0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« -: Ноември 19, 2007, 08:16:51 am »
Пожелава ме Ви много положителни емоции през новата седмица.Здрави дечица и спокойни майки
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #1 -: Ноември 19, 2007, 09:06:12 am »
Здрава и успешна седмица и от мен! :flower:
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #2 -: Ноември 19, 2007, 10:01:26 am »
Лека седмичка и от нас  :D!
Да са zдрави децата, спокойни майките и приятно времето zа раzходки  8)!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #3 -: Ноември 19, 2007, 10:03:12 am »
Весела седмица и от нас, ама на мен хииич не ми е весела - вали изведро, не сме се изнесли, защото са разкопали пред кооперацията, че прекарват газ и направо съм бясна :x
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #4 -: Ноември 19, 2007, 11:09:15 am »
Здравейте и от мен!
Здрави бебета и усмихнати майки желая да има през новата седмица!

На мен едно ми е коледно и мързеливо , но след малко дигам гълабите на бачкане.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #5 -: Ноември 19, 2007, 11:18:40 am »
Привет и успешна седмица. Водих в петък Мия при частната ни педиатърка, да я види и да сложим една ваксина. Мия влезе ухилена до ушите в кабинета, закача се с лекарката и всичко беше супер до момента, в който трябваше да я премерим. Започна да реве,мята се, не пожела да седне на детския кантар и се наложи аз да се премеря на големия и после да я гушна, за да видим и тя колко е. Едвам застана до стената, за  височината, абе цирк -дърпа се и пищи все едно я колят. Та малко на око й измериха сантиметрите -80 и 11 кг. А на инжекцията въобще не плака. Странно човече, както каза педиатърката -тя на болка издържа, а за мерене не ще и да чуе.
Фуси, много е сладък Колето с очилцата. Аз благородно завидях колко бързо сте успели да ги сложите. Браво. ние продължаваме борбата, ама моята девойка е от рогатата порода, та ще отнеме още време явно.
<br />[link=http:
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #6 -: Ноември 19, 2007, 11:30:55 am »
Мешко, нека си е рогата - важно да е здрава, малката сладурка  :D

Весела седмица и усмихнати дечица и от нас! Аз ще опаковам и сортирам за зачатската коледа и както е тръгнало 3 чувала съм събрала  :D
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #7 -: Ноември 19, 2007, 12:29:31 pm »
Имах късмет,че малката спа час и нещо и аз си украсих ехата. :cheerleader: tree2a.И на мене ми е много коледно :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #8 -: Ноември 19, 2007, 12:44:34 pm »
Весела седмичка и от нас. Много здрави и усмихнати дечица.
Не е ли рано за елха и украса. На мен пък ми е много депресирано и тъжно. Нищо не ми се хваща. Вчера гледах прогнозата за времето и казаха че цяла седмица ще е топло и слънчево. 12 градуса видях даже. Пък със ставането както бях настроена за разходка и какво да видя :)Та сега си седя на топличко и мрънкам, все пак разходката ще си я направим, защото вече не се издържа вътре.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #9 -: Ноември 19, 2007, 12:44:53 pm »
Весела седмица и здрави дечица и от нас! :)
Ние от вчера се усмихваме, малко плахо за сега, но пък е невероятно усещането като я видиш тая ангелска усмивка :). Иначе след час сме при педиатърката да видим колко сме порастнали...
Колкото до разкопките от нас само с БТР можеш да излезеш на разходка с количка е просто невъзможно, аз не че съм си взела количка, но това е друг въпрос. Караме на кенгуру или в кошчето за колата.
А с този сняг навън и на мен ми е коледно, но елхата я искам истинска в саксия, така че ще трябва да почакам с украсата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #10 -: Ноември 19, 2007, 13:24:40 pm »
Весела седмица и от нас и здрави дечица!
Че при нас е едно кофти положението. Малката трети ден е с разстройство, не й харесва това лечебното мляко и почти не яде. Вече се чудя какво да правя  :balk_80: Ако е зъбче, дано по-бързо да пробива, че горкото остана без силички.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #11 -: Ноември 19, 2007, 13:26:41 pm »
meshko, коя ваксина сложихте?

Мартин от няколко седмици ми създава ново затруднение - вече не иска да лежи на повивалника, за да му сменям памперсите. можете да си представите колко е трудоемко и сложно избърсването на дупе на правостоящ и бягащ младенец, а след това поставяне на памперс на същия - трябват ми 4 ръце, за да сложа пампата правилно.
някой сблъсквал ли се е с подобно явление? също така - чувала съм, че имало някакви гащи на Памперс, които са си памперси, но се обували като гащички. някой ползвал ли е такова нещо - удобно ли е, за каква възраст е предназначено?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #12 -: Ноември 19, 2007, 13:33:54 pm »
Джам, памперс гащите са от 4ка нагоре, но не съм ползвала.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #13 -: Ноември 19, 2007, 14:03:32 pm »
Джами незнам ... ние никога не сме имали повивалник, щото и Колето се появи поотраснал де  :D. Преобличам го на леглото, обаче от месец насам имаме нови моди - рев и тръшкане при смяна на памперса и упорити ритници, когато река да залепя новия  :x. Особено сутрин, когато бързам ми идва да му отпукам един по дупето, но засега се сдържам...

Ние обаче неможем да се оправим с тия очила... Ще полудея вече. Николата като едно добро и послушно детенце си ги носи като поп, обаче от как ги сложихме вече кри и двете очи със страшна сила. Днес му махнах очилата, защото стана непоносимо...
Вече незнам какво да правя и къде да го водя...
В очакване ....
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #14 -: Ноември 19, 2007, 14:07:34 pm »
Джам, моя комшийка ги ползва, много удобно и бързо става, просто обуваш като гащи, но цената е по-висока от на другите! Детето е на 1,5 год. На Памперс са, но мисля има и на други марки.
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #15 -: Ноември 19, 2007, 14:14:19 pm »
jam при вас си е направо сървайвър :D
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #16 -: Ноември 19, 2007, 14:52:37 pm »
Здравейте момичета!
И ние ви пожелаваме тази седмица да бъде изпълнена
 само с положителни емоции,много усмивки,
коледно настроение,и много много положителни
тестове за бременност!!! :D
« Последна редакция: Ноември 19, 2007, 14:55:56 pm от sami »


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #17 -: Ноември 19, 2007, 15:02:37 pm »
jam, има и на други марки гащички. Етърва ми е ползвала на Либеро и на Худжис и каза че е доволна от вторите. Но цената , както са писали по-горе е доста по-висока.
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #18 -: Ноември 19, 2007, 15:04:48 pm »

Ние обаче неможем да се оправим с тия очила... Ще полудея вече. Николата като едно добро и послушно детенце си ги носи като поп, обаче от как ги сложихме вече кри и двете очи със страшна сила. Днес му махнах очилата, защото стана непоносимо...
Вече незнам какво да правя и къде да го водя...

Фуси, пак ще трябва да идете на лекар. Може нещо да не е както трябва. Имаш предвид, че криви и двете очи?
Ние бяхме пациенти на очна клиника Варна. Мисля, че по него време бяха едни от най_добрите.
Дано намерите правилното лечение.
Весела и приятна седмица :D
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #19 -: Ноември 19, 2007, 15:07:07 pm »
Гащите на памперс са от 4-ка нагоре и са серията летс гоу, има ги навсякъде, просто гледаш да пише на пакета не актив бейби, ами летс го :)

Уф, дано да се оправи това време, ние днес се показахме за малко, понаваля ни снежеца, голям кеф :lol:
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #20 -: Ноември 19, 2007, 15:26:27 pm »
meshko, коя ваксина сложихте?
/quote]
Джам, Акт-Хиб й слагах. Миналата година ни посъветваха да я отложим, че нали имаше неизяснени проблеми при нас и затова я сложихме сега. Само една доза била достатъчна ако се слага след годинката. Иначе и ние сме на бойното поле при смяна на памперс, ама вече свикнах. Понякога ако държи нещо, не буйства много и се справяме, ако не се занимава с нещо, обаче пищи като на заколение и рита като за световно. Ако се обличате прави, наистина ще са ти по-удобни памперс-гащите. Мисля, че всички марки памперси предлагат и гащи с ластичета отстрани -тези които аз съм виждала.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #21 -: Ноември 19, 2007, 15:44:32 pm »
Весела седмица и от нас. Да са здрави всички.
Който търси Пентаксим - да знае, че е направен внос мисля миналата седмица и я има вече в някои аптеки. Ние днес закупихме две.

Днес баща и я изнесе на терасата и я оставил да и навали малко сняг на муцунката. Мигаше горката, пърхаше с очички. Какви ли не методи не измисля баща й за забавление, само не и детски, настръхва ми косата, като зебележа, а тя се хили като ряпа. Явно ще са комбина  :? а аз опозиция.... :)


*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #22 -: Ноември 19, 2007, 17:42:33 pm »
Мартин от няколко седмици ми създава ново затруднение - вече не иска да лежи на повивалника, за да му сменям памперсите.

Преобличам го на леглото, обаче от месец насам имаме нови моди - рев и тръшкане при смяна на памперса и упорити ритници, когато река да залепя новия 

оф, успокоих се, не сме само ние така :lol:
ами аз да ви кажа, го възсядам на леглото. друг начин няма. страшно унижение е тва смяната на пампата, явно:D

също така - чувала съм, че имало някакви гащи на Памперс, които са си памперси, но се обували като гащички. някой ползвал ли е такова нещо - удобно ли е, за каква възраст е предназначено?

