0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #100 -: Ноември 28, 2007, 12:55:28 pm »
joshi при Драганов, но се приготви да се пулиш от глупостите му по време на прегледа, които нямат нищо общо със самия преглед.
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 14:07:13 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #101 -: Ноември 28, 2007, 13:10:58 pm »
Цитат
ето това е бебе, на което му се спи
http://www.vbox7.com/play:54f01ca1
А на мен ми стана мъчно и тъжно за детето , като го гледах как се люшка. За майката нямам думи, но и братчето гледа едно тъпо и безучастно... не е истина направо.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #102 -: Ноември 28, 2007, 13:25:41 pm »
joshi при Драганов, но се приготви да се пулиш от глупостите му по време на прегледа, който нямат нищо общо със самия преглед.
:lol: А що бре?! На мен тамън ми обясняваше, че децата си ревяли и нямало нужда да скачам и да го утешавам при всеки рев и Малчо като наду сирената, ама както си трябва - така, че цялата болница да го чуе и да не можем да си чуем приказката в кабинета, с поддържащи средства - махане на ръчички и крачета, истерични писъци и присиняване. Докторът отвори  8O - ей такива очи и вика: "Ама много реве това вашето бебе!". Аз му казвам: "Ами да - нали си е нормално!"...краят не можах да чуя, защото възмутен от нашето невнимание, Малчо удвои децибела, само разбрах, че сме здрави и можем да си ходим и това е! Докторът на изпроводяк вика: "Е толкоз бебета съм прегледал, като това няма така да реве!", аз му викам: "А ако знаете майка му как може да вика! :lol:". Взехме му страха с една дума!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #103 -: Ноември 28, 2007, 14:03:11 pm »
joshi при Драганов, но се приготви да се пулиш от глупостите му по време на прегледа, който нямат нищо общо със самия преглед.
:lol: А що бре?! На мен тамън ми обясняваше, че децата си ревяли и нямало нужда да скачам и да го утешавам при всеки рев и Малчо като наду сирената, ама както си трябва - така, че цялата болница да го чуе и да не можем да си чуем приказката в кабинета, с поддържащи средства - махане на ръчички и крачета, истерични писъци и присиняване. Докторът отвори  8O - ей такива очи и вика: "Ама много реве това вашето бебе!". Аз му казвам: "Ами да - нали си е нормално!"...краят не можах да чуя, защото възмутен от нашето невнимание, Малчо удвои децибела, само разбрах, че сме здрави и можем да си ходим и това е! Докторът на изпроводяк вика: "Е толкоз бебета съм прегледал, като това няма така да реве!", аз му викам: "А ако знаете майка му как може да вика! :lol:". Взехме му страха с една дума!
:lol: сладур златен. Да го нацелуваш. Не му се е слушало :lol:
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 14:06:44 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #104 -: Ноември 28, 2007, 14:33:57 pm »
joshi при Драганов, но се приготви да се пулиш от глупостите му по време на прегледа, който нямат нищо общо със самия преглед.
:lol: А що бре?! На мен тамън ми обясняваше, че децата си ревяли и нямало нужда да скачам и да го утешавам при всеки рев и Малчо като наду сирената, ама както си трябва - така, че цялата болница да го чуе и да не можем да си чуем приказката в кабинета, с поддържащи средства - махане на ръчички и крачета, истерични писъци и присиняване. Докторът отвори  8O - ей такива очи и вика: "Ама много реве това вашето бебе!". Аз му казвам: "Ами да - нали си е нормално!"...краят не можах да чуя, защото възмутен от нашето невнимание, Малчо удвои децибела, само разбрах, че сме здрави и можем да си ходим и това е! Докторът на изпроводяк вика: "Е толкоз бебета съм прегледал, като това няма така да реве!", аз му викам: "А ако знаете майка му как може да вика! :lol:". Взехме му страха с една дума!

хи-хи - и аз още помня  :lol:
И от нас много целувки на малкия змей!

