0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #220 -: Април 09, 2011, 00:13:54 am »
По време на О. Бт е висока-покачена,след О. спада ...
Точно обратното :wink:.
Ето малко за четене:
http://zachevane.dir.bg/_wm/news/news.php?nid=711&df=45dflid=3

Значи и аз толкова ги разбирам,но пък ще го запомня Гери на 100%...
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #221 -: Април 22, 2011, 14:38:45 pm »
би ли ми помогнал някои че нещо маи съм обаркала?тази сутрин Т беше 36.95 преди малко по случаиност погледнах тернометъра и забелязах че е 36.85 възможно ли е да спадне все пак са минали няколко часа без да е пипан тернометъра,или може и да е повреден :oops:
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #222 -: Април 22, 2011, 14:42:37 pm »
Какъв ти е термометъра, живачен ли?
Ако е живачен на мен ми е правило впечатление да спада след известно време с 0,5.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #223 -: Април 22, 2011, 14:49:31 pm »
да живачен е,но аз съм нанесла като данни 36.95 вярно ли съм нанесла
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #224 -: Април 22, 2011, 16:03:51 pm »
Здравейте момичета :) От няколко месеца влизам във форума и чета вашите истории. Искам да знаете, че много ми помогнахте. Научих толкова много неща, благодарение на вас. От около 6 месеца с моя мъж правит опити за бебче, но нещо не се получава. Знам, че времето не е много, но пък не е и малко. Вече се направили всички необходими изследвания и проблемите, които имахме, мисля че сме изчистили. Искам да ви благодаря, че ви има :)
Искам да помоля, ако може някой да разчете и моята графика. По-подробна е от около 2 месеца, защото преди това бях на ясмин и сметнах, че не е необходимо да нанасям данни. Толкова се надвяма, че този месец е станало.... симптомите са налице, но дали...
  
*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #225 -: Април 22, 2011, 16:42:29 pm »
zuzenceto, темата за помощ за разчитане на графики е тази: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44029.msg823213#new И най-добре попитай в нея.
А според мен графиката ти е добре с хубава разлика между двете фази. Но прекалено рано си правила тестовете за бременност. По-добре чакай закъснение. Стискам ти палци!
« Последна редакция: Април 22, 2011, 16:44:05 pm от polisia »
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #226 -: Април 22, 2011, 16:51:02 pm »
Благодаря ти polisia. Знам, че е рано за тестове, но нали знаеш, че все нямаме търпение да разберем за най-хубавото :)

Ще отида в другата тема.
  
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #227 -: Април 22, 2011, 20:27:59 pm »
akinci, правилно си нанесла.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #228 -: Април 22, 2011, 21:11:37 pm »
Момичета може ли един въпрос-Когато цикълът е нормален, 28 дневен, на 14-тия ден внезапно има понижаване на температурата. Това е моментът на овулацията. Още на следващия ден температурата отново се повишава, за да надхвърли 37 градуса. Какво точно означава това????????
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #229 -: Април 22, 2011, 21:25:20 pm »
Миме, в деня на понижаването на БТ е овулацията(или на следващия). Но не е задължително да е 14-и! То ако на всички ни беше на 14-и ден нямаше да правим тестове, да мерим температури и да се чудим кога е овулацията :wink:.
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #230 -: Април 22, 2011, 21:36:24 pm »
Герчо значи да разбирам ли,че само един ден е над 37 после на другия пада и О. е започнала....
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #231 -: Април 22, 2011, 22:14:24 pm »
Герчо значи да разбирам ли,че само един ден е над 37 после на другия пада и О. е започнала....

Напротив само един ден е ниска и от там нататък трябва да се повиши в следващите дни поне с 0,4 спрямо стойностите на 6 дни преди спада(фертилна фаза), но това не значи че трябва да е над 37, при всеки е индивидуално.
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #232 -: Април 22, 2011, 22:27:17 pm »
Добре де Пламъче един ден е над 37 и почва О. от другия тва ме интересува мила....Другите работи и да ми ги обесняваш не ги разбирам.....И надали ще ги схвана някога.....
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #233 -: Април 22, 2011, 22:48:57 pm »
Не, като стане 37 значи О. е вече минала. Била е на предния ден. След О. температурата остава 37 чак до следващата менструация.
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #234 -: Април 22, 2011, 23:16:49 pm »
Не, като стане 37 значи О. е вече минала. Била е на предния ден. След О. температурата остава 37 чак до следващата менструация.
Оххххххххххххххххххххххх много съм зле Гери с тея овулации нищо не разбирам.....Почвам от утре да меря Бт и ще я нанасям и ще ме научите става ли,че вече почвам да се излагам.... :balk_149: :balk_138:
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #235 -: Април 23, 2011, 01:00:46 am »
Овулацията настъпва някъде между спада на БТ и началото на повишаването и. Не е необходимо БТ да е 37 градуса, за да е минала овулацията. Трябва да има повишение от поне 4-ри десети над средната температура през ФФ, за да "предположим" че овулацията е вече настъпила. А за най-сигурно доказване - фоликуметрия.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #236 -: Април 23, 2011, 01:21:33 am »
Благодаря Оливия...Аз направих тема със своята графика и от утре започвам да я меря,и се надявам на вашата помощ за да ме понаучите  :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #237 -: Април 27, 2011, 18:56:57 pm »
Мими, от теб се иска да си мериш ежедневно температурата, ако правиш тестове за овулация още по-добре и в темата "Дайте да ви видя графиката" Денис ще ти каже кога е била, но след като е минала. Затова най-добре тестовете ще те ориентират, стане ли положителен, 3 дни без задръжки, един се почива и един пак. Но внимавай да не изтървеш положителния тест, защото в първия месец ще ти е трудно да се ориентираш. Ако изкараш един пълен месец да мериш температура, да правиш тестове за овулация според упътването (от 11-тия ден при 28-дневен цикъл и т.н.) и ще се ориентираш.
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #239 -: Юни 14, 2011, 11:26:33 am »
:hello2: на всички и от мен от доста отдавна следя и чета форума и много ви се радвам,затова реших да се регистрирам и да се присъединя към вас и ако може да получа някакъв съвет.Извинявам се предварително ако случаят ми не е за тази тема.Случая при мен е че моят МЦ е доста нередовен (понякога е на 36-38дни поне последните 4 мес.),последно ми беше на 4-и май и от тогава не ми е идвало,но както и да е (предполагам че се дължи на това че преди 2 седм. имах цистит придружен с малка инфекция и на антибиотиците които взимах).Имам записан час за доки този месец на 29.Та въпроса ми е към всички (и се надявам някой да ми помогне :wink:) трябва ли да изчакам да ми дойде за да започна да си меря БТ или мога да стартирам с измерването от сега?От 4дни взимам и Fertilaid (3x2) и дали това би се отразило на измерените стойности?  ИЗВИНЯВАМ СЕ ОЩЕ 1 АКО ТЕМАТА МИ НЕ Е ЗА ТУК И БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО спокоен и хубав ден на всички  :balk_600: