0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #20 -: Ноември 26, 2007, 12:33:23 pm »
За спането най-искрено съчувствам, аз мога гладна, жадна да остана, всякакъв дискомфорт бих изтърпяла, но без сън просто съм като болна.
За щастие детето ми е от тези, които лягат, е не в 8, но в 9 - 9:30 и спят до толкова на другия ден, спим и по два пъти през деня. надявам се така и да остане занапред. Но за сметка на това, точно първите 2месеца, когато бебетатата уж само спят, за нас бяха много трудни и изморителни. Откакто я оставих сама в стаята й - на 2 навършени месеца, детето ми започна да спи. Първата самостоятелна нощ беше и първата нощ без будене. Сега, когато ходим на вилата или при майка ми и съответно обстоятелствата изискват да спим заедно в една стая, Симона спи много неспокойно, буди се, мрънка.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #21 -: Ноември 26, 2007, 12:37:23 pm »
за статистиката за 9 месеца откакто се е родила Стефания е спала по цяла нощ само 5 вечери
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #22 -: Ноември 26, 2007, 12:46:21 pm »
Честито на Стилияна и Мари_Пз!
Да ти е здрава и засмяна, Мари!
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #23 -: Ноември 26, 2007, 12:50:00 pm »
Джаме, има си и недостатъци ...  :lol:
Напрмер:
- радостно пляскане в паницата вода на кучето.
- опити за хранене от обща чиния - ту на единия, ту на другия
В очакване ....
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #24 -: Ноември 26, 2007, 13:09:14 pm »
вчера от благотворителния коледен базар на IWC си купих една чудесна книга

Аз не успях да отида. Може ли малко впечатления?
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #25 -: Ноември 26, 2007, 13:11:26 pm »
Здравейте и от нас!
Весела седмичка,и много здрави и усмихнати бебета и дечица!!!
Ани,аз,до колкото си спомням,усетих бебетата към края на четвъртия месец,
и то нещо като премятане на мускулче в корема.По късно вече са ритниците! :D
Честит Имен ден на сладката Стилияна!Да ви е жива и здрава!!!
Бора,честита месечинка и на вас!!!



http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #26 -: Ноември 26, 2007, 13:11:38 pm »
Ани, мисля, че наистина ви усеща вече много. те сега са много сетивни и съзнателни. другото, което ми хрумва са кътниците. при нас тръгнаха и 4 и известно време беше много раздразнителен. даже се събуди една нощ :P :lol: радвам се, че тръгнаха заедно, щото приключи наведнъж.

аз съм твърдо убедена, че децата трябва да спят отделно, когато това е възможно. и децата, и родителите лесно свикват да реагират на мнимално раздвижване. цокането на поискване ще го подмина...но и бибата и водата лесно се превръщат в еженощие :( аз спях при него, докато имаше нощно хранене първите два месеца. после се изнесох. изпитвах притеснение, ставала съм нощем да го наглеждам...

айде, здрав и хубав сън за всички бебета и родители :D


джам, тази нашата джипка се управлява от родителя. като порасне хлапето има педал и се управлява от него.
а сешоарът, наистина, не знам колко е добре за фината косичка. но и фината и тъничка ще изсъхне лесно. нашата знаеш каква е :D нямам избор. духам слабо, от разстояние, през ръката си.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #27 -: Ноември 26, 2007, 13:20:49 pm »
Лани, а на нас честит четвърти месец  :wink:
  :lol: Мда - честито и от Малкият Змей на Малката принцеса Ема!
По слуй месечинката искам да му подаря на Цветомир нова педиатърка, не че той има възражения от тази, но има реална опастност мама Lan да я набие съвсем скоро! Момичета, помагайте - кажете добър педиатър, при когото да се прехвърлим?  :( Питам, питам и все заети! Накрая да не се натреса на по-некомпетентен и от тази :?.

Аз съм се захванала да изчета цялата тема за хранене и захранване, че докато успея ще стане време да захранвам вече  :D и съм си приготвила лист и химикал и водя записки - ма вие колко сте изписалииии... ох, сложна наука си е това... Като се роди синът ми преди 18 години, лесно беше - нямаше информация, карахме по указание на педитата и сега не можем от алергии да се отървем  :?
И после сканираш записките и ми ги пращаш :lol: :oops:! Шегувам се :lol:. Само дано  да намеря време, че както раждането и кърменето ме изненадаха неподготвена, да не се изненадам пак!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #28 -: Ноември 26, 2007, 15:03:02 pm »
Весела седмица и от нас, здрави бебета и отпочинали майки. Ние продължаваме да спим на терасата през деня, независимо от времето /по обяд целиме все да няма и мъгла/.