Ние ходихме при Алексиев - Лейдито мисля беше пускала линка някъде - много съм доволна - млад, любезен, знаещ - екстра! Пък и за наш късмет идва у провинцията  :)

А, май това е мястото
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #105 -: Ноември 28, 2007, 15:19:01 pm »
пратиха ми току-що смс с този сайт:
http://iadosaise.org/
ще се възползвам да се снабдя с малко стикери :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #106 -: Ноември 28, 2007, 15:25:59 pm »
откъде може да се снабди човек с такива стикери? искам и аз, много!
мамицата им.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #107 -: Ноември 28, 2007, 15:31:29 pm »
И аз искам такива  :lol:

lb2f
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #108 -: Ноември 28, 2007, 15:36:51 pm »
и ааааз, че ми омръзна да псувам :lol:
сега тихо и кротко ще лепя :wink:
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #109 -: Ноември 28, 2007, 15:38:19 pm »
И аз искам!
Ултра, аз в тази и всякаква подобна ситуация бих се обадила!
Най-вероятно няма да ми обърнат внимание, но следващия път пак ще се обадя и така!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #110 -: Ноември 28, 2007, 15:49:11 pm »
ето на сайта какво пише:
Можете да намерите стикерите по заведенията в които има FAME CARDS. Тези стикери се разпространяват безплатно благодарение на подкрепата на FAME CARDS, За Града и O3PR. Освен това можете да закупите стикери от Червената Къща.
Дали няма да има в Кривото, май съм виждала там стелажи с картички?
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 15:50:44 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #111 -: Ноември 28, 2007, 16:19:55 pm »
Привет и от нас! Една седмица след изписването аз бавно почвам да влизам в ритъм.  :P

Кърменето си е доста изтощително и не то самото ами изцеждането след това  :? Към тези,които кърмят, вие редувате ли гърдите за всяко хранене (т.е. и от двете) или давате само по една? И кога горе долу престанахте да изцеждате?

А имате ли представа какви храни трябва да се ядат? Навсякъде пише какво не трябва  :lol:

А чували ли сте за такава глупост, че не трябва да си лакират ноктите кърмачките?

А колко вода е нормално да пие бебето? Филип се дави жестоко с водата и като я засмуче няма пускане, ама не знам дали е добре да го оставя, после дали ще яде?

Абе личи си кой не е влизал отдавна във форума, пълен е с въпроси  :wink:!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #112 -: Ноември 28, 2007, 16:41:56 pm »
Роби, добре дошла отново!

Храната ти трябва да е пълноценна, здравословна, достатъчна като количество, за да имаш нужната енергия и да даваш най-доброто на бебето. Оттук изключваш храните, които е добре да се избягват при кърмене и готово :wink:
Освен храна, трябва да поемаш много течности - аз наблягах на чайове, айрян, компоти и фрешове, като ми направеше някой. Сокове от всякакъв тип от магазина - натурални, газирани, негазирани и прочие, не консумирам.

Аз редувах гърдите. Но, ако бебето не се наяде, предложи и от другата! Изцеждах в началото, докато се урегулира кърмата. После нямаше какво да цедя. Като време - може би 3седмици някъде.

За лакирането на ноктите, не, не съм чувала да вреди. Но направо се учудвам откъде ще ти остане време да го правиш :)

Водата е много коментирана тема. Смята се, че кърмените бебета нямат нужда от вода. Най-добрия принцип според мен е предлагай вода, а той ако има нужда - ще пие. Ако не пие - не го насилвай и не се притеснявай. В мамата съм чела, че колкото вода изпие, с толкова по-малко кърма ще изсуче от теб, т.е. това е предпоставка да ти намалее кърмата, а в същото време бебето е гладно, защото си е напълнило стомаха с вода. Симона не искаше вода, само в най-горещите жеги и то по няколко глътки. От 3 месеца не се кърмим, а от 3,5месеца се захранваме и твърдата храна вече е по-голямата част от дневното меню, т.е. би трябвало вече да й се припива вода, да ожяднява, но не иска, категоричен отказ - вода, чай, досри сок пробвах - не иска. Изводът на майка ми е, че аз съм и създала навик да не пие вода от кърмаче още...

« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 17:06:38 pm от tzvetenze »
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #113 -: Ноември 28, 2007, 17:01:43 pm »
Привет на всички и от мен в тази тема  :)

Роби, аз не съм цедила изобщо, давах от двете гърди на едно хранене до към 15тия ден.
Вода предлагах, но след храна и той така и не поиска да пие.
Учудващо за мен апетитът ми хич го няма, а и не мога да се насилвам да ям, за това пия много течности. И като казвам течности, аз не обичам сокове и чай та пия само кисело мляко и вода.

