0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #120 -: Ноември 28, 2007, 18:25:34 pm »
Роби, за къпането пробвай различни варианти и ще видиш как е най-удобно при вас.
Симона, например, след баня хич не й се доспива, даже напротив, и дори от известно време съм изместла къпането през деня, да ни е по-свободна вечерта.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #121 -: Ноември 28, 2007, 18:43:46 pm »
Ултра, не се колебай, а следващия път се обади на полицията, този надрусания кара и може да сгази някой, дете, възрастен, майка с дете..... Може да няма ефект, но това е правилното, трябва така да правим. Добре, че не е бил някой куку, да ви изкара акъла. Да сте здрави.

Бора82, наборки са Ема и Криси, аз даже отбелязах един път, че Ема има много хубава косичка, а на моята причекста е тип Ленин :) Да са живи и здрави. Цветко на Лан и той май е набор. Абе около нас много деца помня се родиха и Зорничка на Денито и Вики на Лейдито малко преди това. Дано са щастливи хлапетата.

joshi , много съм доволна от доктор Алексиев, благодарение на Лейди попаднах на него.

Сватя и на мен ми дожаля за спящото/клюмащото бебе, но мъжа ми се впечатли и той от братче ли е, сестра ли.....голем кютук...
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #122 -: Ноември 28, 2007, 20:06:58 pm »
И ние водихме Алекс при д-р Алексиев. Много съм доволна, че се спряхме на него. Записа ни час за същата седмица, нямаше чакане пред кабинета. Прегледа я с ехографа, даде ни снимка, огледа крачетата и гръбнака. Абе впечатлена съм от него. Като станем на 7 месеца пак ще отидем. :D
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #123 -: Ноември 28, 2007, 20:37:53 pm »
Roby, аз не се изцеждах ако не ме боли. Т.е. общо 3 пъти съм изцеждала, и съм притискала топло шише с вода на болящ възел, за щастие ми мина и трите пъти! Иначе кърмех и от двете гърди поне около 3 седмици. После тръгна повече кърма и започнах да храня само от едната гърда. Вода не давам. Иначе бабите са просто в ужас от този факт. Все още не мога да ги убедя, че обезводняването е въпрос на дни и щом 4 месеца бебето е добре, значи от вода няма нужда. От храните избягвай или яж по-малко прясно мляко, ядки и шоколад, както и мъхнати плодове...Вниамай много с яденето, аз качих 8кг след раждането и просто започнаха всички стави да ме болят. Определено обаче си трябва малко повече храна от нормално, ако я намаля много кърмата ми спира.
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 23:53:31 pm от Lan »
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #124 -: Ноември 28, 2007, 21:21:31 pm »
Роби, може и гладен да си оставила младежа, а да не са били колики.И ние имахме няколко такива дни :wink:.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #125 -: Ноември 28, 2007, 22:20:41 pm »
Роби, ще ти кажа, каквото казах и на Сия - изцеждаш САМО ако имаш напрежение и бучки в гърдите, и само докато изчезнат. изцеждането до край няма да донесе нищо добро. при мен кърмата се нормализира за 2-3 дни.

кърмачетата от вода нямат нужда. все пак, можеш да предлагаш от време-навреме. не по-малко от 1-1.30 преди хранене. попитай Бърди, но аз знам какво ще ти отговори той.
води се по детето и си създайте режим. после ще ти е много по-леко :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #126 -: Ноември 29, 2007, 07:53:40 am »
Цитат
Кърменето си е доста изтощително и не то самото ами изцеждането след това   Към тези,които кърмят, вие редувате ли гърдите за всяко хранене (т.е. и от двете) или давате само по една? И кога горе долу престанахте да изцеждате?

А имате ли представа какви храни трябва да се ядат? Навсякъде пише какво не трябва 

А чували ли сте за такава глупост, че не трябва да си лакират ноктите кърмачките?
Ми да, кърменето е изтощително. Направо се чудя на пишещите в кърмаческия форум на бг-мамма колко им било приятно и незнам кво си. Полезно за бебето - определено ДА, но чак пък да ми е приятно, ми не ми е.
Аз лично редувам и двете гърди на кърмене и се изцеждам и до сега след всяко кърмене, но аз съм притината от обстоятелството, че трябва да ходя на работа.
Пак лично аз ям всичко, което ми се яде.
Да, не трябва да се лакират ноктите на кърмачките, защото остава остатъчна миризма на лака, която може да е неприятна за бебо. А на тебе да не би да ти остана време и маникюра да си направи? :D Аз за четири месеца едва онзи ден сколасах с ноктите.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #127 -: Ноември 29, 2007, 09:40:12 am »
Ми да, кърменето е изтощително. Направо се чудя на пишещите в кърмаческия форум на бг-мамма колко им било приятно и незнам кво си. Полезно за бебето - определено ДА, но чак пък да ми е приятно, ми не ми е.
Lady_11, трябва да си кажа, че като ми се нормализира кърменето и ми минаха разранените зърна, кърменето за мен стана много приятно! Дори изживях миникриза от този факт, защото едва ли не прилича на сексуално удоволствие. Както и да е, по съвет на мъжа ми спрях да се "втелявам" и си кърмя с голямо удоволствие!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #128 -: Ноември 29, 2007, 09:44:00 am »

