аз искам да попитам нещичко ако може  :oops: 8). Прочетох какво сте писъли сега за кърменето, но не видях някои да е написъл какво става с другата гърда, от която не се дава кърма за дадено хранене. В смисъл храните от едната и детето се нахранва нали и няма нужда да се подлага другата, та с нейното мляко какво се прави?? Изцежда ли се? Оставя ли се?
И как се справяте с тея кървящи зърна  8O. На мен ми звучи кошмарно това :?, но явно е често случващо се явление. 
Мини малката е разкошна пппупупупу да я нацелуваш от нас :D
« Последна редакция: Декември 01, 2007, 20:11:03 pm от naha »
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #196 -: Декември 01, 2007, 20:27:25 pm »
Здравей наха да ти отговоря на въпроса за кървящите зърна от моя личен опит.Първо аз имах сериозни проблеми и пробвах с гермастан и въобще не бях доволна, но в родилното видях една майка да ползва друг мехлем казва се LANSINOH лилава тубичка от 10 грама струва около 14 лв и това ме спаси.Горещо ти го препоръчвам.
За другия въпрос какво става с гърдата от която не суче бебето,казвам как е при мен:на едно хранене давам само едната гърда защото на моята бубка тя и е достатъчна другата не се препълва и не я цедя а я давам на следващото хранене.Аз само кърмя и съм си в къщи.Ако се случи така че почне да се препълва я изцеждам с помпичка.Но ние с бебето сме си изградили режим и самите гърди са привикнали към него.Ако се наложи да излизам(ходя на работа понякога), почвам да изцеждам по 20мл кърма преди ядене и я замръзявам от предния ден.После като се върна от работа давам да избозае едната а другата изцеждам задължително защото е пропуснато едно хранене.Така поне е при нас.Дано съм ти била полезна.
Поздрави
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #197 -: Декември 01, 2007, 20:35:22 pm »
Sunval с доста богат избор има в магазинчето за диетични и бебешки храни на пазарчето в Младост-3. също така - в магазинчето за бебешки храни до пазара на Слатина - намира се в блока срещу сладкарница Неделя.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #198 -: Декември 01, 2007, 20:35:55 pm »
Момичета, искам да питам някоя от вас дали е виждала да се продава нещо подобно у нас:


 - било от пластмаса, било от дърво....Много искам да взема такова, защото имам много голям хол, а и имам двор с трева, голяма ливадка, където да го слагам. Може да изглежда малко като затвор, но ако е достатъчно голямо и стабилно закрепено ме устройва, ще го направя подходящо и приятно за детето. Не искам кошарка тип легло, не ми харесват, малки са.
Ако някой продава и използвано - бих искала.
Почудих се дали да не питам в темата за играчки, ама реших тук.
Благодаря.

Нина, подобна "оградка" от пластмаса в жълто, червено и синьо съм виждала преди месец в Метро. Мисля, че се казваше "playcenter".
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #199 -: Декември 01, 2007, 23:12:56 pm »
Sunval с доста богат избор има в магазинчето за диетични и бебешки храни на пазарчето в Младост-3. също така - в магазинчето за бебешки храни до пазара на Слатина - намира се в блока срещу сладкарница Неделя.

Благодаря, сетих се долу-горе закъде става въпрос, ще отида да проверя.

Нина, такова ограждение, пластмасово има в Айко, в секцията за детски и бебешки стаи, цената беше около 170лв.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #200 -: Декември 02, 2007, 12:54:38 pm »

Поздрави на Ема с перчема  :lol:

А на вас целувка по тиквичката  :D

Ей, ако наистина има такива оградки тук някъде и аз ще закупя една - така че свиркайте, моля!

Нахита, не е задължително да ти кървят зърната, мила! Не се притеснявай! И въобще не е задължително кърменето да е трудно - говоря така може би, защото при мен е безпроблемно от първия ден, Ема суче отлично, направи си режим сама още отначало, имам кърма (засега с едно малко намаление, което се коригира, до разраняване не се стигна - мазах се с Авент, но и се внимава да се поставя бебето правилно, да захапва добре (не само зърното, а част от ореола също) - инстинктът при нас се оказа доста силен - и при нея и при мен, и всичко засега върви супер! Аз редувам гърдите (не ми се препълват), като само вечер предлагам и двете - тогава кърмата е по-малко!

Питай и за други неща, които се сещаш и не се притеснявай - всичко ще си дойде на място  :D
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #201 -: Декември 02, 2007, 16:01:02 pm »
Благодаря ви за отговорите момичета :) и за предложеното рамо, ще се възползвам  :)  :oops:. На мен още ми е мътна и кървава, но предполагам с времето ще свикна и ще знам какво да ви питам конкретно. Поздрави от нас и много целувки за сладката Ема :kiss: :bighug:.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #202 -: Декември 02, 2007, 16:46:37 pm »
На патерица - ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА МАЛКАТА ПРИНЦЕСА АНДРЕА![/color]

Цитат
Аз за сега само ви чета и черпя знания от опита ви, за което съм благодарна, че ви има, но сега и аз искам да попитам нещичко ако може   . Прочетох какво сте писъли сега за кърменето, но не видях някои да е написъл какво става с другата гърда, от която не се дава кърма за дадено хранене. В смисъл храните от едната и детето се нахранва нали и няма нужда да се подлага другата, та с нейното мляко какво се прави?? Изцежда ли се? Оставя ли се?
И как се справяте с тея кървящи зърна  . На мен ми звучи кошмарно това , но явно е често случващо се явление. 
Мини малката е разкошна пппупупупу да я нацелуваш от нас


Наха, не е задължително зърната на гърдите ти да се разранят. Зависи от бебето. Първоначално в родилния дом давах и двете гърди, после в къщи само от едната, а другата изцеждах. Сега пак предлагам и от двете гърди, щото на малкия змей не му стига количеството в едната.Т.е. всичко е въпрос на конкретна ситуация. Сама ще усетиш как е най-редно.

Да споделя опита си в борбата с пеленовия обрив, който на Вики излезна от памперси Хъджис / на втория памперс и айде оп - пъпка до пъпка/. Доволна съм от комбинацията Еозин и крема за обрив в зоната на пелените на Avene. На втория ден вече няма пъпки.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #203 -: Декември 02, 2007, 17:03:53 pm »
Да споделя опита си в борбата с пеленовия обрив, който на Вики излезна от памперси Хъджис / на втория памперс и айде оп - пъпка до пъпка/. Доволна съм от комбинацията Еозин и крема за обрив в зоната на пелените на Avene. На втория ден вече няма пъпки.
Явно е много индивидуално. Алекс се обриваше от Памперс и от както е с Хъгис нямаме никакви проблеми.

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #204 -: Декември 02, 2007, 22:43:10 pm »
Аз знам, че с каквато марка памперси започнеш с такава караш до край. Е естествено ако нещо не ти харесват едните в първите дни на бебечо, сменяш с други, но принципа е да си караш с една марка. Ако на детенце често се сменят марките пелени, то получава обриви. Аз смених едва преди месец и нещо Памперс с Хъджис, от Памперс започна да ми прави чести обриви и почти на всеки пропуск. Хъджис пък са с нон стоп с пропуск, но първо ще минем на по голям размер и тогава, ще мисля за нова смяна. Това съм чувала да казват майките, обаче дали е вярно незнам, не съм си правила експерименти.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!