0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #240 -: Юни 14, 2011, 14:23:54 pm »
Здравей!
Можеш по принцип да започнеш и от сега измерването, но по-добре изчакай да ти дойде - сега само с няколко измервания няма да можеш да направиш никакви изводи. Не мисля, че FertilAid ще се отрази на температурата. Успех :wink:!
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #241 -: Юни 14, 2011, 14:40:35 pm »
Гери,много мерси за бързия отговор  :bighug:
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #242 -: Юни 15, 2011, 14:25:34 pm »
Здравейте, исках да ви попитам възможно ли е температурата да ми е толкова различна всеки ден? Направо се обърквам. Измервам с дигитален 5.00 всяка сутрин. МЦ ми е 29-30 дни. Значи ето горе-долу как изглежда от първия ден на менструацията:
1. 35.9
2. 36.2
3. 36.4
4. 36.3
5. 36.4
6. 35.2
7. 35.9
Кажете ми при тази ситуация как да разбера кога ми е овуто, като температурата ми постоянно играе нагоре и надолу. Благодаря
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #243 -: Юни 15, 2011, 14:40:32 pm »
Най-вероятно още не е настъпила овулацията, а за да разбереш че е минала трябва да се задържи няколко дена над 0,4 разлика между двете фази, в смисъл средно БТ ти е 36,04 поне засега. Най-добре е да почнеш и тестове за ову., защото те ще ти помогнат да разбереш кога ще е ову, а по БТ можем да разберем кога е минала...
Успех
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #244 -: Юни 16, 2011, 07:31:26 am »
Благодаря много за отговора  :D
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #245 -: Юли 03, 2011, 21:44:30 pm »
Здравейте много се притеснявам за въпроса който ще ви задам.От 6месеца се борим за второ детенце имам един миссед миналата година заради свинския грип който изкарах точно след зачеването.Притеснявам се тъй като предните два пъти съм забременявала от втория месец сега се тревожа :(Имам чувството че нямам овулация и реших да меря температурата преди да ми дойде цикъла беше 36.5,сега откакто съм в ц-л е 36.7 втори ден е една и съща.Моля ви който има повече опит да ми сподели колко трябва да стане зада започна и с тестовете за ову?И колко ще ми е темп ако нямам ову?Искам да се извиня за въпроса но неми стана ясно от хилядите пъти четене :(
Хубав ден на всички и успех!!!
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #246 -: Юли 03, 2011, 23:39:15 pm »
Здравейте много се притеснявам за въпроса който ще ви задам.От 6месеца се борим за второ детенце имам един миссед миналата година заради свинския грип който изкарах точно след зачеването.Притеснявам се тъй като предните два пъти съм забременявала от втория месец сега се тревожа :(Имам чувството че нямам овулация и реших да меря температурата преди да ми дойде цикъла беше 36.5,сега откакто съм в ц-л е 36.7 втори ден е една и съща.Моля ви който има повече опит да ми сподели колко трябва да стане зада започна и с тестовете за ову?И колко ще ми е темп ако нямам ову?Искам да се извиня за въпроса но неми стана ясно от хилядите пъти четене :(
Хубав ден на всички и успех!!!
Направи си графика и я направи достъпна ,за да я виждаме и така по лесно ще се ориентираме в стойностите.Това с тестовете за ову зависи от дължината на цикъла , не си дала инфо за него.Трябва да мериш цял месец за да се разбере дали имаш ову.Можеш да си направиш и темичка и да се обсъжда графиката ти .
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #247 -: Юли 04, 2011, 06:55:21 am »
Много ти благодаря за бързия отговор още сега ще се опитам да я направя достъпна!Когато спадне температурата не е ли време за тестовете съвсем се обърках,цикълът ми е дълъг само този месец пих дуфастон от 22ден за да ми доиде на 29ден!
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #248 -: Юли 04, 2011, 07:37:41 am »
Отново се извинявам но графиката ми е се показва :( От 1.07 я попълвам но сега не излиза в подписът ми  :? Кликнах върху квадратчето на което пише че съм съгласна да се виждат всички подробности???
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #249 -: Юли 04, 2011, 08:29:30 am »
Нещо не си я настроила правилно , дължината на цикъла не може да ти е 680 дни.Как я мериш и по колко държиш термометъра?Ето ти примерно дните в които да почнеш , а ако се съмняваш и не можеш да прецениш вземи две кутийки тестове. http://www.oview.info/what_to_do_before_test,bg
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #250 -: Юли 04, 2011, 15:06:05 pm »
Много ви се извинявам още веднъж :(Аз съм направила графика и съм нанесла градосите и другите подробности но когато кача на лентичка ми излиза нещо празно от 2009год :? Неразбирам как мога да го изтрия и как да прикача сегашната си графика
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #251 -: Юли 04, 2011, 22:22:57 pm »
Здравейте може ли някой да ми погледне графиката и да ми каже дали я попълвам както трябва,предварително благодаря,и може ли някой дами каже кога да започна с тестовете когато температурата спадне ли? :(