аз съм ги пробвала. хм, я си представи как се свалят тези изобилно наакани гащи :lol: да описвам ли, хехе. опрях до ножица, но е опасно, че шило в торба не стои.
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #23 -: Ноември 19, 2007, 18:10:45 pm »
Ех Манхатънче, докато ми дойде нета и докато Тони ми позволеше, ти си написала това, което аз исках да напиша. Това беше моята реплика  :D
Само ще добавя, че детегледачките при тази гледка оставаха безмълвни и  8O 8O
Та май май засега толкова с "кастингите"  :wink: :) за детегледачки, само ще потвърдя, че трябва наистина позната, препоръчана и доказана жена.

Весела и здрава седмица на всички.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #24 -: Ноември 19, 2007, 18:20:28 pm »
мда, проблема със смяната на памперса е всеобщ. Деси още на 10м. я свалих от повивалника, че като пада да е по от ниско, дивана например :lol:
винаги давам в ръцете по нещо супер забранено та поне да я избърша, а слагането на две на три лепя и това е :lol:
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #25 -: Ноември 19, 2007, 18:24:25 pm »
памперс гащите се късат лесно отстрани  :D
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #26 -: Ноември 19, 2007, 19:13:45 pm »
И при нас смяната на папмерса е доста трудна. То е въртене, то е чудо... Давам все работи zа раzглеждане и zалисване, ама до кога Ще ми минава номера не zнам  :?.

А иначе пампесите-гаЩи мисля, че се полzват когато се учат децата на гърне. Иначе не мога да си представя това упражнение с обикновен памперс. Но ако детето оЩе не се приучва на гърне, не ги виждам като по-удобен zаместител на нормалните, а и като цена не са по-иzгодни  :wink:.
Иначе се предлагат от всички фирми, проиzвеждаЩи еднократни пелени.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #27 -: Ноември 19, 2007, 20:15:22 pm »
памперс гащите се късат лесно отстрани  :D

да, на 3 месеца сигур е лесно. я пробвай на едно насрано шило да го направиш :D
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #28 -: Ноември 19, 2007, 20:52:06 pm »
Момичета, имам същия проблем, макар и не винаги. При нас безотказно действа пеенето! Започна ли да пея, мирясва! Е, сега се сещам, че снощи беше съвсем пощурял и дори и песен не го усмири! Много е неприятно! А повивалката я махнах вече от 1-2 месеца!

Памперс гащите са много удобни, предназначени са периода на приучаване към гърне, но цената е близо двойна!
Матей - 1.04.2006 г
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #29 -: Ноември 19, 2007, 21:06:40 pm »
Вени, много е пораснал Мати, много красиво дете :D
ама как не ти взе очите беее...може би третото... :balk_71:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #30 -: Ноември 19, 2007, 21:10:27 pm »
абе хора, той Мартин изобщо не иска да легне - независимо дали на повивалник, легло, диван, под, възседнат или вързан. то започва един истеричен рев, крясъци, мятане и извиване. просто не може да се работи така - особено когато има акация.
слава богу, като го сменям прав - мирува горе долу. верно, върти се, ходи, ама поне не крещи и не се мята.
манхатън, не бях помислила за махането на нааканите гащи - явно не стават за нас, значи. аз днес му фанах цаката как да сложа пампа с две ръце само (като едната е заета да придържа бодито нагоре, а другата придържа младенеца и пампата). нагласявам памперса отзад на дупето, после отварям лепенките и му ги лепвам на голия тумбак отпред - така памперсът се държи за тялото и не пада. после си нагласям спокойно лепенките една по една.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #31 -: Ноември 19, 2007, 21:29:58 pm »
При нас цялото обличане е проблем. Рита ме, крещи, върти се, чудо е. Давам и нещо забранено, за което мерака е голям като телефона ми например. Докато ууу-ка и ааа-ка в захлас как хубаво свири вече съм сложила памперса и хоп телефона за секунда изчезва от ръката и :lol: Следва бурно несъгласие което нараства с появата на дрехите, но те съседите са свикнали вече, знаят че се обличаме :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #32 -: Ноември 19, 2007, 22:53:56 pm »
А аз съм го дисквалифицирала повивалника от два месеца. Толкова шава, че от тогава сменям памперс на спалнята отгоре. За да сложа новия давам стария памперс да си играе (стига да не е оцветен) и тя си го гризе и му се радва.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #33 -: Ноември 19, 2007, 22:54:43 pm »
Хм и ние изпадаме в истерия щом го сложа легнал. Обличаме се задължително седнали или прави, когато ще ходим на разходка пък е малък ад, потни излизаме и двамата, ама кво да се прави, трябва да се излиза. Понякога така се е драл от рев, че ми е провалял разходки, защото първо аз се приготвям след това оправям и него, а той горкия като ме гледа явно си мисли, че ще излизам без него и рев, рев  :(

Сега обаче поне мирясах, че не само мойто е такова шуглаво и истерично   :lol: :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #34 -: Ноември 20, 2007, 08:45:04 am »
памперс гащите се късат лесно отстрани  :D

да, на 3 месеца сигур е лесно. я пробвай на едно насрано шило да го направиш :D


аа, аз не визирах опита ми с Ема  :D
В Щатите 2 години съм се грижила за деца и знам за какво иде реч -  :D
И на Джами работи схемата - ама съм се смяла доста като си представя как му лепваш лепенките на "голия тумбак" сладък :D
« Последна редакция: Ноември 20, 2007, 08:47:34 am от Bora82 »
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #35 -: Ноември 20, 2007, 08:53:10 am »

Сега обаче поне мирясах, че не само мойто е такова шуглаво и истерично   :lol: :wink:

ааа само твоето е такова истерично :wink: :lol:

Деси не е ревала никога при смяна на памперса, но става и заминава :lol:
а обличането вече го овладяхме, не се дърпа, а напротив подава ръце за обличане, вдига крак да обуем обувките, само с шапките имаме проблем, защото в момента в който я сложа и тя започва да я дърпа, но с качулката отгоре решаваме въпроса :D
При нас ината ни е в повечко, защото реве само като иска нещо и не й го давам, ама като казвам реве нямам предвид само да мрънка, а със сълзи, стиснати юмруци и чак трепери от инат, много е смешна, ама как ще се справям незнам, за сега се правя че не я забелязвам :lol:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #36 -: Ноември 20, 2007, 10:23:17 am »
Смяната на памперса засега не е основния проблем, обаче чистенето на носа вечер след баня предизвиква кански писъци преди още да съм посегнала с клечката. Мислех си, че само от болка може така да се пищи. Но една вечер по изключение я приготвяхме за сън в хола и малката се втренчи в рекламите по телевизора. Чистих нос, уши - не гъкна малката артистка. Смятам, че съм много внимателна с клечките, но от време на време има бледорозово по тях. Някакви капиляри ли уцелвам, друго ли, не знам. На някой да му се е случвало?

*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #37 -: Ноември 20, 2007, 10:42:32 am »
При нас ината ни е в повечко, защото реве само като иска нещо и не й го давам, ама като казвам реве нямам предвид само да мрънка, а със сълзи, стиснати юмруци и чак трепери от инат, много е смешна, ама как ще се справям незнам, за сега се правя че не я забелязвам :lol:

Брех и нашто Тони е от таз порода, малииииии какво ще става нататък незнам :)
Скорпионче малко сладко, но от съвсем мъничко си показва характерчето :))
« Последна редакция: Ноември 20, 2007, 10:44:19 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #38 -: Ноември 20, 2007, 11:27:13 am »
При нас ината ни е в повечко, защото реве само като иска нещо и не й го давам, ама като казвам реве нямам предвид само да мрънка, а със сълзи, стиснати юмруци и чак трепери от инат, много е смешна, ама как ще се справям незнам, за сега се правя че не я забелязвам :lol:

Брех и нашто Тони е от таз порода, малииииии какво ще става нататък незнам :)
Скорпионче малко сладко, но от съвсем мъничко си показва характерчето :))

П.п. Бях писала, че е нямало на кой да се метне  :wink:, ама нещо не е излезло.
« Последна редакция: Ноември 20, 2007, 16:12:37 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #39 -: Ноември 20, 2007, 11:36:57 am »
Божкеееееее нос ли?
Аз за тая екстра да му изчистя носа не мога и да помисля. Няма да описвам какво става когато му чистя ушите ... ама да не си помислите, че бъркам в каналчето - не! И дума не може да става. Говоря за чистене на самата ушна мида...

От известно време имаме допълнителна екстра - жестоки писъци и врясъци, когато не му е кеф. Ама не регулярните жални вопли, ами натурален мечешки рев, с издути вратни жили от бяс. Вчера така крещял на баба си и дядо си като приключили обяда и те така се втрещили, че му дали допълнително половин банан. Магаре ниедно  :x
В очакване ....
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #40 -: Ноември 20, 2007, 13:10:42 pm »
ами ще реве ми, гладен седи ли се :lol:
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #41 -: Ноември 20, 2007, 15:05:38 pm »
Ееех, а аз тъкмо смятах да ви питам какви методи прилагате, за да успеете вместо за 30 минути да смените памперса за 2 8) И Валери като Марти на Джам..... ама е повече от истинско приключение ви казвам. Нито забранени неща го задържат легнал по гръб, нито пеене, нито каране... Не ми е ясно какво да правя :? В момента, в който стане прав и аз чупя ръце да прекарам пампите отдолу -хоп и се обръща и започва да пълзи. Повивалка не ползвам вече от 3 месеца, защото трябва моментално да се обърне по корем и да види поне наполовина провиснал какво има долу . сложа ли го на спалнята все едно му казвам "старт гоненето започва" и човечето е вече изстреляно в другия й край. Не знам за игра ли смята туй нещо обаче много ме тормози. Егати! един памперс да не мога да сменя 8O
Иначе от няколко седмици е в абсолютна фаза инатлък. Не признава дори да стоя до него и да му разказвам приказки, а той видиш ли да седи в кошарата да си играе и да ме слуша! ТРЯБВА да се реве, със сълзи, дране и сополи 8O За да го гушна сигурно... Но взема ли го започва да иска да слиза да ходи и да се върти като ветропоказател на всички страни поне да го изпусна след като не го пускам долу 8O Проходилката хич не я признава, уокъра на влиза в употреба щото се пързаля на паркета и казвам ви, направо останах без кръст! Освен да вземем един килим и да го оставям да се търкаля по него, но поне да пада на малко меко ли???


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #42 -: Ноември 20, 2007, 15:10:09 pm »
боровинка, че кой чисти нос след всяко къпане, бе? :) едва ли някой тук го прави, пък и защо?

Фусси, и нащо се научи да реве като мечка - с яко напъване. като се разсърди, стой та гледай (според мен, всички крещящи тук деца са го прихванали от Десислава Бийстова, ама не му казвайте, че ще ме банне).

изобщо, дупе да ни е яко на всичките. рано или късно, всички ще навлязат във фазата на "ужасните 2 години", които, както чета, при някои започвали още на 1, а при други продължавали до 3-4 годишна възраст.
като четем в мамата какво споделят майките за тоя период и се плашим. аз отсега си имам валериан, а тогава какво? ще ми трябва зелена рецепта сигурно. повечето жени казват, че това е бил най-трудният и изнервящ период в живота им.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #43 -: Ноември 20, 2007, 15:24:51 pm »
Вени, абе не тормози детето бе, на 11 м. тя иска да седи в кошарата, Деси на 11 вече ходеше, обикаляше цялата къща и правеше беля след беля :lol: какво те притеснява паркета само не разбрах, защо да не седи на земята, ние нямаме нито един килим, само с ламинат и гранитогрес сме, Деси лежи, седи, влачи се, пада, става, няма проблеми :wink:

Сватя, а ти недей ся с лошо, никой няма да иска да се събира с нас :P
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #44 -: Ноември 20, 2007, 15:35:22 pm »
 :Dама кой да тормози детето бе? 8) Опитвам се да го оставя в кошарата за 10 минути докато си направя едно изтормозено кафе и докато се опитваме да не събудим баща му. Иначе по цял ден ходим - ама не ще да се пусне, а трябва да се е хванал за пръстите ми. Все още не сме сложили предпазни тапи на ръбовете и контактите и затова не съм го оставяла на паркета. А не че не знае как се сяда като ме пусне от ходенето, но после започва да се мята и се удря. Следва разбира се рев :lol: Вчера го оставих за 5 минути. Е, докопал кабела на ел. часовник /а той е посредата между два шкафа и не мислех, че ще му стигне дотам ръката/ и го виждам в момента, в който го дръпва и часовника му пада на главата. Добре че е пластмаса и не тежи кой знае колко :lol: Мисля си- ми ще го оставя да си пълзи на воля и да си пада- така или иначе още няма зъбе, което да счупи 8)

ааа, и по този повод да ви питам чували ли сте нещо за хиперактивните деца? Интересно ми е мойто към тая категория ли спада?!


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #45 -: Ноември 20, 2007, 17:54:10 pm »
Джам, аз чистя носа след всяко къпане  :oops: нямала съм такива розови оцветявания по тампончето
рекламите са основен трик и при нас, вече за да излезем ми трябва един час гласене  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #46 -: Ноември 20, 2007, 21:30:02 pm »
meshko, коя ваксина сложихте?

Мартин от няколко седмици ми създава ново затруднение - вече не иска да лежи на повивалника, за да му сменям памперсите. можете да си представите колко е трудоемко и сложно избърсването на дупе на правостоящ и бягащ младенец, а след това поставяне на памперс на същия - трябват ми 4 ръце, за да сложа пампата правилно.
някой сблъсквал ли се е с подобно явление? също така - чувала съм, че имало някакви гащи на Памперс, които са си памперси, но се обували като гащички. някой ползвал ли е такова нещо - удобно ли е, за каква възраст е предназначено?

Jam, ние отдавна сме на този етап. Повивалника отдавна не ползваме, но вече и върху спалнята ми бяга. Само че аз открих, че и е приятно, както съм наведена над нея да и слагам памперса, да я гъделичкам с косата и да я целувам по голото коремче. Тогава мирясва и ме оставя да я облека.


А за ината даже не ми се споменава.Такъв рев настава като не получи нещо, че нищо чудно да ми кацнат социалните на вратата да питат защо си тормоза детето! Както става по американските филми.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #47 -: Ноември 21, 2007, 00:45:19 am »
Май само ние сме кротки при смяната на пампите :oops: Не викаме, не се караме, не се сърдим, сега ни е интересна кутията с мокри кърпички и ни занимава много време. Освен това има ритуал - като е сменен, застава във вътрешния край на повивалника и се засилва към мен да го хвана или мята с ръка и вика довиждане на немски, щото по му е звучно и го кефи. Другото което го спира все още е, че сме до прозореца и може да гледа навън какво става, та се захласва и забравя, че трябва да вика.
Иначе уши и нос и аз чистя всяка вечер. Винаги има какво да се намери вътре, особено в носа. :?
Не знам дали сме във фазата на ужасните 2 години, ама има моменти, в които ми се стъжнява живота и ми иде да го метна от нейде. За пръв път миналата седмица от как е роден ме изкара извън нерви, до такава степен да се треса цялата и да не мога името си да кажа. Иначе не го е правил никога до сега. Все се разбираме с добро, ама тогава явно му беше ден.
Иначе сигурно само моето е ужасно като влезе в магазин. Почва се едно мрънкане, викане, сумтене, пищене, тръшкане, докато не започнат хорицата да се оглеждат в магазина кво е туй диване :x Днес например видя на обяд едно бебе, че лази и нашия си седна на пода и тръгна да лази насред кафенето :x Откри асансьорите и проявява огромна страст към тях. Днес детския кът му беше супер безинтересен, за сметка на това беше готов да изчезне с асансьора. Добре че немците са готини на моменти и си седяха търпеливо докато го докопам. В магазина рева, смъкнах го от количката и се тръшна точно в мокрото, където току що бяха изчистили и си лежа там като пич. Ей това не знам как да поправя :? Игнорирам го, махам се, не му говоря, ама се е научил хитреца му с хитрец, като ме види, че съм сърдита, хваща ме с две ръце за главата, вика силно "Мамууу" и ме целува по носа. Е, как да не му се разсмееш или да му простиш :lol:
А за хиперактивността - не спира и за минута. Не знам това такова ли се води, ама ми се разказва играта по цял ден. Все е качен на някой шкаф, на диван, на стол... Главата му не може да мине от синки. :? Просто кошмар....
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #48 -: Ноември 21, 2007, 10:42:27 am »
Ох Ганеееее, това до кога трае мила, да си чела някъде  :(?

Случка от вчера:
Отиваме вчера вечерта, с баща му и Николата(без количка)до магазина за часовници, да купуваме подрък за дядо ни, който става на 70. Нали се сещате как изглеждат магазините за часовници - лъскавички, подредени и луксозни.
Майко мила какво настана... Николата се превъзбуди - почна да тича из целия магазин, да вика "ти-та"(в превод - тик-так, което ще рече часовник, когато се опитах да го дръпна от една витрина, зарева като мечка, тръшна се на пода, легна и зарита с крака.
Аз умрях от срам, изведох го навън - той зарева вече с пълен глас. Стиснах го силно и заговорих тихо с най-страшния си глас, при което Колето обърна устничка, пусна сълзи и ме запрегръща по главата, подмаза се с целувка - абе- пълна програма.

5 минути по-късно, вървим по Витошка, той реши, че вече не ще дъ върви пеша и иска да бъде взет на ръце - горната сцена се повтори едно към едно. Само си представете как джуджето се простря по гръб на тротоара, облян в сълзи... Идеше ми да гоооо...... Ако не беше баща му, щях да го оставя да си лежи, докато стане сам
В очакване ....
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #49 -: Ноември 21, 2007, 11:57:50 am »
:) Eх, чета ви аз момичета и тайничко се надявам "ужасните 2 години" да се отнасят само за момченца.....Дано сега не връхлети някоя момичешка майка и каже - да да, надявай се...

*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #50 -: Ноември 21, 2007, 12:21:44 pm »
Джамке, какво ви беше столчето за хранене, да отиваме да купуваме и ние?

Много здрави дечица и много бременни жени пожелавам!
Alexandra
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #51 -: Ноември 21, 2007, 12:22:49 pm »
Ох Ганеееее, това до кога трае мила, да си чела някъде  :(?
Ами при някои до пубертета, а други -  цял живот  :lol:.

