0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #140 -: Ноември 29, 2007, 18:36:09 pm »
Tука понеже се бяхме заговорили за приспивателни за бебета, по новините дадоха как в една детска градина има 8 малки дечица приети в Пирогов, след прием на диазепам/лексотан/бензодиазепини - или различните видове, или и трите.
Ако персонала е давал на децата - да ходят в затвора, ако не са забелязали, че децата си ги взимат сами, това е престъпна небрежност - пак в затвора. Може да съм крайна, но това е възмутително. Ами ако се натровят? Между другото не се съмнявам, че може да е умишлено...

Да отбележа, за мен кърменето също беше изтощително и съм на мнението на Лейди. Може би и затова да ми е спряла кърмата, защото неможах да го приема като удоволствие, въпреки, че направих всичко възможно като полезно и количествено хранене, спокойствие, трикове.....
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #141 -: Ноември 29, 2007, 19:08:18 pm »
Nina, въобще не става дума за "приемане", чисто физически става много приятно! Иначе и аз много добре си спомням и изтощението (имаше седмици, в които съм спала по 1-3 часа на нощ най-много) и кървящите зърна, и даже топли вълни и гадене имах в началото. В един прекрасен момент това отмина и от там насетне е просто песен. Нещо като да ти правят масаж, с това мога евентуално да го сравня...
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #142 -: Ноември 29, 2007, 19:16:46 pm »
Роби, от какво се притесняваш, че ще се отбие - че даваш изцедена кърма от шише ли? Не вярвам. И аз съм давала. Освен това Симона трудно засука, на 10тия ден някъде, дотогава все с шише е хранена.

Ще се нормализират нещата с ядене, спане и т.н., имай търпение. При нас отне 3-4 месеца и след това детето ми стана много по-лесно загледане, просто аз станах по-организирана, появи се комуникация помежду ни, лятото дойде, абе идват си нещата на мястото :D

И щом ома напрежение след кърмене - задължително цедиш!!!
Ако кантарът ви е даден за малко и решиш, че ти трябва - ще ти услужа с моя.  О, аз не я пропуснах тази параноя с меренето :lol:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #143 -: Ноември 29, 2007, 20:09:54 pm »
Цитат
Tука понеже се бяхме заговорили за приспивателни за бебета, по новините дадоха как в една детска градина има 8 малки дечица приети в Пирогов, след прием на диазепам/лексотан/бензодиазепини - или различните видове, или и трите.
Ако персонала е давал на децата - да ходят в затвора, ако не са забелязали, че децата си ги взимат сами, това е престъпна небрежност - пак в затвора. Може да съм крайна, но това е възмутително. Ами ако се натровят? Между другото не се съмнявам, че може да е умишлено...

Абе аз не вярвам перосанала да ги е успивал умишлено.  Все пак учат и детските учителки малко от медицинските специалности и би следвало да са наясно какъв коктейл представлява това. Макар че имах съседка - детска учителка и си ходеше пияна на работа.
По скоро за мен едно от дечицата е добарало хапчетата на баба или дядо, пъхнало ги е в джобчето и е решило да почерпи останалите деца с бонбонки.
Аз по тая система се бях сдобила от едно "гадже" в първи клас  със златен  ръчен часовник /ма много хубав беше, язък че на другия ден бях привудена да го върна на баба му/.

Сватя, щъ видиш колко са изобретателни децата. То може /недай боже/ и в къщи да стане беля.
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #144 -: Ноември 29, 2007, 20:28:06 pm »
Ей затова такива неща се държат далеч от деца. Лекарства, всякакви препарати и опасни предмети. Не можем да разчитаме, че децата след като им е казано няма да барат.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #145 -: Ноември 29, 2007, 21:00:14 pm »
не вярвам да са им дадени умишлено.
лекарствата са били: нифидипин /за високо кръвно налягане/ и още нещо от гамата на средностатистическата жена на средна възраст. или някое детенце ги е взело от баба си, или са на някоя от "лелките". при всички случаи, обаче, това е престъпна небрежност. това не са 1-2 деца, а 14! колко време трябва да си бил "недоскив" за случващото се, за да не го забележиш?!
не знам вече как, кога и къде ще дам детето на градина...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #146 -: Ноември 29, 2007, 21:15:28 pm »
ако някоя от лелките или учителките пие лексотан на работното си място, аз бих се разтревожила сериозно.
това е медикамент, отпускан със специална рецепта, може би знаете за какво служи.
доколкото разбрах, децата са казали, че са намерили лекарствата на бюрото на учителката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #147 -: Ноември 29, 2007, 21:51:42 pm »
Току що казаха, че дечицата вече са добре. И слава богу.
А аз се смях оня ден на една приятелка, че иска да запише децата си в детската градина към лицея в Горна баня. Ама вече не ми е смешно...
Ако е вярно, че са на някой от лелките в градината, нямам думи. 8O
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #148 -: Ноември 29, 2007, 22:47:48 pm »
Да, разбрах, че са 14 деца, е тогава и аз си задавам въпроса как може да не забележиш 14 деца? Престъпна небрежност, това е. И едни тъпизми, учителките били малко на толкова деца. Е, и? Като е избрала да е учителка е знаела, затова се казва "нося отговорност". Като не им изнася да ходат да продават домати на Кирков, даже повече ще си докарат като доход.
И изобщо голямо разнообразие и количество хапчета бе, егати нервите за успокоение.

