0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #200 -: Февруари 18, 2011, 08:43:51 am »
Мария, базалната температура се мери сутрин.
Знам...

Ами в графиката ти си написала ректална в 7 вечерта, сигурно е грешка тогава.
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #201 -: Февруари 18, 2011, 13:24:16 pm »
Мария, базалната температура се мери сутрин.
Знам...

Ами в графиката ти си написала ректална в 7 вечерта, сигурно е грешка тогава.
Ми не е грешка,просто от любопитство..Аз я делнах нея и тая сутрин си мерих в леглото преди ставане...В графиката я записах,но сега се притесних,че са ми дни за Ову,а температурата е ниска .....Ох ше се побъркам вече..... :balk_145:
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #202 -: Февруари 18, 2011, 16:00:37 pm »
Успокой се Мария Мървакова сигурна ли си  че е мериш точно , примерно по едно и също време, наспиваш ли се достатъчно или да не би да има други фактори които да ти влиаят?Още е рано да се терзаеш едва 14 ден ти е ,колко дена ти е цикъла?
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #203 -: Февруари 18, 2011, 16:39:26 pm »
Успокой се Мария Мървакова сигурна ли си  че е мериш точно , примерно по едно и също време, наспиваш ли се достатъчно или да не би да има други фактори които да ти влиаят?Още е рано да се терзаеш едва 14 ден ти е ,колко дена ти е цикъла?
:balk_145: :balk_144: osi_15 28 дневен цикъл.Нямам настинки а от 2 дена ме боли кръста като че ми е дошло...Стяга ме тоя кръст и яйчниците все едно ми върви-особенно в ляво кръста и яйчника.....Мерих БТ 36,5 тая сутрин и ся се шашардисах да не би да нямам изобщо ОВУ :( В началото на Март ще правя цветна снимка ше видиме какво ше става и после ше следим Ову-то и със АГ....
« Последна редакция: Февруари 18, 2011, 16:42:14 pm от Мария Мървакова »
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #204 -: Февруари 18, 2011, 16:45:03 pm »
Момичета, моля, не спамете темата. Неслучайно помолих Мария да си отвори тема - коментирайте там на воля.
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #205 -: Февруари 18, 2011, 16:56:36 pm »
Извинете ме , не се усетих че спамя. :oops:
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #206 -: Февруари 18, 2011, 16:57:02 pm »
Извинявам се Елфи :(
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #207 -: Март 02, 2011, 12:05:28 pm »
Здравейте момичета, аз от този месец започнах да меря БТ. Имам едно въпросче - какъв вазелин използвате, защото без ми е малко неприятно  :oops:
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #208 -: Март 02, 2011, 14:32:47 pm »
Tonita80 Здравей, лично аз не ползвах никакви овлажнители и много съжалих няколко месеца по късно, защото имам тънки вени и в крайна сметка пукнах един хемороид.  :?
Предполагам че не пречи да ползваш, щом ти е неприятно, но трябва всичко да ти е подръка и сутрин като отвориш очи и "боц" термометъра без много да се движиш и бавиш.
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #209 -: Март 02, 2011, 14:41:02 pm »
Котаранке, аз точно от това се притеснявам. Иначе съм подготвена, но се чудех дали има някакво вазелинче (не лубрикант като durex примерно), а нещо обикновено в тубичка, ако някой знае ?!?  :ask: Ако не, ще питам в аптеката.
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #210 -: Март 05, 2011, 22:36:40 pm »
Момичета наистина какви овлажнители използвате,защото аз одавна не съм мерила БТ,но мисля пак да подновявам ако вещицата ме посети??? 8O
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #211 -: Март 06, 2011, 13:01:45 pm »
Пробвайте да мерите БТ вагинално.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #212 -: Март 06, 2011, 18:25:30 pm »
Пробвайте да мерите БТ вагинално.
По точно не е ли ректалното измерване??? 8O
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #213 -: Март 06, 2011, 19:54:15 pm »
Да, по-точно е, но и при вагиналното мерене резултатите са достоверни.
По-голям проблем с точността имат стойности получени при орално мерене.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #214 -: Март 16, 2011, 22:58:22 pm »
Здравейте, имам едно въпросче (извинявам се ако преди това е обсъждано, обещавам да се поровя после, но много ме вълнува): как разбирате каква е разликата в БТ между първа и втора фаза? Ясно ми е, че за да има първа и втора фаза разликата трябва да е поне 0.4 градуса, но как изчислявате за всеки цикъл, като в първа фаза имам поне няколко различни температури? Средно ли се взима, най-високата ли се взима или най-ниската?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #215 -: Март 16, 2011, 23:05:02 pm »
Тонита, може да се регистрираш в www.babyplan.ru вместо да смяташ непрекъснато :wink:.
Там ти изчислява автоматично разликата. Средно аритметично.
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #216 -: Март 16, 2011, 23:12:09 pm »
Гери, мерси за бързия отговор, отивам веднага за регистрация   :P
Re: как се измерва температура.
« Отговор #217 -: Април 08, 2011, 22:59:33 pm »
извинете от всичко разбрах че преди ОВ БТ спада а след ОВ се покачва но не разбрах по време на ОВ каква трябва да е вече в главата ми е кашааааа благодаря предварително
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #218 -: Април 08, 2011, 23:59:17 pm »
По време на О. Бт е висока-покачена,след О. спада а при бременност отново е висока...То и на мене ми е каша тая Бт аз затова спрях да я меря...
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #219 -: Април 09, 2011, 00:02:40 am »
По време на О. Бт е висока-покачена,след О. спада ...
Точно обратното :wink:.
Ето малко за четене:
http://zachevane.dir.bg/_wm/news/news.php?nid=711&df=45dflid=3
« Последна редакция: Април 09, 2011, 00:12:44 am от gergana :-) »