0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #260 -: Юли 15, 2011, 09:04:49 am »
За 35-дневен, 16-ти ден е ОК, но ако е нередовен, може и по-рано. Въоръжавай се с тестове и почвай:-) Поне първия месец ще отидат повече тестове, докато се ориентираш
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #261 -: Юли 22, 2011, 06:48:38 am »
Може ли някой да ми погледне графиката овулация май не е имало :?


Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #262 -: Юли 25, 2011, 09:38:04 am »
Здравейте, искам да попитам възможна ли е разлика при измерване орално и анално от почти 1 градус. Миналия месец си мерих температурата орално и в първа фаза ми беше около 36.60, във втора около 37.00. Този месец обаче започнах да си меря температурата анално и ми дава стойност от 37.60, а в същото време измервам орално - 36.60, това беше вчера- 5ти ден от цикъла. Днес орално 36.50, анално - 37.40 - 6ти ден от цикъла. Някой може ли да ми каже дали е нормално или нещо не правя както трябва. Температурата я измервам всяка сутрин в 7.15.
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #263 -: Юли 25, 2011, 14:55:32 pm »
norensia, за съжаление, температурната ти графика досега не показва настъпила овулация.

kivence, разликата от 1°С орално-ректално измерване наистина е голяма. Според мен е до 0,4, макс. 0,6°С. Но не се притеснявай: важно е температурните графики да имат видима двуфазност между фолекулярната и лутеалната фаза на МЦ, което да говори за нормални нива на естроген и прогестерон, и наличие на овулация. Избери едно от двете измервания. Успех  :)
............................Тайната на нашата вечеря............................
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #264 -: Август 05, 2011, 09:51:05 am »
Извинете, бих искала да попитам за разликите между вагиналното и ректалното (аналното) измерване на температурата и кое по-достоверно? В момента измервам температурата вагинално, като нямам проблеми с меренето, но ми се струва, че така има голяма вероятност за внасяне или причиняване на инфекции и ранички от термомеръра. За аналното измерване съм чувала, че е необходимо нанасянето на лубрикант, което не е необходимо за вагиналното измерване. И кое от двете е по-точно? Двоумя се между двете и ви моля за съвет, вие как мислите, кое е за предпочитане?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #265 -: Август 05, 2011, 09:54:46 am »
По-точно е ректалното измерване.
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #266 -: Август 06, 2011, 01:13:40 am »
По-точно е ректалното измерване.
Точно така  :good_post: купи си една тубичка обикновен "вазелин" от аптеката и действай  :wink:
Успех!  :P
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #267 -: Август 06, 2011, 07:22:33 am »
Някой ще ми види ли графиката ? :(
Кога ще ми дойде когато ми падне температурата ли?
Благодаря предварително!!!


Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #268 -: Август 06, 2011, 11:57:23 am »
Norensia, според мен ову е била на 24-25 ден и за момента графиката ти е много добре. По принцип цикъл идва като падне температурата, стискам палци твоята да се задържи все така висока  :wink:
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #269 -: Септември 04, 2011, 12:11:09 pm »
Здравейте,може ли да ми помогнете със измерването на БТ....от една седмица температурата ми е 36,6 измервана в ануса.Днес е 36,8,от овулационния календар горе-долу разбирам 4е от 5 до 8,09 трябва да бадат фертилните ми дни,но от тази графика зна4и ли 4е ве4е са настъпили?Или греша?Колко трябва да баде горе-долу температурата по време на тези дни?Вярно ли е че температура над 37 градуса значи овулацията е минала?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #270 -: Септември 04, 2011, 15:10:57 pm »
Здравейте,може ли да ми помогнете със измерването на БТ....от една седмица температурата ми е 36,6 измервана в ануса.Днес е 36,8,от овулационния календар горе-долу разбирам 4е от 5 до 8,09 трябва да бадат фертилните ми дни,но от тази графика зна4и ли 4е ве4е са настъпили?Или греша?Колко трябва да баде горе-долу температурата по време на тези дни?Вярно ли е че температура над 37 градуса значи овулацията е минала?
По графика О. се определя след като е минала.
Добре е да правиш и тестове за О. - те ще ти покажат кога да очакваш О. / О. настъпва 12 до 48 час след (+) тест за О./
Дай да видим графиката - има тема за разчитане на Графики на БТ, заповядай там

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #271 -: Септември 04, 2011, 17:21:20 pm »
Исках но не6то не успявам да я направя така 4е да се вижда от вси4ки
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #272 -: Септември 04, 2011, 17:57:57 pm »
Исках но не6то не успявам да я направя така 4е да се вижда от вси4ки


Когато влезеш в твоя профил, постави отметките, на които пише да бъде видима за всички.



Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #273 -: Септември 27, 2011, 16:36:18 pm »
Здравейте! От скоро и аз меря базалната си температура, и имам въпроси.
Разбрах, че разликата в температурата измерена ректално е с около 0,6 градуса по-висока от тази измерена под мишницата.Аз като меря температурата си ректално до сега винаги е над 37 градуса, а под мишницата обикновено е 36,6. Незнам дали тези стойности са нормални. Разгледах доста графики и виждам че повечето момичета имат стойноси дод 37 градуса.Явно аз немога да разбера нещо. При положение че постоянно се будя вечер и не ми се събират 3 часа непрекъснат сън, дали температурата която отчита термометъра е достоверна/меря я по едно и също време сутрин/.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #274 -: Септември 27, 2011, 18:09:22 pm »
karina12-13
Разликата в ТТ измерена ректално и аксиларно е 0,5 градуса /средно/
БТ през ФФ е по-ниска, а през ЛФ е по-висока
Ако имаш по-висока ТТ ще имаш и по-висока БТ
Това, че се будиш нощем не е проблем за БТ, стига да не се въртиш много и да не ставаш от леглото.
Какъв е проблема и защо не може да спиш през ноща?
Консултирай се с лекар - не е много нормално :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #275 -: Октомври 18, 2011, 20:14:31 pm »
Здравейте,
Искам да споделя само инфо за БТ.Меря я редовно,всеки ден по едно и също време анално,но днес реших да си направя експеримент.Пак измерих температурата в обичайното време и беше 36.65,реших веднага след това пак да я измеря,като отбелязвам не сам помръднала и за секунда.Просто чух сигнала на термометъра,видях дисплея и отново мерих.След поредния сигнал видях температура 39.85 гр и много се озадачих.Възможна ли е такава разлика в температурите за период от около 2 мин,при положение,че не съм мърдала въобще,нито съм ставала.Тялото ми беше в покой.Благодаря ви за отговора предварително:)
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #276 -: Октомври 31, 2011, 13:25:33 pm »
Denis бих искала да попитам имаш ли обяснение за тази рязка висока температура днес  :ask: Не съм болна, нямам признаци да съм настинала, имах спокоен сън, не съм ставала и не съм се пробуждала през нощта. Т е измерена ректално, както винаги съм я мерила. Цикълът ми е средно 27 дни, очаквана овулация около 13-14 ден, но мислех да започна с тестовете за ову още от 10-ти ден.
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Октомври 31, 2011, 15:13:09 pm от Marmoranka »
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #277 -: Октомври 31, 2011, 13:47:38 pm »
Марморанке и моята така се беше покачила само че на 37,1 ,ако искаш погледни ми графиката.От утре ще започне да ти спада,не се притеснявай.Успех в  :pleasantry:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #278 -: Ноември 01, 2011, 20:57:13 pm »
Здравейте,
Искам да споделя само инфо за БТ.Меря я редовно,всеки ден по едно и също време анално,но днес реших да си направя експеримент.Пак измерих температурата в обичайното време и беше 36.65,реших веднага след това пак да я измеря,като отбелязвам не сам помръднала и за секунда.Просто чух сигнала на термометъра,видях дисплея и отново мерих.След поредния сигнал видях температура 39.85 гр и много се озадачих.Възможна ли е такава разлика в температурите за период от около 2 мин,при положение,че не съм мърдала въобще,нито съм ставала.Тялото ми беше в покой.Благодаря ви за отговора предварително:)
Точно затова препоръчваме дигиталния терм-р да се държи още 2-3-4 мин след сигнала.
Първата измерена стойност не е реалната Т.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #279 -: Ноември 01, 2011, 21:04:06 pm »
Denis бих искала да попитам имаш ли обяснение за тази рязка висока температура днес  :ask: Не съм болна, нямам признаци да съм настинала, имах спокоен сън, не съм ставала и не съм се пробуждала през нощта. Т е измерена ректално, както винаги съм я мерила. Цикълът ми е средно 27 дни, очаквана овулация около 13-14 ден, но мислех да започна с тестовете за ову още от 10-ти ден.
Благодаря предварително!
Може да е инцидент, ако БТ се нормализира - няма проблем.
Рано е още да се прецени как ще се развие графиката

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум