0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #340 -: Март 10, 2014, 13:17:13 pm »
вазможно ли е разликата м-у вагиналното и акселарното измерване да е само 0.1гр.

Не, разликата трябва да е около 0,3-0,4  / ако си мерила по едно и също време/
С какъв терм-р мериш и колко време го държиш? В колко часа мери?
Ако си ползвала различни терм-ри, може единият да не отчита вярно



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #341 -: Март 10, 2014, 14:39:10 pm »
Денис мерих с два термуметара по едно и същто време.(Термуметрите са сравнени предварително под двете мишници).Даржах 12 мин.от 6 до 6и12.А да с живачен
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #342 -: Март 10, 2014, 20:01:30 pm »
Денис мерих с два термуметара по едно и същто време.(Термуметрите са сравнени предварително под двете мишници).Даржах 12 мин.от 6 до 6и12.А да с живачен
Измери няколко пъти - може единия от терм-рите да се поврежда и да не отчита вярно

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Iggiberry

  • *
  • 19
  • Привърженик на природната медицина!
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #343 -: Март 23, 2014, 22:05:37 pm »
Момичета, ще питам нещо много странно, даже ме е срам. :oops:
Меря БТ сутрин в 6:00 часа анално, но напоследък като сложа термометъра, и веднага получавам позиви за тоалетна по голяма нужда. Стискам се и едва се сдържам, имам чувството, че ще счупя термометъра от стискане и едва изчаквам 10 мин да тичам в тоалетната.
Това стискане и напрежение дали ми влияе на измерената БТ?
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #344 -: Април 14, 2014, 10:50:53 am »
Момичета искам да ви попитам от два месеца си меря базалната температура и си правя тестове за овулация и миналия месец както и този през първата част от цикъла температурата варира от 36.2 до 36.4 и след като теста за овулация стане положителен два дни след това темературата става точно 36. 8-36.9.А навсякъде където четох трябва да е над 37.Та въпроса ми е с тази темература и положителен тест за овулация дали съм имала овулация или не съм имала след като бт е с тези стойности?меря я с един и същ термометър по едно и също време с дигитален термометър и го държа около 5 мин.
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #345 -: Април 14, 2014, 12:15:57 pm »
pufi_svetli, възможно е да е имало овулация, но поради недостатъчност на жълтото тяло, да е по-ниско нивото на прогестерона. Но това е предположение, така от разстояние не може да се каже категорично, най- добре се консултирай с лекар и направи фоликулометрия. Прави се проследяване на фоликулите и неколкократно измерване на хормоните от началото на цикъла до овулация и след нея. Успоредно с това е добре да си продължиш с измерването на БТ и ову. тестовете, така ще добиеш по-пълна представа. Възможно е и всичко да си е наред, но е редно да се повери, хормони изследвани ли са досега?  Успех!
« Последна редакция: Април 14, 2014, 12:21:01 pm от marsi »

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #346 -: Април 14, 2014, 16:26:05 pm »
Момичета искам да ви попитам от два месеца си меря базалната температура и си правя тестове за овулация и миналия месец както и този през първата част от цикъла температурата варира от 36.2 до 36.4 и след като теста за овулация стане положителен два дни след това темературата става точно 36. 8-36.9.А навсякъде където четох трябва да е над 37.Та въпроса ми е с тази темература и положителен тест за овулация дали съм имала овулация или не съм имала след като бт е с тези стойности?меря я с един и същ термометър по едно и също време с дигитален термометър и го държа около 5 мин.

Ако мериш орално, е нормално БТ да е по-ниска.
Важно е също и колко време държиш терм-ра:
- дигитален 2-4 мин след сигнала
- живачен се държи 10мин.

При БТ е важна разликата на Т. през ФФ и ЛФ и ако тази разлика е 0,4-0,6 графуса, имало е О.
Дай да видим графиката

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #347 -: Април 14, 2014, 22:31:39 pm »
Преди месец си изследвах пролактина и беше в норми ходих и на лекар преди 2 месеца мислех че не съм имала овулация,но лекаря каза че е минала
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #348 -: Април 14, 2014, 22:39:28 pm »
Извинявай,но нз как да ти изпратя графиката
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #349 -: Април 14, 2014, 22:43:14 pm »
Меря я вагинално.Ами има разлика от 0.4 в началото беше около 36.40 сега е 36.80:-)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #350 -: Април 15, 2014, 16:18:33 pm »
Меря я вагинално.Ами има разлика от 0.4 в началото беше около 36.40 сега е 36.80:-)

По-ниската стойност на Бт може да е от това, че мериш вагинално - при него има около 0,1 до 0,2 градуса разлика с аналното измерване.
Друга причина -  да ти е  студено през нощта.
Дръж терм-ра по-дълго време
Колко ти е ТСХ?

Има тема за БТ http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49816.0;topicseen

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #351 -: Май 05, 2014, 08:52:50 am »
Здравейте,
тази сутрин се събудих към 3,00 часа ходеше ми се до тоалетна реших да си измеря Т 37,10С,реших да не ставам и така съм си заспала.И така в 7 когато обикновено си я измервам 37,40С моля споделете коя е вярната стойност.
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #352 -: Май 05, 2014, 09:38:21 am »
БТ се измерва след най-малко 3 часов сън. В твоя случай 37.4 отговаря на условието,а и по принцип си я измерваш в 7.00. Ако не я беше мерила в 3ч нямаше да се объркаш така. Графиката ти прилича на "бременна"   :crossfingers: Според мен 37.4 е вярна, но не съм капацитет, нека се изкажат по- компетентни момичета.

Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #353 -: Май 12, 2014, 23:17:59 pm »
здравейте нормално ли е са имам висока температура по време на цикъл и да не спада варира от 37.10 до 37.30.днес е 4 ден и няма намерение да пада. кога по принцип започва това понижаване?
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #354 -: Май 13, 2014, 13:16:34 pm »
Здравей Liliana_78, не знам да ли е нормално, но на мен ми се случи веднъж и тогава имах задържан фоликул, поради което Т ми беше висока. Иначе Т ми спада поне с 0.3  ден преди цикъл или в деня на цикъла и после пада още 0.1 - 0. 2 градуса. И въпреки малката възможност - тест прави ли? Силен ли е цикълът? При бременност Т остава висока...
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #355 -: Май 13, 2014, 13:29:30 pm »
благодаря първо за мнението цикъла не е оскъден но е с различен цвят и вече днес е 5 ден продължава а това скоро не ми се беше случвало.аз меря бт винаги вечер ще видя днес каква е и маже да си направя тест утре сутринта.странното е ,че ме боли в областта на яйчниците,гърдите също леко и като цяло още преди да ми дойде ми беше лошо в кола като се возя и от храна . изчаквам малко за теста защото не искам пак да се разочаровам за пореден път.иначе имах овулация този месец всичко беше наред,даже си мисля че и зацапване имаше на 9-10 от овулацията което преди не съм виждала придружено с по силни болки в гърдите и яйчниците.
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #356 -: Май 13, 2014, 13:38:55 pm »
Силно стискам палци да е за хубаво тази висока Т. Иначе винаги ли мериш Т вечер? Такава температура не може да ти даде реална информация, защото през деня Т е по - висока от базалната( измерена сутрин) поради много фактори - движение, емоции, всичко влияе. Утре, преди да станеш, измери си Т , за да съпоставиш и видиш, че сутрин е по-ниска, направи едно тестче и ако е положително опитай да се консултираш с лекар, защото никое кървене не е за подценяване( при бременност)  :goodluck:
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #357 -: Май 13, 2014, 14:18:03 pm »
ето графиката ми досега когато трябва е ниска и после се покачва и ми носи мисля достоверна информация.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=82557
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #358 -: Май 13, 2014, 22:05:46 pm »
Графиката ти не се отваря,дай си потребителското име. А за достоверносттс имам предвид,че т мерена вечер не е базална темпетатура . Базалната се мери сутрин,преди ставане,по едно и също време ,на едно и също място. През деня т варира :)
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #359 -: Септември 20, 2014, 08:19:36 am »
Здравейте!
И аз имам един въпрос. По принцип често ми се случва да се събуждам през нощта (към 4:00) и да не мога повече да заспя. Меря си Т тогава - 36,7, лежа в леглото без да ставам или да се въртя много, в нормалното ми време (6:00) за мерене е 36,9. Коя стойност е вярна?
Намерих и това: Ако сте се събудили по-рано, измерете температурата и добавете една десета от градуса за всеки половин час останал до всекидневното Ви нормално събуждане.
Вярно ли е?