0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #60 -: Ноември 21, 2007, 15:03:37 pm »
Мари, пюрета не, и още по-добре, но е имало екологично чисти пресни от тези :wink: :lol:

Моето столче е на бертони, модела YAM-YAM, много си е добре.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #61 -: Ноември 21, 2007, 15:10:18 pm »
Момичета, днес е Ден на християнското семейство. Бъдете много щастливи, радвайте се на това, което имате и мечтайте за това, което още не се е случило  :bighug:
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #62 -: Ноември 21, 2007, 15:40:30 pm »
По време оно (според думите на баба ми) куклите са били парцалени, обаче сами са си ги правили или някоя майка, ако е имала време между ниженето на тютюн и прането. А баща ми е захранен с надробена манджа. Каквото са готвили, отсипвала баба ми чорбичка и слага хляб и воала - кльопачката готова. То хубаво да се предържаме към традициите, ама чак пък толкова  :lol:

Да се похваля, че от два дни Андрея казва "мама" съвсем съзнателно и на място и "маммммм" когато мрънка да я взема. До сега в репертоара беше само непрекъснато повтаряне на дадена сричка от рода та-та-та, дя-дя-дя, дай-дай-дай, ба-ба-ба, па-па-па. Пожелавам от все сърце и с цялата си душа всички да чуят това "мама".
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #63 -: Ноември 21, 2007, 15:41:30 pm »
Сватя, ама и ти една романтична пасторална картинка нарисува ... :P
Да ти кажа дядо ми такива неща ми е разказвал за своето детство в Търново, че Том Сойер - ряпа да яде  :lol:

Друг е въпроса, че на пра баба ми хич не са и минавали тия, и дядо бая бой с бастуна на баща си е отнесъл. А пък пра-дядо ми викал от другата стая:
"Бий Маро, че на мен ми е жално  сърцето"  :lol: :lol:
В очакване ....
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #64 -: Ноември 21, 2007, 15:55:54 pm »
:) Eх, чета ви аз момичета и тайничко се надявам "ужасните 2 години" да се отнасят само за момченца.....Дано сега не връхлети някоя момичешка майка и каже - да да, надявай се...


Е казвам да да. Отдавна се опитва да се налага и определено има собствено мнение по въпроса, независимо че никой не я пита. Днес от сутринта ме дразни, първо се развъртя наакана на плота и си нацапа чорапите чак. Основно преобличане и баня. После излязохме навън и тя реши че няма да ходи, ами ще лази. Е как да стане номера в калта. Смъкна се на колене и висна на колана. Като я вдигнах настана бурен рев, извиване и тръшкане. Като спря да се тръшка и повися на колана 3-4 минути реших да я сложа в количката и сценката се повтори с пълна сила. Та си бутах количката и си носих кЮфтето до в къщи. Вкарах я вътре наказана в кощарата. Мрънка, мрънка и най-накрая хвана ухото, в превод -спи ми се. След около 2 минути мрънкането се преобърна в дране, баща и се появи да види дали не го беся това дете. Направих и мляко, изпи го 210 мл до дъно и започна да ми се смее. Валеряна не ми помага вече да знаете. :) Сега от полвин час се опитва да извади покривката озпод стъклото на холната масичка и като не може се тръшка и реве, но съм я оставила да се мъчи :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #65 -: Ноември 21, 2007, 16:10:37 pm »

"Бий Маро, че на мен ми е жално  сърцето"  :lol: :lol:

 :D
Ми пасторална картина, я! Все се чудя хората едно време как се се оправяло без пералня, хладилник, проходилки, кърмилки и т.н...
А моята майка онзи ден разправяла на детето: "Майка ти стана човек, чедо, защото я биех!" :P

Alexandra
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #66 -: Ноември 21, 2007, 16:27:02 pm »
Привет и от нас! Отдавна не съм наминавала - Дара ангажира все по-голяма част от времето ми... Иначе е добро дете, като изключим дните изпълнени с крясъци и стиснатите устни по време на хранене... кръвното ми се качва...
 Весела седмичка и здрави дечица!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #67 -: Ноември 21, 2007, 16:28:23 pm »
еее Мари, за това с боя не мога да се съглася, мен нито мама нито тати са ме били, а я гледай що за човек съм станала :lol: :P :wink:
абе като се замислих може и да има нещо вярно, щото брат ми ме налагаша заради всички, без почивка и все по главата ме млатеше гадината :lol:
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #68 -: Ноември 21, 2007, 16:41:34 pm »
А, Стефи, видя ли! Все по някой от каналите си идва до главата на Човека!  :lol:
Alexandra
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #69 -: Ноември 21, 2007, 16:42:21 pm »
Цитат
Аз щото все си викам: "Добре че Джамка роди преди мен, сега всичко ми е наготово прочетено и проверено!"  
Хе, хе и аз тъй Мари!Аз започнах да чета темата за захранването и все си викам : "Добре че Джамата вече е захранила, сега всичко по въпроса ще ми се изясни!"
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #70 -: Ноември 21, 2007, 16:55:21 pm »
Това с брата ми е много познато. :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #71 -: Ноември 21, 2007, 17:25:36 pm »
хехе, Marie, значи падал е кьотек при тебе, а? :) ама виж, че си е струвало.

и за Стефи съм сигурна, че без братската намеса, нямаше да се постигнат добри резултати. :P

мен не са ме били. имам си само няколко шамара за целия живот в колекцията и много добре помня за какво съм ги отнесла - все заслужено и презаслужено.

