0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: как се измерва температура.
« Отговор #100 -: Септември 16, 2008, 14:02:35 pm »
Здравейте , извинявам се предварително ако някой е задал такъв въпрос преди мен  :oops:
Мерете я след минимум 3 часа непрекъснат сън. Така например, ако сте ставали от леглото в 7 сутринта до тоалетна, а после сте легнали, а трябва да я мерите в 9ч, измерете температурата си в 7 ч., преди да сте ставали от леглото /иначе ще имате само 2 ч. непрекъснат сън/ При мен това си е всяка нощ , едно че се въртя и се будя на 1 час, ами и през 2-3 часа ставам до тоалетна или за хапване :oops:
Та дали ми е изобщо реална температурата?
И при неспокоен сън  или при по- малко от 2 часа сън,  БТ в каква посока е нагоре или надолу?


Спрете Земята, искам за сляза
Re: как се измерва температура.
« Отговор #101 -: Септември 16, 2008, 16:31:04 pm »
Мисля, че е по-висока БТ.
Re: как се измерва температура.
« Отговор #102 -: Октомври 27, 2008, 12:45:22 pm »
Момичета имам въпрос - извинявам се ако това не е темата. Колко нормално трябва да е БТ? Кога трябва да се отчете покачване - винаги ли във втората половина на цикъла?
[/url][/url]
Re: как се измерва температура.
« Отговор #103 -: Октомври 27, 2008, 13:07:56 pm »
Няма значение колко е БТ. Въпросът е графиката да е двуфазна. БТ се покачва след О. Ако не се покачи, цикълът е ановулаторен.
Re: как се измерва температура.
« Отговор #104 -: Октомври 27, 2008, 13:56:15 pm »
А аз да си питам - какво значи двуфазна? Че трябва да измервам температурата след М ли? За пълна картинка на БТ колко време трябва да я измервам за да рабера кога ми е ОВУ-то? питам защото тестовете за ОВУ са ми отрицателни този месец, когато трябваше да е:)
« Последна редакция: Октомври 27, 2008, 14:21:37 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: как се измерва температура.
« Отговор #105 -: Октомври 27, 2008, 19:59:57 pm »
МЦ има /най-общо/ 2 фази :
- Фоликулярна фаза /ФФ/ това е фазата до О.
- Лутеална фаза /ЛФ/- от О. до следващата М./менструация/
Овулацията/О./ е секунди - това е пукването на фоликула и отделяне на годна за оплождане яйцеклетка.

БТ /базална температура/ - през ФФ е по-ниска, всравнение с тази през ЛФ.
Разликата е 0,4-0,6 градуса /по-висока през ЛФ/ Причината за повишаването на Бт е по-високите нива на Прогестерона.


ПП. Двуфазна - когато Бт през първата фаза е различна от тази през втората фаза.
Ако е една и съща през целия МЦ е монофазна.






Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: как се измерва температура.
« Отговор #106 -: Октомври 27, 2008, 21:55:41 pm »
Мерси много за обяснението - злото си :) Заемам се сериозно с планирането - почвам както си му е реда-БТ, тестове и ако има нужда-хапчета :)
[/url][/url]
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: как се измерва температура.
« Отговор #107 -: Ноември 12, 2008, 00:22:44 am »
dokolkoto az do sega sam prochela apak da vi kaja dosta material izchetoh,BT ima dve fazi:parvata kogato BT e niska sa parvite desetina dni sled parviat den na kravotechenie,a vtorata,toplata faza,zapochva na parviat den sled ovulaciata, t.e;
faza 1,BT okolo 36,0 - 36,7,pri vseki varira,tochno den predi ovulaciata BT spada riazko za den ili dva s okolo 0,3 ot poslednite tri izmereni BT (makar che ne pri vseki se otchita takav spad)neposredstveno sled spada ovulirash i BT se pokachva,za da stigne niva okolo 37C° i da se zapazi za okolo 5 dni i sled tova se vrashta vav faza 1,ako BT se zadarji nad 37C° e mnogo veroiatna bremenost,do
tova obobshtenie stignah az,ne znaia da li se na sto procenta tochno ,no e vse niakakav orientir,kolkoto do ovu testovete,moiat opit e dosta otricatelen,za tova nared s BT sledia redovno polojenieto na matkata,i cervikalnata sluz,spored men tova sa dosta po-sigurni sredstva ot testovete :)dano da sam bila polezna :sucky: :sucky: :sucky:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: как се измерва температура.
« Отговор #108 -: Ноември 12, 2008, 06:43:54 am »
...BT se pokachva,za da stigne niva okolo 37C° i da se zapazi za okolo 5 dni i sled tova se vrashta vav faza 1...
Тук си се объркала нещо :wink: В лутеалната фаза (след О.) БТ трябва да се задържи висока поне 14 дни. Спада 1-2 дни преди или след като ти дойде. Ако ЛФ продължи по-дълго, правиш тест.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: как се измерва температура.
« Отговор #109 -: Ноември 12, 2008, 11:08:15 am »
ох,ми може,то навсякъде различно пише, :?,аз съм нова във БТ,това ми е първият цикъл дето меря,ама ми е доста объркано,БТ ми е доста постоянна,първите два дни 36,6,после 3 дни 36,4 следващи три дни 36,5 ; после за ден 36,3 и пак 36,5 и тази сутрин 36,4
според вас все още ли съм във лутеалната фаза???защото ову теста показа две черти на ден 36,3 и днес е негативен,апък БТ не показва ову,пък и маатката ми вече стои високо,цервикалната слуз е прозрачна и ми се гади сутрин,днес се усещат спазми в десният яйчник,т.Е.ову предстои(според ме де),вече нищо не разбирам,на мен ми дойде на 2ри този месец,а цикълът ми е средно 27 дни;
може ли някой да коментира????моляяя :wink:
 
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: как се измерва температура.
« Отговор #110 -: Ноември 14, 2008, 19:40:52 pm »
ох,ми може,...........
Днес /вечерта/, утре или в други ден /най-късно/ трябва да е О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: как се измерва температура.
« Отговор #111 -: Декември 30, 2008, 09:43:25 am »
Здравейте момичета. Меря си температурата аксиално с дигитален термометър Лумископ. Но така и не ми стига температурата до 36 градуса. Меря си я всяка сутрин по едно и също време (почти спя докато го правя) и все е около 35,7-35,8. Една от сутрините дори ми беше 35,3.
Мислите ли че е нормално да ми е толкова ниска БТ или това е от термометъра  :balk_161:
Re: как се измерва температура.
« Отговор #112 -: Декември 30, 2008, 10:08:16 am »
Не знам дали е от термометъра,ама на мен ми звучи много ниска.Аз си я меря с живачен.Пробваи да го смениш,ако още е ниска,отиди на лекар за консултазия.Успех!!!!!!!!!!!! :crossfingers:


Re: как се измерва температура.
« Отговор #113 -: Декември 30, 2008, 16:32:21 pm »
според мен не може да ти е толкова ниска температурата- не се шашкай, а просто си смени термометъра, аз съм за живачните, защото са по-точни
Re: как се измерва температура.
« Отговор #114 -: Февруари 12, 2009, 15:43:15 pm »
Цитат на: mach4e
А възможно ли е да ми е по ниска попринцип температурата, защото аз този месец пих dupfaston и за първи път си я и меря този месец и нямам база за сръвнение. А и разликата преди оволацията е 0,3.
Възможно е да си с по-ниска ТТ. Това не е проблем.
Важно е да има достатъчна разлика в температурата първа/втора фаза.
Именно тази разлика показва имало ли е овулация или не?.
Така както ми казваш 0,3 разлика -нищо не ми говори.Трябва да погледна графиката. Опитай да си я качиш.
Разгледай и графиките на другите момичета - те означават дори и предполагаема овулация,кога са правени тестове и т.н, това много ще ти помогне при разчитане на твоята графика.
боже толкова ми е трудно
*
Re: как се измерва температура.
« Отговор #115 -: Февруари 12, 2009, 16:50:34 pm »
Цитат на: mach4e
А възможно ли е да ми е по ниска попринцип температурата, защото аз този месец пих dupfaston и за първи път си я и меря този месец и нямам база за сръвнение. А и разликата преди оволацията е 0,3.
Възможно е да си с по-ниска ТТ. Това не е проблем.
Важно е да има достатъчна разлика в температурата първа/втора фаза.
Именно тази разлика показва имало ли е овулация или не?.
Така както ми казваш 0,3 разлика -нищо не ми говори.Трябва да погледна графиката. Опитай да си я качиш.
Разгледай и графиките на другите момичета - те означават дори и предполагаема овулация,кога са правени тестове и т.н, това много ще ти помогне при разчитане на твоята графика.
боже толкова ми е трудно
megibg, не може6 да направи6 видема графиката си ли? Ако е това, 6те се опитам да ти помогна... :D


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: как се измерва температура.
« Отговор #116 -: Февруари 12, 2009, 16:59:03 pm »
megibg,за да маправи6 видима графиката си, трябва да влезе6 в Овулационния календар. После отива6 на "Моят профил". Когато ти се отвори страницата, трябва да отметни6 следните възможности: "Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители" и "Желая полетата с лична информация от графиката ми да бъдат видими от другите потребители". За да завър6и6, натиска6 "Запи6и промени".
Това е. Дано съм ти помогнала  :D 


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: как се измерва температура.
« Отговор #117 -: Февруари 15, 2009, 16:42:10 pm »
Здравейте,аз също съм нова във форума и искам да ви попитам за съвет.Този месец си меря редовно БТ и си съм взела тестове за овулация,но преди 2 дена на 13.02 не можах да си премеря БТ в то4ния 4ас -7.10 часа,защото бях нощна смяна на работа.Премерих БТ в 4.10часа т.е 3часа по рано.Има ли голямо значение това защото БТ не е много по различна от предишните дни?

Сега съм в голямо напрежение тъи като смятам,че тези  2месеца ми са ановулаторни,но продължавам с тестовете за овулация.МЦ ми е нередовно около 24-25-26 дни исмятам че овулацията трябва да ми е по рано.МОЛЯ погледнете графиката ми и си дайте мнението?Дали ОВ още не е настъпило и дали може всеки месец да е ановулаторен.Какво да правя? :balk_149: :youwoman:
   
*
Re: как се измерва температура.
« Отговор #118 -: Февруари 15, 2009, 20:24:50 pm »
Здравей, slavi_niq  :D!
Добре до6ла и дано скоро се похвали6 с най-o4акваната новина  :wink:!
От думите ти става ясно, 4е цикълът ти е средно 25 дена. Това озна4ава, 4е овулацията ти настъпва около 11-12 ден, а тестовете трябва да запо4не6 да ги прави6 9-10 ден. Но предполагам, 4е ти го знае6, за6тото именно това прави6  :wink:.
Колкото до меренето на БТ, има голямозна4ение 4асът, в който се измерва. По-ранното мерене, оби4ковенно озна4ава по-ниска БТ. както може6 да види6 от графитата ти, на 13.02 температурата ти е по-ниска от предните дни. Трябва да отбелязва6 в графиката ти факта, 4е си мерила по-рано, за да се има предвид когато се тълкува графиката. Най-вероятно БТ този ден 6те6е да е около 36,50º.
Според графиката ти досега, овулацията предстои. Продължавай с тестовете и 6те видим как 6те се развият не6тата занапред. Не си пълни главата с ло6и мисли и предположения. Графиката се тълкува, когато е пълна, т.е. менструация до менструация. Добре е да следи6 и цевикалната слуз- когато стане разеглива и като белтък, озна4ава 4е овулацията наближава.
Сега продължавайте с лова, за6тото сте близко.
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: как се измерва температура.
« Отговор #119 -: Март 10, 2009, 11:07:49 am »
здравеите!и аз отново с моите ????,но ще помагате,няма как... :P
та тази сутрин се сабудих в 5...(знам ,раничко е..) и измерих темп.беше 36.9 след това ставх до тоалетната.но телефона ми беше навит за 6;30(гледам да я меря в този час) и аз се събудих отново и температурата беше 37.1..з календара на зачатие написах средна температура(между 2те измерени)-37 градуса.правилно ли е това??и как да изчислиа коя темп да напиша?благодаря виииииииииииииииии