И аз не съм го чувала това за лака, но в АГ-то четох изискванията към персонала за работа с кърмачета и там беше забранено да са лакирани. Не знам дали има нещо общо,де.

Цветенце, аз имам време да се лакирам колкото си искам, такова добро дете ми се е паднало  :wink:
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #114 -: Ноември 28, 2007, 17:05:55 pm »
Роби, отговарям по въпросите ти.
1. Не съм цедила с изключение на десетина пъти - при запушване на канал и при лактационни кризи
2. Ям всичко, гледай да избягваш най-вече храни с консерванти
3. От едната гърда само докато се пусне. Без никакво гледане на часовника. Кърменето не е състезание.
4. Лак за нокти, боя за коса - не вредят.
5. Вода предлагай, ако детето иска ще пие. Избягвай да даваш половин-един час преди хранене. Ако кърмиш на поискване е малко трудно да уцелиш този интервал. Както е казала Цветенце, ако се напие с вода, после ще сучи по-малко, в резултат ти намалява кърмата...Затова се препоръчва недаването на вода до 6 месеца (или до захранването).
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #115 -: Ноември 28, 2007, 17:07:55 pm »
Лиде, Бора, благодаря за инфото :).
Роби,добре дошла.Това за лакирането не съм го чувала.Аз вече я свърших тази работа :wink:.За водата, и аз не предлагам много често вода на детето.Като е гладен пие жадно, а ако не е гладен не пие, но определено не го насилвам.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #116 -: Ноември 28, 2007, 17:10:05 pm »
Цветенце, аз имам време да се лакирам колкото си искам, такова добро дете ми се е паднало  :wink:

Това е чудесно :D Щом имате време, препоръчвам ви  малко по малко да четете темите за ваксините, захранването - все  неща, за които трябва да сме добре информирани, а аз много лошо ги оставях за последния момент.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #117 -: Ноември 28, 2007, 18:02:48 pm »
Абе страшни сте, както винаги! Днес ни премериха, една седмица след изписването и се оказа, че не сме наддали, е не сме и спаднали, а и направихме едно показно при предиатъра, пишкане и други работи в действие и както той каза, е какво да ви меря сега, ето къде заминаха 30 гр.  :lol:. Той ме посъветва да давам и от двете гърди, защото май не си дояжда от едната само, но иначе от 6 смяни на памперса, в 4-5 сме с пълни попадения (доста при това), та явно обмяната му е доста бърза.

А вие давахте ли чай на Хип против колики? Аз му давам Инфакол сигурно от 8-мия ден, защото май му започнаха коликите, сега се чудя дали не е бил плач от глад  :oops:, та май ще му го оставя само за вечерните хранения?

А вие кога ги къпете? Около 20-21ч. или около 23? Прави ми впечатление, че след къпане спи най-много, та се чудех дали не е хубаво да е преди последното хранене (което при него е около 23 +- 1 час)?

Благодаря ви за помощта, страхотни сте!!!!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #118 -: Ноември 28, 2007, 18:20:53 pm »
Хей, Роби, добре дошла мила!

Предлагай и другата гърда, той ако не е гладен няма да цока :D
Аз лично не съм давала чая на Хип, за щастие Рая почти няма колики.
Къпем се към 20.00, но не бих казала, че спи най-много тогава, не мисля
че това е от значение, поне при нас не е :D

Хайде обади се, чакаме те на разходки с тумбата  :wink:
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #119 -: Ноември 28, 2007, 18:23:09 pm »
Роби, добре дошла!
На кратко на въпросите ти - аз много съжалявам, че въобще почнах да се цедя, защото си докарах свръхлактация. Аз се заинатих и престанах от въднъж цеденето и до някоко дни нещата се нормализираха. Така че, ако имаш достатъчно кърма, няма смисъл от изцеждане. Но ако мислиш, че е недостатъчно, изцеждай докато се регулират нещата. Там няма срок - ти сама ще усетиш кога ще престанеш да имаш нужда от помпа.
Чая от копър против си го купих моето диване не го щя, та го пратихме на братовчедка й. Не че съм й предлагала много де - 2 пъти го изплю и аз не потретих.
За къпането - ние къпем Алекс в 8, 9 или 10 - както дойде. Ама пак не спи повече от 4-5 часа. Ако Филип спинка повече можеш да го къпеш и по-късничко, за да можеш да го нахраних и двамата си легнете едновременно. Така и на теб ще ти се събере повече сън.