0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #80 -: Ноември 22, 2007, 10:36:23 am »
Абе не знам аз кое е плацебо, кое крило от прилеп  :wink:, обаче аз си пия и коризалия и осилококцинум и останалите хомеопатични бонбонки и съм мноооого доволна.

А искам да ви кажа, че ОНАЗИ температура, Колето-Болето я свали с хомеопатични свещички - Виброкол
В очакване ....
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #81 -: Ноември 22, 2007, 11:04:12 am »
Момичета, салгам Крисон по корем и тя видимо се кефи, ама яко, смее се, обаче пъшка все едно копа два декара нива  :?, голям зор я напъва. И сега аз се чудя дали не му е зор на детето, дали нещо не бъркам...
Нинче, щом не плаче и е доволна, значи всичко е наред. Моята ненавжида да стои по корем и до ден днешен. Толкова е ревала милата всеки път като се пробвах да я слагам по корем, че още ми се къса сърцето като се сетя. Тя от зор първо се обърна от корем по гръб.
И аз съм фен на хомеопатичните лекарства. На мен поне ми действат, а въпросният вибуркол и на Мия страшно й помагаше при някои от зъбите.
<br />[link=http:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #82 -: Ноември 22, 2007, 11:10:17 am »
Осцилококцинум ме спасява от 10 години - при втрисане, отпадналост, мускулни болки, температура - ако го взема същия ден, на следващия съм свежарка. Ще ми се да мисля, че живеем в една хармонично уравновесена вселена и за всяка болест си има някакъв лек, но за съжаление не за всички е открит. Затова и чета с интерес информация за новооткрити растения или животински видове, спотайвали се нейде из джунглите. Западната фармацевтична индустрия влага много средства в проучване на извлеци и екстракти от корени на екзотични растения, кори на редки дървета, че защо не и на гъши дроб :wink:
За мен хомеопатичните лекарства не са нито панацея, нито плацебо, просто се радвам, че при мен действат :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #83 -: Ноември 22, 2007, 14:28:38 pm »
Абе това за хиперактивните деца малко ме беше постреснало, защото виждам доста признаци. Но май наистина е малък, за да се прецени такова нещо. Сега съм щастлива, защото преоткрихме ябълката. Давам му едно обелено парченце и имам поне 20 минути спокойствие. Дъвче, смуче, стиска и със засилка в проходилката кръжи из целия апартамент без да ме дърпа постоянно за блузата :lol:
А за едно време.... може би не са ни обръщали чак толкова внимание както ние правим сега. Патриархатът е бил доста "на мода". Жената трябвало да върти къщата, а детето се е гледало почти само докато майка му свърши с домакинската работа. И по повод обръщането на родителско внимание и хиперактивните деца- ми аз не съм била хиперактивна и съм расла самоотглеждайки се докато майка ми сготви, изчисти, изпере и си върти лекциите докато завърши образованието си.
Нина, звучи ми нармално това дето описваш:)

А да ви питам как подстригвате мъниците? Водите ли ги на фризьор или се справяте сами вкъщи с машинката? Щото ние с таткото подстригахме Валери вече един път, ама на 6 месеца и още не се въртеше като шугав. Сега обаче се чудя колко човека ще са нужни да го удържат и дали си струва стреса и рева, които ще последват. Дали фризьор не е по добра идея?


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #84 -: Ноември 22, 2007, 15:05:48 pm »
Нина, звучи ми нармално това дето описваш:)

