0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #300 -: Май 30, 2012, 15:17:03 pm »
Имам въпросче, статията е много изчерпателна, но все пак се замислих над следното: графиките ми винаги имат двуфазност, но температурата във втората фаза стига най-много 36.7-36.8, а в първата варира 36.2-36.5, означава ли това че овулация не настъпва? И може ли от тези показатели да правим изводи за качеството на яйцеклетката?
*

    dida771

  • *****
  • 1165
  • Да ни върви по вода! Дай Боже!
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #301 -: Май 30, 2012, 16:29:37 pm »
Здравей мила! Тази статия е полезна да си изясни човек някои неща, но не случайно в нея е упоменато, че това е статия за БТ в идеалният вариант,но това е много рядко. Ако забелязваш в публикуваните бременни графики има такива, които съвсем не отговарят на принципните правила от статията. Всичко е възможно и всяко правило има изключения!
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #302 -: Май 30, 2012, 16:56:00 pm »
Имам въпросче, статията е много изчерпателна, но все пак се замислих над следното: графиките ми винаги имат двуфазност, но температурата във втората фаза стига най-много 36.7-36.8, а в първата варира 36.2-36.5, означава ли това че овулация не настъпва? И може ли от тези показатели да правим изводи за качеството на яйцеклетката?
Разликата между температурите в двете фази трябва да е 0,2 - 0,5 . Не е от значение стойността й, а дали има такава разлика между ФФ и ЛФ. И не, не можеш да си правиш каквито и да било изводи от една графика.
Посещаваш клиника по стерилитет, където ти правят нужните изследвания и се правят изводите едва тогава. Не си вкарвай филми с тези графики, мила!  :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #303 -: Май 30, 2012, 21:18:38 pm »
Момичета, според вас какво значи ако разликата между БТ и ТТ е голяма. Знам,че ако е над 1 С се търси някакъв възпалителен процес, или евентуално бременност. Някоя от вас сблъсквала ли се е с подобно нещо и как си го интерпретира? Просто ми се струва ТВЪРДЕ странно БТ да ми е 37,5  8O , а ТТ 35,8 . Какво мислите по въпроса?  8O

Разликата в БТ и ТТ е средно около 0,5 градуса.
При бременност се повишава както БТ така и ТТ и разликата си е пак същата.
При възпаление - също

Причината за разликата при теб е друга - проблем с терм-ра / може да се разваля / и т.н.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #304 -: Май 30, 2012, 21:23:38 pm »
Имам въпросче, статията е много изчерпателна, но все пак се замислих над следното: графиките ми винаги имат двуфазност, но температурата във втората фаза стига най-много 36.7-36.8, а в първата варира 36.2-36.5, означава ли това че овулация не настъпва? И може ли от тези показатели да правим изводи за качеството на яйцеклетката?

Ако разликата в БТ през ФФ и ЛФ е 0,4-0,6 градуса - имало е О. по графика
Ако Разликата е по-малка, може да е имало О. - но не е сигурно и трябва да се потвърди от лекар.
Важна е и конфигурацията на графиката :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #305 -: Юни 01, 2012, 21:47:34 pm »
Благодаря ви, момичета за отговорите. Аз съм наясно, че графиките не са най-сигурния начин за преценка, по-скоро я меря от интерес тъй като за момента мъжа ми е в чужбина и реално съм в отпуск от всякакъв вид изследвания и опити, а никога не съм я мерила, защото си знам проблема /при нас той е в мен/, но по-добре да взема да спра, че да не се обнадеждавам излишно. Извинявам се, че така надълго и широко се изказах.
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #306 -: Юни 03, 2012, 15:00:25 pm »
Здравейте момичета,

Имам нужда от малко разяснение:

Моята Т е висока най-често 36.38/36.39, в сряда изведнъж падна на 36.36 - това бе 11 ден от цикъла. От нещата,които четох предположих, че е знак за настъпваща овулация.
Същия и на следващия ден теста за Ову беше отрицателен, но на 13тия ден беше ярко червен и положителен. На сутринта на 14 ден обаче температурата ми беше 37.10, а вечерта на Ову теста бих казала, че чертичките бяха с еднаква яркост, макар че може би и да е била леко по-бледа.
Какво ще рече това, че овулацията е била на 13 през нощта/14ти, макар че на опаковката пише, че настъпва от 24-48 часа, т.е би трябвало да е поне на 14ти, но базалната температура се повиши още същата сутрин?