ааа, и по този повод да ви питам чували ли сте нещо за хиперактивните деца? Интересно ми е мойто към тая категория ли спада?!
Аz съм била в семейство с такова дете, но по това време не zнаех че това е болест и детето страда от нея. То май и родителите не zнаеха, zаЩото не го лекуваха и не правеха ниЩо по въпроса. Та zа какво ставаШе въпрос. Детето беШе на около 3 години, не посеЩаваШе градина, а го гледаШе майка му в къЩи. Интелигентни родители, само баЩата работеШе, единствено и желано дете. Не беШе лиШено от ниЩо, пълно с играчки, но не можеШе да zадържи интереса си zа повече от 1-2 минути. БеШе като лудо, скачаШе от дивана върху масата или седяЩите хора, просто винаги трябваШе да си на Щрек, че може да ти "скочи" до като се храниШ или пиеШ неЩо. До като се zаиграеШе с някоя играчка и я хвърляШе по хората, на масата или в стената. КротуваШе само ако го държат в скута и му говорят или се zанимават с него. ПиЩеШе и говореШе високо преz повечето от времето. Просто беШе непоносимо.
По-късно в Германия ми попадна статия zа таzи болест. В момента не мога да си спомня как точно се каzваШе (някакъв синдром), но я обясняваха с липсата на внимание по отноШение на децата. И не само това раzбира се.
Методите zа лечение, които се прилагат, са много оспорвани. Децата буквално се упояват, zа да бъдат кротки и стават апатични и мудни. Търсят се алтернативни лечения, които да не вредят до като лекуват. Много деца (тук) страдат от таzи болест.
Не zнам на каква въzраст най-рано може да се установи, че детето страда от нея. И иzобЩо дали е приzната като болест в БГ.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #52 -: Ноември 21, 2007, 12:30:37 pm »
:) Eх, чета ви аз момичета и тайничко се надявам "ужасните 2 години" да се отнасят само за момченца.....Дано сега не връхлети някоя момичешка майка и каже - да да, надявай се...
:lol: не знам защо, но ми се струва, че се отнася не само момченцата. Като я гледам моята калпазанка на там е тръгнала  :balk_88: За сега сме на етап "не чух, не се отнася за мен"  :balk_90: Прави се на разсеяна и не веднъж се е опитвала да се налага. Добре, че е баща й да издържа на подмазването й след дългото реване и тръшкане, че ако остане до мен ще стане най-голямата глезана  :oops: А какво ли ни чака през "ужасните 2 години"... :balk_159:


*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #53 -: Ноември 21, 2007, 12:33:11 pm »
Да призната болест е и в България.
Една от причините, които се изтъкват за отключването й, е именно липсата на внимание към детето. Обикновено са задоволени всички негови физически нужди, но на емоционално ниво връзката между детето и майката/родителите някъде прекъсва и то  чувства няккаква липса.
Хиперактивността е често срещано явление при деца, отглеждани в институции.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #54 -: Ноември 21, 2007, 12:54:39 pm »
аз малко съм чела за хиперактивните деца, но ми е попадало и обвиняване на повишена концентрация на олово в кръвта като причина за хиперактивността. а това олово иде от замърсени храни и оловни бои по детски играчки.

нейсе, аз не мисля, че това, което описваме всички ние тук, е хиперактивност, а си е просто нормално поведение за възрастта на откривателството.

Marie, не препоръчвам нашия стол - не се оказа удачна покупка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #55 -: Ноември 21, 2007, 13:02:35 pm »
За хиперактивността има много изписано в бг мамата- виж там.

Аз в никакъв случай не мисля, че при нас говорим за такова нещо. При Николата е въпрос на чиста лиготия и смЕтам че ще се справим с тоя въпрос с течение на времето, много търпение и много валериян  :lol:. Като начало аз хич не подкрепям такива изблици и се правя, че не го забелязвам - изчаквам го за да види, че с тръшкане не постига своето. Както писа една приятелка - представлението свършва, когато публиката си отиде.

Виа, Валерката е още твърде малък, за да можеш да прецениш такова нещо  :lol:
В очакване ....
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #56 -: Ноември 21, 2007, 13:41:42 pm »
Джамке, какво ви беше столчето за хранене, да отиваме да купуваме и ние?

Много здрави дечица и много бременни жени пожелавам!

Marie, аз направих един може бо малко странен избор за столче-Smart модела на Cam: http://family-bg.com/popup_image.php?pID=2513&invis=3, но досега не съм имала повод да съжелявам. Дори напротив, доволна съм, че стола е толкова компактрен и винаги като пътуваме някъде го взимaм. Единствената особеност е, че детето трябва да умее да седи добре, което става след 6-7 месец.
« Последна редакция: Ноември 21, 2007, 13:43:50 pm от gabi32 »


*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #57 -: Ноември 21, 2007, 14:40:55 pm »
Габи, благодаря за идеята!
Джамке, как така? Аз бях останала с впечатление, че си много доволна от вашия? Добре де, ще потърся темата, където бяха дискутирани.

Интересно ми е дали е имало хиперактивни деца по време оно. От миндера, през трикракото столче на нощвите за хляб ли са скачали? Една парцалена кукла от някой панаир и орехчета за играчки и толкоз. Една пръчка за конче и карамелен бонбон, ако иде да донесе една стомна вода!
Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #58 -: Ноември 21, 2007, 14:45:51 pm »
Marie, не, напротив - споделяла съм, че не съм доволна.
столчето е модел Sweety на фирмата Cangaroo. от какво не съм доволна - кофти са направени колелцата и като тръгнеш да го местиш, спирачката на колелцата се завърта и ги блокира. тоест, столчето не се движи и трябва постоянно да дърпаш и буташ със сила или да оправяш с ръка спирачката.

активни деца е имало винаги. хиперактивни - не знам. не е имало химия в храната, дрехите, въздуха и играчките.
баща ми е падал от круша на 3 годишна възраст, сигур не е седял кротко с кукла в ръка в нощвите :)
апропо, не вярвам да са награждавали децата за свършена работа навремето - това си им е било задължение по презумпция.

за живота на децата едно време (преди 70-80 години и повече) - препоръчвам две четива: спомените на Чудомир и новелата на Ивайло Петров "Преди да се родя и след това".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #59 -: Ноември 21, 2007, 14:57:40 pm »
Ама то и храна не е имало, де! Това пЮрета с кайсии, праскови, млечни каши, адаптирани млека с не-знам-си-какво...  :P

Ясно за столчето. Аз щото все си викам: "Добре че Джамка роди преди мен, сега всичко ми е наготово прочетено и проверено!"  :P :P :P
Alexandra
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #60 -: Ноември 21, 2007, 15:03:37 pm »
Мари, пюрета не, и още по-добре, но е имало екологично чисти пресни от тези :wink: :lol:

Моето столче е на бертони, модела YAM-YAM, много си е добре.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #61 -: Ноември 21, 2007, 15:10:18 pm »
Момичета, днес е Ден на християнското семейство. Бъдете много щастливи, радвайте се на това, което имате и мечтайте за това, което още не се е случило  :bighug:
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #62 -: Ноември 21, 2007, 15:40:30 pm »
По време оно (според думите на баба ми) куклите са били парцалени, обаче сами са си ги правили или някоя майка, ако е имала време между ниженето на тютюн и прането. А баща ми е захранен с надробена манджа. Каквото са готвили, отсипвала баба ми чорбичка и слага хляб и воала - кльопачката готова. То хубаво да се предържаме към традициите, ама чак пък толкова  :lol:

Да се похваля, че от два дни Андрея казва "мама" съвсем съзнателно и на място и "маммммм" когато мрънка да я взема. До сега в репертоара беше само непрекъснато повтаряне на дадена сричка от рода та-та-та, дя-дя-дя, дай-дай-дай, ба-ба-ба, па-па-па. Пожелавам от все сърце и с цялата си душа всички да чуят това "мама".
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #63 -: Ноември 21, 2007, 15:41:30 pm »
Сватя, ама и ти една романтична пасторална картинка нарисува ... :P
Да ти кажа дядо ми такива неща ми е разказвал за своето детство в Търново, че Том Сойер - ряпа да яде  :lol:

Друг е въпроса, че на пра баба ми хич не са и минавали тия, и дядо бая бой с бастуна на баща си е отнесъл. А пък пра-дядо ми викал от другата стая:
"Бий Маро, че на мен ми е жално  сърцето"  :lol: :lol:
В очакване ....
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #64 -: Ноември 21, 2007, 15:55:54 pm »
:) Eх, чета ви аз момичета и тайничко се надявам "ужасните 2 години" да се отнасят само за момченца.....Дано сега не връхлети някоя момичешка майка и каже - да да, надявай се...


Е казвам да да. Отдавна се опитва да се налага и определено има собствено мнение по въпроса, независимо че никой не я пита. Днес от сутринта ме дразни, първо се развъртя наакана на плота и си нацапа чорапите чак. Основно преобличане и баня. После излязохме навън и тя реши че няма да ходи, ами ще лази. Е как да стане номера в калта. Смъкна се на колене и висна на колана. Като я вдигнах настана бурен рев, извиване и тръшкане. Като спря да се тръшка и повися на колана 3-4 минути реших да я сложа в количката и сценката се повтори с пълна сила. Та си бутах количката и си носих кЮфтето до в къщи. Вкарах я вътре наказана в кощарата. Мрънка, мрънка и най-накрая хвана ухото, в превод -спи ми се. След около 2 минути мрънкането се преобърна в дране, баща и се появи да види дали не го беся това дете. Направих и мляко, изпи го 210 мл до дъно и започна да ми се смее. Валеряна не ми помага вече да знаете. :) Сега от полвин час се опитва да извади покривката озпод стъклото на холната масичка и като не може се тръшка и реве, но съм я оставила да се мъчи :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #65 -: Ноември 21, 2007, 16:10:37 pm »

"Бий Маро, че на мен ми е жално  сърцето"  :lol: :lol:

 :D
Ми пасторална картина, я! Все се чудя хората едно време как се се оправяло без пералня, хладилник, проходилки, кърмилки и т.н...
А моята майка онзи ден разправяла на детето: "Майка ти стана човек, чедо, защото я биех!" :P

Alexandra
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #66 -: Ноември 21, 2007, 16:27:02 pm »
Привет и от нас! Отдавна не съм наминавала - Дара ангажира все по-голяма част от времето ми... Иначе е добро дете, като изключим дните изпълнени с крясъци и стиснатите устни по време на хранене... кръвното ми се качва...
 Весела седмичка и здрави дечица!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #67 -: Ноември 21, 2007, 16:28:23 pm »
еее Мари, за това с боя не мога да се съглася, мен нито мама нито тати са ме били, а я гледай що за човек съм станала :lol: :P :wink:
абе като се замислих може и да има нещо вярно, щото брат ми ме налагаша заради всички, без почивка и все по главата ме млатеше гадината :lol:
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #68 -: Ноември 21, 2007, 16:41:34 pm »
А, Стефи, видя ли! Все по някой от каналите си идва до главата на Човека!  :lol:
Alexandra
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #69 -: Ноември 21, 2007, 16:42:21 pm »
Цитат
Аз щото все си викам: "Добре че Джамка роди преди мен, сега всичко ми е наготово прочетено и проверено!"  
Хе, хе и аз тъй Мари!Аз започнах да чета темата за захранването и все си викам : "Добре че Джамата вече е захранила, сега всичко по въпроса ще ми се изясни!"
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #70 -: Ноември 21, 2007, 16:55:21 pm »
Това с брата ми е много познато. :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #71 -: Ноември 21, 2007, 17:25:36 pm »
хехе, Marie, значи падал е кьотек при тебе, а? :) ама виж, че си е струвало.