Абе знам ли, аз като пъшкам не ми е добре, ама явно бебетата са от друга планета. Или както Джам казва - нема лесно, всичко е със зор, въпреки, че аз се надявам големия зор да съм го преживяла до раждането на Кристина.....
Като незнам ше питам, че у дебелите книги не пише баш за пъшкането по корем :), ама то ако трябва да задоволят всеки налудничав мой въпрос, толко дебела книга нема да има.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #85 -: Ноември 22, 2007, 15:11:41 pm »
Аз пак кат новобранка да питам ветераните: възможно ли е на 4,5 мес. да ни подкарат гадните колики??? За зъби сякаш рано ми се види а??? Горкото както си е спокойно или спинка така почва да се дере че ми къса сърцето! След това се успокоява сякаш е било сън! Това ми го прави от вчера - по едно и също време към 13.30 ч. До колкото мойта тиква помни коликите след обяд и вечер ама аде?! :oops:
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #86 -: Ноември 22, 2007, 15:32:19 pm »
Аз пак кат новобранка да питам ветераните: възможно ли е на 4,5 мес. да ни подкарат гадните колики??? За зъби сякаш рано ми се види а??? Горкото както си е спокойно или спинка така почва да се дере че ми къса сърцето! След това се успокоява сякаш е било сън! Това ми го прави от вчера - по едно и също време към 13.30 ч. До колкото мойта тиква помни коликите след обяд и вечер ама аде?! :oops:

Зъбки, зъбки са това мила и хич не е рано. Ти да не мислиш, че растат ден, два неееееееееее ние бяхме така от горе долу вашата възраст, та до ден днеше. На 9 м. и 12 дни изби първият зъб, от тогава вече има 8 бр. в устата си, ама как го изтърпя миличкото незнам, 6 бр. за месец и половина. Купи си Дентинокс гел и пробвай, ако се успокоява значи са зъбки. Лошото е че геловете не помагат, но поне малко успокояват. Панадол сиропче вечер, за максимум седмица, като правиш пауза от един ден. Ами това от мен, въоръжи се с много сили и нерви.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #87 -: Ноември 22, 2007, 18:02:41 pm »
Аз пак кат новобранка да питам ветераните: възможно ли е на 4,5 мес. да ни подкарат гадните колики??? За зъби сякаш рано ми се види а??? Горкото както си е спокойно или спинка така почва да се дере че ми къса сърцето! След това се успокоява сякаш е било сън! Това ми го прави от вчера - по едно и също време към 13.30 ч. До колкото мойта тиква помни коликите след обяд и вечер ама аде?! :oops:

Зъбки, зъбки са това мила и хич не е рано. Ти да не мислиш, че растат ден, два неееееееееее ние бяхме така от горе долу вашата възраст, та до ден днеше. На 9 м. и 12 дни изби първият зъб, от тогава вече има 8 бр. в устата си, ама как го изтърпя миличкото незнам, 6 бр. за месец и половина. Купи си Дентинокс гел и пробвай, ако се успокоява значи са зъбки. Лошото е че геловете не помагат, но поне малко успокояват. Панадол сиропче вечер, за максимум седмица, като правиш пауза от един ден. Ами това от мен, въоръжи се с много сили и нерви.


Благодаря Перденце! Поне да знам какво е!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #88 -: Ноември 22, 2007, 18:36:33 pm »
И при мен (леко луда и тревожнонапрегната :wink:) осцилококцинум действа безотказно, игнацията - тоже.

Джам, за чистенето на ушите - имаше един филм с Мерил Стрийп и Ума Търман, където се споменаваше за ползата от ушната кал и опасностите, които крие отстраняването и. Да не би и със сополите да е сходно положението  :balk_70:
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #89 -: Ноември 22, 2007, 19:00:02 pm »
Аз пак кат новобранка да питам ветераните: възможно ли е на 4,5 мес. да ни подкарат гадните колики??? За зъби сякаш рано ми се види а??? Горкото както си е спокойно или спинка така почва да се дере че ми къса сърцето! След това се успокоява сякаш е било сън! Това ми го прави от вчера - по едно и също време към 13.30 ч. До колкото мойта тиква помни коликите след обяд и вечер ама аде?! :oops:
Мила, като ти остане време погледни тези две статии... http://xedra.wordpress.com/Животът-с-бебето/Как-да-превърнете-8-те-ревливи-периода/
http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_5_1