Какво мислите?

Като цяло обаче, ако считаме, че тестовете са достоверни, много се зарадвах, защото не бях сигурна дали въобще имам Ову.
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #307 -: Юни 12, 2012, 16:39:02 pm »
Здравейте,момичета.Тази нощ ми се наложи да не спя.БТ я меря в 7 сутринта,а пък аз тогава си легнах.Събудих се след 3 часа и я измерих 36.9.Въпроса ми е мога ли да разчитам на тази Т или не е вярна.
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #308 -: Юли 08, 2012, 14:52:15 pm »
Момичета, според вас какво значи ако разликата между БТ и ТТ е голяма. Знам,че ако е над 1 С се търси някакъв възпалителен процес, или евентуално бременност. Някоя от вас сблъсквала ли се е с подобно нещо и как си го интерпретира? Просто ми се струва ТВЪРДЕ странно БТ да ми е 37,5  8O , а ТТ 35,8 . Какво мислите по въпроса?  8O

Разликата в БТ и ТТ е средно около 0,5 градуса.
При бременност се повишава както БТ така и ТТ и разликата си е пак същата.
При възпаление - също

Причината за разликата при теб е друга - проблем с терм-ра / може да се разваля / и т.н.



Причината за разликата при мен се оказа бременност, и точно тази разлика ме накара да се усъмня и да си направя тест.
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #309 -: Август 05, 2012, 16:27:36 pm »
да ми подскажете,прочетох някъде,че най-информативно ректално измерване на базална температура,а термометъра по време на измерването трябва до половината да е навътре. Така ли е? колко дълбоко се слага термометъра?


*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #310 -: Август 05, 2012, 23:33:32 pm »
да ми подскажете,прочетох някъде,че най-информативно ректално измерване на базална температура,а термометъра по време на измерването трябва до половината да е навътре. Така ли е? колко дълбоко се слага термометъра?

здражей KUKOLKA, на опаковката на моя термометър пише: При използване на ректалния метод (в ануса) внимателно се въвежда върхът на термометъра в ануса около 2см.  :wink:
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #311 -: Август 06, 2012, 19:59:18 pm »

здражей KUKOLKA, на опаковката на моя термометър пише: При използване на ректалния метод (в ануса) внимателно се въвежда върхът на термометъра в ануса около 2см.  :wink:
така ли? добре,аз така и слагах, но като прочетох за дълбоко слагане.....и пъхвам го с вазелинче  :bbt: osi_14 ако не е необходимо,защо да го наказвам,бедното дупе  osi_6
« Последна редакция: Август 06, 2012, 20:01:26 pm от KUKOLKA »


Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #312 -: Август 16, 2012, 13:30:22 pm »
be momi4eta nqkoi nqma li da kaje ne6to po lesno s tia gradosi se pobarkah da 4eta i ni6to ne mojah da svana mnogo primeri mnogo ne6to kajete mi i po vreme na cikal li trqbva da se meri tazi BT
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #313 -: Август 17, 2012, 19:40:20 pm »
По време на цикъл мисля,че няма нужда да мериш -на 6 ден започваш.Най-добре е да мериш ректално,винаги по едно и също време като си спала не по-малко от 6 часа.Ако е дигитален термом тържиш 5 мин. след сигнала,живачен 10.Регистрирай се например  в babyplan.ru и там си нанасяй стойностите,програмата сама ще ти отчита овулацията.До  овуто с-те ще са между 36.5-36.8 ,а след нея темп. трябва да ти се покачи на и над 37 градуса(ден ,два ПРЕДИ ДА ТИ ДОЙДЕ цикъла или в деня на цикъла темп пак пада под 37 гр.).Вече няколко месеца меря БТ и все си има нещо ,което не разбирам-затова е добре да правим и тестове за ову.Пък и след няколко месечно мерене ще се ориентираш за границите,в които е възможна овулация. :) Успех  :bighug:
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #314 -: Август 21, 2012, 10:03:09 am »
blagodarq za otgovora dano stane sega zapozvam s bazalnata i sam mnogo 4ernogleda 4e nqma da mi pomogne osobeno   moqta temperatura e vse 36.04 kakvo stava neznam pojelavam uspeh na vsi4ki dami  koito 4akat 6tastieto
*

    Nianaa

  • **
  • 107
  • Sometimes dreams come true!
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #315 -: Март 23, 2013, 11:54:47 am »
Здравейте момичета  :D Толкова много четох през последните 10 дни че вече тотално се обърках  :balk_149: Та значи с мъжа ми правим опити за бебче от колко 6-7 месеца, но до сега не съм взимала нито тестове за О нито съм мерила БТ.От днес съм решила да се заема малко по активно и да почна да меря Бт както и да си взема тестове за О.Въпроса ми е следния ... принципно имам страшно редовен цикъл на 28 дни , но последните няколко месеца забелязвам че е на 25 дни което ми се стори странно но няма значение. От днес почнах да меря Бт като сутринта ми отчете 36.9 което ми се стори малко високо според вас така ли е или е нормално . Оф съжалявам да объркания пост но и аз вече тотално се побърках  :balk_159:
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #316 -: Март 23, 2013, 19:00:37 pm »
Ако погледнеш моята графика и аз почвах все с високи температури 36,9/36.8 при първия ден от цикъла. После леко падаха, но както виждаш успех имахме.

Поне 2-3 месеца трябва да ги следиш, защото само един месец не е показателен.
А ако си над 30 години след толкова месеца опити е добре да си пуснеш някой от стандартните изследвания. Аз още в началото го направих, въобще не съм чакала да правим опити. И добре, че ги направих, излязоха дребни проблеми, за които взехме мерки и на 3тия месец успяхме с бебеправенето.
*

    Nianaa

  • **
  • 107
  • Sometimes dreams come true!
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #317 -: Март 23, 2013, 20:02:48 pm »
Много ти благодаря за отговора ще пробвам 1-2 месеца и ще преценя.От днес започнах и с тестове за О надявам се да има някакъв резултат ако ли не както казваш най добре изследвания:) относно години забравих да кажа на 28 съм  :wink:
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #318 -: Април 02, 2013, 18:11:23 pm »
Zdraveite momicheta,obrushtam se kum niakoia ot vas,koiato e po-naiasno s izchisleniata na kalendara,molia raztulkuvaite mi koga mi e bila ovulaciata,kato imate pedvid che 37.2 t sum imala sled 5h sun i ispit alkohol v razumnite granici.Blagodaria predvaritelno
Sledvashtiat cikul go ochakvam kum 7.04

Моля пишете на кирилица или ползвайте КРЕДОР - бел. мод
« Последна редакция: Април 02, 2013, 18:16:08 pm от magi_st »
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #319 -: Юни 22, 2013, 17:01:39 pm »
Здравейте мили дами,
Радвам се че ви има и четейки това което пишете се зареждам с оптимизъм.... никой не може да разбере това което чувстваш и мисли,така както някой друг който е минал по този път..... От няколко месеца правим опити да забременем.. за сега все неуспешни... Сега реших да пробвам и този метод за да видя за самата мен дали няма анумалия. Притеснявам се че вече няколко дни температурата ми е постоянна 36,3 вече трябва да се повишава.... овулацията трябва да ми е минала по принцип....меря си температурата под езика, всяка сутрин по едно и също време.... Колко време след овулацията температурата се вдига... извинявам се за въпроса, но това не го схванах...
И много късмет на всички опитващисе да заченат...