и за Стефи съм сигурна, че без братската намеса, нямаше да се постигнат добри резултати. :P

мен не са ме били. имам си само няколко шамара за целия живот в колекцията и много добре помня за какво съм ги отнесла - все заслужено и презаслужено.

майката на баща ми, обаче, е била строга жена и доста мариз е отнесъл татко като малък - за бели, разбира се. имам едно лошо предчувствие, че в това отношение съм се метнала на нея и се плаша от това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #72 -: Ноември 21, 2007, 18:33:47 pm »
Лора беше хиперактивно дете, не че сега е кротка, но преди/ започна на година и 3-4 месеца/ беше точно такава - незадържаше внимание върху нищо за повече от минута, неспираше нито за миг, неможеше да пътува в кола, в някои помещения въобще не искаше да влезе. И най -гадното беше, че въртеше очи като побъркана! Това като не и оттърва! Мислех, че просто така са децата на тази възраст, докато не ми отвориха очите! Оправи се с хомеопатия за около месец!
По въпроса за причините, немисля, че Лора е имала проблеми с вниманието, което сме и отделяли, напротив - това и поведение изискваше цялото ми внимание. Разбира се, давам си сметка, че аз не бих могла да предценя това както би го направил психоаналитик, все пак касае мен самата, но бих казала, че Матей е по-ощетен от сестра си от към внимание, а определено е спокойно дете. Други неща, доста по-дълбоки и независещи от нас влияят!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #73 -: Ноември 21, 2007, 20:17:29 pm »
Леле, Джамке, да не си посмяла! Законите станаха много жестоки!  :lol:

Ха, обяснете ми, една работа: как черен дроб от патка ще ни пази от грип?  8O За Оксцилококцинум става въпрос...
Alexandra
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #74 -: Ноември 21, 2007, 20:19:52 pm »
Шамари не сме яли пък уж сме стойностни хора. Не мисля че шамара ще оправи нещо, по скоро би създал страх, който не желая да има детето ми от мен, независимо какво е сторило. Искам да има уважение към родителите си, а то с бой не се постига. Това на този етап. Друг е въпроса, че човек в днешно време е страшно натоварен. Аз работя(считайте тичам до офиса понякога се налага, взимам си домашна работа), гледам си сама детето, виси ми и бабката на съпруга ми, която е на 82 години и се справя изцяло сама, но трябва да и се сготви, дадат лекарства и така. И да кажа че не ми стига ами съм и студентка и то в Технически.
Отделно свекърва ми и свекър ми идват през ден, да не казва и всеки ден и вместо помощ чакат да им се сервира, принесе и отнесе, пък и все не съм и угодна на тея хора, разправиите ни ги знаете. И след един такъв ден човек е просто изцеден и психически и физически и да ви кажа тогава малката като че ли е най-тръшкаща се и ревяща. Дали защото аз нямам сили и така ми се струва или я изнервям и нея.
Майка ми работи също и рядко успява да я вземе за час два. Което хич не е малко, аз и на това съм страшно благодарна. Та вече усещам, че не мога да се владея, просто нямам сили, нервите ми са опънати до максимум. И когато точно в този момент малката пойска да полази в калта ей така, щото не и се ходи вече просто зациклям и да ви кажа сега гледам тъпо, но надигащия се бяс в мен страшно ме плаши. :(
Сигурна съм, че всяка една от вас е изпитвала това чувство, някой тепърва ще го опознаят, но найстина е отвратително.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #75 -: Ноември 21, 2007, 22:23:26 pm »
Ха, обяснете ми, една работа: как черен дроб от патка ще ни пази от грип?  8O За Оксцилококцинум става въпрос...

Мари :) ами пази, ама като добавиш самовнушение евентуално..

Напоследък ми прави впечатление, че все повече лекари от традиционната медицина предписват хомеопатични лекарства, а до скоро тотално ги отричха. Аз нито съм привърженик, нито отричам тези лекарства, но си има лекари хомеопати, които се занимават с тази наука и ако някой иска - по-добре да се насочи към такъв лекар. Аз имам колеги, които са почитатели и си ходят при специалист - хомеопат (хомеопатка :) ). А и масово фармацефти предлагат прословутия Осцилококцинум едва ли не за всичко.
Освен всичко друго, хомеопатичните лекарства не е редно да се комбинират помежду си, предполагам и с традиционни, та имайте едно на ум, че да не се усложняват нещата.

Момичета, салгам Крисон по корем и тя видимо се кефи, ама яко, смее се, обаче пъшка все едно копа два декара нива  :?, голям зор я напъва. И сега аз се чудя дали не му е зор на детето, дали нещо не бъркам...
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #76 -: Ноември 21, 2007, 22:28:11 pm »
Нинче, не бъркаш, така е пъшкат, напъват и някой ден, хоп и се обърнала! Споко, ако надига и видимо не иска тогава се притеснявай!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #77 -: Ноември 21, 2007, 22:39:53 pm »
Нина, зор му е, ама то без зор нищо не става на тоя свят.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #78 -: Ноември 22, 2007, 08:58:41 am »
Цитат
Ха, обяснете ми, една работа: как черен дроб от патка ще ни пази от грип?   За Оксцилококцинум става въпрос...
Ми незнам , Мари и аз се чудя. Даже се бъзикам, че то мойто дете вече е захранено с тоя Осцилукокцинум.
Според мен хомеопатията е повече плацебо /да не ме чуе мойто пети, щото първо с хомеопатия почваме :D/ и педитата ги изписват по две причини :първата - безвредна за детето, втората - успокоение за родителите, че все пак нещо е предписано.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #79 -: Ноември 22, 2007, 09:56:29 am »
Според мен хомеопатията е повече плацебо /да не ме чуе мойто пети, щото първо с хомеопатия почваме :D/ и педитата ги изписват по две причини :първата - безвредна за детето, втората - успокоение за родителите, че все пак нещо е предписано.

пцолютно!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #80 -: Ноември 22, 2007, 10:36:23 am »
Абе не знам аз кое е плацебо, кое крило от прилеп  :wink:, обаче аз си пия и коризалия и осилококцинум и останалите хомеопатични бонбонки и съм мноооого доволна.

А искам да ви кажа, че ОНАЗИ температура, Колето-Болето я свали с хомеопатични свещички - Виброкол
В очакване ....
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #81 -: Ноември 22, 2007, 11:04:12 am »
Момичета, салгам Крисон по корем и тя видимо се кефи, ама яко, смее се, обаче пъшка все едно копа два декара нива  :?, голям зор я напъва. И сега аз се чудя дали не му е зор на детето, дали нещо не бъркам...
Нинче, щом не плаче и е доволна, значи всичко е наред. Моята ненавжида да стои по корем и до ден днешен. Толкова е ревала милата всеки път като се пробвах да я слагам по корем, че още ми се къса сърцето като се сетя. Тя от зор първо се обърна от корем по гръб.
И аз съм фен на хомеопатичните лекарства. На мен поне ми действат, а въпросният вибуркол и на Мия страшно й помагаше при някои от зъбите.
<br />[link=http:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #82 -: Ноември 22, 2007, 11:10:17 am »
Осцилококцинум ме спасява от 10 години - при втрисане, отпадналост, мускулни болки, температура - ако го взема същия ден, на следващия съм свежарка. Ще ми се да мисля, че живеем в една хармонично уравновесена вселена и за всяка болест си има някакъв лек, но за съжаление не за всички е открит. Затова и чета с интерес информация за новооткрити растения или животински видове, спотайвали се нейде из джунглите. Западната фармацевтична индустрия влага много средства в проучване на извлеци и екстракти от корени на екзотични растения, кори на редки дървета, че защо не и на гъши дроб :wink:
За мен хомеопатичните лекарства не са нито панацея, нито плацебо, просто се радвам, че при мен действат :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #83 -: Ноември 22, 2007, 14:28:38 pm »
Абе това за хиперактивните деца малко ме беше постреснало, защото виждам доста признаци. Но май наистина е малък, за да се прецени такова нещо. Сега съм щастлива, защото преоткрихме ябълката. Давам му едно обелено парченце и имам поне 20 минути спокойствие. Дъвче, смуче, стиска и със засилка в проходилката кръжи из целия апартамент без да ме дърпа постоянно за блузата :lol:
А за едно време.... може би не са ни обръщали чак толкова внимание както ние правим сега. Патриархатът е бил доста "на мода". Жената трябвало да върти къщата, а детето се е гледало почти само докато майка му свърши с домакинската работа. И по повод обръщането на родителско внимание и хиперактивните деца- ми аз не съм била хиперактивна и съм расла самоотглеждайки се докато майка ми сготви, изчисти, изпере и си върти лекциите докато завърши образованието си.
Нина, звучи ми нармално това дето описваш:)

А да ви питам как подстригвате мъниците? Водите ли ги на фризьор или се справяте сами вкъщи с машинката? Щото ние с таткото подстригахме Валери вече един път, ама на 6 месеца и още не се въртеше като шугав. Сега обаче се чудя колко човека ще са нужни да го удържат и дали си струва стреса и рева, които ще последват. Дали фризьор не е по добра идея?