Не са кой знае какво, но на мен ми помагат да се заредя с търпение...
« Последна редакция: Ноември 22, 2007, 19:05:19 pm от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #90 -: Ноември 22, 2007, 20:47:26 pm »
Джам, за чистенето на ушите - имаше един филм с Мерил Стрийп и Ума Търман, където се споменаваше за ползата от ушната кал и опасностите, които крие отстраняването и. Да не би и със сополите да е сходно положението  :balk_70:

нямам информация за това. ние сополи (слава Богу!) нямаме. аз не успявам да му изчистя носа като е хремав, камо ли да се мъча да го травмирам, когато няма проблеми.

имаше един хубав сайт на няколко лекари, които се бяха заели да разобличават митовете и легендите в медицината и хомеопатията. там четох много интересна статия за милиардния бизнес, наречен осцилококцинум. ще потърся сайта и ако го намеря - ще дам линк.


P.S. ето го линка и цитат:

Oscillococcinum, a 200C product "for the relief of colds and flu-like symptoms," involves "dilutions" that are even more far-fetched. Its "active ingredient" is prepared by incubating small amounts of a freshly killed duck's liver and heart for 40 days. The resultant solution is then filtered, freeze-dried, rehydrated, repeatedly diluted, and impregnated into sugar granules. If a single molecule of the duck's heart or liver were to survive the dilution, its concentration would be 1 in 100200. This huge number, which has 400 zeroes, is vastly greater than the estimated number of molecules in the universe (about one googol, which is a 1 followed by 100 zeroes). In its February 17, 1997, issue, U.S. News & World Report noted that only one duck per year is needed to manufacture the product, which had total sales of $20 million in 1996. The magazine dubbed that unlucky bird "the $20-million duck."


от тук - много е добро:

http://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/homeo.html
« Последна редакция: Ноември 22, 2007, 21:08:00 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #91 -: Ноември 22, 2007, 21:10:37 pm »
ето и още малко за това, как здравно-осигурителните компании гледат на хомеопатията (точно те са хората, които няма да хвърлят пари на вятъра):

"An official from the FDA Center for Drug Evaluation and Research replied that several dozen homeopathic products were approved many years ago, but these approvals were withdrawn by 1970 [12]. In other words, after 1970, no homeopathic remedy had FDA as "safe and effective" for its intended purpose. As far as I can tell, that statement is still true today."


"In 1995, Prescrire International, a French journal that evaluates pharmaceutical products, published a literature review that concluded:

As homeopathic treatments are generally used in conditions with variable outcome or showing spontaneous recovery (hence their placebo-responsiveness), these treatments are widely considered to have an effect in some patients. However, despite the large number of comparative trials carried out to date there is no evidence that homeopathy is any more effective than placebo therapy given in identical conditions.

In December 1996, a lengthy report was published by the Homoeopathic Medicine Research Group (HMRG), an expert panel convened by the Commission of the European Communities. The HMRG included homeopathic physician-researchers and experts in clinical research, clinical pharmacology, biostatistics, and clinical epidemiology. Its aim was to evaluate published and unpublished reports of controlled trials of homeopathic treatment. After examining 184 reports, the panelists concluded: (1) only 17 were designed and reported well enough to be worth considering; (2) in some of these trials, homeopathic approaches may have exerted a greater effect than a placebo or no treatment; and (3) the number of participants in these 17 trials was too small to draw any conclusions about the effectiveness of homeopathic treatment for any specific condition [5]. Simply put: Most homeopathic research is worthless, and no homeopathic product has been proven effective for any therapeutic purpose. The National Council Against Health Fraud has warned that "the sectarian nature of homeopathy raises serious questions about the trustworthiness of homeopathic researchers." [6]

In 1997, a London health authority decided to stop paying for homeopathic treatment after concluding that there was not enough evidence to support its use. The Lambeth, Southwark, and Lewisham Health Authority had been referring more than 500 patients per year to the Royal Homoeopathic Hospital in London. Public health doctors at the authority reviewed the published scientific literature as part of a general move toward purchasing only evidence-based treatments. The group concluded that many of the studies were methodologically flawed and that recent research produced by the Royal Homoeopathic Hospital contained no convincing evidence that homeopathy offered clinical benefit [7]."
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #92 -: Ноември 23, 2007, 14:28:36 pm »
нема се хАба да го чета :P
джамо, ти знаеш ли на какъв принцип е хомеопатията?