Искам да споделя моето положително впечатление,което ми направи нашата педиатърка вчера.Отидохме за първата ни консултация и тя ми даде направление за ортопед без да съм казала и думичка за това.

Аз пък да споделя, че моята педиатърка ни отказа направление, защото свършили и спокойно ми каза да си платим прегледа - тоест 50лв. защото са двама. Нямам думи! Щом и от регистратурата се вбесиха, даже не искаха да ми вземат парите, и ме изпратиха да си говоря лично с ортопеда дали да плащам. Безобразие! Е,платих си, но по-малко на ръка :wink:  :x!

Относно придвижването с количката, елате ме вижте мен с двойната  :D как се придвижвам. Вече имам две-три караници и по-нецензурни думи в речника си :oops: :lol:! Двойната количка изобщо не може да мине по тротоарите, и съм принудена да спринтирам на улицата.  :(

Роби, ние се къпем различно. Както дойде със спането. Но не ги будя специално за баня, защото това да спят заедно е истинско чудо и не се лишавам от това спокойствие :D! За кърменето, не мога нищо да ти кажа. Моите пият водичка или чай, между храненията.

Днес сме на първата ваксина след изписването. Какво да очаквам!

Перденце, благодаря за таблицата. Хубав ден от нас! И дано да е слънчев!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #129 -: Ноември 29, 2007, 10:04:33 am »
Каси,ние бяхме онзи ден на ваксина.Мина леко.Мики само сбръчка вежди и не плака.След това не е имал нищо обезпокоително в поведението.Поставиха я в крачето.След това не се къпе една вечер.Това се сещам да ти кажа.Успех!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #130 -: Ноември 29, 2007, 11:02:46 am »
Касси,  при Александра нямаше никакви странични ефекти от хепатитната ваксина. Нашето педи каза, че много рядко се набюдават такива от нея. Така че бъди спокойна. :wink:
Аз що останах с впечатление, че ще ги водиш при Алексиев на ортопед? И кво е тва педи - да му свършат талоните? 8O Доколкото знам те нямат лимит :ask:
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #131 -: Ноември 29, 2007, 11:25:27 am »
Каси, хепатитната ваксина е много лека и няма странични ефекти от нея. Минарата година бях чела, че по закон педиатрите нямат право да отказват направление за бебе! Така че проверете го това и не се оставяйте да ви манипулират в това отношение.
<br />[link=http:
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #132 -: Ноември 29, 2007, 11:35:50 am »
Като заговорихте за кърменето и аз да си кажа болката. Кърмата май ми е недостатъчна, защото и ние не сме наддали(както се разбра след посещението при педиатъра). Направихме и пробно кърмене и се оказа че суче вяло и крайно недостатъчно. Пак по нейна препоръка сега се изцеждам и дохранвам. Малко тъжно.........
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #133 -: Ноември 29, 2007, 12:00:42 pm »
Касси,  при Александра нямаше никакви странични ефекти от хепатитната ваксина. Нашето педи каза, че много рядко се набюдават такива от нея. Така че бъди спокойна. :wink:
Аз що останах с впечатление, че ще ги водиш при Алексиев на ортопед? И кво е тва педи - да му свършат талоните? 8O Доколкото знам те нямат лимит :ask:

Сия, ортопед има и в поликлиниката до нас. Все пак аз съм трудно подвижна с два бебока и тук ми беше по-близко и затова реших да не ходя до Горна Баня. Днес ще питам педиатърката за талоните и надявам се за следващия път да ни има предвид. Не знаех, че нямат лимит, но пък не вярвам да няма лимит и да не ми даде талони.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #134 -: Ноември 29, 2007, 12:28:00 pm »
Дори изживях миникриза от този факт, защото едва ли не прилича на сексуално удоволствие. Както и да е, по съвет на мъжа ми спрях да се "втелявам" и си кърмя с голямо удоволствие!