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #84 -: Ноември 22, 2007, 15:05:48 pm »
Нина, звучи ми нармално това дето описваш:)

Абе знам ли, аз като пъшкам не ми е добре, ама явно бебетата са от друга планета. Или както Джам казва - нема лесно, всичко е със зор, въпреки, че аз се надявам големия зор да съм го преживяла до раждането на Кристина.....
Като незнам ше питам, че у дебелите книги не пише баш за пъшкането по корем :), ама то ако трябва да задоволят всеки налудничав мой въпрос, толко дебела книга нема да има.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #85 -: Ноември 22, 2007, 15:11:41 pm »
Аз пак кат новобранка да питам ветераните: възможно ли е на 4,5 мес. да ни подкарат гадните колики??? За зъби сякаш рано ми се види а??? Горкото както си е спокойно или спинка така почва да се дере че ми къса сърцето! След това се успокоява сякаш е било сън! Това ми го прави от вчера - по едно и също време към 13.30 ч. До колкото мойта тиква помни коликите след обяд и вечер ама аде?! :oops:
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #86 -: Ноември 22, 2007, 15:32:19 pm »
Аз пак кат новобранка да питам ветераните: възможно ли е на 4,5 мес. да ни подкарат гадните колики??? За зъби сякаш рано ми се види а??? Горкото както си е спокойно или спинка така почва да се дере че ми къса сърцето! След това се успокоява сякаш е било сън! Това ми го прави от вчера - по едно и също време към 13.30 ч. До колкото мойта тиква помни коликите след обяд и вечер ама аде?! :oops:

Зъбки, зъбки са това мила и хич не е рано. Ти да не мислиш, че растат ден, два неееееееееее ние бяхме така от горе долу вашата възраст, та до ден днеше. На 9 м. и 12 дни изби първият зъб, от тогава вече има 8 бр. в устата си, ама как го изтърпя миличкото незнам, 6 бр. за месец и половина. Купи си Дентинокс гел и пробвай, ако се успокоява значи са зъбки. Лошото е че геловете не помагат, но поне малко успокояват. Панадол сиропче вечер, за максимум седмица, като правиш пауза от един ден. Ами това от мен, въоръжи се с много сили и нерви.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #87 -: Ноември 22, 2007, 18:02:41 pm »
Аз пак кат новобранка да питам ветераните: възможно ли е на 4,5 мес. да ни подкарат гадните колики??? За зъби сякаш рано ми се види а??? Горкото както си е спокойно или спинка така почва да се дере че ми къса сърцето! След това се успокоява сякаш е било сън! Това ми го прави от вчера - по едно и също време към 13.30 ч. До колкото мойта тиква помни коликите след обяд и вечер ама аде?! :oops:

Зъбки, зъбки са това мила и хич не е рано. Ти да не мислиш, че растат ден, два неееееееееее ние бяхме така от горе долу вашата възраст, та до ден днеше. На 9 м. и 12 дни изби първият зъб, от тогава вече има 8 бр. в устата си, ама как го изтърпя миличкото незнам, 6 бр. за месец и половина. Купи си Дентинокс гел и пробвай, ако се успокоява значи са зъбки. Лошото е че геловете не помагат, но поне малко успокояват. Панадол сиропче вечер, за максимум седмица, като правиш пауза от един ден. Ами това от мен, въоръжи се с много сили и нерви.


Благодаря Перденце! Поне да знам какво е!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #88 -: Ноември 22, 2007, 18:36:33 pm »
И при мен (леко луда и тревожнонапрегната :wink:) осцилококцинум действа безотказно, игнацията - тоже.

Джам, за чистенето на ушите - имаше един филм с Мерил Стрийп и Ума Търман, където се споменаваше за ползата от ушната кал и опасностите, които крие отстраняването и. Да не би и със сополите да е сходно положението  :balk_70:
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #89 -: Ноември 22, 2007, 19:00:02 pm »
Аз пак кат новобранка да питам ветераните: възможно ли е на 4,5 мес. да ни подкарат гадните колики??? За зъби сякаш рано ми се види а??? Горкото както си е спокойно или спинка така почва да се дере че ми къса сърцето! След това се успокоява сякаш е било сън! Това ми го прави от вчера - по едно и също време към 13.30 ч. До колкото мойта тиква помни коликите след обяд и вечер ама аде?! :oops:
Мила, като ти остане време погледни тези две статии... http://xedra.wordpress.com/Животът-с-бебето/Как-да-превърнете-8-те-ревливи-периода/
http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_5_1

Не са кой знае какво, но на мен ми помагат да се заредя с търпение...
« Последна редакция: Ноември 22, 2007, 19:05:19 pm от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #90 -: Ноември 22, 2007, 20:47:26 pm »
Джам, за чистенето на ушите - имаше един филм с Мерил Стрийп и Ума Търман, където се споменаваше за ползата от ушната кал и опасностите, които крие отстраняването и. Да не би и със сополите да е сходно положението  :balk_70:

нямам информация за това. ние сополи (слава Богу!) нямаме. аз не успявам да му изчистя носа като е хремав, камо ли да се мъча да го травмирам, когато няма проблеми.

имаше един хубав сайт на няколко лекари, които се бяха заели да разобличават митовете и легендите в медицината и хомеопатията. там четох много интересна статия за милиардния бизнес, наречен осцилококцинум. ще потърся сайта и ако го намеря - ще дам линк.


P.S. ето го линка и цитат:

Oscillococcinum, a 200C product "for the relief of colds and flu-like symptoms," involves "dilutions" that are even more far-fetched. Its "active ingredient" is prepared by incubating small amounts of a freshly killed duck's liver and heart for 40 days. The resultant solution is then filtered, freeze-dried, rehydrated, repeatedly diluted, and impregnated into sugar granules. If a single molecule of the duck's heart or liver were to survive the dilution, its concentration would be 1 in 100200. This huge number, which has 400 zeroes, is vastly greater than the estimated number of molecules in the universe (about one googol, which is a 1 followed by 100 zeroes). In its February 17, 1997, issue, U.S. News & World Report noted that only one duck per year is needed to manufacture the product, which had total sales of $20 million in 1996. The magazine dubbed that unlucky bird "the $20-million duck."


от тук - много е добро:

http://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/homeo.html
« Последна редакция: Ноември 22, 2007, 21:08:00 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #91 -: Ноември 22, 2007, 21:10:37 pm »
ето и още малко за това, как здравно-осигурителните компании гледат на хомеопатията (точно те са хората, които няма да хвърлят пари на вятъра):

"An official from the FDA Center for Drug Evaluation and Research replied that several dozen homeopathic products were approved many years ago, but these approvals were withdrawn by 1970 [12]. In other words, after 1970, no homeopathic remedy had FDA as "safe and effective" for its intended purpose. As far as I can tell, that statement is still true today."


"In 1995, Prescrire International, a French journal that evaluates pharmaceutical products, published a literature review that concluded:

As homeopathic treatments are generally used in conditions with variable outcome or showing spontaneous recovery (hence their placebo-responsiveness), these treatments are widely considered to have an effect in some patients. However, despite the large number of comparative trials carried out to date there is no evidence that homeopathy is any more effective than placebo therapy given in identical conditions.

In December 1996, a lengthy report was published by the Homoeopathic Medicine Research Group (HMRG), an expert panel convened by the Commission of the European Communities. The HMRG included homeopathic physician-researchers and experts in clinical research, clinical pharmacology, biostatistics, and clinical epidemiology. Its aim was to evaluate published and unpublished reports of controlled trials of homeopathic treatment. After examining 184 reports, the panelists concluded: (1) only 17 were designed and reported well enough to be worth considering; (2) in some of these trials, homeopathic approaches may have exerted a greater effect than a placebo or no treatment; and (3) the number of participants in these 17 trials was too small to draw any conclusions about the effectiveness of homeopathic treatment for any specific condition [5]. Simply put: Most homeopathic research is worthless, and no homeopathic product has been proven effective for any therapeutic purpose. The National Council Against Health Fraud has warned that "the sectarian nature of homeopathy raises serious questions about the trustworthiness of homeopathic researchers." [6]

In 1997, a London health authority decided to stop paying for homeopathic treatment after concluding that there was not enough evidence to support its use. The Lambeth, Southwark, and Lewisham Health Authority had been referring more than 500 patients per year to the Royal Homoeopathic Hospital in London. Public health doctors at the authority reviewed the published scientific literature as part of a general move toward purchasing only evidence-based treatments. The group concluded that many of the studies were methodologically flawed and that recent research produced by the Royal Homoeopathic Hospital contained no convincing evidence that homeopathy offered clinical benefit [7]."
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #92 -: Ноември 23, 2007, 14:28:36 pm »
нема се хАба да го чета :P
джамо, ти знаеш ли на какъв принцип е хомеопатията?

типично е за хората, да броят парите на другите.
нали се сещате колко пари губят фармацевтичните компании от т.н. алтернативни методи. харчат милиарди за реклама и за анти-реклама. по-лошото е, че възпрепятстват регистрацията на новосъздадени продукти, защото много вероятно могат и да лекуват тежките болести, от които идват милиарди.