майката на баща ми, обаче, е била строга жена и доста мариз е отнесъл татко като малък - за бели, разбира се. имам едно лошо предчувствие, че в това отношение съм се метнала на нея и се плаша от това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #72 -: Ноември 21, 2007, 18:33:47 pm »
Лора беше хиперактивно дете, не че сега е кротка, но преди/ започна на година и 3-4 месеца/ беше точно такава - незадържаше внимание върху нищо за повече от минута, неспираше нито за миг, неможеше да пътува в кола, в някои помещения въобще не искаше да влезе. И най -гадното беше, че въртеше очи като побъркана! Това като не и оттърва! Мислех, че просто така са децата на тази възраст, докато не ми отвориха очите! Оправи се с хомеопатия за около месец!
По въпроса за причините, немисля, че Лора е имала проблеми с вниманието, което сме и отделяли, напротив - това и поведение изискваше цялото ми внимание. Разбира се, давам си сметка, че аз не бих могла да предценя това както би го направил психоаналитик, все пак касае мен самата, но бих казала, че Матей е по-ощетен от сестра си от към внимание, а определено е спокойно дете. Други неща, доста по-дълбоки и независещи от нас влияят!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #73 -: Ноември 21, 2007, 20:17:29 pm »
Леле, Джамке, да не си посмяла! Законите станаха много жестоки!  :lol:

Ха, обяснете ми, една работа: как черен дроб от патка ще ни пази от грип?  8O За Оксцилококцинум става въпрос...
Alexandra
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #74 -: Ноември 21, 2007, 20:19:52 pm »
Шамари не сме яли пък уж сме стойностни хора. Не мисля че шамара ще оправи нещо, по скоро би създал страх, който не желая да има детето ми от мен, независимо какво е сторило. Искам да има уважение към родителите си, а то с бой не се постига. Това на този етап. Друг е въпроса, че човек в днешно време е страшно натоварен. Аз работя(считайте тичам до офиса понякога се налага, взимам си домашна работа), гледам си сама детето, виси ми и бабката на съпруга ми, която е на 82 години и се справя изцяло сама, но трябва да и се сготви, дадат лекарства и така. И да кажа че не ми стига ами съм и студентка и то в Технически.
Отделно свекърва ми и свекър ми идват през ден, да не казва и всеки ден и вместо помощ чакат да им се сервира, принесе и отнесе, пък и все не съм и угодна на тея хора, разправиите ни ги знаете. И след един такъв ден човек е просто изцеден и психически и физически и да ви кажа тогава малката като че ли е най-тръшкаща се и ревяща. Дали защото аз нямам сили и така ми се струва или я изнервям и нея.
Майка ми работи също и рядко успява да я вземе за час два. Което хич не е малко, аз и на това съм страшно благодарна. Та вече усещам, че не мога да се владея, просто нямам сили, нервите ми са опънати до максимум. И когато точно в този момент малката пойска да полази в калта ей така, щото не и се ходи вече просто зациклям и да ви кажа сега гледам тъпо, но надигащия се бяс в мен страшно ме плаши. :(
Сигурна съм, че всяка една от вас е изпитвала това чувство, някой тепърва ще го опознаят, но найстина е отвратително.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #75 -: Ноември 21, 2007, 22:23:26 pm »
Ха, обяснете ми, една работа: как черен дроб от патка ще ни пази от грип?  8O За Оксцилококцинум става въпрос...

Мари :) ами пази, ама като добавиш самовнушение евентуално..

Напоследък ми прави впечатление, че все повече лекари от традиционната медицина предписват хомеопатични лекарства, а до скоро тотално ги отричха. Аз нито съм привърженик, нито отричам тези лекарства, но си има лекари хомеопати, които се занимават с тази наука и ако някой иска - по-добре да се насочи към такъв лекар. Аз имам колеги, които са почитатели и си ходят при специалист - хомеопат (хомеопатка :) ). А и масово фармацефти предлагат прословутия Осцилококцинум едва ли не за всичко.
Освен всичко друго, хомеопатичните лекарства не е редно да се комбинират помежду си, предполагам и с традиционни, та имайте едно на ум, че да не се усложняват нещата.

Момичета, салгам Крисон по корем и тя видимо се кефи, ама яко, смее се, обаче пъшка все едно копа два декара нива  :?, голям зор я напъва. И сега аз се чудя дали не му е зор на детето, дали нещо не бъркам...
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #76 -: Ноември 21, 2007, 22:28:11 pm »
Нинче, не бъркаш, така е пъшкат, напъват и някой ден, хоп и се обърнала! Споко, ако надига и видимо не иска тогава се притеснявай!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #77 -: Ноември 21, 2007, 22:39:53 pm »
Нина, зор му е, ама то без зор нищо не става на тоя свят.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #78 -: Ноември 22, 2007, 08:58:41 am »
Цитат
Ха, обяснете ми, една работа: как черен дроб от патка ще ни пази от грип?   За Оксцилококцинум става въпрос...
Ми незнам , Мари и аз се чудя. Даже се бъзикам, че то мойто дете вече е захранено с тоя Осцилукокцинум.
Според мен хомеопатията е повече плацебо /да не ме чуе мойто пети, щото първо с хомеопатия почваме :D/ и педитата ги изписват по две причини :първата - безвредна за детето, втората - успокоение за родителите, че все пак нещо е предписано.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова снежна седмица 19.11- 25.11
« Отговор #79 -: Ноември 22, 2007, 09:56:29 am »
Според мен хомеопатията е повече плацебо /да не ме чуе мойто пети, щото първо с хомеопатия почваме :D/ и педитата ги изписват по две причини :първата - безвредна за детето, втората - успокоение за родителите, че все пак нещо е предписано.

пцолютно!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!