0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #100 -: Ноември 23, 2007, 19:54:47 pm »
ние вчера сложихме Приорикс-а. а защо да го скатаваме? сега има епидемия от заушка, която според нашата педка е от поне година. особено за момчетиите не е за скатаване :(

джам, морбили-паротит/заушка/-рубеола.
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #101 -: Ноември 23, 2007, 20:06:55 pm »
искам приспивателно за бебета :x
Я да иzпреваря Мarie и да дам "рецептата" на старите българи zа попарка с винце :lol:.


 8)
Alexandra
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #102 -: Ноември 23, 2007, 21:09:23 pm »
Дони, този сайт стана много на почит у дома :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #103 -: Ноември 23, 2007, 21:34:39 pm »
Дони, този сайт стана много на почит у дома :lol:
Гане, всяка   картинка е различна игричка.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #104 -: Ноември 23, 2007, 21:38:41 pm »
Дони, този сайт стана много на почит у дома :lol:
Гане, всяка   картинка е различна игричка.
Рабрахме ние :wink: Най-много се котират барабаните обаче :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #105 -: Ноември 23, 2007, 21:42:11 pm »
O, и влака :) Тази jam ми я каза вчера :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #106 -: Ноември 23, 2007, 22:10:45 pm »
Ммм, голям кеф :lol: Само да не ми цели функционалните клавиши, че настава купон :lol:
Тази вечер приложихме нов номер в заспиването и съ супер доволна. Днес не искаше да спи на обяд и го оставих така да беснее целия следобед. Сега едвам си издържа къпането и се трупира моменталически :lol: Да видим за колко време ще е :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #107 -: Ноември 23, 2007, 23:24:18 pm »
искам приспивателно за бебета :x

Дормикинд- хомеопатично  :P хапченца, разтврят се лесно в малко водичка, цена към 6 и нещо.

Това не е приспивателно, а успокоява.Имаще един 3 дневен период, през който Анджела пищеше като обезумяла, не искаше да заспи, аз самата бях изпаднала в див ужас какво и има.педиатърът ми го изписа Дормикинда тогава и останах много доволна.Давах и няколко дни и спрях.От тогава не е имала такива изблици на истерия.
« Последна редакция: Ноември 23, 2007, 23:42:05 pm от piera »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #108 -: Ноември 23, 2007, 23:33:52 pm »
Знам, че първо от някъде на шега тръгна това с приспивателните, но ме учудва, че има варианти.....И аз съм категорично против такива методи, независимо хомеопатични, билкови, пък да не говорим и за лекарствени.

Я да иzпреваря Мarie и да дам "рецептата" на старите българи zа попарка с винце :lol:.

Танче, на баща ми една наборка е давала такава попарка...незнам дали от това, пази Боже, но и двамата и сина са малко куку. Единият е мой набор, другият малко по-малък. Носеше и се славата, че така си е приспивала децата.

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #109 -: Ноември 23, 2007, 23:51:40 pm »
Аз също съм категорично против такива методи, но като не бях изпадала в такава ситуация налагаща приема им, не можех да осъзная точно за какво иде реч.Ама  :? не го пожелавам никому.
Далеч съм от мисълта да давам безпричинно, за да осигуря собственото си спокойствие.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #110 -: Ноември 24, 2007, 00:14:01 am »
Аз също съм категорично против такива методи, но като не бях изпадала в такава ситуация налагаща приема им, не можех да осъзная точно за какво иде реч.Ама  :? не го пожелавам никому.
Далеч съм от мисълта да давам безпричинно, за да осигуря собственото си спокойствие.