не съм застъпник на хомеопатията, в случая.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #93 -: Ноември 23, 2007, 15:27:06 pm »
тази нощ моя син реши, че е време за игра - от 23 до 4 сутринта :(
скача в леглото, пя, крещя възторжено, приказва ни, подвиква, дра се - изобщо пълен репертоар, изразяващ буйна радост от живота, редуваща се с пристъпи на отегчение.
не е ревал, никакви методи за успокоение не помогнаха, пробвах каквото се сетих, даже си престъпих принципите на възпитание и се гушкахме, люляхме, пяхме.
най-накрая баща му се премести да спи в кухнята и Симеон заспа след 10 минути.
искам приспивателно за бебета :x
Вени, дай идеи някакви :help1:
сега съм разбита, а имам толкова работа :(
и сме на празник довечера, хич не се виждам...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #94 -: Ноември 23, 2007, 15:36:40 pm »
А! Нали! И аз искам!!!
Моята кума рече веднъж,да съм му дадяла Фенистил в такъв момент, ама аз не се реших....
Ние имаме подобни изцепки, слава богу са рядкост, ама веднъж имахме три такива поредни нощи - още си ги спомням  :lol: :lol:
В очакване ....
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #95 -: Ноември 23, 2007, 15:54:50 pm »
Ха да видите как е, аз нормален нощен сън нямам от юли месец. :)


П.П. И аз ще изчакам Вени и мисля после на хомеопат да водя мойто диване. :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #96 -: Ноември 23, 2007, 16:56:50 pm »
Цитат
искам приспивателно за бебета

Долче Нанна на Бейби кучело - струва около 8 лева, съдържа билки, но действа . Аз започнах да го давам заради коликите, но и сега ако се впечатли много се превъзбужда и пак давам инцидентно.
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #97 -: Ноември 23, 2007, 19:02:48 pm »
искам приспивателно за бебета :x
Я да иzпреваря Мarie и да дам "рецептата" на старите българи zа попарка с винце :lol:.

То не е много zа смях, че може някоя вечер и ние да имаме подобно иzпълнение  :?.
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #98 -: Ноември 23, 2007, 19:04:59 pm »

« Последна редакция: Ноември 23, 2007, 19:36:03 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #99 -: Ноември 23, 2007, 19:14:32 pm »
много сте изнежени, бе.
ние сме на режим с нощни брейкове вече месец и нещо, без прекъсване. става се между 1-2-3 часа и в зависимост от фазата на луната, може да се размине само с ядене, може да има един-два часа танци, а в най-лошия случай - един-два часа рев.
приспивателно за бебета, ненормални хора. дайте им Калпол, бе - родителите на изчезналата Мади нали редовно давали на децата си вечер, за да заспиват.
мисълта да дам опиат от какъвто и да било вид на детето си ме отвращава дълбоко.

манхатън - знам какъв е принципа на хомеопатията. в сайта, към който дадох линк, е доста добре оборен от научна гледна точка.

има ли някоя мама, която е решила да скатае ваксината против морбили-паротит-заушка?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #100 -: Ноември 23, 2007, 19:54:47 pm »
ние вчера сложихме Приорикс-а. а защо да го скатаваме? сега има епидемия от заушка, която според нашата педка е от поне година. особено за момчетиите не е за скатаване :(

джам, морбили-паротит/заушка/-рубеола.
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #101 -: Ноември 23, 2007, 20:06:55 pm »
искам приспивателно за бебета :x
Я да иzпреваря Мarie и да дам "рецептата" на старите българи zа попарка с винце :lol:.


 8)
Alexandra
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #102 -: Ноември 23, 2007, 21:09:23 pm »
Дони, този сайт стана много на почит у дома :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #103 -: Ноември 23, 2007, 21:34:39 pm »
Дони, този сайт стана много на почит у дома :lol:
Гане, всяка   картинка е различна игричка.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #104 -: Ноември 23, 2007, 21:38:41 pm »
Дони, този сайт стана много на почит у дома :lol:
Гане, всяка   картинка е различна игричка.
Рабрахме ние :wink: Най-много се котират барабаните обаче :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #105 -: Ноември 23, 2007, 21:42:11 pm »
O, и влака :) Тази jam ми я каза вчера :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #106 -: Ноември 23, 2007, 22:10:45 pm »
Ммм, голям кеф :lol: Само да не ми цели функционалните клавиши, че настава купон :lol:
Тази вечер приложихме нов номер в заспиването и съ супер доволна. Днес не искаше да спи на обяд и го оставих така да беснее целия следобед. Сега едвам си издържа къпането и се трупира моменталически :lol: Да видим за колко време ще е :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #107 -: Ноември 23, 2007, 23:24:18 pm »
искам приспивателно за бебета :x

Дормикинд- хомеопатично  :P хапченца, разтврят се лесно в малко водичка, цена към 6 и нещо.

Това не е приспивателно, а успокоява.Имаще един 3 дневен период, през който Анджела пищеше като обезумяла, не искаше да заспи, аз самата бях изпаднала в див ужас какво и има.педиатърът ми го изписа Дормикинда тогава и останах много доволна.Давах и няколко дни и спрях.От тогава не е имала такива изблици на истерия.
« Последна редакция: Ноември 23, 2007, 23:42:05 pm от piera »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #108 -: Ноември 23, 2007, 23:33:52 pm »
Знам, че първо от някъде на шега тръгна това с приспивателните, но ме учудва, че има варианти.....И аз съм категорично против такива методи, независимо хомеопатични, билкови, пък да не говорим и за лекарствени.

Я да иzпреваря Мarie и да дам "рецептата" на старите българи zа попарка с винце :lol:.

Танче, на баща ми една наборка е давала такава попарка...незнам дали от това, пази Боже, но и двамата и сина са малко куку. Единият е мой набор, другият малко по-малък. Носеше и се славата, че така си е приспивала децата.

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #109 -: Ноември 23, 2007, 23:51:40 pm »
Аз също съм категорично против такива методи, но като не бях изпадала в такава ситуация налагаща приема им, не можех да осъзная точно за какво иде реч.Ама  :? не го пожелавам никому.
Далеч съм от мисълта да давам безпричинно, за да осигуря собственото си спокойствие.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #110 -: Ноември 24, 2007, 00:14:01 am »
Аз също съм категорично против такива методи, но като не бях изпадала в такава ситуация налагаща приема им, не можех да осъзная точно за какво иде реч.Ама  :? не го пожелавам никому.
Далеч съм от мисълта да давам безпричинно, за да осигуря собственото си спокойствие.


Разбира се. Аз казвам, по принцип, ей така, ако на някой не му се занимава с мрънкащ бебок и хоп, успокоява го. Надявам се няма такива или поне са малко.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #111 -: Ноември 24, 2007, 08:27:38 am »
Мрънкаща, немрънкаща- трая си я, моя е, искала съм я  :D
Мрънка, мрънка и ще й мине, плюс това скоро тръгвам на работа и няма как да съм по цял ден с нея, преживява се
Ние вече сме с 4 зъба /от 11.11 до 22.11 избиха 3, горе вдясно на път е да избие 5я/, пробихме й ушите и я постригах. Истинска госпожица- отдадена на суетата  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #112 -: Ноември 24, 2007, 09:08:22 am »
Ефекта от винцето съм го виждала :D.Един младеж на 10 месеца и нещо не щеше да заспива една глътка и спа като "АГЪН" :balk_103:Честити обички на Стефи.Сигурна съм, че е голяма сладурана.
[/color]
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #113 -: Ноември 24, 2007, 10:06:13 am »
Чета вече цяла седмица и тъкмо се наканя да пиша и малката такъв рев удря, че захвърлям всичко и търча да си играем.
Голям смях ударих със успокоението на бебоците, ама като попрочетох нещата май и аз ще пробвам, че вече просто е ад.Заспиваме за около 1ч. със страхотен рев и нищо не помага.Иска нон стоп да е в търчащо положение, ама като капне пада като круша о пак реве, няма угодия в случая.Напоследък заспиваме прави от умора в проходилата, защото накрая почнах да я слагам в нея, че аз не издържа, 3-4ч. да обикалям стаята вече.Навън е ангелче и никой не иска да повярва какъв звяр става вътре, но я разбирам и аз вече не трая на тясно в нас, да не говорим, че някакъв идиот беше скубнал кабела ни на Тв-то и 2 дни без ТВ се побърках, а отделно че и нета спя и беше купон.
Искала съм си много детето и съм готова на всичко за нея, но на моменти искам или не да си го призная ми идва да затворя вратата от другата страна поне за 2ч.
И накрая да Ви питам, че почвам да се притеснявам.Всички вече постригвате малките, а аз и да искам няма какво имаме си 1 букла от едната страна и малък перчем и това е.Направо ми изглежда плеши на фона на другите бебета и почвам да се притеснявам.Има ли нещо за бебета дето да кара косата да расте?Дали пък да не я шатна 0 номер и да видя какво ще стане, ама сега студено и малко ме е шубе, че то с перушинка зле, ама без нея още по-зле.
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #114 -: Ноември 24, 2007, 10:33:01 am »
Това с попарата с виното май е по-подходяЩа рецепта zа нас когато нервите са опънати, а не zа децата  :wink:.
Нина,
не zнам дали "успокоителната попара" е направила децата "ку-ку", но ако наистина е давана, със сигурност е навредила  :(
Мини,
това с пробиването на уШите не беШе ли вредно zа толкова малки бебета? ИмаШе връzка с раzвитието на уШната мида, но какво точно беШе  :?... Това, което аz съм чела, е че трябва да се иzчака до 7 годиШна въzраст на детето.
Силви25,
ти сериоzно ли искаШ да пострижеШ детето 0 номер, само zа да видиШ дали няма да и порасне повече коса?
Ще се сгъсти, спокойно. И вие Ще вържете панделки един ден  :wink:.
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #115 -: Ноември 24, 2007, 11:20:51 am »
Таня, не знам каква връзка им, но една колежка каза, че така е пробила ушите на дъщеря си и с растежа дупката се е преместила много в края на ухото и сега ще й ги пробива пак. Но пък явно зависи как е пробивано, не знам. Аз лично смятам да изчакам малко да пораснат и от гледна точка на дърпане и игра. Мини, Стефи сигурно е голяма чаровница с тях :)
« Последна редакция: Ноември 24, 2007, 11:26:06 am от cygnus »
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #116 -: Ноември 24, 2007, 13:07:33 pm »
Аз съм чувала и виждала как топват бибата в нещо сладичко и бебето се кротва :lol:. За колко време обаче е относително. Но не смятам, че е редно особенно в по-продължителен план. А това с виното и разните тем подобни алкохолни изживявания съм категорично против. И бебето ще реве и аз ще рева ама няма да го интоксикирам  :lol:.
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #117 -: Ноември 24, 2007, 13:31:17 pm »
Аз съм чувала и виждала как топват бибата в нещо сладичко и бебето се кротва :lol:. За колко време обаче е относително. Но не смятам, че е редно особенно в по-продължителен план.