*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #252 -: Юли 04, 2011, 22:37:24 pm »
Защо 1 ден не ти започва с началото на менструацията?
1ден на графиката ти трябва да е 1 ден от менструацията. Оправи графиката, за да е вярна. Успех!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #253 -: Юли 05, 2011, 07:21:23 am »
Благодаря много мисля че го оправих!
Хубав ден!!! :)


*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #254 -: Юли 05, 2011, 09:46:43 am »
Благодаря много мисля че го оправих!
Хубав ден!!! :)

Да вече всичко е наред.
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #255 -: Юли 11, 2011, 07:15:46 am »
Извинявам се но може ли някой да ми каже възможно ли е да ми дойде 2пъти почти един след друг?Днес температурата ми беше 36.5,може ли стоенето на слънце да го е предизвикало?Кога да очаквам ову след този дълъг цикъл,извинявам се на въпросите :oops:


Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #256 -: Юли 11, 2011, 16:59:19 pm »
norensia, според мен неправилно си означила дни 6 и 7 като с неменструално кървене (по-добре ги означи със слабо кървене), защото така календарът разбира, че си имала един цикъл от 7 дни и сега си в третия ден на новия. Тоест менструалното кървене трябва да е непрекъснато, за да не се обърква програмата. А и от това, което пишеш, разбирам, че просто цикълът ти трае по-дълго от нормалното, а не че ти е свършило и дошло отново, нали?
Относно измерването на базалната температура, то няма никакъв проблем да мериш и по време на менструация, даже опитните тук ще те посъветват да мериш без прекъсване, дори и в дните на менструация.
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #257 -: Юли 12, 2011, 07:06:26 am »
Marilena,благодаря ти за отговора,цикълът ми на 7и8беше зацапващ за "ежедневна превръзка",но на следващия ден се възвърна,Това ми е първи месец на измерване и не ми е ясно сега когато имам спад на тем-та а съм в цикъл означавали че ову предстои :(пълна мъгла не очаквах такова объркване на цикъла


Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #258 -: Юли 13, 2011, 14:01:29 pm »
norensia, продължавай да мериш температурата. Обикновено колко дни ти продължава кървенето? Малко множко ми се виждат 13 дни, но пък да са два цикъла един след друг, съвсем ми се струва невъзможно, още повече, че нямаш чист ден откакто е започнало.
По температурния метод ще установиш овулацията едва когато е минала и температурата трайно се повиши. Ако имаш възможност, прави успоредно и тестове за овулация: при 28 дневен цикъл се започва на 11-тия ден, при различен от 28 дни, според упътването.
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #259 -: Юли 14, 2011, 07:40:24 am »
 :? Направо не знам какво стана този месец!Четох че било нормално 1път годишно но чак толкова 8O,сега пия витамин ц и калции,моя цикъл е на 35-40дена,но този месец ми дойде на 29ден(но за сметка на дните)според вас кога да започна с тестовете?аз мислех на 16ден но дано да мие "свършило"