Разбира се. Аз казвам, по принцип, ей така, ако на някой не му се занимава с мрънкащ бебок и хоп, успокоява го. Надявам се няма такива или поне са малко.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #111 -: Ноември 24, 2007, 08:27:38 am »
Мрънкаща, немрънкаща- трая си я, моя е, искала съм я  :D
Мрънка, мрънка и ще й мине, плюс това скоро тръгвам на работа и няма как да съм по цял ден с нея, преживява се
Ние вече сме с 4 зъба /от 11.11 до 22.11 избиха 3, горе вдясно на път е да избие 5я/, пробихме й ушите и я постригах. Истинска госпожица- отдадена на суетата  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #112 -: Ноември 24, 2007, 09:08:22 am »
Ефекта от винцето съм го виждала :D.Един младеж на 10 месеца и нещо не щеше да заспива една глътка и спа като "АГЪН" :balk_103:Честити обички на Стефи.Сигурна съм, че е голяма сладурана.
[/color]
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #113 -: Ноември 24, 2007, 10:06:13 am »
Чета вече цяла седмица и тъкмо се наканя да пиша и малката такъв рев удря, че захвърлям всичко и търча да си играем.
Голям смях ударих със успокоението на бебоците, ама като попрочетох нещата май и аз ще пробвам, че вече просто е ад.Заспиваме за около 1ч. със страхотен рев и нищо не помага.Иска нон стоп да е в търчащо положение, ама като капне пада като круша о пак реве, няма угодия в случая.Напоследък заспиваме прави от умора в проходилата, защото накрая почнах да я слагам в нея, че аз не издържа, 3-4ч. да обикалям стаята вече.Навън е ангелче и никой не иска да повярва какъв звяр става вътре, но я разбирам и аз вече не трая на тясно в нас, да не говорим, че някакъв идиот беше скубнал кабела ни на Тв-то и 2 дни без ТВ се побърках, а отделно че и нета спя и беше купон.
Искала съм си много детето и съм готова на всичко за нея, но на моменти искам или не да си го призная ми идва да затворя вратата от другата страна поне за 2ч.
И накрая да Ви питам, че почвам да се притеснявам.Всички вече постригвате малките, а аз и да искам няма какво имаме си 1 букла от едната страна и малък перчем и това е.Направо ми изглежда плеши на фона на другите бебета и почвам да се притеснявам.Има ли нещо за бебета дето да кара косата да расте?Дали пък да не я шатна 0 номер и да видя какво ще стане, ама сега студено и малко ме е шубе, че то с перушинка зле, ама без нея още по-зле.
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #114 -: Ноември 24, 2007, 10:33:01 am »
Това с попарата с виното май е по-подходяЩа рецепта zа нас когато нервите са опънати, а не zа децата  :wink:.
Нина,
не zнам дали "успокоителната попара" е направила децата "ку-ку", но ако наистина е давана, със сигурност е навредила  :(
Мини,
това с пробиването на уШите не беШе ли вредно zа толкова малки бебета? ИмаШе връzка с раzвитието на уШната мида, но какво точно беШе  :?... Това, което аz съм чела, е че трябва да се иzчака до 7 годиШна въzраст на детето.
Силви25,
ти сериоzно ли искаШ да пострижеШ детето 0 номер, само zа да видиШ дали няма да и порасне повече коса?
Ще се сгъсти, спокойно. И вие Ще вържете панделки един ден  :wink:.
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #115 -: Ноември 24, 2007, 11:20:51 am »
Таня, не знам каква връзка им, но една колежка каза, че така е пробила ушите на дъщеря си и с растежа дупката се е преместила много в края на ухото и сега ще й ги пробива пак. Но пък явно зависи как е пробивано, не знам. Аз лично смятам да изчакам малко да пораснат и от гледна точка на дърпане и игра. Мини, Стефи сигурно е голяма чаровница с тях :)
« Последна редакция: Ноември 24, 2007, 11:26:06 am от cygnus »
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #116 -: Ноември 24, 2007, 13:07:33 pm »
Аз съм чувала и виждала как топват бибата в нещо сладичко и бебето се кротва :lol:. За колко време обаче е относително. Но не смятам, че е редно особенно в по-продължителен план. А това с виното и разните тем подобни алкохолни изживявания съм категорично против. И бебето ще реве и аз ще рева ама няма да го интоксикирам  :lol:.
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #117 -: Ноември 24, 2007, 13:31:17 pm »
Аз съм чувала и виждала как топват бибата в нещо сладичко и бебето се кротва :lol:. За колко време обаче е относително. Но не смятам, че е редно особенно в по-продължителен план.

Заради такива случаи на всички залъгалки пише изрично да не се мажат с нищо сладко и тем подобни.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #118 -: Ноември 24, 2007, 14:36:10 pm »
Аз съм чувала и виждала как топват бибата в нещо сладичко и бебето се кротва :lol:. За колко време обаче е относително. Но не смятам, че е редно особенно в по-продължителен план.

Заради такива случаи на всички залъгалки пише изрично да не се мажат с нищо сладко и тем подобни.
:balk_103:
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #119 -: Ноември 24, 2007, 15:00:06 pm »
Абе хора, ама наистина ли давате такива неща на децата, пък било то и хомеопатични, ужас. Че то моето не спира да крещи и да търчи из къщи, ми темперамент, да взема да го "успокоявам" сега ли, чак не ми се ще да си го помислям, а какво остава да й дам.
Това с подстригването са митове и легенди, ако на детето косата си му е рядка например, ако искаш го стрижи всяка седмица все тая, няма начин да се сгъсти 8O
За пробиването на уши на тая възраст също съм против, кому са нужни тия неща на ушите на детето :?
И за протокола не вярвам грам в хомеопатията :wink: