0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #120 -: Ноември 24, 2007, 15:30:08 pm »
Привет!
Преди време мъж ми беше подхвърлил идеята да подстрижем Дара нула номер, че да се сгъсти косата... ужас! Не искам и да чуя за такова нещо... Аз съм била плешиво бебе - мама що рев е изревала... На 2г. съм имала по-къса коса от Дарината. Ама после ела да видиш косище и чудо...не ми ставаше бомбето в детската градина. Тя беше в един парк и всеки ден играехме в него с бомбенца на главите. Наложи се да ми отрежат къдриците. Това си е ген!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #121 -: Ноември 24, 2007, 15:47:42 pm »
Jam, и ние тази седмица сложихме ваксината за морбили-паротит-рубеола. Вече три дни без каквито и да е проблеми. Малката я измериха 11,9 кг и 87 см. 8O , в резултат на което баща и ми прави скандали, че няма да допусне детето му да е наднормено тегло. А тя не е дебела в никакъв случай, просто е много висока.


*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #122 -: Ноември 24, 2007, 15:58:21 pm »
В обратния случай, на дълга коса при малко по-големите знам, че не е полезно за детето. На пример малко момиченце с коса до кръста, че и по-дълга. До колкото знам ръстежа на косата отнема много витамини и минерали от телцето на детето за ръстежа си.
А за постригването нула номер също смятам за голяма глупост. Аз лично не бих го направила живот и здраве на нашата мома :D. Имам даже личен пример с една приятелка, на която свекърата лятото въпреки нейните(на майката) възражения си казваше, че ще води детето да го офъкат. Ужас.
И малко встрани от темата. Също не бих предотстъпила майчинството на бабата. Като гледам с дружката ми какво става :?. Бабата се вживява в ролята на майка на детето  :x и възраженията на майката не се зачитат. Отделно, че детето расте без родителски контрол. Извинявам се, че не е по темата :oops: :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #123 -: Ноември 24, 2007, 16:11:19 pm »
Абе на мен ми идва една идея, от къде е този мит за бръсненето "гола глава" и че ще се сгъсти косата, ще стане дебел косъма, ама айде да не казвам.... :lol:
Обаче определено смятам, че прекалено дългата коса изтънява и изглежда не добре и рядка, особено, ако наистина не е някаква изключителна грива. Аз лично съм против живот и здраве моята девойка от мъничко момиченце да е с дълга коса, като знам аз колко "обичах" да ме решат и какви "топки" ставаха на главата ми.

Относно обиците, аз от много малка, може би възрастта на Стефания съм с пробити уши /тогава окичени с досадните и банални треперушки, мразех ги/ и сестра ми е от малка с пробити уши и дупките ни са си на място. Но аз смятам да пропусна с Кристина и като порастне, да преценява.
Надяваме се да видим суетната госпойца скоро :)
 

« Последна редакция: Ноември 24, 2007, 16:13:24 pm от Nina »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #124 -: Ноември 24, 2007, 17:45:18 pm »
Айде да не се обиждаме на коса сега :lol: Ние си имаме цели 10 мм буйна грива :lol: Та се чудя къде ли да вържа панделката на нашата буйна растителност :lol:
Сериозно и аз и баща и сме със светло руса косичка, и двамата до годинка сме били със същото количество коса на главите си. Та няма на кой да се метне девойката. Ще видите като зарастат после онези ми ти руси букли :lol:
А съседката сложи обички на малката, аз обаче съм далеч от тази мисъл. Има време и за обички и за прически :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #125 -: Ноември 24, 2007, 17:51:00 pm »
Пиера аз те разбирам за хомеопатичното. Ако бебка се е държала като съседчето и аз бих дала. Само че на него не му помогна нищо, незнам какво са давали, споменаха ми нещо. Само едно ще ви кажа, тези хора не са спали от както малкия навърши 6 месеца. За справка- сега е на годинка и четири месеца. Обиколиха де що и баячки намериха от зор.
Не е смешно найстина. Немож се дра 24 часа на ден с три почивки по полвин час за спане. То зъби не бяха то чудо. Най-накрая решиха че по навик си реве . Казаха че вече поотминал този период. Дано.
« Последна редакция: Ноември 24, 2007, 17:52:31 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #126 -: Ноември 25, 2007, 09:42:45 am »
По темата за обиците - на мен са ми сложили на 6 мес възраст, пък току що си ги погледнах, дупките са си точно на място :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #127 -: Ноември 25, 2007, 13:48:11 pm »
Току що се върнахме от детско парти в 'Приказка безкрай'. Малката заспа още в колата, толкова беше изморена.  Много ни хареса. Обаче си мисля че за нейния рожден ден е малка още да е там. Другата година живи и здрави ще се ориентираме към подобен детски център със сигурност.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #128 -: Ноември 25, 2007, 14:07:21 pm »
Лиде, къде е този парти център?

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #129 -: Ноември 25, 2007, 16:38:10 pm »
Цитат
Лиде, къде е този парти център?
В магазини Бокал в момента раздават едни книжки - Справочник за родителите. Та в тези книжки има подробен списък на детски центрове за празненства, почасово гледане на деца и тъй нататък с адреси, телефони и нет-страници.

"Приказка без край"
Кв. Гео милев, ул. Голаш № 14,
088 893 59 37, 087 839 99 88, 087 893 59 37

ето някои адреси:
www.bunny - bg.com
www. buratino.dir.bg
www.veseliacheta.com
www.vila-pipi.com
www.dvetefei.com
www.partyclubdaga.com
www.klac.dir.bg
www.lady-bg.com
www.menyovnosorog.com
www.mechopuh.sat1977.com
www.miki-club.com
« Последна редакция: Ноември 25, 2007, 16:49:00 pm от lady_11 »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #130 -: Ноември 25, 2007, 18:53:08 pm »
http://prikazka.net/?cat=4
Манхатън ето и малко видео.  Лейди благодаря ти, ще разгледам и другите.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #131 -: Ноември 25, 2007, 20:56:25 pm »
Айде да не се обиждаме на коса сега :lol: Ние си имаме цели 10 мм буйна грива :lol: Та се чудя къде ли да вържа панделката на нашата буйна растителност :lol:
Пък ние още от Родилния дом сме с коса като за три госпожици!  :lol:И какво сега, като ми видят детето, никой не му вижда красивите очи, а всички "Лелеее каква коса!" :lol:Ами има (и мустачки има, но това е друга тема). Това е, може да сме на 4 месеца, но сме големи мъже вече.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #132 -: Ноември 25, 2007, 21:42:16 pm »
Лейди, Лиде, мерси :D

Лан, и ние така. едвам изтърпях, заради суеверия, 6 месец да го подстрижа, че приличаше на Тарзан, горкото. от тогава си е за фризура всеки месец. расте като на голям човек. проблемът е, че умира от ужас, нищо не го разсейва, плаче и трепери. истински ад е подстригването при нас  :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #133 -: Ноември 25, 2007, 22:48:10 pm »
манхатъне, не мъчи детето, а му вържи едно кукуриго или опашка и си решете проблема, бе!
Мартин вече е отрастил едни букли до раменете, бретонът му влиза в очите, все ме питат дали е момиче, като се изкъпе, косата не изсъхва по един час, обаче не пипам бебешката красота. напук на баща му, който опява от половин година за подстригване.

по принцип, тънката коса на главата не става по-гъста и здрава от подстригване до корен. не е като бръсненето на телесните косми.
видях лятото едно двегодишно момченце в парка, остригано първи номер. ужасно тъжна и жалка гледка. баба му се оплака, че бащата редовно го тормозел с машинката, за да му се сгъстяла косата. не правете това на дечицата си!

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!