типично е за хората, да броят парите на другите.
нали се сещате колко пари губят фармацевтичните компании от т.н. алтернативни методи. харчат милиарди за реклама и за анти-реклама. по-лошото е, че възпрепятстват регистрацията на новосъздадени продукти, защото много вероятно могат и да лекуват тежките болести, от които идват милиарди.

не съм застъпник на хомеопатията, в случая.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #93 -: Ноември 23, 2007, 15:27:06 pm »
тази нощ моя син реши, че е време за игра - от 23 до 4 сутринта :(
скача в леглото, пя, крещя възторжено, приказва ни, подвиква, дра се - изобщо пълен репертоар, изразяващ буйна радост от живота, редуваща се с пристъпи на отегчение.
не е ревал, никакви методи за успокоение не помогнаха, пробвах каквото се сетих, даже си престъпих принципите на възпитание и се гушкахме, люляхме, пяхме.
най-накрая баща му се премести да спи в кухнята и Симеон заспа след 10 минути.
искам приспивателно за бебета :x
Вени, дай идеи някакви :help1:
сега съм разбита, а имам толкова работа :(
и сме на празник довечера, хич не се виждам...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #94 -: Ноември 23, 2007, 15:36:40 pm »
А! Нали! И аз искам!!!
Моята кума рече веднъж,да съм му дадяла Фенистил в такъв момент, ама аз не се реших....
Ние имаме подобни изцепки, слава богу са рядкост, ама веднъж имахме три такива поредни нощи - още си ги спомням  :lol: :lol:
В очакване ....
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #95 -: Ноември 23, 2007, 15:54:50 pm »
Ха да видите как е, аз нормален нощен сън нямам от юли месец. :)


П.П. И аз ще изчакам Вени и мисля после на хомеопат да водя мойто диване. :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #96 -: Ноември 23, 2007, 16:56:50 pm »
Цитат
искам приспивателно за бебета

Долче Нанна на Бейби кучело - струва около 8 лева, съдържа билки, но действа . Аз започнах да го давам заради коликите, но и сега ако се впечатли много се превъзбужда и пак давам инцидентно.
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #97 -: Ноември 23, 2007, 19:02:48 pm »
искам приспивателно за бебета :x
Я да иzпреваря Мarie и да дам "рецептата" на старите българи zа попарка с винце :lol:.

То не е много zа смях, че може някоя вечер и ние да имаме подобно иzпълнение  :?.
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #98 -: Ноември 23, 2007, 19:04:59 pm »

« Последна редакция: Ноември 23, 2007, 19:36:03 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #99 -: Ноември 23, 2007, 19:14:32 pm »
много сте изнежени, бе.
ние сме на режим с нощни брейкове вече месец и нещо, без прекъсване. става се между 1-2-3 часа и в зависимост от фазата на луната, може да се размине само с ядене, може да има един-два часа танци, а в най-лошия случай - един-два часа рев.
приспивателно за бебета, ненормални хора. дайте им Калпол, бе - родителите на изчезналата Мади нали редовно давали на децата си вечер, за да заспиват.
мисълта да дам опиат от какъвто и да било вид на детето си ме отвращава дълбоко.

манхатън - знам какъв е принципа на хомеопатията. в сайта, към който дадох линк, е доста добре оборен от научна гледна точка.

има ли някоя мама, която е решила да скатае ваксината против морбили-паротит-заушка?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!