0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #200 -: Декември 02, 2007, 12:54:38 pm »

Поздрави на Ема с перчема  :lol:

А на вас целувка по тиквичката  :D

Ей, ако наистина има такива оградки тук някъде и аз ще закупя една - така че свиркайте, моля!

Нахита, не е задължително да ти кървят зърната, мила! Не се притеснявай! И въобще не е задължително кърменето да е трудно - говоря така може би, защото при мен е безпроблемно от първия ден, Ема суче отлично, направи си режим сама още отначало, имам кърма (засега с едно малко намаление, което се коригира, до разраняване не се стигна - мазах се с Авент, но и се внимава да се поставя бебето правилно, да захапва добре (не само зърното, а част от ореола също) - инстинктът при нас се оказа доста силен - и при нея и при мен, и всичко засега върви супер! Аз редувам гърдите (не ми се препълват), като само вечер предлагам и двете - тогава кърмата е по-малко!

Питай и за други неща, които се сещаш и не се притеснявай - всичко ще си дойде на място  :D
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #201 -: Декември 02, 2007, 16:01:02 pm »
Благодаря ви за отговорите момичета :) и за предложеното рамо, ще се възползвам  :)  :oops:. На мен още ми е мътна и кървава, но предполагам с времето ще свикна и ще знам какво да ви питам конкретно. Поздрави от нас и много целувки за сладката Ема :kiss: :bighug:.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #202 -: Декември 02, 2007, 16:46:37 pm »
На патерица - ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА МАЛКАТА ПРИНЦЕСА АНДРЕА![/color]

Цитат
Аз за сега само ви чета и черпя знания от опита ви, за което съм благодарна, че ви има, но сега и аз искам да попитам нещичко ако може   . Прочетох какво сте писъли сега за кърменето, но не видях някои да е написъл какво става с другата гърда, от която не се дава кърма за дадено хранене. В смисъл храните от едната и детето се нахранва нали и няма нужда да се подлага другата, та с нейното мляко какво се прави?? Изцежда ли се? Оставя ли се?
И как се справяте с тея кървящи зърна  . На мен ми звучи кошмарно това , но явно е често случващо се явление. 
Мини малката е разкошна пппупупупу да я нацелуваш от нас


Наха, не е задължително зърната на гърдите ти да се разранят. Зависи от бебето. Първоначално в родилния дом давах и двете гърди, после в къщи само от едната, а другата изцеждах. Сега пак предлагам и от двете гърди, щото на малкия змей не му стига количеството в едната.Т.е. всичко е въпрос на конкретна ситуация. Сама ще усетиш как е най-редно.

Да споделя опита си в борбата с пеленовия обрив, който на Вики излезна от памперси Хъджис / на втория памперс и айде оп - пъпка до пъпка/. Доволна съм от комбинацията Еозин и крема за обрив в зоната на пелените на Avene. На втория ден вече няма пъпки.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #203 -: Декември 02, 2007, 17:03:53 pm »
Да споделя опита си в борбата с пеленовия обрив, който на Вики излезна от памперси Хъджис / на втория памперс и айде оп - пъпка до пъпка/. Доволна съм от комбинацията Еозин и крема за обрив в зоната на пелените на Avene. На втория ден вече няма пъпки.
Явно е много индивидуално. Алекс се обриваше от Памперс и от както е с Хъгис нямаме никакви проблеми.

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #204 -: Декември 02, 2007, 22:43:10 pm »
Аз знам, че с каквато марка памперси започнеш с такава караш до край. Е естествено ако нещо не ти харесват едните в първите дни на бебечо, сменяш с други, но принципа е да си караш с една марка. Ако на детенце често се сменят марките пелени, то получава обриви. Аз смених едва преди месец и нещо Памперс с Хъджис, от Памперс започна да ми прави чести обриви и почти на всеки пропуск. Хъджис пък са с нон стоп с пропуск, но първо ще минем на по голям размер и тогава, ще мисля за нова смяна. Това съм чувала да казват майките, обаче дали е вярно незнам, не съм си правила експерименти.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!