Сватя, знам, че са изобретателни децата, но трябва да имаш очи на гърба, щото знаеш какви работи могат да направят и аз съм казала, че мачуганите Господ ги пази, щото какви бели правят и оцеляват хайманите, ама неможе само на Господ да разчитаме....
И пак по тоя повод едно комшийче на 5 години такава интрига между бабите беше спретнала, гледайки латиносериали, че не е истина, та после и беше забранено да гледа всякаква телевизия. Изобретателни и хитри са.
С децата - нащрек.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #149 -: Ноември 29, 2007, 23:06:07 pm »
аз викам и ние родителите да си опичаме акъла, 'щото не сме застраховани от престъпна небрежност...
то понякога не можем да предвидим предвидимото...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #150 -: Ноември 29, 2007, 23:28:15 pm »
съгласна съм с Ман и ние трябва да внимаваме много
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=196774&view=1&photo=1
обещаните снимки по случай 9 месеца на Стефи  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #151 -: Ноември 30, 2007, 00:13:02 am »
пупууупупу страхотна е истинска манекенка от сега ,100% 6те я вземат в La Redoute и 3 Suisses за детската колекция ,да ви е жива и здрава и все така да хубавеи
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #152 -: Ноември 30, 2007, 08:54:05 am »
абе, Мини, аз днес исках да кача снимки на Криско там, влязох в моя албум и... ми се отвориха тези произведения на Стефи :D


Честит имен ден на Андрея! Васи, да ви е жива, здрава и много усмихната тази кукличка :D
« Последна редакция: Ноември 30, 2007, 09:07:18 am от manhattan »
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #153 -: Ноември 30, 2007, 09:29:24 am »
Мини, прекрасна е! Да я нацелуваш по сладките бузиииии  :D
Страхотни снимки, браво!

Честит имен ден на Андрея!!! Жива, здрава, щастлива, слънчева...
« Последна редакция: Ноември 30, 2007, 10:50:48 am от Bora82 »
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #154 -: Ноември 30, 2007, 09:40:59 am »
Честит първи имен ден на Андрея  :D Много здраве и безгрижие за момата, а за мама и тати весел купон. Да расте все така невероятно сладка и "вкусна"  :D

Мини много е пораснала Стефито, ммммммммм ама голяма бузанка бееее, ми то неможеш да се въздържиш да не го пощипкаш, понахапеш. Аз много обичам да го правя, а Тонито кво го правя пък е кльоща, ако беше така пухкав, горкото незнам къде щеше да се крие миличкото. :wink: :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #155 -: Ноември 30, 2007, 09:47:47 am »
Стефания ви благодари за комплиментите, много е засрамена в момента  :oops:  :D

Честит имен ден на Андрея, да е жива и здрава, много да слушка и да стане прекрасна кака  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #156 -: Ноември 30, 2007, 09:48:12 am »
Честит имен ден на Андрея на мама Васи! Много щастие и радост за цялото семейство!  :D

Мини, Стефи е бонбон!
 :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #157 -: Ноември 30, 2007, 09:54:04 am »
пратиха ми току-що смс с този сайт:
http://iadosaise.org/
ще се възползвам да се снабдя с малко стикери :lol:

Ах, какво прекрасно решение! Браво за идеята!  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #158 -: Ноември 30, 2007, 09:59:09 am »
Честит Имен Ден на Андрея  :D Да е здрава и усмихната сладката принцеска!  :D

Мини, Стефито е такъв сладур с тези бузки, щип и хап многоооо....  :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #159 -: Ноември 30, 2007, 10:18:19 am »
Честит :balk_16: 1ви Имен Ден на Андрея!
Много усмивки и здраве!



Минии :smiley_abxb: нацелувай тази прелест Стефито от нас!

 :balk_21:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)