И аз бих искала да прочета впечатления Джам за базара на IWC от независим източник. Аз неможах да ида. Нашите ходиха и са понапазарували и похапнали, тази година имало много манджа.
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #29 -: Ноември 26, 2007, 15:07:02 pm »
Nina, честита месечинка и на вас! Няма да се цепите я!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #30 -: Ноември 26, 2007, 15:31:10 pm »
Честит Имен Ден на сладка  :balk_5:Стилияна!
Гоооооляма да порасне!

Честито :balk_16: и на всички с месечинки!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #31 -: Ноември 26, 2007, 15:43:18 pm »
Фусинка, ясно ми е мила за какво говориш, ама да ставаш 3-4 пъти на вечер и да минаваш целия апартамент и тъкмо си задрямал и някой пак врещи по бебефона, и така няколко пъти, сънуваш 34 различни сънища, сумарно си спал 3-4 часа, на сутринта си като пребито кучи и така вече 380 сутрини :wink: все си мисля, че по бих изтърпяла да не спя 1 седмица, отколкото 1 г. :P
А това че като детето се отдели в друя стая започва да спи като пън, изобщо не е вярно. Деси спи от 3 м. сама и какво от това, положението е едно и също. Тя не спи никак леко, защото детската е до хола, ние с баща й си говорим, гледаме телевизия и тя не се буди от това, незнам от какво е :(
абе да са живи и здрави, свиква се с всичко :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #32 -: Ноември 26, 2007, 15:49:36 pm »
Nina, честита месечинка и на вас! Няма да се цепите я!

О, мерси Лан, нещо днеска не ми е ден и съвсем съм се отнесла.
Честити празници и поводи на бебетата и на майките, да са здрави и щастливи.
:)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #33 -: Ноември 26, 2007, 15:52:12 pm »
Честити месечинки на всички бебоци! Честит имен ден и на Стиляна! Да са ви живи и здрави и много да слушат.
Ани, по въпроса за спането - при нас е кошмар, имаше за времето от как се е родил едни единствени 2 месеца, в които успяхме да спим нормално и това е. Всяка нощ при нас е екшън и то не какъв да е - събуждаме се с рев, какъвто не съм чувала никога, все едно го колят, умъртвяват и т.н. Просто 40 мин рев без да разпознава никой. Така че ти съчувствам искрено, защото ми е ясно какво става. При нас от скоро работи нова схема - моя син си отказва следобедното спане. Не иска да спи и това е. Обаче за сметка на това е труп вечерта и заспива към 9.30-10 ч. най-късно и се буди само с едно прореваване през нощта в 9.30-10 ч. на другата сутрин. Не ми харесва, ама като си е решил така, не мога да му променя режима, така че сега спазваме това чудо, да видим за колко време ще мине. Това също е вариант. Ако успеете да изкарате толкова време будни - дерзай, пък може и да му мине :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #34 -: Ноември 26, 2007, 16:30:22 pm »
Цитат
можем да си се оплакваме и страдаме на воля, но това причина ли е изобщо да ви хрумне мисълта за упояване на детето, че я бистрят вече няколко души в две поредни теми? на мен това ми кипна чайника.
Да поясня: написах за Долче Нанна, но съм принципно "против" даване на каквото и да било средство само защото на детето не му се спи. И аз съм твърдо против "упояването". Винаги, когато съм прилагала горепосочения препарат първо съм питала педиатър с описание на състоянието на детето.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #35 -: Ноември 26, 2007, 16:54:13 pm »
Благодаря за идеите, момичета, явно наистина ще трябва да сменя режима и без това исках да минаваме на едно дневно спане вече. Отделянето в друга стая ще го оставим за един по-друг живот :wink:
Явно се наспива, щото не мрънка, а просто му се играе. Само ми е жал за съседите и за баща му :(
Дони, игричките са супер, даже се научих как се сглобяват изчегъртани копчета на лаптоп :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #36 -: Ноември 26, 2007, 16:56:25 pm »
даже се научих как се сглобяват изчегъртани копчета на лаптоп :D

малки сте още, не умеете  :D след качествено изчегъртано копче от лаптоп, нищо не остава. аз вече шпация нямам на лаптопа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #37 -: Ноември 26, 2007, 17:05:21 pm »
Здравейте и от нас! Здрава и много весела седмица на всички.Честит имен ден на Стилияна! Честита месечинка на Ема и Цветомир.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #38 -: Ноември 26, 2007, 17:32:58 pm »
Честит Имен Ден на Стилияна! :)
Честити месечинки на сладките бебоци! :)
*
Re: Нова дъждовна седмица-26.11.-02.12.2007
« Отговор #39 -: Ноември 26, 2007, 18:03:39 pm »
Здравейте и от нас! Здрава и много весела седмица на всички.Честит имен ден на Стилияна! Честита месечинка на Ема и Цветомир.
Моля да ме извините!Честита месечинка на Кристина!