Лан, това е нормално, описано е в литературата :D и при мен кърменето беше изключително приятно!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #135 -: Ноември 29, 2007, 16:20:58 pm »
Като мине момента с разранени зърна и непостоянна лактация, кърменет започва да носи удоволствие. Особено в по-следващите месеци, като нашите например. Като я гледам и немога да си преставя, че след някой месец ще трябва да се отбиваме  :(

Аз съм къпала детето след всички ваксини.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #136 -: Ноември 29, 2007, 17:40:21 pm »
И аз съм къпала детето след всяка ваксина, ама след тази морбили-паротит-рубеола ще се въздържа.

Майчета помогнете с малко инфо относно кош за играчки, виждали ли сте да продават, от къде мога да си купя. Вече незнам къде да ги слагам, особено след рожденният ден направо сме зарити. То торби, плетени кошчета от 1 лв. всичко е боклук иска ми се нещо по издражливо, особено за бръкливи детски ръчички  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #137 -: Ноември 29, 2007, 17:43:22 pm »
Ми да, кърменето е изтощително. Направо се чудя на пишещите в кърмаческия форум на бг-мамма колко им било приятно и незнам кво си. Полезно за бебето - определено ДА, но чак пък да ми е приятно, ми не ми е.
Lady_11, трябва да си кажа, че като ми се нормализира кърменето и ми минаха разранените зърна, кърменето за мен стана много приятно! Дори изживях миникриза от този факт, защото едва ли не прилича на сексуално удоволствие. Както и да е, по съвет на мъжа ми спрях да се "втелявам" и си кърмя с голямо удоволствие!

Аз също съм от тези, за които кърменето носеше голямо, несравнимо с нищо, т.е. уникално удоволствие! Точно две -три седмици трябваха и забравих, че зърната ми изобщо някога са се разранявали! Чела бях в много книжки как кърменето било много приятно и създавало голяма близост между майката и бебето и честно казано смятах, че има нотка на много пресилен сантимент, но в действителност се оказа, че хората явно не случайно са го написали. Когато по стечение на обстоятелствата кърмата спря, ме налегнаха много депресиращи чувства, дълго време се чувствах тъжно ( разбира се, чувството беше много комплексно - в голяма степен усещане за непълноценност и подобни) и изобщо не се оказах готова да се отбием така изведнъж. Слава богу детето го понесе без проблем.

Роби, изтощително е, защото сте в началото, знам, че сега ти се струва, че едва ли не денонощно само кърмиш и цедиш, но нещата малко по-малко ще се наместят и ти пожелавам да си от тези, на които кърменето носи удоволствие и усещане за хармония.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #138 -: Ноември 29, 2007, 18:22:33 pm »
O, на мен кърменето ми носи страхотно удоволствие, но ако не се изцедя гърдите ме болят и стават на възли  :?. Иначе и на мен периатъра ми каза да му додавам изцедена кърма след като се е наял от двете гърди, което снощи доведе до първото ни повръщане като фонтан. Днес го оставих и просто около 1.30-2 след едното кърмене си поиска пак и му дадох изцедена кърма, което не му попречи 3 часа след първото хранене да е гладен. Лошото е, че и през нощта започна да се буди на 3 часа да яде, а първата седмица си правеше по 5 часа сън. Снощи му дадох само изцедена кърма и изцока 90 мл. Мислите ли, че мога да го отбия така без да искам? Ама така поне едно ядене знам колко е поел, макар, че свекито днес донесе канатар, ама аз отказах да го меря преди и след ядене, само още една параноя ми трябва!

Иначе последните дни и ние не спим след баня, даже напротив, като че ли се превъзбужда, защото се кокори после доста и си изкарва буден почти до следващото хранене!

Наде, ами не смея да го извадя на разходка още, засега сме почти всеки ден само на балкона на слънце, по 20 мин, ама при 0 С ме е страх да го изкарам на разходка, ако през уикенда стане около 10 ще го изкараме!

А и още нещо, страхотно ни се белят краката, ама само те и китките на ръцете, мазах го с олиото на Мустела, но не виждам резултат, от днес почнах с бариерния крем на Мустела да мажа освен дупето и крачетата, случвало ли ви се е такова нещо?
« Последна редакция: Ноември 29, 2007, 18:27:11 pm от Roby »
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #139 -: Ноември 29, 2007, 18:35:01 pm »
Наде, аз нямах предвид сега точно да го изведеш :wink: като се постопли
ще се видим :D
На Рая и се лющеше цялото тяло, но само се оправи.
Изчакай спокойно, ще му мине :D
Да го нацелуваш сладкия Филип :D