Заради такива случаи на всички залъгалки пише изрично да не се мажат с нищо сладко и тем подобни.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #118 -: Ноември 24, 2007, 14:36:10 pm »
Аз съм чувала и виждала как топват бибата в нещо сладичко и бебето се кротва :lol:. За колко време обаче е относително. Но не смятам, че е редно особенно в по-продължителен план.

Заради такива случаи на всички залъгалки пише изрично да не се мажат с нищо сладко и тем подобни.
:balk_103:
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #119 -: Ноември 24, 2007, 15:00:06 pm »
Абе хора, ама наистина ли давате такива неща на децата, пък било то и хомеопатични, ужас. Че то моето не спира да крещи и да търчи из къщи, ми темперамент, да взема да го "успокоявам" сега ли, чак не ми се ще да си го помислям, а какво остава да й дам.
Това с подстригването са митове и легенди, ако на детето косата си му е рядка например, ако искаш го стрижи всяка седмица все тая, няма начин да се сгъсти 8O
За пробиването на уши на тая възраст също съм против, кому са нужни тия неща на ушите на детето :?
И за протокола не вярвам грам в хомеопатията :wink:
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #120 -: Ноември 24, 2007, 15:30:08 pm »
Привет!
Преди време мъж ми беше подхвърлил идеята да подстрижем Дара нула номер, че да се сгъсти косата... ужас! Не искам и да чуя за такова нещо... Аз съм била плешиво бебе - мама що рев е изревала... На 2г. съм имала по-къса коса от Дарината. Ама после ела да видиш косище и чудо...не ми ставаше бомбето в детската градина. Тя беше в един парк и всеки ден играехме в него с бомбенца на главите. Наложи се да ми отрежат къдриците. Това си е ген!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #121 -: Ноември 24, 2007, 15:47:42 pm »
Jam, и ние тази седмица сложихме ваксината за морбили-паротит-рубеола. Вече три дни без каквито и да е проблеми. Малката я измериха 11,9 кг и 87 см. 8O , в резултат на което баща и ми прави скандали, че няма да допусне детето му да е наднормено тегло. А тя не е дебела в никакъв случай, просто е много висока.


*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #122 -: Ноември 24, 2007, 15:58:21 pm »
В обратния случай, на дълга коса при малко по-големите знам, че не е полезно за детето. На пример малко момиченце с коса до кръста, че и по-дълга. До колкото знам ръстежа на косата отнема много витамини и минерали от телцето на детето за ръстежа си.
А за постригването нула номер също смятам за голяма глупост. Аз лично не бих го направила живот и здраве на нашата мома :D. Имам даже личен пример с една приятелка, на която свекърата лятото въпреки нейните(на майката) възражения си казваше, че ще води детето да го офъкат. Ужас.
И малко встрани от темата. Също не бих предотстъпила майчинството на бабата. Като гледам с дружката ми какво става :?. Бабата се вживява в ролята на майка на детето  :x и възраженията на майката не се зачитат. Отделно, че детето расте без родителски контрол. Извинявам се, че не е по темата :oops: :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #123 -: Ноември 24, 2007, 16:11:19 pm »
Абе на мен ми идва една идея, от къде е този мит за бръсненето "гола глава" и че ще се сгъсти косата, ще стане дебел косъма, ама айде да не казвам.... :lol:
Обаче определено смятам, че прекалено дългата коса изтънява и изглежда не добре и рядка, особено, ако наистина не е някаква изключителна грива. Аз лично съм против живот и здраве моята девойка от мъничко момиченце да е с дълга коса, като знам аз колко "обичах" да ме решат и какви "топки" ставаха на главата ми.

Относно обиците, аз от много малка, може би възрастта на Стефания съм с пробити уши /тогава окичени с досадните и банални треперушки, мразех ги/ и сестра ми е от малка с пробити уши и дупките ни са си на място. Но аз смятам да пропусна с Кристина и като порастне, да преценява.
Надяваме се да видим суетната госпойца скоро :)
 

« Последна редакция: Ноември 24, 2007, 16:13:24 pm от Nina »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #124 -: Ноември 24, 2007, 17:45:18 pm »
Айде да не се обиждаме на коса сега :lol: Ние си имаме цели 10 мм буйна грива :lol: Та се чудя къде ли да вържа панделката на нашата буйна растителност :lol:
Сериозно и аз и баща и сме със светло руса косичка, и двамата до годинка сме били със същото количество коса на главите си. Та няма на кой да се метне девойката. Ще видите като зарастат после онези ми ти руси букли :lol:
А съседката сложи обички на малката, аз обаче съм далеч от тази мисъл. Има време и за обички и за прически :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #125 -: Ноември 24, 2007, 17:51:00 pm »
Пиера аз те разбирам за хомеопатичното. Ако бебка се е държала като съседчето и аз бих дала. Само че на него не му помогна нищо, незнам какво са давали, споменаха ми нещо. Само едно ще ви кажа, тези хора не са спали от както малкия навърши 6 месеца. За справка- сега е на годинка и четири месеца. Обиколиха де що и баячки намериха от зор.
Не е смешно найстина. Немож се дра 24 часа на ден с три почивки по полвин час за спане. То зъби не бяха то чудо. Най-накрая решиха че по навик си реве . Казаха че вече поотминал този период. Дано.
« Последна редакция: Ноември 24, 2007, 17:52:31 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #126 -: Ноември 25, 2007, 09:42:45 am »
По темата за обиците - на мен са ми сложили на 6 мес възраст, пък току що си ги погледнах, дупките са си точно на място :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #127 -: Ноември 25, 2007, 13:48:11 pm »
Току що се върнахме от детско парти в 'Приказка безкрай'. Малката заспа още в колата, толкова беше изморена.  Много ни хареса. Обаче си мисля че за нейния рожден ден е малка още да е там. Другата година живи и здрави ще се ориентираме към подобен детски център със сигурност.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #128 -: Ноември 25, 2007, 14:07:21 pm »
Лиде, къде е този парти център?

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #129 -: Ноември 25, 2007, 16:38:10 pm »
Цитат
Лиде, къде е този парти център?
В магазини Бокал в момента раздават едни книжки - Справочник за родителите. Та в тези книжки има подробен списък на детски центрове за празненства, почасово гледане на деца и тъй нататък с адреси, телефони и нет-страници.

"Приказка без край"
Кв. Гео милев, ул. Голаш № 14,
088 893 59 37, 087 839 99 88, 087 893 59 37

ето някои адреси:
www.bunny - bg.com
www. buratino.dir.bg
www.veseliacheta.com
www.vila-pipi.com
www.dvetefei.com
www.partyclubdaga.com
www.klac.dir.bg
www.lady-bg.com
www.menyovnosorog.com
www.mechopuh.sat1977.com
www.miki-club.com
« Последна редакция: Ноември 25, 2007, 16:49:00 pm от lady_11 »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #130 -: Ноември 25, 2007, 18:53:08 pm »
http://prikazka.net/?cat=4
Манхатън ето и малко видео.  Лейди благодаря ти, ще разгледам и другите.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #131 -: Ноември 25, 2007, 20:56:25 pm »
Айде да не се обиждаме на коса сега :lol: Ние си имаме цели 10 мм буйна грива :lol: Та се чудя къде ли да вържа панделката на нашата буйна растителност :lol:
Пък ние още от Родилния дом сме с коса като за три госпожици!  :lol:И какво сега, като ми видят детето, никой не му вижда красивите очи, а всички "Лелеее каква коса!" :lol:Ами има (и мустачки има, но това е друга тема). Това е, може да сме на 4 месеца, но сме големи мъже вече.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #132 -: Ноември 25, 2007, 21:42:16 pm »
Лейди, Лиде, мерси :D

Лан, и ние така. едвам изтърпях, заради суеверия, 6 месец да го подстрижа, че приличаше на Тарзан, горкото. от тогава си е за фризура всеки месец. расте като на голям човек. проблемът е, че умира от ужас, нищо не го разсейва, плаче и трепери. истински ад е подстригването при нас  :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #133 -: Ноември 25, 2007, 22:48:10 pm »
манхатъне, не мъчи детето, а му вържи едно кукуриго или опашка и си решете проблема, бе!
Мартин вече е отрастил едни букли до раменете, бретонът му влиза в очите, все ме питат дали е момиче, като се изкъпе, косата не изсъхва по един час, обаче не пипам бебешката красота. напук на баща му, който опява от половин година за подстригване.

по принцип, тънката коса на главата не става по-гъста и здрава от подстригване до корен. не е като бръсненето на телесните косми.
видях лятото едно двегодишно момченце в парка, остригано първи номер. ужасно тъжна и жалка гледка. баба му се оплака, че бащата редовно го тормозел с машинката, за да му се сгъстяла косата. не правете това на дечицата си!

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!